Diskuse  (2. strana z 264)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejstaršího po nejnovější)
Hledaný text:
voda
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Kniha návštěv - nové téma
5.2.2005 11:52
ondra   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Nevíte prosím Vás jaká voda má být pro rozmnožování parmiček čtyřpruhých a mechových???
Kniha návštěv - nové téma
14.2.2005 23:58
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
To CO2 mám na tohle velký akva,takže toho je dostatek.Zdroj vody mám stále stejný.Ta voda z vodovodu má právě těch PH7,4.Nebo může být možný,že by se PH vody z vodovodu zvedlo?
Kniha návštěv - nové téma
21.2.2005 10:52
Pet   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dik za rychlou odpoved, to jsem ani necekala :).. substrat jsem pouzila Stare dno, podle doporuceni od prodavace ve zverimexu (nemam zatim s akvaristikou zadne zkusenosti) a navrch 3 baleni kaminku - zrnitost tak 0.5 cm. Jen si myslim, jestli jsem vsechno nemela pred vlozenim do akvarka proplachnout, ta voda je fakt uplne sedo-hneda.
Partner rubriky
Partner rubriky
otírání  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
7.3.2005 9:26
Márty   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
No nam se to taky stalo,ze nove rybky se otiraly, mozna to bylo tim ze nase voda byla s trochou soli a jak rybky ve slane vode zacaly vice vylucovat ten kozni sekret tak se vice otiraly.Snad to nic neni. Taky jsou u nas vsechny zdrave
sekavci  (Odpověď pro: pepin  Zobrazit původní příspěvek )
10.3.2005 12:32
Ola   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ty sekavce mám asi 1 rok naposlady takhle plavali ,kdýž jsme předělávali akvárium. Jedinou změnu , kterou jsem udělala před 14 dny je že jsem více začala krmit mraženýma patentkama,protože jsem sehnala hlavačky a ty nic jiného nejedí a tak co zůstane dostanou i sekavci.V literatůře uvádějí ,že se takto mohou chovat v případě změny počasí , ale 14 dní je docela divné.Dříve jsem krmila v tomto akva hlavně suchým krmivem.Protože tam jsou čichavci medový a byla jsem upozorněna ,že čicavci mají někdy po patentkách vřídky.Tak prý krmit opatrně.Ještě je možné že se zmenila voda ve vodovodu to bych musela zjistit.zatím dík za radu
sekavci  (Odpověď pro: Ola  Zobrazit původní příspěvek )
11.3.2005 20:56
pepin   (id: 75   skorodvěstěpade  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Skoropjéťo-soužití Ocelátů a Frontos  
 kategorie velká akvária, objem 474 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zduř, tak to opravdu nevím, je mi známo, že sekavci mají vesměs rádi přítmí nebo spíše nepřímé osvětlení a také mají rádi schovávačky. Aktivní jsou večer a nemají rádi ostré větší kameny. Jestli tohle všechno máte a já doufán, že ano protože píšete, že je chováte už rok tak to mně faktizmus nenapadá nic jiného nežli ta voda a to ať již zásaditost nebo tvrdost. (pH 8, dH 8-12)
Čabas.
množení ancistrusů  (Odpověď pro: Renattka  Zobrazit původní příspěvek )
13.3.2005 19:59
Elka   (id: 90 )
[Odpovědět]
tady něco je.
Zdravim, nejsem nějak zkušený, ale ancistrusy se my vytírají pravidelně. Kámen s jikramy a samcem přemístím do jineého akvaria se stejnou teplotou a vodou, po cca. 4-6 dnech když už jsou malý opatrně je vyklepu ze šutru a samce opět vrátím do velkého akvária. Až malý ancis. ztratí váček přesunuji je do akvárka cca. 35x25x25 d.š.v. teplota kolem 25 stup. filtr vduchový! a málo krmit a to 2 - 3x denně ale málo mnoho krmení způsobuje že se voda kazí a kalí. Krmeni jakekoliv pro potěr většinou se jmenuje babyfish nebo tak nějak je to prachové krmení v zooshopu budou vědět to by mělo být tak všechno kdyby něco tak napište
Rostlinky nerostou  (Odpověď pro: petr  Zobrazit původní příspěvek )
14.3.2005 16:35
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Těžko říci, problémy mohou být s nedostatkem světla (určitě je 36W na 140 l málo), dále pak s nedostatkem živin (zkus PMDD), možné problémy s rybami nebo šneky, kteří likvidjí rostlinky, moc tvrdá vodá, problémy s přemnoženou řasou atd. Co se hodí na tvé akva si musíš určit sám Pokud s rostlinkami začínáš, platí obecně, že čím více rostlin najednou zasadíš, tím větší šanci máš, že se ti uchytí.
Zákal v akváriu - nové téma
14.3.2005 23:08
workous   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Založil jsem 200l akvárko je to už třetí den a stále je voda taková mléčná přejdeto?
Zákal v akváriu  (Odpověď pro: workous  Zobrazit původní příspěvek )
14.3.2005 23:20
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano, voda by se měla časem vyčistit. Trochu také záleží na tom, co jsi do toho akvária dal (nepropraný písek, kořeny apod.) Ale je fakt, že někdy to chvíli trvá.
nerez  (Odpověď pro: Stan  Zobrazit původní příspěvek )
21.3.2005 20:43
pepin   (id: 75   skorodvěstěpade  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Skoropjéťo-soužití Ocelátů a Frontos  
 kategorie velká akvária, objem 474 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Stane záleží na tom čemu říkáš velké akvárko. Jestli opravdu myslíš velké ( tak od min. 500 L do asi 5000 - až 10000L-více to snad ani v domácnosti nejde) pak si myslím, že neušetříš nic, neboť i ta tvoje nerez by musela mít silné stěny nebo vzpěry apod. Jedině že bys k tomu přišel nějak levně, pak jo ale já jsem to ještě neslyšel. Chtělo by to odborníka na kovy ale nezapomínej že tlak vody je velký a hlavně působí stále a ne jednorázově, takže výpočty kolik bude tlačit voda dle sloupce a množství vody na cm2 oceli musíš pak při samotné realizaci násobit (předimenzovat)dle mého toušťku tak 3x.
Zduř.
21.3.2005 20:59
pepin   (id: 75   skorodvěstěpade  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Skoropjéťo-soužití Ocelátů a Frontos  
 kategorie velká akvária, objem 474 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Při brouzdání na různých akv. stránkách jsem si prohlížel pečlivě akvárka ostatních a zjistil jsem, že ne všichni, ale víc jak polovina má topítka naprosto svisle a tak si myslím, že se svěřím všem s mojí teorií.
Tedy dle mého je daleko lepší jak pro topítko, tak i život v akvariu, v nádrži kde není příliš velký proud vody, když je topítko VODOROVNĚ, protože logicky: topítko zapne a ohřátá voda stoupá vzhůru a tedy kolem termostatu, který pod touto stoupající teplou vodou vypne. Samozřejmě ihned zase zapne jelikož za touto troškou ohřáté vody jde samozřejmě studená a takto zapíná a vypíná neuustále strašně rychle za sebou.(mám to vypozorované) Myslím si,že životnost takhle svisle umístěného topítka by se zvětšila,kdyby bylo jak uvedeno vodorovně. Nemusím říkat, že když je vodorovně, že ohřívá víc vody najednou atd atd .
Toliko můj názor, snad se nad tím alespoň někdo trošku zamyslí, (je mi to úplně šumák ale já to tak mám), jestli nemám pravdu tak mi to někdo logicky vyvraťte. Zduř
ampulárie - nové téma
22.3.2005 12:26
Renča   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
AHoj všichni akvaristi,
na Internetu jsem se dočetla, že pokud je v akváriu měkká voda a PH<7 (přesně můj případ), měly by se ampulárie dokrmovat vápníkovýma tabletama, aby se jim nerozpadla ulita. Mám 3 kousky o velikosti cca 2 cm (ulita) a zkusila jsem jim dát zatím půl vápníkové tablety a opravdu ji s chutí zbaštily. Jen nevím, jak často je mám tím vápníkem dokrmovat, abych jim nějak neublížila? Díky moc za odpověď.
22.3.2005 20:26
Tommy   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Souhlasím s Pepinem - teorie o proudění ohřáté vody kolem termostatu mě taky kdysi napadla a proto mám topítko umístěno v šikmé poloze (zhruba 45° vzhledem k rovině dna), samozřejmě topnou částí topítka dolů. Taky jsem někde četl, že rostlinám prospívá, když není velký teplotní rozdíl mezi vodou a pískem. K tomu může docházet třeba v zimě, když se v místnosti s akváriem moc netopí a voda je ohřívána převážně ze světelných zdrojů svítidla (hlavně to platí pro žárovky). Takže v nádrži mám topítko (část s topnou spirálou) docela blízko povrchu dna. Jinak jsem dnes v nádrži zaznamenal potěr ancistrusů, což mě velice potěšilo a jen doufám, že aspoň pár jich ve společenské nádrži přežije. Mějte se všichni hezky a radujte se, jaro už je za dveřmi! T.
Osvětlení  (Odpověď pro: Petr  Zobrazit původní příspěvek )
22.3.2005 21:26
Marcela   (id: 2 )
[Odpovědět]
Podle mě na tom zase tak moc nezáleží. Vzduch tolik světlo tlumit nebude jako voda v akva. Takže asi to bude dobrý.
Osvětlení  (Odpověď pro: Kiki  Zobrazit původní příspěvek )
23.3.2005 22:34
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
V akvarijních kompletech se krycí sklo používat nemusí, pokud vše je vodotěsné a odstříkávající voda nemá kam zatéci. Záleží na konstrukci krytu. Kryty z kompletů mají ale jednu podstatnou nevýhodu. Z cenových důvodů (aby kryt nebyl moc drahý) jsou světelně poddimenzovány. S těmito kryty se často nedá dosáhnout ani minimálních 0,3 W/litr. Z tohoto pohledu je lepší si kryt udělat (nebo nechat udělat) na míru. Při jeho konstrukci je dobré pamatovat na to, aby obsahoval jen standardní délky zářivek (60, 90, 120 cm). Existují sice i zářivky o délce 45 a 75 cm, ale ty se nevyrábí běžně a člověk je pak odkázán na specializované výrobce a tedy i na drahé zářivky (sun-glo, power-qlo atd.). Co se týká krycího skla, to my osobně používáme. I kdyby objímky a elektrický rozvod byly vodotěsné, pořád je lepší zbavovat vodního kamene krycí sklo, než odstraňovat vodní kámen ze zářivek a jiného vybavení krytu.
Akvárium  (Odpověď pro: SiSi  Zobrazit původní příspěvek )
24.3.2005 0:04
pepin   (id: 75   skorodvěstěpade  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Skoropjéťo-soužití Ocelátů a Frontos  
 kategorie velká akvária, objem 474 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Milá Sisi je fajn že ses dala na takový krásný koníček. Karel Ti odpovídá, že se má počkat až se vytvoří ve filtru bakterie, což je pravda a je to dost důležité. Já však předpokládám, že máš asi jednoduchý filtr z molitanu na vzduchovací kamínek (jestli se mýlým tak promiň a řiď se radou Karla) Jestli má prvadu já, tak v tom případě bych klidně počkal (protože se určitě těšíš až tam začnou rybky plavat viď) tak max. 2-3 dny aby vyprchal chlor. Jestli bydlíš v RD a používáš studniční vodu pak bych počkal pouze tak dlouho až se ohřeje voda na patřičnou teplotu (od asi 20 do 26 stC), podle toho co tak budeš mít za rybky, dal bych tam nějakou rostlinku a hned bych tam vsadil rybičky, ale nazapomínej, že ne moc najednou, protože kdybys tam dala najednou třeba 30 rybek, dostaly by z toho šokink. Také nezapomeň vyvyřit kamínky (písek)aby se Ti tam nedostala nějaká záludná nemoc.
Jo a abych nezapoměl, nežli si v akvaristice rybku(y) zakoupíš, tak se snaž řídit se následovně těmito zásadami :
1. Do akvaristiky já osobně,když chci něco koupit chodím brzy po otevření, tedy v době, kdy prodavač ještě nestačil např. odstranit mrtvé rybky a to proto abych věděl zda nemá v nádržích nějakou nemoc. (když vidíš mrtvou rybku tak z té nádrže nic nekupuj a nejlépe ani v té akvaristice, protože mohou mít propojené akvárka nebo společný filtr(jako v Hornbachu)
2. Rybičky si déle a všechny řádně prohlídni a když vidíš, že třeba jenom jedna rybka špatně-malátně plave, nebo neudrží rovnováhu, leží nepřirozeně na dně apod. také bych tam z té nádrže také nic nekupoval.
3. No ono je toho více, ale jako poslední důležitou věc bych Ti poradil a to, že se podívej do jakéko-li akva knížky, kde jsou rybky barevně vyfocené a kde se o nich něco píše - mám na mysli něco z jejich přirozené domoviny, jak se chová, zda není agresívní, co žere atp. Vypsal bych si na papírek rybky, které by u mne připadly do úvahu a tyto bych šel koupit event. shánět. (také nezapomínej že rybka potřebuje ke svému životu alespoň tak asi 2-3 L vody dobře okysličené) No určitě to není všechno ale raději končím, aby jsem zde nikoho neotrávil , protože pro ostatní je to určitě děsně nezáživné. Tak se zatím měj, neboj se sem psát, každý Ti určitě rád poradí se vším a neomlouvej se, protože pro někoho maličkost, můlže být pro druhého velký problém! Tak ať se Ti s rybkama daří a ČABAS.
ampulárie  (Odpověď pro: Renča  Zobrazit původní příspěvek )
25.3.2005 11:57
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Hodnota PH říká zda je voda kyselá, neutrální či zásaditá. Takže se nedá mluvit o vodě měkké, ale kyselé. No a podle mě by jsi těmi tabletami ampuláriím ublížit neměla, protože jen tak je baštit nebudou, když nebudou mít potřebu. Cpát ty tablety do akvária příliš často také není správné, protože se samy od sebe po čase rozpustí. Já bych je zkusil přidat asi tak jednou za 3 týdny a pokud by si jí ampullárie nevšímaly, tak bych je raději vytáhl.
KH a pH - nové téma
25.3.2005 12:41
mARTINek   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, udělal jsem si dle Havrošova návodu pozadí do akvárka a při prvním napuštění vody stala se věc nemilá: KH a pH vody jsou strašlivě vysoké, oba ukazatele modré (tj. jaksi mimo měřící škálu), skoro se do toho bojim strkat ruce, natož pak osazenstvo. Vodu jsem vyměnil v naivní iluzi, že šlo o nějaké louhující se zbytky, ale voda po čase (cca 2hod) opět zcela ztvrdla. Vyměnil jsem tedy vodu potřetí, počtvrté... efekt je takový, že voda tvrdne stále - sice pomaleji, ale přece. No, a vzhledem k tomu, že to mám od akvárka (240l) k nejbližšímu vodovodu 20m a hadicí nedisponuji, docela se s kyblíky naběhám, což mě přestává bavit - takže otázka: přestane tohle někdy? Přépadně, má smysl koupit nějakou chemii, která vodu uměle okyselí (bude to fungovat? na jak dlouho? Dal jsem si s výrobou pozadí docela práci, nechce se mi to jen tak vyhazovat... Díky, m.
KH a pH  (Odpověď pro: mARTINek  Zobrazit původní příspěvek )
25.3.2005 13:09
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Všiml jsem si, že ti na toto téma již něco psal Karel v diskuzi u článku na výrobu skalek. I podle mě asi bude problém s tvrdostí vody, protože vápník z betonu se bude uvolňovat do vody. Časem by se to ale mohlo upravit asi to bude chtít trpělivost. Kdyby ta voda měla být pořád špatná, tak by asi neexistovala žádná nezávadná studna. Havroš to pozadí má již nějakou dobu, tak zkus nahodit dotaz k jeho článku jak je na tom s tvrdostí vody dnes. Co se týče skalek, tak Radek je má v akvárku s tlamovci již dlouho a žádné problémy nemá.

P.S. Kolik jsi tam dal cementu? Nedal jsi ho tam víc než 1:4?
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|