Diskuse  (4636. strana z 4636)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Nové akvárium  (Odpověď pro: luky1936  Zobrazit původní příspěvek )
31.5.2020 20:11
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Ahoj Luky- podle mně je osobní zkušenost tou nejlepší školou.Ohledně toho živého koutku záleží úplně na všem. Světle a jeho délce, teplotě vody počtu ryb, tom, jak se o něj staráš...nikdy nenajdeš dva lidi, kteří by se o nějakou nádrž starali naprosto stejně.
Doma mám 160l viz prezentace- nádherně se jí dařilo až až- pěna a rostlinky chřadly. Některé jsem odnesl do 46 l akvárka v práci, a světe div se- menší ekosystém, kdy vzhledem k okolnostem že to není moje do toho nechci sám investovat...a rostlinkám se tam daří.
je takovým zvykem mnohých akvaristů koupit živorodky protože ty se dobře rozmnožují a pak poměr ryb zvrátí rovnováhu.
Podívej- není to věc která by znamenala katastrofu- podle mého pohledu. Ale je fajn, že člověk si vyhledá i názory jiných zkušenějších- ale pořád to bude tvá cesta.
kaprsi v kavariu - nové téma
23.5.2020 22:19
patricek   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
zdravim chci se zeptat jde chovat v akvariu 1000L 200x80x80cm velke kapra ,lina ,karasy co jiné takove ?
zápach  (Odpověď pro: Monika2511  Zobrazit původní příspěvek )
22.5.2020 11:18
glum666   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mně taky voda smrdí, ale pouze při odsávání, tzn. naspodu mezi kameny, jinak vodu mám čistou a měním cca 1x za 5-7 dní 10 litrů, akva má asi 40 litrů vody (odečetl jsem cca objem kamínků a kořenů). Osobně se domnívám, že je to ancistrusama, mám jich tam celkem hodně (asi před rokem sem si je donesl jako potěr) a myslím si, že je to z toho, jak mi tam na dně serou :) kytky mám živé, světlo taky
Partner rubriky
Partner rubriky
Kameny  (Odpověď pro: wunti  Zobrazit původní příspěvek )
19.5.2020 15:05
xmann23   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Já sem použil do akvárka tenhle kámen. Použil jsem kamenné filety https://dumkamenu.cz/prirodni-kamen/kamenne-... , vypadá to super
Nátěr akvaria - nové téma
17.5.2020 9:00
Karp   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahojte. Chci se zeptat. Budu mít vestavěné akvarko. Boční, zadní a spodni stěna bude z OSBdesek. Čím to zevnitř natřít, aby to neprotykalo a aby to ryby neotravilo. Moc děkuji za tipy
Nové akvárium - nové téma
17.5.2020 3:16
luky1936   (id: 16215 )
[Odpovědět]
Dobrý deň,
po dlhej dobe som si splnil detský sen keď mi človek ktorý sa venuje akvaristike už 30 rokov venoval 80l akvárium.
Na internete som si prečítal množstvo článkov ako treba akvárium zabehnúť čo všetko je potrebné a že rybky sa môžu dať do akvária minimálne po dvoch týždňoch zabehu.
Tu nastáva problém akvárium som založil vo štvrtok dnes je sobota a mam v ňom 1ks Betty, 6 tetier a 3 gupky a guramu(ktorá je podľa internetu neskutočne nevhodná do tak malého akvaria) a 5 prisavnikov (1 albín)
Je tam približne 15 rôznych rastlín všetky sú od spomínaného akvaristu aj vrátane rybiek, chcel by som sa spýtať či môžem veriť človeku co ma 30 ročnú prax a doma 4 akvaria v tom ze mi rybky nepokapu aj bez zábehu(cele ho zakladal so mnou) alebo veriť internetu a pripraviť sa na najhoršie? Keď som sa ho pýtal ci netreba počkať povedal ze vždy na pustil vodu z kohútika zapol čerpadlo a hodil ryby a nikdy sa im nič nestalo.
Čerpadlo mam s molitanovou vložkou prietok 470l za hodinu a bublinkovačom. ohrievač s termostatom nastavený na 25•C. Voda sa odkalila v priebehu niekoľkých hodín. Chcel som kúpiť aj nejakú chémiu pripadne testy ale odradí ma od toho. Tak ma zaujíma Vás názor a pripadne rady. Ďakujem.
Překrmení - nové téma
15.5.2020 12:22
Anna Krásnická   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, mám malý problém, dneska jsem krmila rybičky a ujela mi ruka, jakože hrozným způsobem, tak jestli ty rybičky nějsk nepomřou teď; nebo tak. Díky ;)
Beta bojovnice  (Odpověď pro: Milos  Zobrazit původní příspěvek )
6.5.2020 15:31
MajdaS   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Včera jsem si koupila rybičku bettu. Mám ji v 16 litrovem akváriu, které pokrývá bohužel umělé dvě rostlinky, řasokouli a domeček. Samozřejmě topeni a filtr. Rybicka se mi už od včerejška nezdá. Lapá po dechu a neplave. Jen občas, když jde na jiné místo. Teplotu vody mám momentálně 27,1 stupňů. Včera mi žrádlo jedla, ale dnes si nevzala vůbec nic. Dole na dně mám kamínky, oprané několikrát, aby v nich nebyla špína atd.. už jsem jednu bettu měla, ale ta mi tak před měsícem bohužel umřela, měla stejné příznaky jako takhle, co mám teď, kterou jsem si koupila včera. Ve zverimexu měli poslední 4 a já si vybrala tu, která se mi zdála nejvíce zdravá. I pan mi ji poradil. Nevím si rady, můžu poprosit poradit? Rostlinky si tam živé samozřejmě nasadím, včera jsem je tam ještě měla, ale chcíply mi. Akvárium mám docela mimo světlo. Nejde mi sem vložit obrázek akvária a rybičky..
moc prosím za jakoukoliv radu, koholkoliv....
Jinak přípravky na vodu mám přímo pro bety ze zverimexu:(
Děkuji!
4.5.2020 12:14
KryštofŽ   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, potřeboval byvh poradit. mám svou piraňu rostlinožravou už cca 4 roky. celý život pěkně jí, většinou jsem ji krmil ob den nebo denně po trošce abych ji nepřekrmil. Každopádně teď poslední týden úplně přestala žrát. zkoušel jsem saláty, ryby, ořechy, okurky, nové akvarijní rostlinky, ale nic z toho nechtěl sníst. Aktivní je furt stejně, jen přestal úplně jíst a začala se mu na oku dělat zákal. Je to proto že už to vzdal, nebo jsem ho překrmil? prosím o radu, nerad bych o svého rybáka přišel. Díky, Kryštof
Kamenná kůra - nové téma
2.5.2020 10:21
Miroslav Karáse   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den. Můžu dát do akvária kamennou kůru. Tak se to jmenuje.
Bojovnice - nové téma
30.4.2020 9:41
Viv   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,chtěla bych se zeptat, při dnešním krmení, kdy jsem dva dny zpět přidávala do akvária nové rostliny a black molly, a po dvou dnech jsem si všimla (je možné že to bylo už dříve) , že beta má na hřbetu a hlavě vypadané nebo růžové šupiny, přičemž normálně je bíla-perleťová s červenými ploutvemi. Akvárium má 25 l, jsou tady čtyři živé rostliny, pět black mol, ancistrus a dva šnečci. Nevíte co by mohlo být s bettou?
Úhyn rybek  (Odpověď pro: standaa  Zobrazit původní příspěvek )
15.4.2020 22:15
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 15.4.2020 22:16
[Odpovědět]
NO2 1 mg/l není v normálu. Tedy pokud to 1 znamenalo 1 mg na litr. To je hrozně moc. Mělo by to být prakticky 0. Ani těch 50 mg/l u NO3 není úplně nízká hodnota. Neonky jsou na to citlivé.
Úhyn rybek  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
15.4.2020 20:08
standaa   (id: 6161   Standova 120  
 kategorie střední akvária, objem 120 litrů  )
[Odpovědět]
Díky za info, dělám testy soupravou Aqua-Quick-Test, jsou to jen orientační testy, ale vypadá to celkem v normálu: NO3 50, NO2 1, GH 7, KH 3, pH 6,8.
Ale jak píšeš, koupím testy a udělám kompletní rozbor NO.
Úhyn rybek  (Odpověď pro: standaa  Zobrazit původní příspěvek )
15.4.2020 8:17
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Rostliny jdou účasně, tak bych si tipoval, že v akváriu je dostatek dusíku. To neonkám nevyhovuje. Je to jen takový první nápad, v čem by mohl být problém. Koupil bych si testy na NO3 a preventivně i na NO2 a zkontroloval, kolik ho je v akváriu.
Úhyn rybek - nové téma
14.4.2020 8:01
standaa   (id: 6161   Standova 120  
 kategorie střední akvária, objem 120 litrů  )
[Odpovědět]
Zdravím, mám dotaz na akva 120 l, které mám již 12 let. Osazeno je rostlinami. Mám tam cca 40 neonek červených, 3 x Sekavec, 1 x Kreveta Malucensis, 2 x Pancéřníček panda, 8 x Šnek Ampularia, 5 x Šnek Neritina zebra, 3 x Parmička černopruhá. Poslední cca 2 roky mi rostliny jdou nádherně, tak pěkně mě nikdy nerostly. Mám filtr Tetra Tec 600. Svítím 7 hodin denně.
Poslední rok mi neonky červené hynou. Koupil jsem již od několika dodavatelů, ale je to stejné. V únoru jsem odlovil 15. uhynulých neonek červených, v březnu 16 x uhynulá neonka a od začátku dubna 2020 jsem již odlovil 16 x neonku.
V říjnu jsem použil přípravek SERA BAKTOPOR, za 2 měsíce jsem připravek použil znovu preventivně a ještě přidal lžičku kuchyňské soli. Chvíli to přestalo a zařátkem roku opět začaly neonky červené hynout. Ostatní osazenstvo akvária je v pohodě. Testy vody jsou v normálu. Při pravidelné týdenní výměně 2 kbelíků vody, úpravě dna a rostlin přidávám do vody rašelinové přípravky (Anti-Algaen, Akvatropic, Akvaflor) vždy jen jeden, střídám to.
Prosím o radu, děkuji.
12.4.2020 10:40
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Problém poškozených vousků u pancéřníčků bývá nejčastěji způsoben nevhodným dnem. Nemáš v akváriu písek s ostrými hrankami? Pancéřníčci musí mít říční písek, který má zrnka zaoblená. Pokud je opravdu písek nevhodný, vyměnil bych ho v co největší ploše a asi bych použil nějaké léčivo (např. eSHa 2000) po dobu, než se jim vousky zahojí. Léčit ale nemá smysl, pokud by nevhodný písek v akváriu zůstal.
12.4.2020 10:35
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Občas se to stává. Jen pro jistotu, šupiny má v pořádku? Nejsou zježené, ani není nic na povrchu bříška, jen je tam ztráta barvy? Pokud je vše v pořádku, nevnímal bych to jako problém.
11.4.2020 17:08
Vladka bastyrov   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,mám pandemicky kropenaté.maji zkrácené fousky,na špičce fousků má bílé.nevim co mám jim dát jaké léčivo,aby se fousky dali do kupy.jednou jsem to měla a sumeček mi umřel.potrebuji prosím vás o radu.dekuji Vladimíra bastyrova z lovosic
9.4.2020 8:28
Marie K.   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
9.4.2020 8:26
Marie K.   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám nové akvárko a koupila jsem si 3 black molly - jedna z nich má takové bílé flíčky na břiše. Je to normální?
7.4.2020 21:19
Verudlouha   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,
mám 20 litrove akvarko a v nem 6 rybiček, konkrétně živorodek,sameček ma dlouhé bílé výkaly a nepřijímá potravu, nyní jsem spozorovala i bílé výkaly u další rybičky, ale ta zatím potravu přijímá. Krmím krmivem sera (vločky). Mám v akvarku filtraci, rostlinu, jeskyni, umělé rostliny. Jsem začátečník. Mám akvarko měsíc. Ze začátku bylo rybiček 7 včetně "přícucky", ale ta se začala chovat apaticky, obracela se brichem nahoru a zemřela. V tu stejnou dobu jsem léčila molly, jelikož měly krupicku, tak jsem jim dávala pripravek sera na krupicku ze zverimexu. Krupicka se vylecila, ale pricucka bohužel zemřela, nyni potrebuji pomoct s těmi 2
4.4.2020 22:37
Janča213   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, prosím o radu. V akváriu máme Gold Molly, které jednou za čas plavou na místě (třesou sebou na místě). Třes občas trvá i několik minut. Po nějaké době se rozplavou a chovají se zase normálně. Stravu přijímají bez problémů. Prosím o radu, o co by se mohlo jednat? Dělají to pouze Molly. U neonek ani pavích oček, které máme ve stejném akvarku, jsme takové chování nezpozorovali. Jedná se o typické chování Molly? Děkuji
Tapeta  (Odpověď pro: kiru  Zobrazit původní příspěvek )
4.4.2020 12:01
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně bych volil černou. Klasickou černou samolepící tapetu z nějakého hoby marketu a tu nalepit z vnějšku na akvárium. Je-li v rohu pak i na krátkou stranu u stěny. Možná by mohla býti i hodně tmavěšedá. Já mám ale černou. Kontrast rostlin a tmavé barvy dává akváriu hloubku. Při lepení je nejlépe být ve dvou. Sklo pořádně vyleštit. Nalepit na jednu stranu. Jeden opatrně napíná tapetu a drží směr, druhý měkkou hadrou vyhání bublinky. Pokud při kontrole po nalepení se zjistí, že přeci jen nějaká bublinka zůstala, stačí vzít špendlík, nejlépe se skleněnou hlavičkou a bublinku uprostřed propíchnout a vzduch z ni směrem k propíchnutému otvoru vytlačit.
Tapeta - nové téma
2.4.2020 19:22
kiru   (id: 8754   moje prvotina  
 kategorie střední akvária, objem 63 litrů  )
[Odpovědět]
Díky za názor. Potřeboval bych jiné pozadí do akv. ne 3D, ale nějakou tapetu, ale nejsem si jistý jakou zvolit barvu. Jednobarevnou např. modrou nebo černou a nebo něco barevného(mám neonky, parmičky duhové a paví očka) a ještě nějaký fígl k instalaci.
Dík.
Nové rybky  (Odpověď pro: Prendaloth  Zobrazit původní příspěvek )
24.3.2020 11:28
standa10   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám v podobně velkém akváriu samečka betty, ancistruse a kněmu pět živorodek podobné mečovkám a dvě cichlidy. Živorodky jsou barevné a mají věší ploutve a betta je úplně v klidu a daří se jí. Živorodky se také mají k světu, dokonce mi i odrostly mladé živorodky a betta je nesežrala. V 54l akváriu máte dostatek prostoru, takže bych se rozhodně nebál k bettě umístit další rybičky
Nové rybky - nové téma
21.3.2020 14:22
Prendaloth   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím, mám 54l akvárium a v něm samečka betty a samičku ancistruse. Akvárko mi přijde takové mrtvé, tak si chci ještě něco pořídit. Přemýšlela jsem o ještě jedné samičce ancíka, společně s nějakou hejnovou rybkou. Nejspíš mečovkami, nebude to problém, nejsou na něho až moc barevné? Mám rostlinky i úkryty, budu ráda za každý návrh :)
Mláďata  (Odpověď pro: Kuba94  Zobrazit původní příspěvek )
19.3.2020 13:11
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud je akvárium přiměřeně zarostlé, hodně mladých přežije samo.
Mláďata - nové téma
14.3.2020 22:31
Kuba94   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den vážení akvaristé, jsem fanouškem akvaristiky a je to můj velký koníček, ale přiznávám, že jsem v tom stále ještě amatér. Nedávno jsem si založil nové menší akvárium. Dal jsem do něj několik živorodek a jsou mezi nimi dvě platy. Bohužel jedna nedávno uhynula. Ale dnes ráno jsem v akváriu objevil několik (asi 10) mláďátek. Jsme si na 99% jist, že jsou to právě malé platy. O živorodkách vím, že se rodí živé a dosti vyvinuté oproti ostatním rybkám a proto již lze rozeznat, že se jedná o platy. Tato situace je pro mě naprosto nová. Nikdy jsem nechoval rybičky za účelem rozmnožování a nikdy předtím jsem neměl živorodky. Chtěl bych vás zkušenější akvaristy tedy požádat o radu jak mám dále postupovat. Rozhodně nechci aby rybky byly sežrány a chci aby vyrostli. Jsou opravdu malinké, myslíte že je rozumné se je pokusit odchytit a přemístit do samostatného akvária? Nebo dokážou přežít i sami? Mnohokrát děkuji za rady.
Silikon  (Odpověď pro: Daniel159  Zobrazit původní příspěvek )
13.3.2020 20:53
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Těžko říct, foto by nebylo?
Silikon - nové téma
10.3.2020 23:03
Daniel159   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím, dnes jsem si všiml že u jednoho rozu akvárka se mi rozděluje silikon takovou čárou jakoby napůl nevím co s tím jestli mít obavy o to jestli to vyteče apod sklo drží jen je to rozděleno
29.2.2020 20:05
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, tipl bych si, že je lze podávat ihned po sobě. Každý směřuje na jiný problém. Osobně jsem ale tuto kombinaci zatím použít nemusel.
29.2.2020 17:51
Simonetta   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý deň prosím vás ako miesat esha exit a 2000 každý I tom pise ale nikto nenapíše ako kombinovať. 25 kvapiek na 100 litre z exitu a naraz hneď po tým 25 kvapiek na 100litre 2000?alebo treba časový odstup
Akvárium  (Odpověď pro: Verca1901q  Zobrazit původní příspěvek )
27.2.2020 14:09
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Na můj vkus je to zvláštní akvárium. Ale asi to půjde jen ta plocha dna pro rostlinky a těžko využitelné boky v oblouku jsou zvláštní. Z rybek by se hodily jakékoliv rybky vhodné do miniakvárií, například https://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ry... nebo https://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ry... . Jsou to hejnové rybky, tedy počet by se měl být 8 až 10 kusů. Rybky se dají doplnit skupinkou krevetek a nějakým šnekem. Pokud jste z Brna či okolí, teď bude v sobotu akvaristická burza na Šimáčkově 135 v Brně líšni, kde bude doplňkový program burzy věnován právě krevetkám a vlastně i ostatním živočichům vhodných do miniakvárií.
Akvárium - nové téma
26.2.2020 7:56
Verca1901q   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, prosím o radu. Jaký druh rybičky/rybiček koupit do akvária Deco O akva komplet 20l. Dle popisu může být využity jako klasické nebo tropické akvárium. Původně jsem uvažovala o samečku Betty Bojovnice, ale dočetla jsem se, že prý mají rády stojatou vodu bez vzduchovani. Který druh rybiček byste volili do tohoto akvária a v jakém počtu? Máme to jako designový akvárium do obýváku. Předem děkuji za pomoc ????
Substrát  (Odpověď pro: Geryy  Zobrazit původní příspěvek )
23.2.2020 1:03
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Není to nutné u rostlin, které získávají živiny přes kořeny. Mezi ně patří například echinodory. Stonkovky naopak hnojivo v substrátu nepotřebují. Jinými slovy, záleží na tom, co chceš mít v akváriu za rostlinky.
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|