Diskuse  (4637. strana z 4637)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
4.8.2020 14:34
Tesseria   (id: 16116 )
[Odpovědět]
Trochu nechápu, proč se mi zobrazuje místo mojí fotografie fotografie, která byla níže v příspěvku. Kterou jsem jaksi nahrát nemohla, protože ji sama nemám v počítači. Ze by nějaký šotek?

Takže druhý pokus.

Přiložený obrázek: Boule za ploutví Betta splendens
4.8.2020 14:33
Tesseria   (id: 16116 )
[Odpovědět]
Tak se po delší době přidávám. I u mě se objevil stejný problém.

Nikde jinde jsem moc informací nenašla. Upřímně, vzhledem k absenci jakýchkoliv známek potíží u jakýchkoliv jiných rybek, tak se rakovina jeví jako nejpravděpodobnější. Nemoc trvá už týdny.

Pokusy o přeléčení akvária proti kde čemu neměly efekt. Boule stále roste, až se dostala do docela pokročilého stádia. Beťák už má i zhoršené ploutve (bez známek bakteriálního rozpadu), protože skoro neplave, jen polehává. Aktivní je jen když nasypu krmení, to se chová úplně normálně.

Žádné změny zbarvení ryby za celou dobou nemoci. Pokud se zrovna neválí po něčem tak, že leží nakřivo, páteř má rovnou, bez známek zakřivení - dobře viditelné i při plavání. Šupiny, mimo místa kde mu je roztahuje velikost boule, zcela normální. Pod některými úhly se zdá být boule pod kůží světlé barvy. Břicho bez jakýchkoliv změn. Barva a podoba výkalů normální. Dýchání normální, výlety k hladině pro vzduch naprosto normální.

Oči až do nedávna normální, nyní vypouklé, ale boule už je opravdu hodně velká a začíná už zasahovat i na druhou stranu těla.

Po úhynu se nejspíše pokusím o malou domácí pitvu a na tu bouli se podívám, zda nejde o nějakého divného parazita, ale už si to opravdu moc nemyslím. Pokud bych tam přece jen našla parazita a ne rakovinu, tak se pak ozvu.

Omluvte kvalitu fotografie, bohužel to prostě nechce ostřit.

Přiložený obrázek: Boule za ploutví Betta splendens
Vykaly / prekrmeni? - nové téma
20.7.2020 20:29
Tadie   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobry den, poradite prosim? Mame v akvariu 2 karase. Asi jsem je prekrmila. Jednomu se z bricha tahne dlouhy oranzovy pruh, ktery se pozdeji v pulce pretrh, nicmene rybicka vlaci dal. Je to neco vazneho? Spravi se to? Dekuji!
Partner rubriky
Partner rubriky
17.7.2020 18:09
ma-jka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím,
několikrát se mi stalo, že Ampulárii pár týdnů po přinesení domů nakřápla ulita. Je to vodou, nedostatkem nějaké přísady v potravě nebo se jenom zraní o kameny?
Děkuji z rady a tipy.
14.7.2020 13:17
Elenka8390   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Já chci teď kamarádce koupit stříbrný řetízek https://yeshodinky.cz/retizky/21532-hot-diam... - th-ball-chain-ch002.html - k narozeninám. Myslíte si, že je to dobrý?
Zmenseni rybicky  (Odpověď pro: Terka29  Zobrazit původní příspěvek )
2.7.2020 14:08
Jorga   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Nejspíš zhubla, protože je nemocná nebo nemůže jíst, nebo má málo krmení. Třeba je v akvárku samotná, nebo ji tam někdo šikanuje.
Zmenseni rybicky - nové téma
26.6.2020 20:55
Terka29   (id: 16231 )
[Odpovědět]
Ahoj. Chtěla bych se zeptat. Co se dehe s rybickou kdyz se nam zmensila (scvrkla).. Je taková ze se "chovava" za vzduchovani. Když ji pomohu ven. Tak si tam opet stejne vleze. Dekuju za rady. Pěkný den
Výkaly  (Odpověď pro: nezbi  Zobrazit původní příspěvek )
23.6.2020 17:37
VeruM   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
jooo tak to máme podobný. Mám tam 12 živorodek v 30l a sotva to odkalím tak hned všude bordel,trus. Asi je daruji do zverimexu nebo nevím. Taky šneci docela dost produkují co tk koukám, těch mám 6 aby mi likvidovali řasu. Někdo dělá úrdžbu 1x týdně nebo míň, já musím každý třetí den páč se na to nedá dívat. Jinak voda azuro ale ten trus je hnus ...
Prosím o radu - nové téma
22.6.2020 15:38
Kajuškáč   (id: 16226 )
[Odpovědět]
Dobrý den všem.
Chtěla bych si pořídit akvárium ale nemám žádné zkušenosti.
A chci se zeptat jak dlouho rybičky dokáží vydržet bez vzduchování.
Mamka mi ho nechce povolit protože údajně dělá rámus, tak se chci zeptat jak by to rybičky zvládali kdyby bylo puštěné přes den a na noc se vypínalo,nemám zkušenosti a ptám se protože bych nechtěla aby kvůli mé neznalosti rybičky uhynuli.
Chtěla jsem si pořídit malé čističe a neonky.

Omlouvám se za hloupý dotaz a předem děkuji za odpovědi.
urgentní rady - nové téma
15.6.2020 14:51
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Ahojte lidičkové- dneska se mi vytřely akary hnědé..ve společenské nádrži.rodiče jikry zatím chrání, ale já bych potřeboval poradit co všechno mám dělat aby se mi podařilo odchovat mladé.Nemám žádnou jinou nádrž, nevím za jak dlouho se rybičky vyklubou, nevím kdy a jak je případně odlovit- akvárium poměrně zarostlá 160ka, další ryby- ancitrus, 7 kardinálek, 2 parmičky -ty řasožravé a 2 thorakati.
Budu vděčný za jakékoliv rady, jikernačky se mi vytřely úplně poprvé a přiznám se že jsem extrémně šťastný
Nový chov - nové téma
15.6.2020 7:44
akvarista111   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtěl bych začít s chovem Sumečků Afrických, mám rozměry akvária 120X50X60 cm, chtěl bych jich tam tak deset. Nevím jaký filtr, prosím poraďte, autor https://www.databook.cz/domaci-chov-sumecka-..., to nějak nerozvádí.
Děravé rostliny  (Odpověď pro: Romanare  Zobrazit původní příspěvek )
14.6.2020 20:56
Fandy   (id: 16223   Upgrade...  
 kategorie střední akvária, objem 125 litrů  )
[Odpovědět]
Může to být s největší pravděpodobností nedostatek draslíku, já používám Seachem Flourish Potassium, komplexní hnojivo je samozřejmost, CO2 dnes již dostupná záležitost...
Děravé rostliny - nové téma
10.6.2020 16:11
Romanare   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Asi po měsíci se nám v akvariu rozpadly tyto rostliny...proč se to stalo?
Krevetky jsou u hladiny - nové téma
3.6.2020 21:51
Michal Stojan   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,
Zhruba před týdnem jsem si koupil pět krevetek japonských (Amano shrimp).
Před vložením do akvária jsem je nechal asi 2 hodiny aklimatizovat s kapající vodou z akvária. Po přidání šli rovnou ke dnu nicméně po pár hodinách se všechny sešli v jednom rohu u hladiny (u filtru). Uběhl týden a krevetky jsou tam pořád. Jinak vypadají v pořádku, jedí a pár se jich i svléklo. Nevím co bych s nimi měl dělat. V průběhu jsem přidal i 15 krevetek červených které se normálně pohybují po celém akváriu. Akvárko je poměrně dosti zarostlé a tudíž by neměl být problém s okysličením. Veškeré parametry vody jsou v pořádku. Teplota vody je 24°C

Děkuji,
M. S.
Nové akvárium  (Odpověď pro: luky1936  Zobrazit původní příspěvek )
31.5.2020 20:11
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Ahoj Luky- podle mně je osobní zkušenost tou nejlepší školou.Ohledně toho živého koutku záleží úplně na všem. Světle a jeho délce, teplotě vody počtu ryb, tom, jak se o něj staráš...nikdy nenajdeš dva lidi, kteří by se o nějakou nádrž starali naprosto stejně.
Doma mám 160l viz prezentace- nádherně se jí dařilo až až- pěna a rostlinky chřadly. Některé jsem odnesl do 46 l akvárka v práci, a světe div se- menší ekosystém, kdy vzhledem k okolnostem že to není moje do toho nechci sám investovat...a rostlinkám se tam daří.
je takovým zvykem mnohých akvaristů koupit živorodky protože ty se dobře rozmnožují a pak poměr ryb zvrátí rovnováhu.
Podívej- není to věc která by znamenala katastrofu- podle mého pohledu. Ale je fajn, že člověk si vyhledá i názory jiných zkušenějších- ale pořád to bude tvá cesta.
kaprsi v kavariu - nové téma
23.5.2020 22:19
patricek   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
zdravim chci se zeptat jde chovat v akvariu 1000L 200x80x80cm velke kapra ,lina ,karasy co jiné takove ?
zápach  (Odpověď pro: Monika2511  Zobrazit původní příspěvek )
22.5.2020 11:18
glum666   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mně taky voda smrdí, ale pouze při odsávání, tzn. naspodu mezi kameny, jinak vodu mám čistou a měním cca 1x za 5-7 dní 10 litrů, akva má asi 40 litrů vody (odečetl jsem cca objem kamínků a kořenů). Osobně se domnívám, že je to ancistrusama, mám jich tam celkem hodně (asi před rokem sem si je donesl jako potěr) a myslím si, že je to z toho, jak mi tam na dně serou :) kytky mám živé, světlo taky
Kameny  (Odpověď pro: wunti  Zobrazit původní příspěvek )
19.5.2020 15:05
xmann23   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Já sem použil do akvárka tenhle kámen. Použil jsem kamenné filety https://dumkamenu.cz/prirodni-kamen/kamenne-... , vypadá to super
Nátěr akvaria - nové téma
17.5.2020 9:00
Karp   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahojte. Chci se zeptat. Budu mít vestavěné akvarko. Boční, zadní a spodni stěna bude z OSBdesek. Čím to zevnitř natřít, aby to neprotykalo a aby to ryby neotravilo. Moc děkuji za tipy
Nové akvárium - nové téma
17.5.2020 3:16
luky1936   (id: 16215 )
[Odpovědět]
Dobrý deň,
po dlhej dobe som si splnil detský sen keď mi človek ktorý sa venuje akvaristike už 30 rokov venoval 80l akvárium.
Na internete som si prečítal množstvo článkov ako treba akvárium zabehnúť čo všetko je potrebné a že rybky sa môžu dať do akvária minimálne po dvoch týždňoch zabehu.
Tu nastáva problém akvárium som založil vo štvrtok dnes je sobota a mam v ňom 1ks Betty, 6 tetier a 3 gupky a guramu(ktorá je podľa internetu neskutočne nevhodná do tak malého akvaria) a 5 prisavnikov (1 albín)
Je tam približne 15 rôznych rastlín všetky sú od spomínaného akvaristu aj vrátane rybiek, chcel by som sa spýtať či môžem veriť človeku co ma 30 ročnú prax a doma 4 akvaria v tom ze mi rybky nepokapu aj bez zábehu(cele ho zakladal so mnou) alebo veriť internetu a pripraviť sa na najhoršie? Keď som sa ho pýtal ci netreba počkať povedal ze vždy na pustil vodu z kohútika zapol čerpadlo a hodil ryby a nikdy sa im nič nestalo.
Čerpadlo mam s molitanovou vložkou prietok 470l za hodinu a bublinkovačom. ohrievač s termostatom nastavený na 25•C. Voda sa odkalila v priebehu niekoľkých hodín. Chcel som kúpiť aj nejakú chémiu pripadne testy ale odradí ma od toho. Tak ma zaujíma Vás názor a pripadne rady. Ďakujem.
Překrmení - nové téma
15.5.2020 12:22
Anna Krásnická   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, mám malý problém, dneska jsem krmila rybičky a ujela mi ruka, jakože hrozným způsobem, tak jestli ty rybičky nějsk nepomřou teď; nebo tak. Díky ;)
Beta bojovnice  (Odpověď pro: Milos  Zobrazit původní příspěvek )
6.5.2020 15:31
MajdaS   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Včera jsem si koupila rybičku bettu. Mám ji v 16 litrovem akváriu, které pokrývá bohužel umělé dvě rostlinky, řasokouli a domeček. Samozřejmě topeni a filtr. Rybicka se mi už od včerejška nezdá. Lapá po dechu a neplave. Jen občas, když jde na jiné místo. Teplotu vody mám momentálně 27,1 stupňů. Včera mi žrádlo jedla, ale dnes si nevzala vůbec nic. Dole na dně mám kamínky, oprané několikrát, aby v nich nebyla špína atd.. už jsem jednu bettu měla, ale ta mi tak před měsícem bohužel umřela, měla stejné příznaky jako takhle, co mám teď, kterou jsem si koupila včera. Ve zverimexu měli poslední 4 a já si vybrala tu, která se mi zdála nejvíce zdravá. I pan mi ji poradil. Nevím si rady, můžu poprosit poradit? Rostlinky si tam živé samozřejmě nasadím, včera jsem je tam ještě měla, ale chcíply mi. Akvárium mám docela mimo světlo. Nejde mi sem vložit obrázek akvária a rybičky..
moc prosím za jakoukoliv radu, koholkoliv....
Jinak přípravky na vodu mám přímo pro bety ze zverimexu:(
Děkuji!
4.5.2020 12:14
KryštofŽ   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, potřeboval byvh poradit. mám svou piraňu rostlinožravou už cca 4 roky. celý život pěkně jí, většinou jsem ji krmil ob den nebo denně po trošce abych ji nepřekrmil. Každopádně teď poslední týden úplně přestala žrát. zkoušel jsem saláty, ryby, ořechy, okurky, nové akvarijní rostlinky, ale nic z toho nechtěl sníst. Aktivní je furt stejně, jen přestal úplně jíst a začala se mu na oku dělat zákal. Je to proto že už to vzdal, nebo jsem ho překrmil? prosím o radu, nerad bych o svého rybáka přišel. Díky, Kryštof
Kamenná kůra - nové téma
2.5.2020 10:21
Miroslav Karáse   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den. Můžu dát do akvária kamennou kůru. Tak se to jmenuje.
Bojovnice - nové téma
30.4.2020 9:41
Viv   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,chtěla bych se zeptat, při dnešním krmení, kdy jsem dva dny zpět přidávala do akvária nové rostliny a black molly, a po dvou dnech jsem si všimla (je možné že to bylo už dříve) , že beta má na hřbetu a hlavě vypadané nebo růžové šupiny, přičemž normálně je bíla-perleťová s červenými ploutvemi. Akvárium má 25 l, jsou tady čtyři živé rostliny, pět black mol, ancistrus a dva šnečci. Nevíte co by mohlo být s bettou?
Úhyn rybek  (Odpověď pro: standaa  Zobrazit původní příspěvek )
15.4.2020 22:15
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 15.4.2020 22:16
[Odpovědět]
NO2 1 mg/l není v normálu. Tedy pokud to 1 znamenalo 1 mg na litr. To je hrozně moc. Mělo by to být prakticky 0. Ani těch 50 mg/l u NO3 není úplně nízká hodnota. Neonky jsou na to citlivé.
Úhyn rybek  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
15.4.2020 20:08
standaa   (id: 6161   Standova 120  
 kategorie střední akvária, objem 120 litrů  )
[Odpovědět]
Díky za info, dělám testy soupravou Aqua-Quick-Test, jsou to jen orientační testy, ale vypadá to celkem v normálu: NO3 50, NO2 1, GH 7, KH 3, pH 6,8.
Ale jak píšeš, koupím testy a udělám kompletní rozbor NO.
Úhyn rybek  (Odpověď pro: standaa  Zobrazit původní příspěvek )
15.4.2020 8:17
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Rostliny jdou účasně, tak bych si tipoval, že v akváriu je dostatek dusíku. To neonkám nevyhovuje. Je to jen takový první nápad, v čem by mohl být problém. Koupil bych si testy na NO3 a preventivně i na NO2 a zkontroloval, kolik ho je v akváriu.
Úhyn rybek - nové téma
14.4.2020 8:01
standaa   (id: 6161   Standova 120  
 kategorie střední akvária, objem 120 litrů  )
[Odpovědět]
Zdravím, mám dotaz na akva 120 l, které mám již 12 let. Osazeno je rostlinami. Mám tam cca 40 neonek červených, 3 x Sekavec, 1 x Kreveta Malucensis, 2 x Pancéřníček panda, 8 x Šnek Ampularia, 5 x Šnek Neritina zebra, 3 x Parmička černopruhá. Poslední cca 2 roky mi rostliny jdou nádherně, tak pěkně mě nikdy nerostly. Mám filtr Tetra Tec 600. Svítím 7 hodin denně.
Poslední rok mi neonky červené hynou. Koupil jsem již od několika dodavatelů, ale je to stejné. V únoru jsem odlovil 15. uhynulých neonek červených, v březnu 16 x uhynulá neonka a od začátku dubna 2020 jsem již odlovil 16 x neonku.
V říjnu jsem použil přípravek SERA BAKTOPOR, za 2 měsíce jsem připravek použil znovu preventivně a ještě přidal lžičku kuchyňské soli. Chvíli to přestalo a zařátkem roku opět začaly neonky červené hynout. Ostatní osazenstvo akvária je v pohodě. Testy vody jsou v normálu. Při pravidelné týdenní výměně 2 kbelíků vody, úpravě dna a rostlin přidávám do vody rašelinové přípravky (Anti-Algaen, Akvatropic, Akvaflor) vždy jen jeden, střídám to.
Prosím o radu, děkuji.
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|