Diskuse  (4641. strana z 4641)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Ancistrus - nové téma
27.5.2021 19:49
Golgi   (id: 16328 )
[Odpovědět]
Ahoj, potřebuju poradit ohledně mého síťáka Poslední dobou mi začal měnit barvy a přišlo mi že na něm byli nepatrné tečky, možná se mi to jen zdá, bohužel jsi nejsem jistý a povedlo se mi vyfotit z blízka. Třeba plaším zbytečně ale třeba taky ne.. :-/ Budu vděčný, když se mi na to podíváte, mám ho už skoro rok od mimina a nerad bych o něj přišel Moc děkuji.

PS.: Jinak se chová normálně, ocucavá sklo, kořen, řádí na rostlinách v tomhle směru v pohodě.. Barvu měl vždy tmavou, teď lehce na žloutlou..

Přiložený obrázek: Ancistrus
Sladkovodni žralok - nové téma
27.5.2021 10:52
Reperka   (id: 16327 )
[Odpovědět]
Dobrý den nemá někdo na prodej žraloka sladkovodniho?
Labidochromis Yellow  (Odpověď pro: Trike  Zobrazit původní příspěvek )
17.5.2021 12:53
Tupac   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Jeto samica
Partner rubriky
Partner rubriky
7.5.2021 7:36
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, já nemám kryté akvárium, tak se mi občas stane, že krevetka vyskočí z akvária, ale vždy ji najdu. Je pravda, že někdy je to dost daleko od akvária. Jednou mi vyskočila z akvária filtrující krevetka a ta se dostala asi 6 metrů od akvária. U tebe by mohla možná uklízet kočka. Pravděpodobnější ale bude, že buď se některé krevetky u tebe dobře schovávají, nebo prostě umřely.
5.5.2021 8:13
Emmma   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, dnes ráno jsem byla nucena řešit záhadu připomínající Bermutský trojúhelník. V akvarku kde se běžně nachází pět krevetek japonských, které jsem měla už zhruba dva měsíce doma, zbyla pouze jedna. Teplota v pořádku, filt běžel jak má a režim světla stále stejný. V akvárku nejsou žádné stopy po zápasu ani s krevetami mezi sebou, ani s nikým zvenčí (kočka). Krevety ani neleží nikde kolem akvárka, ani pod žádným kamenem ani nikde v květináčích okolo. Jediné co mě napadá, je že vyskočili a nebo mám v pokoji a nebo je v tom akváriu portál do jiné dimenze. :D Pokud se vám to někomu taky stalo, budu ráda za odpovědi.
Vzduchovací clona  (Odpověď pro: Beník  Zobrazit původní příspěvek )
21.4.2021 10:38
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Předpokládán, že clona je pevně ukotvena ve vodorovné poloze. Pokud ano, asi bude problém v daném výrobku. Těžko poradit, spíše se obrátit na prodejce.
Rostlina domu  (Odpověď pro: tomax  Zobrazit původní příspěvek )
21.4.2021 10:36
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, předpokládám, že myslíš spíše v akváriu, tam jsem ji alespoň vždy pěstoval já. ;)
Rostlina domu - nové téma
20.4.2021 21:40
tomax   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Hezký večer přeji, v tomto článku: https://www.esmond.cz/nenarocne-rostliny-pro... jsem se dočetl o řasokouli zelené, že je vhodná i na pěstvování v bytu. Máte někdo zkušenosti? Děkuji :)
Vzduchovací clona - nové téma
9.4.2021 17:43
Beník   (id: 16308 )
[Odpovědět]
Zdravím. Mám problém s vzduchovací clonou. Koupily jsme ji na Invitalu a po zapojení do nádrže dělá docela randál a bubliny přecházejí z jednoho konce na druhý. Nejdou v jednom kuse jak by měli. Nevíte co s tím? Děkuji za radu
Apatická ryba  (Odpověď pro: Janina V  Zobrazit původní příspěvek )
31.3.2021 9:31
Mr. neonka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
ahoj
oběvila se u mě na malém akvárku na stěně taková divná hnědá věc a docela se rozrůstá skouším to čistit ale moc to nepomáhá furt se to šíří co mám dělat?:(
Divne chovani betty - nové téma
27.3.2021 9:45
Luc44   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, cca půl roku mám bojovnici. Vždycky to byla živá ryba, když zaregistrovala , ze jsem se probudila, tak už začala plavat v akvarku. Vždy než jsem šla do práce, tak vyplavala na hladinu a čekala na krmeni. Poslední dny vubec nevyplave z domecku nebo usne mimo domecek v podivné poloze a nereaguje na tukani na akvarko. Moje spolubydlici si myslela , ze je mrtvá , ale když do ni strcite prstem, tak reaguje a odplave dal. Každopádně několik dnů už nejí vubec nebo úplně minimálně. Bojím se, jestli není nemocná. Je ve velkém akvarku, sama a pravidelně ho čistím, takze nevim z čeho by nemoc chytla.. nebo jestli je deprimovana, protože se jedna o samce a několikrát už mi vytvářel bublinky pro pareni.
Pozadí akvária - nové téma
26.3.2021 14:22
Proman   (id: 16304 )
[Odpovědět]
Dobrý den.Zajímalo by mě ,jak mám upravit zadní stranu akvária,aby mi dobře přilnula fototapeta.Když ji namočím jen obyčejnou vodou,tak se mi po vyschnoutí objeví černé fleky.Děkuji za odpověď.
Akvárko v dílně - nové téma
14.3.2021 9:33
mechoš   (id: 10601   moje stopadesátdvojka  
 kategorie střední akvária, objem 152 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Můžu poprosit zkušené akvaristy o názor umístit akvárium v dílně? Budu měnit akvárium za větší a současné 150 litrů uvažuji umístit do dílny. Ohledně prachu, teploty atd. akvárko zajistím, ale nevím jak s hlučností. Na dílně dělám truhlařinu jen s ručním nářadím, žádné velké stroje, maximálně ruční fréza, vrtačka spor. Jak budou reagovat ryby? Dík moc za názory.
Žebrovník Waltlův - nové téma
8.3.2021 21:51
Kat.1231   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chovám tři žebrovníky a samička mi v poslední době začala velmi hlasitě lapala po dechu. V zimních měsících se stává, že nežerou tolik a jsou spíše klidní. Ale samička tento týden nežrala vůbec a nereaguje už ani na sebrání do ruky. Někdy mám chvílemi sice pocit, že se hýbe, ale obávám se, že už dlouho nevydrží. Nemáte nějaký tip co pro ní udělat? Děkuji.
ODCHOV TERČOVCŮ - nové téma
27.2.2021 19:01
RybuPust   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím,
rád bych požádal o radu, co dělat, když po vylíhnutí a rozplavání potěru terčovců, plave potěr po nádrži a nejde na rodiče. Plave u hladiny, v rozích,... Rodiče sekret mají, jde vidět, že se z nich i částečně uvolňuje. Ale jen pár jedinců rodiče najde.
Nádrž 50x50x55 cm. děkuji
Úhyn ryb  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
25.2.2021 19:51
Janis73   (id: 16295 )
[Odpovědět]
Díky za odpověď, ryby určitě dokupovat nebudu..na nitrifikační bakterie mám přípravek sachem stability a když jsem testoval vodu z kohoutku kterou tam liju odstátou tak už měla také mírné hodnoty NO2, prostě trochu růžová podle testu.Vodu tedy budu měnit každý den jak píšete.Ještě mi má přijít přípravek sachem prime , tak uvidím co to udělá no.Moc děkuji za rady
Úhyn ryb  (Odpověď pro: Janis73  Zobrazit původní příspěvek )
24.2.2021 23:50
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Problém je rozhodně v NO2. Nad hodnotu 0,2 mg/l je pro ryby velký problém. NO2 by mělo být ve fungujícím akváriu nulové. Filtr prozatím neperte a dejte čas nitrifikačním bakteriím, ať se rozmnoží. Dá se tomu pomoci nějakým přípravkem pořízeným v akvaristice. Jinak doporučuji denně měnit 1/3 vody akvária, dokud se nepodaří situaci s NO2 stabilizovat. Rozhodně nedokupujte ryby. Také bych pro jistotu otestoval i vodu, kterou lejete do akvária, ale v té by problém být neměl.
Úhyn ryb  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
24.2.2021 23:23
Janis73   (id: 16295 )
[Odpovědět]
díky za odpověď. Filtr jsme vyčistili až další den a vyčistili jsme ho ve vodě z akvaria.Test na hodnotu no 2 jsem prováděl a koncetrace je nad 0,4, nedaří se mi to nějak snížit ani použitím přípravku sera toxivec.
Úhyn ryb  (Odpověď pro: Janis73  Zobrazit původní příspěvek )
24.2.2021 21:27
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
První chyba byla v množství ryb najednou pořízených do akvária po jeho založení. První co bych udělal, změřil bych hodnotu NO2 (test se dá koupit v každé akvaristice). Nevyčistili jste při výměně vody i filtr? Pokud ano, jak jste ho čistili? Další ryby nekupovat dokud se situace nestabilizuje.
Úhyn ryb - nové téma
23.2.2021 22:15
Janis73   (id: 16295 )
[Odpovědět]
Dobrý den, mám dotaz už jsem zaufalej.
Před měsícem jsme se rozhodli s přítelkyní pořídit akvarium.Koupili jsme set (akvárko, filtr, topítko, kryt a žárovka v jednom) je to na 54 litrů, filtr jsem za nedlouho vyměnil za lepší Fluval U2.Založili jsme akvárko podle rad na netu a vše šlapalo jak má, živé kytky, substrát, nějaká ta chemie na rozjezd akvaria apod.Vodu jsem měnil 1/3 a odkaloval každý týden.Pak jsme pořídili rybičky: 3 balonové molly,5 Black molly, 2 mečovky mexické, 2 Dania, a asi 10 neonek mix, diamantové a červené.Rybky byly v akvárku veselé, hrály si apod.Pak jsme tedy ted v pátek vyměnili vodu asi skoro půl akvaka, odkalily a vše bylo v pohodě.Najednou v sobotu odpoledne umřela 1 balonová molly, pak večer druhá, a dopoledne další.Další den se přidala 1 Black molly a další to asi nerozchodí taky.Další Black molly se chovají podivně , polehávají u dna jsou apatycké.Ostatní rybky(neonky, danie a mečovky se chovají v pohodě a nic.Nevím čím by to mohlo být,už jsem vyzkoušel vše.Obávám se zda rybky nebyli překrmováni moc .Díky za odpověd.
Úhyn  (Odpověď pro: LEDMíra  Zobrazit původní příspěvek )
21.2.2021 11:48
RadekBell   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Vzduchová pouze přes noc a změřit KH a NO3, No2. Nesnesou vysoké hodnoty. Koupit odkalovacku a jednou za 3 týdny odkalit. Dobrý filtr s médii, nejlépe venkovní.
ancistrus - odčervení? - nové téma
30.1.2021 18:14
PetrosH.   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,
společně s dalšími druhy ryb chovám v akváriu několik ancistrusů. Dosud jsem s nimi neměl žádný problém. Ovšem v minulém týdnu se dvěma z nich dost nafoukla - zvětšila břicha, byli málo aktivní a pod kůží jim později začala ,,prosvítat" červená barva (Nevím, zda šlo o krev.). Na internetu jsem se dočetl, že by mohlo jít o začervení. Prodavač v akvaristice mi doporučil přípravek ANTI-ICHTIN, který denně používám dosud (od pondělí). Pro dva výše zmíněné kusy již bylo pozdě a uhynuly. Bohužel jejich mrtvá těla stačily okousat ostatní ryby. I přes stálé užívání přípravku dnes uhynul další ancistrus (břicho se mu nenafouklo, ale červená prosvítala) a červená začíná prosvítat i u dalších ancistrusů. Mohu poprosit o radu? Moc děkuji. Petr
Bílá rybička  (Odpověď pro: Marla  Zobrazit původní příspěvek )
19.1.2021 10:54
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
V prvé řadě, řasy ti asi odpad ve výlevce neucpaly, neb řasy beze světla nerostou Navíc se prakticky rozpustí, když je poliješ Savem.

Co se týká čichavce, tak za ztrátu barvy může moci přemíra dusíkatých látek v akváriu. Za to by mohla zanedbaná údržby a tedy přimíra "hovínek" a zbytků stravy, případně nedostatečná filtrace. Je malá pravděpodobnost, že by sis do se šnekem zanesla nějakou nemoc.
Bílá rybička - nové téma
18.1.2021 19:54
Marla   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, dal jsem čichavci do akvarka sneka, aby zlepšoval kvalitu vody. Aby měl dost práce, tak jsem nečistil hovinka dostatečně. Po dvou měsících zacal čichavec blednout a přestal jist. Muže za to šnek a nebo přemíra hovinek v akvarku? K tomu všemu mi řasy ucpaly odpad ve vylevce a nepomáhá ani Mr. Muscle. Co s tím ? Nevíte?
Mockrát děkuji za pomoc.
Zlomená ploutev neonky - nové téma
18.1.2021 19:29
Kotrbál   (id: 16250 )
[Odpovědět]
Ahoj, chtěl bych se zeptat, moje neonka má dá se říct vykloubenou zadní ploutev. Má ji křivě vůči tělu a vypadá to že to má nejspíš z nějaké bitky s druhou neonkou. Když plave tak sebou jakoby cuká. Ale drží se normálně s ostatníma neonkama a neonky se už vůbec neperou. Nevíte někdo co s tím nebo jestli se jí to ještě někdy zhojí?
Děkuju za jakoukoliv odpověď.
Co je to za ryby? - nové téma
10.1.2021 18:30
Tfwinnie   (id: 16283 )
[Odpovědět]
Dobry den prosim o info k těmto rybám dekuji

Přiložený obrázek: Nevim
doba svícení  (Odpověď pro: velitel  Zobrazit původní příspěvek )
7.1.2021 9:21
merlin   (id: 4204   kostka  
 kategorie střední akvária, objem 125 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj,mám tam tu dvouhodinovou pauzu a kytky vypadají v pohodě, řase se to moc nelíbí.Ledkama taky svítím a dávám pmdd.
doba svícení  (Odpověď pro: velitel  Zobrazit původní příspěvek )
1.1.2021 0:09
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Spíše bych preferoval svícení v jednom bloku. Pokud je 12 hodin moc, např. z důvodu regulace růstu řas, pak bych svícení zkrátil na 10 hodin v kuse.
PF 2021 - nové téma
1.1.2021 0:07
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj všem příznivcům akvaristiky. Přeji všem vše nejlepší do nového roku. Hodně štěstíčka a hlavně i zdravíčka a ať nám ty rybičky dělají jen samou radost. :)
doba svícení - nové téma
29.12.2020 11:33
velitel   (id: 13529   kousek přírody  
 kategorie střední akvária, objem 148 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Přechod na 250  
 kategorie velká akvária, objem 250 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj všichni.Co prospívá rostlinám svícení v kuse bez přestávky 12 hodin,nebo s přestávkou cca.2 hodiny? Podotýkám mám led světlo a přihnojování co2.
Apatická ryba - nové téma
26.12.2020 11:36
Janina V   (id: 16278 )
[Odpovědět]
Dobrý den, mám od srpna Betu, samečka. Byl v pohodě, nyní už čtyři dny leží na dně, nežere, zrychleně dýchá. Akvárko má 18 litrů, má tam kamínky, živé rostliny ve dřevě, filtr, topení (27 stupňů). Vím, že jste tu podobné věci řešili, ale psali jste, že rybka je u hladiny, naše je pořád dole, jen jednou za dlouhý čas rychle vyplave se nadechnout, a pak zase dlouho leží dole. Prosím, zkusíte poradit?

Přiložený obrázek: Akvárium
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|