Diskuse  (4634. strana z 4634)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Ancistrus- skvrna  (Odpověď pro: Prendaloth  Zobrazit původní příspěvek )
25.1.2020 21:21
Prendaloth   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
file:///C:/Users/pospi/Downloads/IMG_1012%20(1).jpg
Ancistrus- skvrna - nové téma
25.1.2020 21:16
Prendaloth   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dnes jsem si všimla na svém albino ancistrusi jedné hnědé tečky na začátku hřbetní ploutve, před pár dny tam ještě nebyla. Může se jednat i o nějaké znaménko nebo tak něco, nestalo se vám něco podobného? Bojím se, aby to nebyla nějaká plíseň/ řasa nebo něco horšího. Ancíka krmím 1x denně sera wells chips, občas mu dám nějakou tu zeleninu, filtr i topítko mám. Nedávno se mi objevila na rostlinkách řasa, dávkuju co2 jednou týdně. V akvárku je společně se samcem betty, on žádnou takovou tečku nemá. Nevíte někdo co s tím?
Jaké hejnové ryby - nové téma
25.1.2020 13:15
K98   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, s kterými rybami jsou nejlepší zkušenosti, aby tvořili pěkné hejno a pohybovaly se po akváriu společně. Samozřejmě pokud to dovoluje velikost nádrže. Co jsem se tak díval na různá videa, tak hodně tvořili Tetry křivopruhé, Razborky klínoskvrnné, a občas teda Neonky... ovšem u těch neonek je to dost nejisté a i na různých fórech má každý akvarista s Neonkama jiné zkušenosti. Taky prý záleží, jestli je v akváriu nějaká větší ryba. Proto jestli máte nějaké osobní zkušenosti, tak bych je rád uvítal.
Děkuji
Partner rubriky
Partner rubriky
15.1.2020 14:36
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
mně se štětičková řasa objevila zhruba po měsíci ale to jsem ještě přidával tekuté co a ona sama zmizela takže příčinu ani co pomohlo ke zmizení přesně neznám.
Zaujala mně ale v této diskuzi jiná věc a to proudění.
Já mám filtr shark adv a chtěl jsem aby v akváriu voda nestála, takže jsem na něj dal tu trysku která vodu honí okolo.
a vy tvrdíte že to pomáhá v rozvoji řas?
No páni momentálně totiž se mi jakási řasa asi zelená ale vláknitá objevila na listech rostlinek které byly těsně u filtru a vpodstatě jej schovávaly. já jsem dávkovával PMDD chvilku se rostlinkám dařilo pak začly žloutnout listy některých rostlinek a nemůžu říci že by to bylo ideální navíc se mně začla tvořit pěna na hladině akvária. a tu neumím zcela odstranit. ryby nehynou nádrž vcelku zarostlá ryb není moc . někdy si myslím že to je krmivem- sušené dafnie, mám tam kořen. začal jsem ve 160tce měnit asi 25 litrů vody každý týden změnil jsem intenzitu osvětlení a o dvě hodiny dobu svícení- snížil obé a uvidíme- mi trošku běhá mráz po zádech z toho, že to musí čloěk opravdu sám odpozorovat a zjistit a leckdy to může jednoho i odradit.I přesto že v určitých obdobích to byl nádherný pohled a člověk si řekne, ty bláho a tohle se podařilo i mně::
6.1.2020 10:50
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Díky za tip, zkusím.

Začal jsem po částech odebírat štěrk k odsavování a snažím se víc odkalit i to, co bylo pod štěrkem. Egerie jsem zkusil odštěpit a rozsadit, bakumy ty konce odstřihnout a zasadit znovu, ty napadené stonky jsem vytrhal (třeba nerostou kvůli řase, co spotřebovává živiny už na cestě stonkem?), tak uvidíme, jak se chytne.

Přijde mi, že už se aktivně řasa nerozrůstá, něco zřejmě začalo zabírat.

Soudě podle napadených okrajů to určitě má souvislost s prouděním (nyní je minimální, co dovoluje filtr nastavit), ale nevím, zda přímo nebo ne. Zkusím nechat víc zarůst egeriema a dokončit to dno a uvidí se, zda pomohlo.
Ještě mám v plánu nasadit rozstřikovací rampu, ale ne úplně hned.
5.1.2020 19:37
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, ještě mě napadla jedna možnost, jak si můžeš pomoci. Nejedná se o odstranění příčiny proč se tak daří štětičkové řase ve tvém akváriu. Na to budeš muset přijít, ale můžeš ji zlikvidovat následujícím způsobem. Kup si v lékárně 3% peroxid vodíku. Natáhni ho do injekční stříkačky, strč ruku do akvária i se stříkačkou a v těsné blízkosti napadeného listu vypusť ze stříkačky pár kapek peroxidu vodíku. Ten řasu spálí a ta odumře. Ve vodě se ale peroxid rychle rozptýlí a rybám neublíží. Peroxid vodíku se dá použít i jako prevence s dávkováním 0,5 ml na 1 litr a den.
2.1.2020 17:46
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Štětičkové řase se vždy daří v v proudění. Tam má neustálý přísun živin. Snaž se, aby akvárko zarostlo a uvidíš, že se vyřeší i ta štětičková řasa.
Zhnědlo mi akvárko  (Odpověď pro: Daferus  Zobrazit původní příspěvek )
2.1.2020 17:35
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
To je škoda, že jsi to vzdal. Ono to s akvárkem je to někdy běh na dlouhou trať. Já se například více jak půl roku potýkal s řasami a nakonec si akvárium sedlo. Rozhodně ale člověk nesmí zanedbávat pravidelnou týdenní údržbu. Sice zabere hoďku, dvě, ale stojí to za to. Pravidelnou výměnou vody (měním tak 1/3 akva) se dá předejít přílišnému hromadění dusíkatých látek a řádným hnojením pak zase nastolit rovnováhu živin v akváriu. Pravidelná výměna vody, odpovídající hnojení a dostatek světla je i recept na hnědou řasu.
2.1.2020 11:27
Daferus   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
No... akvárko jsem pak po roce vzdal :( bralo to moc času, údržba, výměna vody, kontrola všeho okolo... takže nakonec vyhrála varianta - suchozemská želva :)

Takže asi tak no :(
Zhnědlo mi akvárko  (Odpověď pro: DAFER  Zobrazit původní příspěvek )
1.1.2020 14:14
Tommass akva   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Je to sice starý příspěvek ale jak se vám podařilo rozchodit akvárium? Řeším naprosto stejný problém. Děkuji
30.12.2019 20:31
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,

štětičkovou řasu jsem nyní objevil na hadičce od CO2, které je umístěné cca 15 cm od ústí filtru tak, aby filtr roznášel CO2 po celém akvárku. Je narostlá z opačné strany, než odkud jde voda a nejvíc porostlá je v místě, kde je proud nejsilnější.

Před týdnem jsem dokoupil Egeria densa, na ní řasa zatím není. Zkouším aplikovat tekutý uhlík k listům napadených rostlin a u anubiasů už je první nový list, který ještě napadený zatím není.

Chci se zeptat - jak dlouho trvá, než se řasa projeví? Může to souviset s proudem vody? (proud je tak, že když obejde celé akvárko, tak se jemně hýbou kytky.) Také jsem přidal v sobotu optimální dávku hnojiva Sera Florena, co přinesl Ježíšek. Může to být tím?

Díky, Honza
25.12.2019 23:41
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Také zdravím. :) Záleží na tom, jaké ryby budou v akváriu. Pokud se bude jednat o menší druhy teter, pancéřníčků, parmiček, dánií apod., pak asi není zásadní problém s tím, aby bylo akvárium přístupné ze všech stran. Problém bude s většími druhy. Ty jsou výrazně více lekavé, takže by záleželo na tom, jak často a jak blízko se budete kolem akvária pohybovat. U větších ryb bych ale osobně upřednostňoval klidnější a méně frekventované místo.

Druhým faktorem je hmotnost akvária. Se skříňkou, technikou, kameny atd. se bude hmotnost pohybovat i přes 400 kg. Záleží hodně na stavbě, kde bude akvárium umístěno. Například na tom, zda je to novější dům s betonovými překlady nebo starý s dřevěnými nosníky. Osobně bych ale z hlediska rozložení hmotnosti volil místo spíše podél zdi.
25.12.2019 16:31
Ivka   (id: 9498 )
[Odpovědět]
Zdravím, po letech se vracím k akvaristice, dostala jsem 300l akvárium a řešíme, kam ho dát. Má rozměr 120*50*50. Pokud by bylo dostatečně zarostlé, aby měly rybky pocit bezpečí, mohlo by být uprostřed místnosti, přístupné ze všech stran, nebo to bude pro ně velký stres a bylo by lepší najít umístění u stěny nebo zatřít jednu stěnu? Máte někdo zkušenost? Díky za odpověď.
23.12.2019 0:29
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud štěrk vypereš v Savu, řasy se z něj zbavíš. Řasa může zmizet i ze stonků, ale není to běh na krátkou trať. Zkontroloval bych NO3 a PH4 ve vodě. Nevím kolik ryb máš v akváriu a jak je akvárko velké, ale pokud máš dost místa, zkus dokoupit tak tři malé parmičky černopruhé (SAE).
22.12.2019 1:41
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Díky za odpověď. Mám naději, že napadené kytky se řasy zbaví (když mají napadené stonky), nebo myslíš, že jsou k odstranění? Někde jsem četl, že řasa zmizela i z napadených částí...

Drobný štěrk bude stačit louhovat v savu?

Díky, radostné Vánoce i tobě.
21.12.2019 23:53
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No co říct ke štětičkové řase. Osobně moje akvárium prošlo tímto stádiem též. Řešil jsem osvětlení, hnojení, dosadil nové rostliny, pořídil 3 SAE .... Nakonec nevím co zabralo. Řasa po třičtvrtě roce začala ustupovat a nakonec zmizela úplně. Prostě platí obecné pravidlo, že se jedná o nerovnováhu živin v akváriu- Takže, dosadit rostliny, pravidelně měnit vodu, hnojit, možná i přikoupit nějaká stvoření konzumující štětičkovou řasu (SAE, japoniky) a hlavně tomu dát čas. ;) Jinak přeji krásné svátky tobě i akváriu. :)
18.12.2019 23:05
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ještě doplním - teplota se udržuje na 25 stupních. Osvětlení asi 36 W (0,4 W/l), což by mělo být doporučované optimum podle mých propočtů.
Konkrétní jména rostlin nevím (zakládala akvárko žena), ale podle atlasu tipuju, že tam je:

- bakuma drobnolistá (spíš) nebo kolovka indická - 1 trs.
- zákruticha šroubovitá - 2 trsy
- kryptokoryna Wendtova Brown - 4 trsy
- šípatkovec amazonský - 1 trs
- heteroscyphus zollingeri - 3 ks (zlikvidoval jsem, byly úplně zničené)
- anubias (poddruh fakt nepoznám) - 2 trsy
- zakucelka bahenní - 6 ks

H.
18.12.2019 22:24
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,

v srpnu jsem dostal k narozeninám akvárko. Nic jsem o akvaristice nevěděl, takže se dávalo jenom krmení - a samozřejmě se rozmohla černá štětičková řasa. Delší dobu jsem to nijak neřešil, ale když už bylo napadený všechno, začal jsem se o akvaristiku zajímat a vyhlásil jsem řase boj. :)

Cca dva měsíce už pravidelně vyměňuju vodu (1/3 týdně, nyní přidávám i 1x týdně jen 10 l), snažím se odkalit dno. Kytky týdně stříhám (napadené listy), ale většina kytek má napadený i stonek.
Kořen a topítko šlo k vydrhnutí i pod savo. Dávám kvasničáka a snažím se držet světle zelenou na drop checkeru.
Přidávám tekutý uhlík Tetra CO2 Plus týdně doporučenou dávku, hnojivo Tetra PlantaMin cca 1x za 2 až 3 týdny.
Akvárko má 80 litrů, mám 4 čichavce, 3 ancistrusy, 6 rasbor a 14 neonek. Svítil jsem hodně (asi 14 hodin denně), ale stáhl jsem na doporučovaných 10. Filtr Diversa Claro 1000, proudění je takové, že ve vedlejším dolním rohu (filtr vlevém zadním pod hladinou) je jemný pohyb rostlin. Filtr čistím jednou za 1,5 týdne (když se zanese), v odebrané vodě a jen jemně.
Historicky se mi namnožili (a taky pochcípali) nějaký šneci a drželi se u dna (což prý není dobré). Nyní se situace se šnekama zlepšila (dost ubyli a jsou rozprostřený).

Některé rostliny mají výrustky nových listů, ale stejně jsou všechny napadené, včetně stonků. Nyní jsem si všimnul, že řasa je i na drobných kamínkách na dně. Některé jsou víc obalené, některé vůbec.
Ještě přidám jednu informaci - na předním skle se mi dělá pár drobných zelených výrůstků zelené flekaté řasy. K ní jsem četl, že stačí odstraňovat žiletkou, což dělám.

A nyní - potřeboval bych od Vás radu. Prosím, co je postupově špatně? Odstraňuju špatně? Jakým způsobem se zbavit BBA z drobných kamínků? Bude třeba znovu založit akvárium, případně mám vyházet celé napadené kytky? A v případě nových kytek - chytnou řasu od stávajících, nebo ode dna?

Díky za rady.
Honza
Skaláry  (Odpověď pro: Fufu  Zobrazit původní příspěvek )
11.12.2019 23:39
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Spíše to chce artémku. Můžeš zkusit i mraženou. Krmit bys ale měl až pár dní po vylíhnutí, až stráví žloutkový váček.
Skaláry - nové téma
10.12.2019 16:51
Fufu   (id: 16176 )
[Odpovědět]
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jestli můžu potěru Skalár amazonských dávat nítěnky nebo jiné živé krmivo které nemusím líhnout. Nebo jestli jim může dávat rovnou neživé
Echinodorus ´Cognat´  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
8.12.2019 16:04
jkdk   (id: 16172 )
[Odpovědět]
Ďakujem.
Echinodorus ´Cognat´  (Odpověď pro: jkdk  Zobrazit původní příspěvek )
5.12.2019 8:24
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
1) Ano, vytváří. Aby se na něm vytvořily nové rostliny, je nutno jej udržet pod vodou. Nad vodou vykvete.
2) Musí být v dobré kondici a hlavně mír dobré podmínky (dostatek živin u kořenů).
3) Nevím. ;)
Echinodorus ´Cognat´ - nové téma
2.12.2019 20:47
jkdk   (id: 16172 )
[Odpovědět]
Dobrý deň. Už nejaký čas pestujem tento kultivar echinodoru. Mal by som otázky ohľadom rozmnožovania tejto formy. Priebeh rozmnožovania u rodu Echinodorus mám síce preštudovaný, no chcel by som sa dozvedieť:
1. - vytvára tento kultivar šľahúne aj v subnerznom stave, či len emerznom?
2. - aká býva asi veľkosť rastliny, keď začne šľahúne vytvárať?
3. - existuje nejaký trik, ako primeť rastlinu šľahúňe vytvárať?

Za odpovede budem vďačný.
Akvaristika  (Odpověď pro: Patty  Zobrazit původní příspěvek )
1.12.2019 17:48
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Podstata je, zda je to sinice nebo řasa. V obou případech je to problém s množstvím a rovnováhou živin v akváriu. Pokud je to řasa, snížil bych intenzitu osvětlení a na nějakou dobu bych omezil krmení. U sinice se můžeš pokusit akvárium zatemnit na dobu asi pěti dní. Musí byt ale zatemněno dokonale.
Akvaristika - nové téma
29.11.2019 18:59
Patty   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, mám hrozný problém s akvárium, mám ho již půl roku zajeté a teď se mi vytvořil zelený zákal. Vážně už nevím co s ním. Děkuji za jakoukoli pomoc.
Šneci  (Odpověď pro: Ferax  Zobrazit původní příspěvek )
25.11.2019 7:50
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, šneci ve tvém akváriu mají problém? Špatně se jim vyvíjí ulita? Máš příliš měkkou vodu? Pokud ne, pak nemusíš do akvária přidávat nic. Jinak pokud je to skutečně sépiová kost, tak je jedno zda je pro ptáky. Fungovat bude.
Šneci - nové téma
23.11.2019 18:35
Ferax   (id: 16164 )
[Odpovědět]
Ahoj, poradíte mi někdo co mám dát šnekům do akvária na ulitu? Četl jsem že jim mám dát sépiovou kost a sehnal jsem jen sépiovou kost pro ptáky, tak je dobré jim dát kost pro ptáky?
Hydroponie - nové téma
15.11.2019 15:13
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Prosím o radu. Má někdo praktické zkušenosti s hnojením akvarijních rostlin hydroponickými granulemi vkládanými ke kořenům v lékárnických tobolkách? Pokud ano, v jakém množství a jak často. Děkuji předem.
Začátečník -pomoc  (Odpověď pro: Nikoll  Zobrazit původní příspěvek )
7.11.2019 10:01
TomV   (id: 3582   Wild  
 kategorie velká akvária, objem 360 litrů  )
[Odpovědět]
A fotka by nebyla?
Začátečník -pomoc  (Odpověď pro: Nikoll  Zobrazit původní příspěvek )
7.11.2019 9:49
TomV   (id: 3582   Wild  
 kategorie velká akvária, objem 360 litrů  )
[Odpovědět]
Chtělo by to nejlíp nějakého akvaristu v okolí, aby ti se založením pomohl a ty si ted hlavně hodně studuj jak funguje akvarium a co vše je potřeba udělat. Každopádně teď musíš aspoň obden měnit litr až dva odstáté vody stejné taploty jaká je v akváriu a to cca 24°C a rychle vymyslet kam s čichavcem, buď do většího nebo někomu darovat...
Začátečník -pomoc  (Odpověď pro: Nikoll  Zobrazit původní příspěvek )
6.11.2019 21:51
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, 6,5 litru na čichavce je hodně málo, nenapsala jsi to číslo špatně? Čichavci sice dokáží využít vzdušný kyslík, ale filtr je v akváriu kvůli odbourávání některých látek. Hlavní jeho úlohou je, že poskytuje životní prostor pro nitrifikační bakterie, které přeměňují pro ryby nebezpečné NO2 na NO3. Takže filtr ti vřele doporučuji. Co se týká toho zakalení, stává se to u nových akvárií poměrně často. Většinou se jedná o nálevníky, kteří se přemnožili. Nekrm a počkej pár dní, zákal by měl ustoupit sám.
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|