Diskuse  (4646. strana z 4646)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Bílý zákal v akváriu - nové téma
30.11.2023 10:30
Any   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, prosím o radu. Mám zaběhlé akvárko s bettou, a po výměně vody ( 25 % každých 14 dní) jsem vyměnila i filtrační náplň v HOB filtru. Dělám to většinou minimálně, ale tady jsem to udělala asi moc brzy, po cca třech měsících, protože se v podstatě rozpadala. Po dvou dnech se v akváriu voda změnila v zakalenou a bílou, což bylo asi způsobeno odstraněním bakterií v náplni. Po dvou týdnech nic nedělání a čekání až to samo odezní se nic nezměnilo, a tak jsem rutinně dělala další výměnu vody, tentokrát jen 15-20 % a přidala tetra filter active bakterie pro urychlení kolonizace. Bohužel ani po třech dnech se nic neděje a voda je stále stejná. Už nevím co s tím, betta vypadá v pořádku a chová se stejně, krmím ji menší dávkou aby nezůstaly zbytky jídla v akváriu a teplotu udržuji níže, na 23 stupňů. Mám ale strach že to nemusí být ono a může se jednat o něco vážnějšího. Voda je stále stejná, nic se nezlepšilo. Mám zkusit ještě počkat? Jak dlouho by to až mohlo trvat? Na testovacím proužku vše v pořádku, možná jen ph je nižší, 6.4. Vůbec nevím jak mám reagovat a zda to nemusí být něco horšího. Napadlo mě ještě koupit uv sterilizátor. Děkuji všem za pomoc a cenné rady.
12.10.2023 20:43
Kačmilík   (id: 16443 )
[Odpovědět]
Dobrý den, mohu prosit o radu u Bety bojovnice. V červnu, když jsme se vrátili z dovolené,měla od krmení (larvičky pro Bety) celou červenou vodu a bělavé fleky. Do vody dávám multi-medikal pořád i před tím pro prevenci. Flíčky zmizely, ale měla bulku za ploutvý, bílou, která pořád roste. Už je říjen a ryba jinak ok, žádné jiné známky nemoci, na žrádlo se těší. Máme ji dva roky. O co by se mohlo jednat a zda se vůbec dá ještě zaléčit? Posílám foto

Přiložený obrázek: Boule na boku
31.8.2023 21:40
Tom s krevetkam   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, rozluštili jste nějak tu záhadu? Já bych se totiž přidal s tou možností prostupu do jiné dimenze... Zmizelo mi cca 15 krevetek během 5 dnů. Že by se schovávali není pravděpodobné (vždycky jsem jich aspoň 8 našel bez problémů a teď jsem pravdu hledal, nadzvedával kořen,... a nic). Dvě jsem už dřív našel suché kousek od akvárka, tak jsem začal zavírat kryt. Kočku na úklid nemám a v akvárku mám stále ty stejné malé a bezproblémové rybky. Nenašel jsem žádnou mrtvolku ani v akvárku ani ve filtru... prostě záhada... Poradíte?
Partner rubriky
Partner rubriky
Bezpečnost  (Odpověď pro: Stresař  Zobrazit původní příspěvek )
18.8.2023 14:51
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Neboj, akvária prakticky nepraskají. Výjimečně může začít protíkat někdy spoj, ale to voda spíš kape,než teče. Pokud je akvárko větší, bydlíš v v domě a máš pod sebou sousedy, je dobré se pojistit na odpovědnost. Pokud topítko není ve vodě a je zapnuté, pravděpodobně se poškodí. Filtr to asi zvládne. Ale jak jsem již napsal. Akvária začnou téct opravdu jen výjimečně. Jinak voda z akva není pro domácí zvířata nijak nebezpečná. :)
Bezpečnost - nové téma
16.8.2023 4:51
Stresař   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, mám čerstvě první akvárko.. a mám několik otázek skrz bezpečnost, jelikož často nad něčím přemýšlím, a pak mě to hlodá..
Mám hrozný strach z toho, že akvarko muže prasknout.. a s tím se pojí vlastně všechny otázky..
Co se stane s topítkem (takové to, co musí být cele ponořené) když by akvarko prasklo a najednou by ve vodě nebylo? Zhoří? Mám strach protože mam časové náročnou práci, a určitě bych na to přišla až po dlouhé době.. to stejne mě zajima s filtraci..
a na závěr, je voda z akvária (včetně chemie) nebezpečná pro ostatní zvířata ? Pes, kočka, zakrsly kralik ?
Snad se najde někdo, kdo bude znát odpovědi na mé netradiční otázky..
Filtrace - nové téma
15.8.2023 13:34
Ladin   (id: 7145   Krasavci  
 kategorie velká akvária, objem 490 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Přátelé , kamarádi,měl bych dotaz ohledně přepadové filtrace .Chystám se dělat nádrž cca 500 - 700l a mám v plánu udělat propojené nádrže .Jako , že by mohlo fungovat prodloužení nádrže a přímo spojit přepadovou nádrž.Už někdo něco takového řešil?Nechci dělat filtraci dole a vrtat dno.Také nechci vlepit žádnou příčku , místa mám dost,ale v podstatě je to vlastně stejné Pokud někdo něco takového řešil tak mi můžete poradit.Budu rád za každou připomínku a pomoc.Přeji hezký den.
7.8.2023 17:24
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud jsou ancistrusi na skle, pak to znamená, že je na něm řasa a oni si dávají svačinku. :)
24.7.2023 18:53
Deny18   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, prosím o radu ancici se mi drží na předním skle ale nevím si rady proč. V akvaristice jsem pro radu byla a nic nezabralo.
30L akvárium osazenstvo - nové téma
11.7.2023 13:59
Nook   (id: 16367 )
[Odpovědět]
Dobrý den,

chci si založit 30l akvárko a do něho dát Bettu, ale nechci aby tam byla úplně sama chci se zeptat jestli k ní můžu přidat ještě pár razborek (5 ks) nebo je to na takový objem akvária už příliš rybek ? Krevetky tam nechci děkuji.
Shanim dravce Malawi - nové téma
30.6.2023 17:37
MarekSikal   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Urgentne shanim dravce Malawi “Hapky” jako Arystochromis Christyi, Chapmsochromis careileus apod.. Dekuji
15.6.2023 19:44
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Určitě bych rybku izoloval v karanténě a případně přeléčil např. pomocí ESHa 2000.
11.6.2023 14:32
Freedlo   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravim. Dnes jsem si privezl Dania. Jednomu chybi cast ploutve a v jednom oku ma jakoby modrou tecku. Neni uplne zakalene.
Cetl jsem mnoho diskusi a nejsem si stale jist co to je.
Jedna se o motolici? Nebo v akvaristice doslo k nejakemu boji s ostatnimi rybkami?

Zatim normalne plave a ji, nicmene se bojim ze by mohlo onemocneni prejit na dalsi rybky
Fotku se mi bohuzel nedari poridit

Dekuji za pomoc
nemoci ryb  (Odpověď pro: morton  Zobrazit původní příspěvek )
7.6.2023 8:59
Danca   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, mam stejny problem jako ty pred lety. Podarilo se ti zjistit, čím to bylo? Mame akvarko 2 roky a cas od casu nejaka ryba uhyne a vzdycky pred tim hodne “stoji”.
Diky moc za případnou radu.
5.6.2023 21:20
Romy   (id: 3352 )
[Odpovědět]
černá řasa - nové téma
5.6.2023 9:43
nuny 64   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Lze přenést ryby z prostředí postiženého černou řasou do nového, aniž by došlo k jeho kontaminaci? Děkuji za odpověď.
černající rostliny - nové téma
9.4.2023 10:09
vondr   (id: 16426 )
[Odpovědět]
Dobrý den, prosím o případné rady čím může být, že mi v akváriu černají a rozpadají se rostliny viz obrázky.Přidávám hnojiva INVITAL Ferox a INVITAL Macro.

Přiložený obrázek: rostliny
průhyb skla  (Odpověď pro: RomiPa  Zobrazit původní příspěvek )
27.3.2023 18:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Není třeba, je to v toleranci. :)
průhyb skla  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
25.3.2023 15:27
RomiPa   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám AquaEl Leddy DAY&NIGHT 60 XL akvarijní set 72l. Akvarko 60x30x40 (d x š x v) je bez podélných výztuh. Tloušťka skla je 5mm. U horního okraje je průhyb čelního skla cca 1mm ve středu. Mám se obávat prasknutí?
25.3.2023 11:45
Davem   (id: 16422 )
[Odpovědět]
Dobrý den,

prosím o radu, zařizuji biotopní akvárium jihoamerické řeky Paraná a rád bych tam měl pár Akar zlatých Laetacara dorsigera. Bohužel dříve sehnatelná rybka, je teď nesehnatelná. Nevíte o chovateli, případně možnosti kde by se nechala sehnat? Předem děkuji za odpověď.
Čichavec- nemoc  (Odpověď pro: Lucka27492  Zobrazit původní příspěvek )
19.3.2023 8:50
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Čichavec- nemoc - nové téma
16.3.2023 21:14
Lucka27492   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, máme už druhým rokem pár perleťových čichavců. Co se týká akvária, všechno je podle testů v pohodě, krmíme kvalitní potravou a čichavci se nechovají neobvykle. Žerou, plavou normálně, všechno vypadá OK. Jen se jim oboum na hlavě udělal bílý flek. Oba ho mají cca na stejném místě. Není to díra, možná naopak lehce vypouklé, ale ne tolik. Vypadá to jako bílá skvrna. Nevíte někdo prosím, co by to mohlo být?
Děkuju
Unik vody v terarku - nové téma
15.3.2023 3:38
Miloslav Daněk   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Pekny den, dostavel jsem terarko/paludarko. A v rozvodu vody pro tekouci vodu a mlhovac vznikla zrejme nejaka mikroprasklina. Takze tudy proteka voda. Je to uz plne zapustene do pozadi a nechci to cele zase rozbijet. Dotaz mam jestli nevite nekdo o nejakem pripravku typu "vodni sklo" "bentonit" co je nezavadny pro ryby a plazy a mohl bych tu nadobku tim vyplnit a utesnila by mikroprasklinky. Prostor je velmi maly a silikonem nebo tak se tam urcite nedostanu. Jedine co me napada aplikovat neco na vodni bazi co to utesni, mozna sprey? Nevim. Dekuju za radu.
5.3.2023 20:18
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, skalára je dravec, takže určitě se nepodaří moc mladých pavích oček odchovat....
Akvárium 60 l - ryby  (Odpověď pro: Adrasteia  Zobrazit původní příspěvek )
5.3.2023 20:16
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Myslím si, že skladba je v pohodě, beťák se zavěsí někde u hladiny, razbory se budou držet spíše ve středu a ancík zase u dna. Možná bych doporučil kvůli beťákovi nějakou plovoucí rostlinu.
společenské akvárium - nové téma
27.2.2023 13:37
annalama   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
je vhodné mít v jednom akvárium živorodku duhovou(paví očko),mečovku mexickou a skaláru? a jaké rostlinky úkryty a doplňky si mám pořídit?
Akvárium 60 l - ryby - nové téma
20.2.2023 18:00
Adrasteia   (id: 16415 )
[Odpovědět]
Ahoj, chystám se na založení mého prvního akvária (60 l) a potřebovala bych od zkušených akvaristů schválit výběr rybiček. Chtěla bych malé hejno razbor klínoskvrnných (8 kusů?) a k nim jednoho samce Betty. Není to moc? V ideálním případě bych tam ještě dala jednoho krunýřovce, ale to už by bylo asi přerybněno. Razbor bych klidně dala méně, ale chci, aby se cítily dobře. Možná by stačilo 6 kusů? Nebo jenom ty razbory a krunýřovce? Za Vaše cenné rady předem děkuji!
O vlastnostech BIOTOPů - nové téma
11.2.2023 20:33
BioDedek   (id: 16412 )
[Odpovědět]
Zdravím všechny příznivce přírodních krás.

Jsem tady úplně nový a jakožto člověk znalí spíše matematiky, fyziky a programování, dnes již vevýlusbě, tak bych si chtěl na stará kolena, postavit vivarium po vzoru amzonského deštného pralesa.
A proto mě v tuto chvíli zajímá vše o tom jak popsat uvedený biotop během celého kalendářního roku. Neznam ani druhovou rozmanitost uvedeneho biotopu.
A tak bych rad všechny oslovil ke spuštění odborne debaty o tom jake rostlinstvo, jaké teploty, vlhkost atd a to napříč všemi ročnímy obdobími.
Dnes to tedy není konkrétní otázka, spíše si chci číst a následně se ptát.

Diky všem BioDedek
Úmrtí pancéřníčků - nové téma
4.2.2023 9:19
Lucka121214   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,
Máme přes půl roku 240l akvárium. V průběhu této doby nám zemřela většina pancéřníčků, vždycky jakoby “ochrnuly”, fungovala jim pouze zadní ploutev a neustále se točili a nebyli schopni plavat. U pár se objevily i boule na hlavě, jinak žádné viditelné problémy neměli. Postupne jsme zkusili více dodavatelů a zemřeli i tak. Vodu měníme cca každý týden, všechny testy ( chlor, tvrdost vody, amoniaku, ph,…)i teplota jsou v pohodě. Do akvária přidáváme pouze hnojiva. Všechny ostatní rybičky jsou v pohodě. Jediný problém, který nás občas trápí jsou řasy.
Nevíte někdo, čí by to mohlo být?
složení dna  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
26.1.2023 6:22
MAJKÝŠEK   (id: 16389 )
[Odpovědět]
děkuji již jsem koukal na některé akvarijní nádrže a mate pravdu vesměs bylo dno písčité
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|