Diskuse  (4617. strana z 4617)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Tvrdost vody  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
23.2.2018 11:17
Rybupust   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám jí jen jeden stupeň, jak celkovou, tak i uhličitanovou, chovám živorodky a myslím, že se jim v destilce moc dařit nebude.
Někdo mi poradil přidat sůl a sodu, tak nevím, zda to pomůže.
23.2.2018 10:49
Aleš808   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,
chtěl bych nahradit typické zelené hadičky transparentními. Hadičky se dají sehnat snadno, ale nikde se mi nedaří najít tu část, která je v akvárku a saje vodu ven, tedy ten malý sací koš, případně i tu čas ve tvaru "J", která vede od sacího koše ven.
Máte tip, kde takovou věc koupit/vyrobit, našel jsem jen něco ze skla - hodně drahého.

Díky
Aleš
Tvrdost vody  (Odpověď pro: Rybupust  Zobrazit původní příspěvek )
22.2.2018 22:19
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, zkus se podívat na https://akvarista.cz/web//diskuse/index.php?...

A jakou máš vlastně tvrdost uhličitanovou a jakou celkovou? Proč vlastně ji chceš zvyšovat? Předpokládám, že s rostlinami to nesouvisí.
Partner rubriky
Partner rubriky
Tvrdost vody - nové téma
22.2.2018 15:22
Rybupust   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím příznivce tohoto krásného koníčku.Chtěl bych se zeptat,jaký rozdíl je mezi celkovou tvrdostí vody a tvrdostí uhličitanovou (nebo-li přechodnou,jestli to píšu správně).Jsem začátečník a mám v tom docela guláš. A ještě pár dotazů...Jak danou tvrdost vody nejjednodušeji a nejlevněji zvýšit? Je možné přidat jen Vápník a Hořčík nebo se musí kupovat drahé přípravky v akvaristice? Zvýší se tím obě tvrdosti? Z Předem moc DĚKUJI za odpovědi. Ať se vám všem daří.
21.2.2018 23:29
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano, říkáš. Jen je nutné, aby vrchní vrstva byla silnější a staré dno se tak nedostalo na povrch.
21.2.2018 23:25
Krios   (id: 15992 )
[Odpovědět]
Děkuji, ten písek je tedy až jakoby nahoru nad "substrát"? chápu s právně? jakoby uplně vrchní vrstva. Pod to hodím staré dno a do míst kde zasadím rostlinky tak ještě ty jílové kuličky? říkám to správně?
21.2.2018 22:23
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 21.2.2018 22:24
[Odpovědět]
V podstatě ideální je říční písek o zrnitosti 2 až 4 mm. Jde o to, aby kamínky byly oblé nikoliv s ostrými hranami. Když už máš staré dno, nech ho v akva. Hnojivo v podobě jílových kuliček se živinami klidně k těm silně kořenícím rostlinám (např. echonodory) také dát můžeš.

P.S. Pokud chceš mít černé dno, tak docela dobrou zkušenost mám s barevným Flexi pískem viz http://www.sklorex-akvarium.cz/p2953-pisek-f...
21.2.2018 19:29
Krios   (id: 15992 )
[Odpovědět]
Co tedy dát na to dno prosím? :) a dávat do toho i nějaké hnojivo pro rostlinky? :) děkuji za odpovědi a za informace :)
21.2.2018 11:56
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano, přesně tak. Raději to udělej hned, ať to nemusíš předělávat za chodu.
21.2.2018 10:31
Krios   (id: 15992 )
[Odpovědět]
Takže ideálně všechno vybagrovat a nahodit znovu? :D protože to nakonec mramor je oboje... i to černé... Tak hodit to Stare Dno a nad to pisek? :) nebo jak? :)
21.2.2018 10:04
xOB   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
&qt;xOBe to bílé není mramor, je to koupeno přímo do akvárka a stejný materiál jako to černé.

Bohuzel vlastni zkusenost, v akvaristice koupeno a stejne to byl mramor. Dej to do octa a uvidis zda sumi, pokud ano, tak je to mramor, ci neco co obsahuje vapenec

A misto drti je lepsi obycejny ricni pisek frakce 2-4mm, nezapadava do nej tolik bordel
20.2.2018 23:43
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud nebudeš mít přerybněno a filtr bude alespoň trochu čeřit hladinu, pak nebude vzduchování zapotřebí
20.2.2018 20:59
Krios   (id: 15992 )
[Odpovědět]
Takže chápu správně že vzduch nebude potřeba ju? :)
Jake rybky k Bette?  (Odpověď pro: AndyA  Zobrazit původní příspěvek )
20.2.2018 20:40
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano je to možné. Osobně bych ale přidal ryby žijící spíše v dolní polovině akvária. Například hejno nějakých drobných pancéřníčků. Beťák potřebuje klid a určitě by mu neprospívalo, kdyby na něj dorážely nějaké jiné ryby, když se zavěsí u hladiny. ;)
20.2.2018 20:36
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Co se týká písku, dávám přednost oblým kamínkům před drtí. Ostré hrany mohou poškodit jak jemnější rostlinky, tak i např. fousky pancéřníčkům. Jinak klidně vlož odkazy dle potřeby. Pokud jsi myslel značku topítka, pak jsem používal hodně topítka Atman.

Rostlinky se rozrůst mohou a také nemusí. Ne každé rostlince se bude v akváriu dařit. Např. ta jedna rostlinka mi připomíná Ceratopteris, což není zrovna rostlina do malého akvária. Docela hezkou rostlinkou do rohu menšího akvária je např. Hygrophila corymbosa Compact, ale hodně záleží na světlu. Spíše se koukni do prezentací tady nebo i jinde a zkus si něco vytipovat.

Ten vývod blíže hladině jsem radil proto, aby až budou v akváriu ryby se více čeřila hladina a tím se rybám dostávalo více kyslíku do vody, ale není to nijak kritické.
Jake rybky k Bette? - nové téma
20.2.2018 20:01
AndyA   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobry den, je mozne do 20l akvaria k Bette pridat jeste nejake rybky? A kolik?
20.2.2018 19:47
Krios   (id: 15992 )
[Odpovědět]
Tak děkuji za informace,
jinak
xOBe to bílé není mramor, je to koupeno přímo do akvárka a stejný materiál jako to černé.

Romane, děkuji mnohokrát za informace, nevím zda se zde mohou posílat na různé eshopy odkazy nebo nikoliv, každopádně mohl by jste mi poslat přímo nějaký typ s jakým máte zkušenost nebo nějakou značku? Našel jsem v rozpětí od 200 do 800 kč a přitom vypadají velmi podobně...
Rostlinky další, nějaké lehké na údržbu (co se sami dokáží rozrůst a celkem rychle) nějaké typy? :) A ohledně světla jsem si koupil digitální hodiny tak snad to bude fungovat, ještě jsem se v tom nerýpal. Ve čtvrtek mám v plánu to dát nějak dokupy. Jinak ten vývod může být cca 1 cm pod hladinou? nebo ještě blíže k hladině?

Opět děkuji předem všem za rady :)
20.2.2018 9:35
xOB   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Kdyz se divam na obrazek, tak se obavam, ze to bile ve dne je mramor, tedy do akva nevhodne
20.2.2018 7:04
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 20.2.2018 7:06
[Odpovědět]
Ahoj,

akvaristika je nádherný koníček, ale dobře fungující akváriu vyžaduje hodně trpělivosti a chvíli potrvá, než si vše sedne. Netřeba se omlouvat za dotazy, nikdo neví vše. Takže k tvým otázkám:

1) Stačí 50W
2) Zatím nastav teplotu 24 až 26°C (bude vyhovovat většině ryb, případně teplotu dostavíš až podle toho, co budeš mít za ryby)
3) Průtok moc neškrť, vývod dej těsně pod hladinu.
4) Osvětlení potřebují hlavně rostlinky. Ryby mohou mít i se slabší světlo, rostlinky ale většinou ne.
5) Kup si test na NO2. Ten potřebuješ většinou jen zpočátku po nasazení ryb, než se akvárium zaběhne. Jinak zatím bych do akvária nic necpal a dal mu čas. Časem by se ti hodilo hnojivo pro rostlinky např. PMDD.
6) Asi bych se zaměřil na rostlinky. Pokud nemáš spínací hodiny, kup si je, připoj k nim osvětlení a nastav je na 10 až 12 hodin svícení denně. Filtr musí jet pořád!

Ty rostlinky co tam máš asi nebudou pro tvoji velikost akvária úplně ideální, ale to zatím nevadí. Spíše bych doplnil další. Místo toho majáku bych dal nějaké kameny či kořen (pozor, některé kořeny hodně barví vodu). Do pozadí bych nasadil nějaké vyšší rostlinky a zezadu akvária nalepil černou tapetu.
19.2.2018 23:22
Krios   (id: 15992 )
[Odpovědět]
Dobrý den,

Předem se chci omluvit všem, těm kterým odumřou všechny nebo jen z části mozkové buňky když si text pod touto větou přečte, ale jsem opravdu amatér a nechci nic podělat. :)
více než týden jsme s přítelkyní rozmýšleli nad pořízením akvária.
Dnes se tomu tak stalo a zakoupili jsme akvarijní set od Ferplastu "Capri 50 bílé". Samozřejmě naivně jsem si myslel že pokud paní v obchodě říká určitě nic víc kromě tohoto potřebovat nebudete, tak jsem ji uvěřil. No krom toho jsme si koupili ještě trochu barevného štěrku a staré dno. Pak přišel skvělý nápad mít tam živé rostlinky... Tak jsme ještě dokoupili pár rostlinek a k tomu ještě nějakou "dekoraci", která je mi jasné že je úplná kravina. Každopádně doma hodil akvárko na stůl, hodil do něj dno a štěrk a pomoci nějakých kuliček které se daly pod rostliny jsme je krásně zasadili. Jenže jsem se dostal do fáze kdy jsme do akvária napustili vodu, namontoval jsem filtr a ejhle? Nemám topení... Tak jedna z prvních věcí co se zde chci zeptat, jaké topení použít? Další otázka je složitější, protože ještě rybičky nemáme žádné, potřebuji vědět na jakou teplotu to nastavit...
Čímž se nabízí hned několik dalších otázek, co budu potřebovat dále? Bylo mi řečeno že pokud nechci používat nějakou chemii či co tak musí se ta voda "odležet" samozřejmě s běžícím filtrem alespoň 2 týdny, s tím že po týdnu mohu nasadit takové ty "fousaté čističe?" ty rybky co sbírají na zdech akvária atd...


Zde je výcuc pouze otázek, na které hledám odpověď.
1) Jaké topení použít, do 40L akvária zn Ferplast Capri 50?
2) Na jakou teplotu to nastavit?
3) Jak mám mít (otočený) ten čudlík na filtru aby mi to jelo a přitom to nefukalo moc?
4) Pokud tam nemám ještě ryby je potřeba zapínat umělé osvětlení?
5) Jaké přípravky sehnat?
6) Jak dál celkově postupovat?

Ještě jednou se omlouvám za blbé dotazy, ale opravdu jsem začátečník a nevím kde tyto informace sehnat, kor když se u 6 prodejců názory mění jak na běžícím páse...

Přiložený obrázek: Akvárko
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Andaska  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2018 20:46
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, těch 5W se mi zdá málo, možná by to chtělo o něco výkonnější osvětlení. Když něco objednáš na internetu, opatrně to rozbalíš, tak pokud ti to nebude vyhovovat, můžeš to do 14 dnů vrátit.
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Andaska  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2018 19:34
Andaska   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2018 19:23
Andaska   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
No to spis uz to hotove svetlo. Sama bych to asi dohromady nedala . To v tom odkazu vypada zajimave. Na akvarko jsem akorat polozila sklenenou desku. V superzoo mi nabizeli led svetlo za 1300. Vypadolo to jak reflektor a pripevnovalo se to na zadni sklo, ale nevim, jestli by to tam vubec drzelo, kdyz to akvarko ma ramecek.
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Andaska  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2018 19:10
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 18.2.2018 19:12
[Odpovědět]
Záleží na tom kolik do toho chceš investovat a kolik světla požaduješ. Z toho co píšeš předpokládám, že máš akvárium odkryté. Buď koupíš nějaké hotové LED světlo nad akvárium, např.:

http://www.sklorex-akvarium.cz/p7040-chihiro...

nebo si ho vyrobíš. Není asi dnes problém koupit LED pásek s vyšší svítivostí a ten zacvaknout do profilu a umístit nad akvárium. Dnes již LED pásky mají spojité spektrum, takže nevzniká žádný problém s rostlinkami. Dá se koupit třeba něco takového:

Led pásek: http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/17-1...
Aku profil: http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/0/0/...
Zaklapávací kryt: http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/13-1...
Zdroj: http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/7-1-...

Osobně bych ale asi koupil celé světlo, nevychází to cenově o moc hůř než vlastní výroba a je to bez práce. ;)
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2018 18:42
Andaska   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dekuju a muzu se zeptat jake led osvetleni na to 20l akvarium (akvarko je s rameckem 40x25x20cm)? Zatim svitim s obyc. lampickou se zarovkou 25w.Koukala jsem na vselijake diskuze, ale jsem z toho jelen
filtr  (Odpověď pro: ruda  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2018 9:33
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, nemám s tímto filtrem zkušenosti, takže mě zatím nic nenapadá. Video dej na youtube a sem vlož jen odkaz na něj. Zkus se podívat na https://www.akvarko.cz/kniha.php?tema=8468
filtr  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
17.2.2018 20:07
ruda   (id: 3065   Prodigy  
 kategorie velká akvária, objem 480 litrů  )
[Odpovědět]
díky,nakonec jsem dostal od kamaráda tt ex700,před třemi lety ho uplně funkční odpojil,vyčistil a schoval do kumbálu.dnes jsem ho zapojil,jako zkušenosti přímo s tímhle modelem mám,používám ten samí v jiné nádrži,ale nastal problém.teče jak dunaj .dal jsem nové tešnění a namazal vazelinou eheim,teče pořád.není to jen nějaké ukapávání,ale tak litr za minutu a to filtr nemusí ani běžet.
muj to dělá také,ale jen par minut po vyčištění,než si hrdlo sedne.tento teče nechutně moc.
škoda že nelze vložit video.ale teče prostě pod hlavou,složit jde hezky lehce,klipsny zacvaknu tak jak zacvaknout jít mají.
nějaký nápad?
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Andaska  Zobrazit původní příspěvek )
17.2.2018 13:46
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 17.2.2018 13:47
[Odpovědět]
Co se týká rostlinek, záleží na tom, jak ti rostlinky půjdou, jak se budou rozrůstat. Klidně můžeš zkusit doplnit i nějaký další druh. Na řasy jsou fajn Neritini (https://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ry...), jen musíš hlídat, aby se neotočili na záda. Neumí se totiž obrátit zpět a musíš je obrátit ty. K beťákovi bych klidně do akvária doplnil nějaké drobné pancéřníčky na dno v počtu tak čtyř kusů.
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
17.2.2018 12:47
Andaska   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Jeee, moc dekuju za odpoved. Akvarko mam zalozene i s rostlinkami (mam tam po jednom kuse ceratophyllum submersum, anubius, ludwigia sp.Mexico a cryptocoryne wendtii + vetsi koren). Mam jeste nejakou rostlinku pridat? A jake snecky byste mi doporucil? V akvarku bude jen betta a nevim, jestli k ni dat jeste maleho pancernicka nebo ji nechat samotnou.Dekuji.
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Andaska  Zobrazit původní příspěvek )
16.2.2018 23:53
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, pokud si založíš akvárium, předpokládám, že ho osázíš i rotlinkami. Nech akvárium běžet. Odstraňuj jen odumřelé části rostlin. Ryby můžeš přidat i o něco dřív, ale v menším množství, klidně i po dvou týdnech. S pravidelným odkalováním a s částečnou výměnou vody začni až po nasazení ryb. Zpočátku kontroluj NO2. Pokud bude vše v pořádku, můžeš po týdnu či dvou nasadit další ryby. Jen pozor na přerybnění, akvárium máš docela malé.
Prvni cisteni akvaria? - nové téma
16.2.2018 20:43
Andaska   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, chtela bych se zeptat. Kdyz si zitra zalozim nove akvarium, kdy mam poprve odkalit dno a vymenit zhruba 1/3 vody, kdyz rybicky se pridavaji az zhruba po 1 mesici od zalozeni? Akvarium ma 20l. Dekuji.
Problém či ne?  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
8.2.2018 19:25
Cermo   (id: 15899   Capri 40 L - první akvárium  
 kategorie malá akvária, objem 40 litrů  )
[Odpovědět]
Díky
Problém či ne?  (Odpověď pro: Cermo  Zobrazit původní příspěvek )
8.2.2018 18:01
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, zkus se podívat na stránky http://www.akvastranky.com/akva.htm
Sumeček ??  (Odpověď pro: Vokýnko  Zobrazit původní příspěvek )
8.2.2018 17:57
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 8.2.2018 17:58
[Odpovědět]
A co keříkovec (černý může být také) viz https://www.google.cz/search?tbm=isch&sa...
Problém či ne? - nové téma
8.2.2018 10:26
Cermo   (id: 15899   Capri 40 L - první akvárium  
 kategorie malá akvária, objem 40 litrů  )
[Odpovědět]
Dobrý den, měl bych dotaz asi před týdnem jsem zjistil, že na mé betty se objevil hnědou skvrnu u ocasní ploutve. Poradí mi někdo co to může být či jestli se to dá nějak léčit? Děkuji

Přiložený obrázek: hnědá skvrna
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|