Diskuse  (4644. strana z 4644)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Mladé betty - nové téma
18.9.2022 11:41
jura319   (id: 16398   Velké akvárium  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů  Moje první akvárko  
 kategorie malá akvária, objem 60 litrů  Odchovné akvárko  
 kategorie malá akvária, objem 60 litrů  )
[Odpovědět]
Najde se zde nějaký zkušený chovatel bett?
Podařilo se mi odchvat mladé, nejsem si jistý jak u těch prcků rozeznat pohlaví, a také kdy, v jaké fazi je nutné samečky separovat?
Hlučná filtrace - nové téma
17.9.2022 9:55
Kotrbál   (id: 16250 )
[Odpovědět]
Dobrý den, potřeboval bych pomoct s filtrací. Jedná se o filtrací tetra easycrystal box 600 v 80l akváriu. Mám ji už asi třičtvrtě roku a začala mi dělat zvuky jak kdyby se tam ťukaly kamínky a je to vážně dost hlučné. Podle rad jsem namazal osičku rotoru vazelínou z akvaristiky ale i tak to pořád ten zvuk dělá. Nevíte co s tím? Děkuju za jakoukoliv radu.
Kameny  (Odpověď pro: Záplatas  Zobrazit původní příspěvek )
25.8.2022 8:13
Sabina12345   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Partner rubriky
Partner rubriky
24.8.2022 19:01
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Myslím si, že by to pro akvárium neměl být problém. Pokud je v domácnosti balkón, dal by se test provést tam. Tam by případná trocha vody neměla vadit.
Akvárium dlouho bez vody - nové téma
24.8.2022 11:29
Danar2004   (id: 16395 )
[Odpovědět]
Ahoj/Dobrý den,
mám doma akvárko 200L, koupené z druhé ruky, ale nakonec jsem se nedostal k jeho zprovoznění, takže je už pár let (10?) bez vody. Může být problém s pevností silikonu? Je lepené černým silikonem. Než ho nabídnu na inzerci, tak chci mít jistotu, že to hned nového majitele nevytopí . Možnost je napustit ho vodou a počkat, ale nechce se mi to riskovat v bytě v 8. patře , takže bych ho musel složitě odvézt někam jinam.
Budu rád za každý názor

Přiložený obrázek: akvárko
zelené tečky na rybě - nové téma
16.8.2022 10:37
timur   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zjistil jsem, že jedna moje ryba (blackmolla) má na hřbeťe zelené tečky, neřekne mi někdo prosím co to je a jestli jeto nebezpečné?
Beta bojovnice  (Odpověď pro: Jirka jjj  Zobrazit původní příspěvek )
10.8.2022 19:12
KackaBJ1   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, bojovnice se drží u hladiny, protože máte moc nízkou teplotu vody. 21 stupňů je velmi málo, ideálních je 25 - 30 stupňů.
Beta bojovnice  (Odpověď pro: MajdaS  Zobrazit původní příspěvek )
10.8.2022 19:09
KackaBJ1   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, 16l akvárium je málo. Pro jednu bojovnici je minimum 20 - 25l. O těch kamínkách, světlé barvy kamínků ryby stresují, pokud máte světlé určitě dejte tmavé kamínky. Nedoporučuji si pořizovat rybku ze zverimexu, tam často neodhadnou věk ryby správně a může se stát, že vám po pár dnech rybka zemře, protože je stará. Také jsou tam často nemocné ryby, což je další důvod proč si odtam rybku nekupovat. Také bych si nenechávala radit od lidí ve zverimexu, často jim jde jen o to ty věci hlavně prodat a mít z toho peníze, takže vám často poradí špatně. Pokud si chcete pořídit rybku tak pořizujte z inzerátu na bazoši, nebo z nějaké chovatelské stanice, kde máte jistotu, že je rybka zdravá a že není stará. Nevím jestli máte v akváriu osvětlení, to je pro rostlinky hodně důležité aby přežily, pokud nemáte, je to možná důvod proč rostlinky chcíply. Doufám, že jsem poradila:)
Beta bojovnice  (Odpověď pro: Miny  Zobrazit původní příspěvek )
10.8.2022 19:02
KackaBJ1   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, nevím proč zalézá pod rostlinku, možná se něčeho v akváriu bojí, to fakt netuším. Někde jsem slyšela, že když toto ryba dělá tak může být nějak nemocná, ale to nevím. Chtěla bych ještě jen upozornit na pár chyb. Pokud máte v akváriu šnečky tak v pohodě, ale krevetky a takovéto čistící rybky jako jsou např. krunýřovci a otíci jsou nevhodné. Betta často žere ryby, které jsou menší než ona a žere také krevetky. Proto pokud nechcete, aby vám betta jedla živočichy co máte v akváriu, menší ryby než ona a krevetky bych tam nedávala. Větší ryby než je ona naopak zase žerou bettu. Vhodné ryby k bettě jsou ryby s malými ploutvemi, aby jim je betta nemohla okusovat a ryby stejné nebo aspoň podobné velikosti jako je betta, ale to pak musíte mít větší akvárium. Určitě se pod rostlinu neschovává kvůli samotě, betta je samotářská ryba a být sama jí nevadí. O tom povlaku co se vám dělá na hladině, to si často tvoří samci betty. Je to z jejich slin a rozhodně byste mu to neměli ničit. Doufám, že jsem pomohla:)
Beta bojovnice  (Odpověď pro: Jirka jjj  Zobrazit původní příspěvek )
10.8.2022 18:51
KackaBJ1   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, pokud se bojovnice drží hlavně u hladiny, máte moc nízkou teplotu v akváriu a dole je na ni moc zima. Bojovnice může mít ze studené vody různé nemoci, proto bych zvýšila teplotu vody. Ideální teplota je 25 - 30 stupňů, nejlépe 26 - 28 stupňů.
Betta bojovnice - nové téma
13.7.2022 14:26
Tarvos   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,

Přikoupil jsem si k samcovi samici, dal jsem ji do nádrže, kterou jsem oddělil průhledným plexisklem, aby si na sebe nejprve oba zvykli. Ale samice vykazuje divné chovaní, když uvidí samce ukazuje žaberní límec, což mi přijde divné, myslel jsem, že je to výhradně samec, který toto dělá. Tak má otázka zní, může to dělat i samice? Dále samice ma výraznou urogenitální papilu a kratší břišní ploutve, takže vykazuje hlavně znaky samice. Děkuji za odpověď
Hlistice  (Odpověď pro: Miki1  Zobrazit původní příspěvek )
8.7.2022 0:38
rybypomoc   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, snažím se zbavit hlístic, které pomalu zabíjí mé živorodky duhové. Jsou vidět z konečníku postižených rybek, rybky jsou letargické, málo jí nebo vůbec. Opakovaně se jich pokouším zbavit širokosprekt. léčivem Multi-medical, ale ryby mi stále umírají a stále v nich vidím červy (i několik jedinců v jediné rybě).. Vodu měním po 14 dnech v 54l zaběhlém akvárku, 2-3 dny po vyměnění počkám, pak vyřadím filtr s aktivním uhlím a začnu léčbu s multimedical znovu.. Ale pořád nic. Je na dnešním trhu nějaké učinnější léčivo nebo způsob, jak se červů zbavit, než ten, co používám? (je velmi frustující, že všechny účinná léčiva proti hlísticím, jako eSHa-ndx nebo Sera med Professional Nematol, jsou teď stažená z prodejex( )
Vestavěné akvárium - nové téma
19.6.2022 20:02
šátec   (id: 3882   Šátcovo akvárium  
 kategorie střední akvária, objem 94 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím,

po mnoha letech se vracím k akvaristice, a zakládám akvárium 375litrů 150x50x50cm. Nyní bych se chtěl vydat cestou zabudovaného/vestavěného akvária, plán je uprostřed akvárium a na obou stranách šatní skříň + nahoře něco, vše zakryté. V příloze přiložen obrázek jak si to představuji. No teď než to začnu stavět, tak by bral i pár rad čemu se vyhnout/vyvarovat. Nad akváriem plánuji zhruba 30cm prostor pro údržbu, za akváriem u zdi zhruba 10cm mezeru tu bych chtěl dodržet i u skříní okolo z důvodu odvětrávání vlhkosti z akvária, prostě někudy to vlhko musí odcházet aby to neplesnivělo :) . Zvažuji jestli nebude problém když bych dal bočnice přímo na skříň, jestli toho časem nebudu litovat ale, a tady bych bral zkušenosti od ostatních :)

Přiložený obrázek: obrázek z internetu pro inspiraci
urcenie druhu sumceka - nové téma
16.6.2022 23:40
voloda   (id: 16384 )
[Odpovědět]
Zdravím,
Poprosil by som o radu. Vie mi niekto povedať o aký druh sumčeka sa jedná?
Prikladám foto v prílohe.
Ďakujem.
Vlado

Přiložený obrázek: sumcek
VZDUCHOVÁNÍ V NOCI  (Odpověď pro: trtoch  Zobrazit původní příspěvek )
15.6.2022 21:11
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Co se týká vzduchování, většinou není v akváriu potřeba. Dokáže ho zastoupit vyústění filtru, směřované na hladinu tak, aby se hladina čeřila. To by mělo zajistit dostatek kyslíku ve vodě.
VZDUCHOVÁNÍ V NOCI - nové téma
30.5.2022 9:28
trtoch   (id: 16383 )
[Odpovědět]
Dobrý den prosím o radu, máme 125 l akvárium a vzduchovač CT 202 2x1,5l se dvěma kameny uprostřed a filtr JBL e702 greenline. Chtěl bych poradit jak se vzduchováním akvária. Filtr jede 24h denně ale vzduchování vypínám pres noc kvuli hluku od 9h večer do 6h ráno. Jelikož jsem adoptoval před pár dny ze zrušeného akvária hejno rybek máme tam teď poněkud přerybněno - 3x závojnatka středního vzrustu, 2x black molly (větší), 4x živorodka ostrotlamá, 7x neonka červená, 3x parmička zelená, 3x krunýřovec, 8x parmička, 3x mečovky (větší). Zajímalo by mě jestli ted mohu vypnout vzduchování přez noc jestli bude rybkám stačit kyslík. v akváriu jsou ještě 3 rostlinky výšky asi 20cm (Alternanthera a Anubias minima). Asi ve 3 ráno se některé rybky asi 6-9 nevím přesně zdržovalo u hladiny ostatní se drželi v klidu při dně. Děkuji mnohokrát za rady.

Přiložený obrázek: Akvárium
7.5.2022 12:02
mojmirus   (id: 506 )
[Odpovědět]
Boční strana akva je hned vedle TV s Ambilightem. tzn. že dovnitř jde světlo z ledek v TV. Nyní to je zakryté škaredou černou deskou. Není nějaká folie. (potřebuji 40×35 cm). Která by večer výrazně omezila přístup světla a zároveň při rozsvíceném akváriu bylo přes folii něco vidět? Díky
Jak velké akvárium?  (Odpověď pro: Pelda  Zobrazit původní příspěvek )
18.4.2022 0:04
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Já bych řekl, že záleží hodně na tom, jaké ryby člověk v akváriu chová. Pokud se jedná o minirybky, klidně může mít objem třeba i jen 20 litrů. Pokud to bude například Arowana, tak i 500 litrů bude malé. ;) Takže, jaké ryby by měly být v akváriu?
Jak velké akvárium?  (Odpověď pro: Pelda  Zobrazit původní příspěvek )
10.4.2022 22:12
Pelda   (id: 16376   Peldovo první akvárium  
 kategorie malá akvária, objem 26 litrů  )
[Odpovědět]
Okolo 100l
Jak velké akvárium? - nové téma
10.4.2022 22:11
Pelda   (id: 16376   Peldovo první akvárium  
 kategorie malá akvária, objem 26 litrů  )
[Odpovědět]
Jaká velikost akvária je pro vás ideální?
Jsem začátečník - nové téma
9.4.2022 15:40
VlastíkKukulíče   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Máte skvělý web, jsem začátečník mám 7 let, a vše se teprve učím a zjišťují. Na vašem webu máte hodně nápadu a vylepšení pro moje malé akvárium. Založil jsem si první akvárko 25l k tomu mám deník na webu https://akvarko.tode.cz/.

Akvárium mě moc baví, a už se chystám zakládat nové větší, poučený z předchozích nezdarů, pomalu si připravuji věci, zatím jen vybírám kořen a kameny. Mohl bych poprosit o doporučení, kde najdu pěkné kořeny? Mohu vzít jen tak z lesa? Pro kameny si mohu zajet do lomu Masty kousek od nás.

Moc děkuji za vaše stránky, ať nám to pěkně roste.
Teplota  (Odpověď pro: Radek 1234  Zobrazit původní příspěvek )
3.4.2022 19:23
dvd.n   (id: 16332   Začátek  
 kategorie střední akvária, objem 77 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
33 to je uvařiš :) ja dal 26 a koupil preventin za dva dny bylo vyléčeno
30.3.2022 13:04
Fanda39   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, nevím, jestli odpovím 100% na vaši otázku, jak si asi představujete, ale co vím, je že část paprsků odrazí hladina vody a velkou část absorbuje vodní sloupec akvária. A mělo by to být, že co 10 cm výšky akvária se ztratí 50 % svěla. Dále pak hraje roli množství a druh světla, které ovlivňují růst řas, které samozřejmě nechceme. Na určení intenzity osvětlení je i výpočet.. tím jsem se nechal inspirovat: výkon LED světla = objem akvária * 0,15 (výsledek je ve wattech) a když to jsou náročnější rostliny, násobek by měl být místo 0,15 spíše 0,3. Co se týče výběru, objednávám odtud: https://www.ledmegrow.cz/led-zarovky/ . Rovnou bych si od nich nechal i poradit, jaké LED světlo je dobré. Nebo samozřejmě u někoho jiného, kdo tomu rozumí.
Teplota - nové téma
23.3.2022 12:06
Radek 1234   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,víte prosím někdo,jestli parmicka ctyrpruha ,Trnovec ancistrus a neonka vydrží teplotu 33stupnu ?mám problém s krupičkou děkuji
Beta bojovnice  (Odpověď pro: MajdaS  Zobrazit původní příspěvek )
19.3.2022 22:04
aby   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
se nedivím v 16l akvariu
seminární práce - nové téma
6.3.2022 9:09
Kotrbál   (id: 16250 )
[Odpovědět]
Dobrý den dělám seminární práci na téma akvaristika. Mohl bych vás poprosit o vyplnění těchto dvou krátkých dotazníků?
https://www.survio.com/survey/d/U5E8O8A8C5I9...
https://www.survio.com/survey/d/Q2Q1L2A0A3B2...
Mockrát děkuji za váš čas.
pouštní terárium - nové téma
5.3.2022 21:44
BBchory   (id: 16087 )
[Odpovědět]
Ahoj,
byl by tu nějaký chovatel z Prahy 4, který by choval agamu vousatou/trpasličí/gekončíka nočního atp. a byl by ochoten ukázat své terárium a podělit se o zkušenosti z chovu? Sedmiletá dcera chce nějakou "pouštní ještěrku" (rybičky, které má, jsou prý moc mokré ;-D) a tak jí chci nejprve ukázat, co to obnáší.
Silikon ze skla  (Odpověď pro: Murza  Zobrazit původní příspěvek )
11.2.2022 22:13
Dedy   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Nerezovou drátěnkou
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|