Diskuse  (4632. strana z 4632)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
25.6.2019 18:01
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano, šupiny se časem obnoví.
25.6.2019 17:58
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, vyjmenovala jsi rozsáhlý seznam. :) Cichlidky jsou asi v pohodě, drží se spíše u dna. Vyvaroval bych se parmiček čtyřpruhých a mechových. Co se týká parmičky žraločí, je hrozně lekavá (alespoň já s ní mám takové zkušenosti). Pokud bys chtěla větší parmičky, osobně se mi líbí parmička Denisonova. Je klidnější než žraločí, ale je to též docela velká ryba.U drobnějších teter si v podstatě můžeš vybrat, jen je potřeba pamatovat na to, že jsou to hejnové ryby. Tetry konžské jsou nádherné, ale je to již větší ryba. Jsou úžasně hravé a často jsou v pohybu. Opět to chce ale pořídit hejno.
Neonka - divná nemoc  (Odpověď pro: Mike 70  Zobrazit původní příspěvek )
25.6.2019 17:49
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Zkoušel jsi se podívat na stránky http://www.akvastranky.com/akva.htm ?
Partner rubriky
Partner rubriky
Neonka - divná nemoc - nové téma
8.6.2019 23:37
Mike 70   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Poraďte prosím, co je to za nemoc. Velký černý nádor za hřbetní ploutví a menší na spodní části úst. Ryba plave normálně, ale po separaci nejí. Je to hmyzomorka?
http://www.akvarko.cz - nové téma
4.6.2019 15:17
Amatér123   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím, jsem v akvaristice nováček. Mám v něm 2x čichavec perleť, 2x zlatý, 2x modrý a 1x ancistrus zlatý a 1x černý. Chtěla bych k nim koupit alespoň dvě další. Můžete mi poradit, jestli se hodí k Živorodka (molly, endlerová, duhová), Tetra (měděná, křivopruhá), Parmička (čtyřpruhá, schubertova, mechová, duhová, pětipruhá, žraločí, nádherná), Neonka černá, Cichlinka (papouščí, ramrezova), Drobnorůstka pruhovaná, Tetra (krvavá, červenoústá, konžská, černá, citronová).

Stačí mi jen, které určitě NE. :) Děkuji za odpovědi
Hnědý povlak - nové téma
3.6.2019 13:37
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Zdravím všechny akvaristy a s malou odmlkou mám další dotaz ke zkušenějším. Akvárko 200 l (100x40x50), rostliny 4 ks Echinodorus grisebachii 'Bleherae' + 1 ks Echinodorus 'Ozelot Green' + 1 ks nějaký kříženec 20 cm a dno porostlé Echinodorus quadricostatus. Nemám přerybněno adomnívám se, že nepřekrmuji. S echinodory a hnojením začínám a proto stále proti něčemu bojuji. Dle rady z tohoto fóra nyní pravidelně hnojím obden 4 kapky FERROX Fe-EDDHMA + 30 kapek (2 ml) PMFE Carboneum a jednou týdně po výměně 60 l vody dávám 4 ml V-30 Complete. Rostlinám to zjevně vyhovuje, po zelených řasách ani ruduchách ani stopy, ale začal se mi tvořit na skle i na větších listech rostlin hnědý, lehce odstranitelný povlak. Je možné, že se jedná o vysrážený nadbytek některých přidávaných hnojiv, nebo krmím nějakou novou řasu? Děkuji předem za radu.
1.6.2019 11:07
Eollin   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den. Potřebovala bych se poradit. Včera ráno jsme s přítelem objevili na rohožce před barákem rybu (karas zlatý). Naše kočka byla evidentně na lovu u sousedů v okrasném jezírku. Karásek ještě dýchal a i když nevypadá nejlépe a skutečně vstal hrobníkovi z lopaty, tak se nám ho povedlo dát zase dohromady.Baští, normálně plave,udělala jsem mu i provizorní "jezírko", všechno je v pohodě. Kočka na něm ale přeci jen zapracovala, takže přišel o dost šupinek. Ve zverimexu mi paní doporučila nasypat do kádě sůl kvůli dezinfekci. Tak teď jen budu doufat, že nechytne nějakou plíseň. S chovem ryb nemám vůbec žádné zkušenosti. A tak bych se vás chtěla zeptat... Je šance, že karáskovi šupinky ještě dorostou?
Předem vám moc děkuji za odpovědi.
proudění a osvětlení - nové téma
25.5.2019 13:57
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Dobrý den ahoj.
Opět tady hledám radu zkušenějších.
do svého poměrně hustého akvárka 100x40x40 jsem asi před rokem dostal osvětlení 35W 6000 K se stmívačem a časovačem. po několika měsících jsem začal řešit hnědavý povlak na dně a listech rostlin, aplikoval jsem tekuté CO, přidal šneky, omezil krmení přidal rychle rostoucí rostlinky poněvadž NO3 bylo okolo 150, bohužel egeria densa mi neprospívala buďto ji okousali skaláři, nebo jiný faktor. vodu asi 30 litrů se snažím měnit 1x za 10 dní.Svítím, dokud mně poslouchal časovač tak od třeba 8 rána do 8 večer s tím, že nikdy nebylo osvětlení naplno naopak když jsem byl doma snažil jsem se večer omezit intenzitu a simuloval soumrak.na chvíli se hnědý povlak ztratil, ale nevím, který faktor to způsobil. Teďkom jsem odebral hejno teter černých a dal místo nich dvě akary hnědé a pár thorakatů a ancitruse.Potřeboval bych poradit něco k osvětlení, jestli je vhodné, a taky mě napadla další věc a to je proudění vody. v pravém zadním rohu jsem měl filtr Shark DV2.nastavený na automat a bez výtokové trysky. S ní je proud v akváriu velmi silný, bez ní ze štěrbiny mi zdá se na opačném konci vznikají místa bez pohybu- právě na té druhé straně sypu krmivo.Dneska mně napadlo dát filtr doprostřed na zadní sklo . pohyb se mi zdá být lepší. Myslím si, že kdybych i tento faktor pořešil mohlo by akvárko fungovat lépe. Mám jej v ložnici koupený vzduchovací strojek Marina 200 je příliš silný a v ložnici večer rušivý. zkoušel jsem vzduchovat ale bez škrtítek to byl velmi silný proud, navíc se mi v hadičkách i na nich začala tvořit černá řasa nebo něco.šlo to pryč.
O čem ale uvažuju je rozstřikovací lišta, a tady druhá otázka, má cenu do toho jít a lze ji dát na současný filtr Shark?
25.5.2019 0:37
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Zkus se podívat na stránku https://makemyled.com/downloads/
led time controller tc421 - nové téma
23.5.2019 7:08
zdenekov   (id: 16093 )
[Odpovědět]
Dobrý den všem,
poradí prosím někdo kde stáhnout instalaci na pc k led time controller tc421. Koupil jsem jej přes alliexpres a přiložené instalační CD je prázdné. Tak prosím o odkaz k instalaci, nebo kdo by mi mohl poslat instalační cd.
Moc Vám děkuji.
Zdeněk Ostrava

Přiložený obrázek: led time controller tc421 wifi
Tercovec ztmavnuti - nové téma
21.5.2019 17:56
Jenda91   (id: 16103 )
[Odpovědět]
Ahoj mam tercovce a jakoby by mi zcernal .Pak je zase normalni a zase zcerna.Nevite co by to mohlo byt?Nadrz 450l.Parsmetry vody v poradku a ph 5.8.akorat pozoruji ze pousti trosku slizu z tela.Jedna se o vnitrni parazity nebo zabraky?dycha na kednu zabru.Hovinoa jsem nevidel.Mimochodem chce zrat pouze maso a ne granule.Dekuji Vam za reakce.
7.5.2019 23:48
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Já bych si položil otázku, proč kouli? U koule je problém často i dno, které je velmi malé a tedy nedává možnost osázet akvárium rozumně rostlinkami. Navíc pokud teplota v místnosti klesá pod 20°, tak to při malé nádrži bez techniky nepůjde, a to je u akvárií ve tvaru koule další problém. Nešel bych ani do akvária bez filtru. Je otázka, zda by nebylo lepší poohlédnout se po jiné nádrži standardního tvaru.
6.5.2019 21:39
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 450 litrů  )
[Odpovědět]
- Poradíte co si přečíst (na netu) Prosim?

Začni horácem ( http://www.horacovoakvarium.cz ), přečti si to komplet, pak ještě jednou, pak pokračuj Surpanem ( https://surpanblog.cz/ ) a případně Jirkou Ščobákem ( https://scobak.blog.sme.sk ). Najdeš tam odpovědi nejen na všechny svoje otázky, ale i proč tomu tak je. Než si to přečteš, tak to rozhodně nezakládej a zejména nekupuj ryby.- ryba/y

Ta betta asi v pohode. Teoreticky pár, ale nic víc.

- druh krevetek, pokud vubec

moc malý

- něco jiného co by cistilo stěny akvaria

levatky a okružáky. Pravděpodobně je tam zatáhneš s rostlinami

- rostlinky aby pomáhaly kvalitě vody

Jo. Co nejvíc jednoduchých rostlin. Slovy co nejvíc myslím tolik, kolik se jich tam vejde a ještě možná o něco víc.
Vyber si třeba tady: https://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-...

- Co na dno

Písek nebo štěrk. Bez vápence (nesmí pěnit v octu)

- musím mit víko (radši bych neměl)

nemusíš. ale budeš pořád dolévat vodu a ta vlhkost ti může někde kondenzovat, z toho jsou pak plísně a tak

- osvetleni

bezpodmínečně

- údržba minimalni nutna

Co nejmíň do toho zasahovat, jen občas měnit část vody

- úprava vody

Možná CO2. Pokud to budeš mít plný rostlin, mohlo by to fungovat i bez filtru.

- krmeni

No to už si snad nějaké seženeš
5.5.2019 10:21
Wassek   (id: 16127 )
[Odpovědět]
Zdravím ve spolek.

Mám po babičce krásnou koupi průměr cca 30cm, tedy cca 25l. Nikdy jsem akvárium neměl a vždy moc chtěl.

Rád bych ho založil a provozoval s co nejmenšími nároky na údržbu a bez techniky (filtr, vzduchováni, etc. ), přiznávám. Někdy cestuji na pár dní pracovně a nemohu zaručit denní krmení a údržbu. Nemivam v bytě v zimě přes 20C.

Zvažoval jsem bettu, která by se ve větší koukni snad nezbláznila... Pak jsem se dočetl o krevetkach.

Poradíte co si přečíst (na netu) Prosim?

Poradíte mi prosim, co mohu do koule dát, aby vše prosperovalo?
- ryba/y
- druh krevetek, pokud vubec
- něco jiného co by cistilo stěny akvaria
- rostlinky aby pomáhaly kvalitě vody
- Co na dno
- musím mit víko (radši bych neměl)
- osvetleni
- údržba minimalni nutna
- úprava vody
- krmeni

Kdybyste měl někdo krevety či cokoliv navíc, jsem z Prahy a budu vděčný, stejně jako rady začátečník i, co se rád učí!
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
3.5.2019 18:01
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Děkuji moc za konzultaci a také za "psychickou podporu". Snad se vše srovná pravidelným hnojením.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Veverčák  Zobrazit původní příspěvek )
3.5.2019 15:42
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Když jsem koupil echinodory z pěstírny, tak mi po nějaké době odešly také všechny listy, ale to bylo tím, že rostliny byly pěstovány emerzně a po zasazení pod vodu časem emerní listy odešly a chvíli trvalo, než se rostliny chytly. Ty tvoje byly pěstovaný emerzně nebo submerzně? A jinak moje dlouhodobé zkušenosti s echinodory jsou, že mi rostou jakoby ve vlnách. Nějaký čas mohutní, listy se prodlužují, poté zase pár měsíců stagnují, aby se časem rozjely k dalšímu růstu. Je fakt, že bez hnojení to nejde. Echinodory potřebují hodně živin.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
1.5.2019 16:40
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Ještě jednu info. Já jsem celý život měl ktyptokoryny, ale všechny druhy byly skoro stejně velké. Tak jsem přešel na echinodory, kde je větší variabilita ve velikosti rostlin. Je mi jasné, že se nároky budou diametrálně lišit, ale učím se jim vyhovět. V nádrži jsou 4 ks bleherae, 1 ks ozelot, 1 ks jakýsi kříženec přímo z pěstírny a na dně Echinodorus quadricostatus. Dno je jimi hezky porostlé a zelené - na nich se chloróza neprojevuje.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
1.5.2019 16:27
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Rostliny jsem na burze nekupoval - ty byly vysázeny cca 5 měs. předtím. Každý nový list byl ale menší a menší, akvárko zařasené. Tak jsem na burze zjišťoval co s tím. To se mi vyplatilo, koupil jsem a aplikoval FERROX Fe-EDDHMA a PMFE Carboneum. Rostliny začaly růst, ale já jsem si neuvědomil (nebyl jsem nikdy zvyklý hnojit), že musím přidávat oba prostředky i nadále. Teď, když jsem viděl sklovatění listů (patrně chloróza), podíval jsem se do záznamů zásahů do akvária a došlo mi, že by to mohlo být ono. Jen mě překvapila ta rychlost - během cca 10 - 14 dnů 5 - 7 listů na jedné rostlině. Proto ten dotaz, zda to může být vyčerpáním železa.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Veverčák  Zobrazit původní příspěvek )
1.5.2019 8:30
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně používám PMDD, což je v podstatě PMFE (do PMFE je navíc dodáno více železa). Hnojit je vhodné pravidelně. Jen takový malý dotaz, ty Echinodory byly koupené na té burze a nebo jsou již v akváriu dlouho?
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
30.4.2019 10:11
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
A ještě hodnoty vody :
pH = 7,2
KH = 6° d
GH &qt; 7° d
NO2 mg/l = 0,0 mg/l
NO3 mg/l = 25 mg/l
Děkuji.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
30.4.2019 10:04
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Děkuji za odpověď. Hnojím nepravidelně Sera florenette v tabletách ke kořenům (naposledy koncem března). V únoru po návštěvě akva-burzy v Praze jsem dal jednorázově FERROX Fe-EDDHMA a PMFE Carboneum. Rostliny začaly krásně růst, ale já jsem zapomněl přidat další Fe a Carboneum dle návodu. Nyní mi během několika dnů listy ztrácejí chlorofyl a jsou průhledné. Podle hlavní žilnatiny ještě trochu zelené jsou, ale zbytek je průhledný. Problém není u všech listů, ale u velké části z nich. Proto jsem si myslel, že vyčerpaly to co jsem jim v únoru dal a je to reakce na pokles železa.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Veverčák  Zobrazit původní příspěvek )
29.4.2019 17:23
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Zkusil jsi zkontrolovat obsah KNO3 ve vodě? Jen v železe to nebude. Čím hnojíš?
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|