Diskuse  (4629. strana z 4629)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Baktoesex od Rataje - nové téma
10.2.2019 19:08
Slaňák   (id: 12952 )
[Odpovědět]
Používáte někdo Baktoesex po každé výměně vody? Podle návodu jsem nepochopil jesti mám přidávat podle litráže celého akvárka nebo jen podle litrů měněné vody.
průhyb skla  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
4.2.2019 22:57
Dan Dan   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ok. Moc děkuju za pomoc. Poptám se a uvidíme.
Bojovnice pestrá  (Odpověď pro: brutus  Zobrazit původní příspěvek )
4.2.2019 21:31
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, osobně si myslím, že to jde, ale proč? Spíše bych doplnil k Black Mollám samečka. ;)
Partner rubriky
Partner rubriky
průhyb skla  (Odpověď pro: Dan Dan  Zobrazit původní příspěvek )
4.2.2019 21:28
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 5.2.2019 6:34
[Odpovědět]
Osobně si myslím, že to akvárium zvládne i bez výztuhy, ale nějaké riziko tam vždy bude. Dolepit jen příčnou výztuhu bude asi problém, neb ten spoj na "tupo" k čelnímu sklu to asi nevydrží. Spíše by stačila podélná výztuha bez příčná. Osobně bych doporučil kontaktovat firmu, která má výrobu akvárií. Zde v Brně bych to konzultoval s lidmi z firmy Sklorex akvárium, viz https://www.sklorex-akvarium.cz/d4-kontakty.... Zkusil bych tam zavolat a poptat se.
stěhování  (Odpověď pro: Lubous  Zobrazit původní příspěvek )
3.2.2019 21:37
janabratanova   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ještě vím o tomhle stěhování https://www.profigroup.cz/rady-a-tipy/ - taky velice šikovní kluci
průhyb skla  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
3.2.2019 21:16
Dan Dan   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Výstuha tam není žádná a z estetických důvodů bych ji tam nejraději neměl, je to z druhé ruky a původní majitel si ho nechal někde slepit (slepené je kvalitně a přesně) a měl ho jako jakési paludárium/terárium napuštěné jen asi do půlky. Já ho mám asi měsíc po záběhu a nechce se mi ho vypouštět. Když už to konečně začíná růst. Včera jsem to měřil jen pomocí krátké vodováhy a šupléry a asi špatně. Dnes jsem vzal dlouhé pravítko a u prostřed je to o 9mm víc než na krajích to znamená 4,5mm na každé straně. A to už mi příjde dost. Nerad otravuju, ale nic o tom nevím. Větší akva jsem před tím měl vždy s vístuhou. Bude stačit když to vypustím tak do půlky a vlepím tam jen příčnou výstuhu? představoval jsem si asi 38,2x80x8mm. Stačí to, nebo tam musím dát i podélnou, nebo tam nemusím lepit nic?
Bojovnice pestrá - nové téma
3.2.2019 15:44
brutus   (id: 7381   Nově založená 112ka  
 kategorie střední akvária, objem 112 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj,mám dotaz.Mám akva 112 litrů,80x40x30.Mám tam 3x Black Molly samice,1x Gold Molly samice,1x Ancistrus a 3x Pancéřníček zelený.Je vhodné přidat do tohoto osazenstva jednu samici Bojovnice pestré? Snesou se,když to budou všechno samice?
průhyb skla  (Odpověď pro: Dan Dan  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 23:57
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Akvárium této délky, výšky 50 cm, při tloušťce skla 8 mm by mělo mít horní podélnou výztuhu po delší straně? Má ji to tvé? Pokud ale průhyb není víc než 3,5 mm, mělo by to být v pohodě.
průhyb skla  (Odpověď pro: brgul  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 22:46
Dan Dan   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím mám akva 120x40x50 z 8mm skla a čelní sklo je prohnuté cca o 3,5mm (zadní asi taky, ale mám k něbu špatnej přístup tak nevím). Spadá těch 3,5mm do kategorie "malej pupek" a je to ještě ok? nebo se mám bát... Moc děkuju za odpověď jsem z toho nervózní.
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 22:23
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Popravdě netuším odkud vítr fouká. Napadla mě infekční vodnatelnost, ale to by nemocná ryba měla kromě nafouklého břicha i zježené ploutve a neotírala by se o rostliny. Otírání o rostliny by naznačovalo přítomnost parazita, ale nic nevidíš. Léčit ryby metodou pokus omyl často vede k průšvihu. Teď již musíš doufat. Co se týká Sava, dá se použít jen na tuholisté rostliny. Asi bych rostlinky moc netrápil a počkal po znovu založení jak se to vyvine. Ohledně dna, nevím co používáš, ale pokud je to křemičitý písek, klidně ho můžeš nejen proprat, ale i převařit. Pozor na filtr, tem by měl být po celou dobu v provozu, aby ti nepomřely nitrifikační baktérie. Jo, jeden kámen, i kdyby to byl vápenec, ti průšvih v akváriu neudělá.
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 14:45
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
ještě jedna věc akvárko jsem zakládal před rokem- kameny které jsem tam měl na začátku jsem testoval octem, všechny bez reakce, ale stejně jsem je postupně vytahoval, kromě jednoho na kterém je pevně přichycen anubias barteri.Může být na vině třeba nevhodná teplota světla? Ale akvarijní výrobci by snad už při výrobě měli na toto pamatovat...
prosba o rady  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 14:41
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
nafouklý byl jen jeden ze 4 čichavců- ne žádné rudé žábry biditelné změny pigmentu cizopasníci na těle- rybky kromě neklidného chování nevykazovaly anomálie- krmivo přijímyly ochotně, plavaly taky dobře- teďkom ti poslední pancéřníčci mají trochu schlíplé ploutve a začínají se hodně otírat o listy, jeden z kropenáčů má jakoby bílý pigment na hřbetě a těle- nikoliv ploutvích krmil jsem sušeným krmivem a dnes mi došla trpělivost vytahal jsem rostliny a že jich je, mám připravené sklenice od okurek protože náhradní a půjčená 15l nádržka teče, některé ryby půjdou pryč okamžitě a s tetrama černýma a kardinálkama to ještě zkusím. umíte mi poradit nějaký roztok, snad voda + nějaký ten krapetek sava ve kterém třeba preventivně vyprat rostlinky?Vypustím úplně vodu a asi by bylo dobré i proprat dno- jestli to je dobrý nápad ale myslím si že když hladina klesne to špatné z vody ulpí na dně a celé to začne znovu- a udělám holt restart, co mě těší, že se mi dařilo v rozumné míře držet na uzdě řasy a že mi rostlinky prospívaly tak, že bych mohl rozdávat přebytky- kdyby někdo z okolí Ostravy chtěl, můžu někde posečkat a nějaký ten kousek darovat Hygrofilii guanensis- kupovánu u Rataje.
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
1.2.2019 21:48
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Když byla ta rybka nafouklá měla i jakoby zježené šupiny?
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
1.2.2019 14:20
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Ještě tu pisnu poslední řešení které mně napadá- restart.Vytáhnu rostliny v něčem- mírně slané vodě je omyju, dám chvilku bokem, odlovím ryby, vyberu, properu a spařím dno, umyju vnitřek nádrže a udělám ji znovu, staré dno, pak to své černé, zasadím rostliny pustím vyčištěný filtr a vrátím ryby....
prosba o rady - nové téma
1.2.2019 11:56
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )  Autor editoval příspěvek 1.2.2019 12:00
[Odpovědět]
Něco se mi v akvárku zlomilo.
Mám jej celkem zarostlé, dodávám co2 invital, před cca půl rokem jsem aplikoval ty tablety NPC
Rostlinky se teda drží.
Ale. I když jednou měsíčně měním ze 160l cca 30 uberu ji odkalovačem tzn detrit ze dna a propírka filtru začala se mi dělat mastná pěnová hladina.
Zákal není. Nepřekrmuju. rybek mám asi 18.
Začlo se ale něco kazit.Některé ryby se otíraly o listy- tzn paraziti- nasadil jsem jednak preventin a pak tu kombinaci dvou přípravků proti krupičce apod.voda zezelenala dlouho tak držela, ale účinek nebyl, jakmile bylo čiro některé ryby furt jakoby zblázněné někdy zase otírání o listy.
U kusů koupených v hornbachu- pancéřníčci kropenatí- ti mají jakoby na těle bílé místa ne povlak spíš ztráta pigmentu. včera jsem zjistil že se mi o listy otírá i pancéřníček zelený a dnes po návratu z práce jeden ko.
čichavci-dva jsem viděl exnout na vlastní oči- převrátili se břichem vzhůru a konec párkrát se ještě jakoby vzpamatovali ale konec.další měl pryč tlamku prostě jakoby užranou odpadlou, pryč, a poslední co jsem jej viděl živého měl děsně moc nafouklé břicho.
zatraceně nevím co se děje.

K vodě:
CL2 0 nula
Ph 6,4
KH 7,4
GIH větší než 16
NO2 0
NO3 250
Filtr jede imrvere, vzduchování mám 2 kameny- uprostřed a na opačném konci než filtr nejprve jsem jej používal zároveň se světlem, ale když jsem zjistil že na hadičce mám černou řasu vytáhl jsem to a přestal. Teďkom jsem to opět rozjel.kvůli pohybu hladiny
Světlo na časovač asi od 8 do 8 dlouho vše ok, pak jsem zjistil jakoby rezavou řasu na rostlinkách. na skle nic.svítím 35W led světlem
Když jsem doma hraju si i se stmívačem, pokud můžu tak od 18 h jim svítím méně.

Fakt by mě zajímalo kde soudruzi udělali chybu protože půl roku to byla radost pak se to nějak zkazilo

Přiložený obrázek: celková nádrž s divnou hladinou
31.1.2019 15:37
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Mohly by to být ploštěnky. Zkus pohledat fotografie a porovnej s pohledem do akvária.
29.1.2019 21:40
Jakubín   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, objevil se mi v akváriu s krevetkami měsíc po založený jakýsi průhledný tvor. Je jich na skle strašně moc. Umí se smršťovat.

Poradí mi někdo prosím co by to mohlo být ? Popřípadě jak se toho zbavit ?
Terčovci  (Odpověď pro: Jenda91  Zobrazit původní příspěvek )
27.1.2019 0:43
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Se poptej, třeba někdo odpoví. ;)
Terčovci  (Odpověď pro: matymaty7  Zobrazit původní příspěvek )
26.1.2019 13:09
Jenda91   (id: 16103 )
[Odpovědět]
Snese bez problemu.
Terčovci - nové téma
26.1.2019 13:08
Jenda91   (id: 16103 )
[Odpovědět]
Dobry den.Je tu nejaky odbornik na terčovce?potreboval bych se na meco poptat.Dekuji
24.1.2019 21:09
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Reverzní osmóza pomůže určitě. Pokud se jedná jen o jedno akvárium, stačí v podstatě i ta nejslabší. Jen pozor na to, že reverzní osmóza potřebuje tlak ve vodovodním potrubí alespoň 3 atm. V Brně je také asi tvrdá voda, ale ne tak jak u tebe.
Extrémní tvrdost vody - nové téma
24.1.2019 16:47
Slaňák   (id: 12952 )
[Odpovědět]
Zdravím, bydlím v oblasti kde teče z vodovodu údajně nejtvrdší voda v republice. Podle nejnovějšího měření 5,36 mmol/l.
Dá se z takto tvrdé vody udělat rostlinné akvárko? Pomůžou nějaké přípravky na úpravu vody? Nebo jen reverzní omoza?
Díky za rady.
dno  (Odpověď pro: Petr Pražma  Zobrazit původní příspěvek )
23.1.2019 17:17
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Také tento výrobek nepoužívám, ale na malém vzorku bych vyzkoušel, zda není příliš lehký a zda nebude mít tendenci se na dně přemísťovat, aby ti potom větší ryby nepřerovnaly rychle dno.
Koukám samej ing  (Odpověď pro: vyky  Zobrazit původní příspěvek )
23.1.2019 17:04
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Spíše jsem Pat nebo Mat ;), ale snad ti má odpověď pomohla nebo tě nasměrovala správným směrem.
23.1.2019 17:01
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 23.1.2019 17:35
[Odpovědět]
Jak jsi přišel na to, že lampa nesvítí? Pokud jsi filtr otevřel a díval se na žárovku, nesmí lampa svítit. Pokud filtr uzavřeš, tak by lampa měla svítit. Většina zařízení co znám, totiž UV zdroj odpojuje a to z důvodu bezpečnosti, aby lidi se nedívali do zdroje záření a nepoškodili si zrak.

P.S: Tak jsem se snažil najít, který filtr to vlastně používáš a je pravda, že manuál k němu je více než stručný. Dokonce se ani nezmiňuje o nějaké kontrolce na UV lampu, jen anglická verze mluví o kontrolce napájení. Zkontroluj, zda je filtr dobře zavřený. Měl jsi v něm vodu?

Je to tento filtr? https://www.manualslib.de/manual/394826/Wald...
dno  (Odpověď pro: Martynko131  Zobrazit původní příspěvek )
23.1.2019 8:15
merlin   (id: 4204   kostka  
 kategorie střední akvária, objem 125 litrů  )
[Odpovědět]
S tím Volcano zkušenost nemám,ale ty kuličky mě přijdou lepší od JBL(nedrobí se tolik) a ten bioflor - za mě lepší PMDD a opatrně s dávkováním.
Koukám samej ing  (Odpověď pro: vyky  Zobrazit původní příspěvek )
23.1.2019 8:08
merlin   (id: 4204   kostka  
 kategorie střední akvária, objem 125 litrů  )
[Odpovědět]
Zkusím to tady zachránit a poradím - prostudovat návod , ověřit si,že do filtru jde správná elektrika , tento dotaz položit prodejci , využít 14 denní lhůtu na vrácení zboží nebo reklamaci Ty ing šíte
Koukám samej ing - nové téma
22.1.2019 10:14
vyky   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Plno chytraku tady je a když ćlověk potřebuje poradit tak se ukáže česká povaha. Samej pat a mat děkuji za pomoc a za 0 odpověd
dno  (Odpověď pro: Petr Pražma  Zobrazit původní příspěvek )
22.1.2019 0:17
Martynko131   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Budu ho taky dávat do 112 litru akvaria + kuličky bivoj + hnojivo bijoflor. Tak uvisim jestli se bude rostlinkám dařit.
18.1.2019 20:53
vyky   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám novej filtr waldbeck s uv lampou a nesvítí mi na filtru kontrolka a vypínač je pět hodin zaplej.Asi mi prodali šít Kdo mi poradí odpovědi vykycaby@seznam.cz
Kontrolka ÚV lampy - nové téma
18.1.2019 20:42
vyky   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Kdo mi poradi má kontrolka na uv lampy na filtru waldbeck svítit. Nesvitimi nevím proč dnes je novém.
Tercovci neplavou  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
17.1.2019 20:37
Jenda91   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dekuji Vam .Kazdopadne prezentsci akvaria mam na rybicky.net a tam jsem se odpovedi nedostal cca od 23.12.18.Kazdopadne to svetlo me taky napadlo.Jeste jsem mel podezreni na zabrohlisty no jak rikam kazdopadne Vam dekuji a uz jsem mu napsal.
Tercovci neplavou  (Odpověď pro: Jenda91  Zobrazit původní příspěvek )
17.1.2019 20:22
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 17.1.2019 20:40
[Odpovědět]
U větších ryb to může být normální chování. Je možné, že v místnosti se něco pořád děje a ryby se bojí a stahují do nejvzdálenější stinné části akvária. Možná by pomohlo snížit intenzitu osvětlení. Nejsem ale odborník na terčovce, bylo by asi lepší kontaktovat nějakého chovatele. Na brněnské akvaburze často prodával pan Monhart, viz https://www.tercovci-brno.cz/ , můžete mu zkusit napsat.
Tercovci neplavou - nové téma
17.1.2019 19:51
Jenda91   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobry den.Mam 450 litru v nich 7 tercovcu cca 2 lete a z niceho nic mi stale vsichni stoji na miste v jednom rohu akvaria.Teplota 30 vykaly normalni.A dychaji normalne.Akorat maji plno prostoru a jsou neustale na miste.Akorat kdyz se zhasne tak se rozplavou.Nevim co s nema a akorat me to znervoznuje ????
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|