Diskuse  (4621. strana z 4621)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
22.4.2018 20:01
josrej@centrum.   (id: 230   Pepova 440  
 kategorie velká akvária, objem 440 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Již se zelený zákal podařilo odstranit , postačilo do akvárka dát vzducháč a do rána byl problém vyřešen .Vzduchování jinak nepoužívám pouze venkovní filtr a tak jsem ho zase odpojil a uvidím . Díky Za Tvůj zájem.
Betta - nové téma
22.4.2018 19:11
Parek   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím mám bettaka a staví si hnízdo má 25l akvárium ale bublinky se mu spojují do velkých a poté praskají nevíte co s tím? A můžu k němu přidat 2 samice?
Neměřitelné NO3  (Odpověď pro: chobot  Zobrazit původní příspěvek )
22.4.2018 14:45
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Nevím jaký filtr používáš, co je v něm (jaká náplň) a jak pravidelně ho čistíš. Osobně bych problém hledal v něm.
Partner rubriky
Partner rubriky
22.4.2018 14:42
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Co tak zkusit nějaký hladinový filtr? Třeba https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/akvar...
19.4.2018 11:24
josrej@centrum.   (id: 230   Pepova 440  
 kategorie velká akvária, objem 440 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Dobrý den ,
vlastním již několik let jedno akvarko cca 400 l ,v celku se mi daří pěstovat některém druhy méně náročných rostlin . Používám Co set vlastní výroby /tlaková láhev, redukční ventil, jehlový ventil, elektromagnetický ventil ,počítadlo bublin/ a ovládám ho pomocí CO sondy zakoupené u Rataje. Sondu čistím i kalibruji. Poslední dobou se mi vytváří na hladině dosti výrazný zelený zákal . Voda je čistá , rostlinám se daří -vypouští bublinky a dobře rostou . Provádím pravidelné odkalení detritu ze dna cca 1x 14 dnů , výměnu 1/3 vody z ověřeného zdroje / přestal jsem používat vodovodní vodu/ . Vyčistil jsem vnější filtr . Odsaju z hladiny zelený zákal a během několika dnů se opět vytvoří. Zkontroloval jsem PH + tvrdost a vše je podle literatury v morně . Zkusil jsem i měnit intenzitu světla . Máte někdo nějakou radu ?

Předem děkuji za každou informaci .

S pozdravem

Pepík
Neměřitelné NO3 - nové téma
18.4.2018 14:50
chobot   (id: 6400   Nová bedýnka prosinec 2017  
 kategorie velká akvária, objem 250 litrů  Dědkovo akvárium  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Na pohled velmi dobře fungující akva,3měs.založeno.Rostliny rostou velmi dobře,žádný úhyn,skaláři 2x vytření.Při náhodném měření NO3 (nikdy za 50 let jsem to nedělal) jsem zjistil,že NO3 je prakticky neměřitelné = 0. NO2 díky 4 denní výměně 1/10 vody udržováno na 0,1 mg při delším intervalu narůstá , ale bez následků.Před pěti dny použit Bactoesex.Dnešní měření zlepšení nepřineslo.Za jak dlouhou dobu bude tento přípravek fungovat?

Přiložený obrázek: Akva s NO3=0 a NO2 = 0,1mg/l při čtyřdením intervalu výměny 1/10vody
16.4.2018 22:11
Ipaz   (id: 438   Zapiho prvni akvarium nove foto....  
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
JJ, to je jasné, jsme se úplně nepochopili, ale nějak se s tím popasuji. Rozhodně dám na web postup... Chybami se člověk učí..:)
Děkuji.
16.4.2018 10:41
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Asi bych neriskoval, že oběh vody bude probíhat někde "za pozadím". Jinými slovy, vytvořil bych otvory pro výstup vody z filtru do akvária.
13.4.2018 14:50
Ipaz   (id: 438   Zapiho prvni akvarium nove foto....  
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
UV lampu budu používat jen někdy, dá se pohodlně vypnout, takže nebude problém.
Do akvária bych chtěl přivést vzduch, takže čeření hladiny podle mě bude dostatečně řešeno.
Spíše mi šlo o to, zda vyústění mám dát tak, aby "někudy" vteklo do akva nebo samotné dírky je lepší mít volné a nasměrovat je přímo proti vpusti na druhou stranu akva.

V drtivé většině pozadí jsem viděl velké díry na vnitřní fitry, které se tím skryjí, ale pozadí s vyústěním hadic jsem neviděl...

Půdní filtr, ano, ale jen na část akva, Chtěl bych, aby rostliny rostly, ale zároveň minimalizovat potřebu čištění pomocí zvonu.
40l aq  (Odpověď pro: pancerv  Zobrazit původní příspěvek )
13.4.2018 14:03
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud nemáš problém ve vztahu mezi beťákem a parmičkami, pak si myslím, že zakrslý rak ti problém nevytvoří. Jen pozor, rak je choulostivý v okamžiku, kdy se svléká, je potřeba mu zajistit dostatek úkrytů.
13.4.2018 13:54
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Co se týká roztřikovací rampy, nemusí být nad hladinou. I v případě vyústění pod hladinou může dostatečně čeřit hladinu a tím zajišťovat dostatek kyslíku ve vodě, Je ale otázka, pokud by jsi ji zabudoval do pozadí, zda její pevné umístění ti bude vyhovovat z pohledu nastavení výšky.

Jinak pokud to dobře chápu, chceš vlastně pomocí plexiskla s otvory vytvořit pod pískem půdní filtr. To by fungovat mělo.

Ohledně používání UV lampy nevím jak často ji chceš používat, ale trvalejší používání se moc nedoporučuje. Prostředí je pak skoro sterilní, ryby choulostivější a jakýkoliv problém (např. při nákupu nových ryb), může rychle přerůst v průšvih. Je ale pravda, že UV lampa se občas hodí. S konkrétním filtrem ale zkušenosti bohužel nemám. ;)
40l aq - nové téma
13.4.2018 8:00
pancerv   (id: 15998   pancerv  
 kategorie malá akvária, objem 38 litrů  )
[Odpovědět]
ahoj v aq je krunirovec+beta+parmicka pruhovana 4x okrouzaci 2x ,muzu pridat jeste mini raka mexickyho abych to neprerybnil

Přiložený obrázek: 40l
12.4.2018 20:08
Ipaz   (id: 438   Zapiho prvni akvarium nove foto....  
 kategorie střední akvária, objem 100 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Po dlouhé době zdravím všechny přítomné, rozhodl jsem si pořídit nové akvárium a tak to vezmu pěkně od podlahy, chci si vytvořit vlastní pozadí extrudovaný polystyren, návodů je mnoho, a zakomponovat do něj výstupy a výstupy z vnějšího filtru.
Akvárium předpokládám klasiku biotop jižní Amerika, rostliny atd..
Nasávání. Přemýšlím, že bych na dno položil proděravěné plexisklo třeba jen na 1/3 dna tak aby se postupně k jedné straně zvedalo a nejvyšší bylo u nasávání, nevím, zda udělat jen toto, či nasávat také nějakou skrytou dírou skrz pozadí. ošetřit jej síťkou?
Toto si dovedu ještě představit, ale kam s rostřikovací rampou, mám ji aplikovat do pozadí, aby s ní stříkalo, doporučujete rozstřikovou rampu nad vodní hladinou, nebo byste ji dali na bok, atd... nebo ji nepoužíváte a vytvoříte opět jen štěrbinu v pozadí ošetřenou síťkou a umístěnou na druhé straně akvária než je výtok?
Pro informaci dodávám, že předpokládám filtr SUNSUN HW-703B s UV lampou. Máte s ním někdo zkušenosti? poměr cena a výkon se zdá být dobrý...
Děkuji.
10.4.2018 8:22
malami   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zkusím to, tento týden se chystám do města. Jestli to má ještě cenu. Bojovnice byla dnes už mrtvá, úplně bílá (původně červená). Ancistrus už jí stihl přes noc kus sežrat. Už mám jen sedm teter (vypadají OK), jestli i ty odejdou, akvárko zruším. Zřídila jsem ho jen proto, že jsem se nemohla dívat na asi litrové bettárium, ve kterém si malá donesla bojovnici, kterou jí koupila babička. Díky za trpělivost. Ještě zkusím tu Eshu a dám jim šanci.
9.4.2018 19:45
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Asi by bylo nejlepší dát všechny postižené ryby do karantény. Možná bych i preventivně použil léčivo eSHa 2000.
9.4.2018 12:12
malami   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Tak aktualizace: rybka se ani po třech měsících nespravila, i když potravu přijímala bez problémů. V pátek při posledním odkalování jsem dávala pryč docela dost rostlin, protože už byly hodně rozrostlé. A v sobotu to začala dělat další tetra, a ještě jedna se nafoukla, zdeformovala a vylezly jí oči, a i bojovnice je nějaká špatná, nežere a jen polehává. Ancistrus je v pohodě, ostatní tetry také. MYslím, že i před onemocněním té první rybky jsem vytrhávala nějaké rostliny, tak nevím, jestli se tím ze dna neuvolnilo nějaké "zlo". Příště zkusím rybky přelovit a dát je zpět, až si všechno zase sedne. Asi jsem udělala chybu v tomhle, nové ryby ani rostliny jsem nedávala, vodu jako vždy, hlídám i teplotu. Takže se všemi třemi tetrami jsem se v neděli rozloučila. Bojovnici hlídám, ale asi odejde sama I když přežila už hodně rybek a asi i nemocí, mají devět životů jak kočka, aspoň mi to tak přijde, a snad i tahle se ještě vzpamatuje, máme druhou, ta první byla odolná. Teď měním každý den třetinu vody, snad to pomůže. Filtr valí naplno, vzduchování také... Ach jo... Takovou dlouhou dobu šlo vše v pohodě a pak tohle...
8.4.2018 20:10
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Těžko říct. Platy byly v akváriu jak dlouho? Přidávalo se něco do akvária v poslední době, ryby či rostliny? Osobně bych zkontroloval NO2 v akváriu.
7.4.2018 17:30
adeko   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtěla bych poprosit, zda by se tu nenašel někdo, kdo by věděl pomoct: máme doma akvárium 300 l, zaběhnuté již více než rok, máme v něm skaláry, tetry, pancéřníčky a platy skvrnité. S platy začal být poslední 2 týdny velký problém, jelikož začali postupně umírat. Nejdříve minulý týden 2 a 2, z noci na dnešek jsem ráno našla další dvě a dnes během odpoledne opět další 2, platy jsou oranžovo bílé, spíše až do oranžova, ale ve chvíli, co je lovíme již uhynulé jsou úplně bílé. Vodu v akváriu jsme měnili minulý týden, do teď nebyl sebevětší problém, až teď. Nevěděl by někdo poradit co to může být? Předem děkuji za jakýkoliv tip.
3.4.2018 19:34
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Všechny rostlinky, jejichž zabarvení je do červena jsou náročné na světlo. Jedině snad Cryptocoryne affinis, ta je fialová na spodní straně listů a přitom je nenáročná na světlo. Viz. https://www.akvarko.cz/atlasrostlindetail.ph...

Jinak z těch náročnějších je docela pěkná Ludwigia repens viz. https://www.akvarko.cz/atlasrostlindetail.ph...
kytky jiný než zelený - nové téma
2.4.2018 16:44
pancerv   (id: 15998   pancerv  
 kategorie malá akvária, objem 38 litrů  )
[Odpovědět]
Ahoj jaké jsou rostliny jinak barevné než do zelena a přitom nenáročné na co2 nemáte tip

Přiložený obrázek: měsíc
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|