Není třeba, je to v toleranci. :)
No, skalára je dravec, takže určitě se nepodaří moc mladých pavích oček odchovat....
Partner rubriky Partner rubriky
Myslím si, že skladba je v pohodě, beťák se zavěsí někde u hladiny, razbory se budou držet spíše ve středu a ancík zase u dna. Možná bych doporučil kvůli beťákovi nějakou plovoucí rostlinu.
Osobně záleží na tom co se líbí. Osobně preferuji jemnější písek, ale rozhodně by neměl mít ostré hrany, měl by být říční.
Problém je, že čím větší ryba, tím většinou plašší. Osobně některé ryby ve svém akva nevidím ani při krmení. ;) Dej jim čas, třeba si zvyknou, až jim vylepšíš podmínky.
No, dle mě je základem pravidelná údržba a hlavně pravidelná týdenní výměna tak 25 až 30% vody. Jak jsi na tom s výměnou vody ty?
Myslím si, že by to pro akvárium neměl být problém. Pokud je v domácnosti balkón, dal by se test provést tam. Tam by případná trocha vody neměla vadit.
Co se týká vzduchování, většinou není v akváriu potřeba. Dokáže ho zastoupit vyústění filtru, směřované na hladinu tak, aby se hladina čeřila. To by mělo zajistit dostatek kyslíku ve vodě.
Já bych řekl, že záleží hodně na tom, jaké ryby člověk v akváriu chová. Pokud se jedná o minirybky, klidně může mít objem třeba i jen 20 litrů. Pokud to bude například Arowana, tak i 500 litrů bude malé. ;) Takže, jaké ryby by měly být v akváriu?
Myslím si, že se obávat nemusíš. :)
Asi bych zvolil výkonnější čerpací hlavu.
Přejeme všem vše nejlepší do nového roku, hlavně hodně zdravíčka a alespoň trochu štěstíčka. :)
Ahoj, vodu dopouštím o přibližně stejné teplotě jaká je teplota vody v akváriu. Jen studenou nedopouštím.
Ahoj, já nemám kryté akvárium, tak se mi občas stane, že krevetka vyskočí z akvária, ale vždy ji najdu. Je pravda, že někdy je to dost daleko od akvária. Jednou mi vyskočila z akvária filtrující krevetka a ta se dostala asi 6 metrů od akvária. U tebe by mohla možná uklízet kočka. Pravděpodobnější ale bude, že buď se některé krevetky u tebe dobře schovávají, nebo prostě umřely.
Předpokládán, že clona je pevně ukotvena ve vodorovné poloze. Pokud ano, asi bude problém v daném výrobku. Těžko poradit, spíše se obrátit na prodejce.
Ahoj, předpokládám, že myslíš spíše v akváriu, tam jsem ji alespoň vždy pěstoval já. ;)
Problém je rozhodně v NO2. Nad hodnotu 0,2 mg/l je pro ryby velký problém. NO2 by mělo být ve fungujícím akváriu nulové. Filtr prozatím neperte a dejte čas nitrifikačním bakteriím, ať se rozmnoží. Dá se tomu pomoci nějakým přípravkem pořízeným v akvaristice. Jinak doporučuji denně měnit 1/3 vody akvária, dokud se nepodaří situaci s NO2 stabilizovat. Rozhodně nedokupujte ryby. Také bych pro jistotu otestoval i vodu, kterou lejete do akvária, ale v té by problém být neměl.
První chyba byla v množství ryb najednou pořízených do akvária po jeho založení. První co bych udělal, změřil bych hodnotu NO2 (test se dá koupit v každé akvaristice). Nevyčistili jste při výměně vody i filtr? Pokud ano, jak jste ho čistili? Další ryby nekupovat dokud se situace nestabilizuje.
V prvé řadě, řasy ti asi odpad ve výlevce neucpaly, neb řasy beze světla nerostou Navíc se prakticky rozpustí, když je poliješ Savem.
Co se týká čichavce, tak za ztrátu barvy může moci přemíra dusíkatých látek v akváriu. Za to by mohla zanedbaná údržby a tedy přimíra "hovínek" a zbytků stravy, případně nedostatečná filtrace. Je malá pravděpodobnost, že by sis do se šnekem zanesla nějakou nemoc.
Spíše bych preferoval svícení v jednom bloku. Pokud je 12 hodin moc, např. z důvodu regulace růstu řas, pak bych svícení zkrátil na 10 hodin v kuse.
Ahoj všem příznivcům akvaristiky. Přeji všem vše nejlepší do nového roku. Hodně štěstíčka a hlavně i zdravíčka a ať nám ty rybičky dělají jen samou radost. :)
Leda zkusit některý z těch drobnějších druhů jako je Corydoras habrosus nebo Corydoras pygmaeus. Druhou možností je místo pancéřníčků si pořídit například otíky (Macrotocinclus affinis)
Ne, takový seznam asi neexistuje. Většinou na to člověk jde jinak. Zvolí si druh ryb, který bude tvořit základ akvária a k nim pak vybírá další vhodné druhy,
Těžko říct, může to být cokoliv, třeba i bakteriální rozpad ploutví. Asi bych zkusil přeléčit pomocí Esha 2000.
Osobně si myslím, že to není ryba vhodná do 20 litrového akvária. Raději bych se orientoval třeba na pár ramirézek. Ale i pro ně to akvárium nebude ideální.
Ahoj. Když jsem míval v akva pozadí (dnes používám jen černou samolepící tapetu), tak jsem tento problém vlastně vůbec neřešil a nikdy jsem s tím problém neměl. Třeba se ale ozve někdo, kdo s tím má jiné zkušenosti.
Tak již je to jasnější. Ty rybky, co tam máte nejsou úplně pro akvárium o velikosti 50 litrů ideální. Tyto ryby dorůstají kolem 8 až 10 cm (s výjimkou čichavce), takže bych další ryby moc nedoplňoval. Jakmile totiž vyrostou, bude jich plné akvárium. Maximálně bych se tedy omezil na doplnění rybek na dno, tedy zmíněných pancéřníčků. Jejich úkolem bude sbírat potravu ze dna. Jelikož je to hejnová rybka, pořídil bych tedy 4 kousky. Víc raději ne, vzhledem k velikosti akvária. Těmi menšími rybkami jsem myslel původně některé menší tetry, třeba obligátní neonky nebo tetry klínoskvrné atd. ;) Ty bych ale teď nepořizoval.
Těžko poradit, neb nepíšete nic o akváriu. Jak je veliké, zda je zarostlé s dostatkem úkrytů atd. Většina zmíněných ryb jsou docela velké ryby, takže pokud je akvárko dostatečně velké, zvažoval bych třeba hejno menších ryb. Jinak pancéřníčci na dno je určitě dobrá volba. Jak jsem ale napsal, záleží hodně na velikosti akvária.
No pro samotného samečka je rozměr fajn, ale v kombinaci se samičkami jim bude akvárium malé. Chtělo by to spíše tak 50 litrů.
Rozhodně přesadit.
Předpokládám, že se jedná o čerpací hlavu do molitanové kostky. Co se týká průtoku z pohledu běžné filtrace, záleží na spoustě faktorů a je těžko stanovit ten ideální. Asi bych si pořídil čerpací hlavu tak od 700 l/hod nejlépe s regulovatelným průtokem. Co se týká UV lampy, zde musí být průtok nižší, aby měla UV lampa správnou účinnost. Je ale otázka, zda UV lampu používat při běžném provozu akvária, neb ryby jsou časem mnohem náchylnější na případné nemoci. Osobně bych ji používal jen při nějakých problémech v akváriu, kdy bych reguloval průtok touto lampou.
Chováš úhoře? Skutečně úhoře říčního nebo jinou rybu? Například Bichirka.
Ty černé skvrny jsou vlastně tmavě zelené a je to řasa. Principiálně neděláš nic špatně, je nutno podpořit růst rostlin a postižené listy odstranit. U těch pomalu rostoucích, jako jsou anubiasy, je to problém. Řasa se nedá odstranit, drží pevně, a listy rostou pomalu. Tady je těžké něco poradit.
Kořen bych vytáhl, vydrhl kartáčkem, případně savem a pak ho dal vyvařit.
Roman (id: 1 ) Autor editoval příspěvek 15.4.2020 22:16
[Odpovědět]
NO2 1 mg/l není v normálu. Tedy pokud to 1 znamenalo 1 mg na litr. To je hrozně moc. Mělo by to být prakticky 0. Ani těch 50 mg/l u NO3 není úplně nízká hodnota. Neonky jsou na to citlivé.
|