Diskuse  (172. strana z 172)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Příspěvky diskutujícího:
Roman
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Úhyn rybek  (Odpověď pro: standaa  Zobrazit původní příspěvek )
15.4.2020 22:15
Roman  (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 15.4.2020 22:16
[Odpovědět]
NO2 1 mg/l není v normálu. Tedy pokud to 1 znamenalo 1 mg na litr. To je hrozně moc. Mělo by to být prakticky 0. Ani těch 50 mg/l u NO3 není úplně nízká hodnota. Neonky jsou na to citlivé.
Úhyn rybek  (Odpověď pro: standaa  Zobrazit původní příspěvek )
15.4.2020 8:17
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Rostliny jdou účasně, tak bych si tipoval, že v akváriu je dostatek dusíku. To neonkám nevyhovuje. Je to jen takový první nápad, v čem by mohl být problém. Koupil bych si testy na NO3 a preventivně i na NO2 a zkontroloval, kolik ho je v akváriu.
12.4.2020 10:40
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Problém poškozených vousků u pancéřníčků bývá nejčastěji způsoben nevhodným dnem. Nemáš v akváriu písek s ostrými hrankami? Pancéřníčci musí mít říční písek, který má zrnka zaoblená. Pokud je opravdu písek nevhodný, vyměnil bych ho v co největší ploše a asi bych použil nějaké léčivo (např. eSHa 2000) po dobu, než se jim vousky zahojí. Léčit ale nemá smysl, pokud by nevhodný písek v akváriu zůstal.
Partner rubriky
Partner rubriky
12.4.2020 10:35
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Občas se to stává. Jen pro jistotu, šupiny má v pořádku? Nejsou zježené, ani není nic na povrchu bříška, jen je tam ztráta barvy? Pokud je vše v pořádku, nevnímal bych to jako problém.
Tapeta  (Odpověď pro: kiru  Zobrazit původní příspěvek )
4.4.2020 12:01
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně bych volil černou. Klasickou černou samolepící tapetu z nějakého hoby marketu a tu nalepit z vnějšku na akvárium. Je-li v rohu pak i na krátkou stranu u stěny. Možná by mohla býti i hodně tmavěšedá. Já mám ale černou. Kontrast rostlin a tmavé barvy dává akváriu hloubku. Při lepení je nejlépe být ve dvou. Sklo pořádně vyleštit. Nalepit na jednu stranu. Jeden opatrně napíná tapetu a drží směr, druhý měkkou hadrou vyhání bublinky. Pokud při kontrole po nalepení se zjistí, že přeci jen nějaká bublinka zůstala, stačí vzít špendlík, nejlépe se skleněnou hlavičkou a bublinku uprostřed propíchnout a vzduch z ni směrem k propíchnutému otvoru vytlačit.
Mláďata  (Odpověď pro: Kuba94  Zobrazit původní příspěvek )
19.3.2020 13:11
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud je akvárium přiměřeně zarostlé, hodně mladých přežije samo.
Silikon  (Odpověď pro: Daniel159  Zobrazit původní příspěvek )
13.3.2020 20:53
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Těžko říct, foto by nebylo?
29.2.2020 20:05
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
No, tipl bych si, že je lze podávat ihned po sobě. Každý směřuje na jiný problém. Osobně jsem ale tuto kombinaci zatím použít nemusel.
Akvárium  (Odpověď pro: Verca1901q  Zobrazit původní příspěvek )
27.2.2020 14:09
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Na můj vkus je to zvláštní akvárium. Ale asi to půjde jen ta plocha dna pro rostlinky a těžko využitelné boky v oblouku jsou zvláštní. Z rybek by se hodily jakékoliv rybky vhodné do miniakvárií, například https://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ry... nebo https://www.akvarko.cz/atlasrybdetail.php?ry... . Jsou to hejnové rybky, tedy počet by se měl být 8 až 10 kusů. Rybky se dají doplnit skupinkou krevetek a nějakým šnekem. Pokud jste z Brna či okolí, teď bude v sobotu akvaristická burza na Šimáčkově 135 v Brně líšni, kde bude doplňkový program burzy věnován právě krevetkám a vlastně i ostatním živočichům vhodných do miniakvárií.
Substrát  (Odpověď pro: Geryy  Zobrazit původní příspěvek )
23.2.2020 1:03
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Není to nutné u rostlin, které získávají živiny přes kořeny. Mezi ně patří například echinodory. Stonkovky naopak hnojivo v substrátu nepotřebují. Jinými slovy, záleží na tom, co chceš mít v akváriu za rostlinky.
kameny  (Odpověď pro: Balvas  Zobrazit původní příspěvek )
16.2.2020 20:17
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
No jo, ten odkaz je starý 10 let a Khan již v tomto směru nepodniká. ;)
Ancistrus- skvrna  (Odpověď pro: Prendaloth  Zobrazit původní příspěvek )
29.1.2020 21:18
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Těžko posoudit z popisu, řasa to nebude, ale může to být problém s pigmentací. Asi bych ho prozatím sledoval. Kdyby flíček zčervenal, asi bych podal preventivně léky (např. eSHA 2000), ale pokud vypadá spíše jako piha (je hnědý), tak bych léky nepodával.
Jaké hejnové ryby  (Odpověď pro: K98  Zobrazit původní příspěvek )
29.1.2020 21:08
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
U mě neonky tvořily hejno jen za soumraku neb neměly v akváriu žádného nepřítele. Pokud jsou v akváriu ve společnosti nějakého predátora, tvoří hejno častěji. Osobně mám dobrou zkušenost, co se týká společného pohybu ryb po akváriu, s gavůnky a s tetrami konžskými. Překvapivě společně plavou i denisonky. Vše jsou to ale větší ryby.
5.1.2020 19:37
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
No, ještě mě napadla jedna možnost, jak si můžeš pomoci. Nejedná se o odstranění příčiny proč se tak daří štětičkové řase ve tvém akváriu. Na to budeš muset přijít, ale můžeš ji zlikvidovat následujícím způsobem. Kup si v lékárně 3% peroxid vodíku. Natáhni ho do injekční stříkačky, strč ruku do akvária i se stříkačkou a v těsné blízkosti napadeného listu vypusť ze stříkačky pár kapek peroxidu vodíku. Ten řasu spálí a ta odumře. Ve vodě se ale peroxid rychle rozptýlí a rybám neublíží. Peroxid vodíku se dá použít i jako prevence s dávkováním 0,5 ml na 1 litr a den.
2.1.2020 17:46
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Štětičkové řase se vždy daří v v proudění. Tam má neustálý přísun živin. Snaž se, aby akvárko zarostlo a uvidíš, že se vyřeší i ta štětičková řasa.
Zhnědlo mi akvárko  (Odpověď pro: Daferus  Zobrazit původní příspěvek )
2.1.2020 17:35
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
To je škoda, že jsi to vzdal. Ono to s akvárkem je to někdy běh na dlouhou trať. Já se například více jak půl roku potýkal s řasami a nakonec si akvárium sedlo. Rozhodně ale člověk nesmí zanedbávat pravidelnou týdenní údržbu. Sice zabere hoďku, dvě, ale stojí to za to. Pravidelnou výměnou vody (měním tak 1/3 akva) se dá předejít přílišnému hromadění dusíkatých látek a řádným hnojením pak zase nastolit rovnováhu živin v akváriu. Pravidelná výměna vody, odpovídající hnojení a dostatek světla je i recept na hnědou řasu.
25.12.2019 23:41
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Také zdravím. :) Záleží na tom, jaké ryby budou v akváriu. Pokud se bude jednat o menší druhy teter, pancéřníčků, parmiček, dánií apod., pak asi není zásadní problém s tím, aby bylo akvárium přístupné ze všech stran. Problém bude s většími druhy. Ty jsou výrazně více lekavé, takže by záleželo na tom, jak často a jak blízko se budete kolem akvária pohybovat. U větších ryb bych ale osobně upřednostňoval klidnější a méně frekventované místo.

Druhým faktorem je hmotnost akvária. Se skříňkou, technikou, kameny atd. se bude hmotnost pohybovat i přes 400 kg. Záleží hodně na stavbě, kde bude akvárium umístěno. Například na tom, zda je to novější dům s betonovými překlady nebo starý s dřevěnými nosníky. Osobně bych ale z hlediska rozložení hmotnosti volil místo spíše podél zdi.
23.12.2019 0:29
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud štěrk vypereš v Savu, řasy se z něj zbavíš. Řasa může zmizet i ze stonků, ale není to běh na krátkou trať. Zkontroloval bych NO3 a PH4 ve vodě. Nevím kolik ryb máš v akváriu a jak je akvárko velké, ale pokud máš dost místa, zkus dokoupit tak tři malé parmičky černopruhé (SAE).
21.12.2019 23:53
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
No co říct ke štětičkové řase. Osobně moje akvárium prošlo tímto stádiem též. Řešil jsem osvětlení, hnojení, dosadil nové rostliny, pořídil 3 SAE .... Nakonec nevím co zabralo. Řasa po třičtvrtě roce začala ustupovat a nakonec zmizela úplně. Prostě platí obecné pravidlo, že se jedná o nerovnováhu živin v akváriu- Takže, dosadit rostliny, pravidelně měnit vodu, hnojit, možná i přikoupit nějaká stvoření konzumující štětičkovou řasu (SAE, japoniky) a hlavně tomu dát čas. ;) Jinak přeji krásné svátky tobě i akváriu. :)
Skaláry  (Odpověď pro: Fufu  Zobrazit původní příspěvek )
11.12.2019 23:39
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Spíše to chce artémku. Můžeš zkusit i mraženou. Krmit bys ale měl až pár dní po vylíhnutí, až stráví žloutkový váček.
Echinodorus ´Cognat´  (Odpověď pro: jkdk  Zobrazit původní příspěvek )
5.12.2019 8:24
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
1) Ano, vytváří. Aby se na něm vytvořily nové rostliny, je nutno jej udržet pod vodou. Nad vodou vykvete.
2) Musí být v dobré kondici a hlavně mír dobré podmínky (dostatek živin u kořenů).
3) Nevím. ;)
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|