Atlas ryb - úvod

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky
Na těchto stránkách naleznete atlas akvarijních rybiček. U každé rybičky jsou uvedeny základní údaje, její bližší popis a fotografie.
V současné době je v atlasu akvarijních ryb evidováno 443 druhů.

Pokud hledáte ryby dle konkrétních parametrů můžete využít vyhledávání.

Ryby jsou zařazeny do jednotlivých sekcí dle počátečního písmene českých názvů.
Ryby v atlasu můžete řadit také podle jejich latinských názvů.
Pokud narazíte na nějakou nepřesnost, dejte nám vědět. U spousty ryb se totiž informace, které jsou o nich uváděné v literatuře i na jiných webových stránkách, natolik liší, že je těžké se v nich orientovat. I když jsme se snažili případné nepřesnosti odstranit, ne vždy se nám to muselo podařit. Takže pokud budete mít nějaké výhrady nebo připomínky napište nám to prosím. Stejně tak Vám budeme vděční, pokud nám pošlete zdařilou fotografii nějaké rybičky, kterou jste sami pořídili a kterou bychom mohli zařadit do atlasu, a to v minimálním rozlišení 640x480 bodů.
Upozornění:
Fotografie zobrazované v rámci tohoto atlasu akvarijních ryb jsou chráněny autorským zákonem a nelze je tedy používat bez písemného souhlasu autora. Vlastní fotografie byly ve většině případů pořízeny tvůrci těchto stránek a v některých případech registrovanými návštěvníky.
Pokud znáte jen část českého nebo latinského názvu, můžete zkusit pro vyhledání rybičky použít následující políčko:
Hledaná část názvu rybičky:    
Poslední přírůstky do atlasu akvarijních rybiček:
Posledních 5 komentářů či postřehů návštěvníků k jednotlivým rybám:
Živorodka ostrotlamá - JanChlebek  (id: 16466 )
5.4.2024 12:04
Do noveho akvyrk jsme si koupili Živorodka ostrotlamá var. Gold molly, 5 ks. zatim se rozkoukavaji, a po 24 hodinach jsou 3 vpohode a plavou, zerou atd. 2 se zatim schovavaji. Asi se aklimatizuji. uvime.
Anténovec ozdobný (barevný) - Tom90  (id: 16434 )
6.8.2023 1:14
Jedná se o nejčastěji dováženou rybu, dováží se v malých boxech v plasových pytlících s trochou vody a vzduchovačem letadlem, procento úhynu obrovské, některé boxy bývají plné mrtvých ryb, možno reklamovat u dodavetele v kolumbii :/ ... Jinými slovy tohle je byznys se smrtí, jako u většiny ryb odlovených ve volné přírodě, tohle do akvária nepatří, AQ 400l na dně spousta jeskyní ze sedmi anténovců zůstali tři, někteří vyskočili přes noc, a některé jsem otrávil, protože byli agresivní a hlavně v noci napadali ostatní členy hejna, otřesná zkušenost, už nikdy nechci do akvária ryby z importu, nikdy se ty ryby v akváriu nebudou cítit dobře, lidi pochopte, že pokud se ta ryba v AQ nemnoží, tak tam nemá co dělat, encyklopedie píší lidé, kteří vůbec nerozumí přírodě a podle všeho jde jenom o podporu senzace a byznysu. např.: v jisté encyklopedii, která je na titulní stránce googlu a není možnost tam vkládat komentáře se píše: že pokud jsou v nádrži aspoň dva jedinci, vydávají tlumené vrzání,.... ale oni řvou přitom když jeden kouše druhého,... kdo píše tyhle encyklopedie? Je mi zle!
18.12.2022 11:49
Milí akvaristi! Máme tieto rybky dve, viac ako rok(pravdepodobne je to už vyše 1,5 roka, nepamätám si presný čas kúpy), boli jednej velkosti, ale teraz je jedna oveľa väčšia. Doteraz bol kľud, žiaľ od včera začala tá väčšia doslova týrať tú menšiu.... a to máme 350l akvárium a navyše bolo totalne prerastene rastlinami a majú tam minimalne 3 skrýše, ale nepoužívajú žiadnu.
Cichlidka vysokoploutvá - Davy  (id: 15754 )
1.2.2022 11:13
M. altispinosy mám 3 roky.
Chtěl jsem menší méně náročné cichlidky. No menší a méně náročné. Záleží s čím je porovnáváme. Teplota stačí pokojová(22-24°C), největší samci dorůstají 8cm, samice jsou menší, voda u mě nemá přes 200 mikroS, uhličitany ve stopách - neměřitelné, pH 6,2-6,5. Krmení Tetramin, mražené patentky, vyjímečně plankton a koretry. Akvárium má 350 l, je zarostlé rostlinami, bohatě dimenzovaný venkovní filtr, písčité dno s kameny umístěnými tak, aby vytvořili 3 střežitelná a pro mě dobře pozorovatelná hnízda pro vytírání. Kameny jsou velké cca 10 x 10cm, aby šly s jikrami dobře vyjmout. Rozhodnu-li se rybky odchovávat, kámen s jikrami ihned po vytření přendám na stojato do 12 litrového akvárka, proud vzduchování umístím tak, aby ovíval jikry. Teplotu udržuji na 27°C, pH 6,5, mikroS 110-120. Zaplísnění jiker je minimální. Z 1 tření od plně dospělých ryb se podaří odchovat 120 - 140 rybek. Největší úskalí je voda. Z vodovodu nám teče naprosto nevhodná, takže všechnu vozím z 6km vzdáleného lesního minipotůčku, který vytéká z rozlehlého lesního prameniště a má lehce čajový nádech. Na potůčku bylo nutné najít správné místo odběru, protože z vody odebrané o 100m níže neuděláte nic a stále protéká zdánlivě stejným prostředím.
Shrnu. Krmení stačí tetramin a patentky, při odchovu žábronožky a plankton. Vhodná voda v dostatečném množství. Ve společenské nádrži je cca 60 rybek různých druhů a měním 1x za 2 týdny 40 l, v odchovné nádrži 300 l, měním 75 l týdně. Ryby jsou naprosto snášenlivé se zajímavými životními projevy.
Rak mexický zakrslý - dvd.n  (id: 16332   Začátek  
 kategorie střední akvária, objem 77 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
24.12.2021 23:55
Mam páreček a jsou úžasný, samička uz má vajíčka sem zvědav jestli se podaří odchov
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z