Diskuse  (288. strana z 289)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
rostliny
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Substrát - nové téma
21.2.2020 19:06
Geryy   (id: 16196 )
[Odpovědět]
Zdravím :) ,
Jsem začátečnít a budu mít první akva a chci se zepta je tak velice nutné mít pod pískem substrát pro rostliny ?
21.12.2019 23:53
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No co říct ke štětičkové řase. Osobně moje akvárium prošlo tímto stádiem též. Řešil jsem osvětlení, hnojení, dosadil nové rostliny, pořídil 3 SAE .... Nakonec nevím co zabralo. Řasa po třičtvrtě roce začala ustupovat a nakonec zmizela úplně. Prostě platí obecné pravidlo, že se jedná o nerovnováhu živin v akváriu- Takže, dosadit rostliny, pravidelně měnit vodu, hnojit, možná i přikoupit nějaká stvoření konzumující štětičkovou řasu (SAE, japoniky) a hlavně tomu dát čas. ;) Jinak přeji krásné svátky tobě i akváriu. :)
18.12.2019 22:24
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,

v srpnu jsem dostal k narozeninám akvárko. Nic jsem o akvaristice nevěděl, takže se dávalo jenom krmení - a samozřejmě se rozmohla černá štětičková řasa. Delší dobu jsem to nijak neřešil, ale když už bylo napadený všechno, začal jsem se o akvaristiku zajímat a vyhlásil jsem řase boj. :)

Cca dva měsíce už pravidelně vyměňuju vodu (1/3 týdně, nyní přidávám i 1x týdně jen 10 l), snažím se odkalit dno. Kytky týdně stříhám (napadené listy), ale většina kytek má napadený i stonek.
Kořen a topítko šlo k vydrhnutí i pod savo. Dávám kvasničáka a snažím se držet světle zelenou na drop checkeru.
Přidávám tekutý uhlík Tetra CO2 Plus týdně doporučenou dávku, hnojivo Tetra PlantaMin cca 1x za 2 až 3 týdny.
Akvárko má 80 litrů, mám 4 čichavce, 3 ancistrusy, 6 rasbor a 14 neonek. Svítil jsem hodně (asi 14 hodin denně), ale stáhl jsem na doporučovaných 10. Filtr Diversa Claro 1000, proudění je takové, že ve vedlejším dolním rohu (filtr vlevém zadním pod hladinou) je jemný pohyb rostlin. Filtr čistím jednou za 1,5 týdne (když se zanese), v odebrané vodě a jen jemně.
Historicky se mi namnožili (a taky pochcípali) nějaký šneci a drželi se u dna (což prý není dobré). Nyní se situace se šnekama zlepšila (dost ubyli a jsou rozprostřený).

Některé rostliny mají výrustky nových listů, ale stejně jsou všechny napadené, včetně stonků. Nyní jsem si všimnul, že řasa je i na drobných kamínkách na dně. Některé jsou víc obalené, některé vůbec.
Ještě přidám jednu informaci - na předním skle se mi dělá pár drobných zelených výrůstků zelené flekaté řasy. K ní jsem četl, že stačí odstraňovat žiletkou, což dělám.

A nyní - potřeboval bych od Vás radu. Prosím, co je postupově špatně? Odstraňuju špatně? Jakým způsobem se zbavit BBA z drobných kamínků? Bude třeba znovu založit akvárium, případně mám vyházet celé napadené kytky? A v případě nových kytek - chytnou řasu od stávajících, nebo ode dna?

Díky za rady.
Honza
Partner rubriky
Partner rubriky
Echinodorus ´Cognat´  (Odpověď pro: jkdk  Zobrazit původní příspěvek )
5.12.2019 8:24
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
1) Ano, vytváří. Aby se na něm vytvořily nové rostliny, je nutno jej udržet pod vodou. Nad vodou vykvete.
2) Musí být v dobré kondici a hlavně mír dobré podmínky (dostatek živin u kořenů).
3) Nevím. ;)
Bojovnice pestrá  (Odpověď pro: Mončičák  Zobrazit původní příspěvek )
18.10.2019 14:35
Shedey   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Rozhodně dokoupit topení, Betty začínají být při teplotách nižších než 24 °C neaktivní (jsou to chladnokrevná zvířata). Filtr není úplně potřeba, ale pro začátečníky, kteří neví jak si poradit s rovnváhou vody je to téměř nutnost. Další kytky. KYTKY rozhodně potřeba jsou nejen ve filtru ale i na nich žijí nitrifikační bakterie, které oxidují dále dusné látky. Neaktivita také může být způsobena vyšším množstvím NO2 nebo amoniaku ve vodě, jelikož nemáte filtr ani kytky, nemají se kde pořádně usadit nitrifikační bakterie, které tyto látky rozbíjí na méně toxické NO3, se kterým si už poradí rostliny. To akrávrium také není moc velké, ale pokud je ještě malý, tak Vám to odpustím :) Kytky, topení a filtr jsou potřeba, filtr vystačí malý bublifuk za 100 Kč, plovoucí kytky umí celkem hodně odebírat dusíkaté látky, třeba růžkatec mají téměř v každém zverimexu a dávají ho i zadarmo (roste to opravdu rychle). Betty také rády polehávají, díky velkým ploutvím se jim špatně plave (bacha nejsou to špatní plavci jak se o nich říká, jen za sebou tahaj fakt váhu), takže nějakou velkolistá rostlina pro něj je také dobrá věc. Tak a teď když si vemem vše co jsem tu napsal, by se mělo vejít do 10 l akvária? Uf. Moc místa už nezbyde.
Děravé listy  (Odpověď pro: Křižík  Zobrazit původní příspěvek )
15.10.2019 13:06
waspkiss   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Trpí akvarijní rostliny nějakými chorobami? A pokud ano, dají se léčit?

Choroby se u akvarijních rostlin nevyskytují. Známá je takzvaná kryptokorynová nemoc, jež se projevuje děravěním listů a jejich následným rychlým rozpadem. Nejedná se ale přímo o nemoc, ale o reakci rostlin na radikální a prudkou změnu podmínek.

Objevuje se například při náhlé změně parametrů vody, výměně osvětlení, přesazení rostlin při dlouho odkládané výměně části vody v neudržované nádrži. Při takovém poškození rostlin postačí nechat zbytky oddenků zasazené na původním místě, rostlinám po čase opětovně dorostou zdravé listy.Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-pe...
31.8.2019 19:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Asi každá rada těžká. Vodu měníš po měsíci, což je poměrně dlouhá doba. V akváriu máš echinodory a nepíšeš, zda je hnojíš ke kořenům. Živin máš v akváriu asi dost a to tě dostává do problému. Pokud zvýšíš osvětlení, abys podpořil růst a rostliny spotřebovávaly živiny, máš problém s rostlinami, co jim moc světla nevyhovuje. Pokud ho snížíš, většině rostlin se nedaří, zato se daří řasám. Hledal bych problém v tomto rozporu. V ledkách to nebude.
31.8.2019 12:49
akara_zelenej   (id: 743   192. litrů  
 kategorie velká akvária, objem 192 litrů  92. litrů  
 kategorie střední akvária, objem 92 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  )  Autor editoval příspěvek 31.8.2019 12:50
[Odpovědět]
Zdravím všechny a prosím o Vaše zkušenosti s LEDkovým osvětlením - abych byl konkrétní, jde o Aquatlantis Easy LED Freshwater 1047mm na akváriu 120x40x40cm s vodním sloupcem cca 30cm. Po téměř 2 letech všelijakých experimentů (intenzita světla, hnojiva, frekvence výměny vody, intenzita filtrace atp.) se mi totiž pořád nedaří pěstovat opravdu pěkné rostliny - a to žádné. Ve starém, stolitrovém akváriu, kde jsem svítil 2x18W T8 zářivkami s odstínem 865, byly nádherné anubisy, kryptokoryny, dařilo se jávskému mechu, mokřankám - vše jsou to samozřejmě rostliny nenáročné, ale prostě vypadaly dobře. Pod LEDkami mi neroste kloudně nic. Při intenzitě osvětlení nad 50% mízí stínomilné kryprokoryny (jsou vysoké do 1cm a tvoří sice poměrně pěkný "ek"zhodně jim to nevyhovuje) a rostou zelené i hnědé řasy, pří snížení výkonu na 33 nebo i 25% se objevuje štětičková černá řasa a rostliny jsou také zcela hnusné. Zcela úmyslně jsem na úvod psal, že mi jde o zkušenosti spoluakvaristů, kteří mají podobné podmínky v akváriu (nízký vodní sloupec, LEDky). Obecné rady jsou mi samozřejmě známy, takže je zbytečné mi psát, že se DOMNÍVÁTE, že by pomohlo to a to ... přestože máte 20l nanoakvárium s žárovkou nebo 600L nádrž vysokou 60cm s halogeny. Akvaristikou se zabývám 25 let, ale z aktuální situace už jsem poměrně nešťastný. Nechci za " cenu"vat CO2 (čímž se okruh případných relevantních odpovědí ještě podstatně sníží). Pro úplnost - filtrace přes 4,5l molitan s čerpadlem 500l/h, skimmer, svícení (aktuálně) na 50% (t.j. 2260lm) 8,5 hodiny denně. Přímé slunce do akvária nesvítí. Voda má teplotu kolem 24-25°C (ovšem teď přes léto bohužel až k 29°), pH 6,8, dGH 8°, dKH ~15°, nitráty do 50mg/l. Děkuju.
19.6.2019 9:23
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
"som menila vodu každé dva týždne okolo 15-16 l."e s tímhle osazenstvem málo. 15 litrů každé tři dny mi přijde rozumné. S větším akváriem by to bylo mnohem méně náročné, i ty výměny vody by mohly být výrazně méně časté. Taky rostlin to chce mnohem víc a taky od každého druhu víc kusů a pořádně do nich svítit. Pistie je výborná rostlina a odvede spoustu práce, taky rychle roste a to je žádoucí. Klidně ať je přes polovinu hladiny.

Filtr Tetra 600 to určitě nezhorší. Ale určitě k ní předfiltr, třeba tenhle:
https://www.profiplants.cz/produkt/predfiltr... (dá se ale objednat na Aliexpresu za polovic), do něj bude rozumné dát přípravek CleanWater a stáhnout průtok na minimum, třeba jen na 150l/hod, za předpokladu, že tam zůstane i stávající vnitřní filtr. Ale i tak bude rozumné častěji měnit vodu.

(nevíme, kolik tam je dusitanů a amoniaku/amonia, tohle aspoň zajistí jejich spolehlivou přeměnu na dusičnany. Dusičnany už musejí odbourat rostliny a ten CleanWater)
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2019 19:20
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Já to zase rozdělím na body.

1) testy 6 v 1 jsou asi nejmíň spolehlivé. Pravda, nejsou v tom samy, takových nepříliš spolehlivých testů je bohužel spousta.

2) Pokud je v akváriu do 50 mg/l NO3-, tak to pro zmíněné druhy ryb nepředstavuje zásadní problém, ale samozřejmě čím méně, tím lépe.

3) 28 st. C představuje pro některé druhy rostlin problém, ale měly by to přežít. Jiným to nevadí, je potřeba se podívat na konkétní druhy, co tam je. S hnojením bych si v této fázi nepřidělával starosti, to množství ryb to pohnojí dost a CO2 taky vyprodukují dost.

4) Tohle množství ryb je přibližně na stolitrovku, aby to bylo tak nějak stabilní (nebo stošedesátku a pak to bude s rezervou, čili bude možné prodloužit intervaly pro výměnu vody). Stolitrovku, kde nebude osm rostlin, ale tak dvacet nebo víc. Nebo to rozdělit do dvou takových padesátilitrovek. Pokud toho nelze dosáhnout, tak je potřeba častěji měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu a tak pořád dokola. Větší filtr nebo ještě jeden může trochu pomoci. Trochu, protože biologická filtrace v malých vnitřních filtrech s relativně velkým průtokem prostě pořádně fungovat nikdy nebude. Vnější filtr s předfiltrem možná pomůže.

A teď takové maximalistické doporučení: zajet do Hornbachu, tam koupit za cca 1350 Kč stošedesátku (100x40x40), založit dno, postupně tam dávat vodu po výměně, která by se jinak vylila (tak půlku, druhou půlku dolít čerstvou vodou), na burze za rozumné peníze sehnat nějaké rostliny podle vašeho vkusu, tak po pěti až deseti kusech od jednoho druhu, přihodit tam pár malých šneků, po měsíci tam polovinu vody vyměnit, přestěhovat ryby a zbylé rostliny a ze starého akvária udělat komorový filtr s přepážkami a s obrovským objemem filtrační hmoty. Něco takového: http://www.tlamovci.cz/diskusni-forum-tema.p...
Hnědý povlak - nové téma
3.6.2019 13:37
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Zdravím všechny akvaristy a s malou odmlkou mám další dotaz ke zkušenějším. Akvárko 200 l (100x40x50), rostliny 4 ks Echinodorus grisebachii 'Bleherae' + 1 ks Echinodorus 'Ozelot Green' + 1 ks nějaký kříženec 20 cm a dno porostlé Echinodorus quadricostatus. Nemám přerybněno adomnívám se, že nepřekrmuji. S echinodory a hnojením začínám a proto stále proti něčemu bojuji. Dle rady z tohoto fóra nyní pravidelně hnojím obden 4 kapky FERROX Fe-EDDHMA + 30 kapek (2 ml) PMFE Carboneum a jednou týdně po výměně 60 l vody dávám 4 ml V-30 Complete. Rostlinám to zjevně vyhovuje, po zelených řasách ani ruduchách ani stopy, ale začal se mi tvořit na skle i na větších listech rostlin hnědý, lehce odstranitelný povlak. Je možné, že se jedná o vysrážený nadbytek některých přidávaných hnojiv, nebo krmím nějakou novou řasu? Děkuji předem za radu.
6.5.2019 21:39
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
- Poradíte co si přečíst (na netu) Prosim?

Začni horácem ( http://www.horacovoakvarium.cz ), přečti si to komplet, pak ještě jednou, pak pokračuj Surpanem ( https://surpanblog.cz/ ) a případně Jirkou Ščobákem ( https://scobak.blog.sme.sk ). Najdeš tam odpovědi nejen na všechny svoje otázky, ale i proč tomu tak je. Než si to přečteš, tak to rozhodně nezakládej a zejména nekupuj ryby.



- ryba/y

Ta betta asi v pohode. Teoreticky pár, ale nic víc.

- druh krevetek, pokud vubec

moc malý

- něco jiného co by cistilo stěny akvaria

levatky a okružáky. Pravděpodobně je tam zatáhneš s rostlinami

- rostlinky aby pomáhaly kvalitě vody

Jo. Co nejvíc jednoduchých rostlin. Slovy co nejvíc myslím tolik, kolik se jich tam vejde a ještě možná o něco víc.
Vyber si třeba tady: https://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-...

- Co na dno

Písek nebo štěrk. Bez vápence (nesmí pěnit v octu)

- musím mit víko (radši bych neměl)

nemusíš. ale budeš pořád dolévat vodu a ta vlhkost ti může někde kondenzovat, z toho jsou pak plísně a tak

- osvetleni

bezpodmínečně

- údržba minimalni nutna

Co nejmíň do toho zasahovat, jen občas měnit část vody

- úprava vody

Možná CO2. Pokud to budeš mít plný rostlin, mohlo by to fungovat i bez filtru.

- krmeni

No to už si snad nějaké seženeš
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Veverčák  Zobrazit původní příspěvek )
3.5.2019 15:42
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Když jsem koupil echinodory z pěstírny, tak mi po nějaké době odešly také všechny listy, ale to bylo tím, že rostliny byly pěstovány emerzně a po zasazení pod vodu časem emerní listy odešly a chvíli trvalo, než se rostliny chytly. Ty tvoje byly pěstovaný emerzně nebo submerzně? A jinak moje dlouhodobé zkušenosti s echinodory jsou, že mi rostou jakoby ve vlnách. Nějaký čas mohutní, listy se prodlužují, poté zase pár měsíců stagnují, aby se časem rozjely k dalšímu růstu. Je fakt, že bez hnojení to nejde. Echinodory potřebují hodně živin.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
1.5.2019 16:27
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Rostliny jsem na burze nekupoval - ty byly vysázeny cca 5 měs. předtím. Každý nový list byl ale menší a menší, akvárko zařasené. Tak jsem na burze zjišťoval co s tím. To se mi vyplatilo, koupil jsem a aplikoval FERROX Fe-EDDHMA a PMFE Carboneum. Rostliny začaly růst, ale já jsem si neuvědomil (nebyl jsem nikdy zvyklý hnojit), že musím přidávat oba prostředky i nadále. Teď, když jsem viděl sklovatění listů (patrně chloróza), podíval jsem se do záznamů zásahů do akvária a došlo mi, že by to mohlo být ono. Jen mě překvapila ta rychlost - během cca 10 - 14 dnů 5 - 7 listů na jedné rostlině. Proto ten dotaz, zda to může být vyčerpáním železa.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
30.4.2019 10:04
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Děkuji za odpověď. Hnojím nepravidelně Sera florenette v tabletách ke kořenům (naposledy koncem března). V únoru po návštěvě akva-burzy v Praze jsem dal jednorázově FERROX Fe-EDDHMA a PMFE Carboneum. Rostliny začaly krásně růst, ale já jsem zapomněl přidat další Fe a Carboneum dle návodu. Nyní mi během několika dnů listy ztrácejí chlorofyl a jsou průhledné. Podle hlavní žilnatiny ještě trochu zelené jsou, ale zbytek je průhledný. Problém není u všech listů, ale u velké části z nich. Proto jsem si myslel, že vyčerpaly to co jsem jim v únoru dal a je to reakce na pokles železa.
Led zářivka - nové téma
3.4.2019 21:59
Jana180   (id: 13504   moje radost  
 kategorie střední akvária, objem 106 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  rybičkomix  
 kategorie velká akvária, objem 350 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahojte vsichni, prosim o radu. Mam v akva setu juwel rio 180 zarivky T5 a chtela bych je vymenit za led zarivky. Jde to do toho puvodniho krytu nebo musim vymenit celou tu osvetlovaci rampu? Stavkujou mi rostliny, tak bych jim chtela zlepsit podminky. Diky za rady.
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 22:23
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Popravdě netuším odkud vítr fouká. Napadla mě infekční vodnatelnost, ale to by nemocná ryba měla kromě nafouklého břicha i zježené ploutve a neotírala by se o rostliny. Otírání o rostliny by naznačovalo přítomnost parazita, ale nic nevidíš. Léčit ryby metodou pokus omyl často vede k průšvihu. Teď již musíš doufat. Co se týká Sava, dá se použít jen na tuholisté rostliny. Asi bych rostlinky moc netrápil a počkal po znovu založení jak se to vyvine. Ohledně dna, nevím co používáš, ale pokud je to křemičitý písek, klidně ho můžeš nejen proprat, ale i převařit. Pozor na filtr, tem by měl být po celou dobu v provozu, aby ti nepomřely nitrifikační baktérie. Jo, jeden kámen, i kdyby to byl vápenec, ti průšvih v akváriu neudělá.
prosba o rady  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 14:41
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
nafouklý byl jen jeden ze 4 čichavců- ne žádné rudé žábry biditelné změny pigmentu cizopasníci na těle- rybky kromě neklidného chování nevykazovaly anomálie- krmivo přijímyly ochotně, plavaly taky dobře- teďkom ti poslední pancéřníčci mají trochu schlíplé ploutve a začínají se hodně otírat o listy, jeden z kropenáčů má jakoby bílý pigment na hřbetě a těle- nikoliv ploutvích krmil jsem sušeným krmivem a dnes mi došla trpělivost vytahal jsem rostliny a že jich je, mám připravené sklenice od okurek protože náhradní a půjčená 15l nádržka teče, některé ryby půjdou pryč okamžitě a s tetrama černýma a kardinálkama to ještě zkusím. umíte mi poradit nějaký roztok, snad voda + nějaký ten krapetek sava ve kterém třeba preventivně vyprat rostlinky?Vypustím úplně vodu a asi by bylo dobré i proprat dno- jestli to je dobrý nápad ale myslím si že když hladina klesne to špatné z vody ulpí na dně a celé to začne znovu- a udělám holt restart, co mě těší, že se mi dařilo v rozumné míře držet na uzdě řasy a že mi rostlinky prospívaly tak, že bych mohl rozdávat přebytky- kdyby někdo z okolí Ostravy chtěl, můžu někde posečkat a nějaký ten kousek darovat Hygrofilii guanensis- kupovánu u Rataje.
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
1.2.2019 14:20
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ještě tu pisnu poslední řešení které mně napadá- restart.Vytáhnu rostliny v něčem- mírně slané vodě je omyju, dám chvilku bokem, odlovím ryby, vyberu, properu a spařím dno, umyju vnitřek nádrže a udělám ji znovu, staré dno, pak to své černé, zasadím rostliny pustím vyčištěný filtr a vrátím ryby....
12.12.2018 23:58
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, co se týká skladby ryb, tak ta je v pohodě. Ohledně rozhodnutí, zda koupit set nebo komponenty či zda používat CO2, to souvisí docela i s tím, jaké rostlinky chceš v akváriu pěstovat. Já dávám přednost otevřeným akváriím, takže osobně bych se na sety neorientoval. V setech bývá osvětlení slabší, takže se nehodí pro rostliny náročnější na světlo. Ale pro spoustu rostlin bude světlo dostačovat. Co se týká přidávání CO2, osobně používám tlakovou láhev, na nějaké vodičky se mi spoléhat nechce. Ale na druhou stranu, dodávání CO2 do akvária rozhodně není nezbytné, prostě záleží na pěstovaných rostlinkách. Spíše po určité době možná bude nutné rostliny přihnojovat. Osobně používám PMDD. Ohledně filtru bych upřednostnil filtr venkovní. Výhodou je, že nebude zabírat místo v akváriu a bude mít větší objem filtračních hmnot. Bohužel nemám zkušenost s malými filtry, ale docela se mi líbil Atman CF-600.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|