Diskuse  (1. strana z 1)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Příspěvky diskutujícího:
Foligno
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
proudění a osvětlení - nové téma
25.5.2019 13:57
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Dobrý den ahoj.
Opět tady hledám radu zkušenějších.
do svého poměrně hustého akvárka 100x40x40 jsem asi před rokem dostal osvětlení 35W 6000 K se stmívačem a časovačem. po několika měsících jsem začal řešit hnědavý povlak na dně a listech rostlin, aplikoval jsem tekuté CO, přidal šneky, omezil krmení přidal rychle rostoucí rostlinky poněvadž NO3 bylo okolo 150, bohužel egeria densa mi neprospívala buďto ji okousali skaláři, nebo jiný faktor. vodu asi 30 litrů se snažím měnit 1x za 10 dní.Svítím, dokud mně poslouchal časovač tak od třeba 8 rána do 8 večer s tím, že nikdy nebylo osvětlení naplno naopak když jsem byl doma snažil jsem se večer omezit intenzitu a simuloval soumrak.na chvíli se hnědý povlak ztratil, ale nevím, který faktor to způsobil. Teďkom jsem odebral hejno teter černých a dal místo nich dvě akary hnědé a pár thorakatů a ancitruse.Potřeboval bych poradit něco k osvětlení, jestli je vhodné, a taky mě napadla další věc a to je proudění vody. v pravém zadním rohu jsem měl filtr Shark DV2.nastavený na automat a bez výtokové trysky. S ní je proud v akváriu velmi silný, bez ní ze štěrbiny mi zdá se na opačném konci vznikají místa bez pohybu- právě na té druhé straně sypu krmivo.Dneska mně napadlo dát filtr doprostřed na zadní sklo . pohyb se mi zdá být lepší. Myslím si, že kdybych i tento faktor pořešil mohlo by akvárko fungovat lépe. Mám jej v ložnici koupený vzduchovací strojek Marina 200 je příliš silný a v ložnici večer rušivý. zkoušel jsem vzduchovat ale bez škrtítek to byl velmi silný proud, navíc se mi v hadičkách i na nich začala tvořit černá řasa nebo něco.šlo to pryč.
O čem ale uvažuju je rozstřikovací lišta, a tady druhá otázka, má cenu do toho jít a lze ji dát na současný filtr Shark?
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 14:45
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
ještě jedna věc akvárko jsem zakládal před rokem- kameny které jsem tam měl na začátku jsem testoval octem, všechny bez reakce, ale stejně jsem je postupně vytahoval, kromě jednoho na kterém je pevně přichycen anubias barteri.Může být na vině třeba nevhodná teplota světla? Ale akvarijní výrobci by snad už při výrobě měli na toto pamatovat...
prosba o rady  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 14:41
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
nafouklý byl jen jeden ze 4 čichavců- ne žádné rudé žábry biditelné změny pigmentu cizopasníci na těle- rybky kromě neklidného chování nevykazovaly anomálie- krmivo přijímyly ochotně, plavaly taky dobře- teďkom ti poslední pancéřníčci mají trochu schlíplé ploutve a začínají se hodně otírat o listy, jeden z kropenáčů má jakoby bílý pigment na hřbetě a těle- nikoliv ploutvích krmil jsem sušeným krmivem a dnes mi došla trpělivost vytahal jsem rostliny a že jich je, mám připravené sklenice od okurek protože náhradní a půjčená 15l nádržka teče, některé ryby půjdou pryč okamžitě a s tetrama černýma a kardinálkama to ještě zkusím. umíte mi poradit nějaký roztok, snad voda + nějaký ten krapetek sava ve kterém třeba preventivně vyprat rostlinky?Vypustím úplně vodu a asi by bylo dobré i proprat dno- jestli to je dobrý nápad ale myslím si že když hladina klesne to špatné z vody ulpí na dně a celé to začne znovu- a udělám holt restart, co mě těší, že se mi dařilo v rozumné míře držet na uzdě řasy a že mi rostlinky prospívaly tak, že bych mohl rozdávat přebytky- kdyby někdo z okolí Ostravy chtěl, můžu někde posečkat a nějaký ten kousek darovat Hygrofilii guanensis- kupovánu u Rataje.
Partner rubriky
Partner rubriky
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
1.2.2019 14:20
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Ještě tu pisnu poslední řešení které mně napadá- restart.Vytáhnu rostliny v něčem- mírně slané vodě je omyju, dám chvilku bokem, odlovím ryby, vyberu, properu a spařím dno, umyju vnitřek nádrže a udělám ji znovu, staré dno, pak to své černé, zasadím rostliny pustím vyčištěný filtr a vrátím ryby....
prosba o rady - nové téma
1.2.2019 11:56
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )  Autor editoval příspěvek 1.2.2019 12:00
[Odpovědět]
Něco se mi v akvárku zlomilo.
Mám jej celkem zarostlé, dodávám co2 invital, před cca půl rokem jsem aplikoval ty tablety NPC
Rostlinky se teda drží.
Ale. I když jednou měsíčně měním ze 160l cca 30 uberu ji odkalovačem tzn detrit ze dna a propírka filtru začala se mi dělat mastná pěnová hladina.
Zákal není. Nepřekrmuju. rybek mám asi 18.
Začlo se ale něco kazit.Některé ryby se otíraly o listy- tzn paraziti- nasadil jsem jednak preventin a pak tu kombinaci dvou přípravků proti krupičce apod.voda zezelenala dlouho tak držela, ale účinek nebyl, jakmile bylo čiro některé ryby furt jakoby zblázněné někdy zase otírání o listy.
U kusů koupených v hornbachu- pancéřníčci kropenatí- ti mají jakoby na těle bílé místa ne povlak spíš ztráta pigmentu. včera jsem zjistil že se mi o listy otírá i pancéřníček zelený a dnes po návratu z práce jeden ko.
čichavci-dva jsem viděl exnout na vlastní oči- převrátili se břichem vzhůru a konec párkrát se ještě jakoby vzpamatovali ale konec.další měl pryč tlamku prostě jakoby užranou odpadlou, pryč, a poslední co jsem jej viděl živého měl děsně moc nafouklé břicho.
zatraceně nevím co se děje.

K vodě:
CL2 0 nula
Ph 6,4
KH 7,4
GIH větší než 16
NO2 0
NO3 250
Filtr jede imrvere, vzduchování mám 2 kameny- uprostřed a na opačném konci než filtr nejprve jsem jej používal zároveň se světlem, ale když jsem zjistil že na hadičce mám černou řasu vytáhl jsem to a přestal. Teďkom jsem to opět rozjel.kvůli pohybu hladiny
Světlo na časovač asi od 8 do 8 dlouho vše ok, pak jsem zjistil jakoby rezavou řasu na rostlinkách. na skle nic.svítím 35W led světlem
Když jsem doma hraju si i se stmívačem, pokud můžu tak od 18 h jim svítím méně.

Fakt by mě zajímalo kde soudruzi udělali chybu protože půl roku to byla radost pak se to nějak zkazilo

Přiložený obrázek: celková nádrž s divnou hladinou
prosba o rady  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
12.1.2019 19:21
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Ahoj- no- rybky nemají vyloženě flíčky- alespoň jsem to nepozoroval u těch, které se o ty listy drbaly.menší z thorakatů má před ocasní ploutví jakoby bílý tenký pásek- jakoby předěl tělo ploutev.Lapání vzduchu- no pancéřníčci zelení thorakati a čichavci ano.U pancéřníčků zelených pozoruju snahy o tření ale paradoxně se mi jeví v nádrži jako nejzdravější.hladina nepůsobí vyloženě mastně- teďkom zkouším méně krmit a zdá se, že co se bublin a filmu na hladině týká tak pomohlo trochu ten nástavec na filtru.
prosba o rady - nové téma
11.1.2019 8:00
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
zdravím vás.
Potřebuji radu ohledně několika problémů s akváriem.
Pozoruju, že se rybky- ne zas často, ale přece otírají o listy rostlin. Takže usuzuju na parazity:aplikoval jsem opakovaně preventin, dále ,tetra medical general tonic, a dále i kombinaci exit a eSHa 2000. měl jsem za to, že aplikované přípravky parazity zahubí, ale vypadá to, že ne. Kde dělám chybu?
A dále...tu svou 160 mám poměrně zarostlou místy až k hladině, na které se mi dělá pěna- z jaké příčiny?Abych čeřil hladinu koupil jsem vduchovací strojek marina 200 a na zadní stěnu doprostřed a na druhý konec oproti filtru jsem dal vzduchovací kameny.voda se tedy čeřila, ale....po čase najednou na hadičkách hnědá nebo černá řasa - úplně hnusně to vypadalo- vydrhl jsem to houbičkou se solí, a pro jistotu vše vytáhl a pohyb už je jen na filtru kterému jsem nasadil výtočnou trysku, aby dosáhl dál.s řasou jsem dlouho problém neměl na sklech není vůbec ani na rostlinách, jen kámen začíná zelenat.každý měsíc se snažím měnit aspoň 1/5 vody, týdně aplikuji tekutý uhlík, nádrž je slušně zarostlá, a mám v ní asi 22 rybek, z nichž největší je čichavec šedý a thorakát. krmím většinou vločkama zhruba 1x denně, občas nekrmím vůbec.
Takže co s těmi parazity a pěnou?děkuju za názory
hejnové rybky  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
1.11.2018 18:44
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
1za 14 dní odkalovat...tak to jsem těžce nepochytil, možná proto mi skaláry lapaly po dechu jakoby to byli čichavci, vpodstatě jsem odkaloval právě při výměně vody- zvon rejdíš po dně vypuštěnou vodu pěkně zaliješ kytky...protože se mi skoro netvořila řasa byl jsem tak nějak spokojený, a když jsem viděl, jak čilí jsou pancéřníčci dokonce se zdá, že se v nádrži vytírali, mnul jsem si ruce.No, člověk se furt učí. Já do nádrže chtěl zasahovat co nejméně. V březnu založené akvárko mi do srpna prosperovalo jako blázen co se rostlinek týče. Pak se to zlomilo a kolega mi povídal, že došly živiny( mám za to, že živiny jsou i detrit)no jen CO nefungovalo, takže jsem koupil ty NPK tablety a u nich psali nějakou dobu neodkalovat.No, takže měsíc mám vodu neměněnou jen propraný filtr.Rybky podle doporučení- vítkovický Hornbach, nebo přívozský tropic.Budu sledovat a uvidíme. Děkuju za rady
hejnové rybky  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
31.10.2018 18:58
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Romane uhličitanová tvrdost 6, celková 7 PH 7,4 pokud si pamatuju. jinak s chemií si moc nerozumím.Dávkuju do akvária CO v tekuté formě, občas tzn 1x za měsíc nebo dva měním cca 30 litrů vody(ze 160), po výměně dodávám hnojivo(už nevím jakéže)samozřejmě 1x za měsíc čištění filtru ve vlažné vodě- filtr jede furt.No a teď co mi neonky mají jakoby místa bez barvy- nevím co to je dávkuju preventin.Bohužel, bohužel nemám karanténní nádrž.Hodila by se hlavně při nákupu nových, pokud bych měl odlovovat nějaké ryby z akvárka nevím jak bych to při takové míře rostlin dokázal.
hejnové rybky  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
27.10.2018 7:49
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
potvrzuju.Koupil jsem 2 čichavce šedé(zlatou formu) a párek perleťových a taky to není idyla.Zato tetra černá, která zbyla po hromadném exitusu se úplně pomátla, poznala že nemá parťačky a plave podél skla jako divá.Nové kupovat nechci- dělaly pěkný kompars skalárám, kdyby měly stejné ploutvičky jsou velikostně stejné.Jinak opět -živé hejnové kardinálky taky ty neonky prohánějí- myslel jsem že ve 160 se to pěkně sedne.Krmivo, tak úplně blbé jsou do čehokoliv od hikari- mám velké a malé tabletky pro sumečky a mám granulky.a hodinu po krmením tabletama čichavci , zkrátka všechny rybky rejdí u dna a hledají.
vzduchovací strojek - nové téma
22.10.2018 8:00
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Měl jsem nevyužitý vzduchovací strojek starší a darovaný který přestal po pár minutách tlačit.Proto jsem do své 160 koupil marinu 200 bohužel proud bublinek který tam kompresor pumpuje je obludně velký, zřejmě jsem fakt špatně zvolil zbytečně výkonný strojek. moje otázka je je dobré koupit škrtítko a přiškrtit hadičku( hrozí podle mně přehřívání kompresorku)nebo zkusit vyměnit za méně výkonný?Děkuju za odpovědi.
hejnové rybky - nové téma
22.10.2018 7:55
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
měl jsem mylný dojem o tom, že když se v popisu charakteru ryb píše klidná mírumilovná hejnová rybka, tak to platí doslova.Měl jsem hejnko asi 6 žanérek, žraly se mezi sebou hrozně. to samé platilo i o větších tetrách černých- nakonec před morem zůstaly 4 a celkem se naučily plavat mezi skalárama.Neonky obecné, hejnko nejdříve asi 8 kusů ale jak se jedinci rvali a naháněli to byla hrůza- pak jsem teda dokoupil dalších 8 ale že by tvořily kompaktní mírumilovné hejno se říci nedá, možná i proto že jim zatápí kardinálky malá pěkná ale taky divošky.A tak bezkonkurenčně nejmírumilovnějšíma rybkama jsou pancéřníčci zelení. včera jsem dokoupil 2 thorakaty a 4ks čichavců, takže snad tam bude majestátní klid trošku.
19.10.2018 13:43
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
ahojte- zeptám se.Rozdíl mezi jikrami a vajíčky plžů je jasný nebo to nelze rozlišit? Asi 10 cm pod hladinou mám takový shluk asi 6jiker nebo vajíček. Nevím jestli je to od pidišneků kteří se mi začli hrozně množit nebo jsou to jikry pancéřníčků zlatopásých, kteří teďkom rejdí.obměnil jsem osazenstvo mám kromě pancéřníků ještě neonky a kardinálky- snad by to neměl být problém pro případný plůdek...
8.3.2018 15:15
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
děkuju
8.3.2018 12:03
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Nedalo mi to. 3 napadené listy toho anubiasu jsem utrhl a šly pryč.Anubias je napadený i zelenou řasou.Zřejmě příliš silným světelným zdrojem.Koupil jsem tekutý uhlík a uvidíme.Potom co jsem dal do nádrže topítko a teplota se mi zvedla z 21 na 24 se zvýšil odpar a tak mám orosené krycí skla- to může snížit poněkud intenzitu světla. Mám teď dovolenou a světlem nad nádrží posouvám- mám asi 35 cm zdroj než se koupí nové metrové osvětlení.No a poslední zásah na radu kamaráda- přikoupil jsem stolístky- rychlerostoucí rostliny až k hladině by anubiasovi mohly taky pomoci.
Uvidíme- děkuju a držte palce.
7.3.2018 23:05
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Ahoj dobrý večer.
podívejte co se mi objevilo zatím jen na jedné rostlince.
Je to řasa? Dokážete ji pojmenovat a poradit jak na ni?
Mám objednaný tekutý uhlík, a snad to nějak pomůže, ale myslím si, že spíš ne.
Budu rád za vaše zkušenosti a rady.další fotka je na mém akvárku.

https://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=9344

Děkuju.

Přiložený obrázek: řasa
22.1.2018 12:30
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Ahoj- usazeniny jsou na těch nalepených páscích, kde bude položeno krycí sklo, a taky jde vidět, kde končila hladina, takže to všechno jsem chtěl nějak šetrně vypulírovat,SAVO? Panebože jak to nevymyju důkladně tak mi to snad pozabíjí vše živé- nebo ne? Právě proto jsem chtěl použít tu houbičku se solí. Budu muset počkat až mi s tou manipulací bude někdo schopný pomoct, nerad bych jej poškodil.
22.1.2018 8:38
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Dobrý den, ahoj.
Dovezl jsem si teda to nádherné 160l akvárko. Měsíce stálo ve sklepě, na dně je nepořádek a na stěnách usazeniny.
Chci to vyčistit, zkušebně napustit, vypustit, a teprve potom začít zařizovat.
K čištění vnitřku(dna a skel) chci použít normálně hadr teplou vodu a na usazeniny sůl.Je to dobrý názor, nebo máte lepší tipy?
Děkuju za ně.
rostlinky při zakládání  (Odpověď pro: Rum  Zobrazit původní příspěvek )
11.1.2018 11:45
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
děkuju za odpovědi- no, jak jsem se díval na ceny, např osvětlení apod, stolky, tak to zrovna levný kůň není.Co říkáte na názor, že akvárium by se po 10 letech mělo vyměnit, čili přestat používat? Prý únava často nekvalitních materiálů a prevence před prasknutím?
5.1.2018 10:12
Foligno  (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů  )
[Odpovědět]
Dobrý den, ahoj.
Jak už jsem psal v jiném dotazu chci letos akvárko a chci se zeptat na toto:
Nemám páru o tom jaké rostlinky zkombinovat aby to fungovalo.
Moc by se mi líbilo dosáhnout něčeho takového
https://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=8936
nebo takového- to spíš
https://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=9329
a teď hledal jsem po netu jestli někde neseženu nějaký set.A našel jsem např toto:
http://www.akvariumruzicka-eshop.cz/akvarium...

A otázka zní- to jako opravdu stačí koupit jeden set- který je určený pro akvária této velikosti, a když to půjde dobře tak mi vyroste něco jako v prvních dvou odkazech?
Jak jste osázeli na začátek akvária vy?
Díky
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|