Diskuse  (1. strana z 71)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
písek
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
plíseň?  (Odpověď pro: Alnus  Zobrazit původní příspěvek )
13.5.2005 7:11
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Nečistoty stáhni ubrouskem. Jinak co se týká písku, tak jemný písek se používá pro některé ryby, nejtypičtějším představitelem jsou trnuchy. Pro běžné rybičky (tetry, pancéřníčci atd.) si zrnitost můžeš zvolit sám.
plíseň? - nové téma
12.5.2005 22:41
Alnus   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý večer! Nevíte někdo, z čeho může pocházet vytváření jakýchsi bílých nečistot na hladině? Vypadají jako drobná bílá peříčka. Není to nějaká plíseň? Z živých tvorů by mohly být původcem jen ampulárie, protože akvárium teprve zařizuji. Děkuju za radu. PS: Je hrubozrný písek vhodný pro všechny druhy akvárií, nebo se pro nějaké typy více hodí jemnozrnný? Děkuju! Honza.
Jméno  (Odpověď pro: Dědek  Zobrazit původní příspěvek )
3.5.2005 13:00
Pete   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,někteří živočichové prostě české názvy zatím nemají,nebo jsou strašně zavádějící.Jak psal Roman,to první je ropušnice Batrachomoeus trispinosus(angl.Three-spined frogfish-tedy třítrnná žabí ryba,tak nějak).Jedná se o velmi zajímavou rybu,která při vytažení z vody vydává srandovní kvákavé zvuky připomínající žabí kvákání,i když pro rybu to asi moc srandovní není).Do obchodů se dostává nejčastěji ve velikosti okolo 10-15cm.V dospělosti dosahuje(v přírodě)až 30 cm.Vyskytuje se při pobřeží v moři,ale bývá nalezena i ve vodách brakických v mangrove v sz Austrálii,Thajsku,Indonésii,dovážena je často z Vietnamu.Nezbytné je tedy přisolení vody nejlépe mořskou solí-stačí přibl.2-3kg na 200l.Ryby se v akv. živí jinými menšími rybami,než jsou ony samy.To předpokládá také kvalitní filtraci(vnější biologický filtr),vhodné je do akvárka přidat menší vnitřní filtr na rychlou mechanickou filtraci(plus samozřejmě pravidelná částečná výměna vody).Na dno úkryty a vyhovuje také jemný písek,do kterého se ropušnice rády v úkrytu částečně zahrabávají.Společ.jiných brakických ryb je možné,ale je třeba kontrolovat příjem potravy ropušnic,aby jim prostě např.stříkouni(Toxotes sp.)potravu dříve nevychytali.Ropušnice totiž nejsou moc pohyblivé,v akáriu upoutají hlavně svým zajímavým vzhledem.Jsou chovány taky společně s křížovci(Arius sp.),s již výše zmíněnými stříkouny,kaložrouty(Scatophagus sp.) a bylo by možné přidat také okatce(Monodactylus sp.).Nedoporučoval bych murény Ophisternon sp.,protože se ropušnici podařilo jednu chytit a i když muréna se ropušnici vysmekla stačili do té doby zvířit celý písek v akvárku.Otázka je jak by vypadalo soužití s většími murénamiGymnothorax tile(v dostatečně velkém akvárku s odrostlými rybami,které by tyto murény nepovažovaly za potravu ).Při tomhle zahuštění je nutné hlídat kvalitu vody(dusíkaté látky)a jak jsem již předeslal příjem potravy ropušnic,které jsou aktivní až k večeru a tomu se je nutné přizpůsobit.Nějaká speciální výbava,jaká se používá v mořských nádržích(odpěňovače,apod.)není nutná.
Ten druhý živočich-Pleurodeles sp.-zřejmě nejčastěji prodávaný Pleurodeles waltl-Žebrovník waltlův_je velmi zajímavý mlok,kterého je možno chovat v akváriu,protože žebrovník žije téměř výlučně ve vodě.Vyskytuje se v severní Africe(Maroko)a na Pyrenejském poloostrově.Evropská poulace dosahuje až k 30cm,čímž se řadí vedle macaráta k největším evropským obojživelníkům.Africké populace dosahují max.k 20cm,v akváriu asi taky nebude větší. Chov je poměrně jednoduchý,teplota okolo20°c,osázení rostlin(Valisneria,Sagitaria),filtrace,živí se hmyzem a jeho larvami.Vyšší teploty mu moc nesvědčí.Přeji hezký den ...PETE...
Partner rubriky
Partner rubriky
úprava akvarijní vody - nové téma
10.4.2005 20:11
Dušan   (id: 152 )
[Odpovědět]
Založil jsem 200 lt akvarium dle všech dostupných informací správně. Po 14 dnech uhynuliy téměř všechny živorodky ostatné ryby jako tetry,neonky,čichavci ne.Zbylé jsem zachránil přidání soli.Zjistil jsem, že voda má vysoké množství dusitanů-(dle EASY Testu 5in1)až 20.Provedl jsem 50%výměnu vody a použil jsem sera AQUTRAN a sera NITRIVEC dle návodu. Dusitany klesly minimálně asi na 10-15.Nevím si rady v akvariu je vše podle mě správně i kořen,písek,rostlinky.Krmím opatrně 31 rybek.Poraďte mi. Děkuji Dušan
Malawi  (Odpověď pro: leknín  Zobrazit původní příspěvek )
10.4.2005 12:33
Lister   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Čím větší nádrž tím lepší. Důležitá je co největší plocha dna, akvárko může být nižší. Na dno světlí písek a postavit hodně úkrytů ze skalek. Počítej s tím, že si to rybky upraví podle sebe a občas to vyryjí až na spodní sklo. Pokud možno vybírat 1-2 samce a k němu více samiček. Pokud použiješ víc druhů tak se prý mín perou, ale to nemůžu potvrdit já choval jen jeden druh a dopadlo to tak, že nakonec ve 100l akvárku zůstal jen dominantnáí samec, který se dlouho tvářil jako samice a pak porazil a zabil do té doby dominantního samce a pak i všechny samice. Bylo mi jich fakt líto, ale nedalo se nic dělat, byl hodně agresivní.
error - nové téma
5.4.2005 16:32
ondrasimus   (id: 122 )
[Odpovědět]
:) omlouvams e za moji cbybicku samozrejme sem myslel aqua daho :)) jinak mne se premnozili asi 3 druhy plzu nevim jak se menujou ale byly ruzny ale docela pomohla sundavat z listu jejich vajicka ale pak sem stejne udelal to co sem nechtel proste sem cely akva pretah do vany a propral pisek v solny vode docela to snima zatocilo od ty doby mam klid :) obcas se nakej zmetek objevi ale uz to neni v desitkach ale v jednotkach ;)
Bílý zákal  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
29.3.2005 11:23
Ogula   (id: 128   Ogulina nadržka  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Písek jsem vyvařila, tak tím to snad není, ale je pravda, že akva je ještě dost nezaběhnuté. Filtr ze starého akva mě napadl taky, jenže se mi v něm naposlední chvíli objevila krupička a tak jsem nechtěla riskovat přenos nákazy do nového akva. Bombičky jsou dobrý nápad, ale jak se napojí na vzduchování? Nějak mi to vkládání do diskuze nejde, omlouvám se, že vám tady způsobuji trochu nepořádek a zároveň velké díky za Vaši snahu.
Akvárium  (Odpověď pro: SiSi  Zobrazit původní příspěvek )
24.3.2005 0:04
pepin   (id: 75   skorodvěstěpade  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Skoropjéťo-soužití Ocelátů a Frontos  
 kategorie velká akvária, objem 474 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Milá Sisi je fajn že ses dala na takový krásný koníček. Karel Ti odpovídá, že se má počkat až se vytvoří ve filtru bakterie, což je pravda a je to dost důležité. Já však předpokládám, že máš asi jednoduchý filtr z molitanu na vzduchovací kamínek (jestli se mýlým tak promiň a řiď se radou Karla) Jestli má prvadu já, tak v tom případě bych klidně počkal (protože se určitě těšíš až tam začnou rybky plavat viď) tak max. 2-3 dny aby vyprchal chlor. Jestli bydlíš v RD a používáš studniční vodu pak bych počkal pouze tak dlouho až se ohřeje voda na patřičnou teplotu (od asi 20 do 26 stC), podle toho co tak budeš mít za rybky, dal bych tam nějakou rostlinku a hned bych tam vsadil rybičky, ale nazapomínej, že ne moc najednou, protože kdybys tam dala najednou třeba 30 rybek, dostaly by z toho šokink. Také nezapomeň vyvyřit kamínky (písek)aby se Ti tam nedostala nějaká záludná nemoc.
Jo a abych nezapoměl, nežli si v akvaristice rybku(y) zakoupíš, tak se snaž řídit se následovně těmito zásadami :
1. Do akvaristiky já osobně,když chci něco koupit chodím brzy po otevření, tedy v době, kdy prodavač ještě nestačil např. odstranit mrtvé rybky a to proto abych věděl zda nemá v nádržích nějakou nemoc. (když vidíš mrtvou rybku tak z té nádrže nic nekupuj a nejlépe ani v té akvaristice, protože mohou mít propojené akvárka nebo společný filtr(jako v Hornbachu)
2. Rybičky si déle a všechny řádně prohlídni a když vidíš, že třeba jenom jedna rybka špatně-malátně plave, nebo neudrží rovnováhu, leží nepřirozeně na dně apod. také bych tam z té nádrže také nic nekupoval.
3. No ono je toho více, ale jako poslední důležitou věc bych Ti poradil a to, že se podívej do jakéko-li akva knížky, kde jsou rybky barevně vyfocené a kde se o nich něco píše - mám na mysli něco z jejich přirozené domoviny, jak se chová, zda není agresívní, co žere atp. Vypsal bych si na papírek rybky, které by u mne připadly do úvahu a tyto bych šel koupit event. shánět. (také nezapomínej že rybka potřebuje ke svému životu alespoň tak asi 2-3 L vody dobře okysličené) No určitě to není všechno ale raději končím, aby jsem zde nikoho neotrávil , protože pro ostatní je to určitě děsně nezáživné. Tak se zatím měj, neboj se sem psát, každý Ti určitě rád poradí se vším a neomlouvej se, protože pro někoho maličkost, můlže být pro druhého velký problém! Tak ať se Ti s rybkama daří a ČABAS.
Zákal v akváriu  (Odpověď pro: workous  Zobrazit původní příspěvek )
14.3.2005 23:20
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano, voda by se měla časem vyčistit. Trochu také záleží na tom, co jsi do toho akvária dal (nepropraný písek, kořeny apod.) Ale je fakt, že někdy to chvíli trvá.
14.3.2005 19:41
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Je fakt, že když odečteš písek a mezeru od hladiny k vršku akvária, tak ti zbyde necelých 30 cm vody a to není ideální pro skaláry. Ale to není žádná tragédie, je spousta krásných rybiček. Zajdi do nějaké větší akvaristiky a vyber si co se ti líbí a pak napiš a můžeme to probrat co by se hodilo a co ne.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: TOM  Zobrazit původní příspěvek )
26.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud nemáš příliš jemný nebo extrémě hrubý písek a rostliny se v něm udrží (rybičky je nevytáhnou), určitě v něm rostlinky přežijí. Některé rostlinky (např. anubiasy) se doporučuje spíše připevňovat ke kořenům, protože v písku mají jejich kořeny tendenci uhnívat. Ale není to úplně nutné.
Kniha návštěv - nové téma
26.1.2005 19:29
Márty - To Tom   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Cece, ty mas drsnou cestinu, uz pozoruju dele :), kazdopadne zalezi na rostline, treba nektere druhy se nesadi do zeme vubec, jine potrebuji pisek jine kameny, nektere hrube - jine jemne zrnitosti, treba si zjistit co to mas za kytky.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Danny  Zobrazit původní příspěvek )
22.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně dáváme přednost spíše co nejsvětlejšímu písku. Kamarád má černý písek, ale nijak moc pěkně to nevypadá. Je ale pravda, že je to asi věc osobního vkusu. Co se týká pestřenců, i když se jedná o cichlidyje možno je chovat ve společenské nádrži. Vyžadují dostatek úkrytů. Nejvíce problémů je s nimi v období tření, kdy jsou agresivnější k ostatním obyvatelům akvária. Parmičky čtyřpruhé (mechové) je vhodné chovat spíše v hejnu minimálně 6 ale raději 8 kusů tak, aby si mezi sebou vytvořily klovací pořádek a ostatním rybám daly pokoj. Fantom červený je naopak malá mírumilovná hejnová rybička, která je poměrně choulostivá na vyšší teploty a měla být chována se stejně mírumilovnými rybičkami. Zkombinovat tyto tři rybky v 50-ti litrovém akváriu by asi nebylo vhodné, minimálně toho pestřence tam nedávali.
Kniha návštěv - nové téma
21.1.2005 0:00
Danny   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Předem vás chci pochválit za krásné stránky, jsou opravdu vynikající a moc mi pomohly. S akvaristikou teprve dalo by se říct začínám. Měla jsem akvárko pavích oček... Nyní jsem se rozhodla začít s ní naplno.. Koupila jsem akvárko cca 50-55l, nevím přesně. Má první otázka zní: Jaký písek či štěrk na dno? Prostudovala jsem 3 knížky a dočetla jsem se, že tmavý podklad zvýrazňuje barvy rybiček. Je to pravda? A stačí velikost 2-4 mm? Za druhé jsem se chtěla zeptat jestli jsou vhodnější pestřenci červení, parmičky čtyřpruhé (mechové) nebo fantomové červení? Popřípadě jestli se všechny snesou dohromady... Děkuji moc za odpověď
Kniha návštěv - nové téma
16.1.2005 0:00
ala   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
V akvariu mi zčernal písek,nevíte čím je to způsobené? A může to něčemu uškodit?
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Vlad.Slunečko  Zobrazit původní příspěvek )
21.12.2004 2:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Do čeho jsou rostlinky zasazeny? Jakou má písek zrnitost? Pokud by byl hrubší (5-10 mm) může při sázení dojít k poškození (pomačkání) kořenů a jejich následnému uhnívání. Kořeny mohou také uhnívat proto, že se rostlince nedaří jako celku, to znamená, že nemá dostatek odpovídajících živin a světla. Jak jsou na tom tvoje rostlinky, prospívají? Navíc pokud si rostlina buduje mohutnější kořenový systém (některé rostliny používají kořeny jen k uchycení a nečerpají jimi živiny), určitě ji neprospívá, když se po zakoření opětovně vytahuje. Tím pádem vlastně nemá šanci pořádně zakořenit. U jakých rostlinek ti vlastně kořínky uhnívají?
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Ondra  Zobrazit původní příspěvek )
21.12.2004 1:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud si vezmeš libvolný písek (štěrk) a smícháš ho s pískem ze starého akvária, dostaneš přesně to co obchodníci označují jako " dno"dstatě jde o to, že kromě písku obsahuje " dno"é látky, které mají napomoci záběhu nového akvária. My ale osobně vždy písek propláchneme a ještě pro jistotu převaříme, takže by jsme ze "ho dna"ali "dno"Osobně nám tedy připadá, že písek prodávaný jako " dno"n další pokus jak něco lépe prodat.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: ada  Zobrazit původní příspěvek )
18.12.2004 2:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
I kdyby to nebyla malá, ale byl to ten písek, tak se to časem pravděpodobně samo upraví .
Kniha návštěv  (Odpověď pro: ada  Zobrazit původní příspěvek )
16.12.2004 2:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Zákal může být způsoben mnoha faktory. Nejčastěji se objevuje v čerstvě založeném akváriu. Pokud je ale zaběhnuté, zákal by se neměl jen tak objevit. Co jsi měnila? Nepřidávala jsi nový písek nebo kořeny? Nejčastěji se zákal ztratí po určité době sám od sebe. Výměna vody při odbourávání zákalu příliš nepomáhá, ale může prospět rybičkám. Jak dlouho s tím zákalem bojuješ? Jak staré máš akvárium a kdy jsi naposledy do něj dělala zásahy a jaké?
Kniha návštěv - nové téma
27.11.2004 0:00
Tommy   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj. Tak jsem se zas po nějaké době dostal na vaše stránky. Jak jsem již psal, mám v cca 55 l nádrži také 2 ancistrusi-celkem vyrostli (při zakoupení cca 2cm), mají asi 5cm a už se také "ili"to pár. Samec je o něco větší a jednoznačně brání své teritorium, i když samička se taky občas nenechá. V posledních dnech jsem si všiml zvláštního chování ancistrusů, mj. začali vyhrabovat z pod kořene písek a stále se pohybují blízko sebe a doráží na sebe. Mám dojem, jestli se nebudou třít. Nemáte někdo zkušenosti, zda se v tak ""riu a ve společnosti ostatních ryb (tetry a pancéřníčci) mohou vytřít ? Docela bych se bavil, kdyby se jednoho dne na stěnách objevili malí likvidátoři řas. Pro jistotu mám připraven mražený špenát. Dosud jsem v topení, umístěné v akváriu, nezapojil do sítě, neboť teplota se stále drží kolem 23°C, a tak mě napadlo, že bych mohl zkusit lehce zvýšit teplotu vody tak na 25°C, třeba to ancistrusům dá impuls k vytření, co myslíte ? Díky za info. Mějte se krásně. T.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|