Diskuse  (388. strana z 389)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
maj
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
17.6.2019 10:26
Hope10   (id: 16069 )
[Odpovědět]
Dobrý deň, potrebujem radu. Mám mierne zvýšenú hladinu NO3, je to na prijateľnej hranici, ale neviem ako ju mám znížiť. Vidím, že aj rastliny sú iné, začínajú im žltnúť listy. Včera som vymenila časť vody, ale hladina NO3 je rovnaká, dala som aj prípravok na zníženie NO3. Mám 55 l akvárium 8 razbor, 5 pancierníčkov škvrnitých a 4 malých pancierníčkov, ktorí majú iba 2 mesiace. Práve kvôli zvýšenej hladine som zrušila pôrodničku a vypustila ich do akvária. Ešte mám Slimáka Neretinu. Ďakujem za odpoveď
Pokec  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
16.4.2019 21:17
Hope10   (id: 16069 )
[Odpovědět]
Ďakujem za odpoveď. Mením každý deň časť vody, a doplňujem novú z hlavného akvária. Zatiaľ to vyzerá, že nechcú žrať. Ešte ma napadla jedna vec, dať do hlavného akvária pôrodničku a tam ich premiestniť. Bol by tento nápad najvhodnejší? Plánujem čistiť hlavné akvárium cez víkend, a ak by to s tou pôrodničkou bolo vhodné, tak by som ich potom premiestnila. Hlavné akvárium má 54 l, je zabehnuté už od októbra minulého roka. Dnes majú pancierníčkovia asi 5 dní. Zatiaľ sa držia a kúpila som krmivo rastové, priamo pre poter.
Bila tecka  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
23.3.2019 6:27
Jenda91   (id: 16103 )
[Odpovědět]
No ono to probiha tak .Vytvori se tecka na ploutvi .Pak se ta tecka promeni jako by v pavicinku a pak ma diru v ploutvicce.Jenzeee ta dira se zahoji a pak se to objevi znova.Nekdriv to mel jeden dicius a ted to maji uz tri ale jinak plavou normalne a zerou jak o zivot .Kazdopadne je sleduji a mozna uvazuju na nasazeni esha 2000+esha exit.Obrazek vlozit nejde muze byt max 250kb.Ono bych se neptal tercovce chovam delsi dobu ale s cim jsem se setkal jsou akorat bicikovci a zabrohlist.To je maximalne vse co jsem lecil.Takze prave nevim...
Partner rubriky
Partner rubriky
16.3.2019 17:20
paví očko   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
když teď mají moje paví očka ,,Bakteriální rozpad ploutví"RP)tak jsem tam dala 22 kapek baktopuru podle návodu tak mi ta voda v akváriu hrozně moc zezelenala.
Neznáte někdo jak tu vodu znovu napravit?
průhyb skla  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
3.2.2019 21:16
Dan Dan   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Výstuha tam není žádná a z estetických důvodů bych ji tam nejraději neměl, je to z druhé ruky a původní majitel si ho nechal někde slepit (slepené je kvalitně a přesně) a měl ho jako jakési paludárium/terárium napuštěné jen asi do půlky. Já ho mám asi měsíc po záběhu a nechce se mi ho vypouštět. Když už to konečně začíná růst. Včera jsem to měřil jen pomocí krátké vodováhy a šupléry a asi špatně. Dnes jsem vzal dlouhé pravítko a u prostřed je to o 9mm víc než na krajích to znamená 4,5mm na každé straně. A to už mi příjde dost. Nerad otravuju, ale nic o tom nevím. Větší akva jsem před tím měl vždy s vístuhou. Bude stačit když to vypustím tak do půlky a vlepím tam jen příčnou výstuhu? představoval jsem si asi 38,2x80x8mm. Stačí to, nebo tam musím dát i podélnou, nebo tam nemusím lepit nic?
prosba o rady  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 14:41
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
nafouklý byl jen jeden ze 4 čichavců- ne žádné rudé žábry biditelné změny pigmentu cizopasníci na těle- rybky kromě neklidného chování nevykazovaly anomálie- krmivo přijímyly ochotně, plavaly taky dobře- teďkom ti poslední pancéřníčci mají trochu schlíplé ploutve a začínají se hodně otírat o listy, jeden z kropenáčů má jakoby bílý pigment na hřbetě a těle- nikoliv ploutvích krmil jsem sušeným krmivem a dnes mi došla trpělivost vytahal jsem rostliny a že jich je, mám připravené sklenice od okurek protože náhradní a půjčená 15l nádržka teče, některé ryby půjdou pryč okamžitě a s tetrama černýma a kardinálkama to ještě zkusím. umíte mi poradit nějaký roztok, snad voda + nějaký ten krapetek sava ve kterém třeba preventivně vyprat rostlinky?Vypustím úplně vodu a asi by bylo dobré i proprat dno- jestli to je dobrý nápad ale myslím si že když hladina klesne to špatné z vody ulpí na dně a celé to začne znovu- a udělám holt restart, co mě těší, že se mi dařilo v rozumné míře držet na uzdě řasy a že mi rostlinky prospívaly tak, že bych mohl rozdávat přebytky- kdyby někdo z okolí Ostravy chtěl, můžu někde posečkat a nějaký ten kousek darovat Hygrofilii guanensis- kupovánu u Rataje.
prosba o rady - nové téma
1.2.2019 11:56
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )  Autor editoval příspěvek 1.2.2019 12:00
[Odpovědět]
Něco se mi v akvárku zlomilo.
Mám jej celkem zarostlé, dodávám co2 invital, před cca půl rokem jsem aplikoval ty tablety NPC
Rostlinky se teda drží.
Ale. I když jednou měsíčně měním ze 160l cca 30 uberu ji odkalovačem tzn detrit ze dna a propírka filtru začala se mi dělat mastná pěnová hladina.
Zákal není. Nepřekrmuju. rybek mám asi 18.
Začlo se ale něco kazit.Některé ryby se otíraly o listy- tzn paraziti- nasadil jsem jednak preventin a pak tu kombinaci dvou přípravků proti krupičce apod.voda zezelenala dlouho tak držela, ale účinek nebyl, jakmile bylo čiro některé ryby furt jakoby zblázněné někdy zase otírání o listy.
U kusů koupených v hornbachu- pancéřníčci kropenatí- ti mají jakoby na těle bílé místa ne povlak spíš ztráta pigmentu. včera jsem zjistil že se mi o listy otírá i pancéřníček zelený a dnes po návratu z práce jeden ko.
čichavci-dva jsem viděl exnout na vlastní oči- převrátili se břichem vzhůru a konec párkrát se ještě jakoby vzpamatovali ale konec.další měl pryč tlamku prostě jakoby užranou odpadlou, pryč, a poslední co jsem jej viděl živého měl děsně moc nafouklé břicho.
zatraceně nevím co se děje.

K vodě:
CL2 0 nula
Ph 6,4
KH 7,4
GIH větší než 16
NO2 0
NO3 250
Filtr jede imrvere, vzduchování mám 2 kameny- uprostřed a na opačném konci než filtr nejprve jsem jej používal zároveň se světlem, ale když jsem zjistil že na hadičce mám černou řasu vytáhl jsem to a přestal. Teďkom jsem to opět rozjel.kvůli pohybu hladiny
Světlo na časovač asi od 8 do 8 dlouho vše ok, pak jsem zjistil jakoby rezavou řasu na rostlinkách. na skle nic.svítím 35W led světlem
Když jsem doma hraju si i se stmívačem, pokud můžu tak od 18 h jim svítím méně.

Fakt by mě zajímalo kde soudruzi udělali chybu protože půl roku to byla radost pak se to nějak zkazilo

Přiložený obrázek: celková nádrž s divnou hladinou
Tercovci neplavou - nové téma
17.1.2019 19:51
Jenda91   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobry den.Mam 450 litru v nich 7 tercovcu cca 2 lete a z niceho nic mi stale vsichni stoji na miste v jednom rohu akvaria.Teplota 30 vykaly normalni.A dychaji normalne.Akorat maji plno prostoru a jsou neustale na miste.Akorat kdyz se zhasne tak se rozplavou.Nevim co s nema a akorat me to znervoznuje ????
prosba o rady  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
12.1.2019 19:21
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj- no- rybky nemají vyloženě flíčky- alespoň jsem to nepozoroval u těch, které se o ty listy drbaly.menší z thorakatů má před ocasní ploutví jakoby bílý tenký pásek- jakoby předěl tělo ploutev.Lapání vzduchu- no pancéřníčci zelení thorakati a čichavci ano.U pancéřníčků zelených pozoruju snahy o tření ale paradoxně se mi jeví v nádrži jako nejzdravější.hladina nepůsobí vyloženě mastně- teďkom zkouším méně krmit a zdá se, že co se bublin a filmu na hladině týká tak pomohlo trochu ten nástavec na filtru.
8.1.2019 23:44
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, nejdříve si člověk musí rozhodnut, co se mu líbí a čemu dává přednost. Dříve jsem měl všechna akvária zakryté, dnes preferuji akvária otevřená. Vše má své výhody a nevýhody. Otevřené akvárium člověk mít nemůže, pokud má doma problémy s vlhkostí, naopak v sušším prostředí je výhodné. Otevřené akvárium je snadné na údržbu. Jdeš kolem něj, něco je špatně, sáhneš do něj a pořešíš to. Pokud by mělo kryt a skla, nejdříve vše musíš odstranit a teprve pak řešit problém. Nevýhodou otevřeného akvária je to, že světlo výrazně více osvětlí místnost než akvárium s krytem. Takže záleží na jen tobě co se ti líbí. Co se týká osvětlení, je pravda že ceny některých led svítidel jsou astronomické, ale dají se pořídit i za přijatelnou cenu a mají výrazně delší životnost než zářivky. Nevím jak dlouhé je tvoje akvárium, ale osobně se mi na otevřené akvárium líbí třeba toto: https://www.sklorex-akvarium.cz/p6765-chihir...
26.12.2018 13:16
zdenekov   (id: 16093 )
[Odpovědět]
Ahojky všichni,
jsem začínající akvarista (jestli se to dá tak říct), po mnoha dnech čtení článků a shlédnutí mnoha videí, jsem si splnil svůj sen. Je to 14dní co jsem si založil akvárium 137x65x30cm cca asi 230litrů. Filtr FluvalFX4, topítko 300w, sterilizátor vlastní výroby dle videí, substrát Volcano Black, pár rostlinek z důvodu průhlednosti skrz stěnu. O víkendu jsem pořídil rybky, jak čistící, tak i neonky a pár Neritinek. Ve filtru mám jak vatu, molitan, keram.válečky, tak aktivní filtr (granule od SERY) a Purigen. Nasadil jsem baktérie od Rataje BactoEsex, vodu sterilizoval Primem, a denně přidávám dávku CO2 vital od Rateje.
A teď co dál?!?!
Voda není průzračná-křištálová, stále tam je mnoho jemných částeček, hladina je třetí den mastná(zakalená) a i trocha pěny se oběvuje! Co poradíte? Koukl jsem na přípravek Seachem Pristine, který by měl snad hladinu vyčistit i drobné částečky ve vodě. Co vy na to? A také se chci zeptat jestli mám přidat vzduchovací motorek pro lepší okysličení vody? Dělám určo chyby, proto jsem se tady dnes zaregistroval a budu moc rád za vaše rady. Posílám pár foteček akva i rostlin, které také nevypadají jak mají.
Moc děkuji Zdeněk OV.

Přiložený obrázek: moje akva
Pokec  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
1.12.2018 13:57
Martin Karviná   (id: 16081   UFO 200l  
 kategorie velká akvária, objem 175 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj Romane.
Právě ten vnější filtr nemám a zvažuji jeho koupi. U nás mají Filtr FLUVAL 206 za 1949KčTak nevím jestli jít do něho.

Přiložený obrázek: Filtr
Nemoc Tetry císařské - nové téma
23.11.2018 10:46
Previs   (id: 15968 )
[Odpovědět]
Zdravím nevíte někdo, co by tohle mohla být za nemoc, parazita? Mají to Tetry císařské a vypadá to jako nejaký váček a v něm nejaký parazit. Rybky na to umírají a nevim, jak jim pomoct. Děkuji za radu

Přiložený obrázek: Nemoc
Pokec  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
14.11.2018 10:58
Hope10   (id: 16069 )
[Odpovědět]
Ešte sa chcem opýtať, ako správne kŕmiť rybičky. Kŕmime ich ráno trochu granule pre Beťáka, večer vločky, tiež iba trochu, 6 pancierníčkovia dostávajú 1 tabletu na deň. V piatok majú rybky pôst. Beťák vyzeral, že je strašne zúfalo hladný, snažil sa zožrať aj niečo z tablety pre pancierníčkov. Ako mám vedieť koľko majú zožrať? Ak bude akvárium staršie, aspoň 2-3 mesiace, mohli by sme ešte dokúpiť 2 razbory a žabku Drápatečku, tú maličkú? Ešte sa opýtam, pri 54 l akváriu máme raz v týždni čistiť akvárko, čiže odčerpať 1/3 vody alebo by stačilo po dvoch týždňoch? Ďakujem za odpoveď
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
11.11.2018 15:04
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 11.11.2018 15:05
[Odpovědět]
Většinou se jedná o přemnožení bakterií. Jedná o prospěšné bakterie, problém je s jejich množstvím. Čeřením hladiny se dá problém hladiny částečně eliminovat. Bublinky na hladině jsou způsobeny tímto povlakem. Před posunutím rampy nad hladinu bylo vhodné povlak z hladiny sebrat. Nejlepší je položit kuchyňskou papírovou utěrku na hladinu a postupným tažením po hladině a současným vytahováním utěrky z vody, se povlak natáhne na utěrku a z hladiny odstraní. Čeřením hladiny se pak brání vytváření nového povlaku. Dá se také sbírat pomocí hladinových filtrů. Bránit proti vytváření slepé hladiny se dá i pomocí některých přípravků, ale s těmi nemám zkušenost. Samozřejmě příčiny slepé hladiny mohou být i jiné, například přehnojování, překrmování ryb, nedostatečná údržba akvária (odkalování, částečná výměna vody 1x týdně). U nového akvária je vhodné chvíli vyčkat a nepanikařit. Většinou si akvárium po pár měsících sedne a některé problémy se vyřeší bez přičinění majitele.
LED osvětlení  (Odpověď pro: Veverčák  Zobrazit původní příspěvek )
7.11.2018 8:31
xOB   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Jednoduche pocty: puvodni osvetleni melo 2x30W zarivek, zaricky maji ucinnost cca 70lm/W, takze to dava 4200lm. Pokud beru, ze zarivky nejsou smerove, tak se cast svetla vyzari mimo (zalezi jak kvalitni reflektory mas). Kdyz pocitam, ze 30% svetla jde mimo, tak puvodni svetlo davalo 2940lm na 60W (nepocitam zastarani zarivek).
Nyni budes davat 2550 za mensi nez polovicni cenu, takze akva na tom bude plusminus stejne, ale ty usetris pulku na elektrice
hejnové rybky  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
31.10.2018 23:31
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, prověřil bych ještě alespoň hodnotu NO2. Něco se těm neonkám ve vodě nelíbí a pokud by to bylo zvýšené NO2, léky se to napravit nedá. Výměna vody se dělá spíše jednou ta 14 dní při odkalování. Jinak, pokud člověk nemá karanténní nádrž, musí mít prověřeného dodavatele. Pokud chodíš do akvaristiky, je bezpečnější kupovat ryby, které již nějakou dobu v akvaristice mají (alespoň týden dva). Když si ryby prohlédneš a vypadají pořád v pohodě i po nějaké době, pak je nižší riziko, že si člověk něco zatáhne do akvária. Jisté to ale nemá nikdy.
hejnové rybky  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
31.10.2018 18:58
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Romane uhličitanová tvrdost 6, celková 7 PH 7,4 pokud si pamatuju. jinak s chemií si moc nerozumím.Dávkuju do akvária CO v tekuté formě, občas tzn 1x za měsíc nebo dva měním cca 30 litrů vody(ze 160), po výměně dodávám hnojivo(už nevím jakéže)samozřejmě 1x za měsíc čištění filtru ve vlažné vodě- filtr jede furt.No a teď co mi neonky mají jakoby místa bez barvy- nevím co to je dávkuju preventin.Bohužel, bohužel nemám karanténní nádrž.Hodila by se hlavně při nákupu nových, pokud bych měl odlovovat nějaké ryby z akvárka nevím jak bych to při takové míře rostlin dokázal.
Pokec  (Odpověď pro: selas  Zobrazit původní příspěvek )
31.10.2018 10:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Hnojivo do půdy člověk většinou řeší jen v případě snahy o kobercový porost. U echinodorů se též dává hnojivo, ale jen ke kořenům. U stonkovek si rostliny berou většinou živiny z vody a kořeny mají jen pro uchycení, tam živiny v půdě není nutno řešit.
23.10.2018 8:22
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, s tímto filtrem bohužel nemám zkušenosti, ale postupoval bych tak, že bych zkusil obvolat nejbližší akvaristiky, které mají tuto značku v sortimentu a poptal se tam.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|