Diskuse  (554. strana z 556)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
ryby
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2019 19:20
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Já to zase rozdělím na body.

1) testy 6 v 1 jsou asi nejmíň spolehlivé. Pravda, nejsou v tom samy, takových nepříliš spolehlivých testů je bohužel spousta.

2) Pokud je v akváriu do 50 mg/l NO3-, tak to pro zmíněné druhy ryb nepředstavuje zásadní problém, ale samozřejmě čím méně, tím lépe.

3) 28 st. C představuje pro některé druhy rostlin problém, ale měly by to přežít. Jiným to nevadí, je potřeba se podívat na konkétní druhy, co tam je. S hnojením bych si v této fázi nepřidělával starosti, to množství ryb to pohnojí dost a CO2 taky vyprodukují dost.

4) Tohle množství ryb je přibližně na stolitrovku, aby to bylo tak nějak stabilní (nebo stošedesátku a pak to bude s rezervou, čili bude možné prodloužit intervaly pro výměnu vody). Stolitrovku, kde nebude osm rostlin, ale tak dvacet nebo víc. Nebo to rozdělit do dvou takových padesátilitrovek. Pokud toho nelze dosáhnout, tak je potřeba častěji měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu a tak pořád dokola. Větší filtr nebo ještě jeden může trochu pomoci. Trochu, protože biologická filtrace v malých vnitřních filtrech s relativně velkým průtokem prostě pořádně fungovat nikdy nebude. Vnější filtr s předfiltrem možná pomůže.

A teď takové maximalistické doporučení: zajet do Hornbachu, tam koupit za cca 1350 Kč stošedesátku (100x40x40), založit dno, postupně tam dávat vodu po výměně, která by se jinak vylila (tak půlku, druhou půlku dolít čerstvou vodou), na burze za rozumné peníze sehnat nějaké rostliny podle vašeho vkusu, tak po pěti až deseti kusech od jednoho druhu, přihodit tam pár malých šneků, po měsíci tam polovinu vody vyměnit, přestěhovat ryby a zbylé rostliny a ze starého akvária udělat komorový filtr s přepážkami a s obrovským objemem filtrační hmoty. Něco takového: http://www.tlamovci.cz/diskusni-forum-tema.p...
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2019 8:48
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
1. Není zřejmé, co je "ně zvýšená hladina NO3"ní zřejmé, jaká hladina NO3 je ve vodovodní vodě (nebo v té, za kterou se měnilo, pokud to nebyla vodovodní).

2. Natolik zvýšené NO3, aby to začalo škodit rostlinám, by znamenalo už dávno mrtvé ryby. Problém bude nejspíš někde jinde.

3. To akvárium je přerybněné. To je jediné, co se na základě těchto informací dá říct s jistotou.
9.5.2019 5:21
Hope10   (id: 16069 )
[Odpovědět]
Potrebujem poradiť, u jednej z razbor som si všimla biele výkaly. Všetko vyzerá v poriadku, ryby žerú, sú aktívne, na správaní nepozorujem zmenu. Je možné, že ide o črevnú chorobu?
Partner rubriky
Partner rubriky
6.5.2019 21:39
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
- Poradíte co si přečíst (na netu) Prosim?

Začni horácem ( http://www.horacovoakvarium.cz ), přečti si to komplet, pak ještě jednou, pak pokračuj Surpanem ( https://surpanblog.cz/ ) a případně Jirkou Ščobákem ( https://scobak.blog.sme.sk ). Najdeš tam odpovědi nejen na všechny svoje otázky, ale i proč tomu tak je. Než si to přečteš, tak to rozhodně nezakládej a zejména nekupuj ryby.



- ryba/y

Ta betta asi v pohode. Teoreticky pár, ale nic víc.

- druh krevetek, pokud vubec

moc malý

- něco jiného co by cistilo stěny akvaria

levatky a okružáky. Pravděpodobně je tam zatáhneš s rostlinami

- rostlinky aby pomáhaly kvalitě vody

Jo. Co nejvíc jednoduchých rostlin. Slovy co nejvíc myslím tolik, kolik se jich tam vejde a ještě možná o něco víc.
Vyber si třeba tady: https://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-...

- Co na dno

Písek nebo štěrk. Bez vápence (nesmí pěnit v octu)

- musím mit víko (radši bych neměl)

nemusíš. ale budeš pořád dolévat vodu a ta vlhkost ti může někde kondenzovat, z toho jsou pak plísně a tak

- osvetleni

bezpodmínečně

- údržba minimalni nutna

Co nejmíň do toho zasahovat, jen občas měnit část vody

- úprava vody

Možná CO2. Pokud to budeš mít plný rostlin, mohlo by to fungovat i bez filtru.

- krmeni

No to už si snad nějaké seženeš
Bila tecka  (Odpověď pro: Jenda91  Zobrazit původní příspěvek )
21.3.2019 23:39
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No nevím, vždy to nějak začíná. Zpočátku ryby nijak na parazita nereagují, problém nastává, až se rozmnoží. Rozhodně terčáka sleduj. Rozhodně to neber jako diagnózu. Jen s popisu se problém identifikovat leckdy nedá.
20.2.2019 14:34
Jiřička   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Chtěl bych se zeptat zda vám všem smrdí voda v akváriu rybinou.? Musíme častěji větrat, jinač to je ve vzduchu cítit jako kdybychom kuchali kapra.
Vodu mám průsvitnou bez zákalu u 100l akvaria. Akvárko máme od Vánoc 2018.
20Lvody každou sobotu odeberu a dodám čistou,máme vlastní studnu.
Test na NO2aNO3 je v pořádku. Krmíme 2krát denně po troškách.
Filtraci máme zdvojenou vnitřní i venkovní celkem asi na 400L vody. Filtruji přes vatu kterou za 14 dní vyměním, protože silně páchne právě tou rybinou a je celá hnědá. Občas doplním bakterie. Rostlin mám zatím málo,nesehnal jsem tu co chci.
Ryb tam mám tolik,že vychází 1cm ryby na 1.5l vody.
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
10.2.2019 12:14
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Já bych to nechal tak. Beta žere z hladiny, razbory posbírají co začne klesat a pancéřníčci zlikvidují co dopadne na dno, což je v pohodě. Alespoň ryby vše spotřebují. Je také možno dát trochu krmiva mimo krmítko. Sice Claro 600 přímo neznám, ale myslím si, že to zvládne. Ten Eheim asi bude lepší s ohledem na objem filtračních náplní, ale asi to nebude nutná investice. Pokud chceš mít jistotu, kup si NO2 test a zkontroluj párkrát vodu. Pokud bude NO2 stále nulové, pak nitrifikační proces v akváriu je v pořádku a není potřeba nic měnit.
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 22:23
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Popravdě netuším odkud vítr fouká. Napadla mě infekční vodnatelnost, ale to by nemocná ryba měla kromě nafouklého břicha i zježené ploutve a neotírala by se o rostliny. Otírání o rostliny by naznačovalo přítomnost parazita, ale nic nevidíš. Léčit ryby metodou pokus omyl často vede k průšvihu. Teď již musíš doufat. Co se týká Sava, dá se použít jen na tuholisté rostliny. Asi bych rostlinky moc netrápil a počkal po znovu založení jak se to vyvine. Ohledně dna, nevím co používáš, ale pokud je to křemičitý písek, klidně ho můžeš nejen proprat, ale i převařit. Pozor na filtr, tem by měl být po celou dobu v provozu, aby ti nepomřely nitrifikační baktérie. Jo, jeden kámen, i kdyby to byl vápenec, ti průšvih v akváriu neudělá.
prosba o rady  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
2.2.2019 14:41
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
nafouklý byl jen jeden ze 4 čichavců- ne žádné rudé žábry biditelné změny pigmentu cizopasníci na těle- rybky kromě neklidného chování nevykazovaly anomálie- krmivo přijímyly ochotně, plavaly taky dobře- teďkom ti poslední pancéřníčci mají trochu schlíplé ploutve a začínají se hodně otírat o listy, jeden z kropenáčů má jakoby bílý pigment na hřbetě a těle- nikoliv ploutvích krmil jsem sušeným krmivem a dnes mi došla trpělivost vytahal jsem rostliny a že jich je, mám připravené sklenice od okurek protože náhradní a půjčená 15l nádržka teče, některé ryby půjdou pryč okamžitě a s tetrama černýma a kardinálkama to ještě zkusím. umíte mi poradit nějaký roztok, snad voda + nějaký ten krapetek sava ve kterém třeba preventivně vyprat rostlinky?Vypustím úplně vodu a asi by bylo dobré i proprat dno- jestli to je dobrý nápad ale myslím si že když hladina klesne to špatné z vody ulpí na dně a celé to začne znovu- a udělám holt restart, co mě těší, že se mi dařilo v rozumné míře držet na uzdě řasy a že mi rostlinky prospívaly tak, že bych mohl rozdávat přebytky- kdyby někdo z okolí Ostravy chtěl, můžu někde posečkat a nějaký ten kousek darovat Hygrofilii guanensis- kupovánu u Rataje.
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
1.2.2019 14:20
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ještě tu pisnu poslední řešení které mně napadá- restart.Vytáhnu rostliny v něčem- mírně slané vodě je omyju, dám chvilku bokem, odlovím ryby, vyberu, properu a spařím dno, umyju vnitřek nádrže a udělám ji znovu, staré dno, pak to své černé, zasadím rostliny pustím vyčištěný filtr a vrátím ryby....
prosba o rady - nové téma
1.2.2019 11:56
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )  Autor editoval příspěvek 1.2.2019 12:00
[Odpovědět]
Něco se mi v akvárku zlomilo.
Mám jej celkem zarostlé, dodávám co2 invital, před cca půl rokem jsem aplikoval ty tablety NPC
Rostlinky se teda drží.
Ale. I když jednou měsíčně měním ze 160l cca 30 uberu ji odkalovačem tzn detrit ze dna a propírka filtru začala se mi dělat mastná pěnová hladina.
Zákal není. Nepřekrmuju. rybek mám asi 18.
Začlo se ale něco kazit.Některé ryby se otíraly o listy- tzn paraziti- nasadil jsem jednak preventin a pak tu kombinaci dvou přípravků proti krupičce apod.voda zezelenala dlouho tak držela, ale účinek nebyl, jakmile bylo čiro některé ryby furt jakoby zblázněné někdy zase otírání o listy.
U kusů koupených v hornbachu- pancéřníčci kropenatí- ti mají jakoby na těle bílé místa ne povlak spíš ztráta pigmentu. včera jsem zjistil že se mi o listy otírá i pancéřníček zelený a dnes po návratu z práce jeden ko.
čichavci-dva jsem viděl exnout na vlastní oči- převrátili se břichem vzhůru a konec párkrát se ještě jakoby vzpamatovali ale konec.další měl pryč tlamku prostě jakoby užranou odpadlou, pryč, a poslední co jsem jej viděl živého měl děsně moc nafouklé břicho.
zatraceně nevím co se děje.

K vodě:
CL2 0 nula
Ph 6,4
KH 7,4
GIH větší než 16
NO2 0
NO3 250
Filtr jede imrvere, vzduchování mám 2 kameny- uprostřed a na opačném konci než filtr nejprve jsem jej používal zároveň se světlem, ale když jsem zjistil že na hadičce mám černou řasu vytáhl jsem to a přestal. Teďkom jsem to opět rozjel.kvůli pohybu hladiny
Světlo na časovač asi od 8 do 8 dlouho vše ok, pak jsem zjistil jakoby rezavou řasu na rostlinkách. na skle nic.svítím 35W led světlem
Když jsem doma hraju si i se stmívačem, pokud můžu tak od 18 h jim svítím méně.

Fakt by mě zajímalo kde soudruzi udělali chybu protože půl roku to byla radost pak se to nějak zkazilo

Přiložený obrázek: celková nádrž s divnou hladinou
dno  (Odpověď pro: Petr Pražma  Zobrazit původní příspěvek )
23.1.2019 17:17
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Také tento výrobek nepoužívám, ale na malém vzorku bych vyzkoušel, zda není příliš lehký a zda nebude mít tendenci se na dně přemísťovat, aby ti potom větší ryby nepřerovnaly rychle dno.
Tercovci neplavou  (Odpověď pro: Jenda91  Zobrazit původní příspěvek )
17.1.2019 20:22
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 17.1.2019 20:40
[Odpovědět]
U větších ryb to může být normální chování. Je možné, že v místnosti se něco pořád děje a ryby se bojí a stahují do nejvzdálenější stinné části akvária. Možná by pomohlo snížit intenzitu osvětlení. Nejsem ale odborník na terčovce, bylo by asi lepší kontaktovat nějakého chovatele. Na brněnské akvaburze často prodával pan Monhart, viz https://www.tercovci-brno.cz/ , můžete mu zkusit napsat.
prosba o rady  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
13.1.2019 15:49
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud si nevidíš příznaky nějaké choroby, pak bych léky nepoužíval. Například, pokud by to byla krupička (bílé tečky na rybách), pak kompletní léčba trvá asi čtrnáct dní. Jen nalít malachytovou zeleň do vody nestačí. Pancéřníčci i čichavci jsou uzpůsobeni k využití vzdušného kyslíku. U nich je to normální, že se občas vrhnou k hladině a naberou si vzduch. Problém by byl, kdybys měl u hladiny jiné ryby, tetry, parmičky apod.
28.12.2018 12:30
aldare   (id: 8003 )
[Odpovědět]
Reakce po 10 letech :)
Teplota pro vetsinu hypancistrusu je idealni mezi 27-29C. 30C neni vubec zadny problem, naopak je to lepsi nez 26C.

Sewellie mam jiz drahno let v akvariu s tercovci, kde je stabilne 28-30C, v pripade problemu na nekolik dnu i 33C. Nikdy s tim nemely zadny problem. Jediny problem, ktery sewellie muze s touto teplotou potkat, je nedostatek kysliku. Nicmene pri dostatecnem proudeni vody zvladaji bez problemu i zminenych 33C.
28.12.2018 12:13
Ditroa   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Nedá mi to nereagovat na Váš příspěvek,jelikož uvádíte že Vám pošly tyto ryby: Sewellia, která se chová při teplotě cca 20° až 24° a dále krunýřovec L201 Inspektor teplota do 27° a vy je vystavíte teplotám 30°, tedy slabší kusy tuto teplotu nesnesou a pomalu hynou, takže asi na vině nebude Esha, ale zřejmě nedodržení životních podmínek;-((
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
16.12.2018 22:49
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No e divné, pokud jsi dávkovala přípravek správně, že by to mělo takový dramatický vliv na ryby. To NO2 jsi naměřila kolik? Neprala jsi při té částečné výměně vody i filtr?
Pokec  (Odpověď pro: Martin Karviná  Zobrazit původní příspěvek )
4.12.2018 8:27
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No záleží na tom, co tam máš za ryby a jaké jsou to krevetky. Já mám například ve společenském akváriu v kombinaci s gavůnky, tetrami a pancéřníčky krevetky Macrobrachium dayanum a je to bez problémů.
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
11.11.2018 16:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Co se týká počtu rybek, asi bych momentálně žádné další ryby nekupoval. Je jich tam dost a akvárium je docela nové. Dal bych mu čas. Co se týká bublinek, pokud by bublinky vytvářel jen beťák, pak by to znamenalo, že si staví hnízdo. Pokud ale bublinky jdou z filtru a zůstávají na hladině, je to dáno již zmíněnými bakteriemi. Rybkám to ale nijak neublíží. Ohledně řas bych nebyl takový optimista, dříve či později se objeví v každém akváriu. Jsou i tom tvém, minimálně na tom kameni. Ten zelený povrch bude řasa. Jen pro jistotu, kámen zelená a nedá se ta vrstva jen tak setřít, že?
hejnové rybky  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
1.11.2018 22:45
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No pokud ti se ryby v akváriu chovají neklidně, může to být problém s nahromaděným, již zmiňovaným, NO2. Osobně bych jednou za 14 dní odkalil asi tak 1/5 objemu vody akvária, tím zajistíš i částečnou výměnu vody. Co se týká hnojení, používám PMDD, dávkuješ jej každý den dle objemu vody v akváriu. Určitě lepší než hnojení pomocí tablet. Máš lepší kontrolu nad tím, co do akva v daném okamžiku přidáváš. Pokud se rozhodneš PMDD používat, tak složku KNO3 doplňuj jen tehdy, pokud je obsah NO3 v akváriu nízký. Takže si kup test nejen na NO2, ale i na NO3, ať máš přehled. Jinak ano detrit je hnojivo, jen je zde otázka vyváženosti prvků v něm obsažených.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|