Diskuse  (2. strana z 289)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejstaršího po nejnovější)
Hledaný text:
rostliny
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Kniha návštěv - nové téma
2.1.2005 0:00
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,nedávno se tady psalo o listech rostlin,které vypadaly jako by byly posypané bílým pískem.Listoval jsem v této knize sem a tam,ale ten dotaz jsem už nenašel(asi ho přehlížím).Tak Vás chci poprosit,jestli mi napíšete ještě jednou co to znamená.Jinak jsem P.denissonovy přestal shánět,prostě je maj asi jenom v Brně.Místo nich jsem si pořídil 10ks Teter červenohlavých,mám je teda 11dní a teprve se uvidí,jak se jim bude u mě dařit,ale to čilé hejnko vypadá dost dobře.A vlastně jsem zapomněl napsat,jak jsem vyhodil to jedovaté uhlí,tak se vše už dalo do kupy,rostliny opět začly rust i ty rybičky jsou čilejší.Jak se říká:chybama se člověk učí.Díky a zas ahoj
Kniha návštěv - nové téma
5.1.2005 0:00
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
To máte pravdu.Například ty kořeny z rašeliništ jsou asi nejhorší,sice jsou cenově nejdostupnější,ale je to humáč.Chce se to pořádně informovat,než si něco pořídit(at jsou to kořeny,ryby,rostliny atd.).Ono to je někdy těžký,když přijde člověk do akvaristiky a prodavač ho ujištuje,že ten kořen nemá chybu,že to nic s vodou neudělá a přitom vůbec neví o co jde!I stímto přístupem jsem se setkal.
Kniha návštěv - nové téma
6.1.2005 0:00
Márty   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
tak se mi akvarko dalo enjak do kupy, predevcirem mi dosly rostliny tak sem je hned zabudoval do dna a uvidim, kazdopadne sem vymenil vetsi cast vody a jeste sem dneska odkalil trochu, ryby krmim stridmeji, podle me sme je prekrmovali. Jinak mecoun zase otravuje samicky, akorat zivorodka jedna samice je jeste nejaka divna, a plave porad u vrchu, taky sem si vsiml ze se mi ryby otirali nejak o rostliny a podobne ale neni na nich znamka niceho, tezko rict co to zase je, ja uz se z toho zblaznim, dam ted akvarku klid, a uvidime.
Partner rubriky
Partner rubriky
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Márty  Zobrazit původní příspěvek )
6.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ono na začátku je to většinou náročné a někdy až dramatické. Časem se to ale usadí a pokud budeš pro nové rybičky dodržovat karanténu a nebudeš krmit živou potravou, tak to bude bez problémů. To že se rybičky otírají o rostliny není dobré, mohlo by se jednat o nějakého kožního parazita, i když to může být v pohodě. Raději to ale bedlivě sleduj, ať případný problém můžeš podchytit v zárodku.
Kniha návštěv - nové téma
11.1.2005 0:00
ola   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím všechny nadšence, mám se synem taky doma akvárium a tak koukám ,kde je něco nového a tak . Teď bych potřebovala radu do akvária se mi dostala plíseň takže léčím ,problém je spíše ten ,že se mi pořád kalí voda a výměna moc nepomáhá . Nemohu přijít na důvod . Pak mám několik ancistrusů a ti mě spásli veškerou zeleň i když krmíme tabletama .Pořád jim totiž rostliny chutnají více než strava v tabletách . Vlastně se jim ani nedivím . Takže bych byla vděčná za případné nápady.Dík
Kniha návštěv - nové téma
14.1.2005 0:00
Tommy   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
pro Tomáše: Ahoj, osobně sice neonky červené nechovám (mám pouze hejno neonek obecných), ale ze svých zkušeností vím, že je lepší vytvořit danému druhu ryb optimální prostředí - i když pan Rataj sám říká, že dnes jsou akvarijní ryby dost přivyklé na často velice odlišné prostředí, než ve kterém žili jejich prapředci, které lidé dovezli z jejich domoviny (u neonek je to především oblast Amazonie, řek Amazonky a Rio Negro). Vytvoříme-li tedy rybám "ní"edí (pH, tvrdost, atd.), daří se jim dobře, jsou krásně vybarvené a netrpí chorobami. Osobně si myslím, že je hlavně důležité bohaté osázení nádrže rostlinami více druhů, aby některé druhy netrpěli na úkor jiných. Pro neonky jsou doporučeny především rostliny rodu Cryptocoryne - což souvisí především s hodnotou pH - tomuto druhu rostlin vyhovuje voda s pH < 7 (nejlépe 6,5-6,8). V poslední době jsem vyzkoušel dodávat do nádrže CO2 (pomocí kvasnic, rozpuštěných ve vodě s cukrem - návod na akvarista.cz), čímž lze celkem nenásilně snížit pH. Pro změkčení vody lze úspěšně použít hezkou rostlinu Egeria densa (Douška hustolistá), která z vody odčerpává vápenaté soli a zároveň je to skvělá ""u. Efekt osazení Egeríí jsem sám vyzkoušel - z vodovodní tvrdosti 12°dK jsem se po pár týdnech dostal na necelých 8, což je, dle mého názoru, docela solidní. Přeji hodně úspěchů. T.
Kniha návštěv - nové téma
15.1.2005 0:00
Jitka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahojky.Mám akvárko 360 l, asi 2 roky v provozu.Moje problémy začaly asi na podzim, kdy mi rostliny přestaly růst, a začaly mi vše obrůstat černá řasa.Svítila jsem denně asi 6 hod. zářivkami 2 x 36W, nehnojila jsem.Před vánocema jsem zvýšila osvětlení na 6x36W (216W), začala hnojit denně PMDD, rostliny protrhala, nepoužitelné vyhodila, dokoupila nové. Snížila jsem tvrdost vody z 25 na 14, ph mám kolem 6,8. Bublám CO2 z kvasnic.V akvárku mám 15 skalárů, 2 přísavky thajské,2 ancistruse.Minulý víkend jsem vytrhala všechny rostliny, 50% jsem jich vyházela, protože byly příšerně obrostlé černou řasou, koupila jsem nové, dno prohrabala asi ve vrstvě 4 cm, odkalila, vrchní vrstvu štěrku nahradila novou, znovu osázela a použila asi 1/2 staré vody.A dnes už je zase na nových rostlinách vidět, jak jim černají okraje listů. Co dělám špatně? Poradíte? Díky
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Jitka  Zobrazit původní příspěvek )
15.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj Jitko. Na konci listů jsou štětičky nebo spíše povlak? Nebo-li o jakou řasu se jedná?

Obecně podle nás ale platí, že se jedná o nerovnováhu mezi živinami a rostlinami, které je spotřebovávají. Takže obecná rada zní, doplnit rostliny a omezit přísun živin pro řasy (NO3 a PO4 - kup si nějaké testy). Pokud je živin málo, dokáží rostliny tyto živiny spotřebovávat přednostně a na řasy pak nic nezbude. Pokud dodáváš PMDD, tak v případě, že naměříš NO3 více než 10 mg/l, vynech složku KNO3. Množství PO4 by se mělo pohybovat pod 1 mg/l (pravidelná výměna části vody). Jo a zkontroluj si i vodu, kterou používáš na doplňování. Řešení tvého problému ale rozhodně není krátkodobá záležitost. Dívala jsi se na článek o řasách?

P.S. Osvětlení je podle nás dobře nadimenzováno.
Kniha návštěv - nové téma
16.1.2005 0:00
Jitka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám ještě jeden problém. Některé rostliny jakotřeba Sagittaria nebo Echinodorus začínají ztrácet zelenou barvu z listů. Jsou jakoby žluté, spíš bílé. Vypadá to takto. Čím by to mohlo být? Děkuji.
Kniha návštěv - nové téma
25.1.2005 17:51
Tommy - to Zuza   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, tetry císařské by se údajně měli chovat min. v 50 lt. nádrži (1 samec + několik samic), v nádrži 100 lt a více může být větší skupina s několika samci. Jinak pH se doporučuje kolem 6,5, tvrdost není nijak podstatná (CT do 12°N)-vzhledem k obsahu CO2 je pro rostliny vhodná uhličitanová tvrdost tak kolem 3-4°dKH. Rostlinami pro tetry c. nešetři, nádrž má být hustě osázená, osvětlení tlumené. Více najdeš v knize "utorů J.Hofmanna a J.Nováka, naklad.Vašut (www.vasut.cz) za 99,-Kč. Hodně zdaru. T.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Ondra  Zobrazit původní příspěvek )
25.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Focení akvária je problém. Pokud chceš mít ostré ryby, musel by jsi akvárium hodně nasvítit nebo používat externí blesky. Pokud chceš fotit s interním bleskem, tak musíš fotit hodně z boku, jinak budeš mít problémy s odrazem. Navíc při použití blesku pak většinou barvy nevypadají moc přirozeně. Pokud ti ale jde hlavně o zachycení kompozice akvária, případně zrovna se nepohybujících rybiček , pak stačí fotit bez blesku. Pohybující rybičky se sice trochu rozmáznou, ale rostliny kameny a nepohybující se rybičky budou v pořádku. Je potřeba si ale uvědomit, že fotíš na dlouhé časy, to znamená, že to v ruce neudržíš (všechno se ti rozmaže). Pokud nemáš k foťáku stativ, pak si narovnej na stůl či židli před akvárium například knihy tak, aby jsi na ně foťák mohl položit a ten zabíral celé akvárium nebo požadovaný výřez akvária. A aby jsi netřepal foťákem při mačkání spouště, tak foť pomocí samospouště. Tak získáš asi nejlepší výsledky. Musíš toho ale nafotit víc, protože jen některé fotky vyjdou. Hodně zdaru při focení.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: TOM  Zobrazit původní příspěvek )
26.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud nemáš příliš jemný nebo extrémě hrubý písek a rostliny se v něm udrží (rybičky je nevytáhnou), určitě v něm rostlinky přežijí. Některé rostlinky (např. anubiasy) se doporučuje spíše připevňovat ke kořenům, protože v písku mají jejich kořeny tendenci uhnívat. Ale není to úplně nutné.
Kniha návštěv - nové téma
7.2.2005 8:22
ADA   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
AHOJ PROVOZOVATELÉ NEJLEPŠÍCH STRÁNEK O AKVARISTICE!!! MÁM DOTAZ- SNAD HLOUPÝ ALE PROSTĚ SE PTÁM. JEDNO Z MÝCH AKVÁREK MÁ ASI 15 LITRŮ . JSOU V NĚM ASI 5 PAVÍ OČEK A TŘI ROSTLINY- KTERÝM SE TAM DAŘÍ LÍP NEŽ V TOM 90L AKVÁRKU. NO CHCI SE ZEPTAT JESTLI JE NUTNÉ TOMU MALINKÉMU AKVÁRKU PŘES DEN SVÍTIT JESTLI NESTAČÍ DENNNÍ SVĚTLO. DÍKY A MÁTE TY STRÁNKY FAKT BOMBASTICKÝÝÝÝ, ALE UŽ JSEM VÁM TO PSALA ASI 154 KRÁT. TAK ČAU
Kniha návštěv - nové téma
7.2.2005 9:05
Ahooj   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
ahoj pamatuje te jak jsem tu řešila problém s parmičkou černopruhou a krásnoploutvou, tak už jsem to konečně vyřešila. takže : Crossocheilus siamensis syn. Epalzeorhynchus siamensis - parmička černopruhá Velmi dobrý likvidátor řas v akváriu. V krátké době dokáže spolehlivě zlikvidovat porosty zejména zelených řas, ale i ruduchy, různé tzv. štětičkové řasy, kterých si jiné ryby, požírající řasy, nevšímají. V případě nedostatku řas či rostlinné potravy, bohužel okusuje jemnější, křehčí rostliny. Od velmi podobné parmičky krásnoploutvé se liší bezbarvými ploutvemi a tmavým pruhem táhnoucím se od špičky hlavy až ke konci ocasní ploutve. Je to mírumilovná rybka, vyžadující aspoň středně velkou nádrž. Epalzeorhynchos kalopterum - parmička krásnoploutvá Často bývá v akvaristikách zaměňována s výše uvedenou a velmi podobnou parmičkou černopruhou. Tmavý pruh táhnoucí se středem těla má nahoře lemovaný nažloutlým proužkem a má tmavěji, pestřeji vybarvené ostatní ploutve, s bílými konečky (odtud český název krásnoploutvá). Uvádí se také jako dobrý požírač řas, ale na rozdíl od parmičky černopruhé není v tomto tak aktivní.
Kniha návštěv - nové téma
10.2.2005 9:56
Chemiq   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Když jsem si tak tady ten web prošel, docela by mě zajímalo, kolik vás to všechno vyšlo? Myslím technika + ryby + rostliny... A na kolik hodin práce, než jste z toho udělali to, co tady teď prezentujete? :o)
Kniha návštěv - nové téma
13.2.2005 17:58
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,chci se s váma poradit.Jakým způsobem mám nejlépe a trvale snížit PH?PH mám přes 7,přestaly mi růst rostliny,tak jsem udělal test a bylo to jasný.
Kniha návštěv - nové téma
14.2.2005 16:51
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Věc se má takto:2 roky jsem vlastnil pouze 200l akvarium.Perfektně fungovalo,pěkně zarostlé,rostliny krásně rostly,byly svěže zelené.A v tom to akva bylo PH6,5.Před 6měsíci jsem si pořídil 390l akvarium.Takže jsem rostliny nechal pořádně rozrůst(přestal jsem je krátit apod.) a přehodil je se vším všudy do těch 390l.Asi po 2měsících se jejich růst zpomalil,o některé rostlinky jsem úplně přišel a ostatní tak nějak pomalu rostou.Ph 7,4.I Pernik píše,že když měl Ph vyšší než 7,tak mu rostlinky nešly.PMDD i CO2 aplikuju.
Kniha návštěv - nové téma
17.2.2005 21:49
radek   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Přidal jsem do akvária 2 nové rostliny - Echinodorus bleherae - submerzní formu. Po asi dvou týdnech mi začaly hnědnout listy, které jsou blízko osvětlení a vzduchování. Jiné listy jsou zatím v pořádku. Nevíte v čem je hlavní problém? Díky.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Marcel  Zobrazit původní příspěvek )
20.2.2005 14:41
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
To záleží na tom, zda chceš pěstovat rostliny a popřípadě jaké. Většina rostlinek totiž vyžaduje více světla, takže přidat další trubici by se asi hodilo. Také záleží na tom, jakou mají trubice svítivost (udává se v lumenech). SUN_GLO patří spíše mezi ty méně svítívé a asi také mezi nejdražší (zkus si porovnat svítivost a pořizovací cenu). Osobně používáme trubice OSRAM LUMILUX.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: AIS  Zobrazit původní příspěvek )
20.2.2005 20:27
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Je pravda, že když je ancistrus starší, často začne ""ale že by dva ancistrusi dokázali zlikvidovat zarostlé 450 l akvárium, to se mi nezdá. Přemnožení řasy způsobuje přebytek živin v akváriu, které nedokáží zpracovat vyšší rostliny. Čím máš rostlinek méně, tím více živin zbývá na řasy. Co se týká výměny zářivek, tak pokud máš opravdu hodně světla (orientačně více než 0,7 W/l), tak v tom by také problém být neměl. Asi byh se zkusil soustředit na přebytek NO3 a nedostatek některých jiných prvků (např. železa) potřebných pro růst rostlin. Z tvého popisu není jasné zda nemáš náhodou přerybněné akvárko. Také nepíšeš jak často měníš část vody. I v tom by mohl být problém. Problém by mohl být i v překrmování. No snad si něco z toho mého monologu vybereš.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|