Diskuse  (136. strana z 137)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
rak
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Netradiční akvárium  (Odpověď pro: Jana79  Zobrazit původní příspěvek )
27.6.2017 10:56
Anthrax   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, jak bys tam řešila elektriku k filtru a další techniky? a jak údržbu? Navíc ta deska se ti bude zamlžovat a nebude to vypadat hezky. Podle mě je to velice nepraktická samoúčelnost, protože na ty ryby stejně takhle z vrchu neuvidíš a když se na ně budeš chtít podívat normálně budeš si muset lehnout na zem. Být tebou nastuduji spíše základy akvaristiky, protože tohle nemůže myslet nikdo vážně.
10.3.2017 22:08
tommyy   (id: 12800   Větrník  
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj, potreboval bych radu. Jak se co nejefektivneji zbavit kalu z vytekleho kvasu CO2 do akvaria. Vymenil jsem cca 100l vody ze 180l a prakticky zadny efekt to nemelo. Mate nekdo podobne spatnou zkusenost? Rad bych se vyhnul tomu, abych musel cele akvarko predelavat. Za pripadne rady dekuji.
mrtvá neonka  (Odpověď pro: ren  Zobrazit původní příspěvek )
16.2.2017 22:10
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Když je ryba stará, tak to jde na ní poznat, že už schází věkem. Jiných příčin smrti může být mraky, bohužel nemám věšteckou kouli, takže neřeknu. Základem všeho je biologická rovnováha v akváriu, takže řeš tu, pokud je OK, tak je vše v pořádku.
Partner rubriky
Partner rubriky
4.2.2017 19:29
Durik   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Toto som nasiel na http://www.akva.sk/clanky/uv.php


UV - sterilizátor

Najznámejším zdrojom ultrafialového svetla je slnko. Slnečnému svetlu sa už oddávna pripisuje schopnosť zastaviť rozmnožovanie infekcií a mikroorganizmov. Ultrafialové svetlo, známe ako UV, je jednou s energetických pásiem v elektromagnetickom spektre. V tomto spektre sa UV nachádza medzi viditeľným svetlom a röntgenovým žiarením. Čím je kratšia vlnová dĺžka, tým je väčšia produkcia energie, preto UV svetlo má menej energie ako röntgenové lúče a viac ako viditeľné svetlo. UV oblasť sa skladá zo štyroch hlavných častí.

Elektromagnetické spektrum:

Elektromagnetické spektrum
UV oblasť je zložená so štyroch podskupín: UV vo vákuu, UV-C, UV-B, a UV-A. Štandardnou jednotkou na meranie vlnovej dĺžky je nanometer (nm). Jeden nanometer je 10-9 metra. (tabulka - www.energo-chm.sk)

Elektromagnetické spektrum - rozšírená škála ultrafialového žiarenia:
Elektromagnetické spektrum

Vrstva UV-A (310-400 nm) sa používa v lampách na opaľovanie.
UV-B (280-310 nm) a UV-C (200-280 nm) sú vrstvy, ktoré majú vlnovú dĺžku, ktorá je najvhodnejšia na ničenie baktérií. Vlnová dĺžka, ktorá je najefektívnejšia na deštrukciu mikrorganizmov je okolo 254nm. Pod 200 nm nastávajú vhodné podmienky na tvorbu ozónu. Keďže vo väčšine prípadov ide hlavne o zničenie mikrobiologickej kontaminácie, je vhodné použiť rozpätie medzi 200-300 nm.

UV - sterilizátor UV lampa UV - sterilizátor

UV svetlo je vyžarované pri prechode elektrického výboja cez pary ortuti medzi dvomi elektródami, ktoré sa nachádzajú v kremennom kryte lampy. Štandardné lampy na opaľovanie sú povrstvené fosforom, ktorý prepúšťa len malé množstvo UV, ale premieňa väčšinu energie na viditeľné svetlo. Naopak, kremenný kryt na lampách na ničenie baktérií umožňuje prechod až 93% UV svetla.

UV-schéma

UV dezinfekčné systémy sú unikátne zariadenia, využívajúce proces ultrafialového žiarenia na odstraňovanie baktérií, plesní, vírusov, zákalov vody a rias bez použitia ohrevu alebo chemikálií. Sú vhodné k použitiu tak pre sladkovodné aj morské akvária. Je to metóda ktorá absolútne neškodí životnému prostrediu. Mimo prístroj sa dostane len viditeľné svetlo. Prístroj je možno použiť i vo voľnej prírode ako je napríklad záhradný rybníček alebo bazén, vlastne všade tam kde sa vyžaduje voda zbavená mikroorganizmov. V zime sa ale musia UV sterilizátory chrániť pred mrazom.

UV - sterilizátor UV - sterilizátor

Voda sa nasáva sacím filtrom alebo čerpadlom a pri návrate do akvária prechádza UV sterilizátorom, poprípade môžme UV prístroj zapojiť len na samostatnú hadicu s čerpadlom. Pokiaľ by ste ožarovali celé akvárium trubicou umiestnenou napríklad nad akváriom, nebolo by to k ničomu lebo voda veľmi silne pohlcuje žiarenie. Preto všetky UV lampy používané v akvaristike sú v púzdre cez ktoré je vedená voda. UV - sterilizátor má dvojitý plášť skla, ktorým je vedená voda v vzdialenosti 4 mm pozdĺž žiariča UV. Pracuje tak že mikroorganizmy, riasy, baktérie vystaví smrtiacemu UV-svetlu, ktoré ovplyvní stavbu ich DNA, zabráni ich množeniu a tým efektívne sterilizuje vodu. Tým zabránime ich tvoreniu už v počiatku a vyhneme sa napr. rôznym onemocneniam rýb. UV sterilizátor samozrejme nie je všeliek ale napríklad v prípade zavlečenia choroby do akvária novými rybami nám liečenie urýchli a akvárium sa skôr stabilizuje ako len pri použití klasických liečiv. UV - svetlo, napriek tomu, že ničí mikroorganizmy, nemá žiaden negatívny vplyv na ľudský organizmus alebo kvalitu produkovanej vody. Čím dlhšiu dobu preteká voda prístrojom, tím väčšia je dávka ultrafialového žiarenia a v dôsledku toho je väčšie percento odstránenia zárodkov. Krátkodobé ožarovanie vody nemá význam. Ožiarené a tým usmrtené budú len tie mikroorganizmy, ktoré obsahuje pretekajúca voda - tým pádom nitrifikačné baktérie, usadené vo filtri, na dne nádrže alebo rastlinách sa nedostanú do kontaktu s UV. "dávkovanie" žiarením nie je možné lebo voda nemôže ultrafialové svetlo akumulovať ani transportovať. Pri činnosti UV sterilizátora nie sú potrebné žiadne chemikálie a nie sú ani dávkované do vody. Neovplivňuje pH, ani chemické zloženie vody. Prístroj by mal byť trvale zapnutý. Zapínaním a vypínaním sa skracuje životnosť lampy. Pokiaľ nedôjde k mechanickému poškodeniu krytu UV, je použiteľné prakticky celoživotne.

pôsobenie UV-sterilizátora

Výkon UV 90% účinnosť 99% účinnosť pre akva. do
5 Watt
8 Watt 1400mW
10 Watt 1900mW 300l/h 175l/h 350L
11 Watt 3200mW 400L
15 Watt 3600mW 450l/h 250l/h 600L
25 Watt 5200mW 1000L
30 Watt 9000mW 950l/h 500l/h 1500L
36 Watt 14000mW 2000l/h 1200l/h 6m3
55 Watt 17000mW 30m3
75 Watt 25000mW 4000l/h 2500l/h

• údaje o percentuálnej úspešnosti žiarenia sa u rôznych výrobcov môžu dosť líšiť, tu záleží od použitej technológie výroby a typu lampy

• čím nižší počet watov má UV žiarič, tým je nižšia jeho účinnosť

• v prípade potreby je možné zapojiť/skombinovať aj viacero UV prístrojov za sebou

• dĺžka životnosti UV lampy je závislá od konkrétneho typu lampy a jej výkonu, väčšinou to býva 8000h čiže približne rok trvalej prevádzky
Skaláry - nemoc - nové téma
9.1.2017 18:42
Mitroz   (id: 15785   Akvarijní prvotina  
 kategorie velká akvária, objem 280 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím všechny. Prosím o radu.
Jsem začátečník v akvaristice, po několika měsících příprav čtení různých článků na internetu a procházení příspěvků na fórech jsem založil před dvěma měsíci akvárium.
Objem je 300 litrů, vydržel jsem to 14 dní bez rybek jen s rostlinami a čekal až se to zajede. Vím, že bych měl čekat déle, ale už se to nedalo vydržet Poté jsem pořídil 6 teter krvavých, 6 neonek, 4 pancéřníčky leopardí a 6 otíků. Vše OK, voda dle testů se držela v normě a po dalších 14 dnech klesly NO2 a NO3 na prakticky nulové hodnoty. Všem rybkám se dařilo, rostliny rostly a stále rostou jako divé, nestíhám prostříhávat. Aby to nebylo tak prázdné před 14 dny (měsíc a půl provozu) jsem přidal dalších 6 neonek, 4 tetry krvavé, 2 ancitrusy a 4 mladé skaláry. Týden bylo vše OK, pak ale Skaláry přestaly žrát, schovávají se u dna v rostlinách, jsou apatické, jen občas vyplavou, jedna něco sem tam sezobla, ale málo.
Dva dny jsem je pozoroval a žádná změna.
Hledal jsem opět všude možně co by to asi mohlo být. První volba padla na žábrohlísty s tím, že by asi mohlo být ono. Jedna se otírala o kytky a přišlo mi, že je má více prokrvené. Odlovil jsem je, dal do karanténí nádrže (25 litru, vnitřní filtr,topení, vzduchování, přebytky rostlin z hlavního akva) a aplikoval eSHA 2000 protože jsem nevěděl zda je to opravdu ono. Po léčbě jedna skalára OK začala žrát a byla čilá, začala napadat ty ostatní u kterých žádná změna. Čilou jsem vrátil zpět do velké nádrže a pro ostatní začal opět zoufale hledat. Podle dalších příznaků (šedý detrit, nepříjímání potravy, apatie) jsem se přiklonil k tomu, že by mohly mít trávící problémy a vyhrabal na internetu doporučení léčit pomocí Entizolu, zvýšil teplotu na 30 stupňů, měním každý den 1/3 vody. Dávám čtvrtý den, ale bez nějakého valného zlepšení, občas něco sezobnou, ale je to fakt málo. Snažím se potravu měnit a střídat (2 druhy vločkového, mražené patentky, živé koretry) ale bez úspěchu. Ostatní rybky jsou OK, čilé, žerou a daří se jim dobře.
Budu rád za každou radu co s nimi.
Díky!
13.11.2016 16:46
Milos   (id: 9641   Pokus o rostlinne akvarium  
 kategorie malá akvária, objem 39 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Fred ll.  
 kategorie velká akvária, objem 780 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nano  
 kategorie malá akvária, objem 30 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
No, nejlepe by bylo si udelat tu prezentaci, at se muzem kouknout a zhodnotit, kde by mohl byt problem nebo aspon podrobne popsat akvarko, objem, rostlinky ano ci ne a kolik, rybi slozeni vcetne poctu, filtrace, proste prakticky vsechno vcetne kdy bylo akvarko zalozeno a jak probiha udrzba.
Expedice za raky - nové téma
15.10.2016 17:31
RAk   (id: 2766 )
[Odpovědět]
Vážení kolegové a kolegyně.
Chci Vás požádat o pomoc na podporu expedice:
Za novými druhy raků na Papuu.
Jiří Patoka z ČZU ( rakař- napsali knihy o racích)
společně s Martinem Bláhou z JU se ucházíme o grant na expedici Neuron. Chceme prozkoumat papuánské raky. Na stránkách projektu jsou soutěžní videa, u kterých je po registraci možné hlasovat. Videa s nejvíce hlasy postoupí k ústní prezentaci. Naše video má název "novými druhy raků na Papuu"aždý hlas se počítá, za vaši případnou podporu předem díky!
expedice.nfneuron.cz/…
Je i v našem zájmu se dozvědět nové poznatky o našich chovancích.
7.7.2016 16:55
Bimbo   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, mám dotaz ohledně nemocného severáka. Ryba polehává po dně, špatně plave. Většinou s hlavou nahoru. Zřejmě neovládá plynový měchýř, jak by měla. Na tělě nejsou patrné žádne abnormality. Bez zježených šupin, nafouknutého břicha či zvětšených očí. K tomuto stavu došlo v podstatě přes noc z ničeho nic. Ostatní ryby v nádrži jsou vitální. Ryba je stará cca 8 měsíců a dosahuje velikosti okolo 10 cm. Děkuji za případné reakce. LM
11.1.2016 15:48
Paja222   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Díky moc za vyčerpávající příspěvek. Kdysi (cca 5 let zpět) jsem měl 600litrové akva, než jsem já id*ot koupil "kné"bičky ze zverimexu (tenkrát jsem ještě neuvažoval o karanténě ) a celé akva šlo... no, daleko. Tam jsem nijak nehnojil a řasa nikde nebyla (ale na druhou stranu jsem každý měsíc dával vedle rakovi na přilepšenou hromadu šneků).

Do tohoto akva bych rozhodně chtěl párek zakrslých červených čichavců a ti jelikož se zdržují u hladiny, chtěl jsem jim tam dát něco, v čem se budou moct maskovat a nebudou se bát otevřeného prostoru, ale pokud je jiná varianta, tak sem s ní.

K tomu hnojení tekutého CO2 - mohl bys mi napsat k tomu víc? Jak to sehnat/vyrobit, nebo nějaký podrobnější návod?
24.12.2015 21:26
Milos   (id: 9641   Pokus o rostlinne akvarium  
 kategorie malá akvária, objem 39 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Fred ll.  
 kategorie velká akvária, objem 780 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nano  
 kategorie malá akvária, objem 30 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )  Autor editoval příspěvek 24.12.2015 21:35
[Odpovědět]
Ja nejsem zadnej specialista na Malawi, mel jsem jen aulonocary ve spolecenskym akvu. Ale na zaklade svych zkusenosti s nimi a vedomosti s mbunami (coz je lepsi volba pri malem akvu), tak muzu rict jen toto.
1. akvarko je male na vic druhu, max. jednodruhova nadrz pro mensi druh tlamovcu
2. Volba druhu je otazka, pri jednodruhovce jde prakticky jen o vnitrodruhovou agresi, kazdopadne hodne ukrytu je treba, proc, to viz dole
3. pomer samicek a samecku ... tezka volba ... ideal jen jeden samecek. ale ... u mnoha druhu tlamovcu nepoznas kdo je kdo az do urciteho veku a tudiz nakupujes mlady rybky bez znalosti jejich pohlavi ... opet, nevim jak to funguje se vsemi tlamovci .... nicmene vetsi pocet znamena rozlozeni agresivity a proto jen jeden druh do velikosti akva a hodne ukrytu ...
4.Zpet k sameckum a samicim, vetsina samicek tlamovcu jsou nevyrazne zbarvene, takze urcite chces i samecky se koukat. Nemusi to byt u vsech druhu to same, tak radej projit atlas, kdyz uz je to jednodruhovka a zvolit druh, ktery by se ti libil, vzdy se muzes vratit a polozit novy dotaz a treba se ti nekdo ozve podle zkusenosti.
PS: Jinak, hodne lidi dela tu chybu, ze si sestavi akvarko s tlamovci tzv. mbuna a a to akvo je prakticky otevrene s minimem ukrytu .. asi to delaj proto aby svy ryby videli, ale neni to jejich prirozene prostredi. Vic otevrene akvarko (i tak je potreba mit dostatek ukrytu), je spis pro aulonocary a dalsi non mbuna druhy. Pro vytvoreni ukrytu pro mbuny je hodne moznosti, nekto to resi silnym pozadim ve ktrerem jsou ukryty, nejjednodussi jsou asi kameny, vzhledem k narokum africkych cichlid na ph (i kdyz se spokoji vetsinou s dost sirokym rozmezim), tak klidne i vapenec. Hlavne hodne kamenu, uvadim priklad docela dobreho set upu http://rybicky.net/fotogalerie.php?sekce=nad...
Kořeny  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
2.11.2015 10:37
Milos   (id: 9641   Pokus o rostlinne akvarium  
 kategorie malá akvária, objem 39 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Fred ll.  
 kategorie velká akvária, objem 780 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nano  
 kategorie malá akvária, objem 30 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj, no prave. Zajimalo mne jak zjistili, ze "j neni do akvarka vhodny"dyz uz ho koupili jako koren do akvarka. Ony zpocatku barvi prakticky vsechny. Ja koren na 3/4 hodiny vyvaruji se lzici soli hlavne kvuli tomu aby rychlej klesl. On barvi i potom, sice mene, ale barvi, coz drive ci pozdeji prestane. A jak rikas, jde pouze o osteticky dojem, navic prozatimni. I kdyz jsou i mozna koreny, ktere barvi porad.
26.10.2015 6:17
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Myslím si, že ke křížení dojít může a že když si budou hlídat mladé, budou vyhánět nejen je, ale z daného teritoria prakticky všechny ostatní obyvatele.
29.9.2015 8:58
J.P   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,

chci se zeptat, poprosit o radu, mám nové akva v záběhu, přešel sem z menšího na větší, akvarium jede již 25 dní co jsem tam dal první byly mečovky na test jestli to přežijí, protože mám akva o rozměru 120x40x45 asi 200l vody a do akva sem vložil přírodní pozadí přesněji se to jmenuje gneis neboli zkamenělá kůra, tento kámen by měl být jako břidlice resistentní, tedy odolný rozkladu ve vodě. Ale k věci.

mé osazení:

3x mečovka mexická - červená (2-4cm)
6x garra rufa = garra rudohnědá (7-10cm)
2x ancistrus obyč. (7-9cm)
6x parma pětipruhá (2 cm)
1x parma siamská (6 cm)
2x bichirek kalabarský (4 cm)

můžu toto osazenstvo chovat pohromadě? První se bojím, chci mít hlavně garry rufi a bojím se že až ten bichirek bude větší že mi to všechno požere, protože nějak nechápu pojem "vat s většími rybami" je větší ryba? Mám mu tam hodit žraloka? Rybičky mám již 9 měsíců a studuji kde co můžu a pořád si z toho připadám lidově "ý"víc si všímám že garry se schovávají v jednom rohu a např. parmy pětipruhé jsou v druhém rohu, parma siamská tam závodí po celém akvárku a mečovky bývají uprostřed. Ancistrus a bichirek si nejraději oblíbil stěnu z kamene. Rostlinstvo mám drobné, začíná se mi rozrůstat, ale snažil sem se tam toho dat co nejvíc, navíc mají kmeny a květináče tam prozatím mám dané, ještě to neni uplně dostavěné, ještě si musím pohrát s tou dekorací, vypadá to podle mého dost uměle když jsou tam ty květináče, ale jedná se mi spíš o to aby tam těm rybám bylo dobře, určitě tu nádrž nemám zarostlou tak jako ostatní akvaristi tady :D spíš vypadá prázdná. Takže ještě jednou se zeptám můžu chovat vzájemně toto osazenstvo? Jde mi hlavně o garra rufa, ancistrus, parma siamská a bichirek a když bichirek vyroste, nesežere mi je? :D snažil sem se dat teda kromě měčovek převážně takové hyperaktivní ryby.

A za druhé myslíte že ty schovávačky a rozdělené strany jsou z toho že by se k sobě ryby vzájemně nehodili a nebo že se některé ryby bojí z důvodu volného a ještě nezarostlého akvária?

ještě sem zapomněl že sem tam dal na zkoušku Neocaridina davidi, když sem je tam dal tak sem to zvládal sledovat, pak sem je dlouho neviděl pak sem viděl jednu a teď je zase nevidím, buď tam vydrželi 5 dní a nebo tam ještě někde stále jsou, byly tam dva kousky na zkoušku. Takže krevetky a tady tyto ryby asi nejdou dohromady, zvlášť garry mi přijdou divoké. Tak budu čekat na rady a komentáře, které by mi to mohli osvětlit.

Předem díky
14.9.2015 18:01
007   (id: 339   007  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
já dobrák nejsem,tak nějak jsem doufal,že pan kolega vyťuká 8 písmen a zmáčkne enter
14.9.2015 16:22
NASREDDIN   (id: 3697 )
[Odpovědět]
akvarko medzi izbami - nové téma
17.8.2015 14:35
monopinna   (id: 15372 )
[Odpovědět]
Ahoj. Dá mi niekto praktické rady, čoho sa mám držať a čomu sa mám vyhnúť, ak zakladám
akvárium v stene medzi izbami? Má 500 litrov. Okolo akvária sa bude chodiť, ale nijak nadmerne a budú v ňom pre ryby rôzne úkryty + rastliny. vďaka.
stěhování  (Odpověď pro: Lubous  Zobrazit původní příspěvek )
23.6.2015 13:27
Nikkita   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Jo Sharon si již jiste poradila :D Já se ale nedočetla jak :/ Za pár týdnů se sťehuji a poptávam tavočerákov zda by byli schopni pomoc taky s mega akvarkem...přítel je do toho blázen...a ja bych nerada utratila naše úspory do novýho akvarka kdyby se nahodou při stěhováni rozmlatilo...typy? rady?....jak zbavit přítele tehle fanatickosti....? :)
šnečci  (Odpověď pro: 123šnečci  Zobrazit původní příspěvek )
24.5.2015 15:23
Milos   (id: 9641   Pokus o rostlinne akvarium  
 kategorie malá akvária, objem 39 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Fred ll.  
 kategorie velká akvária, objem 780 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nano  
 kategorie malá akvária, objem 30 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )  Autor editoval příspěvek 24.5.2015 15:25
[Odpovědět]
Ahoj, tak jako plevel ne vzdy. Ja mam treba okruzaky ve 2 akvarkach, v jednom cerveny druh, v druhem skvrnity. Snecci jsou velmi dobri pomocnici v likvidaci ras, zbytku potravy apod. Nektere druhy se ani tak moc nemnozi. O tom jak udelat akvarko pro ne by bylo nejlepe vedet jaky druh to je. Ale jinak bych je udelal prakticky stejne jak pro ryby.
PS: Znat druh je dulezite kvuli teplote, krmeni, dnu apod.
bernard   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak zjistit u tetry císařské samičku a smečka dále bych chtěl vědět jestli je chyba že ryba tetra císařská se chová trochu hyperaktivně a stále obtěžuje ostatní ryby děkuji.
15.3.2015 21:22
x-tia   (id: 15195 )
[Odpovědět]
Zdravim, chci se zeptat, prikrmujete necim neritinu zebru?Dostala jsem od aktivnich pratel tri, mam 100 litrove akvarium a asi jim to nbude stacit.Na netu jsem se docetla, ze se prikrmuje spirulinou, ale ze je to neprakticke.Jinde jsem zase cetla, ze prikrmuji granulky pro krevetky.Jakou mate zkusenost vy?
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|