Diskuse  (387. strana z 389)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
maj
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
hejnové rybky - nové téma
22.10.2018 7:55
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
měl jsem mylný dojem o tom, že když se v popisu charakteru ryb píše klidná mírumilovná hejnová rybka, tak to platí doslova.Měl jsem hejnko asi 6 žanérek, žraly se mezi sebou hrozně. to samé platilo i o větších tetrách černých- nakonec před morem zůstaly 4 a celkem se naučily plavat mezi skalárama.Neonky obecné, hejnko nejdříve asi 8 kusů ale jak se jedinci rvali a naháněli to byla hrůza- pak jsem teda dokoupil dalších 8 ale že by tvořily kompaktní mírumilovné hejno se říci nedá, možná i proto že jim zatápí kardinálky malá pěkná ale taky divošky.A tak bezkonkurenčně nejmírumilovnějšíma rybkama jsou pancéřníčci zelení. včera jsem dokoupil 2 thorakaty a 4ks čichavců, takže snad tam bude majestátní klid trošku.
17.10.2018 23:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Mastný povlak je tvořen většinou bakteriemi. Osobně si myslím, že hnojení zásadní vliv mít nebude. Zkus vydržet a uvidíš kam se to posune. Pokud bude povlak bude přetrvávat, dá se řešit pomocí hladinových filtrů, které se dávají buď na sání externího filtru nebo mají vlastní pohon.
Koi kapr - nové téma
26.8.2018 16:25
Cathleen0047   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, mate někdo zkušenost s koi kapry a karasy ?Máme 4 karasy a 2 koi kapry a karasy je vůbec nemají rádi jednomu ukousaly ploutvicku a kousek telicka dala jsem je stranou a dala jim antibiotika. Nevím jestli je od nich úplně oddělit a jestli to vůbec přežije ? ????????
Partner rubriky
Partner rubriky
Mizící rostliny  (Odpověď pro: hacko  Zobrazit původní příspěvek )
27.6.2018 21:37
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Některé rostlinky jsou pěstovány emerzně (na suchu). Poté co je dáš pod vodu shodí staré listy a časem začnou růst nové submerzní (často mají jiný tvar). U tvého echinodoru ale toto asi nebude problém. Spíše je problém, že převládají řasy. Nevím jak jsi rostliny zkoušel, ale vždy se vyplatí jich vysázet více najednou. Rozhodně nemá smysl sázet jednu roslinku a až to nepřežije, vysázet jinou. Čím více najednou, tím lépe. ;) Co se týká echinodorů, na rozdíl od některých jiných rostlinek, tak kromě hnojení tekutými hnojivy je můžeš podpořit přidáváním hnojiva do písku ke kořenům. Jinak z obrázku se mi zdá, že tvůj štěrk je docela hrubý. Pro kořenící rostlinky typu echinodorus mohl být o něco jemnější.
Karel XX   (id: 3103 )
[Odpovědět]
Zřejmě je samice molly připravena na tření a samci to vnímají.
24.5.2018 22:16
Cermo   (id: 15899   Capri 40 L - první akvárium  
 kategorie malá akvária, objem 40 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj, mám 40L akvárko a mám tam 2 ancíky...před 3 týdny jsem zjistil,že 1 je samec a druhý samička...při čištění akvárka jsem zjistil,že pod kmenem si samec hlídá potěr.Přestal jsem přidávat tekutý uhlík používám Easy-life easycarbo (2 ml denně) a také železo Easy-life profito (4ml týdně). Po vykoulení mi kmitá po akvárku asi 15 malých ancíků mají se k světu,ale rostliny nějak chřadnou. Má někdo s tím zkušenosti? Mám je ve společném akvárku nemám jiné. Přidávat železo a tekutý uhlík či ne? Četl jsem hodně diskuzí a bylo napsáno,že jim veškerá chemie neprospívá.Děkuji za odpověď
22.5.2018 13:00
refugee   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Samice molly skutečně malé jsou, ale samice pavích oček jsou velké, ale přesto si radši samci všímají molly, než samic svého druhu.
9.4.2018 12:12
malami   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Tak aktualizace: rybka se ani po třech měsících nespravila, i když potravu přijímala bez problémů. V pátek při posledním odkalování jsem dávala pryč docela dost rostlin, protože už byly hodně rozrostlé. A v sobotu to začala dělat další tetra, a ještě jedna se nafoukla, zdeformovala a vylezly jí oči, a i bojovnice je nějaká špatná, nežere a jen polehává. Ancistrus je v pohodě, ostatní tetry také. MYslím, že i před onemocněním té první rybky jsem vytrhávala nějaké rostliny, tak nevím, jestli se tím ze dna neuvolnilo nějaké ""říště zkusím rybky přelovit a dát je zpět, až si všechno zase sedne. Asi jsem udělala chybu v tomhle, nové ryby ani rostliny jsem nedávala, vodu jako vždy, hlídám i teplotu. Takže se všemi třemi tetrami jsem se v neděli rozloučila. Bojovnici hlídám, ale asi odejde sama I když přežila už hodně rybek a asi i nemocí, mají devět životů jak kočka, aspoň mi to tak přijde, a snad i tahle se ještě vzpamatuje, máme druhou, ta první byla odolná. Teď měním každý den třetinu vody, snad to pomůže. Filtr valí naplno, vzduchování také... Ach jo... Takovou dlouhou dobu šlo vše v pohodě a pak tohle...
22.3.2018 8:21
malami   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Díky, zkusím ještě počkat. Pěkně žere, ostatní si jí nevšímají. Pokud se to do dvou týdnů nezlepší, budu se muset překonat a asi ji utratím.
Darujem párik skalárov - nové téma
8.3.2018 18:20
tumek   (id: 12690   Akvárium - Karasium  
 kategorie střední akvária, objem 112 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahojte mám jeden párik skalárov majú cca 5 rokov naozaj neviem presne. Ide o to že ruším akvárko kde som býval pred tým a rád by som ich venoval niekomu kto sa o nich dobre postará. Samozrejme najlepšie by bolo keby to bol niekto z okolia Spišskej Novej Vsi nejaký rádius cca 30km.
2.3.2018 19:13
Ema   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý večer,

jen bych se chtěla zeptat na názory a doporučení. Co chovat společně z jedním samcem Bojovnice Pestré ? Akvárium má necelých 35l (bez filtrace), má tam hodně rostlinek takže se to udržuje a čistí tak nějak samo (samozřejmě měním část vody jednou týdně). Přemýšlela jsem ale o koupi sladkovodních krevet. Na doporučení známého který takto také chová jednoho samce BP. V akváriu se mají kde schovat, je tam plno malých skulin atd...Ve zverimexu mi bylo zděleno, že je Bojovnice sežere. Chtěla bych se tedy zeptat co jiného by jste poradily. Přece jenom akvárium není moc velké a tak by to chtělo něco drobného.

Děkuji
něco jako žížalky  (Odpověď pro: Kulisek  Zobrazit původní příspěvek )
25.2.2018 16:22
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 25.2.2018 21:08
[Odpovědět]
Mohly by to být hlístice. Do akvária se s něčím zavlečou a pokud mají dobré podmínky, dobře se množí. Nepřekrmuješ ryby?
20.2.2018 7:04
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 20.2.2018 7:06
[Odpovědět]
Ahoj,

akvaristika je nádherný koníček, ale dobře fungující akváriu vyžaduje hodně trpělivosti a chvíli potrvá, než si vše sedne. Netřeba se omlouvat za dotazy, nikdo neví vše. Takže k tvým otázkám:

1) Stačí 50W
2) Zatím nastav teplotu 24 až 26°C (bude vyhovovat většině ryb, případně teplotu dostavíš až podle toho, co budeš mít za ryby)
3) Průtok moc neškrť, vývod dej těsně pod hladinu.
4) Osvětlení potřebují hlavně rostlinky. Ryby mohou mít i se slabší světlo, rostlinky ale většinou ne.
5) Kup si test na NO2. Ten potřebuješ většinou jen zpočátku po nasazení ryb, než se akvárium zaběhne. Jinak zatím bych do akvária nic necpal a dal mu čas. Časem by se ti hodilo hnojivo pro rostlinky např. PMDD.
6) Asi bych se zaměřil na rostlinky. Pokud nemáš spínací hodiny, kup si je, připoj k nim osvětlení a nastav je na 10 až 12 hodin svícení denně. Filtr musí jet pořád!

Ty rostlinky co tam máš asi nebudou pro tvoji velikost akvária úplně ideální, ale to zatím nevadí. Spíše bych doplnil další. Místo toho majáku bych dal nějaké kameny či kořen (pozor, některé kořeny hodně barví vodu). Do pozadí bych nasadil nějaké vyšší rostlinky a zezadu akvária nalepil černou tapetu.
Prvni cisteni akvaria?  (Odpověď pro: Andaska  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2018 19:10
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 18.2.2018 19:12
[Odpovědět]
Záleží na tom kolik do toho chceš investovat a kolik světla požaduješ. Z toho co píšeš předpokládám, že máš akvárium odkryté. Buď koupíš nějaké hotové LED světlo nad akvárium, např.:

http://www.sklorex-akvarium.cz/p7040-chihiro...

nebo si ho vyrobíš. Není asi dnes problém koupit LED pásek s vyšší svítivostí a ten zacvaknout do profilu a umístit nad akvárium. Dnes již LED pásky mají spojité spektrum, takže nevzniká žádný problém s rostlinkami. Dá se koupit třeba něco takového:

Led pásek: http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/17-1...
Aku profil: http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/0/0/...
Zaklapávací kryt: http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/13-1...
Zdroj: http://www.ledshopik.cz/ledshopik/eshop/7-1-...

Osobně bych ale asi koupil celé světlo, nevychází to cenově o moc hůř než vlastní výroba a je to bez práce. ;)
filtr  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
17.2.2018 20:07
ruda   (id: 3065   Prodigy  
 kategorie velká akvária, objem 480 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
díky,nakonec jsem dostal od kamaráda tt ex700,před třemi lety ho uplně funkční odpojil,vyčistil a schoval do kumbálu.dnes jsem ho zapojil,jako zkušenosti přímo s tímhle modelem mám,používám ten samí v jiné nádrži,ale nastal problém.teče jak dunaj .dal jsem nové tešnění a namazal vazelinou eheim,teče pořád.není to jen nějaké ukapávání,ale tak litr za minutu a to filtr nemusí ani běžet.
muj to dělá také,ale jen par minut po vyčištění,než si hrdlo sedne.tento teče nechutně moc.
škoda že nelze vložit video.ale teče prostě pod hlavou,složit jde hezky lehce,klipsny zacvaknu tak jak zacvaknout jít mají.
nějaký nápad?
18.1.2018 16:16
z.den.ek   (id: 13919   Nové akvárko  
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  nová 120ka  
 kategorie střední akvária, objem 120 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Mám dotaz.před týdnem mě vychcípalo cele akvárko .bylo napadeno krupičkou a než jsem dojel domu tak přes noc vče plavalo na hladině nebo na dně.otázka zní.Po založení nové nádrže asi 10 dní se mě na skle objel´vili nějaký jako by hlístíci má to od 0,5mm aý to 3až4 mm a múžu říct že se majií na skle celkem čile.může to být opět krupička nebo spíš už parazit co hledá svojí objeť nebo je to jen stádium nádrže.Nádrž je samozřejmě bez rybyček ale co tam zustalo jsou rostlinky a jak tak vidím i šneci.na ně to taky leze?
12.1.2018 16:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně jsem pro LED osvětlení. Účinnost je o něco vyšší, ale hlavně je delší životnost. Osobně bych použil LED pásky a vlepil je do vhodného zaklapávacího profilu, který bude sloužit jako chladič a ochrana proti vlhkosti. Ten bych pak vlepil do stávajícího krytu po demontáži vnitřku světla. Můžeš použít i více řad pásek. Napájení je bezpečné a to buď 12 V nebo 24 V pro ty nejvýkonější LED pásky (mám dojem, že mají dokonce 36W na metr).
Externy filter  (Odpověď pro: ENGE  Zobrazit původní příspěvek )
11.1.2018 14:10
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně používám pro své akva 550 litrů jako doplňkový filtr čerpací hlavu Atman viz http://www.sklorex-akvarium.cz/p1194-cerpadl... s bioakvacitem co je pod tou čerpací hlavou (mají i výkonější). Na rozdíl od dalšího filtru je to levnější. Můžeš si otestovat, zda to pomůže, ale chvíli bude trvat, než se namnoží nitrifikační bakterie.
Externy filter  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
11.1.2018 9:34
ENGE   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
UV lampu pouzivam malo, vacsinou ju pustim tak na 3-4 dni a potom zasa bez nej, alebo sa mi stalo ze som mal v akvarku nalevnik a vtedy isla aj 2-3 tyzdne. O tom molitane som uz rozmyslal a odradza ma to esteticky. Este sa opytam, co by sa stalo keby som tam dal nejaky interierovy filter, predsa len to vyzera lepsie ako molitan, aj sa to lepsie udrzuje, len tie interierove maju slabsie vykony tak neviem ci si pomozem. Na exteriérovom filtri eheim3 -2080 som z jedneho kosa vyhodil tie plastove rurky a dal som tam molitan a nan potom tu bielu filtracnu vlozku, myslis si ze by pomohlo keby som tam nasypal biologicky substrat od eheimu? A co vzduchovanie? DIK
1.1.2018 20:08
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, zaběhnutí filtru v jiném akváriu je stará praktika. Namnožíš tím předem nitrifikační bakterie, což výrazně usnadní náběh nového akva. Co se týká destilované vody, to je spíše otázka, jakou vodu máš k dispozici (jaké ma parametry). Podle toho je pak možno řešit, zda je vodu třeba ředit destilkou či ne. Je ale otázka, aby v té tvé "hnické"stilce nebylo něco, co by akváriu neprospívalo.

Parmičky čtyřpruhé se musí covat ve větším hejnu (doporučuje alespoň 8 kusů), aby se věnovaly sobě a ne ostatním rybám. Někdy totiž mají tendenci okusovat ploutve ostatním rybám. Ideální by byl větší počet samic na jdenoho až 2 samce. Pancéřníčků si rozhodně všímat nebudou a ano dají se kombinovat s ostatními společenskými rybami. Z počátku je ale třeba akvárium kontrolovat.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|