Diskuse  (2. strana z 145)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
kořen
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Prosim pomoc!  (Odpověď pro: SiSi  Zobrazit původní příspěvek )
19.4.2005 21:53
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Problém může být s kořeny, je možné že hnijí. Je zasazená v písku, nebo je přichycená ke kořenu? A jak dlouho ji máš?
úprava akvarijní vody - nové téma
10.4.2005 20:11
Dušan   (id: 152 )
[Odpovědět]
Založil jsem 200 lt akvarium dle všech dostupných informací správně. Po 14 dnech uhynuliy téměř všechny živorodky ostatné ryby jako tetry,neonky,čichavci ne.Zbylé jsem zachránil přidání soli.Zjistil jsem, že voda má vysoké množství dusitanů-(dle EASY Testu 5in1)až 20.Provedl jsem 50%výměnu vody a použil jsem sera AQUTRAN a sera NITRIVEC dle návodu. Dusitany klesly minimálně asi na 10-15.Nevím si rady v akvariu je vše podle mě správně i kořen,písek,rostlinky.Krmím opatrně 31 rybek.Poraďte mi. Děkuji Dušan
50l co do něj dát ?  (Odpověď pro: Lister  Zobrazit původní příspěvek )
9.4.2005 21:40
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Jo a ještě něco mě napadlo, pokud budeš dávat do akvária kořeny a budeš mít některý skoro u hladiny, zkus na něj pár cenťáku pod hladinou připevnit Micranthemum micranthemoides. Vytvoří ti na něm krásný trs.
Partner rubriky
Partner rubriky
50l co do něj dát ? - nové téma
9.4.2005 16:03
Lister   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Možná se pustím do zařizování 50l akvárka 50x40x25cm (délka x výška x hloubka). Momentálně žádnou jinou nádrž nemám, ale kdysi jsem ho provozoval asi s 30 rostlinami a 20 rybičkami a vypadalo jako holandské akvárko (na dno přes rostliny nebylo vidět). Filtrovat bude molitanový filtr na vzduch. Světelný kryt mám na žárovky s malým závitem - dá se do toho koupit nějaká úsporná žárovka s odpovídajícím spektrem nebo to mám předělat na klasický průměr nebo na zářivku.
Potřeboval bych poradit jaké rostlinky by tam mohly být(aby z toho nevyrostly). Vždycky mi dobře lezly Valisnerky a manší Echinodory. Jaká by se dala použín nenáročná kobercová rostlinka. Naopak vždycky mi zdechla Kabomba tak bych se chtěl zaptat na podobnou jemnolistou nenáročnou rostlinku, která by mohla vyplnit sloupec vody až po hladinu. A na konec kde koupit? Rataj bude asi jistota co?
Kořenů mám dost jen nevím jestli se mi tam vlezou.
Osazenstvo nic vyjímačného nějaké malé tetry, pancéřníčci a ancistrusi, možná i nějaký šneci na řasy.
Ancistrusi  (Odpověď pro: Vory  Zobrazit původní příspěvek )
31.3.2005 21:06
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Lovil, na tabletu, kterou jsem dal do na bok položené sklenice na zavařování. Sklenici jsem naaranžoval ke kořenu, kde se většinu času ukrývali. Ale podařilo se mi jich odchytit jen pár.
Krunýřovec  (Odpověď pro: Mája  Zobrazit původní příspěvek )
29.3.2005 19:59
Tommy   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ke krunýřovcům (rod Ancistrus) mám aktuální informace, neboť se mi před pár dny vykulili ve společenské nádrži. V nádrži (cca 55 litrů) mám umístěn mangrový kořen (docela členitý) a párek ancistrusů (samec asi 6 cm-má bujné " na hlavě; samice je o něco menší-bez ""řeli se (myslím, že tak před 10 dny) na skryté místo na kořenu a od té doby samec neustále hlídal jikry - skoro kvůli tomu ani nepřijímal potravu, chudák... Dnes je v akváriu občas k vidění i pět malých ancistrusů (cca 1 cm), ale myslím, že jich je víc, jen jsou ukryti někde v rostlinách nebo na kořenu. Teplotu vody jsem, během "ní" samcem, zvýšil na 25°C. R.Zukal píše v knize "jní ryby"samec hlídá nejen jikry po vytření, ale také vykulený potěr. Jinak jsem vodu nijak zvlášť neupravoval (pH asi 7,0-7,2; UT asi 8-9°). V akváriu jinak chovám neonky (obecné a černé), hejno teter žhavých a pancéřníčky rodu Corydoras (asi 8 ks). Ancistrusí "ž" zatím čile k světu. Hodně zdaru a krásné jarní dny přeje Tommy.
Bílý zákal  (Odpověď pro: Ogula  Zobrazit původní příspěvek )
29.3.2005 9:57
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Je akvárium nově založené? Pokud ne, přidávala jsi do něj nějaký kořen či něco jiného?
Krunýřovec  (Odpověď pro: Mája  Zobrazit původní příspěvek )
27.3.2005 19:04
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
U našich mladých samců ancistrusů bylo možno vousky na tlamce rozeznat asi po dvou až třech měsících. Co se týká úkrytů k vytírání, je asi lepší je vytvořit z pár větších kamenů nebo kořenů, než cpát do akvária kus nevzhledné trubky. A i gupka může mrňouse po rozplavání zblajznout, zase na druhou stranu, pokud by přežili všichni, co by jsi s němi dělala. Pokud už ale trochu odrostou, tak jim gupka neublíží.
Zákal v akváriu  (Odpověď pro: workous  Zobrazit původní příspěvek )
14.3.2005 23:20
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano, voda by se měla časem vyčistit. Trochu také záleží na tom, co jsi do toho akvária dal (nepropraný písek, kořeny apod.) Ale je fakt, že někdy to chvíli trvá.
množení ancistrusů - nové téma
13.3.2005 18:07
Renattka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Několik let chováme různě veliké ancistrusy, ale až nyní (dneska) nám největší (10 cm) samice nakladla žlutá "ka"ěnu kořenu a několik menších skupinek roztrousila po dně do kamínků. Pak na 10 minut zmizela a vrátila se je hlídat. Je přisátá na kořenu a chrání je. Dočetla jsem se ale na různých forech, že má potěr hlídat samec! Samec se později taky dostavil a teď jsou tam oba a handrkujou se o místo. Jelikož je samec asi o 3 cm menší, vyhrává samice. Nemáme s tim zkušenosti, proto se chci zeptat, jak to s nima teda je. Samec oplodní vajíčka až po nakladení nebo jsou oplodněná již při nakladení? Uvítám jakékoli rady ohledně jejich množení. Díky
Labeo červenoploutvé  (Odpověď pro: ondra  Zobrazit původní příspěvek )
26.2.2005 20:57
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Labeo červenoploutvé je samotářská ryba, která si vytváří teritória. Agresivní bývá ale většinou jen k rybám stejného druhu, ostatní ryby nechává na pokoji. Tato rybička se nejlépe cítí v hodně zarostlém akváriu s kameny a kořeny. Takže pokud bude ve větším akva s dostatkem úkrytů, tak by s ní neměl být žádný problém.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Márty  Zobrazit původní příspěvek )
24.2.2005 10:25
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No my jsme ji z počátku úmyslně nezastřihovali, protože naši kropenáči ji občas ulomili vršek. Tím se automaticky začla větvit. No a jak vyrostla moc do výšky a spodní listy byly docela poničené, tak jsme ji vždy zakrátili od spodu. Protože kořeny vyrůstaly ze stonku do poměrně značné výšky, tak i když jsme ji spodní část odstřihli, vždy rostlince zůstalo hodně kořenů. No a postupným zastříháváním se z jednoho rozvětveného stonku staly stonky samostatné. Díky tomu dnes máme vedle sebe asi deset samostatných rostlinek. Od sebe je neoddělujeme, protože Alternatheru chceme udržet v trsu na jednom místě. Když to po sobě čtu, tak si nejsem jistý, zda ti tato informace k něčemu bude.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Pety  Zobrazit původní příspěvek )
21.2.2005 10:44
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud jsou to rozvířené částice a nebarví ti vodu nějaký kořen, tak by se to usadit mělo. Není nám ale jasné, jakým substrátem jsi to zasypala? V něm by mohl být problém.
Kniha návštěv - nové téma
2.2.2005 15:56
groula   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Potřeboval bych poradit. Minulý týden sem osadil nové akvárium kytkama. Bohužel si teď nepamatuju název, sle je to ta vypadající jako klasická voděnka (1-3 cm široký dlouhý listy až ke kořenům) A po týdnu se na jedno z listů objevilo podivn bílé vlákno, skoro jako pavučina. Za dva dny se přesunulo na všechny listy. Lek sem se a květinu z akvaria odstranil, ale nevíte, co to je. Mám strach o rybky. Díky moc za každou radu začínajícímu akvaristovi. Kdyby někdo mohl odpovědět na mail groulass@seznam.cz
Kniha návštěv  (Odpověď pro: TOM  Zobrazit původní příspěvek )
26.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud nemáš příliš jemný nebo extrémě hrubý písek a rostliny se v něm udrží (rybičky je nevytáhnou), určitě v něm rostlinky přežijí. Některé rostlinky (např. anubiasy) se doporučuje spíše připevňovat ke kořenům, protože v písku mají jejich kořeny tendenci uhnívat. Ale není to úplně nutné.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: RadekS  Zobrazit původní příspěvek )
25.1.2005 0:00
Marcela   (id: 2 )
[Odpovědět]
Náhodou, myslíme si že to tvoje akvárium vypadá moc pěkně (moc hezká kompozice kamenů, kořenů a rostlin), jen by to chtělo o trošku ostřejší fotky (ale ani nám se někdy to focení nedaří). Úžasný je pohled na tvého tlamovce a vedle plavající mečovku. Skoro to vypadá, že kdyby ji zbaštil, tak mu žábry zase vyplave ven. Zkus to vyfotit tak, jak jsme radili Ondrovi. Kdyby to vyšlo a ty jsi neměl nic proti, tak bychom rádi tvé fotky s popisem dali sem na web do připravované Akvária návštěvníků. Co ty na to?
Kniha návštěv - nové téma
19.1.2005 0:00
Ajen   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, tak konečně jsme si jistí, co jsou zač naši nezvaní obyvatelé ve starém akváriu s potěrem. Jsou to nitěnky - Márty to předpokládal . Znamená to, že zhruba půl roku přežívaly pod kořenem a teprve po odlovení rybek se začaly množit. Možná i díky krmení pro potěr. Teď zůstává otázka, zda jsou mezihostitelkami pro parazity, které nám zlikvidovali mečovky. Nejraději bych odlovila potěr, vydenzifikovala celé akvárko a znovu tam potěr nasadila. Nemáte někdo zkušenosti, kdy nejdřív se dají s potěrem provádět takové přesuny? Případně za jakých podmínek a jaké je riziko? V sobotu budou rybkám čichavce perleťového tři týdny. Díky
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Jitka  Zobrazit původní příspěvek )
16.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Hm, to by mělo stačit. Co to je za druh Echinodorusu? Někde na netu jsem viděl radu dát ke kořenům pár hřebíků a že prý to dotyčnému pomohlo, ale to už plácám.
Bílý povlak na hladině  (Odpověď pro: x1man  Zobrazit původní příspěvek )
15.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj Richarde, nevíme co by to mohlo být. Může se ti například něco luhovat z kořene. Zkus to posbírat pomocí ubrousků, které vždy položíš a hladinu a pak vyhodíš. Pokud totiž vyměníš část vody, tak není vůbec jisté, jestli to znečištění odstraníš, nebo jen rozvíříš. Třeba ti pomůže, když to párkrát takto posbíráš. Osobně si myslíme, že to ale nebude nic, co by ohrožovalo rybičky ve tvém akváriu.
Kniha návštěv - nové téma
5.1.2005 0:00
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
To máte pravdu.Například ty kořeny z rašeliništ jsou asi nejhorší,sice jsou cenově nejdostupnější,ale je to humáč.Chce se to pořádně informovat,než si něco pořídit(at jsou to kořeny,ryby,rostliny atd.).Ono to je někdy těžký,když přijde člověk do akvaristiky a prodavač ho ujištuje,že ten kořen nemá chybu,že to nic s vodou neudělá a přitom vůbec neví o co jde!I stímto přístupem jsem se setkal.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|