Diskuse  (2. strana z 229)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
CO2
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
CO2 - nové téma
4.3.2005 14:20
Jirka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Co znamená skratka °dKH. Nevadí CO2 terčovcům.
CO2  (Odpověď pro: jirka  Zobrazit původní příspěvek )
4.3.2005 9:19
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Doporučení nalezené na internetu:  počet bublinek za minutu = °dKH x objem akvária v litrech / 50
CO2 - nové téma
4.3.2005 8:32
jirka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Kolik bublinek co2 se průměrně doporučuje na 100l vody a za jaký čas.Děkuji za odpověď
Partner rubriky
Partner rubriky
Kniha návštěv - nové téma
20.2.2005 19:44
AIS   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahojky, chtěl jsem se zeptat jestli je možné, aby mi totálně zdevastoval rostlinstvo v akváriu ancistrus?Nevím co už dělat, měl jsem krásně zarostlé akvárium 450L( dlouhodobé snažení a experimentování hodně světla + CO2 ), zárověň mně začala velmi bujit zelená řasa, tak jsem si pořídil 6 přísavek thajských (teď už mám jen 3 musel jsem dát tři pryč začali si vytyčovat území a dělali mně neplechu v akváriu ).V sočasné době mám na odstraňování řasy 3přísavky thajské, 2ancistruse, 2krunýřovce pruhované, dále tam mám 2parmičky červenoocasé a nějaké ty živorodky.Možná je to také tím, že jsem delší dobu nevyměnil zářivky a špatně řízkoval rostlinky, protože po řízkování mně totálně začali odehnívat listy a teď je z toho skoro mrtvá krajina s ošklivou zelenou řasou.Pomozte prosím!!!
Kniha návštěv  (Odpověď pro: radek  Zobrazit původní příspěvek )
17.2.2005 23:21
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pravděpodobně v živinách. Asi nedostatek železa, případně nedostatek CO2 v blízkosti vzduchování. Světlo není ten základní problém.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: tynka  Zobrazit původní příspěvek )
17.2.2005 12:08
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud máš na mysli CO2, tak hrozně moc záleží na tom, kolik do toho chceš investovat a jak jsi zručná. Můžeš bublat pomocí kvasnic (nejmenší jednorázová investice) nebo využít sifonových bombiček v kombinaci s nějakým zakoupeným nebo ručně vyrobeným aplikátorem CO2. Také můžeš využít nějaké tlakové láhve a dořešit problémy s redukčními a jehlovými ventily a nebo si zakoupíš profesionální komplet (to je ale to nejdražší řešení). Už jsi na to téma něco prostudovala a víš jakou cestou se chceš ubírat?
Kniha návštěv  (Odpověď pro: PEtr  Zobrazit původní příspěvek )
15.2.2005 6:36
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud přidáváš vodu o PH 7,4 a hnojíš pomocí CO2, pak nechápu proč ti PH alespoň trochu neklesne. Nedal jsi do akva nějaké materiály, které by ti naopak PH zvedaly? Určitě si také zkontroluj vodu na vstupu. Přidávání CO2 by mělo stlačit PH dolů.
Kniha návštěv - nové téma
14.2.2005 23:58
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
To CO2 mám na tohle velký akva,takže toho je dostatek.Zdroj vody mám stále stejný.Ta voda z vodovodu má právě těch PH7,4.Nebo může být možný,že by se PH vody z vodovodu zvedlo?
Kniha návštěv  (Odpověď pro: PEtr  Zobrazit původní příspěvek )
14.2.2005 17:25
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Je pravda, že ne každé rostlince se při PH 7,4 bude dařit. Toho CO2 dodáváš dostatek? Přece jen máš mnohem větší akvárium než předtím. Možná díky způsobu aplikace CO2, který je určitě stejný jako předtím, se ho ve vodě nerozpustí více? Proč by jsi jinak měl vyšší PH než v předcházejícím akváriu? Používáš snad jiný zdroj vody?
Kniha návštěv - nové téma
14.2.2005 16:51
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Věc se má takto:2 roky jsem vlastnil pouze 200l akvarium.Perfektně fungovalo,pěkně zarostlé,rostliny krásně rostly,byly svěže zelené.A v tom to akva bylo PH6,5.Před 6měsíci jsem si pořídil 390l akvarium.Takže jsem rostliny nechal pořádně rozrůst(přestal jsem je krátit apod.) a přehodil je se vším všudy do těch 390l.Asi po 2měsících se jejich růst zpomalil,o některé rostlinky jsem úplně přišel a ostatní tak nějak pomalu rostou.Ph 7,4.I Pernik píše,že když měl Ph vyšší než 7,tak mu rostlinky nešly.PMDD i CO2 aplikuju.
Kniha návštěv - nové téma
14.2.2005 11:31
PEtr   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
CO2 mám.Jinak se mi zamlouvá ta rašelina.Mám tu rašelinu nějak upravovat,mám na mysli ji proprat nebo ji nechat nabobtnat než ji dám do filtru?Co myslíte,jak dlouho ve filtru může zůstat,abych nedopadl jak s tím aktivním uhlím(už bych nechtěl mít otrávenou vodu).Díky
Kniha návštěv  (Odpověď pro: PEtr  Zobrazit původní příspěvek )
13.2.2005 20:35
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Snižení PH vody lze dosáhnout více způsoby. Nejčastěji používané způsoby:

- hnojení pomocí CO2 (pokud máš rostlinky asi nejzajimavější způsob)
- filtování vody přes rašelinu
- přidávání různých komerčních přípravků pro snížení PH (lze objednat i na internetu)
- nalezení jiného zdroje vody
Kniha návštěv - nové téma
25.1.2005 17:51
Tommy - to Zuza   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, tetry císařské by se údajně měli chovat min. v 50 lt. nádrži (1 samec + několik samic), v nádrži 100 lt a více může být větší skupina s několika samci. Jinak pH se doporučuje kolem 6,5, tvrdost není nijak podstatná (CT do 12°N)-vzhledem k obsahu CO2 je pro rostliny vhodná uhličitanová tvrdost tak kolem 3-4°dKH. Rostlinami pro tetry c. nešetři, nádrž má být hustě osázená, osvětlení tlumené. Více najdeš v knize "ry"torů J.Hofmanna a J.Nováka, naklad.Vašut (www.vasut.cz) za 99,-Kč. Hodně zdaru. T.
Kniha návštěv - nové téma
24.1.2005 22:11
Márty   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Jo ja sem s nim naprosto spokojen, jeste sem udelal male vylepseni, abych nemusel porad regulovat vzduch udelal sem mikroskopickou dirku do hadicky se vzduchovani a tak mi co pul minuty plufne par bublinek do akvarka :) a pokud je zapojena vzduchovaci hadicka do stredu filtru a filtr je ponoren vic jak 6cm tak je se do vody dostava co2 dobre i z atmosfery, prej diky tlaku, ale to by asi muselo bezet porad, zere to jen 2,5W tak super :) aspon myslim kontroloval sem zaneseni filtru a jak to tak vypada je nutne ho cistit tak co 4 tydny, staci preprat v odpustene vode lehce. No tolim vycerpavajici zkusenost jratkodoba :)
Kniha návštěv - nové téma
24.1.2005 22:06
Pavel   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
tak jsem pořídil filtr AQUA EL FAN1 a nainstaloval (děkuji Mártymu za doporučení). zatím splňuje všechny moje představy, uvidíme jak často bude vyžadovat čištění. filtr je absolutně bezhlučný (příjemná změna po starém Sharkovi, který už rachotil ať jsem dělal co jsem dělal), regulace proudění vody je plynulá, zrovna tak přidávání vzduchu, na které se dá připojit i CO2 a nechávat rozptýlit po nádrži. pro moje malý akvárko 90l v pohodě dostačující.za tři stovky..solidní věc
Kniha návštěv - nové téma
23.1.2005 18:52
RadekS   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj akvaristi, mam dlouholetý problém s řasou, která roste na kytkách a filtru, vapadá jako malé štětinky asi 4mm dlouhé a tvoří "ich" napadené rostlině. Moji tlamovci ji sice ožírají, ale bují vesele dál. 275 l akvárium čistím každý měsíc, vyměním při tom asi 100l vody a vyčistím filtr. Kvůli ní mi každá nově zakoupená rostlinka po 1-2 měsících uhyne. Zkoušel jsem i chemický přípravky, ale nějak na ní moc nezabrali, trochu se uskromnila, ale po určitý době zase rostla dál. už nevím co dělat.CO2 nevlastním, nepřihnojuji (ryby to zvládají). Prosím o radu, pošlete mi ji na mail. Díky
Kniha návštěv - nové téma
20.1.2005 0:00
Pavel   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
ahoj, jsem začínající akvarista (resp. zdědil jsem cca 90 l akvárko) a pustil jsem se do jeho obnovy. vaše stránky mi osvětlily hodně věcí hlavně kolem rostlinek(dodatečně jsem zjistil, že jsem v dobré víře nakoupil vysloveně nevhodné "ičky"k uvidím jak se to vyvine). zatím jsem nakoupil 6 tetřiček černých, 6 tetřiček krvavých, 4 ancistrusy a 2 pancéřníčky skvrnité (a jednoho velkého mám z dřívější osádky-jediná rybka co zůstala ).dokonce jsem se pustil i do probublávání CO2 pomocí kvasinek a zatím to vypadá, že se akvárium pomalu zabydluje. chci vám poděkovat za pěkné stránky, které mi pomohly v začátcích a přeji hodně radosti a úspěchů s vaším akváriem. nicméně dotaz bych měl...nejsem si jist počtem a složením rybek v akváriu. je jejich počet a výběr dostatečný a vhodný? případně jak jej doplnit.
Kniha návštěv - nové téma
15.1.2005 0:00
Jitka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahojky.Mám akvárko 360 l, asi 2 roky v provozu.Moje problémy začaly asi na podzim, kdy mi rostliny přestaly růst, a začaly mi vše obrůstat černá řasa.Svítila jsem denně asi 6 hod. zářivkami 2 x 36W, nehnojila jsem.Před vánocema jsem zvýšila osvětlení na 6x36W (216W), začala hnojit denně PMDD, rostliny protrhala, nepoužitelné vyhodila, dokoupila nové. Snížila jsem tvrdost vody z 25 na 14, ph mám kolem 6,8. Bublám CO2 z kvasnic.V akvárku mám 15 skalárů, 2 přísavky thajské,2 ancistruse.Minulý víkend jsem vytrhala všechny rostliny, 50% jsem jich vyházela, protože byly příšerně obrostlé černou řasou, koupila jsem nové, dno prohrabala asi ve vrstvě 4 cm, odkalila, vrchní vrstvu štěrku nahradila novou, znovu osázela a použila asi 1/2 staré vody.A dnes už je zase na nových rostlinách vidět, jak jim černají okraje listů. Co dělám špatně? Poradíte? Díky
Kniha návštěv - nové téma
14.1.2005 0:00
Tommy   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
pro Tomáše: Ahoj, osobně sice neonky červené nechovám (mám pouze hejno neonek obecných), ale ze svých zkušeností vím, že je lepší vytvořit danému druhu ryb optimální prostředí - i když pan Rataj sám říká, že dnes jsou akvarijní ryby dost přivyklé na často velice odlišné prostředí, než ve kterém žili jejich prapředci, které lidé dovezli z jejich domoviny (u neonek je to především oblast Amazonie, řek Amazonky a Rio Negro). Vytvoříme-li tedy rybám "imální"ostředí (pH, tvrdost, atd.), daří se jim dobře, jsou krásně vybarvené a netrpí chorobami. Osobně si myslím, že je hlavně důležité bohaté osázení nádrže rostlinami více druhů, aby některé druhy netrpěli na úkor jiných. Pro neonky jsou doporučeny především rostliny rodu Cryptocoryne - což souvisí především s hodnotou pH - tomuto druhu rostlin vyhovuje voda s pH < 7 (nejlépe 6,5-6,8). V poslední době jsem vyzkoušel dodávat do nádrže CO2 (pomocí kvasnic, rozpuštěných ve vodě s cukrem - návod na akvarista.cz), čímž lze celkem nenásilně snížit pH. Pro změkčení vody lze úspěšně použít hezkou rostlinu Egeria densa (Douška hustolistá), která z vody odčerpává vápenaté soli a zároveň je to skvělá "robna"slíku. Efekt osazení Egeríí jsem sám vyzkoušel - z vodovodní tvrdosti 12°dK jsem se po pár týdnech dostal na necelých 8, což je, dle mého názoru, docela solidní. Přeji hodně úspěchů. T.
Problém s rostlinkami - nové téma
13.12.2004 0:00
Lubík   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj všichni,
mám malý problém rostlinkám se docela daří ale na koruně nebo růstovém vrcholu jsou lístěčky pěkně zelené a o něco níže jsou zařasené a začínají se rozpadat,ale nežloutnou.Čím to může být?Co2 dostatek hnojím pravidelně možná to bude slabým osvětlení které se budu snažit posílit mám jen 15W na 75 to bude asi ono,co myslíte?trápí mě dusičnany a dusitany i když o2 je v akvarku dostatek a biologický filtr přefiltruje 75l filtr čistím jednou za 2 měsíce v odpuštěné akvarijní vodě,v čem je problém?může to být mixovanpu vodou která pochází z reverzní osmozy kde je nějaký tip dezinfekce?možná zabíjí ty potřebné bakterie poradte prosím jsem zoufalý
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|