Články - obsah článku

Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|  
Akvárium – zábava pro děti
Rostlinná-akvária.cz
(na AKVARKO.cz vyšlo 8.3.2023)
Založením akvária pro dítě můžete nastartovat jeho celoživotní zálibu. Akvárium jim nabízí možnost nahlédnout blíže do života podvodního světa, a to nejen krmením rybek, ale když se zadaří, tak i třeba zažít narození rybích miminek.Je však třeba si vše řádně naplánovat a prostudovat. Jestliže pořizujeme akvárium většímu dítěti, určitě bude vhodné zakoupit mu knihu pro začínajícího akvaristu. Prostřednictvím knihy získá základní informace - to je jaké vybavení pro své akvárium potřebuje, zda bude vhodné osázet nádrž rostlinkami nebo které rybky jsou pro začátek vhodné.

Jestliže si to budeme chtít zcela usnadnit, je již dnes možno ve specializovaných obchodech zabývajících se akvaristikou, zakoupit hotový akvarijní set, který již obsahuje veškerou potřebnou techniku. Ať už je to samotná nádrž, filtrace či osvětlení.

Kam umístit akvárium

V prvé řadě bychom se měli rozmyslet, zda akvárium umístit přímo v dětskému pokoji. Jednak je při osázení akvária rostlinkami potřebnou dobu svítit, což by mohlo narušit spánek dítěte, ale také jej mohou rušit různé zvuky z akvária. Ať už je to filtrace nebo například vzduchování. Svůj klid potřebují i samotné rybičky. Omezující může být také samotné umístění akvária, kdy musíme zvolit v místnosti prostor, kde nedopadají sluneční paprsky.

Velikost a tvar nádrže

Při pořízení nenáročného akvária pro začátečníka si většinou vybavíme skleněnou kouli se závojnatkou. Což o to, pohledově je to velice dekorativní. Ovšem zcela nevhodné pro běžné rybičky. V kulaté nádrži je vhodné chovat spíše krevetky.

Také je důležité vědět, že by nádrž měla mít objem alespoň 60 litrů, jelikož v příliš malé nádrži je těžké udržovat určitý vnitřní ekosystém.

Důležité je také při větším objemu akvária zvážit jeho umístění na nábytku, aby byl schopen unést váhu naplněného akvária.Které rybičky pořídit?

Tak například základní startovací rybou pro začátečníky jsou závojnatky. Dále to pak mohou být živorodky (paví očka, mečovky), kdy se „mláďatka rodí živá“. Určitě musíme směřovat náš zájem k nenáročným rybičkám, což zmiňované živorodky jsou. Určitě to bude dobrá volba nejen pro Vaše dítě, ale i pro Vás samotné, jelikož máte možnost trávit svůj volný čas společným koníčkem.
Text a foto: Rostlinná-akvária.cz
 
Komentáře k článku:
K tomuto článku nebyl dosud napsán žádný komentář.
Vložit nový příspěvek do diskuze
Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|