Články - obsah článku

Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|  
Nejdražší ryby na světě: 5 druhů, které hned tak někde neuvidíte
Akvarko.cz
(na AKVARKO.cz vyšlo 8.1.2021)
Akvaristika může být velmi drahý koníček – i začátečník musí investovat do základního vybavení tisíce korun. Jak to ale vypadá, pokud má akvarista k dispozici pár milionů korun? Objevte nejdražší akvaristické poklady světa.

Investice do mokrého hobby

Pokud by některá ze seznamu luxusních rybek zaujala i vás, připravte se na nákladnou investici. Nemáte-li našetřeno, výhodně si vyberete úvěr na cokoli pomocí online srovnání půjček. Posuňte svůj akvaristický koníček na novou úroveň a zapomeňte na živorodky, neonky a skaláry. Jaké jsou nejdražší akvaristické rybky světa?

Kanic západokaribský, Bladefin Basslet (Jeboehlkia gladifer)

Malá velikost neznamená nízkou cenu. Výrazné bílo-červené zbarvení a skrytý způsob života ve 150metrové hloubce předurčují tuto asi 3centimetrovou rybku k vysoké ceně. Ve 200litrovém akváriu vám pak bude dělat radost až 8 let – ke koupi vám stačí jen asi 230 000,- Kč.Pomec maskový, Masked Angelfish (Genicanthus personatus)

Mimořádně krásná útesová ryba. Mramorované bílé tělo s černou maskou elegantně ozdobí každé alespoň 500 litrů velké akvárium. V místě původu u Havajských ostrovů se zakázal jejich komerční vývoz, cena druhu je proto navýšená na asi 460 000,- Kč.Pomčík Boyleův, Peppermint Angelfish (Centropyge boylei)

Tropická útesová rybka dorůstající asi 7 cm. Své anglické pojmenování získala díky červeno-bílému pruhovanému zbarvení, které připomíná cukrové vánoční hůlky. V přírodě se vyskytuje v Tichém oceánu v okolí Cookových ostrovů v hloubkách až 120 metrů, pro její chov je nutné 500litrové akvárium. Plachou rybku si můžete zakoupit za téměř půl milionu korun.Trnucha Leopoldova, Polka Dot Stingray, Xingu River ray (Potamotrygon leopoldi)

Elegantní černobílá trnucha se prodává za více než 2 250 000,- Kč. Finančním plusem je, že kvůli její dravosti se doporučuje chovat solitérně v akváriích o 2 000 litrech. Každý jedinec totiž dosahuje délky těla včetně ocasu až 75 cm a váhy 20 kg. Největší poptávka po tomto brazilském druhu (jehož vývoz je nyní nezákonný) je zaměřená hlavně na zvláštní barevné mutace.Platinová arowana dvojvousá, Platinum Arowana (Osteoglossum bicirrhosum)

Díky barevné mutaci je efektně zbarvená a velmi vzácná. Dravá sladkovodní ryba žije v Jižní Americe, dorůstá až 120 cm a 6 kg. Samostatně se dá chovat až 15 let v alespoň 500litrovém akváriu a běžně je dostupná za pár stovek korun. Pokud byste ale chtěli opravdu luxusního obyvatele akvária, zaplatíte za raritní platinovou mutaci ryby více než 9 000 000,- Kč. Arowana, která je v asijských končinách symbolem zdraví, prosperity a štítu proti negativním vlivům, je tak nejdražší akvaristickou trofejí na světě.

Text: Akvarko.cz
 
Komentáře k článku:
K tomuto článku nebyl dosud napsán žádný komentář.
Vložit nový příspěvek do diskuze
Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|