ARCHIV - akvária vetší (161 až 300 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
K prezentaci jsou přidána videa
52/972

Mikova Amazonka

Základní údaje
 
 
Údaje o prezentaci:  (prezentace přesunuta do archivu, jelikož nebyla aktualizovaná více jak půl roku)
Skupina v níž je akvárium zařazeno
ARCHIV akvária vetší (161 až 300 litrů)
Autor prezentace
mik (id: 14453)
ID prezentace
8575
Prezentace založena
23.8.2013 tj. 3892 den
Poslední aktualizace
10.5.2018 8:42 (základní údaje)
Poslední aktualizace základních údajů
10.5.2018
Poslední aktualizace obrázků
8.5.2018
Poslední vložení videa
24.8.2015
Poslední aktualizace deníku
9.4.2017
Domovská stránka
neuvedena
Počet zobrazení
46214x, tj. 11.87 x/den
Základní parametry akvária:
Druh akvária
společenské akvárium
Typ akvária
sladkovodní - tropické
Rozměry akvária
standardní nádrž (100x40 cm, výška 50 cm)
Objem akvária
200 litrů
Osvětlení akvária
zářivky (0.4 W/litr)
Časová náročnost údržby (bez krmení)
2 hod/týden
Město umístění akvária
Uherské Hradiště
Stát umístění akvária
CZ, kraj zlínský
Rybičky v akváriu:
Plata skvrnitá Hawai, Živorodka duhová(Paví očko) šlechtěné formy: zelená a červená kobra, Yellow Leopard, Red Fire, Krunýřovec skvrnitý divoká forma, Čichavec perleťový, Čichavec zlatý, Čichavec modrý.

Bezobratlí- šneci Clea helena - momentálně v nadrži není, Piskořka věžovitá,

Něco o rybách a bezobratlých, které chovám nebo jsem choval:

NEONKA ČERVENÁ je velice rozšířená mírumilovná, hejnovitá rybka, jedna z nejoblíbenějších ryb mezi akvaristy. Na boku má svítivě modrý pruh, spodní část těla je červená (od hlavy až po ocas), ve svítívých modrých pruzích na obou bocích jsou droboučké zářivé částečky, které odráží světlo podobně jako reflexní páska na bundě. V jejich domovině obývají tmavé pralesní potoky a tyto pruhy jim pomáhají, aby neztratili kontakt s hejnem. Pozor na množství dusitanů ve vodě. Miluje hustě osázená akvária, která nesmí být příliš osvětlena. Začínající akvaristé ji mohou zaměnit s Tetrou neonovou (Neonka obecná).

TETRA OZDOBNÁ je velice krásně zabarvená mírumilovná, nenáročná, hejnovitá rybka, pohybující se ve střední části akvária. Rybka je u nás nazývána ornátka. Do Evropy byla dovezena roku 1934. Tvar těla je vysoce vřetenovitý, ze strany je plochý. Hlavní zbarvení je zelené s růžovým nádechem. Svrchní polovina hřbetní ploutvičky je černá s nápadným bílým zbarvením. U samečka je tato ploutvička větší a srpovitě vykrojená. Tetry ozdobné jsou klidné ryby, žijí v houfech.

PLATA SKVRNITÁ je prošlechtěná forma Platy skvrnité. Od platy pestré se odlišuje zpravidla kratším, vyšším tělem ze stran mírně zploštělým. Barva původní divoké formy je šedivá s jednobarevnými ploutvemi. Sameček nemá mečík. Ideální ryba pro začínající akvaristy, protože je nenáročná (při pravidelné údržbě akvária!!) a bez problémů se množí. Ale nutná je voda bez škodlivin. Toho se dá dosáhnout pouze častou výměnou a dostačující filtrací. Detrit je nutné pravidelně odstraňovat. Velmi prošlechtěné platy jsou ale choulostivější, mají větší nároky na čistotu a kvalitu vody, bývají také náchylnější k nemocem a daří se jim lépe v teplejší vodě. Nádrž může být libovolně osázená, úkryty nejsou nutné (postačí dostatek rostlin), pouze je dobré chovat více než jednu samičku, aby ji samec neuhonil.

ŽIVORODKA DUHOVÁ je velmi přátelská a mírumilovná rybka vhodná do jednodruhových i společenských nádrží. Příběh nejznámnější akvarijní ryby všech dob začal před 150 lety, 14. května 1856, kdy byla v oblasti Rio Guayre objevena. Ideální ryba pro začínající akvaristy, protože je nenáročná (při pravidelné údržbě akvária!!) a bez problémů se množí. Guppy jsou velmi tolerantní k vlastnostem vody. Žijí jak ve vodě měkké, tak i tvrdé. Ale nutná je voda bez škodlivin. Toho se dá dosáhnout pouze častou výměnou a dostačující filtrací. Detrit je nutné pravidelně odstraňovat, jelikož mnoho akvaristů si neuvědomuje, že tyto ryby spí v noci na dně. U zanedbané nádrže pak zvlášť u samců často dochází k bakteriálnímu rozpadu ploutví!! Velmi prošlechtěná paví očka jsou ale choulostivější, mají větší nároky na čistotu a kvalitu vody, bývají také náchylnější k nemocem. Nádrž může být libovolně osázená, úkryty nejsou nutné, pouze je dobré chovat více než jednu samičku, aby ji samec neuhonil. Existuje velké množství barevných a tvarových variant u samečků, vzniklých nekontrolovatelným křížením. Po celém světě se však konají mezinárodní výstavy chovatelů těchto ryb, pro které jsou určené mezinárodně uznávané standardy.

KRUNÝŘOVEC SKVRNITÝ je ryba, která by neměla chybět v žádném akváriu už proto, že likviduje řasy. Navíc je poměrně aktivní a tak je v akváriu pořád nějaký rozruch. Nádrž by měla být dobře provzdušněná s dostatkem úkrytů a nějakým kořenem.

MEČOVKA MEXICKÁ Je celkově nenáročná rybka, vhodná pro začínající akvaristy, což ale neznamená, že není třeba se starat o čistotu akvária a pravidelně vyměňovat vodu, vhodné je také silnější proudění vody z filtru (stojatá voda není vhodná). Špatné podmínky v nádrži vedou k tomu, že potěr umírá dříve, než dosáhne dospělosti a celkově ryby žijí i méně než 1 rok, často trpí různými nemocemi. Naopak v dobrých podmínkách velmi dobře prospívají a chovatel se z jejich přítomnosti může těšit téměř neomezeně dlouho, jelikož se pravidelně a dobře množí a z vrhu vždy několik mláďat přežije. Charakteristické zbarvení této variety je celé červené nebo oranžové tělo bez přítomnosti jiné barvy s výjimkou mečíku samců, kde se ve spodní části táhne dobře viditelný černý pruh. Byly vyšlechěny i ve varietě "Lyra" - s prodlouženými ploutvemi různorodých tvarů.

ŽIVORODKA OSTROTLAMÁ je mírumilovná, hejnovitá, vytrvalá, sametově černá ryba. Krmte často rostlinnou potravou. Ideální ryba pro začátečníky. Na kvalitu vody nejsou kladeny téměř žádné požadavky. Normální voda z vodovodu je vždy dostačující. Teplota vody by se měla pohybovat mezi 26 až 28°C. 2°C výše nebo níže od této hodnoty nezpůsobuje žádné problémy. Dobře snáší i menší množství soli ve vodě. Nádrž by měla být dobře osázená, aby se rybky mohly schovat. Jako každá živorodka produkuje větší množství odpadních látek, takže pravidelná údržba akvária je nutností. Black molly vznikla umělým vyšlechtěním z divoké formy (Živorodka ostrotlamá). Křížení ale probíhá dál, takže dnes není vzácností narazit na křížence s jinou divokou formou (Živorodka velkoploutvá). Podobně byly vyšlechtěny i další barevné variety Gold a Silver a také Ballon. Všechny variety se navíc mezi sebou ochotně kříží, takže barevná škála je dnes nepřeberná a je velmi těžké odhadnout, jakou barvu budou mít mláďata. Pokud nejsou chovány v jedné barevné línii, může se stát, že část mladých v jednom vrhu bude černých, část zlatých a část dvojbarevných. Početné je i rozšíření variety lyra (vykrojená ocasní ploutev) u všech barevných mutací.

ČICHAVEC PERLEŤOVÝ klidná, mírumilovná ryba, která se dobře hodí i k menším druhům. Občas lekavá, citlivá na otřesy. Nesmí se chovat s rušivě plovoucími nebo dokonce agresivními druhy ryb. Parmičky čtyřpruhé nejsou také vhodnou společností, protože mají sklon okusovat čichavcům dlouhé vousky. Nemá ráda ostré světlo. Samci jsou k sobě agresivní a v době tření svádějí urputné souboje. V menší nadrži proto chováme jen jednoho samce. Tato oblíbená labyrintka je všežravec. Nevhodným krmením pro všechny druhy čichavců jsou nitěnky. Ryby přijímají pravidelně kyslík přímo z ovzduší, takže hladina vody nemá být příliš vysoká.

ČICHAVEC ZLATÝ vyšlechtěna forma čichavce šedého. Klidná, mírumilovná ryba, která se dobře hodí i k menším druhům. Občas lekavá, citlivá na otřesy. Nesmí se chovat s rušivě plovoucími nebo dokonce agresivními druhy ryb. Parmičky čtyřpruhé nejsou také vhodnou společností, protože mají sklon okusovat čichavcům dlouhé vousky. Nemá ráda ostré světlo. Samci jsou k sobě agresivní a v době tření svádějí urputné souboje. V menší nadrži proto chováme jen jednoho samce. Tato oblíbená labyrintka je všežravec. Nevhodným krmením pro všechny čichavce jsou nitěnky. Ryby přijímají pravidelně kyslík přímo z ovzduší, takže hladina vody nemá být příliš vysoká.

ČICHAVEC MODRÝ vyšlechtěna forma čichavce šedého. Klidná, mírumilovná ryba, která se dobře hodí i k menším druhům. Občas lekavá, citlivá na otřesy. Nesmí se chovat s rušivě plovoucími nebo dokonce agresivními druhy ryb. Parmičky čtyřpruhé nejsou také vhodnou společností, protože mají sklon okusovat čichavcům dlouhé vousky. Nemá ráda ostré světlo. Samci jsou k sobě agresivní a v době tření svádějí urputné souboje. V menší nadrži proto chováme jen jednoho samce. Tato oblíbená labyrintka je všežravec. Nevhodným krmením pro všechny čichavce jsou nitěnky. Ryby přijímají pravidelně kyslík přímo z ovzduší, takže hladina vody nemá být příliš vysoká.

SURMOVKA VRAŽEDNÁ (CLEA HELENA) je mimořádně atraktivní a zajímavý druh předožábrých plžů, který může akvaristům pomoci vyřešit jejich problém s jinými šneky v akváriu. Mají protáhlé kuželovité schránky, závity jsou oblé, bez výrazných hran a výrůstků, schránka je podélně vroubkována. Zbarvení je proměnlivé, základní barva je hnědá, na ulitě jsou béžové nebo žluté výrazné pruhy. Žádné zvláštní nároky na kvalitu vody nemají. V akváriu by mělo být písečné dno, nebo velmi jemný štěrk, do kterého se zahrabává a čeká na svoji kořist. Svoji kořist vysají. Podle dostupných informací jako potravu upřednostňují jiné druhy plžů a loví je tak dlouho, dokud v akváriu jsou. Obecně to jsou všežravci, pokud nemají k dispozici svoji oblíbenou potravu, konzumují prakticky cokoliv jiného - krmiva pro ryby, zelené krmení, zbytky rostlin, uhynulé ryby. Fungují pak v nádrži jako "zdravotní policie". Rostliny nepoškozují, snad jen při absolutním nedostatku jiné potravy. Na chov nejsou nároční. Větší aktivitu vykazují v noci. Doporučuje se chovat 1 kus na 30 a více litrů, více kusů pak bude znamenat nutnost přikrmovat je. U nás je tento druh zatím málo rozšířen. Ideální predátor na likvidaci přemnožených plžů (okružáků a levatek...)

PISKOŘKA VĚŽOVITÁ je dle mého názoru asi nejužitečnější z akvarijních plžů, protože si nevšímá rostlin a zarytá ve dně likviduje odpadky. Navíc se nemnoží příliš rychle, takže riziko přemnožení není tak velké jako u ostatních drobných plžů. Pokud už se přemnoží, stejně si je člověk vizuálně příliš neužije, protože přes den jsou zahrabané ve dně a vylézají pouze v noci. Po čase srovnají všechny nerovnosti dna. i velmi jemný písek dokáží srovnat do krásné rovinky.
Vhodnost k osazenstvu akvárií:
Tlamovci: Piskořky částečně pomáhají s úklidem akvária, avšak taktéž přispívají k rozšíření jídelníčku některých druhů tlamovců.
AquaScape: pro tento typ akvárií je naprosto nevhodná, jelikož dokáže jakékoliv akvárium ve velmi krátké době srovnat do roviny.
Společenské: výborný pomocník s údržbou. Nikomu nepřekáží.
Krevetky: Krevetky nijak neohrožuje, a svou činností pomáhá -takže vhodné.
Rostlinky v akváriu:
Kryptokoryna wendtova(Green), Kryptokoryna wendtova, Kryptokoryna sumatránská, Kryptokoryna kalatkolistá, Kryptokoryna červená, Anubias zakrslý,

Většina rostlin je zakoupena u Aqua-daho.

Něco o rostlinách, které pěstuji nebo jsem pěstoval:

KRYPTOKORYNA WENDTOVA (GREEN) je oddolná kryptokoryna vhodná do menších akvárií. Není náročná na světlo a při správné péči vytvoří hustou růžici listů. Vyhovuje ji spíše tvrdší voda a trpí při nedostatku železa. Od základního druhu se liší zelenými listy s červenými žilkami.

KRYPTOKORYNA WENDTOVA je nenáročná kryptokoryna s malými nároky na světlo. Vzhled rostlinky silně závisí na osvětlení. Má ráda vyhnojený substrát a pravidelné přihnojování železem. Porosty je třeba pravidelně protrhávat. Při náhlých změnách životních podmínek je napadána kryptokorynovou hnilobou. Vysazujeme ji samostatně,pokud je vysazena v hustých skupinách je vytáhlejší a štíhlejší.

KRYPTOKORYNA SUMATRÁNSKÁ je krásná a běžně sehnatelná akvarijní rostlina vhodná do středu nádrží, kde vytváří husté porosty s širokými listy, které u častěji pěstovaných kryptokoryn nejsou běžné. Na pěstování není náročná. Nepotřebuje silné osvětlení ani přihnojování CO2, jen je vhodné, aby měla dostatek železa. Nicméně, pro rychlejší růst je silné světlo a CO2 přínosné. Kvetou pouze emerzní rostliny. Prosperuje v rozmezí teplot od 18-28 °C s optimem 22-25 °C. Roste dobře při slabém osvětlení, ale nevadí jí ani intenzivní světlo. Pak její listy mají hnědý nádech.

KRYPTOKORYNA KALATKOLISTÁ je v akváriích velmi hojně rozšířená rostlinka, která není příliš náročná na osvětlení. Je to typicky vodní rostlina z Jihovýchodní Asie. Pro svou velikost je vhodná spíše do vysokých nádrží. Nemá speciální nároky na pěstování a tak je vhodná i pro začátečníky. Proto kryptokorynové chorobě je odolnější než ostatní běžně pěstované druhy, ale zřídka, zvláště při větší změně teploty, bývá i ona touto poruchou postihována.

KRYPTOKORYNA ČERVENÁ je to jeden z nejrozšiřenějších druhů, ale v obchodech není většinou k dostání. Tato nenáročná kryptokoryna se emerzně špatně pěstuje a tak není snadno k dostání. Hodně akvaristů s ní začínalo. Rychle se množí z kořenových výběžků.

MOKŘANKA SIAMSKÁ je velmi hezká akvarijní rostlina, která se množí tak, že z kořenů vyrůstají nové rostlinky, případně řízkováním. Pod vodou má tato rostlina světle zelené listy. V otevřených akváriích vyroste snadno až nad hladinu, kde vytváří modro zelené listy a malé modré květy. Roste rychle a pokud ji chcete udržet pod hladinou, musíte ji pravidelně zkracovat. Jedná se o odolnou rostlinu vhodnou i pro začátečníky. Tyto rostliny jsou považovány za jedny z nejkrásnějších akvarijních rostlin na trhu.

MOKŘANKA MNOHOSEMENNÁ tato rostlina je jedna z nejlépe rostoucích akvarijní rostlin, proto je vhodná i pro začátečníky. Její bujný růst je nutné pravidelně omezovat. Při dobrém světle a hnojení jsou vrchní listy lehce nahnědlé. Je skromná akvarijní rostlina, která může tolerovat podmínky, v kterých už mnoho jiných druhů akvarijních rostlin neroste. Je uváděna také jako vhodná do akvárií z vyšší teplotou (30°C) Pokud je umístěna v silnějším proudu a má dostatečný přísun živin, zvětší se listy více jak dvojnásobně.


ŠÍPATKOVEC BLEHEROVÉ tzv. širokolistá amazonka. Častý název je také E. bleherae. Díky své nenáročnosti a toleranci k různým parametrům vody to je velmi oblíbená a běžně sehnatelná akvarijní rostlina. E. bleherae kombinuje dekorativnost s optimálními růstovými kvalitami. Během několika měsíců v akváriu vytváří kompaktní "keř" s mnoha listy.


ANUBIAS ZAKRSLÝ není náročná na vlastnosti vody ani intenzitu osvětlení. Je vhodná měkká až středně tvrdá voda o neutrální až zásadité reakci při středně intenzivním osvětlení. Optimální teplota pro pěstování je v rozmezí 22-28 °C (tolerance snášených teplot je v rozmezí 12-30 °C). Anubias zakrslý je oblíbená a běžně sehnatelná akvarijní rostlina. Roste relativně pomalu, ale nebývají s ní žádné problémy.

HNĚDOVKA KŘÍDLATÁ jedna z neoblíbenějších a snadno sehnatelných akvarijních rostlin. Je to relativně pomalu rostoucí vodní kapradina s bezproblémovým pěstováním. Roste v měkké i tvrdé vodě i při velmi slabém osvětlením a na parametry vody také není citlivá. Jediné co při pěstování musíme dodržet je nesázet jí do substrátu, ale pouze na dekoraci a je vhodné, aby voda v nádrži cirkulovala a nebyla stará, jinak se mohou na listech objevovat černé fleky.

DOUŠKA HUSTOLISTÁ velmi oblíbená akvarijní rostlina. Ačkoliv se vyskytuje na všech kontinentech mimo Antarktidy, jako původní je pouze v částech Brazílie, Uruguaye a Argentiny. Díky rychlému růstu je vhodná pro začátečníky a nově založené nádrže. Při dostatku světla a živin roste velmi dobře. Při nedostatku nepřestává růst, ale její růst je pomalejší, lodyhy jsou tenčí a světleji zbarvené. Postrádá jakékoliv zásobní orgány jako hlízy a oddenky. Vytrvalá sladkovodní vodní rostlina s přeslenitě olistěnou lodyhou.

Rozdíl mezi submerzním a emerzním pěstováním rostlin:
Submerzní: rostliny se pěstují pod vodou.
Emerzní: rostliny se pěstuji nad vodou. To je způsob, který využívají pěstírny akvarijních rostlin. Rostliny, které se špatně pěstují emerzním způsobem jsou v pěstírnách těžko k sehnání. Pak akvaristovi zbýva jen možnost sehnat si je z přebytků od jiných akvaristů.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLO: ROSTLINY SE PĚSTUJÍ A RYBY CHOVAJÍ!!!
Přesto se clověk setká i s pěstírnou akvarijních ryb.
Bližší popis akvária:
Kompletní akvárium bylo na zakázku vyrobeno firmou Zekia.

Filtrace:
venkovní filtr Fluval 306
Náplně ve filtru jsou molitany a Bio Max keramické kroužky.
Venkovní filtr Fluval 306 jsem nahradil za akvarijní čerpadlo s biomolitanem.
Osvětlení:
2x zářivka Osram L 30W - 10 hodin/den
1x zářivka 13W - 12 hodin/den
Rozsvítí se hodinu před rozsvícením hlavního světla a svítí celou dobu a zhasne až hodinu po tom co zhasne hlavní osvětlení. Pak se rozsvítí noční osvětlení.
Noční osvětlení modré barvy - 40 minut/den
Všechno osvětlení se zapíná přes nastavené troje spínací hodiny.
Kryt na osvětlení měl z vnitřní strany černou barvu. Abych využil přebývajícího světla ze zářivek nalepil jsem na něj zrcadlovou folii.

Vytápění:
Topítko Tetra HT 300
Teplota je udržována na 25°C
Topítko po dvou letech odešlo. Momentálně žádné nemám. Mám vyzkoušené pokud je nádrž v mistnosti, kde je stálá pokojová teplota, tak se v nádrži bez jakých koliv problémů udrží teplota na 25°C.
Vzduchování:
1x pískový kámen, vzduchovací motorek JKA -AP 7500

Dekorace:
3D pozadí Amazonie. Dno obsahuje směs starého a nového dna od firmy Rataj a říčního písku č. 4 od firmy Sportcarp, kořen jsem zakoupil v místní akvaristice, kameny jsou nasbírané u potoka na Břestku a Salaši a některé jsem dovezl z dovolené z Vranova.

Hnojení:
PMDD hnojivo - 7 ml denně. Složky hnojiva míchám v destilované vodě. Namíchané hnojivo skladuji v lednici.
PMFE hnojivo (univerzální uhlíkové hnojivo) - 5ml denně.
Den před plánovaným čištěním nádrže žádné z hnojiv nedávám.
Hnojiva nejdříve rozředím v menším množství vody z nádrže a rovnoměrně rozlévám po celé hladině.
Asi jednou za tři měsíce dávám pod kořeny rostlin vlastnoručně vyrobené tablety NPK s mikroprvky. Tvrdé želatinové tobolky určené pro plnění sypkých léků, které jsou k sehnání v lékárně naplním hnojivem SUBSTRAL určené pro DŮM A BALKÓN.

NĚCO MÁLO O HNOJIVU PMDD:
Je dnes asi nejznámější hnojivo pro akvarijní rostliny, které vzniklo z pokusů, které si dalo za cíl skoncovat s řasami. Svoji oblibu si získalo, hlavně díky známému složení a velmi nízké ceně. Kvalitou předčí většinu komerčně vyráběných hnojiv.

Používané druhy mikroprvků v PMDD:

TENSO COCTAIL

PLANTEX CSM+B- originální směs mikroprvků od kanadského výrobce Plantex. Je o něco kvalitnější jak Tenso coctail.

MIKROMIX PLUS- nejkvalitnější mikroprvky. V alkalických vodách (pH nad 7) dochází k rozkladu chelátů u bežných hnojiv, které obsahují Plantex a Tenso Coctail. Tato směs obsahuje i mikroprvky vázané v chelátech, které vydrží pH nad 10.

Přípravky na úpravu vody:
3ml kyseliny chlorovodíkové po každé výměně vody v nádrži. Kyselinu nejdříve rozmíchám ve vodě, kterou pak následně napouštím do nádrže. Kyselina chlorovodíková (solná, HCl) slouží jako pH - mínus, hodí se ke snižování pH především v oblastech s tvrdou vodou.

Momentálně jsem upustil od používání kyseliny chlorovodíkové a začal jsem používat rašelinový koncentrát TORBEN, který používám podle návodu.
Díky používání TORBENU došlo v mé nádrži k výtěru posledního páru Tetry ozdobné.
Po ukončení chovu teter a neonek jsem přestal vodu v nadrži upravovat i TORBENEM.

Start plus od Dajany při výměně vice jak 1/2 vody ( 100 litrů a vice).

Přípravek proti zeleným řasám:
Easy Life AlgExit - podle potřeby.

Složení vody:
Složení vody, které je v Uherském Hradišti jsem jsi nechal poslat přímo s místní vodárny.
Tvrdost 19,6
pH 7,9

Výměna vody a čištění akvária:
1x za 10 - 14 dní výměna 1/3 vody ( 60 - 70 litrů).
30 litrů čerstvé vody nechávám odstát přes noc.Do odstáté vody přidávám převařenou vodu, abych snížil tvrdost vody a upravil na potřebnou teplotu, která je v nádrži. Zbytek vody doplním několik minut odstátou vodovodní vodou.
Odkalení dna, očištění kamenů,kořene a skla, protrhaní rostlinek.
Filtr čistím asi 1x za měsíc. Náplně filtru proplachuji ve vodě, kterou odpustím z nádrže při odkalovaní, aby se nezničily potřebné bakterie ve filtru.
Výměnu vody v nádrži se snažím měnit v pravidelných intervalech a to vždy stejné množství(60 - 70 litrů). Důvodů proč měním tak často vodu je několik:
prevence proti onemocnění ryb, Kryptokoryny netrpí tolik rozpadem listů, neroste tolik řasa.

Krmení:
1-2x denně dávám střídavě sušené krmení Sak mix, který si míchám sám ( SAK green, SAK 55 a SAK Energy), Dajana neon tetra micro granules, Tetra rubin granulát, Tetra Min Granules.
1x denně dávám pro Krunýřovce sušené krmení Dajana spirulina wafers.
1x za týden na zpestření jídelníčku dávám Dajana tubifex cubes.
1x denně většinou navečer krmím mraženou potravou. Ke krmení dávám střídavě patentky, koretry, černé komáří larvy, dafnie, artemie, cyklop, cyklop + spirulina, cyklop + astaxantin, červený cyklop, zelený plankton, vířník mořský, loricaria special, humří vajíčka, drcený misis a krill, drcený mražený špenát, salát, hrášek a kopřivy.
Salát, hrášek a kopřivy jsi nadrtím v kuchyňském robotu a drcený špenát kupuji. Buď
kupuji mražený přímo určený ke krmení ryb, nebo mražený k vaření. Musí to být čistý špenátový protlak. Nesmí tam být smetana nebo vajíčko.
Živé nebo mražené krmení je to nejlepší krmení co můžete rybičkám dát.
Já používám mražené krmení. U živého krmení nechci riskovat, že jsi do nádrže zavleču třeba některou z nemocí a navíc nemám dostatek času, abych ještě někde běhal lovit síťkou plankton. Živé nítěnky se dají ještě občas sehnat, ale ty se musí dávat až za několik dní až se pořádně pročistí. Já živé ani mražené nítěnky nedávám. Nítěnky používám jen lyofilizované v kostkách jako pochoutku k občasnému zpestření jídelníčku. Při vlastním procesu lyofilizace se krmivo nejdříve hluboce zmrazí, následně se za sníženého tlaku odstraní zmrzlá voda ve formě vodní páry, takže potrava tak neztrácí svoji výživnou hodnotu. Naproti tomu sušené krmivo, což jsou za vyšší teploty pouze usušené různé organismy, je sice výrobně levnější, ale není již tak vhodné a výživné, a ani ryby toto příliš rády nepožírají. Někdo ke krmení nepoužívá také Patentky, ale já mám s nimi dobré zkušenosti. Používám mražené a rybám moc chutnají.

Druhy mraženého krmení:

Artemie (Žábronožka solná):
Užití – spíše větší druhy ryb ( Barbusy, větší Tetry, Čichavci, Skaláři, Terčovci a další). Pro menší druhy akvarijních ryb je vhodnější podávat v drcené formě. Významnou roli má artemie také v mořské akvaristice.
Žábronožky jsou bohaté na bílkoviny. Společně s Cyklopem je Artemie druhé nejužívanější krmivo. Artemie také česky nazývána žábronožka, je drobný korýš, žijící na pobřežích slaných jezer nikdy však v moři. Její tělo je tvořeno několika články a nemá pevnou skořápku. Žábronožka dorůstá délky 5-8 mm. Vylíhnutá vajíčka artemie (nauplie) se používájí pro potěr mnoha akvarijních ryb. Vajíčka se nechávají ve slaném roztoku vylíhnout, které ihned zkrmujeme. Dospělé artemie, jsou zpravidla mražené a pro potěr se nedají použít.

Artemie GOLDEN LAKE:
Její název pochází přímo z jezera Golden Lake v němž je chována. Toto jezero je vyjma slanosti charakterizováno ne příliš vysokým sloupcem vody, zlatavým dnem, četnou zásobou minerálů, ale především velmi vysokou teplotou. Díky vysoké teplotě vody dochází u artémie k několikanásobně rychlejšímu vstřebávání krmných směsí a minerálů rozpuštěných ve vodě. Díky podloží, silnému slunečnímu záření a dokrmování řasou, obsahuje tento druh artémie mnohem vyšší podíl karotenu a přírodního astaxantinu.

Bílá komáří larva (Koretra):
Larva koretry, také nazývána „bílá“ či „sklovitá“ se vyskytuje v chladných a čistých vodách s minimálním nebo žádným výskytem ryb. Jedná se o larvu komára. Koretry pro svůj vysoký obsah proteinu řadíme mezi nejlepší krmiva vůbec. Při krmení těmito larvami se dosahuje velmi dobrých výsledků, týkající se reprodukce, což mohou potvrdit i zkušení chovatelé, kteří mají s Koretrou bohaté zkušenosti. Toto krmivo je vhodné pro všechny střední a větší akvarijní ryby.


Černá komáří larva:
Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb.
Její výhodou je větší celková výživnost. Obsahuje několik enzymů, které výrazně podporují tření. Patří k druhům u nás nejznámějším. Larvy žijí ve vodních nádržích, zahradních bazénech a v sudech na dešťovou vodu. Všude se vyvíjí od května do podzimu. Larvy se pohybují trhavým pohybem. Pro své vysoké proteinové hodnoty se řadí toto krmivo k těm nejvýživnějším.

Červená komáří larva (Patentka):
Vhodné pro všechny druhy akvarijních ryb.
Tento ,,červ“ je populární především pro svou barvu a chuť čerstvého masa. Ať už v živém, mraženém, nebo lyofilizovaném stavu jsou tyto larvy nejprodávanější přírodní potravou pro akvarijní ryby po celé Evropě. Některé tipy mají vskutku extrémně vysokou hladinu hormonu Hemoglobin. Jejich charakteristicky rudá barva společně s nepřetržitým kroucením a pohybováním, mají na ryby téměř magnetické účinky. Jejich stravitelnost je takřka pro všechny ryby dokonalá. Využitelné energetické hodnoty jsou více než uspokojivé.

Červená komáří larva (Jumbo Patentka):
Ideální krmivo pro větší druhy ryb (Skaláry, Terčovce, Cichlidy… ).
Velké komáří larvy těchto pakomárů sytě červené barvy žijí ve stojatých vodách, jako jsou rybníky, přehrady a velké vodní plochy. Larvy pakomárů Jumbo se vyvíjí v bahně, ze kterého si staví trubičky, ve kterých žijí celou dobu, než se zakuklí a přemění v pakomára. Jumbo patentky dosahují délky 3-5 cm. Akvarijní ryby dokáží toto přírodní krmivo téměř dokonale strávit. Vzhledem ke svému složení,účinkům a velikostí je krmivo vhodné především pro větší druhy akvarijních ryb.

Dafnie (Perloočky):
Dafnie je nejběžnější druh vyskytující se ve všech stojatých vodách bohatých na živiny, známé jako vodní blechy, díky svým trhavým pohybům ve vodním sloupci. Jedná se ve skutečnosti o druh malých korýšů o velikosti 2-4 milimetry.
Tito zástupci planktonu patří sice k nutričně chudším krmivům, ale přesto jsou velmi vhodným přirozeným krmivem zejména pro středně velké druhy ryb. Výrazně napomáhá rybám k trávení. Při krmení dafniemi lze dosáhnout pozoruhodných výsledků ve zlepšení vzhledu a kondice akvarijních ryb.

Cyklop (Buchanky):
Nepostradatelný prvek všech krmných programů. Užití – bez výjimky všechny druhy akvarijních ryb.
Cyklop je základní zdrojem obživy pro ryby žijící v proměnlivých klimatických zónách. Larvy Cyklopu jsou nenahraditelné jako startovací krmivo pro potěr ryb žijících ve stojaté, či pomalu tekoucí vodě. Krmení cyklopem se později prokáže na malých rybkách, nejen pro svou nutriční hodnotu, ale také pro vysoký obsah proteinů, tuku a karotenu, což vše rapidně zvyšuje jejich růst. Stejně jako Algae (řasa), která je požíraná cyklopem, může být používána jako doplněk výživy (na rostlinné bázi) ryb. Algae zde zajisté hraje smysluplnou roli. Většina řas obsahuje mnoho důležitých vitamínů a minerálů, bez kterých ryby nemohou žít.

Červený plankton (červený cyklop):
Cyklop neboli buchanky jsou drobní korýši, jejíž tělo se skládá z hlavy která je spojená jedním nebo dvěma články hrudi. Pro svou vysokou hodnotu proteinu a tuků, jsou buchanky vhodným základem krmení všech akvarijních ryb. Červený cyklop dále obsahuje vyšší hodnoty minerálů a vitamínů. Toto poměrně výživné krmivo ocení nejen akvaristé, kteří se zabývají velkými odchovy akvarijních ryb, ale rovněž i drobní chovatelé rybiček.

Zelený plankton:
Tato rybí potrava se mixuje z různých druhů sušených nebo koncentrovaných čerstvých řas, jako jsou Spirulina, Chlorella, Dunaliella salina. Vhodné doplňkové prachové krmivo jako obohacení rostlinných složek pro rostlinožravé druhy ryb a jejich potěr.

Mysis:
Mysis jsou drobní koryši o velikosti 6-13 milimetrů, žijící ve slaných vodách. Mysis se vyskytuje v pobřežních mořských vodách Ruska, Kanady a některých Skandinávských zemích. Mysis se stále více stává populárním krmivem. Díky svým vysokým hodnotám jako jsou masné kyseliny a bílkoviny je vynikajícím krmivem pro mořskou akvaristiku (nepostradatelným), ale také pro sladkovodní akvarijní ryby. Mysis jako krmivo je vhodné pro všechny střední a větší akvarijní ryby, jako jsou skaláři, mečovky, terčovci, sumci a další druhy ryb, které jsou schopni Mysis zkonzumovat. V drcené formě ho přijímají i menší druhy akvarijních ryb. Nutričně velice výživný.

Krill (korýšovec):
Krmivo pro všechny masožravé nebo částečně masožravé ryby sladkovodní i mořské. Krill v celku je zvláště vhodný pro skupinové dravce, Perutýny atd. Dále pro sasanky, krevety, kraby a jiné bezobratlé masožravce. Výtečné krmivo pro africké i americké cichlidy a v drcené podobě i terčovce, skaláry a cichlidky. Krill se živí pouze mořskou řasou a právě proto obsahuje vysoké množství přírodního astaxanthinu, vitamínů, stopových prvků, omega-3 a jiných nenasycených mastných kyselin. V celé, sekané nebo drcené podobě ho lze používat pro všechny druhy akvarijních ryb.

Gammarus:
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb (Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…). Ideální potravou pro Želvy, Raky a Kraby. Gammarus jsou drobní koryši, žijící v mírně tekoucích vodách. Mají obloukovité tělíčko zbarvené do šedožlutavé až oranžové barvy. Převážně obývají spodní část vodního sloupce mezi rostlinami, nebo spodní strany kamenů. Gammarus je velmi bohaté krmivo na živiny a minerální látky. Jako živé krmivo se doporučuje, pokud je v nádrži dostatečné množství ryb, které jsou schopny Gammarus zkonzumovat. Na druhou stranu je Gammarus schopen zlikvidovat, či poničit rostliny ve sladkovodních nádržích, tak i měkké korály v mořském akváriu. Proto je doporučováný spíše v mražené podobě. Ryby z počátku reagují trochu podivně, ale po čase ho přijímají spolehlivě.

Krevetky:
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb (Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…). Krmivo vhodné pro všechny sladkovodní i mořské masožravé živočichy (ryby, želvy, raky, chobotnice) kteří jsou dostatečně velicí pro jejich konzumaci. Vhodné jako zpestření jídelníčku pro některé větší chovné ryby.

Slávky (Mušle):
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb (Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…). Mušle jsou výborným krmivem pro tropické rejnoky, želvy a ostatní tropické nebo mořské dravce. Sekanými je vhodné krmit takřka veškeré akvarijní masožravce. Přidávají se také do směsí pro terčovce, skaláry a cichlidy.

Škeble:
Krmivo vhodné pro všechny druhy větších ryb (Cichlidy, Terčovce, Skaláry, Sumce, Rejnoky…). Jedná se o podobný druh krmiva jako u mušlí, pouze menší.
Škeble jsou výborným krmivem pro tropické rejnoky, želvy a ostatní větší tropické nebo mořské dravce. Sekanými mušlemi je vhodné krmit takřka veškeré akvarijní masožravce.

Mořské rybičky:
Krmivo vhodné pro všechny sladkovodní i mořské masožravé živočichy (ryby, želvy, raky, chobotnice) kteří jsou dostatečně velicí pro jejich konzumaci.

Humří jikry/vajíčka:
Extrémně výživné krmivo pro všechny druhy drobnějších ryb a hlavně pro potěr. Velice dobrá výživa pro většinu rybího potěru, malé mořské rybky, sasanky a jiné bezobratlé. Díky značnému obsahu proteinů, chovatelé terčovců zaznamenávají nejrychlejší růst mladých jedinců právě užíváním tohoto krmení.


TANGANIKA MIX:
Tanganika mix je směs potravy připraven přímo pro ryby z jezera Tanganika.
Tanganika mix – Složení (mušle, mysis, krevety, cyklop, gammarus, krill, špenát, salát, karotka, banány, mořská řasa, spirulina)

MALAWI MIX:
Malawi mix je směs potravy připraven přímo pro ryby z jezera Malawi.
Malawi mix – Složení (červené, bílé a černé komáří larvy, mušle, krevety, mořské ryby, gammarus, krill, mysis, špenát, salát, karotka, banán, mořská řasa, spirulina)

LORICARIE SPECIAL:
Je směs potravy pro přísavné sumce a jiné ryby vyžadující vyšší podíl rostlinné stavy. Dokonalé krmivo pro Ancistruse, Loricarie, Sturisomy, L-sumce atd.
Složení (hrášek, salát, špenát, mrkev, sójové boby, kukuřičný škrob, krevetí maso, mušlí maso, vířník, řeřicha, okřehek vodní, spirulina)

Moina:
Vhodná pro všechny druhy menších rybek a ryb připravujících se k reprodukci.
Moina je nejdrobnější druh perloočky s neuvěřitelnou reprodukční schopností. Živí se bakteriemi, kvasinkami a prvoky. Její významnou složkou je chitin, jenž umožňuje rybám lépe trávit potravu. Hormony a enzymy, jenž moina obsahuje, velice podporují tření ryb, vývoj jiker a navíc na sebe vážou volné radikály a oxidanty.

Vířník mořský:
Tento druh planktonu je vhodný, jak prvotní krmivo pro potěr mořských ryb, tak i pro všechny dospělé tropické rybky a obyvatele Vaší nádrže.
Ideální krmivo pro všechny druhy rybího potěru. V mražené podobě patří k chovatelsky oblíbeným krmivům.

NEBOJTE SE POUŽÍVAT MRAŽENÉ KRMENÍ!!! JE TO NEJKVALITNĚJŠÍ KRMENÍ PRO VAŠE MILÁČKY!!!

Stačí jen mít kousek volného místa ve vašem mrazáku na uskladnění tohoto tipu krmiva. Říká se, že mražené krmení kalí vodu. Je to sice pravda, ale to kalí každé krmivo i když některí výrobci tvrdí opak a pokud máte dobrou filtraci, tak není žádný problém. Běžné druhy mraženého krmení se dají sehnat v každé prodejně ve vašem okolí, která se specializuje na akvaristiku. Ty méně dostupné se dají objednat i přes internet. Jen doporučuji krmení objednávat a nechat jsi posílat v chladných zimních měsících, aby nedošlo k rozmrazení a tím znehodnocení krmiva. Např. u firmy AQUAMASTER lze bez problému krmivo objednat a nechat poslat. Také u firmy RH z Havířova - Podlesí, která krmivo vyrábí jsi krmivo můžete objednat. Akorát mají podmínku, že balík musí mít minimální váhu 10 kg proto, aby mražené produkty byly doručeny k zákazníkovi v neporušeném stavu bez úbytku kvality.

Po dobu mé delší nepřítomnosti (např.dovolená) používám krmivo Tetra Min Holiday (prázdninové krmivo pro všechny okrasné rybky). Je o něco dražší, ale výborné krmivo. Vůbec nekalí vodu a rybičkám moc chutná. Do svého akvária používám dvě balení na 7 dní mé nepřítomnosti. Dříve jsem používal prázdninové krmivo Dajana, ale to hodně kalí vodu v nádrži. V poslední době řeším problém s krmením v době dovolených, tak, že jsi namíchám potřebné množství mraženeho krmení, které rozdělím do igelitových sáčků a ty dám zpátky do mrazáku. V době kdy jsme na dovolené k nám chodí moje maminka, která vezme vždy jeden sáček ustříhne nůžkami na jedné ze spodních stran sáčku rožek a dá do nádrže. Sáček s ustříhlím rožkem má pak funkci takového krmítka. Krmení může probíhat každý den nebo stačí i obden. Podle dní vaší nepřítomnosti pak stačí určit velikost dávky krmení a počet sáčků. Nedochází tak k obávanému překrmování osobami, které nemají žádné zkušenosti s akvaristikou. V sáčcích je jen potřebná dávka, kterou jsi sami určíte. Pokud znáte nejakou ochotnou osobu, které bez obav svěříte klíče od vašeho bytu či domu máte vyřešen problém s krmením. Dalším řešením může být zakoupení automatického krmítka.

V PŘÍPADĚ ODJEZDU NA DOVOLENOU MŮŽEME RYBKY NECHAT TAKÉ NEKRMENÉ AŽ 10 DNÍ A BEZ PROBLÉMŮ TO VYDRŽÍ, POKUD JSOU STARŠÍ PĚTI MĚSÍCŮ, COŽ VĚTŠINA KUPOVANÝCH RYBEK V PRODEJNÁCH JE. OTÁZKA JE PAK JEN JAK DLOUHO BUDE TRVAT VAŠE DOVOLENÁ A PODLE TOHO SE PAK MUSÍ ČLOVĚK ROZHODNOUT.Krmiva, potřeby, rybičky atd. kupuji v Akvaristice Na Splávku, Fauně UH ve Vodní ulici, v Akvaristice ve Starém městě u p.Šmídové a nebo je objednávám přes internet.
Jinak příležitostně navštěvuji Zoo prodejnu v Kunovicích, Akvabazar v Malenovicích, Zoo shop Želvička ve Zlíně a nebo některou z akvarijních burz, která se koná v okolí mého bydliště (Kroměříž,Zlín).
Další fotografie akvária:
Mečovky lýrovité
Mečovky lýrovité
(vloženo 9.3.2015)
Večerní osvětlení
Večerní osvětlení
(vloženo 9.3.2015)
Celý pohled na akvárko
Celý pohled na akvárko
(vloženo 25.1.2015)
Střed akvárka s Mečovkou
Střed akvárka s Mečovkou
(vloženo 25.1.2015)
Střed akvárka
Střed akvárka
(vloženo 25.1.2015)
Tetry ozdobné
Tetry ozdobné
(vloženo 29.11.2013)
Paví očka a platy moskevské
Paví očka a platy moskevské
(vloženo 29.11.2013)
Hejno Neonek červených
Hejno Neonek červených
(vloženo 29.11.2013)
Mečovky lýrovité
Mečovky lýrovité
(vloženo 29.11.2013)
Sameček Mečovky Lýrovité
Sameček Mečovky Lýrovité
(vloženo 29.11.2013)
Rybičky stále v pohybu
Rybičky stále v pohybu
(vloženo 10.11.2013)
Amazonka
Amazonka
(vloženo 27.10.2013)
Prezentace je oblíbena u:
Tuto prezentaci si mezi oblíbené zařadilo 7 registrovaných návštěvníků.
Hlavní obrázek akvária
Amazonka červenec 2016
(vloženo 5.8.2016)
Nejnovější video
Zobrazit video
Další obrázky akvária
Změny v nádrži.
(vloženo 8.5.2018)
Čichavci perleťový
(vloženo 16.11.2017)
Pohled na Amazonku.
(vloženo 29.11.2015)
Střed Amazonky
(vloženo 29.11.2015)
Boční pohled
(vloženo 29.11.2015)
Pohled z pravé strany
(vloženo 29.11.2015)
Pohled z levé strany
(vloženo 29.11.2015)
Celkový pohled
(vloženo 29.11.2015)
Celkový pohled
(vloženo 8.8.2015)
Změna pravé strany
(vloženo 8.8.2015)
Mikova Amazonka v obyváku
(vloženo 8.8.2015)
 
Celý deník naleznete na záložce:  Deník
Poslední 3 záznamy v deníku:
2.8.2015(vloženo 2.8.2015)
Chystám opět malou změnu. Doufám, že se vše povede
Do nádrže přijdou další nové akvarijní rostliny. Jak bude vše hotovo přidám nové fotky a případně i nové video. Do budoucna se chystám rybičkám ještě více obohatit jídelníček o další nové druhy mraženého krmení. Budou to tyto druhy: Artemie GOLDEN LAKE, Cyklop + astaxantin, Cyklop + spirulina, Červená komáří larva (Patentka) + česnek, Dafnie + astaxantin, Humří jikry/vajíčka, LORICARIE SPECIAL, Moina, Green plankton (zelený plankton), Vířník mořský.
5.6.2016(vloženo 5.6.2016)
Z nádrže byla odstraněna Bahnička beztopečná, které se v poslední době v nádrži příliš nedařilo a taky už mě nebavilo to neustále zkracování jejich stonků, které ze začátku rostly neskutečně rychle. Bahničku jsem doslal jako dárek od firmy Aqua daho za ojednávku rostlin.Po necelých třech letech výměna obou zářivek za nové v osvětlení nádrže.
16.11.2017(vloženo 16.11.2017)
akvárko
 
Seznam všech komentářů najdete na záložce:  Komentáře
Posledních 10 komentářů k akváriu:
jozkablack  (id: 3645   240l v obýváku 
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 2.1.2015 16:29
Zdravim. Obnovuji plný počet bodů. Není co dodat. Krasné AQ. (hodnocení 8)
mik  (id: 14453   Mikova Amazonka 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) odpověď pro jozkablack 3.1.2015 8:25
Ahoj,
moc díky za pochvalu a krásné hodnocení. Přeji hodně zdaru.
milantm  (id: 15150 ) 19.4.2015 0:39
Žádná změna,nezlob se,ale je to nudné.
mik  (id: 14453   Mikova Amazonka 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) odpověď pro milantm 19.4.2015 21:07
Nuda je to třeba pro tebe. Každý má právo na svůj názor , ale od někoho kdo nemá ani svoji vlastní prezentaci s nádrží mě to ani nemůže urazit. Před pár měsíci jsi mi ohodnotil moji nádrž plným počtem 8 bodů s komentářem krásně zdravé akvárko a teď mi napíšeš, že je má nadrž nudná. V nádrži se nemusí dít pořád nějaké změny, aby byla stále krásná. Někdy stačí jen občas udělat nějakou tu změnu. Časté změny nesvědčí jak rybám, tak i rostlinám. Kritizovat umí každý, ale než začneš někoho kritizovat, tak nejdříve ukaž co jsi dokázal sám. Založ jsi svoji prezentaci a pak kritizuj! Měj se
Shark-cz  (id: 1604   Shark - Malawi 225 
 kategorie velká akvária, objem 225 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Shark - Tanganika 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 16.3.2016 15:48
Zdravím,
teda klobouk dolů - takto sepsanou prezentaci jsem ještě neviděl -
Moc pěkné akvárium, vhodně založeno, dobře zarybněno, krásně zarostlé - no co dodat - ať se daří - ode mě jasně za 8
mik  (id: 14453   Mikova Amazonka 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) odpověď pro Shark-cz 16.3.2016 19:51
Moc děkuji za krásné hodnocení a pochvalu. Snažím se ,aby má prezentace poskytla návštěvníkům co nejvíce informací o mé nádrži. Jsem puntičkář a pokud mám zrovna dostatek času, tak ji stále vylepšuji jako svou nádrž. Proto je má prezentace značně obsáhlá, ale snad bude i pro některé inspirací. Přeji hodně zdaru.
MEGAHROCH  (id: 10243   200L cihlidy 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 240L KONTINENT MIX 
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 450L KONTINENT MIX 
 kategorie velká akvária, objem 450 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 6.5.2016 1:36
Zdravé akvárium, jak rostliny tak rybičky. Velké díky za vyčerpávající popis tvé prezentace. Ta část o krmení mě inspirovala. Ať ti plavou! (hodnocení 8)
mik  (id: 14453   Mikova Amazonka 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) odpověď pro MEGAHROCH 6.5.2016 12:01
Ahoj,
moc děkuji za krasné hodnocení a pochvalu. Přeji hodně zdaru.
Ferrer  (id: 11246   Akvárium 220l 
 kategorie velká akvária, objem 220 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 19.11.2016 23:23
Ahoj kolego Tak jsem po čase zpět. Trochu si i poupravím prezentaci. Jsem tu nebyl ani nepamatuji.
mik  (id: 14453   Mikova Amazonka 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) odpověď pro Ferrer 20.11.2016 21:55
Ahoj kamaráde,
jak se máš? Nepojedeš 3 prosince do Zlína na akvaburzu? Měj se hezky.
Nové komentáře k akváriu přidávat mohou jen přihlášení uživatelé
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|