ARCHIV - akvária střední (81 až 160 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
411/972

Dapru a prvních 112 l

Deník
 
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
23.2.2009(vloženo 23.2.2009)
Ach, ten čas letí ....
S potěšením ale konstatuji, že akvárko kromě jedné nepříjemné události si žije svým životem a kytkou rostou a rybičky se rozmnožují.
Je pravdou, že nemám žádné náročné rostliny ani rybky, akvárium je v ložnici a slouží zejména navečer pro pozorování podvodního světa.

Anubiasy se rozrůstají a jsou dominantou akvárka spolu s kryptocorynou v popředí.
Jávskému mechu se u mě moc nedaří, ale jen trs stále mám.

Šíleně se mi rozmnožují přísavníci, dominantní samec se zřejmě líbí samičce od Alnuse a oba dva se činí.
Večer po vhození tablety je dno doslova a do písmeno černé, jen se záhadně vlní.
Budu je už muset odlovit .... a kam s nimi? Snad si je v akvaristice zadarmíku vezmou.

Parmičky purpurové se během léta rozhodly vzít počet osádky v akvárku do svých rukou a dlouho jsem ani netušila, že mají mladé, natož že jich bude tolik.
V současné době mám cca 10 svých odchovanců a už se krásně začínají vybarvovat samečci.

Protože se nedařilo Black mollám, tak jsem dostala darem od tchána mečovky. Ty se ale rozmnožují rychlostí metelesku blesku, takže bych potřebovala rybky, které by nepohrdly čerstvou živou svačinkou.

A ta nepříjemná událost? Před koncem loňského roku byla doma tichá domácnost. Manžel, který od začátku zcela ponechal údržbu a provoz akvárka na mě, bohužel ale neodolal žadonícím davům v akvárku, zejména prťavým přísavníčkům a sem tam hodil tabletku, ač já krmila v blažené nevědomosti vydatněji též.
Takže bohužel došlo k situaci, že jsem přišla k akvárku, filtr ucpaný - a nepracoval jak měl a za své vzaly bohužel dospělé parmičky purpurové v počtu 3 ks, jedna dospělá mečovka a přísavníci signalizovali sos u hladiny. Náš plodný hrdina ancistrus se po dně válel na zádech.
Proběhla blesková výměna vody s vyčištěním filtru a za hodinku se v akvárku proháněly spokojené rybky.
Původní osazenstvo parmiček purpurovýchv počtu 3 ks, které bohužel nepřežilo, jsem obrečela, protože bylo se mnou u založení akvárka. Jsem moc ráda, že jejich početné potomstvo to přežilo.

Tak a jinak pravidelně odkaluju a starám se o ně, jak to jde. To je jasný.
13.7.2008(vloženo 13.7.2008)
Další ...
13.7.2008(vloženo 13.7.2008)
Tohle je foceno ve dne ...
13.7.2008(vloženo 13.7.2008)
Dnes jsem přidala aktuální fotku akvárka ze včerejšího večera.
Focení mi nejde ... ale snad je něco vidět.
12.7.2008(vloženo 12.7.2008)
Anicistrusků jsem našla 6 pohoromadě, přírůstky parmiček se schovávají v jávském mechu, takže většinou zahlédnu tak 3-4 , ale už jsou krásně vybarvené, jednoznačně to jsou parmičky purpurové.... doufám, že přežijí i nadále...
9.7.2008(vloženo 9.7.2008)
Jupííííí, objevila jsem minulý týden 5 přírůstků ancistrusků .... vůbec jsem nevěděla, že čekají rodinku .... až vidím, že na filtru je jedno prtě, o kousek opodál druhé, .... jsou tak 2-3 už velcí !!!!!!!!

A dnes jsem se rozhodla konečně zase pořádně akvárko vyčistit, a když jsem byla cca v polovině, všimla jsem si, že mi tam plavou malé pidi osmimilimetrové mm rybičky a dle barev připadají v úvahu jedině parmičky purpurové ... zatím jsem jich viděla cca 5 !!!!
Black Mollynky to určo nejsou, takže parmičky purpurové se činily )

Nechávám žít akvárko svým životem, ač jsem měla v plánu dokoupit nové rybky - už asi rok - tak mi víceméně vyhovovalo, že nemám přerybníno, nemusím odkalovat co 14 dní, začalo se mi dařit i rostlinám ... teda víceméně se mi rozrostla krásně CRYPTOCORYNE WENDTII a MICROSORIUM PTEROPUS a oba ANUBIASY. Echinodory mi zdárně zlikvidovali krunýřovci, takže mám smolíka pacholíka ...

Doufám, že pidi parmičky přežijí i nadále...
25.10.2007(vloženo 2.11.2007)
Tak v tento den proběhlo řádné mimořádné gruntování.
Vyndány dekorace - kameny, kořeny, no teda pod nimi bylo požehnaně bordýlku, ..
Hloubkové čištění na několikrát - nejvíce se to nelíbilo ancistrusům - neměli se kam schovat, nalepili se na topítko.
Microsorium pteropus se mi rozdělil na několik trsů, takže musím ho nějak zatížit ke dnu, stále vyplavává. Ale vypadá, že se mu začíná dařit.
H. polysperma bohužel skomírá ... to mě moc mrzí, zkusím zakoupit nové jedince.
Nemám odvahu se rozloučit s E. argentinensis, ale bohužel ani pidi lísteček nemá u ancistrusů šanci, hned je s chutí ožrán do mřížek.
Co mě štve, že mám opravdu dno dost vysokou vrstvu dna a při čištění jsem si nedala práci a trošku zase nevytvořila sklon , jak má být.
Chtělo by to pískořky, těm by bylo u mě hej.
22.10.2007(vloženo 22.10.2007)
Čas letí jako voda. Koukám, že jsem se to se svojí prezentací flákala, ale rybičky jsem opečovávala jako vlastní. Moje posádka je ve stále stejném stavu... Založila jsem si na jaře venkovní jezírko, do kterého jsme pořídili 6 karásků. Během léta jsme odchovali nespočet maličkých karásků různých barevnách variant. Podarovala jsem svoji sestru, ale i tak mi ještě zůstalo krásné hejnečko mladých. Nejvíce se mi líbí karásci, které přešli z barevné formy na přírodní a jsou opravdu zlatí
24.3.2007(vloženo 28.3.2007)
Milý deníčku. Nějak jsem tě zanedbávala, ale přísahám, že rybičky ne. Odkalení probíhalo co týden, protože mi ještě přibyl do akvárka krasavec - ancistrus - takový nechtěný dárek, ale už ho máme rádi.

Dneska měly jít mollynky do světa, do krásné akvaristiky, aby okouzlily zájemce, a ti si je odnesly do svých akvárek. Moc se jim od nás nechtělo, ale po vylovení dekorací a vytrhání kytek se povedlo . Akorát akvaristika zůstala neočekávaně zavřená, rezolutně jsem odmítla pracně odchytané mollynky zpátky do akvárka a musely vzít zavděk malým akvárkem se vzduchováním a častou výměnou vody do pondělí a hybaj znovu do světa a tentokrát byl pokus úspěšný a už plavou v prodejně.

Já jsem pořádně odkalila, znovu zasadila kytí a načinčala dekorace. To bylo bordelu, jsou to fakt prasátka ty živorodky.
A příští týden budou vysněné mechovky, pancéřníčci. Jupííííí.
22.2.2007(vloženo 1.3.2007)
Tak lehké odkalení s výměnou vody.

Cistrýsci si už zvykli, zatím nejsou žádné problémy. Jakmile jsem přidělala schovky, Malému zůstalo jeho místo pod kamenem.

Mám čím dál tím více mollynek, takže musím situaci začít řešit a to co nejdříve.
13.2.2007(vloženo 13.2.2007)
Dneska jsem zlehka odkalila, zredukovala trochu rostlinstvo , ale hlavním důvodem bylo přidělat skrýše pro Malého - protože noví obyvatelé, ancistrusci mu násilím obsadili jeho oblíbené místo pod kamenem. Vzhledem k tomu, že byl dlouho v akvárku sám, tak není bojovné povahy a nechá se drze vystrnadit, přestože je ve svém domečku. Hlavně nová samička tak dlouho se vtírá, až se jí podaří Malého úplně vyštípat pryč. Tak jsem jim přidělala schovky, aby se v akvárku porovnali.
12.2.2007(vloženo 12.2.2007)
Možná to bude někomu připadat směšné, ale dnes jsem prvně viděla mou osamocenou samičku panc. pandy /bez vousků/, jak do sebe s chutí nasoukala patentku. Mám z toho ohromnou radost, protože jinak není skoro vůbec vidět, že by něco pořádného baštila.
A jinak, mám ji moc ráda, že to jako jediná z pandíků se mnou vydržela )
10.2.2007(vloženo 12.2.2007)
Tak dneska jsem si přivezla od Alnuse /zde z Akvarka.cz / krásný párek ancistrusů , jsou už velcí, protože měl své mladé už v srpnu 06, ale díky mému bláznivému stěhování počkal, až se zabydlíme a přijedeme si pro ně. Díky mu moc.
1.2.2007(vloženo 1.2.2007)
Tak dneska jsem udělala rybičkám generální úklid, který myslím ale neocenily, docela naštvaně se krčily v koutku. Nedávno jsem zjistila při sázení rostlinek, že mi ze dna sem tam uteče bublinka čehosi. Ale dno není ani zčernalé, ani hnilobně není cítit, takže to bude dle rad na diskuzi neškodné. Snad.... nerada bych celé akvárko předělávala za pochodu. Nově koupené rostliny mi pochopitelně vyplavaly, doufám, že opětovné zasazení jim nepoškodilo kořínky, protože se jim už začaly objevovat nové lístky. Vyndala jsem i oba kořeny a našla pod nimi semeniště pidi šneků, pravý zlatý důl. Zpátky jsem je nevracela, nejvíce jim chutná echinodor a na ten nedám dopustit.
Řešením budou pískořky, které si budou vesele přerývat dno a já je budu muset sice taky redukovat, ale na rostliny mi nepůjdou a ještě mi pomůžou s redukcí zbytků krmiva a bordelu ze dna.
30.1.2007(vloženo 31.1.2007)
Tak včera šli první odchované mollynky do světa. Odvezl si je tchán, je nadšený, jaké mám obří Molly a matně sytě černé. Nevěřil, že tahle mimina jsou od 18.12.06, vypadají prý tak na 3 měsíce ) Rostou jako z vody, černoušci moji.

Můj historicky první přírůstek / z 15.11.06/ si ponechám, je už velká, zdárně dohání rodiče.
29.1.2007(vloženo 30.1.2007)
Nově zakoupeno:

Microsorium pteropus a Cryptocoryne wendtii . Hned jsem je zasázela, snad se jim bude dařit. Jsou v popředí u kořene, kde je i dostatek světla, tak uvidím.
27.1.2007(vloženo 27.1.2007)
Revize rostlin:

Už nemám:

CABOMBA CAROLINIANA
ECHINODORUS AMAZONICUS
GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES
RAPHIDOPHORA SPECIES
HYGROPHILA ANGUSTIFOLIA
ALTERNATHERA LILACINA
ALTERNATHERA ROSAEFOLIA
LIMNOPHILA SESSILIFLORA
VALLISNERIA RUBRA
LUDWIGIA PALUSTRIS
EGERIA DENSA
27.1.2007(vloženo 27.1.2007)
Dneska jsem si udělala radost a koupila Echinodorus tropica a podruhé jsem zkusila Sagitarii subulata, zakoupeno v ZOO Panda Globus od Aqua-Daho. Echinodory byly v košíku dva a sagitarii jsem rozdělila na hodně moc - cca 10 ks a tak jsem byla donucena zase změnit rozmístění rostlin. Snad se nové rostlinky ujmou.
A moje nemocná Mollynka už to má za sebou (
26.1.2007(vloženo 26.1.2007)
Střed akva - kořen - leden 07
24.1.2007(vloženo 24.1.2007)
Tak dneska jsem konečně dala do akva nově zakoupený kořen. Ancistrus si ho hned oblíbil, jednak je ze spodní strany hodně dutý (přístupný z levé strany )a taky hned našel z boku otvor, kam se může schovat ) a tím pádem mi vyšťouchal skoro pryč anubias b.nana, který jsem tam zastrčila. Takže pří příštím odkalování budu muset za pomoci manžela udělat otvůrek pro anubias jinde )
23.1.2007(vloženo 25.1.2007)
A protože jsem dostala od Ježíška - dcery Ivanky - krásné fotečky mých nejoblíbenějších rybiček - vznikla tato galerie ) Je to verze A5 - ancistrusek detail, detail mé přeživší samičky corydoras panda, a sameček parmičky purpurové detail zepředu .
Ale fotka galerie, kterou jsem vyfotila, není zrovna kvalitní, byl to cvak narychlo, pokusím se nahradit jinou, lepší.
23.1.2007(vloženo 25.1.2007)
Tak tohle je celkový pohled na akvárium na skříňce v rohu ložnice.
Schválně je na šikmo, natočeno do místnosti a hlavně abych na něj viděla z postele, a taky mám přístup dozadu za akvárko - tudíž k zásuvkám, technice, a dá se tam i v pohodě uklidit.
Mám otevřený kryt, aby květní stvol echninodoru argent. si mohl vyrůst a vykvést, snad
23.1.2007(vloženo 25.1.2007)
Došlo ke kompletnímu protrhání rostlin, protože sice to byla džungle, ale jakási neorganizovaná. Vzhledem k tomu, že plánuji přidat kořen, musela jsem na něj udělat místo. Zredukovala jsem echinodor argent., měl už víc listů, než mám místa )
Ráda bych přidala ještě nějaká echinodor, protože zatím tento druh u mě roste jen za pomoci hnojení rybiček a je to krásná dominanta. Taky bych konečně chtěla nějakou menší variantu vallisnerie - torta, asiaticaa a ještě nějakou rostlinku do popředí, ale nemyslím tím trávníček )
21.1.2007(vloženo 22.1.2007)
Tak proběhl úklid - odkalení, výměna vody. Ale na plánovaný kořen nedošlo, protože se dost drobí, tak ho ještě nechám vylouhovat mimo akvárka a as povařím se solí a teprve pak dám do akva.

Mollynka se drží, tak ještě uvidím.
20.1.2007(vloženo 20.1.2007)
Dneska jsem zakoupila rybičkám baštu - V ZOO Globus mražené koretry a krmivo Hikari - peletky pro krunýřovce a dvojí granulky - takové mini a větší.
Koretry chutnali všem, peletku si zabral ancistrusek a granulky jeli hlavně malým mollynkám.
19.1.2007(vloženo 20.1.2007)
Tak květ echinodoru - resp. květní stvol je už z vody z venku otvorem v krytu, takže mu nehrozí spálení od zářivek, jako když byl těsně nad vodou. Těším se, až vykvete to moc )

Od včerejška mám nové obyvatele akvárka - další várka mollyních miminek se schovává těsně pod hladinou - převážně na listech echinodoru.
17.1.2007(vloženo 17.1.2007)
Dneska jsem po dlouhé době viděla vyčerpanou mollynku plavat a sem tam zobla vloček, tak doufám, že je to změna k lepšímu.

Echinodorus argent. opravdu vyhnal květní stvol, ale tentokrát ho nechám, ať si otvorem v krytu vyleze ven a kvete, minule při pokusech ho udržet pod vodou a mít novou rostlinku jsem si nakonec stvol zlomila.
14.1.2007(vloženo 14.1.2007)
Jedna z mých Black moll je nemocná, protože děsně zhubla, je taková nakrčená, schovává se a pořád stojí někde na místě a mává ploutvičkama. Asi mi nezbyde nic jiného, než jí pomoci ke klidnému skonu (
9.1.2007(vloženo 10.1.2007)
Hurá, doufám že se neraduji zbytečně, ale můj echinodorus arg. nasadil na nový květ ) Před stěhováním jsem květní stvol tím, jak jsem se ho snažila udržet pod vodou, zlomila, takže jsem se radovala jen z pár vykvetlých kvítečků.
Teď ho nechám, ať si kvete nad hladinou a budu tiše doufat, že i pidi rostlinka bude.
9.1.2007(vloženo 9.1.2007)
Tak dneska se mi podařilo sehnat kořen, který odpovídá mým nynějším představám o vzhledu akvárka. Takže nejprve ho pořádně vymáchám ve vodě a uvidím, zda bude ještě potřeba vyvaření se solí. Těším se, že bude ancistruskovi více chutnat než stávající pidi, který je z tvrdého dřeva a moc ho neužírá ) Pod kořenem vznikne krásná dutina, kterou ale určitě využije jako úkryt.
1.1.2007(vloženo 3.1.2007)
Jak na Nový rok, tak po celý rok - a proto jsem se vrhla na vyčištění akvárka, abych měla jistotu, že ho nebudu v roce 2007 zanedbávat )

Na levé straně jsem troch ubrala kamínků, jak říkám říčnímu písku č. 4 zakoupenému v OBI, co v akva mám a přidala jsem normální křemičitý píseček. Trošku jsem probrala obří echinodorus argent. - po přestěhování už vyrazil druhý nový list, tak jsem spokojená.

Malé Black Mollky rostou, můj první přírůstek už má tak 5 cm a pěkně vypasené bříško a
"postěhováčci" - už mají skoro 2 cm a plavou si všude po akvárku a oždibují, co se dá.
Jinak baští o sto šest, i mražené patentky pro ně nebyl problém. Byla sranda je pozorovat, jak se snaží je do sebe nasoukat.

Místo velkého kořene, který jsem odložila do většího akva, se mi ještě nepodařilo zakoupit nějaký menší, takže pravá strana je zatím víceméně beze změn.
28.12.2006(vloženo 29.12.2006)
Střed akvárka:
28.12.2006(vloženo 29.12.2006)
Pravá strana:
28.12.2006(vloženo 29.12.2006)
Levá strana:
28.12.2006(vloženo 29.12.2006)
Protože jsem si plánovala, že při stěhování si v klidu akvárko předělám, ale nedopadlo to - neb rybky zůstaly při převozu v akvárku, postupně sem tam provádím změny - vracím kořeny, kameny. Jen velký kořen jsem nevrátila - děsně stínil a ancistrusek má slíbený nový - menší, ale chci, aby měl hodně otvorů a schovávaček. Velký kořen se teda zatím usuší a přijde na jaře do většího akvárka, které už čeká na zařízení.

Zatím dávám jen prozatímní fotky, jak teď akvárko vypadá.
25.12.2006(vloženo 29.12.2006)
MOLLYNKY se stále množí, dneska jsem sice neviděla porod v přímém přenosu, protože moje největší Black Molla byla zalezlá, kde se dalo, ale viděla jsem čerstvě narozená mimina a taky jsem byla svědkem, jak si sameček parmičky pošmákl na jednom malém přírůstku.

Pod hladinou se nyní motá nespočítaně mollynek, jen dle nepatrných rozdílů ve velikosti poznám svoji první "postěhovací" várku a várku "vánoční" - poslední.
19.12.2006(vloženo 20.12.2006)
S radostí konstatuju, že rybičky se zatím drží všechny, tak doufám, že nějaký po-stěhovací syndrom už nedorazí .
A ještě aby moje echinodory vyrazily nové lístky a budu spokojená.

Nová osádka baští co jde, plavou si pod hladinou po celém akvárku, tak uvidíme.
18.12.2006(vloženo 19.12.2006)
MOLLYNKY SE MNOŽÍ !!!!!!!!

Včera jsem s úžasem zjistila, že se mi v akvárku černá moře - asi 40-60 pidi mollynek ) spočítat nejdou, ale jsou všude - v plovoucích rostlinách, pod rozštřikovací rampou, mezi hladinou a listy echinodoru.

Vzhledem k tomu, že jsem absolutně nezkušená, tak nevím, jestli jsou čerstvě narozené nebo se schovávaly kdesi a při stěhování, resp. po přestěhování vyplavaly?
Jsou tak 8 mm velké, jsou už i černé, normálně plavou pod hladinou a baštěj, dokonce se s vervou pustily do vloček , které jsem nasypala rybičkám. To jsem ještě ani nevěděla, že mám tolik nových nájemníků. Jinak bych jim aspoň ty vločky namlela či co
16.12.2006(vloženo 18.12.2006)
STĚHOVÁNÍ - STĚHOVÁNÍ !!!!!!!!!

Dopoledne:
Rybičkám jsem nedala na výběr a putovaly s námi do nového bydliště. Akorát nade mnou svům způsobem zvítězily, protože se odmítly odlovit do převozního kbelíku a rozhodly se cestovat přímo v akvárku. Odpustila jsem si kbelík vody, že je tam přelovím, ale v té džungli, poslední dobou mi to nějak zarostlo, jsem objevila jednu parmičku, ale na honěnou výhrala jednoznačně ona. Tudiž jsem usoudila, že jim tam bude fajn, když vyndám dekorace, aby se to na ně během převozu nenavalilo a jelo se. Kbelík s rostlinami, kbelík s dekoracemi a prázdný kbelík s odpuštěnou vodou bez rybiček.
Na místě jsme ihned nainstalovala techniku, hlavně filtr a topítko, dolila odpuštěnou vodu a nechala rybky uklidnit.

Navečer:
Nejvíce jsme se bála o cistrýska, ale už si to šmejdil po skle. Jen mu chyloěl úkryt, tak jsem mu tam hned šoupla kokos a malý kořen.

Dekorace jsem tam ale nedala, plánovaná layotová přestavba se taky nekonala, takže postupně, co rybky dovolí, budu akvárko novelizovat )
Až pak se bude fotit.
22.11.2006(vloženo 24.11.2006)
Běžná údržba akvária - odkalení, výměna 20 l vody.
Největší strach jsem měla o svůj historicky první přírůstek - malou Black Mollu, ale zvládly jsme to obě skvěle ... já ji nevycucla, ona zůstala v akvárku )

Echinodorus argentinensis vyhnal květní stvol, pod vodou se mi ho držet nedaří, musela jsem v krytu oddělat víčko na krmení a tím mi čouhá z vody . Jestli vykvete, kdo ví ...
15.11.2006(vloženo 15.11.2006)
HISTORICKY MŮJ PRVNÍ PŘÍRŮSTEK !!!!!!!!!!

Včera mi manžel objevil v akvárku prťavou rybičku as 8 mm, očividně malou Black Mollu. Vzhledem k tomu, že jsem žila v domněnce, že mám 3 samičky, bylo to obrovské překvapení. Molly mám od dubna, a že mám tři samičky, mi asi tak v září potvrdil i zkušený akvarista ) Hned jsem pořádně přezkoumala pohlaví moll a místo jedné domnělé samice mám samečka, kterému se říká pozdní, protože pohlavně dospěl až teď. A že je plodný, je důkaz mimino ) Ale že to byl šok a obří překvapení, mi věřte )
17.10.2006(vloženo 18.10.2006)
Včera se mi podařilo po dlouhé době vidět obě neritinky naráz, což se nestává moc často a pokud zřím jen jednu, nevím která z nich to zrovna je A co bylo na tom nejlepší, bylo u sebe tak blízko, že jsem si je mohla obě naráz vyblejsknout, bílé tečky je jejich zásluha ...
15.10.2006(vloženo 15.10.2006)
Ještě jednou, schůzka mollynek a purpurek ...
15.10.2006(vloženo 15.10.2006)
Black Mollky závidí, tak přihlíží, jak se k sobě purpurky mají ..
15.10.2006(vloženo 15.10.2006)
Sameček - purpurka - co ostrouhal, pro toho samička není ...
15.10.2006(vloženo 15.10.2006)
Zase purpurky po x-té, jsou ale krásně vybarvené.
15.10.2006(vloženo 15.10.2006)
Další fotečky mé pomocnice, dcera se do toho obula s plnou parádou a fotí a fotí a fotí, jí to baví a já mám bez práce fotky , paráda.

Roztoužený sameček parmičky purpurové pronásleduje samičku na každém jejím mávnutím ploutví )
14.10.2006(vloženo 26.1.2007)
Přísatý Malej - říjen 06
13.10.2006(vloženo 13.7.2008)
A zase celé akvárko - říjen 06
13.10.2006(vloženo 26.10.2007)
Uprostřed - Hygrophila polysperma - říjen 06
13.10.2006(vloženo 26.1.2007)
Pracující Neritinka - říjen 06
12.10.2006(vloženo 26.10.2007)
Sameček parmičky purpurové s neritinkou
12.10.2006(vloženo 25.1.2007)
Levý kraj a rybky - oblíbené místo - říjen 06
12.10.2006(vloženo 25.1.2007)
Echinodorus arg. - říjen 06 - roste, roste ...
12.10.2006(vloženo 25.1.2007)
Celé akvárko zblízka - říjen 06
12.10.2006(vloženo 25.1.2007)
Celé akvárko současné - říjen 06
12.10.2006(vloženo 14.10.2006)
Samička pancéřníčka panda - poslední
12.10.2006(vloženo 12.10.2006)
Moje mladší dcera má zálibu focení a tak mi chtěla vyfotit parmičku purpurovou a podařilo se (sameček je nádherně vybarvený) a přitom je krásně vidět i anubias barteri nana, který zřejmě vyhání květ, jestli rozkvete, tak budu mít vánoce....
11.10.2006(vloženo 13.7.2008)
Levá strana akva - říjen 06
11.10.2006(vloženo 26.10.2007)
Vajíčka neritinek - jsou všude - říjen 06
11.10.2006(vloženo 12.10.2006)
Ještě jednou moje nej radost ... Echinodorus argentinensis ... to jsem už pár listů musela vytrhnout , ale naštěstí vyráží jeden list za druhým, pěkně za sebou, ....
11.10.2006(vloženo 12.10.2006)
A takhle vypadá Anubias b. nana na kořenu, je prostrčený otvorem, takže drží sám. Ani nevím, jak z druhé strany už má dlouhé kořeny, nevidím tam Ale vypadá, že nasazuje na květ, jupííí ..
11.10.2006(vloženo 12.10.2006)
Takhle krásně roste Anubias coffeifolia - bohužel jsem ještě nesundala gumičku, která je už zbytečná, napravím to
11.10.2006(vloženo 13.10.2006)
Ancistrusek Malej - říjen 06 - jeho oblíbené místečko na listu echinodoru ... jestli z něj baští řasu nevím, ale je ho tam často vidět, jak si tam lebedí.
11.10.2006(vloženo 13.10.2006)
Tak takhle se na mě koukají moje zvědavé holky Black Mollky - celkem mám tři - a mám v plánu jim sehnat pořádného "samce", ať je v akvárku pořádný rachot a černá se to tam miminky. Jen musí ještě posečkat, dostanou ho k Ježíšku, protože teprve v listopadu se přestěhujem a než se akvárko zaběhne, nechci přidávat žádné rybky.
Jo a budu to muset být pořádný kus, protože moje holky nejsou žádné křehotinky )
11.10.2006(vloženo 13.10.2006)
Takže při odkalení jsem řádně vytrhala rostlinky, kterým se poslední dobtou nedařilo, protože dominantu tvoří Echinodorus Hygrpohila polysperma ... takže zarostlé to je, jen musím zamaskovat za kořenem topítko a ještě více filtr, uvidím co vymyslím.
11.10.2006(vloženo 13.10.2006)
Uprostřed - Hygrophila polysperma - říjen 06 - krásně se rozrůstá, ale co je nejlepší, neroste až k hladině, a navíc její oddenky lze lehce nasměrovat tam, kde se mi líbí - klidně na druhou stranu a je to )
11.10.2006(vloženo 13.10.2006)
Hygrophila polysperma byla moje první rostlinka, která se od začátku daří a vůbec se nebudu zlobit, když se rozroste po celém akvárku. Líbí se mi.
11.10.2006(vloženo 12.10.2006)
Tak takhle pilně pracuje jedna z mých neritinek, povlak zelené řasy pomalu mizí hlavně z kokosu, kořenu a listů echinodoru ... včera jsem ji dokonce viděla v melém chuchvalci jávského mechu ...
11.10.2006(vloženo 12.10.2006)
Tak toto je můj vlastoruční pokus o vyfocení mých současných rybek, ale mrskaj sebou velice slušně ) Tento kraj je jejich oblíbené místo, však taky vědí, že tam je nejčastěji něco k baště ) Dole je vidět - trošku - samička pandy ... jak hledá, co by ... a kdo zbystří zrak, uzří i jednu Mollynku .. pod lupením echinodoru ...
11.10.2006(vloženo 12.10.2006)
Takhle se mi podařilo vyblýsknout jednoho ze dvou samečků parmičky purpurové .. aspoň něco, jinak to bývá jen flekatá čára ..
10.10.2006(vloženo 12.10.2006)
Tak jak už víte, pancéřníčkům panda se u mě nedařilo, z šestičlenného hejníčka mi zůstala poslední samička ... chudinka je sama ... ale nové rybky si netroufám dokoupit, až po přestěhování ... V pozadí kokosu jsou vidět bílé tečky, které jsou, jak jsem vyšpionila, vajíčka - či vlastně kapsule vajíček neritinek ... olepily co se dalo .. kokos, kameny,kořeny ... vše je jak posypané malým bílým sezamovým semínkem )
9.10.2006(vloženo 12.10.2006)
Dočetla jsem se, že neritinky:
"má pohlaví oddělené, oplození je vnitřní. Samička může klást vajíčka i několik týdnů poté, co se setkala se samečkem. Většina akvaristů dříve či později v akváriu s neritinami najde nakladená vajíčka, ve větším množství roztroušená jednotlivě na kamenech, kořenech, rostlinách nebo na skle" - citace z http://www.sweb.cz/maniakva/neritina.htm od Raviolky.

Mám dvě a určo tedy párek, protože jsem je nedávno viděla na sobě přicuclé, bohužel jsem to jednak nevyfotila a jednak jsem si říkala, že se přetahují o místo s řasou .. jaksi jsem u nich erotiku nepředpokládala a mylně ... vajíčka jsou všude )
9.10.2006(vloženo 10.10.2006)
Proběhlo pořádné odkalení a s tím probírka rostlinek. Vypadá to, že moje akvárko přejmenuju U Echinodoru. Tomu se daří... je nádherný, a ještě se krásně všude plazí H. polysperma ... a tím končím. Egerii se daří, když je volně plovoucí. Anubias cof. a nana rostou, musela jsem je trošku odhalit ze spleti, aby je vůbec viděla. Na jávském mechu mám ale moře řas, nestíhá nějak růst ... A taky babelky měly chudinky pořádně zařasené kořínky, tak jsou pryč, zůstalo jen pár vybraných jedinců, tak uvidím.
Neritinky se snaží, pucují, co se dá, takže zelené řasy na kamenech, kořenech a kokosu už moc není ... ale vidět je obě dvě naráz jsou vánoce ..
25.9.2006(vloženo 10.10.2006)
Tak o dva dříve jsem si na diskuzi postěžovala, že jeden ze zbývajících tří samečků parmičky purpurové je trpajzlík, moc neroste, není ani vybarvený. Hodné dušičky mě uklidňovaly, že tomu tak může být, ale bohužel hned odpoledne po návratu dom jsem ho už nenašla. Náhoda nebo jsem to zakřikla? Už budu radši mlčet.. o rybkách ...
Takže složení parmiček purpurových ... 2 samečci, 1 samička....
11.9.2006(vloženo 14.10.2006)
plovoucí boubelky
11.9.2006(vloženo 13.9.2006)
Proběhlo pořádné odkalení a výměna vody, klasicky za odstátou.
Hladina AQ už byla zarostlá komplet, takže jsem všechny plovoucí kytky vyndala do kýble, pořádně vymáchala, neboť v kořínkách se držel docela nepořádek, a až poté zjistila, co tam bylo šnečků, kteří se tam přiživovali )
Vrátila jsem pár babelek - stejně se zase rozrostou.
Rostliny jsem nechala, jak jsou rozrostlé, změna bude až po přestěhování. Echinodorus arg. roste jako blázen, za chvíli asi vytlačí ostatní floru.
Konečně se začalo dařit jávskému mechu na kořenu, a ještě egerii, která je volně bez zasazení kolem něj.
16.8.2006(vloženo 16.8.2006)
Dneska jsem přišla o další pandě - corydoras panda, takže už mi zbývá poslední samotná samička. Chudinka, ale přikoupit ji v současné době nové kámoše nemůžu, kvůli plánovanému stěhování v co nejbližší době.
Tak nevím, panďatům se u mě očividně nedaří
14.8.2006(vloženo 14.8.2006)
Klasické odkalení a výměna odstáté vody.

Noví obyvatelky - neritinky (jsou krásné a hlavně se nepřemnoží) už začaly pracovat - jedna vytrvale ojídá řady z echinodoru. Jedna jsem od zakoupení neviděla - asi se zašila - ale před odkalením naštěstí vylezla

Rostlinky po vedrech a omezeném svícení nic moc, ale snad se zase vzpamatují.
12.8.2006(vloženo 12.8.2006)
Tak včerejší výlov pidi šnečků se nakonec nekonal, protože jsem už žádného navečer nenašla, asi se potvůrky dobře schovaly a věděly proč ...

Ale zakoupila jsem dnes 2x Neritina natalensis (turrita) a tak mají rybičky nové spolubydlící
Tak uvidíme, jestli se budou pěkně pást na kořenu, kde je krásně zelený sametový povlak řas - jak jsem asi málo svítila, jak byla vedra.
11.8.2006(vloženo 11.8.2006)
Dneska ráno jsem objevila asi tak 5 šnečků - o vel. cca 2 mm.
Takže odpoledne bude výlov )
29.7.2006(vloženo 31.7.2006)
Tak další pancéřníček panda mi odešel ... mám 2 poslední ..

Odkalila jsem a vyměnila cca 20 l vody.

Kytky evidentně začínají živořit, padají jim lístky, asi je to vysokou teplotou.
Snad mi něco v akvárku zůstane - zeleň i zbývající rybky.
Sakra ...
26.7.2006(vloženo 27.7.2006)
Včera bohužel úhyn jednoho pancéřníčka pandy

Opět známá písnička - žádné známky nemoci, den předtím O.K. - šmejdil jako normálně.
24.7.2006(vloženo 24.7.2006)
Důkladné odkalení a výměna vody. Rostlinkám se začíná nedařit, myslím si, že velký podíl na tom má vyšší teplota vody.
Jedna smutná události - pidi pozůstatek jedné ze ztracených parmiček byl nalezen na zadní straně biomolitanu ale při minulém odkalování jsme molitan čistili, takže si myslím, že to je druhá ztracená parmička ... ta se ztratila až poté...
Ale určitě jsme ji tam my nezazdili, spíše se domnívám, že si tam našla úkryt, když cítila, že odchází ..
Doufám, že rostliny boj s teplotou vody přežijí...
13.7.2006(vloženo 14.7.2006)
Tak nejen že se nenašel ztracený sameček parmičky purpurové, ale dneska jsem zjistila, že chybí další sameček - toho jsem viděla naposledy včera večer při krmení. Vůbec nechápu, proč, žádné známky nemoci, a hlavně jsem vůbec nenašla ani žádné mrtvolky.
Buď si smlsli pacéřníčci a ancistrusek, ale to se mi nezdá, že by to tak rychle stíhali ožužlat, nebo ještě přemýšlím, jestli se jim nepodařilo vyskočit - nechala jsem otevřený prostor v krytu na krmení - a nesmlsnul si na nich náš pes.
Ale toho se už asi nedopátrám.
Jsem rozladěná, že se nedaří, jak jsem si představovala.
10.7.2006(vloženo 10.7.2006)
Tak proběhlo docela velké odkalení - to mám jen pár rybiček, a co nadělají bordelu ) A samozřejmě doplnění čerstvé - tedy odstáté vodičky.
Ale ztratila se mi jedna parmička purpurová - vypadá to, že mi chybí dle zbarvení šéfující sameček - že by se chudák uhonil, jak stále pronásledoval samičku a přitom odháněl ostatní samečky ??? Už třetí den se ho nemůžu dopočítat

Jinak jsem docela dost probrala rostliny, pokusila jsem se nafotit akvárko, ale ještě nevím, zda se vůbec nějaké fotečky povedly.

Nevěřila bych, jak je akvaristika drahý koníček ), asi si budu muset koupit nový foťák, protože můj Canonek už má něco za sebou a nějak se mu poslední dobou nechce ostřit
5.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Pohled na celé akvárko, kryt a spodní ozdobná lišta v barvě dubu, takže mi to ladí k nábytku.
5.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Pohled na celé akvárko podruhé.
4.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Takhle vypadala levá strana akvárka ... památeční fotečka, protože teď už chybí Alternathera rosaefolia a Limnophila sessilflora, které jsem nějak nedokázala udržet ve vedrech letošního léta.
Jinak rybky se zde rádi zdržují, nad pískovištěm se krmí.
3.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Tak takhle vypadl pohled z boku v červenci.
3.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Další pohled.
3.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Celé akvárko - červenec 06
3.7.2006(vloženo 10.10.2006)
Malej na kořenu - duben 06
3.7.2006(vloženo 3.7.2006)
TENTO TEN JSEM ZAKTIVOVALA PREZENTACI - PŘEDTÍM JSEM SI JEN VEDLA DENÍK PRO SVOU POTŘEBU !!!!!!!

Bohužel se mi stále nedaří nafotit akvárko, protože musím pochopitelně fotit, když svítím, a co jsme vylepili kryt alobalem, tak mám potom nahoře akvárka vše přesvětlené a okraje tmavé a neumím nastavit mašinku tak, aby ostřila na tmavší místa.
Takže - aktivuji prezentaci a prosím o shovívavost k fotkám. Díky.
2.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Rozrůstající se stále Hygrophila polysperma, která skvěle vyplňuje zbývající část akvárka, kterou neobývá echinodor.
Plazí se více méně po dně, nevyrůstá až na hladinu, což se mi líbí. A perfektně jde usměrnit a nasměrovat její výhonky tam, kam chci... pokud je nezlomím, protože je docela ale křehká.
2.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Těsně po založení - březen 06
2.7.2006(vloženo 2.7.2006)
Tak dneska jsem našla mrtvého ancistruska - Velkého. Vůbec nevím proč, akorát už včera se mi zdálo, že nebyl tak aktivní při krmení. Teplota vody v normálu - 25° C.
Je mi to moc líto, protože to byl spolu s Malým první obyvatel a už pomalu dvakrát tak velký, než když jsem si ho přinesla.
1.7.2006(vloženo 11.10.2006)
Takhle vypadal Echinodorus ergentinensis na začátku července, krásně se rozrostl a stal se dominantou akvárka. Je sice nevhodně zasazený vzadu skoro uprostřed akvárka, ale protože roste jeden list za druhým, dělá mi jen radost.
27.6.2006(vloženo 27.6.2006)
Odkalení a výměna vody.
Rostlinky - z hladiny silně zredukována boubelka - už jí bylo děsně moc, daří se jí. Pár rostlinek pokráceno, akvárko je přirozeně zarostlé.
Poslední dobou mi stoupá teplota při svícení - vlivem těsněho krytu se zářivkami - až na 30°C.
Zkrácena doba svícení - brzy ráno - cca od 7.oo - 11.oo h a navečer od 17.oo do 22.oo hod.
Přes noc zapnuto vzduchování, což se líbí cistrýskovi Velkej, houpe se na Echinodoru a nechává se ovívat bublinkama.
8.6.2006(vloženo 14.6.2006)
Další odkalení a výměna vody, jde nám to už jako po másle.
Rostlinky povyrostly, zatím jsem je ještě nechala, jen redukuji plovoucí boubelky.
Ty se množí jak houby po dešti.
Rybičky naštěstí v nezměněném počtu, větší Velkej ancistrusáček roste čím dál tím víc, Malej je viditelně menší - že by samička? Ale zatím ještě není poznat kdo je kdo.
Plánované dokoupení rybiček se zatím nekoná, protože nás asi čeká stěhování - takové plánované neplánované a tak akvárko zatím nechám tak jak je. Holt si musím počkat, ale tím pádem přijde po zabydlení na řadu větší akvárko z půdy.
Ale na to je ještě dost času.
6.6.2006(vloženo 11.10.2006)
Střed akvárka - tak teď už nevypadá ... památeční ..
22.5.2006(vloženo 24.5.2006)
Poprvé odkalování po 14 dnech - výměna cca 20-25 l vody, tentokrát jsem nechala rostlinky svému osudu po minulém radikálním zásahu.

Ancistrusáčci - Malej a Velkej už povyrostli, a jakmile vhodím tabletku na dno, hned odkudsi vylezou a baští drobečky.
Mollyny - rostou, za chvíli budou všechny stejně velké.
Parmičky - díky vybarvování to vypadá na 5 samečků a 1 samičku, takže ji holce budu muset koupit posilu.
Panďata se zatím drží, tak snad budou O.K.
16.5.2006(vloženo 17.5.2006)
Proveden test na NO2 - neměřitelné ))

Rostlinky některé rostou docela dobře - Limnophila sesisflora suprově, Egeria densa ujde, a Aubiasky mají stále nové lístečky, a hlavně Echinodorus vyráží stále nové listy.
Moc se nedaří Ludwiga palustris - ale za to si můžu sama, moc jsem ji oškubala, protože rostla až nad hladinu. Snad to ještě zvládne.

A mám nové rostlinky - bulvovku, jávský mech, pidi hnědovku a kryptokorynku. Zatím se jim daří.
11.5.2006(vloženo 14.10.2006)
Pohled na hladinu - plovoucí kytí - babelky a trhutka.
11.5.2006(vloženo 11.10.2006)
Parmičky purpurky se řítí ... v hejníčku ..
11.5.2006(vloženo 11.10.2006)
Celé akva v květnu..
10.5.2006(vloženo 12.10.2006)
Toto vyfotila zase dcera, je to pámáteční fotečka panďat na svém pískovišti.
8.5.2006(vloženo 8.5.2006)
Dnes kompletní odkalení s novým odkalovacím zvonem - je to super, opravdu účinné.
Musela jsem přesadit Limnophylu sesisfloru - protože vzadu uprostřed akva stínila echinodorusu argentinsis a Hydrophila augstifolia - a tak šla do zadního rohu vlevo.

Ztratil se nám pancéřníček panda - nebyl odhalen ani při odkalování. Už po dva dny se neobjevil, takže
Tak mrtvého pandíka jsme odpoledne našli - odněkud vyplaval (
3.5.2006(vloženo 3.5.2006)
Pořád pozoruju rybičky, jestli je vše v pořádku, mrzí mě ta prťavá panda

Dneska jsme si dojeli pro parmičky purpurové - a čekalo jich tam na nás přesně plánovaný počet 6. Snažím se poznat, jestli budeme mít nějaké samečky, ale zatím nevím.
Už plavou s ostatními a baští - tak ať se jim u nás daří
30.4.2006(vloženo 30.4.2006)
Dneska jsem našla jednoho ze tří maličkých pancéřníčků panda mrtvého
29.4.2006(vloženo 29.4.2006)
Tak dneska další test NO2 na nule - voda zůstala krásně čirá bez zabarvení ))
Takže další odkalení a výměna vody bude tak nejdříve za týden a pak si asi budeme moct pořídit další rybičky ...

Malej a Velkej sice šmejdí po akva, ale taky se naučili bleskově zmizet a je jim jen vidět ploutvička v kokosu.
Panďata se pokoušejí o tření, ale zahlédla jsem jen jednu jikru na kořeni, a ta rychle zmizela.

Rostlinky se začínají rozrůstat, tak brzy bude trošku přestavba a dokoupím pak asi další.
23.4.2006(vloženo 24.4.2006)
Dneska jsme koukali jak blázni, 2 panďata honí třetího, pošťuchují ho tak docela ostře - a ono se z toho vyklubalo tření či pokus o něj )) Tak už víme, že 3 větší jsou 2 samečci a 1 samička, 3 prtavější mají ještě čas na hrátky. Samička si lehala buď na dno nebo do rostlin, tak uvidíme, jestli vůbec budou jikry.
Malej i Velkej začínají chodit na pískoviště, sice přijdou pozdě po krmení, ale asi tam nějaké zbytečky tabletek najdou. Ale už se nebojí panďat. Molly spokojeně baští a rostou.
Kokos na pískovišti osídlen miminy panďat, takže jim asi přidám ještě jeden, když se jim tak líbí. Je vidět, že vyhledávají tmavší zákoutí, tak ať mají taky svůj klidek.

Test NO2 skoro na nule.
22.4.2006(vloženo 22.4.2006)
Dneska jsme zase provedli odkalení a částečnou výměnu vody - cca 20 l.
Smůla pro mě, že mi hned vyplavala Ludwiga palustris - potvůrka ještě moc ve dně nedrží. Takže znovu zasadit, nerada bych o ni přišla, rostla krásně. No snad to přežije.
Nevím, jestli se mi to zdá, ale vypadá to, že rybičkám nová voda svědčí, protože po výměně jsou takové čiloučké a navíc honem jezdí sbírat co se dá, protože přeci jen vše při odkalování 20 l vody neodteče a zvířené zbytečky začnou baštit.
Malej i Velkej jsou zase na obzoru, včera byli zalezlí. Takže jupíí, vše zatím O.K. - ťuk ťuk.
Panďatům jsem přidala kousek kokosu na pískoviště a hned je jimi zabydlen.
19.4.2006(vloženo 11.10.2006)
Moje holky Blackmollky..
19.4.2006(vloženo 20.4.2006)
Tak test No2 dopadl dobře, hladina určitě výměnou vody klesla.

Pandík s odřeným čumáčkem už není s odřeným čumáčkem ) Zahojeno.
Malej a Velkej jsou už přes celý den vidět, jak jsou buď na rostlinkách nebo na kořenu, dokonce se už odváží na dno. A na skle jim pěstuju řasu, tak tam rádi na ní chodí - dokonce oba dva vedle sebe, což je ojedinělý úkaz.

A Black Molly - rostou, hnojí,žerou a rostou, za 10 dní je evidentně vidět jak se zvětšily.

Akorát Panďata mě neustále lekají, protože co chvíle s sebou některé práskne a vůbec se nehýbe a tím mě lekají. Když už šílím, v klidu se vydá na plavbu akvárkem a je v pohodě.
17.4.2006(vloženo 11.10.2006)
Střed akva .
17.4.2006(vloženo 17.4.2006)
Tak dneska byl Malej celý den většinou na kořenu nebo na svém novém domečku - kokosu. Vypadá spokojeně , tak doufám že se jim bude u nás dařit. Velkej si dal načas, dopoledne asi ztrávil šlofíkem v kokosu, vůbec nebyl vidět. Ale odpoledne už šmejdil různě po akvárku, ale sice je větší průzkumník, ale při mém příchodu bleskově zmizí v kokosu. Se mě bojí , ach jo. Malej když už je venku, tak si ho klidně můžu prohlížet a nezdrhne.

Panďata baštěj, jedno má odřenej od včera čumáček, ale dneska už to vypadá líp. Už to nemá tak červené - jinak vypadá v pořádku. A co je nej úspěch, v klidku se už jezdí nadechovat na hladinu . Předtím to byly jen zbrklé pokusy.
16.4.2006(vloženo 16.4.2006)
Tak Velkej si krásně zabydlej kokos, takže při dnešním plánovaném čištění přidáme ještě jeden pro Malýho.

No2 trošku stouplo, bez té růžové stupnice, tak bude výměna vody - poprvé.

Nastává čistění akva. Včera natočena voda a přes noc druhým topítkem ohřáta na 25° C. Odkaleno, rostlinky jsem musela už trošku pokrátit - Ludwigu palustris i Limnophylu a Egerii densu, protože už začaly vykukovat nad hladinu. Panďata se držela krásně u sebe v hejníčku, Black Molly byly v klidu a ancistrusáčci se ztratili nevím kam.

Vyčistila jsem v odpuštěné akvarijní vodě filtr a doplnili jsme vodu.

Velkej se záhy ukázal, i když mi dnes připadá vystrašenější. Malej se taky ukázal, dokonce objevil svůj nový kokos, ale od té doby jsem ho neviděla.
15.4.2006(vloženo 11.10.2006)
Bahnění v písku - památeční

Pískoviště pro pancéřníčky panda se ujalo hned od prvního přistání v akvárku, jak jsem je vysypala z pytlíku. Probíhalo tam pro ně i krmení, rádi tam ryjí a pod menším kouskem kokosu byli většinou všichni namáčknuti pohromadě.
9.4.2006(vloženo 16.4.2006)
Dneska přibývají další rybičky - dostali jsme od zdejšího akvaristy 3 x Black Molly - jsou jak stupínky - malinké Mimino, větší Mladá a velká Stará. Hned se krásně rozplavaly a co je nejúžasnější, hned se pustily do likvidace řas - na Hagrophile a na pískovišti pro pancéřníčky.

A tak za hodinku jsou do akvárka vypuštěny 6x pancéřníček panda - taky ze ZOO Panda Globus. Ze síťky přistály k mému nadšení rovnou na pískovišti - to je krása jak tam jsou všichni. Brzy plavou po celém akvárku a vhozenou tabletku krásně baštěj. Jsou boží, při hrátkách se vyloženě pošťuchují k honičkám. Panďata jsou čtyři větší a 2 jsou menší, ale mají se k světu.
7.4.2006(vloženo 16.4.2006)
Tak vypadá, že rostlinky už rostou.

Dneska nastává slavnostní první obydlení našeho AQ - 2 prťata Ancistrusků se stěhují ze ZOO Globus k nám domů.
A nastává neustále pozorování do akvárka, kde jsou. No, úkrytů tam mají habaděj, takže zahlédnout je je nadlidský výkon.
Jásáme, pokud je vidíme, jak šmejdí po zadní stěně akvárka.
6.4.2006(vloženo 11.10.2006)
Tak takhle jsem zařídila pískoviště pro coradoras panda ..
4.4.2006(vloženo 16.4.2006)
Dorazily objednané rostlinky z Aqua-Daho a tak se stávám poprvé "podvodní" zahradnicí. Jde to ztuha, bojím se, že rostlinkám zničím buď kořínky nebo jejich stonky. Anubias b.v.nana se mi krásně podařilo zasunout do díry ve velkém kořenu, Anubias cofeefolia je přigumičkován k menšímu kořenu.
S rozmístěním rostlinek jsem spokojená, ale uvidíme, jak se chytí a porostou.

Protože jeden se nám zdá o trošičku větší a je takový otrkanější, dostává jméno Velkej a ten menší jak jinak, Malej. Velkej je černý s puntíky, Malej spíše hnědý a má za hlavičkou proužek a je více flekatý - do béžova. Takže rozeznat je není žádný problém.
25.3.2006(vloženo 16.4.2006)
Dneska poprvé osázeny rostlinky - Ludwiga r.; Hygrophila p.; Cobamba c. a Echinodorus am. Na hladinu pár kytiček Pistia.
Poté doplněna voda a nainstalováno topítko - 25°C a filtr - začíná se čile filtrovat, a taky nastaveny spínací hodiny na svícení.
Zkrápěcí rampa nám připomíná zurčení potůčku.
22.3.2006(vloženo 16.4.2006)
Do půlky poprvé nalita voda - aby se ještě před osázením rostlinek odbublinkovala od chloru.
18.3.2006(vloženo 16.4.2006)
Do akvária proprán říční písek velikost č. 4, použito celkem 23 kilo, vyspádován od přední stěny (5-6cm) k zadní stěně (10cm) a od přední levé k pravé - taky až do výšky 10-11 cm.
Jako dekorace použit kořen Mopani větší, 1 kořen menší dopředu, v levé přední části uděláno vyvýšené pískoviště olemované břidlicí - použit křemičitý písek o vel. 1-2 mm - pro pancéřníčky.
U pískoviště z břidlice schovka, vzadu půlka kokosu jako jeskyňka pro anicistruska.
Asi 3 ks břidlice jako dekorace, u zadní stěny za jedním kamenem schováno dřívko pro případné vzduchování.
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|