Diskuse  (4642. strana z 4643)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Rostlina domu  (Odpověď pro: tomax  Zobrazit původní příspěvek )
18.8.2021 13:43
klarisaa   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
No pokud by se jednalo o rostlinu do domu tak mám nejradši tuto -&qt; https://www.oslabenaimunita.cz/blog/rymovnik... ale jinak řasokoule se pěstuje normálně v akvárku. dělají se pro ni i taková mimi akvária jenom pro ni.
9.8.2021 13:52
razborka   (id: 16330   razborky  
 kategorie velká akvária, objem 378 litrů  emerzní koule  
 kategorie malá akvária, objem 45 litrů  )
[Odpovědět]
rozpad ploutví bude nejspíše bakteriálního původu, zkuste použít bactopur apod. vyseparujte do izolace napadené rybky, popřípadě všechny zbylé parmičky a lečte je mimo akva, nezničíte si tak léčivy rovnováhu v akva
31.7.2021 12:47
dukie   (id: 16335 )
[Odpovědět]
Dobrý den,

hledala jsem zde a nepodařilo se mi najít uspokojivou odpověď, tedy zakládám s dovolením toto téma a budu vděčná za každou užitečnou radu.

Máme s dětmi akvárium 112 litrů, vody je v něm 96 litrů. Nádrž máme více jak rok, vodu měníme týdně cca 1/3 objemu. V nádrži máme 1 skaláří holku a aktuálně 7 parmiček mechových (ještě nedávno jich bylo 11). Plus 4 přísavky thajské.

Vše až dosud bylo bez větších potíží. Asi před 14 dny u 2 parmiček došlo k rozpadu ploutví, použila jsem eSHa 2000 v dávkování dle návodu. Bohužel, bez nějakého většího efektu. Další 3 parmičky postupně (každá jindy) začaly výrazně tmavnout, až černat, rozpad ploutví též (ovšem oproti těm prvním dvěma nic dramatického), a postupně pošly. Do posledního okamžiku byly všechny (dnes již mrtvé) rybičky aktivní a přijímaly potravu.

Aktuálně ze zbylých 7 parmiček jsou další 2 téměř černé a mám o ně obavy. Ostatní rybky vypadají úplně v pohodě, krásně vybarvené, ploutvičky o.k., v akváriu dovádí.

Vodu testuji (pH, kH, gH, Cl2, NO3, NO2), vše se zdá být v pořádku. Voda 26 stupňů. Rostlinám se daří, voda čirá, řasy občas - aktuálně téměř žádné. Nepořizovali jsme žádné nové rybky, rostlinky, krmivo stále stejné - používáme Hikari (různé druhy, střídáme), v podstatě ten víc jak rok, co akvárium máme, děláme stále vše stejně... a teď tohle. :(

Včera jsem "zkusmo" do akvária přidala vzduchování, po výměně opět 1/3 vody přidala i nitrifikační bakterie... jiný nápad už prostě nemám.

Máte někdo, prosím, nějaký nápad?

Do profilu jsem se pokusila přidat fotografie, snad se zadaří, jsem tu nová, úplně nevím, jak na to.

Předem moc děkuji všem za Váš čas.
Partner rubriky
Partner rubriky
19.7.2021 10:33
razborka   (id: 16330   razborky  
 kategorie velká akvária, objem 378 litrů  emerzní koule  
 kategorie malá akvária, objem 45 litrů  )
[Odpovědět]
pokud na substrát použijete písek, můžete použít třeba profi soil a podobné bezživné jílové substráty, jsou to jílové malinkaté kuličky a pancéřníčkům nevadí, když sem tam vyjede nad písek
18.7.2021 18:45
Rybynej   (id: 16334 )
[Odpovědět]
Dobrý den chtěl bych se zeptat co značí když mi samice čichavce stojí na místě.
Děkuji
Filtrace - nové téma
9.7.2021 14:47
Lib   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím, chtěl bych od někoho poradit,jakou pořídit filtraci do akvaria cca.1.050 litrů. Pokud někdo má nějaký návod na domácí filtr, budu rád. Nějaké Fluwaly 400 a Atmany 800 jsou odzkoušené a nedostatečné. Mám to bez rostlin, jenom velké ryby - tlamovci a sumečci žraločí. Díky za rady.
4.7.2021 13:09
drakk   (id: 9154 )
[Odpovědět]
Ahojte akvaristi , nemáte náhodou někdo přes léto akvarijní rybky v jezírku , popřípadě jaké ?
20.6.2021 8:59
mojmirus   (id: 506 )
[Odpovědět]
Zdravím.
Potřeboval bych tip jak udělat kombinaci "substrátu" a panceřníčků do aspoň trochu rostlinného akva. Zatím jsem našel pouze substraty u kterých nedoporucovali panceřníky.
Muzete mi dat tip na nejaky sustrat, co nekali vodu, a na nej jaký šterk. Akva 80-90x35x40
Na financích ani nazáleží
Díky.
Úhyn krevetek - nové téma
18.6.2021 14:44
Štěpánek   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, včera jsem dal do 4 týdny starého akvária 8 krevetek. Aklimatizoval jsem, všechno podle návodu. Krevetky byly čilé, plavaly po celém akvariu sem a tam. Dnes ráno jsem neviděl plavat ani jednu. Pár jich leželo na dně, byly bílé. Nevíce o co by mohlo jít?
Ancistrus - nové téma
27.5.2021 19:49
Golgi   (id: 16328 )
[Odpovědět]
Ahoj, potřebuju poradit ohledně mého síťáka Poslední dobou mi začal měnit barvy a přišlo mi že na něm byli nepatrné tečky, možná se mi to jen zdá, bohužel jsi nejsem jistý a povedlo se mi vyfotit z blízka. Třeba plaším zbytečně ale třeba taky ne.. :-/ Budu vděčný, když se mi na to podíváte, mám ho už skoro rok od mimina a nerad bych o něj přišel Moc děkuji.

PS.: Jinak se chová normálně, ocucavá sklo, kořen, řádí na rostlinách v tomhle směru v pohodě.. Barvu měl vždy tmavou, teď lehce na žloutlou..

Přiložený obrázek: Ancistrus
Sladkovodni žralok - nové téma
27.5.2021 10:52
Reperka   (id: 16327 )
[Odpovědět]
Dobrý den nemá někdo na prodej žraloka sladkovodniho?
Labidochromis Yellow  (Odpověď pro: Trike  Zobrazit původní příspěvek )
17.5.2021 12:53
Tupac   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Jeto samica
7.5.2021 7:36
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, já nemám kryté akvárium, tak se mi občas stane, že krevetka vyskočí z akvária, ale vždy ji najdu. Je pravda, že někdy je to dost daleko od akvária. Jednou mi vyskočila z akvária filtrující krevetka a ta se dostala asi 6 metrů od akvária. U tebe by mohla možná uklízet kočka. Pravděpodobnější ale bude, že buď se některé krevetky u tebe dobře schovávají, nebo prostě umřely.
5.5.2021 8:13
Emmma   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, dnes ráno jsem byla nucena řešit záhadu připomínající Bermutský trojúhelník. V akvarku kde se běžně nachází pět krevetek japonských, které jsem měla už zhruba dva měsíce doma, zbyla pouze jedna. Teplota v pořádku, filt běžel jak má a režim světla stále stejný. V akvárku nejsou žádné stopy po zápasu ani s krevetami mezi sebou, ani s nikým zvenčí (kočka). Krevety ani neleží nikde kolem akvárka, ani pod žádným kamenem ani nikde v květináčích okolo. Jediné co mě napadá, je že vyskočili a nebo mám v pokoji a nebo je v tom akváriu portál do jiné dimenze. :D Pokud se vám to někomu taky stalo, budu ráda za odpovědi.
Vzduchovací clona  (Odpověď pro: Beník  Zobrazit původní příspěvek )
21.4.2021 10:38
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Předpokládán, že clona je pevně ukotvena ve vodorovné poloze. Pokud ano, asi bude problém v daném výrobku. Těžko poradit, spíše se obrátit na prodejce.
Rostlina domu  (Odpověď pro: tomax  Zobrazit původní příspěvek )
21.4.2021 10:36
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, předpokládám, že myslíš spíše v akváriu, tam jsem ji alespoň vždy pěstoval já. ;)
Rostlina domu - nové téma
20.4.2021 21:40
tomax   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Hezký večer přeji, v tomto článku: https://www.esmond.cz/nenarocne-rostliny-pro... jsem se dočetl o řasokouli zelené, že je vhodná i na pěstvování v bytu. Máte někdo zkušenosti? Děkuji :)
Vzduchovací clona - nové téma
9.4.2021 17:43
Beník   (id: 16308 )
[Odpovědět]
Zdravím. Mám problém s vzduchovací clonou. Koupily jsme ji na Invitalu a po zapojení do nádrže dělá docela randál a bubliny přecházejí z jednoho konce na druhý. Nejdou v jednom kuse jak by měli. Nevíte co s tím? Děkuji za radu
Apatická ryba  (Odpověď pro: Janina V  Zobrazit původní příspěvek )
31.3.2021 9:31
Mr. neonka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
ahoj
oběvila se u mě na malém akvárku na stěně taková divná hnědá věc a docela se rozrůstá skouším to čistit ale moc to nepomáhá furt se to šíří co mám dělat?:(
Divne chovani betty - nové téma
27.3.2021 9:45
Luc44   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, cca půl roku mám bojovnici. Vždycky to byla živá ryba, když zaregistrovala , ze jsem se probudila, tak už začala plavat v akvarku. Vždy než jsem šla do práce, tak vyplavala na hladinu a čekala na krmeni. Poslední dny vubec nevyplave z domecku nebo usne mimo domecek v podivné poloze a nereaguje na tukani na akvarko. Moje spolubydlici si myslela , ze je mrtvá , ale když do ni strcite prstem, tak reaguje a odplave dal. Každopádně několik dnů už nejí vubec nebo úplně minimálně. Bojím se, jestli není nemocná. Je ve velkém akvarku, sama a pravidelně ho čistím, takze nevim z čeho by nemoc chytla.. nebo jestli je deprimovana, protože se jedna o samce a několikrát už mi vytvářel bublinky pro pareni.
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|