Diskuse  (262. strana z 264)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejstaršího po nejnovější)
Hledaný text:
voda
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Skaláry - nemoc - nové téma
9.1.2017 18:42
Mitroz   (id: 15785   Akvarijní prvotina  
 kategorie velká akvária, objem 280 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím všechny. Prosím o radu.
Jsem začátečník v akvaristice, po několika měsících příprav čtení různých článků na internetu a procházení příspěvků na fórech jsem založil před dvěma měsíci akvárium.
Objem je 300 litrů, vydržel jsem to 14 dní bez rybek jen s rostlinami a čekal až se to zajede. Vím, že bych měl čekat déle, ale už se to nedalo vydržet Poté jsem pořídil 6 teter krvavých, 6 neonek, 4 pancéřníčky leopardí a 6 otíků. Vše OK, voda dle testů se držela v normě a po dalších 14 dnech klesly NO2 a NO3 na prakticky nulové hodnoty. Všem rybkám se dařilo, rostliny rostly a stále rostou jako divé, nestíhám prostříhávat. Aby to nebylo tak prázdné před 14 dny (měsíc a půl provozu) jsem přidal dalších 6 neonek, 4 tetry krvavé, 2 ancitrusy a 4 mladé skaláry. Týden bylo vše OK, pak ale Skaláry přestaly žrát, schovávají se u dna v rostlinách, jsou apatické, jen občas vyplavou, jedna něco sem tam sezobla, ale málo.
Dva dny jsem je pozoroval a žádná změna.
Hledal jsem opět všude možně co by to asi mohlo být. První volba padla na žábrohlísty s tím, že by asi mohlo být ono. Jedna se otírala o kytky a přišlo mi, že je má více prokrvené. Odlovil jsem je, dal do karanténí nádrže (25 litru, vnitřní filtr,topení, vzduchování, přebytky rostlin z hlavního akva) a aplikoval eSHA 2000 protože jsem nevěděl zda je to opravdu ono. Po léčbě jedna skalára OK začala žrát a byla čilá, začala napadat ty ostatní u kterých žádná změna. Čilou jsem vrátil zpět do velké nádrže a pro ostatní začal opět zoufale hledat. Podle dalších příznaků (šedý detrit, nepříjímání potravy, apatie) jsem se přiklonil k tomu, že by mohly mít trávící problémy a vyhrabal na internetu doporučení léčit pomocí Entizolu, zvýšil teplotu na 30 stupňů, měním každý den 1/3 vody. Dávám čtvrtý den, ale bez nějakého valného zlepšení, občas něco sezobnou, ale je to fakt málo. Snažím se potravu měnit a střídat (2 druhy vločkového, mražené patentky, živé koretry) ale bez úspěchu. Ostatní rybky jsou OK, čilé, žerou a daří se jim dobře.
Budu rád za každou radu co s nimi.
Díky!
Ph v akvariu  (Odpověď pro: Danula  Zobrazit původní příspěvek )
10.1.2017 8:21
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Předělat akvárko kvůli vápenci se vždy vyplatí. pH kolem 8 už je poměrně dost a omezuje to výběr rostlin i živočichů, ale jak myslíš. Voda ve vodovodu je záměrně upravovaná na hodnoty nad 7, aby nepoškozovala potrubí. Přirozeným procesem by se v akvárku měla snížit sama na hodnoty kolem 7 i méně.
Nad náhradou aktivního uhlí není třeba dlouze uvažovat, stejně má omezenou životnost. S rašelinou v externím filtru nemám zkušenost. Možná že je možné to takto dohnat nebo i tou chemií (mě by se ji stále tedy kupovat nechtělo). Podle mě bude nejhorší udržet pH aby příliš nekolísalo.
21.1.2017 19:16
mamaka   (id: 15799 )
[Odpovědět]
Prosím poraďte, máme jdnoho samečka Bety-bojovnice a bleskově se nám zkalí voda, proč ?
Jednoduchá kulatá nádoba na 4l vody, jakou vodu pozžít? Nebo moc krmení ? nevím, jsem začátečník.Děkuji M.
Partner rubriky
Partner rubriky
21.1.2017 20:07
Chudák ryba   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Velký problém vidím v kulaté nádrži beta se vám tam zblazni a dříve umře a 4l také není moc ještě jestli tam máte alespoň nějakou rostlinku jak je osvětlené akvarko ?
21.1.2017 21:27
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Pravděpodobně moc nebo nevhodné krmení. Čím ji krmíš? Je tam filtrace, rostliny?
4.2.2017 19:29
Durik   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Toto som nasiel na http://www.akva.sk/clanky/uv.php


UV - sterilizátor

Najznámejším zdrojom ultrafialového svetla je slnko. Slnečnému svetlu sa už oddávna pripisuje schopnosť zastaviť rozmnožovanie infekcií a mikroorganizmov. Ultrafialové svetlo, známe ako UV, je jednou s energetických pásiem v elektromagnetickom spektre. V tomto spektre sa UV nachádza medzi viditeľným svetlom a röntgenovým žiarením. Čím je kratšia vlnová dĺžka, tým je väčšia produkcia energie, preto UV svetlo má menej energie ako röntgenové lúče a viac ako viditeľné svetlo. UV oblasť sa skladá zo štyroch hlavných častí.

Elektromagnetické spektrum:

Elektromagnetické spektrum
UV oblasť je zložená so štyroch podskupín: UV vo vákuu, UV-C, UV-B, a UV-A. Štandardnou jednotkou na meranie vlnovej dĺžky je nanometer (nm). Jeden nanometer je 10-9 metra. (tabulka - www.energo-chm.sk)

Elektromagnetické spektrum - rozšírená škála ultrafialového žiarenia:
Elektromagnetické spektrum

Vrstva UV-A (310-400 nm) sa používa v lampách na opaľovanie.
UV-B (280-310 nm) a UV-C (200-280 nm) sú vrstvy, ktoré majú vlnovú dĺžku, ktorá je najvhodnejšia na ničenie baktérií. Vlnová dĺžka, ktorá je najefektívnejšia na deštrukciu mikrorganizmov je okolo 254nm. Pod 200 nm nastávajú vhodné podmienky na tvorbu ozónu. Keďže vo väčšine prípadov ide hlavne o zničenie mikrobiologickej kontaminácie, je vhodné použiť rozpätie medzi 200-300 nm.

UV - sterilizátor UV lampa UV - sterilizátor

UV svetlo je vyžarované pri prechode elektrického výboja cez pary ortuti medzi dvomi elektródami, ktoré sa nachádzajú v kremennom kryte lampy. Štandardné lampy na opaľovanie sú povrstvené fosforom, ktorý prepúšťa len malé množstvo UV, ale premieňa väčšinu energie na viditeľné svetlo. Naopak, kremenný kryt na lampách na ničenie baktérií umožňuje prechod až 93% UV svetla.

UV-schéma

UV dezinfekčné systémy sú unikátne zariadenia, využívajúce proces ultrafialového žiarenia na odstraňovanie baktérií, plesní, vírusov, zákalov vody a rias bez použitia ohrevu alebo chemikálií. Sú vhodné k použitiu tak pre sladkovodné aj morské akvária. Je to metóda ktorá absolútne neškodí životnému prostrediu. Mimo prístroj sa dostane len viditeľné svetlo. Prístroj je možno použiť i vo voľnej prírode ako je napríklad záhradný rybníček alebo bazén, vlastne všade tam kde sa vyžaduje voda zbavená mikroorganizmov. V zime sa ale musia UV sterilizátory chrániť pred mrazom.

UV - sterilizátor UV - sterilizátor

Voda sa nasáva sacím filtrom alebo čerpadlom a pri návrate do akvária prechádza UV sterilizátorom, poprípade môžme UV prístroj zapojiť len na samostatnú hadicu s čerpadlom. Pokiaľ by ste ožarovali celé akvárium trubicou umiestnenou napríklad nad akváriom, nebolo by to k ničomu lebo voda veľmi silne pohlcuje žiarenie. Preto všetky UV lampy používané v akvaristike sú v púzdre cez ktoré je vedená voda. UV - sterilizátor má dvojitý plášť skla, ktorým je vedená voda v vzdialenosti 4 mm pozdĺž žiariča UV. Pracuje tak že mikroorganizmy, riasy, baktérie vystaví smrtiacemu UV-svetlu, ktoré ovplyvní stavbu ich DNA, zabráni ich množeniu a tým efektívne sterilizuje vodu. Tým zabránime ich tvoreniu už v počiatku a vyhneme sa napr. rôznym onemocneniam rýb. UV sterilizátor samozrejme nie je všeliek ale napríklad v prípade zavlečenia choroby do akvária novými rybami nám liečenie urýchli a akvárium sa skôr stabilizuje ako len pri použití klasických liečiv. UV - svetlo, napriek tomu, že ničí mikroorganizmy, nemá žiaden negatívny vplyv na ľudský organizmus alebo kvalitu produkovanej vody. Čím dlhšiu dobu preteká voda prístrojom, tím väčšia je dávka ultrafialového žiarenia a v dôsledku toho je väčšie percento odstránenia zárodkov. Krátkodobé ožarovanie vody nemá význam. Ožiarené a tým usmrtené budú len tie mikroorganizmy, ktoré obsahuje pretekajúca voda - tým pádom nitrifikačné baktérie, usadené vo filtri, na dne nádrže alebo rastlinách sa nedostanú do kontaktu s UV. "ávkovanie"žiarením nie je možné lebo voda nemôže ultrafialové svetlo akumulovať ani transportovať. Pri činnosti UV sterilizátora nie sú potrebné žiadne chemikálie a nie sú ani dávkované do vody. Neovplivňuje pH, ani chemické zloženie vody. Prístroj by mal byť trvale zapnutý. Zapínaním a vypínaním sa skracuje životnosť lampy. Pokiaľ nedôjde k mechanickému poškodeniu krytu UV, je použiteľné prakticky celoživotne.

pôsobenie UV-sterilizátora

Výkon UV 90% účinnosť 99% účinnosť pre akva. do
5 Watt
8 Watt 1400mW
10 Watt 1900mW 300l/h 175l/h 350L
11 Watt 3200mW 400L
15 Watt 3600mW 450l/h 250l/h 600L
25 Watt 5200mW 1000L
30 Watt 9000mW 950l/h 500l/h 1500L
36 Watt 14000mW 2000l/h 1200l/h 6m3
55 Watt 17000mW 30m3
75 Watt 25000mW 4000l/h 2500l/h

• údaje o percentuálnej úspešnosti žiarenia sa u rôznych výrobcov môžu dosť líšiť, tu záleží od použitej technológie výroby a typu lampy

• čím nižší počet watov má UV žiarič, tým je nižšia jeho účinnosť

• v prípade potreby je možné zapojiť/skombinovať aj viacero UV prístrojov za sebou

• dĺžka životnosti UV lampy je závislá od konkrétneho typu lampy a jej výkonu, väčšinou to býva 8000h čiže približne rok trvalej prevádzky
Jak velké topítko?  (Odpověď pro: myn  Zobrazit původní příspěvek )
15.2.2017 10:50
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Odpověď skutečně není úplně jednoduchá Jednak bych se řídil tím, co udává výrobce. Je zajímavé, že zejména levnější topítka mají wattáž odpovídající max. litráži. Ale třeba Eheim udává jako doporučené i s méně watty než je litrů http://www.eheim.cz/jager.htm
Dále záleží na tvaru akvária a na proudění vody. Pokud je protáhlejší a voda v něm příliš necirkuluje, tak bych uvažoval o dvou tělesech.
Jinak mám doma akvárium necelých 300 litrů a občas v místnosti také 16, průměrně tak kolem 20 stupňů. Topítko tam mám Eheim, tuším že 200W. nespíná ale příliš často, protože většinu tepla vyprodukují zářivky, které teplotu vody udrží kolem 24 st. A přeci jen při tom objemu má akvárium velkou tepelnou setrvačnost, které se dá ještě pomoci zateplením z nepohledových stran.
V neposlední řadě je taky třeba myslet na výběr ryb. Do takového prostředí bych určitě nevolil teplomilné druhy, ale raději takové, které snesou ochlazení na 20 st., není totiž moc ekonomické topit za těchto podmínek na vysokou teplotu a přeci jen se může stát, že třeba nepůjde nějakou dobu proud...
Akvárium 20 l - nové téma
20.2.2017 12:40
Schildie   (id: 15803   Akvárium proti depresi  
 kategorie malá akvária, objem 20 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj,
začínám s akvaristikou a vyskytly se první problémy. Mám akvarium 20 litrů (větší si dovolit nemůžu kvůli nedostatku místa)a v něm 5 pavích oček 1 samec + 4 samice a k nim 6 neonek. První týden byl v poho, ale po prvním čištění se mi voda zakalila ještě víc a 4 neonky chcíply. Chci je nahradit nějakým jiným odolnějším druhem, nejvíc jen tři rybky a takové, aby se snesly s pavími očky a zároveň dobře snášely malý prostor. Poradíte, jaký druh? Děkuji.
Kalna voda - nové téma
20.2.2017 13:55
Maki_Bunny   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den chtěla jsem se zeptat co dělat když mam v akvarku kalnou vodu.
Kalna voda  (Odpověď pro: Maki_Bunny  Zobrazit původní příspěvek )
20.2.2017 20:21
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Nepíšeš nic o svém akváriu, jak ho máš dlouho, jak je veliké, co je v něm, jaku barvu má zákal atd. Některé zákaly sami časem odezní, ale je těžké říct, o co se jedná v tvém případě.
Akvárium 20 l  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
22.2.2017 14:18
Schildie   (id: 15803   Akvárium proti depresi  
 kategorie malá akvária, objem 20 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Neonky jsem si pořídila jako první. Když byly samy, normálně žraly a byly O.K. Po 10 dnes jsem tam přidala paví očka, které neonkám všechno sežraly a pořád je honily. Jedna neonka po pár dnech zmizela, tzn. že chcípla, voda se zakalila, tak jsem vyměnila vodu (asi třetinu). Mrtvolku jsem ale nemohla najít, asi uvízla v kamenech. Voda se trochu zakalila hned po čištění, řekla jsem si, že filtr si s tím poradí, je výkonný a utáhne i 100 l (já mám akvárko 20 l). Voda byla však pořád mírně kalná. Na víkend jsem odjela pryč, před odjezdem jsem dala rybám nažrat a myslela jsem, že voda i ryby do návratu vydrží. V neděli večer jsem se vrátila, voda hnědá a 4 neonky chcíplé břichem vzhůru. Musela jsem čistit znova, vyměnila jsem polovinu obsahu vody v akváriu. Mrtvoly jsem vyhodila a zbyla mi jen jedna neonka. Po druhém čištění se voda krásně profiltrovala a už je čistá. Rostlinky mám zatím umělé.

Co se týče ryb, paví očka jsou čím dál tím vzteklejší, pořád chtějí žrát, i když je krmím 3x denně. Honí tu poslední neonku, jako by ji chtěly sežrat, a to jsem četla, že tyhle druhy se snáší dobře. Paví očka se taky dost množí a už mám 9 mláďat.
3.3.2017 10:32
Marty676   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,

zajímavý článek o minerální vodě vznikl zde - http://www.stolnivoda.cz/stranka/14-mineraln...
prasklé akvarium - nové téma
15.3.2017 14:11
strom   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den.
Ráno jsme se probudil a zjistil jsem, že mám před akváriem mokrý koberec. Příčina je zjevná, mám akvárium o rozměrech 100x40x40cm a z něj mi ubylo cca 10cm vody. Více už v průběhu dne neubylo. Přes vzduchotechniku uniknout nic nemohlo, ale nejsem schopný najít místo, kde by voda měla unikat.
Prosím o radu jak správně postupovat při řešení tohoto problému.
Taky by mě zajímalo, jestli je možné akvárium reklamovat. Nejsou to ještě celé dva roky co jsem ho dostal. Jak se v takovém případě postupuje?
Děkuji za odpověď
zápach  (Odpověď pro: Filip  Zobrazit původní příspěvek )
3.4.2017 10:58
Monika2511   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám stejný problém a jsem bezradná ,včera jsem vyčistila a dnes je voda kalná a zapáchá .Mám v něm 4 ryby zlatý kapr 7 cm velké .co pomuže na dne nemají nic rostliny jsou umělé .
CO je to za nemoc? - nové téma
17.9.2017 13:01
Martin a Petula   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtěli bychom Vás poprosit o radu. Máme poděděné akvárium o velikosti 300l, které vlastníme cca dva měsíce, nýní po zakoupení několika nových ryb v Zoo Hoch v Globusu v Českých Budějovicích se nám zdá, že některé ryby mají zvláštní chování a změnily svůj vzhled. Většina z nich začala výrazně šednout, což je vidět hlavně u Gavůnků a žlutých živorodek, lehce u Parmiček u ostatních neznáme jejich názvy. Některým druhům se na čumáčku objevují šedé fleky. Živorodky často lapají po dechu na hladině a dvě se povalují u dna. U třech ryb se nám zdá, že mají červený flíček v okolí žaber. Některé rybičky dýchají zrychleně, mají přivřené žábry a některé naopak velmi zpomaleně. Dále pozorujeme deformaci tvaru těla viz některé foto. Nemocné ryby mají třesavé a zbrklé pohyby a občas se třoun o rostliny. V akvaristice nám poradili lék eSHa 2000, který aplikujeme třetí den a stav ryb se zhoršuje. V návodu jsme se dočetli, že aktivní uhlí ve filtraci může negativně ovlivnit účinek léčiva. Má s tímto někdo zkušenosti?Dále jsme aplikovali minerální sůl dle návodu. Teplota vody 29° C, pH 7,2. Používáme C02 vital od výrobce Rataj. Krmení každý den vločky, tablety, patentky, příležitostně nítěnky. Voda po výměně a čištění tři týdny. Vzduchování nastaveno od původního majitele. Filtrace Tetra EX 800plus s jedním sáčkem 100g carbon. V akváriu jsou dále 2 rypouni, sumečci, 2 maličké hrotočelce zebrované, cichlitky papouščí, tetry u kterých zatím nic nepozorujeme. Pro přehlednost viz foto, další v komentářích. Mohl by nám někdo poradit?
7.11.2017 8:04
Bára.bj   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, před cca třemi týdny jsme dostali pro syna akvarko (4 paví očka,2 rajovce,4 mecovky,2 velké škrabky a 2 malé). Akvarko je 50l, pripravene bylo ráno, propláchneme kameny, voda, filtr, teplota na 23, ryby se do něj dali odpoledne. Po 14 dnech začali ryby postupně umírat, už tam jsou jen škrabky, jeden rajovec a jedna mecovka. PH jsme měřila, je v pořádku, nalil jsem nějakou chemii pro start akvária, vodu osolilala a přidala teplotu na 27. Voda je ale pořád špinavá, má zelenou barvu, není čirá. Čím může být uhyn rybiček a jak vyčistit vodu, mám ji vyměnit? Děkuji.
Hromadný úhyn ryb - nové téma
20.12.2017 10:01
MaroOstrava   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím akvaristi,

mám dvacet let 400l sladké akvárko a v něm velké cichlidy, skalary a 2x 20cm krunýřovce.
Včera večer 10 ks úhyn, zbytek už skoro taky KO.
Voda OK, teplota OK, PH OK.. Na rybách žádné stopy po nemoci.
Má někdo podobnou zkušenost?
Díky
1.1.2018 13:24
Foligno.p   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, ahoj.
Po x letech si letos zřejmě splním sen a založím akvárko. mám slíbené 100*40*40.
Nejprve jsem uvažoval jen o čistě rostlinném akváriu. Zřejmě bych to ale časem nedodržel.
Z rybiček se mi líbí ancistrusové a pancéřníčci- pravděpodobně zlatopásí, ale uvidí se.
A teď co do společenského akvária, které bych jak i tak chtěl hustě osázet- nebo byl by to cíl, k nim.Živorodky určitě ne.V mládí se mi nikdy nepodařilo odchovat žádnou jikernačku. Vše jen paví očka nebo mečovky.
Musím říci, že se mi moc líbí parmičky čtyřpruhé a kančíci příčnopruzí- ale kančíky alespoň te|´dkom nebudu pořizovat- možná ještě dania.Je kombinace sumečků a parmiček(danií vhodná? Nebo raději parmičky nebrat a vzít raději čichavce?
Klasická otázka začátečníka- rybičky- takže se zeptám ještě takto:
Filtrace:Pokud si koupím nový filtr a nechám jej zaběhat na jiném už zaběhlém akváriu- pomůžu si nějak?
A dále.Destilovaná voda:Nebyl by problém si domů v kanystrech dovézt třeba celých 120 litrů destilované vody- průmyslové je to parní kondenzát.Pomůžu si v začátku když ji alespoň částečně dám?
Děkuji.
Externy filter  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
10.1.2018 14:54
ENGE   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dakujem za odpoved, nad dalsim filtrom rozmyslam pretoze, po udrzbe akvaria (ktoru robim 1x za 2tydne) je voda pekna vycistena a cca 4-5 dni potom zrazu po beznom krmeni ostane voda rozvyrena, ako keby od prachu, odo dna, no proste uz sa nedocisti. snazim sa krmit opatrno 1-2x za den a pouzivam vlocky aj granule od O.S.I., A problem je tiez s NO2, ryby po tyzdni stratia farbu a niektore plavaju uplne pri hladine. Preto rozmyslam nad druhym filtrom aby som si predlzil interval udrzby. Dakujem za radu.
Externy filter  (Odpověď pro: ENGE  Zobrazit původní příspěvek )
11.1.2018 6:26
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, 10 mg/l není dobře, zřejmě opravdu nitrifikační baktérie ve filtru nestíhají. Nedal by se do akvária dát molitanový kvádr s čerpací hlavou? Samozřejmě nevím jak by to esteticky vypadalo, ale podpořilo by se proudění v akva a zvětšilo plochu pro nitrifikační bakterie. Pokud by to nešlo, možná by bylo lepší než paralelní filtrů zapojení sériové, kdy by voda z jednoho filtru šla do druhého. Kdyby byl průtok dostatečný, nemusel by být ani druhý filtr poháněný, to znamená, že by byl bez vrtulky a nebyl by v zásuvce. To by bylo ale potřeba vyzkoušet. Podle mě je v akva problém s nedostatkem nitrifikačních bakterií. Ještě dotaz, nepoužívá se v akva permanentně UV lampa?
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|