Diskuse  (64. strana z 66)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
no2
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Akvárium 20 l  (Odpověď pro: Schildie  Zobrazit původní příspěvek )
22.2.2017 19:31
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Omlouvám se, nedošlo mi, že jsi ona ne on. Jinak si myslím, že je to typický problém s nově založeným akváriem. Rybičky produkují odpadní látky ve vodě roste NO2, filtr není dostatečně zaběhlý, tedy nerozmnožily se kolonie nitrifikačních bakterií a tím pádem nemá kdo přeměňovat nebezpečné NO2 na NO3 a ryby se mohou otrávit. Neonky jsou na dusíkaté látky citlivější než paví oka. Navíc ve tvém akváriu nemá kdo spotřebovávat dusíkaté látky, nemáš žádné rostlinky. Je důležité, aby jsi pravidelně měnila část vody. Filtr ale nečisti moc často, aby se mohly rozmnožit potřebné bakterie. Pokud by jsi ho čistila, pak jen lehce propláchnout ve vodě, kterou odkalíš z akvária.

Jinak co se týká rybek, asi bych časem do akvária pořídil nějaké pancéřníčky, aby likvidovali případnou potravu, která spadne na dno. Jinak bych moc rybek nepořizoval, neb akvárko je malé a paví oka se rychle množí.
Akvárium 20 l  (Odpověď pro: Schildie  Zobrazit původní příspěvek )
20.2.2017 20:18
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Než si pořídíš nové rybky, měl by jsi počkat, až se akvárium stabilizuje. Nevím jakou používáš filtraci a jak jsi prováděl čištění a zda máš v akváriu nějaké rostlinky, ale určitě se za jeden týden nedokázaly dostatečně rozmnožit nitrifikační bakterie. Je prevděpodobné, že ti vzrostlo NO2 a rybky to nerochodily (tedy nerozplavaly). Dej akváriu čas aby se zaběhlo a teprve pak přemýšlej nad dalšími rybkami. Osobně bych pak spíše zvažoval nějaké menší rybky na dno, které by sbíraly potravu, kterou nestihnou sežrat paví očka.
Skaláry - nemoc - nové téma
9.1.2017 18:42
Mitroz   (id: 15785   Akvarijní prvotina  
 kategorie velká akvária, objem 280 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím všechny. Prosím o radu.
Jsem začátečník v akvaristice, po několika měsících příprav čtení různých článků na internetu a procházení příspěvků na fórech jsem založil před dvěma měsíci akvárium.
Objem je 300 litrů, vydržel jsem to 14 dní bez rybek jen s rostlinami a čekal až se to zajede. Vím, že bych měl čekat déle, ale už se to nedalo vydržet Poté jsem pořídil 6 teter krvavých, 6 neonek, 4 pancéřníčky leopardí a 6 otíků. Vše OK, voda dle testů se držela v normě a po dalších 14 dnech klesly NO2 a NO3 na prakticky nulové hodnoty. Všem rybkám se dařilo, rostliny rostly a stále rostou jako divé, nestíhám prostříhávat. Aby to nebylo tak prázdné před 14 dny (měsíc a půl provozu) jsem přidal dalších 6 neonek, 4 tetry krvavé, 2 ancitrusy a 4 mladé skaláry. Týden bylo vše OK, pak ale Skaláry přestaly žrát, schovávají se u dna v rostlinách, jsou apatické, jen občas vyplavou, jedna něco sem tam sezobla, ale málo.
Dva dny jsem je pozoroval a žádná změna.
Hledal jsem opět všude možně co by to asi mohlo být. První volba padla na žábrohlísty s tím, že by asi mohlo být ono. Jedna se otírala o kytky a přišlo mi, že je má více prokrvené. Odlovil jsem je, dal do karanténí nádrže (25 litru, vnitřní filtr,topení, vzduchování, přebytky rostlin z hlavního akva) a aplikoval eSHA 2000 protože jsem nevěděl zda je to opravdu ono. Po léčbě jedna skalára OK začala žrát a byla čilá, začala napadat ty ostatní u kterých žádná změna. Čilou jsem vrátil zpět do velké nádrže a pro ostatní začal opět zoufale hledat. Podle dalších příznaků (šedý detrit, nepříjímání potravy, apatie) jsem se přiklonil k tomu, že by mohly mít trávící problémy a vyhrabal na internetu doporučení léčit pomocí Entizolu, zvýšil teplotu na 30 stupňů, měním každý den 1/3 vody. Dávám čtvrtý den, ale bez nějakého valného zlepšení, občas něco sezobnou, ale je to fakt málo. Snažím se potravu měnit a střídat (2 druhy vločkového, mražené patentky, živé koretry) ale bez úspěchu. Ostatní rybky jsou OK, čilé, žerou a daří se jim dobře.
Budu rád za každou radu co s nimi.
Díky!
Partner rubriky
Partner rubriky
Pokec  (Odpověď pro: ivaTefik  Zobrazit původní příspěvek )
14.9.2016 12:08
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Obecně se říká, že asi 14 dní. Kontroloval bych hlavně NO2.
15.6.2016 17:42
asound   (id: 15648   Recykled 190l  
 kategorie velká akvária, objem 190 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj všem, postupně mi hynou živorodky, NO2, NO3, NH4 NH3 je o.k. Vždycky než umřou tak jsou u filtru nebo polehávají u dna, nebo šikmo a trhaně stojí na jednom místě u hladiny. Ostatní viz. prezentace. Krmím 1x denně buď mražený krmivo nebo suchý vločkový, žerou i tablety pro pancéřníky. Občas jim dávám nasekanej salát nebo spařenou kopřivu. Myslím, že další dvě ryby taky brzo odejdou... Ryby narozené v tomto akváriu jsou zatím bez problémů... Poradíte někdo? Předem díky!
Testy ph,no3 atd.  (Odpověď pro: dave13  Zobrazit původní příspěvek )
20.4.2016 19:10
vaclav   (id: 2038 )
[Odpovědět]
PH se dá snížit filtrováním přes rašelinu nebo pomocí CO2. Velké nádrže dávkují kyselinu. NO3 lze likvidovat větším množstvím rychle rostoucích rostlin, výměnou vody u extrému sirnými filtry. No2 musí být na nule pokud ne je slabá filtrace nebo přerybněná nádrž.
Testy ph,no3 atd. - nové téma
19.4.2016 16:26
dave13   (id: 15629 )
[Odpovědět]
dobry den , kdyz testuji vodu v akvariu (ph,no3,no2 atd.) a testy neodpovidaji požadavkum ryb a rostlin tak jak mam zmenit ph , no3 atd. vody ? dekuji
Technicka data - nové téma
17.4.2016 21:09
Jaroslavice   (id: 15623 )
[Odpovědět]
Zdravim , jelikoz se budu stehovat do vlastniho zase uvazuju o akvarku asi po 20 letech jsem se nadchnul a chtel bych si nejake to akvarko poridit kdysi jsem mnel 200L,120L a 80L v takovym stojanu kterej me tehda svaril tatka . Tak jsem skocil na Net a precet si a prolistoval par stranek a byl jsem zdesen . Kdysi me stacilo akvarko, vzduchovaci moturek a molitanovej filtr, vrchol cele slozitosti byla rozdvojena hadicka na vzduch a pripojena na vzduchovaci kaminek.Bohuzel jsem zjistil ze tyto doby jsou pryc a akvarka jsou diky technice nekolikanasobne krasnejsi , proto jsu zde nez nejake koupim a zalozim .
Prisel jsem poprosit o radu a aby mi nekdo osvetlil (prosim podrobne a jak idiotovy) technycke parametry vody ktere zde uvadite popripade jaky pristroj to redukuje a upravuje.

Dovolil jsem si to vypujcit od jedne prezentace zde na strankach:

Parametry vody v akváriu:
pH 6,85 - 6,75
CO2 17 - 21 mg/l
kH 4°
gH 7° - 9°
Vodivost 400 - 500 µS/cm
NO2 0 mg/l
NO3 10 - 20 mg/l
NH3 0 mg/l
Fe 0,3 - 0,5 mg/l
PO4 1 - 5 mg/l


Prosim kazdy radek popsat a napsat co to vlastne je a jak by se to melo redukovat co se na to pouziva pro snizeni ci zvyseni .Delam to zkrz to ze bydlim v dedine kde je strasne tvrda voda.

Predem za kazde rady dekuji s pozdravem Petr
1.3.2016 20:49
Povik   (id: 15572   Malawi eden 700 lt  
 kategorie velká akvária, objem 700 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Jsou to nalevnici.. Plazivenka obecna.. Sama zmizi, neskodi, zalotil jsem a mam to tam take- bile nitky 2-4 mm svijici se ve vode, ryby jeste nemam, zajizdi se..pises o novem filtru, jsou prave v nove zaloz akva.. Ryby hynou kvuli no2, no3.. Melas je tam dat az budou testy vody ok.. Hynou tedy kvuli tve neznalosti..
Kdo mi žere neonky?  (Odpověď pro: Adam123  Zobrazit původní příspěvek )
16.12.2015 7:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Vypustit ryby do nového akvária je docela problém. Filtr je nezaběhnutý a nitrifikační bakterie tedy nejsou dostatečně rozmnožené. Po nasazení ryb se ve vodě začne hromadit NO2, které je pro ryby velmi nebezpečné. Lepší je nechat akvárium tak tři týdny zabíhat bez ryb a pak ryby nasazovat postupně. Jinak co se týká okusování ploutví, některé tetry to občas dělají, je ale otázka, zda ploutve neonkám nepoškodila nějaká bakterie či plíseň.
14.12.2015 18:22
LubošD   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, týden mám v rok zaběhlém společenském akvárku 240 l mladé terčovce. Při převozu prodělali celkem velký stres, ze kterého se většina celkem zotavila. 2 menší terčovci ale od vpuštění do akva zrychleně dýchali a pouze na jednu žábru. Zvýšil jsem vzduchování kamínkem a nasadil sůl. Dýchání se dočasně zlepšilo. Po výměně vody opět dýchají zrychleně a na jednu žábru. Jinak se chovají normálně, plavou ve skupině a normálně žerou, nejsou zalezlí v rohu a mají normální barvu. Zajímavé je, že po krmení začnou dýchat sice zrychleně, ale na obě žábry. Je to počáteční stadium napadení žábrohlísty?
Parametry vody jsou snad dobré: Ph=6,4, GH= 4, KN= 6, NO2= 0,NO3= 25. Prosím o radu. Děkuji
Tlamovci - prosim o pomc - nové téma
21.10.2015 20:05
Martin44   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den všem, prosím o pomoc s mými tlamovci. Mám nově (1 měsíc) založené akvário 250l (pokus o Malawi), asi před 14 dny jsem vypustil smečku tlamovců čítající 8 Labidichromis caeruleus yelow, 6 Maylandia zebra, 8 Pseudotropheus sp. Elongatus a 8 Pseudotropheus socolofi. Dle měření je Ph 7.6 - 8.0, NO2 na nule, NO3 kolem 15 mg/l, teplota konstantně 25 stupňů. Filtr FLUVAL U4 a k tomu pár Anubiasů. Mírně "leno" polévkové lžíce soli v celkovém objemu. Od vypuštění ryb jsem zatím vodu vyměnil dvakrát, pokaždé asi 40 litrů.
Krmení střídám Tetra Cichlid mini granule, TetraPhyll a Dajana Cichlid Flakes.

Před několika dny se chování jednoho samečka tlamovce černoploutvého změnilo, je apatický, nepříjmá potravu, drží se na jednom místě, " trochu"pá po dechu. Ale, bez žádných obvyklých známek nemoci, žádné tečky, změna vybarvení, nadmutí, změny na očích nebo šupinách. Prostě nic. No a dnes se k němu přidal další sameček stejného druhu. Stejné symptomy. No, a navíc jsem objevil jednu mrtvou samičku, která ale žádné popsané symptomy nevykazovala. Ostatní ryby se zdají být v pořádku, radost pohledět... Netuším co s tím a kde hledat chybu. Poradíte?
Jsem v koncích  (Odpověď pro: masvers  Zobrazit původní příspěvek )
7.10.2015 1:00
masvers   (id: 11278 )
[Odpovědět]
Zdravím ,s tím SiO2 mě to nedalo tak jsem vložil do filtru ten JBL SilicatEx 500 g a ejhle sinice zmizela SiO2 jsem snížil na poloviční hodnoty . Akvarium teď vypadá čistě . Jenže co se zas rozšířilo buď je to Oedogonium nebo Černá štětičková řasa a nebo Rhizoclonium zatím to neodstraňuji krevetky se v tom přehrabují. Při používání JBL Silicatex je odstraňován i fosfor takže mě začínají žloutnout listy na některých rostlinách a na Pistia stratiotes se objevuje žilnatění (popis ve vnitřku lístků jsou vidět zelené žilky a kolem žloutnoucí místa). Nejsem si jist jestli je to ta hlavní příčina nedostatku PO4 ,ale naměřené hodnoty PO4 jsou na nule. NO3 je na na 15 mg/l . Já to hnojení vůbec nechápu když dám Kompletní hnojivo tak buď je to špatně namíchané nebo je tam něčeho navíc a to se nějak přebíjí a tím to tu látku nějak blokuje . Jak to k sakru poznat čého je málo čeho je moc?! U mámi na druhém konci města stejná výstupní voda akvarijum je za rybněno . Anubias bateri roste jak v pralesu voda jak křišťál dneska jsem měřil parametry vody PO4 na katastrofální hodnotě (zítra půjdu vyměnit 70% vody) SiO2 taky na nejhorších hodnotách ,NO3-20mg/l NO2-0,001mg/l NO4-0,000. Žádné CO2. Minimum štěrku odkaluji jednou za měsíc. A akvarium je ukázkové ryby nezdychají je už v provozu snad 4 roky jedna zářivka . A v tomto akvariu drahý substrát ada ,knott proud vody jak na niagarských vodopádech 4 zářivky denního světla 5000k nebo čeho . Utracené prachy za testy substráty všechno špičkové kvality (trochu přeháním). To je zatím vše z mého rostlinaření a krevetkaření. Martin
8.8.2015 9:39
Yvule   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, akvárko je založeno krátce...NO2 měřím, dnes byla hodnota vyšší tak jsem vyměnila polovinu vody. Jinak dávám do vody Nitrivec. Rostlinek je málo, zítra jdu kupovat další...kolik je jich do 21l akvária potřeba? Děkuji za informace, moc mi pomohly ;)
7.8.2015 9:12
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 8.8.2015 1:23
[Odpovědět]
Zdravím. První otázka, jak dlouho je akvárium založeno? Pokud krátce, může být problém s NO2. Kolik je v něm rostlin? Dva zdroje vzduchování rybám určitě škodit nebudou, ale pokud již přisává vzduch filtr, je druhý zdroj úplně zbytečný. Co se týká té samičky, může být jednoduše těhotná.
Otík  (Odpověď pro: Bobov  Zobrazit původní příspěvek )
3.5.2015 11:54
Milos   (id: 9641   Pokus o rostlinne akvarium  
 kategorie malá akvária, objem 39 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Fred ll.  
 kategorie velká akvária, objem 780 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nano  
 kategorie malá akvária, objem 30 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
No, parametry vody jsem myslel spis hodnoty dusikatych latek. Nemyslim, ze je nejak zvlast citlivy na pH ci tvrdost, pokud se to hodne nevymyka normalu. NO2 nula a NO3 bych videl pod 30 mg/l, vim, ze jsou chovatele, kteri maji otiky i pri vyssich hodnotach dusicnanu, ale moc bych na to nespolehal a snazil se dusicnany drzet pod 30 mg/l.
Rostlinky mi nerostou - nové téma
26.3.2015 19:01
ihora007   (id: 15245 )
[Odpovědět]
Zdravim, mám problém se špatně rostoucíma rostlinkama (děravé listy, vršky rostlin ají malé lístky a na některých listech černé tečky). Svítím jen od 15:30 do 21:30 (mám tam teď 2 zářivky 36W). Krmím jednou denně (myslím že jim toho moc nedávám, během minuty mají vše sežrané) a jeden den v týdnu půst. Měním 1/3 vody jednou za cca 10 dní. Filtr čistím až vidím, že nejede naplno. Hnojím 2ml PMDD bez KNO3 (bylo mi doporučeno že s KNO3) tak se už objednal s KNO3, takže jak to přijde budu dávat s KNO3. Dnešní test vody: NO3 100mg/l, NO2 0mg/l, GH víc jak 14°, KH 10°, pH 7,6 a CL2 0mg/l. Někde sem četl, že by to mohlo být i velkým proudem z filtru. Co vy na to? Foto v příloze... Když tak můžu poslat fotek víc na email. Prosím o radu. Díky Ivo
Složené ploutve  (Odpověď pro: Kika  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2015 14:11
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 18.2.2015 14:12
[Odpovědět]
Zkus trochu popsat akva, velikost, počet ryb, technika, jak často odkaluješ (měníš část vody), teplota, ph, NO3 a NO2. Zvláště ty dva poslední parametry by mě zajímaly.
6.2.2015 8:36
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 6.2.2015 8:37
[Odpovědět]
No zrovna to NO2 je z těch hodnot nejdůležitější. Je ale pravda, že NO3 je docela dole, ale na druhou stranu je filtr nezaběhnutý, tedy nitrifikační bakterie v něm asi zabydlené nebudou. Pak by se mohlo stát, že NO3 bude nízké a NO2 zvýšené, což by pro ryby bylo nepřijatelné.

Druhým faktem je to, že někteří prodejci mají ryby preventivně na lécích. Když se pak taková ryba dostane do normální vody, je velmi náchylné na jakékoliv onemocnění.

P.S. Ale myslím, že to co píši je tobě, starému kozákovi, jasné. viď.
6.2.2015 8:10
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Změřil jsem vodu v té karanténě: NO3 kolem 10, AM 0, NO2 test bohužel došel.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|