Diskuse  (386. strana z 389)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
maj
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
30.11.2017 17:34
Dj88   (id: 15949 )
[Odpovědět]
Zdravím.
Zařizuji nové terárium pro svého 4-letého leguána. A nevím si rady s pozadím a stěnami. Jedná se o prostor pod schodištěm, takže místa dost. Když jsem dělal 1. terárko, tak jsem stěny udělal z polystyrenu a pěny, klasicky jsem ve vrstvách pomazal lepidlem-cementem,barvou a atestovaným lakem, jenže jak leguán rostl, tak se začal po stěnách více škrábat,drápat a polystyren začal vytrhávat, mezitím i vrstva lepidel co byla na montážní pěně začala praskat a i to je zlikvidováno. Chci to teď udělat pořádně a aby to bylo nadlouho. Chci do toho zakomponovat vodopád a různá zákoutí.
Prosím o vyzkoušené rady, hlavně od lidí co leguána mají.
Děkuji

Přiložený obrázek: staré terárko
22.11.2017 9:47
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Když nenapíšeš nic o tom jak je chováš, tak se bohužel nedá poradit. Splňuješ jim nároky na životní podmínky jaké mají mít?
Umírající ryby-pomoc  (Odpověď pro: jnatura  Zobrazit původní příspěvek )
13.11.2017 8:45
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Těžko říct, ale pravděpodobně ryby nemají optimální podmínky. Píšeš o svícení (14 hodin - proč tak dlouho?), CO2 (s tím opravdu opatrně, pokud nevíš, tak tím ryby snadno otrávíš), ale nepíšeš nic o filtraci, která je důležitá, ani jak se o akvárko staráš... Už jen ten výběr ryb - to není vůbec ideální. Doporučuji přečíst: http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
Partner rubriky
Partner rubriky
Umírající ryby-pomoc - nové téma
8.11.2017 18:39
jnatura   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, potřebovala bych poradit.Máme akvárium 80x50, nevím ted přesně kolik je tam litrů.Zaběhlé je zhruba 1 rok.Ryby tam máme: 5 skalárů,2 mečovky,2 sumečky žraločí,jeden sekavec thajský a jeden ancitrus.Během dvou dnů nám umřely 4 ryby,a umírají další, dva starší skaláři jsou celý den bokem, nežerou a mají takovoé škaredé šupiny,sekavec bývá většinou schovaný a poslední dva dny tam selé dny plave jak šílený.Aci před měsícem jsme řešily problém s tmavou řasou, savem jsme očistily dřevěné kořeny co tam máme a dokoupily pár nových rostlin a začaly přidávat CO2, ale řasa se začala zase trochu objevovat a rostlinám se nedaří.Svítíme denně cca 14h. Co dělat?
Nemoc zavojnatek - nové téma
13.10.2017 0:23
Harleta   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobry den, chtela bych se zeptat, zdali nekdo nema zkusenost z puvodem nemoci u zavojnatek, konkretne "or"irka u ploutvicky, pak vice po tele a zcervenani zaber) udajne. Jedna uz umrela a dalsi ctyri, to maji v pocatcich. Dekuji za odpoved.
CO je to za nemoc?  (Odpověď pro: wayn  Zobrazit původní příspěvek )
18.9.2017 23:02
Petulkaamartin   (id: 15916 )
[Odpovědět]
Dobrý den,
hrozně moc Vám děkujeme za odpověď. Po zakoupení ryb jsme postupovali podle pokynů z prodejny a to ryby se sáčkem jsme dali na 15 minut na hladinu, poté jsme do sáčku přilili hrnek vody z akvária a po 15 minutách jsme je síťkou dali do akvárka.
Akvárium již bylo zaběhlé několik let, koupili jsme byt, kde zůstalo i s rybičkami a jen jsme pár rybiček dokoupili. Teplotu jsme tedy snížili na 27,5°C. Měnili jsme cca 2/3 vody a teď jí chceme vyměnit po dobrání léků. Snažíme se krmit málo, ale zdají se být stále hladové a nikdy nezbyde nic a vše během 30 vteřin snědí. Neznáme všechny názvy ryb, takže vše bude lépe vidět asi z fotek, které přikládáme, ale z toho co asi víme máme cca 6 gavúnků, kteří tmavnou a jeden z nich má i tmavé oči a hrozně trhavé a zmatené pohyby a červeno kolem žaber, vypadají opravdu nemocně, déle máme tři parmičky, které mají světle šedavý povlak, pak takové oranžové tetry z nichž jedna má také trhavé pohyby a u ocasní ploutve se zdá jako kdyby šedý chomáč plísně a místy na těle také, ostatní to mají jen malinko. Dále máme čtyři malinkaté rybky světlé barvy s takovým proužkem do fialova (velikostí a tvarem jsou podobné neonce), u těch jsme si všimli změny jako první, kdy jedna měla na pusince takovou šedou bradavičku a poté se to udělalo i ostatním. Dva rypounci, jednomu se daří hodně dobře a druhý se nám zdá, že hubne a stále se schovává před tím druhým. Malinký hrotočelec má červeno kolem žaber, sumečci (jeden oranžový je zpomalený, dva šedí vypadají OK a jeden velký s bílými proužky vypadá taky OK), živorodky (dvě bílé jsou vyhublé, mění tvar a mají červeno kolem žaber, dvě černé jsou zdravé a čtyři žluté jsou nemocné všechny, zadní ploutev místo do vějířku se jako kdyby narovnala a není už pěkně roztažená, změnily tvar těla, zešedly a dnes jedna umřela :(, dvě živorodky takové zakulacené s břichem dolu vypadají zdravě. Všechny živorodky jsou většinu času u hladiny a asi lapají po dechu a někdy oranžové polehávají na dně. Chuť k jídlu mají ovšem všechny). Čtyři sumečci sklovití mají také červeno kolem žaber. Dále jsou v akváriu čtyři oranžové rybky u kterých nevíme název (jedna z nich změnila tvar těla a prohla záda nahoru a má hrb) a ještě máme dvě bílé rybky s takovou trochu závojnatou ocasní ploutví, kterým zešedla pusinka a kousek ocasní ploutve. Dávkování léku eSHa 2000 se zdá, že vůbec nepomahá, protože se stav rybiček stále zhoršuje. Nově jsme kupovali živorodky, sumečky sklovité a malinkého hrotočelce. Dávkovali jsme podle návodu na 300l akvárko první den 3x25 kapek, druhý a třetí den 3x12. Dnes čtvrtý den jsme již neměli dávat nic, ale dali jsme ještě jednou 3x12 kapek. CO2 jsme dřív dávali 6x máčknutí každý den a dnes jsme tedy vynechali. Krmíme vždy vločky a tablety ráno a večer po zhasnutí patentky, někdy nitěnky. Zítra tedy vyměníme vodu a vyndáme carbonový sáček z filtrace. eSHa 2000 už dávat nebudeme, ale co jiného koupit? eSHa 2000 měla být prý univerzální na všechny choroby.
zde odkaz s fotkami: http://www.rajce.net/a14506559
CO je to za nemoc? - nové téma
17.9.2017 13:01
Martin a Petula   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtěli bychom Vás poprosit o radu. Máme poděděné akvárium o velikosti 300l, které vlastníme cca dva měsíce, nýní po zakoupení několika nových ryb v Zoo Hoch v Globusu v Českých Budějovicích se nám zdá, že některé ryby mají zvláštní chování a změnily svůj vzhled. Většina z nich začala výrazně šednout, což je vidět hlavně u Gavůnků a žlutých živorodek, lehce u Parmiček u ostatních neznáme jejich názvy. Některým druhům se na čumáčku objevují šedé fleky. Živorodky často lapají po dechu na hladině a dvě se povalují u dna. U třech ryb se nám zdá, že mají červený flíček v okolí žaber. Některé rybičky dýchají zrychleně, mají přivřené žábry a některé naopak velmi zpomaleně. Dále pozorujeme deformaci tvaru těla viz některé foto. Nemocné ryby mají třesavé a zbrklé pohyby a občas se třoun o rostliny. V akvaristice nám poradili lék eSHa 2000, který aplikujeme třetí den a stav ryb se zhoršuje. V návodu jsme se dočetli, že aktivní uhlí ve filtraci může negativně ovlivnit účinek léčiva. Má s tímto někdo zkušenosti?Dále jsme aplikovali minerální sůl dle návodu. Teplota vody 29° C, pH 7,2. Používáme C02 vital od výrobce Rataj. Krmení každý den vločky, tablety, patentky, příležitostně nítěnky. Voda po výměně a čištění tři týdny. Vzduchování nastaveno od původního majitele. Filtrace Tetra EX 800plus s jedním sáčkem 100g carbon. V akváriu jsou dále 2 rypouni, sumečci, 2 maličké hrotočelce zebrované, cichlitky papouščí, tetry u kterých zatím nic nepozorujeme. Pro přehlednost viz foto, další v komentářích. Mohl by nám někdo poradit?
20.6.2017 14:52
Cejny   (id: 15884 )
[Odpovědět]
Dobrý den, už asi týden mám kolem akrvária vodu (někdy dost vody), zjistil jsem že to mají na svědomí sumci, kteří v noci nepochopitelně vyšplouchávají vodu ven (podle ohozené zdi). Nikdy to nedělali až asi před týdnem to začalo. Čím to může být nebo co to znamená? Nebo si myslí, že jsou delfíni? Díky za odpověď.
Identifikace rybek  (Odpověď pro: Ilhvm  Zobrazit původní příspěvek )
28.5.2017 20:35
nebul   (id: 5878   Skaláři  
 kategorie velká akvária, objem 540 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Skaláři_2  
 kategorie velká akvária, objem 540 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
první obrázek je samec pavího očka.
Na druhém a třetím obrázku jde o Lorikárie drobná - Rineloricaria parva.
Barva je dobrá, oni to tak mají. Vyhledejte si ji v atlasu ryb a porovnejte.
zápach  (Odpověď pro: Filip  Zobrazit původní příspěvek )
3.4.2017 10:58
Monika2511   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám stejný problém a jsem bezradná ,včera jsem vyčistila a dnes je voda kalná a zapáchá .Mám v něm 4 ryby zlatý kapr 7 cm velké .co pomuže na dne nemají nic rostliny jsou umělé .
Mečovka - nové téma
29.3.2017 11:55
Hanka Ch.   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahojky,mám nové akvárium asi mesic. Do dneška vše ok, ale dneska mi umřela jedná mečovka a druhá si jen tak leží u dna bojím se že taky umře. Jinak podle prodávající vodu úplně měnit nemám jako že bych rybky vytáhla a vyčistila úplně akvarko, ale přijde mi že mezi těma kaminkama mají dost naděláno. Tak nevím poraďte jak to děláte vy? Jak a co čistit?Jo ataky jak je to s provzdusnovanim jede vám to pořád?Děkuji moc Hanka
22.3.2017 20:36
Jason222   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
ahoj, potřebuji radu. Mám akva už dlouho, ale poslední cca. rok se trápim s hnědými vlákny, která mi rostou z kořenu (ten je v akva od počátku). Vlákna mají cca. 1mm průměr a délku klidně 15cm. foto mohu poslat na mail. Nevím co jsou zač a jak se jich zbavit ......
Díky za každou radu. Tomáš
Pokec  (Odpověď pro: martin havelka  Zobrazit původní příspěvek )
25.2.2017 10:17
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
A které vyplavávají? Napiš konkrétní druhy. To, že vyplavou, bude naznačovat, že jejich kořenový systém není rostlinku schopen ve dně udržet. Jaký zhruba průměr kamínků písku máš? Buď jsou to rostliny, které ani do dna nepatří, nebo mají špatné podmínky, nebo je písek příliš hrubý a nebo ti je někdo vyhrabává. Osobně mám v akva hodně rostlinek a jediný okamžik, kdy mě rostliny vyplavou je ten, kdy můj ancistrus délky kolem 10 cm začne přerovnávat dno.
24.2.2017 20:04
Gretzky99   (id: 15829   Moje první Amazonka :)  
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Dobrý den,
předem se omlouvám, jestli se podobné téma již někde zde vyskytuje, nenašel jsem ho.

Můj dotaz se týká čištění/vzduchování akvária.
Darem jsem dostal 200L akvárium s nějakým tím příslušenstvím.
Něco chci rozhodně využít, něco bych dokoupil.
Jde mi o to, že předchozí majitel využíval vzduchového filtru s molitanovou pěnou, (něco jako tohle https://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/f...
jen s rozdílem výkonu, asi 400 L/h. Tudíž by měl během hodiny projet nádrž 2x.
V několika nezávislých literaturách jsem se však dočetl o "nosti"řizovat vzduchovací motorek na čeření vody, většího ovzdušnění pro ryby.
Měl jsem za to, že filtr s vývodem těsně pod hladinu, je vlastně již takový vzduchový kompresor.
Pokud se mýlím, nebo pletu 2 naprosto různé věci dohromady, rád se nechám poučit.

Předem děkuji.
21.2.2017 21:10
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 22.2.2017 7:56
[Odpovědět]
Myslím si, že je nejjednodušší metoda pokus omyl. Nasadil jsem více druhů rostlin, o kterých jsem si myslel, že by mohly jít k sobě a které se mi líbily. Některým se dařilo, některým ne. Zaměřil jsem se na ty, kterým se dařilo.

Osobně se mi líbí do pozadí některé hygrophily a ludwigie.

Co se týče echinodorů, mám raději druhy, co nemají u listů "pky"ěkdy se stopky začnou příliš prodlužovat. Líbí např. např. Ozelot green, Indian red, Amazonicus.

Růžkatec bych vynechal, roste hodně rychle. Je ale dobrý do začátku.
Jak velké topítko?  (Odpověď pro: myn  Zobrazit původní příspěvek )
15.2.2017 10:50
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Odpověď skutečně není úplně jednoduchá Jednak bych se řídil tím, co udává výrobce. Je zajímavé, že zejména levnější topítka mají wattáž odpovídající max. litráži. Ale třeba Eheim udává jako doporučené i s méně watty než je litrů http://www.eheim.cz/jager.htm
Dále záleží na tvaru akvária a na proudění vody. Pokud je protáhlejší a voda v něm příliš necirkuluje, tak bych uvažoval o dvou tělesech.
Jinak mám doma akvárium necelých 300 litrů a občas v místnosti také 16, průměrně tak kolem 20 stupňů. Topítko tam mám Eheim, tuším že 200W. nespíná ale příliš často, protože většinu tepla vyprodukují zářivky, které teplotu vody udrží kolem 24 st. A přeci jen při tom objemu má akvárium velkou tepelnou setrvačnost, které se dá ještě pomoci zateplením z nepohledových stran.
V neposlední řadě je taky třeba myslet na výběr ryb. Do takového prostředí bych určitě nevolil teplomilné druhy, ale raději takové, které snesou ochlazení na 20 st., není totiž moc ekonomické topit za těchto podmínek na vysokou teplotu a přeci jen se může stát, že třeba nepůjde nějakou dobu proud...
4.2.2017 19:29
Durik   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Toto som nasiel na http://www.akva.sk/clanky/uv.php


UV - sterilizátor

Najznámejším zdrojom ultrafialového svetla je slnko. Slnečnému svetlu sa už oddávna pripisuje schopnosť zastaviť rozmnožovanie infekcií a mikroorganizmov. Ultrafialové svetlo, známe ako UV, je jednou s energetických pásiem v elektromagnetickom spektre. V tomto spektre sa UV nachádza medzi viditeľným svetlom a röntgenovým žiarením. Čím je kratšia vlnová dĺžka, tým je väčšia produkcia energie, preto UV svetlo má menej energie ako röntgenové lúče a viac ako viditeľné svetlo. UV oblasť sa skladá zo štyroch hlavných častí.

Elektromagnetické spektrum:

Elektromagnetické spektrum
UV oblasť je zložená so štyroch podskupín: UV vo vákuu, UV-C, UV-B, a UV-A. Štandardnou jednotkou na meranie vlnovej dĺžky je nanometer (nm). Jeden nanometer je 10-9 metra. (tabulka - www.energo-chm.sk)

Elektromagnetické spektrum - rozšírená škála ultrafialového žiarenia:
Elektromagnetické spektrum

Vrstva UV-A (310-400 nm) sa používa v lampách na opaľovanie.
UV-B (280-310 nm) a UV-C (200-280 nm) sú vrstvy, ktoré majú vlnovú dĺžku, ktorá je najvhodnejšia na ničenie baktérií. Vlnová dĺžka, ktorá je najefektívnejšia na deštrukciu mikrorganizmov je okolo 254nm. Pod 200 nm nastávajú vhodné podmienky na tvorbu ozónu. Keďže vo väčšine prípadov ide hlavne o zničenie mikrobiologickej kontaminácie, je vhodné použiť rozpätie medzi 200-300 nm.

UV - sterilizátor UV lampa UV - sterilizátor

UV svetlo je vyžarované pri prechode elektrického výboja cez pary ortuti medzi dvomi elektródami, ktoré sa nachádzajú v kremennom kryte lampy. Štandardné lampy na opaľovanie sú povrstvené fosforom, ktorý prepúšťa len malé množstvo UV, ale premieňa väčšinu energie na viditeľné svetlo. Naopak, kremenný kryt na lampách na ničenie baktérií umožňuje prechod až 93% UV svetla.

UV-schéma

UV dezinfekčné systémy sú unikátne zariadenia, využívajúce proces ultrafialového žiarenia na odstraňovanie baktérií, plesní, vírusov, zákalov vody a rias bez použitia ohrevu alebo chemikálií. Sú vhodné k použitiu tak pre sladkovodné aj morské akvária. Je to metóda ktorá absolútne neškodí životnému prostrediu. Mimo prístroj sa dostane len viditeľné svetlo. Prístroj je možno použiť i vo voľnej prírode ako je napríklad záhradný rybníček alebo bazén, vlastne všade tam kde sa vyžaduje voda zbavená mikroorganizmov. V zime sa ale musia UV sterilizátory chrániť pred mrazom.

UV - sterilizátor UV - sterilizátor

Voda sa nasáva sacím filtrom alebo čerpadlom a pri návrate do akvária prechádza UV sterilizátorom, poprípade môžme UV prístroj zapojiť len na samostatnú hadicu s čerpadlom. Pokiaľ by ste ožarovali celé akvárium trubicou umiestnenou napríklad nad akváriom, nebolo by to k ničomu lebo voda veľmi silne pohlcuje žiarenie. Preto všetky UV lampy používané v akvaristike sú v púzdre cez ktoré je vedená voda. UV - sterilizátor má dvojitý plášť skla, ktorým je vedená voda v vzdialenosti 4 mm pozdĺž žiariča UV. Pracuje tak že mikroorganizmy, riasy, baktérie vystaví smrtiacemu UV-svetlu, ktoré ovplyvní stavbu ich DNA, zabráni ich množeniu a tým efektívne sterilizuje vodu. Tým zabránime ich tvoreniu už v počiatku a vyhneme sa napr. rôznym onemocneniam rýb. UV sterilizátor samozrejme nie je všeliek ale napríklad v prípade zavlečenia choroby do akvária novými rybami nám liečenie urýchli a akvárium sa skôr stabilizuje ako len pri použití klasických liečiv. UV - svetlo, napriek tomu, že ničí mikroorganizmy, nemá žiaden negatívny vplyv na ľudský organizmus alebo kvalitu produkovanej vody. Čím dlhšiu dobu preteká voda prístrojom, tím väčšia je dávka ultrafialového žiarenia a v dôsledku toho je väčšie percento odstránenia zárodkov. Krátkodobé ožarovanie vody nemá význam. Ožiarené a tým usmrtené budú len tie mikroorganizmy, ktoré obsahuje pretekajúca voda - tým pádom nitrifikačné baktérie, usadené vo filtri, na dne nádrže alebo rastlinách sa nedostanú do kontaktu s UV. "dávkovanie" žiarením nie je možné lebo voda nemôže ultrafialové svetlo akumulovať ani transportovať. Pri činnosti UV sterilizátora nie sú potrebné žiadne chemikálie a nie sú ani dávkované do vody. Neovplivňuje pH, ani chemické zloženie vody. Prístroj by mal byť trvale zapnutý. Zapínaním a vypínaním sa skracuje životnosť lampy. Pokiaľ nedôjde k mechanickému poškodeniu krytu UV, je použiteľné prakticky celoživotne.

pôsobenie UV-sterilizátora

Výkon UV 90% účinnosť 99% účinnosť pre akva. do
5 Watt
8 Watt 1400mW
10 Watt 1900mW 300l/h 175l/h 350L
11 Watt 3200mW 400L
15 Watt 3600mW 450l/h 250l/h 600L
25 Watt 5200mW 1000L
30 Watt 9000mW 950l/h 500l/h 1500L
36 Watt 14000mW 2000l/h 1200l/h 6m3
55 Watt 17000mW 30m3
75 Watt 25000mW 4000l/h 2500l/h

• údaje o percentuálnej úspešnosti žiarenia sa u rôznych výrobcov môžu dosť líšiť, tu záleží od použitej technológie výroby a typu lampy

• čím nižší počet watov má UV žiarič, tým je nižšia jeho účinnosť

• v prípade potreby je možné zapojiť/skombinovať aj viacero UV prístrojov za sebou

• dĺžka životnosti UV lampy je závislá od konkrétneho typu lampy a jej výkonu, väčšinou to býva 8000h čiže približne rok trvalej prevádzky
Nezdrave akvarium  (Odpověď pro: Pecekacko  Zobrazit původní příspěvek )
29.1.2017 16:16
Mitroz   (id: 15785   Akvarijní prvotina  
 kategorie velká akvária, objem 280 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím, nepovažuji se za léty protřelého akvaristu, ale mám tohle za sebou před pár měsíci... Nepíšeš jak dlouho je akva po založení. Než si to sedne tak se řasy budou různě objevovat a mizet. Záleží na tom jestli se podaří nastolit rovnováhu. Dal jsi tam ryby hned nebo byla nějaká doba na zaběhnutí? Jestli to bylo pro syna tak asi hned, silně pochybuji, že by vydržel koukat na prázdné akvárium ale to teď bude stát spoustu práce navíc.Ale chápu to já to vydržel jen 14 dní a pak už tam pár rybek prostě muselo.

Z fotek jsem si všiml následujících věcí:
1. Málo kytek - máš tam 3 maličké kytky, které nemají šanci vstřebat živiny ve vodě a řasy mohou růst právě z přebytečných živin.
2.Hrozně hrubá drť na dně. V tom se bude kytkám špatně dařit. Ty hnědé fleky ve dnu je bude nejspíše kazící se zbytky potravy nebo detritu.

Z mojí vlastní zkušenosti mohu poradit toto. Přidej kytky, ideálně rychle rostoucí a nenáročné (třeba douška a další stonkovky). Kup dva šneky Neritina, živí se jen řasou a mohou pomoci.
A asi to nejdůležitější - trpělivost, odstraňuj řasu a dej tomu čas.
Nezdrave akvarium - nové téma
28.1.2017 17:51
Pecekacko   (id: 15804   Akvarko  
 kategorie střední akvária, objem 126 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Dobry den,po dlouhem premlouvani me muj 7 lety syn zlomil a zalozil jsem mu na Vanoce tak dlouho chtěné akvarko.Coz ted povazuju tak trochu za trest. Prostudoval jsem co se dalo na webu o akvaristice a kupodivu se mi to povedlo a akvarko je nyni na svete :) Ale ted mam nasledujici problemy,viz.fotky v profilu :(( :zelene tecky na kameni,zbarveni dna kaminku na rezavo,i trava v akvarku ma nejaky tmavy povlak.......cetl jsem vsude mozne a je toho tolik ze nevim kde mi hlava stoji a co bych mel delat prvni.Tak bych chtel poprosit o radu nejake odborniky co maji akvarko delsi dobu,protoze ja jsem uplny amater a chtel bych se s tim nejak poprat a zachranit akvarko a mit ho zdrave.
Naletěla jsem !  (Odpověď pro: LuckaKu  Zobrazit původní příspěvek )
8.1.2017 22:15
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Podobné jsou začátky hodně akvaristů. Jen někteří se ale mají zájem poučit a nedělat stejné chyby dokola. Doporučuji nastudovat: http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm a řídit se tím, nespolíhat na nějaké kapky (nebyly zrovna levné a výsledek není zrovna přesvědčivý, což?). Poklop máš otevřený k čemu?
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|