Diskuse  (2. strana z 122)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
krmení
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Odjezd na dovolenou  (Odpověď pro: Brňák  Zobrazit původní příspěvek )
10.4.2005 16:44
Lister   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zkušenost mám takovou, že žádná péčé je lepší než nekvalifikovaná péče. V akvárku si rybky vždycky k jídlu něco najdou. Ale 18 dní je dlouhá doba a hlavně malé rybky by mohly mít problémy. Tak bych jen někoho poprsosil aby 1x týdně tam hodil trošku krmení a jinak bych to nechal. Před odjezdem bych vyměnil trochu víc vody než si zvyklí a mělo by to být v pohodě.
Automatická krmítka  (Odpověď pro: Pavel  Zobrazit původní příspěvek )
8.4.2005 22:31
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Rybičky bez problému vydrží týden bez krmení. Teda pokud nechováš například neonky a kančíky. To by se ti asi pár neonek ztratilo.
7.4.2005 19:31
Ola   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Na ty šneky používám Bottia striata a je to v pohodě ,teď jsem četla v jedné moudré knize dát na noc list salátu a na to ještě nějaké krmení u nás baštěj i mražený patentky , ale stačí prý tableta pro obsádku dna no a za nějaký čas tam šneci vlezou hodovata tak je potřeba vše vyndat doporučuje se opakovat. U nas tahle možnost nejde , protože mám 7 ancistrusů a ty tam budou hodovat dříve takže to zůstalo na mřenkách.Na toho čtverzubce mi tady v prodejně rozmluvili, že dříve než do šneků tak se pusti do rybek.Tak asi u něj opatrně.Nemám, ale zkušenosti.A teď můj dotaz pořídila jsem si hlavačky Brachygobius xanthozona akvárium jsem udělala ,ale bez rostlinek nikde mi totiž nedokážou říci která přežije slanou vodu. Nemáte někdo zkušenosti nebo nevíte kde hledat .
Partner rubriky
Partner rubriky
plzi - nové téma
4.4.2005 22:28
ondrasimus   (id: 122 )
[Odpovědět]
jeste dodatek mozna uz to znate ale ted sem cetl vas (myslim autora techto www) problem se zahadnym zrodem plzu.mel sem ten samej problem nekde sem se docet ze se to zavlece krmenim myslim ze sera vlockama a muzu potvrdit ze me se to stalo taky z niceho nic se tam objevili a nevim jestli to byla nahoda ale zrovna sem krmil porad timto krmenim takze je mozne ze tam prezivaj nejake zarodky.kytky sem mel z idaho nebo jak se menuje ten obchod tak z toho to asi nebylo... nevim jen tak pro info :)
Ancistrusi  (Odpověď pro: 007  Zobrazit původní příspěvek )
30.3.2005 21:52
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
To asi nepůjde to tak malí ancistrusi nezvládnou. Ideální krmení pro malé ancistrusy je podle mě zelená řasa. Pro lepší výsledky by ale bylo vhodnější zkusit nějaké prcky přelovit do samostatného akva i s něčím na čem řasa dobře roste. Tam by se dala hodit na dno například i tableta. Ve společenském akváriu by ji určitě zbaštily ostatní ryby.
Parmička černopruhá - nové téma
18.3.2005 6:26
Ola   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Takže jsem svoje parmičky pořádně prostudovala a zjistila jsem že jedna je prvá a tři jou nepravé siamensis ,tři mají totiž růžová ústa.Což je asi nejlépe vidět .Je však pravda , že pokud jsou malé tuhle barvu nemají.Tak se asi budou těžko rozeznávat .Nevím co se o nich konkrétně píše , ale od té doby co je mám tak řasa na rostlinách není .Stále leží na nějakém listu a něco oždibují.Je taky pravda , že nepohrdnou mraženým krmením ,ale spíše jen pro změnu, neúčastní se hlavního krmení.Více je zujme krmení tabletami s řasou.Jo a ten krunýřovec se jmenuje opravdu Otacinculus affinis.Do akva jsem je dala když už ancistrusi vyrostli a o čištění skel moc nejevili zájem , tak je tam nalepen stále houf těhle malých.
množení ancistrusů  (Odpověď pro: Renattka  Zobrazit původní příspěvek )
13.3.2005 19:59
Elka   (id: 90 )
[Odpovědět]
tady něco je.
Zdravim, nejsem nějak zkušený, ale ancistrusy se my vytírají pravidelně. Kámen s jikramy a samcem přemístím do jineého akvaria se stejnou teplotou a vodou, po cca. 4-6 dnech když už jsou malý opatrně je vyklepu ze šutru a samce opět vrátím do velkého akvária. Až malý ancis. ztratí váček přesunuji je do akvárka cca. 35x25x25 d.š.v. teplota kolem 25 stup. filtr vduchový! a málo krmit a to 2 - 3x denně ale málo mnoho krmení způsobuje že se voda kazí a kalí. Krmeni jakekoliv pro potěr většinou se jmenuje babyfish nebo tak nějak je to prachové krmení v zooshopu budou vědět to by mělo být tak všechno kdyby něco tak napište
Piskořky - nové téma
9.3.2005 8:52
Michal   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj lidi.Oběvil jsem v akva piskořky.Chtěl bych se zeptat čím se žíví,jestli dlabou řasy jako okružáci,nebo zbytky krmení jako ampulárie.A ještě,je nějeká finta na jejich likvidaci,kdyby se přemnožili?Díky
nemocný Alfred  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
8.3.2005 21:00
Alfred   (id: 70 )
[Odpovědět]
Děkuju za radu, úkryty má.Já to s tím křížením nemyslela doslova.Jen jsou fakt hodně velký.Předchozí majitelé je měli přes léto v kašně.Bez závojů mají dobrých 14cm.Jsou čistě oranžovozlatý s bílými konci závojů.A jak na Alfreda s krmením.Tablet se nevšímá i když v předchozím akvariu se po nich vrhal jako divý???Díky za odpověď
7.3.2005 18:56
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Catfish, která se poměrně hodně věnuje chovu sumců a krunýřovců, navrhuje jako doplněk stravy přidávat zejména čerstvé listy salátu, špenátu a čínského zelí, dále pak plátky okurek, kousky mladé dýně či cukýny nebo také slupky z melounu. Použít se také dají vyloupané kuličky hrášku nebo plátky mrkve. Zelenina by neměla být v akváriu delší dobu než 24 hodin, aby se nezačala rozkládat.
7.3.2005 17:58
Pavel   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
rozhodl jsem se vylepšit svým rybkám jídelníček a někde jsem se dočetl, že si ancistrusíci rádi pošmáknou na špenátu. jenže ti mí se tváří jako kdybych jim tam nasypal jed na krysy Jen ampulárie se cpou jak nezavřený - výsledek je další hnízdo na krycím skle. máte někdo podobnou zkušenost? a jak teď v zimě přilepšit býložravcům pokud nechci, aby mi sežrali všechny rostlinky?
nazev ryby  (Odpověď pro: wunti  Zobrazit původní příspěvek )
3.3.2005 9:54
Pety   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Tak prisavka to neni, bude to asi ten ancitrus, vousy mu jeste treba dorostou, je to fakt jeste strasne malinky. Nebo je to samicka. Ale diky moc vsem! (proto to asi nezere to krmeni pro rybicky, protoze ancitrus je bylozravec, zakoupim zvlastni granule pro ancitruse)
Labeo červenoploutvé  (Odpověď pro: ondra  Zobrazit původní příspěvek )
27.2.2005 16:38
wladys   (id: 13   Amazonie 300  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Malawi reef  
 kategorie velká akvária, objem 540 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Tanganyika 280  
 kategorie velká akvária, objem 280 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Tanganyika 152(v této podobě již nefunguje)  
 kategorie střední akvária, objem 152 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Labeo červenoocasé

S tím chováním Labea bych až tak nesouhlasil.Určitě je pravda,že napadá ryby svého druhu a ryby příbuzného druhu.Ale Labeo může a dost často napadá i jiné ryby.Vybere si v akváriu nějakou plachou(u mě si vybrala mladou Perleťovku čertovskou!)a tu pořád napadá a prohání.
Došlo to až tak daleko,že jí odháněla i při krmení a perleťovka stále chřadla.Musel sem proto perleťovku přelovit do jiné nádrže.
Takže pozor na Labea!!!Určitě nedávat do nádrží menších než 100l!
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Honza  Zobrazit původní příspěvek )
21.2.2005 16:39
Marcela   (id: 2 )
[Odpovědět]
I pro nás je SkloRex cílem častých návštěv. I když jdeme jen pro krmení, neodpustíme si exkurzi po rybičkách.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Manu  Zobrazit původní příspěvek )
18.2.2005 17:05
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Je pravda, že z ovesných vloček si rybáři vyrábějí návnadu popřípadě se z nich dá vyrobit krmení pro některé rybky, ale pro skaláry to asi nebude to pravé.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Chemiq  Zobrazit původní příspěvek )
10.2.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ona se nás na to už ptala Zvědavka. Vlastní akvárium bylo dělané na zakázku a jen to stálo necelých 30.000,- Kč (včetně krytu a osvětlení). To byla nejhorší investice. Pokud by si člověk pořídíl standardní akvárium, vyšlo by to výrazně levněji. Stojan jsme si s pomocí známých vyráběli sami, takže jsme se vešli asi do pětistovky. Z ostatních věcí byl nejdražší vnější filtr (zhruba 3.500,- Kč). No a potom je nutno ještě započítat investice do rostlinek a rybiček, nějakého písku a pomůcek (asi 3 tisíce, ale tyto investice byly postupné). No a o času raději nebudeme mluvit, i když dneska je akvárko na čas docela nenáročné (denní krmení a asi tak 2-3 hodiny na údržbu jednou za čtrnáct dní).
Kniha návštěv  (Odpověď pro: michal  Zobrazit původní příspěvek )
24.1.2005 0:00
Marcela   (id: 2 )
[Odpovědět]
Samozřejmě se nám moc líbí neonky červené. Měly by dorůstat až pěti cm, takže by měly být v pohodě i ve společnosti čichavců. Také bychom doporučovali nějaké pancéřníčky (např. panda) kvůli sběru krmení spadlého na zem. Zajímavá stvoření jaou také sumečci sklovití (průsvitní). Velice hravé a přitom bezproblémové jsou tetry konžské, jejichž ploutve jsou v dospělosti pěkně závojnaté. Moc se nám líbí i anténovec ozdobný (pimelodus pictus). Jedná se o nejmírumilovnějšího anténovce dorůstajícího maximálně 12 cm, který by se měl chovat spíše ve skupince. Když jsme ho kdysi měli my, jevil se nám trochu jako torpédo, neustále se přemísťující akváriem (u této ryby zvláště hrozí vyskočení z akvária). A určitě existuje mnoho dalších krásných ryb, asi to chce vzít nějaký atlas ryb a vybírat a vybírat a ....
Kniha návštěv  (Odpověď pro: fun.tom  Zobrazit původní příspěvek )
23.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Co se týká mraženého krmení, tak s ním problém nemáme. Co nesežerou větší ryby u hladiny, to si dají neonky a některé tetry, které nemají odvahu chodit k hladině, nebo to vyluxují pancéřníčci. No a na závěr tam máme plno šneků, kteří se určitě rádi postarají o zbytek.

Ten nápad s galérií akvárií je bezva. Pokud pošleš nějaké fotky, tak jí vytvoříme. Chce to ale i nějaký popis akvária (název pod kterým bude akva prezentováno, rostlinky, rybičky, rozměry osvětlení případně další informace). Pokud jsi ale myslel jen fotky, pak můžeme udělat jen galerii fotografií. Rozhodně něco pošli na info@akvarko.cz (mohou i ostatní).
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Petrushka  Zobrazit původní příspěvek )
20.1.2005 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Nic proti chovu krevetek, jsou to zajímavá stvoření, ale pořizovat si je jen kvůli likvidaci řasy není nejlepší řešení. Je pravda, že pokud se v akváriu vyskytuje štětičková řasa, tak krevetka Caridina Japonica je jedním z mála živočichů, který se touto řasou živí. Podle toho co píšeš ale usuzujeme, že máš problémy s jiným typem řasy. Pokud se jedná o řasu zelenou, tak tou se živí více živočichů. Kromě krunýřovců, též přísavky, některé parmičky nebo živorodky a také často zavrhovaní šneci okružáci. Pokud se ale stane, že v akváriu se vyskytnou ideální podmínky pro růst řasy (hodně živin roznášených proudem vody po celém akváriu, málo rostlin nebo nedostatečná částečná výměna vody), žádné rybičky či krevetky to nezachrání. Jo a ještě k těm ancistrusům, z vlastní zkušenosti můžeme říci, že nejlépe řasu likvidují spíše mladší jedinci.

P.s. Určitě je možno dosáhnou pohodového soužití některých rybiček a některých druhů krevetek. Ale úplně jednoduché to není. Kromě řasy se dají krevetky krmit klasickým krmením pro rybičky.
Kniha návštěv - nové téma
20.1.2005 0:00
Petrushka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Chtěla jsem se zeptat jak je to s krevetkami. Mam problém s řasou a dočetla jsem se,že jsou k tomu výborné.. Šneky jsme měli a bylo to hrozné... Bylo jich tolik!!! Ancistrusové nestíhají. Snesou se s rybičkami? Jak je to s krmením? Děkuji
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|