Diskuse  (843. strana z 845)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
dno
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Šneci  (Odpověď pro: Ferax  Zobrazit původní příspěvek )
25.11.2019 7:50
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, šneci ve tvém akváriu mají problém? Špatně se jim vyvíjí ulita? Máš příliš měkkou vodu? Pokud ne, pak nemusíš do akvária přidávat nic. Jinak pokud je to skutečně sépiová kost, tak je jedno zda je pro ptáky. Fungovat bude.
Začátečník -pomoc - nové téma
1.11.2019 12:25
Nikoll   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtela bych se poradit byla jsem v obchode s rybkami ze bych si chtela zalozit akvarium male 6,5litrove.rekli mi abych si ze zacatku vzala cichavce ze nepotrebuji filtr ani nic jineho.rekla jsem ze jsem si ale neodstavila vodu drive a ze jestli kdybych si ho chtela zalozit hned jestli neprodavaji kapky rekl ano a dal mi sera aquatan . Vse jsem udelala tak jak mi rekl po jednom dnu se mi akvarium zakalilo a netusim proc neporadil by jste mi nekdo?
28.10.2019 9:01
Podengo   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám doma nejméně 12 let staré pancéřníčky. V akváriu jsou jen oni. Krmíme většinou různými mraženými červíky, tak jednou týdně a o dovolené mají sušený prefabrikát. Během minulého týdne se jim začala zvětšovat zádní část bříška a ta část vypadá jakoby překrveně. U samiček je to prakticky neznatelné, ale u štíhlejšího samečka velmi výrazné. Chovají se zcela normálně. Ještě mě napadlo, že se před těmi dvanáci lety přestali rozmnožovat (po přestěhování...jiná voda?).
Neví někdo co ty moje stařečky postihlo? Eventuelně jak jim pomoci. Napadlo mě, jestli nemohly chytnou nějákého střevního parazita z mraženého krmení.
Děkuji
https://rybicky.net/k/forum/885197.jpg
https://rybicky.net/k/forum/885197_2.jpg
https://rybicky.net/k/forum/885197_3.jpg
Partner rubriky
Partner rubriky
Bojovnice pestrá  (Odpověď pro: Mončičák  Zobrazit původní příspěvek )
18.10.2019 14:35
Shedey   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Rozhodně dokoupit topení, Betty začínají být při teplotách nižších než 24 °C neaktivní (jsou to chladnokrevná zvířata). Filtr není úplně potřeba, ale pro začátečníky, kteří neví jak si poradit s rovnváhou vody je to téměř nutnost. Další kytky. KYTKY rozhodně potřeba jsou nejen ve filtru ale i na nich žijí nitrifikační bakterie, které oxidují dále dusné látky. Neaktivita také může být způsobena vyšším množstvím NO2 nebo amoniaku ve vodě, jelikož nemáte filtr ani kytky, nemají se kde pořádně usadit nitrifikační bakterie, které tyto látky rozbíjí na méně toxické NO3, se kterým si už poradí rostliny. To akrávrium také není moc velké, ale pokud je ještě malý, tak Vám to odpustím :) Kytky, topení a filtr jsou potřeba, filtr vystačí malý bublifuk za 100 Kč, plovoucí kytky umí celkem hodně odebírat dusíkaté látky, třeba růžkatec mají téměř v každém zverimexu a dávají ho i zadarmo (roste to opravdu rychle). Betty také rády polehávají, díky velkým ploutvím se jim špatně plave (bacha nejsou to špatní plavci jak se o nich říká, jen za sebou tahaj fakt váhu), takže nějakou velkolistá rostlina pro něj je také dobrá věc. Tak a teď když si vemem vše co jsem tu napsal, by se mělo vejít do 10 l akvária? Uf. Moc místa už nezbyde.
12.10.2019 20:28
Katerinak   (id: 16151 )
[Odpovědět]
Dobry den.Muzete mi prosim poradit? Stehovali jsme akvarko od predchozich majitelu ,cca mesic zpatky..ze zacatku vse ok.Samozrejme se dopoustela voda,prikoupili jsme i nejake rybicky...Je pravda ze akvarium neni kvalitne vycistene,predchozi majitele se moc nestarali.. zatim nebyl prostor akvarko komplet prekopt..krmim 2krat denne,nekdy jen jednou.. posledni dva dny mi zacaly postupet rybicky umirat..vzdycky chvili plavou a pote se drzi uplne u zeme a nebo naopak nahore..nevim co by mohlo byt spatne..obavam se ze poumiraji postupne vsechny..
31.8.2019 12:49
akara_zelenej   (id: 743   192. litrů  
 kategorie velká akvária, objem 192 litrů  92. litrů  
 kategorie střední akvária, objem 92 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  )  Autor editoval příspěvek 31.8.2019 12:50
[Odpovědět]
Zdravím všechny a prosím o Vaše zkušenosti s LEDkovým osvětlením - abych byl konkrétní, jde o Aquatlantis Easy LED Freshwater 1047mm na akváriu 120x40x40cm s vodním sloupcem cca 30cm. Po téměř 2 letech všelijakých experimentů (intenzita světla, hnojiva, frekvence výměny vody, intenzita filtrace atp.) se mi totiž pořád nedaří pěstovat opravdu pěkné rostliny - a to žádné. Ve starém, stolitrovém akváriu, kde jsem svítil 2x18W T8 zářivkami s odstínem 865, byly nádherné anubisy, kryptokoryny, dařilo se jávskému mechu, mokřankám - vše jsou to samozřejmě rostliny nenáročné, ale prostě vypadaly dobře. Pod LEDkami mi neroste kloudně nic. Při intenzitě osvětlení nad 50% mízí stínomilné kryprokoryny (jsou vysoké do 1cm a tvoří sice poměrně pěkný "ereček"le rozhodně jim to nevyhovuje) a rostou zelené i hnědé řasy, pří snížení výkonu na 33 nebo i 25% se objevuje štětičková černá řasa a rostliny jsou také zcela hnusné. Zcela úmyslně jsem na úvod psal, že mi jde o zkušenosti spoluakvaristů, kteří mají podobné podmínky v akváriu (nízký vodní sloupec, LEDky). Obecné rady jsou mi samozřejmě známy, takže je zbytečné mi psát, že se DOMNÍVÁTE, že by pomohlo to a to ... přestože máte 20l nanoakvárium s žárovkou nebo 600L nádrž vysokou 60cm s halogeny. Akvaristikou se zabývám 25 let, ale z aktuální situace už jsem poměrně nešťastný. Nechci za "dnou cenu"užívat CO2 (čímž se okruh případných relevantních odpovědí ještě podstatně sníží). Pro úplnost - filtrace přes 4,5l molitan s čerpadlem 500l/h, skimmer, svícení (aktuálně) na 50% (t.j. 2260lm) 8,5 hodiny denně. Přímé slunce do akvária nesvítí. Voda má teplotu kolem 24-25°C (ovšem teď přes léto bohužel až k 29°), pH 6,8, dGH 8°, dKH ~15°, nitráty do 50mg/l. Děkuju.
25.8.2019 12:01
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Souhlasím s výrobcem, i tento způsob by měl stačit. Pokud je ťukanec větší, někdy se tato situace dá řešit tak, že se uřízne kousek skla a ten se nalepí na dno a na boční stěny.
24.7.2019 12:33
tatik   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Trochu som pátral a zo všetkých uvedených spôsobov je najlepší ten pomocou klinčekovej silice. Je ľahko dostupná vo väčšine bylinkárni a takáto eutanázia je v odbornej spoločnosti hodnotená na úrovni tej profesionálnej na veterine. Výhodou je, že funguje na všetky druhy rýb bez ohľadu na veľkosť alebo typ vody alebo teplotu vody a nevyžaduje praktické skúsenosti. Dávkovať 1 ml silice na 2L vody. Najskôr silicu rozpustiť v teplejšej vode (olej sa nechce dobre rozpúšťať v studenej vode) a tú potom postupne v priebehu 5 min prilievať do vody kde je rybka. Neliať všetko naraz, je to aromatický olej, rybka by bola z náhlej zmeny prostredia v strese. Do 10 min by mala prestať hýbať žiabrami a ústami a po ďalších 10 min od toho momentu sa považuje za definitívne mŕtvu. V niektorých rybárskych krajinách je to látka schválená k omráčeniu rýb pri prevoze pre zníženie stresu a to ako akváriových, tak aj tých pre konzumáciu. Rôznym dávkovaním sa dá dosiahnuť rôzny stupeň omráčenia alebo anestézy a až do prekročenia hranice (kedy dôjde k zástave dýchania) je to proces vratný. Podstatné je, že rybka prichádza najskôr o vedomie, až potom o život.
Ostatné metódy sú zaznávané buď preto, že ich neskúsený človek nevie aplikovať tak aby viac neublížil ako pomohol, alebo sú svojím spôsobom neprijateľné pre aplikáciu na obľúbené zvieratko (príliš drsné). Na nejakú radu na WEBe som skúsil tú minerálku, ale po reakcii rybky som jej rýchlo vrátil pôvodnú vodu. Presne ako písali odborné články, rybka by skôr uhynula na zadusenie ako by ju omráčil anestetický účinok CO2. To si len niekto prečítal, že sa používa "bon Dioxide"urobil z toho vlastný záver, že stačí sýtená minerálka, lebo tam je CO2 dosť. Lenže tu malo ísť o regulované dávkovanie CO2.
Dúfam že tento odkaz pomôže ďalším, ktorí ťažko hľadajú pomoc v tejto oblasti, ako nedávno ja.
Pokec  (Odpověď pro: Marek 13  Zobrazit původní příspěvek )
3.7.2019 16:30
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Na tohle ti nikdo přesně neodpoví, protože těch možností je víc. Pravděpodobně otrava nevhodnou vodou, nemoc nebo kombinace obojího.
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2019 19:20
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Já to zase rozdělím na body.

1) testy 6 v 1 jsou asi nejmíň spolehlivé. Pravda, nejsou v tom samy, takových nepříliš spolehlivých testů je bohužel spousta.

2) Pokud je v akváriu do 50 mg/l NO3-, tak to pro zmíněné druhy ryb nepředstavuje zásadní problém, ale samozřejmě čím méně, tím lépe.

3) 28 st. C představuje pro některé druhy rostlin problém, ale měly by to přežít. Jiným to nevadí, je potřeba se podívat na konkétní druhy, co tam je. S hnojením bych si v této fázi nepřidělával starosti, to množství ryb to pohnojí dost a CO2 taky vyprodukují dost.

4) Tohle množství ryb je přibližně na stolitrovku, aby to bylo tak nějak stabilní (nebo stošedesátku a pak to bude s rezervou, čili bude možné prodloužit intervaly pro výměnu vody). Stolitrovku, kde nebude osm rostlin, ale tak dvacet nebo víc. Nebo to rozdělit do dvou takových padesátilitrovek. Pokud toho nelze dosáhnout, tak je potřeba častěji měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu a tak pořád dokola. Větší filtr nebo ještě jeden může trochu pomoci. Trochu, protože biologická filtrace v malých vnitřních filtrech s relativně velkým průtokem prostě pořádně fungovat nikdy nebude. Vnější filtr s předfiltrem možná pomůže.

A teď takové maximalistické doporučení: zajet do Hornbachu, tam koupit za cca 1350 Kč stošedesátku (100x40x40), založit dno, postupně tam dávat vodu po výměně, která by se jinak vylila (tak půlku, druhou půlku dolít čerstvou vodou), na burze za rozumné peníze sehnat nějaké rostliny podle vašeho vkusu, tak po pěti až deseti kusech od jednoho druhu, přihodit tam pár malých šneků, po měsíci tam polovinu vody vyměnit, přestěhovat ryby a zbylé rostliny a ze starého akvária udělat komorový filtr s přepážkami a s obrovským objemem filtrační hmoty. Něco takového: http://www.tlamovci.cz/diskusni-forum-tema.p...
Pokec  (Odpověď pro: unicast_x  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2019 15:33
Hope10   (id: 16069 )
[Odpovědět]
Dobrý deň, merala som to papierovým testom 6 v 1. Tam sú 3 hodnoty na NO3, prvá je 0, druhá asi do 10 a potom je ešte jedna hodnota.Ja sa nachádzam v tej druhej. Všetky tie 3 hodnoty sú síce prijateľné, ale znepokojilo ma to. Ostatné hodnoty sú v poriadku, nezmenené. Jedine ešte by mohol byť problém v teplote vody. Teraz sa mi šplhala teplota od 28 C a vyššie, keďže bolo teplo, ale už som sa dostala na 24-26 C. Začala som pridávať hnojivo Sera železo. Prerybnené môže byť tými 4 pancierníčkami, ale dcéra ich nechce predať. Je nutné kvôli tomu meniť filter? Mám klasický od setu Diversa Claro. Okrem teploty vody a to, že som vypustila malých pancierníčkov do akvária, sa nič nezmenilo. Aspoň ja som nič zatiaľ nezistila. Ďakujem za akékoľvek rady a nápady
Hnědý povlak - nové téma
3.6.2019 13:37
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Zdravím všechny akvaristy a s malou odmlkou mám další dotaz ke zkušenějším. Akvárko 200 l (100x40x50), rostliny 4 ks Echinodorus grisebachii 'Bleherae' + 1 ks Echinodorus 'Ozelot Green' + 1 ks nějaký kříženec 20 cm a dno porostlé Echinodorus quadricostatus. Nemám přerybněno adomnívám se, že nepřekrmuji. S echinodory a hnojením začínám a proto stále proti něčemu bojuji. Dle rady z tohoto fóra nyní pravidelně hnojím obden 4 kapky FERROX Fe-EDDHMA + 30 kapek (2 ml) PMFE Carboneum a jednou týdně po výměně 60 l vody dávám 4 ml V-30 Complete. Rostlinám to zjevně vyhovuje, po zelených řasách ani ruduchách ani stopy, ale začal se mi tvořit na skle i na větších listech rostlin hnědý, lehce odstranitelný povlak. Je možné, že se jedná o vysrážený nadbytek některých přidávaných hnojiv, nebo krmím nějakou novou řasu? Děkuji předem za radu.
7.5.2019 23:48
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Já bych si položil otázku, proč kouli? U koule je problém často i dno, které je velmi malé a tedy nedává možnost osázet akvárium rozumně rostlinkami. Navíc pokud teplota v místnosti klesá pod 20°, tak to při malé nádrži bez techniky nepůjde, a to je u akvárií ve tvaru koule další problém. Nešel bych ani do akvária bez filtru. Je otázka, zda by nebylo lepší poohlédnout se po jiné nádrži standardního tvaru.
6.5.2019 21:39
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
- Poradíte co si přečíst (na netu) Prosim?

Začni horácem ( http://www.horacovoakvarium.cz ), přečti si to komplet, pak ještě jednou, pak pokračuj Surpanem ( https://surpanblog.cz/ ) a případně Jirkou Ščobákem ( https://scobak.blog.sme.sk ). Najdeš tam odpovědi nejen na všechny svoje otázky, ale i proč tomu tak je. Než si to přečteš, tak to rozhodně nezakládej a zejména nekupuj ryby.



- ryba/y

Ta betta asi v pohode. Teoreticky pár, ale nic víc.

- druh krevetek, pokud vubec

moc malý

- něco jiného co by cistilo stěny akvaria

levatky a okružáky. Pravděpodobně je tam zatáhneš s rostlinami

- rostlinky aby pomáhaly kvalitě vody

Jo. Co nejvíc jednoduchých rostlin. Slovy co nejvíc myslím tolik, kolik se jich tam vejde a ještě možná o něco víc.
Vyber si třeba tady: https://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-...

- Co na dno

Písek nebo štěrk. Bez vápence (nesmí pěnit v octu)

- musím mit víko (radši bych neměl)

nemusíš. ale budeš pořád dolévat vodu a ta vlhkost ti může někde kondenzovat, z toho jsou pak plísně a tak

- osvetleni

bezpodmínečně

- údržba minimalni nutna

Co nejmíň do toho zasahovat, jen občas měnit část vody

- úprava vody

Možná CO2. Pokud to budeš mít plný rostlin, mohlo by to fungovat i bez filtru.

- krmeni

No to už si snad nějaké seženeš
5.5.2019 10:21
Wassek   (id: 16127 )
[Odpovědět]
Zdravím ve spolek.

Mám po babičce krásnou koupi průměr cca 30cm, tedy cca 25l. Nikdy jsem akvárium neměl a vždy moc chtěl.

Rád bych ho založil a provozoval s co nejmenšími nároky na údržbu a bez techniky (filtr, vzduchováni, etc. ), přiznávám. Někdy cestuji na pár dní pracovně a nemohu zaručit denní krmení a údržbu. Nemivam v bytě v zimě přes 20C.

Zvažoval jsem bettu, která by se ve větší koukni snad nezbláznila... Pak jsem se dočetl o krevetkach.

Poradíte co si přečíst (na netu) Prosim?

Poradíte mi prosim, co mohu do koule dát, aby vše prosperovalo?
- ryba/y
- druh krevetek, pokud vubec
- něco jiného co by cistilo stěny akvaria
- rostlinky aby pomáhaly kvalitě vody
- Co na dno
- musím mit víko (radši bych neměl)
- osvetleni
- údržba minimalni nutna
- úprava vody
- krmeni

Kdybyste měl někdo krevety či cokoliv navíc, jsem z Prahy a budu vděčný, stejně jako rady začátečník i, co se rád učí!
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
1.5.2019 16:40
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Ještě jednu info. Já jsem celý život měl ktyptokoryny, ale všechny druhy byly skoro stejně velké. Tak jsem přešel na echinodory, kde je větší variabilita ve velikosti rostlin. Je mi jasné, že se nároky budou diametrálně lišit, ale učím se jim vyhovět. V nádrži jsou 4 ks bleherae, 1 ks ozelot, 1 ks jakýsi kříženec přímo z pěstírny a na dně Echinodorus quadricostatus. Dno je jimi hezky porostlé a zelené - na nich se chloróza neprojevuje.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
30.4.2019 10:11
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
A ještě hodnoty vody :
pH = 7,2
KH = 6° d
GH &qt; 7° d
NO2 mg/l = 0,0 mg/l
NO3 mg/l = 25 mg/l
Děkuji.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
30.4.2019 10:04
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Děkuji za odpověď. Hnojím nepravidelně Sera florenette v tabletách ke kořenům (naposledy koncem března). V únoru po návštěvě akva-burzy v Praze jsem dal jednorázově FERROX Fe-EDDHMA a PMFE Carboneum. Rostliny začaly krásně růst, ale já jsem zapomněl přidat další Fe a Carboneum dle návodu. Nyní mi během několika dnů listy ztrácejí chlorofyl a jsou průhledné. Podle hlavní žilnatiny ještě trochu zelené jsou, ale zbytek je průhledný. Problém není u všech listů, ale u velké části z nich. Proto jsem si myslel, že vyčerpaly to co jsem jim v únoru dal a je to reakce na pokles železa.
10.2.2019 15:24
Hope10   (id: 16069 )
[Odpovědět]
OK. Vodu som testovala, hodnoty mám dobré. NO2 je nulové, PH 7,2-7,6. Okrem hnedej riasy, to by konečne mohlo byť na dobrej ceste. Ďakujem a prajem peknú nedeľu
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
10.2.2019 12:14
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Já bych to nechal tak. Beta žere z hladiny, razbory posbírají co začne klesat a pancéřníčci zlikvidují co dopadne na dno, což je v pohodě. Alespoň ryby vše spotřebují. Je také možno dát trochu krmiva mimo krmítko. Sice Claro 600 přímo neznám, ale myslím si, že to zvládne. Ten Eheim asi bude lepší s ohledem na objem filtračních náplní, ale asi to nebude nutná investice. Pokud chceš mít jistotu, kup si NO2 test a zkontroluj párkrát vodu. Pokud bude NO2 stále nulové, pak nitrifikační proces v akváriu je v pořádku a není potřeba nic měnit.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|