Diskuse  (1. strana z 845)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
dno
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Kniha návštěv  (Odpověď pro: milan  Zobrazit původní příspěvek )
17.10.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Nazdar, pokud víme, jsou asi čtyři způsoby jak likvidovat šnky. Buď je pravidelně sbírat, nebo je nalákat například na na vařenou mrkev položenou na dno a pak sesbírat nebo si v nějaké akvaristice zakoupit past na šneky, do které se vloží jako návnada tableta pro krunýřovce a nebo pořídit si rybičku čtverzubce (pozor je jich více druhů a velikostí), která se šneky živí. Momentálně nás nic jiného nenapadá. Co ti určitě nedoporučuje je používat proti šnekům chemii.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Marlou  Zobrazit původní příspěvek )
16.10.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj Marlou, hnědá řasa se objevuje při nedostatku světla, ale problém se všemi řasami je principiálně pořád stejný. Je to příliš mnoho živin, které rostlinky nedokáží spotřebovat. Největší problém podle nás je s fosforem (můžes si na PO4 koupit nějaký test). Takže naše doporučení je jednoduché. Mít v akváriu více rostlin, kterým vytvoříš dobré podmínky pro růst, pravidelně týdně měn asi 1/3 vody a odkaluj nádrž, ale nerozhrabávej dno do hloubky, nepřekrmuj rybičky (krmivo je hlavním zdrojem fosforu) a hlavně je nutno dlouhodobě tyto pravidla dodržovat. Také by ti s hnědou řasou mohli pomoci často zatracovaní šneci okružáci. Uvidíš, že pokud vydržíš, tak řasa začne ustupovat a časem ji prakticky z akvária vymítíš. Toto je námi ověřený postup. Měj se pěkně.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Dome  Zobrazit původní příspěvek )
15.10.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Repasovaná láhev 8 litrů stála asi 1150,- Kč, náplň CO2 pak stála asi 275,- Kč. Plnění dělají výměnným způsobem a platí se jen náplň. Plnění díky objemu nebude asi tak časté, odhaduji tak jednou za 2 až 3 roky.
Partner rubriky
Partner rubriky
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Michal Strnad  Zobrazit původní příspěvek )
8.10.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, co se týče velikosti avária, tak 25 litrů je opravdu hodně malé akvárium (to je asi tak 40x30x21 cm). Pokud by jste na to měli místo, lepší by bylo akvárium alespoň dvojnásobného objemu, aby rybičky měly kde plavat. I tak by do takového akvária měly přijít rybičky menší, takže pozor na jejich velikost až dorostou. Navíc u akvárií platí: čím menší, tím pracnější na údržbu. Co se týká vzduchování, není nutné, pokud v akváriu nebude moc ryb a bude v něm dostatek rostlin. Ve většině případů se také o dostatek kyslíku ve vodě postará filtr pro filtrování vody v akváriu. Co se týče svícení, určitě by se v akváriu mělo svítit. Ať už kvůli rostlinkám, tak i kvůli rybičkám. Navíc by akvárium nemělo stát na místě přímo osvětleném sluníčkem. Pokud budete mít v akváriu živé rostliny, je nutné jim zajistit i dostatek světla. Když se svítí zářivkami, doporučuje se minimálně 0,5 W příkonu na 1 litr objemu akvária. Pozor ale na to, aby osvětlovací kryt nebyl úplně uzavřený, aby nedocházelo k nadměrnému ohřevu vody. V případě, že nebudete mít živé rostlinky, stačí i méně výkonné osvětlení. Svítit by se mělo asi tak 12 hodin denně.


Co se týče rybiček a rostlinek, nechte si poradit v nějaké akvaristice podle toho, co se vám bude líbit. Hezké jsou neonky, tetry císařské nebo krvavé, razbory klínoskvrnné a spousta dalších. Určitě si přikupte i nějakého ancistrusa a popřípadě i pár pancéřníčků (např. pandy), aby vám zbírali i potravu, která spadne až na dno. K rybičkám můžete přidat i jednu ampulárii (šnek). Uvidíte že bude zajímavé pozorovat co vyvádí. I u rostlinek si dávejte pozor na velikost. Některé (např. Echinodorus horemanii red), pokud se jim daří, jsou opravdu náročné na místo.


Pokud ale budete akváriu věnovat pravidelně trochu času, určitě budete mít radost z každého pohledu na něj. Jenom je potřeba si uvědomit, že když se do toho pustíte, musíte vydržet, aby rybičky nakonec nebyly chudáci.
Kniha návštěv - nové téma
2.10.2004 0:00
Karolína   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Děkuji moc za radu. Už jsem včera psala do jednoho truhlářství. Vidím, že to půjde snad snadno. Divím se však, že docela takovou základní věc k akváriím v chovatelských potřebách vůbec nemají.
Kniha návštěv - nové téma
29.9.2004 0:00
Mirka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, musím vám (jako všichni ostatní ) pochválit akvárium - je překrásné. Zároveň bych vás požádala o radu: mám akvárium založené cca 6 týdnů. Rostlinkám se daří, až na dva druhy - šípatká šídlatá a šípatkovec jemný. Listy zprůhlední a poté se rozpadnou (už mi jedna rostlinka téměř celá odešla). Zajímavé je, že šípatkovec jemný vyhazuje šlahouny. Nevíte, prosím, čím by to mohlo být a co proti tomu lze dělat? Děkuji předem.M.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Hnáta  Zobrazit původní příspěvek )
13.9.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Dá se říci že platí vše co napsal Calvus v jeho příspěvku. Co se týče intenzity osvětlení, často se používá u rostlin hodnota kolik Wattů příkonu zářivek se pro dannou rostlinku doporučuje na 100 litrů objemu akvária (např. AQUA-DAHO). Většina rostlin vyžaduje alespoň 50 W na 100 litrů. Samozřejmě, že tato hodnota je jen orientační. Důležitá je pak také svítivost zářivek, která se uvádí v lumenech. Jsou v ní velké rozdíly a opravdu stačí obečejné zářivky, speciály jsou zbytečné. Dalším důležitým faktorem je též hloubka akvária, čím hlubší, tím intenzivnější osvětlení budeš potřebovat. Jo a to rozednívání je už jen taková hračička. Ony ty ryby to bliknutí přežijí.

Co se týká řasy, tak je to vždy problém nerovnováhy v akváriu. Určitě se s ní zase utkáš. Co proti ní podle nás můžeš dělat jsme zhrnuli v článku Boj s řasou - naše zkušenosti s ní.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Blanka  Zobrazit původní příspěvek )
30.8.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj Blanko, tu e-mailovou adresu jsme ti posílali dnes a to na adresu, kterou jsi u nás uvedla. Pro jistotu ti ji pošleme ještě jednou.
Kniha návštěv - nové téma
30.8.2004 0:00
sendy   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
krásný akvárko,já mám menší 260 l kde jsem měla africký tlamovce bohužel jen jeden z nich přežil naše stěhování do nového domova podcenila jsem přípravu na převoz a tak mé akvárko nyní téměř zeje prázdnotou až na ancistruse a dokoupené parmičky a toho jednoho chudáka .Docela bych ráda chytla Blanku za slovo protože její červené cichlidy-tuším správně že papouščí byly u nás k vidění pouze jednou a to za nepublikovatelnou cenu,pokud by se jí dařilo odchovávát mladé ráda bych jich pár získala .bohužel jsem na netu nováčkem takže má adresa je kdesi ve hvězdách ,tak se snad příště na této stránce potkáme.
Kniha návštěv - nové téma
22.8.2004 0:00
denis   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Cauky! taky bych chtel zacit s akvaristikou, precetl jsem mnozstvi webu, ale jak to tak byva, tak mam spoustu otazek. Hlavne jaky koupit filtr, kolik W/l je potreba v osvetleni, kolik rybicek do akvaria, davkovani CO2 atd.. Je toho spousty. Vy mi pripadate jako pravy odbornici, tak jestli byste mi nemohli poradit. Treba na email, po icq nebo tak. Diky za pripadnou odpoved. Denis
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Simona  Zobrazit původní příspěvek )
17.8.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, osobně Ti doporučujeme škebli do akvária nedávat. Ne proto, že by se ji něco mohlo stát, ale proto, že by jsi si do akvária mohla zanést nějakou infekci či parazity a to by byl určitě průšvih. Navíc některé druhy škeblí jsou chráné. Co se týká stravy, škeble se živí mikroskopickou potravou, takže ryby ani rostliny by Ti pojídat neměla. Samozřejmě, že některé druhy ryb by ji asi ublížit mohly, většina ale ne. Přesto Ti ale ještě jednou doporučujeme, aby jsi ji do akvária nedávala.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Blanka  Zobrazit původní příspěvek )
16.8.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, omlouváme se, že jsme se neozvali. Co se týče dalšího akvária, tak raději počkej, až vybojuješ bitvu v nynějším hlavním (to menší můžeš používat jako karanténní nádrž). Když se nedaří v jednom větším akváriu, tak to člověk překousne. V případě, že by se nedařilo v obou, určitě by to tvým nervům neprospělo. A pokud se bude rostlinkám dařit v prvním akváriu, můžeš je pak využit při zakládání dalšího.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Blanka  Zobrazit původní příspěvek )
12.8.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, jediné co poradit je čistit akvárium, odkalovat, částečně měnit vodu (jednou týdně), odstraňovat řasu, doplnit rostlinky a hlavně dlouho vydržet. Až to zlomíš, tak to půjde samo.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Witek  Zobrazit původní příspěvek )
22.7.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
CO2 jsme kupovali po částech. Co se týká láhve (i redukčního ventilu), tu jsme pořídili u firmy Chobola, prodávající svařovací techniku. Repasovaná láhev 8 litrů stála asi 1150,- Kč, náplň CO2 pak stála asi 275,- Kč. Plnění dělají výměnným způsobem a platí se jen náplň. Plnění díky objemu nebude asi tak časté, odhaduji tak jednou za 2 až 3 roky.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Blanka  Zobrazit původní příspěvek )
16.7.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud to máš do akvária 200l, možná bych zapřemýšlel nad vnějším filtrem. Z těch by se hodil asi Fluval New 204 nebo ATMAN AT-3335 a určitě by se daly najít další. Je to ale možná mnohém víc peněz, než jsi ochotna za filtr dát. Na druhou stranu výhodou je snadnější čištění a větší objem filtrační hmoty a tedy i delší intervaly mezi jednotlivými čištěními. Osobně v současné době využíváme filtr Fluval 304. Z vnitřních filtrů jsme dříve používali filtr Shark (dnes by tomu odpovídal asi Shark PF2) a pokud jsme nepoužívali přisávání vzduchu, byl tento filtr tichý. Dá se říci, že jsme s ním byli spokojení.


P.S. Značka Magic Jet a Maxi Jet nám bohužel nic neříká.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Martin  Zobrazit původní příspěvek )
6.7.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj Martine, co se týká odstranění řasy z rostlinek, předpokládáme, že se chceš zbavit řasy jednorázově a že máš na mysli některý druh řasy (jako je např. štětičková řasa), který nejde odstranit mechanicky například otřením houbičkou. K odstranění této řasy jsme v nouzi nejvyšší použili roztok Sava (1 díl Sava a 20 dílů vody). Tento způsob se ale hodí jen k odstraňování řasy z tuholistých rostlin jako je například Anubias apod. Rostlinku jsme ponořili do tohoto roztoku na dobu asi čtyř minut a poté dobře opláchli. U našich anubiasů to pomohlo. U rostlin s jemnějšími listy by bylo nutno zkrátit dobu, po kterou je ponořena v roztoku. Problém ale je, že řasu nezahubíš a pokud rostlinku necháš v roztoku déle, pak zase poničíš ji. Tento způsob není univerzální a ani moc šetrný k rostlinkám, ale kromě otrhávání napadených listů jiný bohužel neznáme.


Jinak ale boj s řasou je dlouhodobější záležitost, a pokud nedosáhneš v akváriu rovnováhy, objeví se ti řasa na rostlinkách znovu. Pokud jsi se ještě nekouknul, zkus se podívat na náš článek o boji s řasou, kde jsou odkazy i na zkušenosti jiných akvaristů.
Rybičky z Hornbachu  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
21.6.2004 0:00
Blanka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,tak se mi povedlo to co vam!Pochcipalo mi skoro cele osazenstvo akvaria.Naštěstí to bylo v malém akvárku. Ze 40 rybek mi jich zbylo 5 a to ještě neskončilo.At dělam co dělám nemůžu to umírání zastavit.Dala jsem tam sůl,dezinfekci,zvyšila jsem teplotu,několikrát jsem vyměnila vodu a stejně umírají dál.Počítám stím že tohle akvárko přijdu.A ve velkém akvárku mi zase neustále umírají ancistrusi.A když koupim nové tak zase zajdou z 9ks jich mám už jenom 2.Začínám pochybovat jestli mi ta akvaristika vůbec půjde!!Byla jsem se podívat v Praza v Hornbachu no to je nádhera,to je rybiček.Ale žádnou jsem si tam raději nekoupila.Tak zatim ahoj - já jsem z Mostu.
Kniha návštěv  (Odpověď pro: Karolína  Zobrazit původní příspěvek )
26.5.2004 0:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Bohužel z vrubozubcovitých máme osobní zkušenosti pouze s kančíky a s akarami, takže jen teoreticky. Podle toho co o cichlidkách víme, měli by se samci zdržovat spíše ve střední vrstvě akvária, zatímco samičky se budou zdržovat spíše u dna, každá ve svém teritoriu, kde by se jim měly vytvořit vhodné úkryty. S jedním samcem by se mělo chovat více samic. Toto platí hlavně pro cichlidku kakadu. Cichlidka duhová nebo-li ramirezova se může pohybovat i v oblasti pod hladinou a je vhodnější do společenských akvárií, ve kterých má tendenci se ukrývat. Nedá se o ní ale říci, že by vyžadovala úkryty tak jednoznačně, jako cichlidka kakadu. Oba druhy jsou pak velmi citlivé na kvalitu vody.
Kniha návštěv - nové téma
1.4.2004 0:00
Kwaki   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Nazdar, tak jako vzdy to musim zkritizovat Stranky jsou opravdu graficky pekne, jak jiz tady nekdo predemnou podotkl. Jenom me mrzi, ze se neroztahuji do sirky, takze ja pri rozliseni 1600x1200 mam na bocich veeeeeeeelkeeeee bile okraje. Ale znas me, ja jsem si musel rypnout. Jinak se musim pochvalit, ze ty fotky MYM fotakem vypadaji fakt skvele, coz je samozrejme zasluha hlavne toho fotaku, ze? )))))) Vlastni obsah stranek hodnotit nemuzu, protoze rybicky ani nejim ani nechovam.
Kniha návštěv - nové téma
29.3.2004 0:00
Pavel   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Přečetl jsem si váš deník a to NO2 je také dosti zvýšené. Vysledná hodnota NO2 by měla být neměřitelná. Znamená to, že nefunguje filtrace tak jak by měla. Za testy jste asi zbytečně zaplatili více peněz. Testy od našeho výrobce jsou nejen levnější, ale z mojí zkušenosti vím, že se s nimi i lépe pracuje.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|