Diskuse  (227. strana z 229)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
CO2
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
28.9.2017 13:39
sachmet   (id: 15920 )
[Odpovědět]
Čus ľudkovia potrboval by som pomoc so sniznim hodnot ph,no2,kh/gh,cl,co2 a ich nasledne ustalenie na optymalnej hranici akvarium je 55l od firmy aqulantis filter je tiez od nich nedávno som menil piesok(piesok jestrednej velikosti) aj štrk(je fluaro mix strednej velikosti) mám tam rastlinky echinodorus paniculatus,echinodorus bleherii,eleocharis acicularis,limnophila sessiliflora(ambulia) mam troch slimákov a dvoch bristlenose pleco co mi je záhadou, že pri takto rozhasenych hodnotnotach je zazrak,ze ešte žijú viete mi niekto poradiť ako tieto hodnoty ustalit. Za skoru vopred ďakujem
CO je to za nemoc?  (Odpověď pro: wayn  Zobrazit původní příspěvek )
18.9.2017 23:02
Petulkaamartin   (id: 15916 )
[Odpovědět]
Dobrý den,
hrozně moc Vám děkujeme za odpověď. Po zakoupení ryb jsme postupovali podle pokynů z prodejny a to ryby se sáčkem jsme dali na 15 minut na hladinu, poté jsme do sáčku přilili hrnek vody z akvária a po 15 minutách jsme je síťkou dali do akvárka.
Akvárium již bylo zaběhlé několik let, koupili jsme byt, kde zůstalo i s rybičkami a jen jsme pár rybiček dokoupili. Teplotu jsme tedy snížili na 27,5°C. Měnili jsme cca 2/3 vody a teď jí chceme vyměnit po dobrání léků. Snažíme se krmit málo, ale zdají se být stále hladové a nikdy nezbyde nic a vše během 30 vteřin snědí. Neznáme všechny názvy ryb, takže vše bude lépe vidět asi z fotek, které přikládáme, ale z toho co asi víme máme cca 6 gavúnků, kteří tmavnou a jeden z nich má i tmavé oči a hrozně trhavé a zmatené pohyby a červeno kolem žaber, vypadají opravdu nemocně, déle máme tři parmičky, které mají světle šedavý povlak, pak takové oranžové tetry z nichž jedna má také trhavé pohyby a u ocasní ploutve se zdá jako kdyby šedý chomáč plísně a místy na těle také, ostatní to mají jen malinko. Dále máme čtyři malinkaté rybky světlé barvy s takovým proužkem do fialova (velikostí a tvarem jsou podobné neonce), u těch jsme si všimli změny jako první, kdy jedna měla na pusince takovou šedou bradavičku a poté se to udělalo i ostatním. Dva rypounci, jednomu se daří hodně dobře a druhý se nám zdá, že hubne a stále se schovává před tím druhým. Malinký hrotočelec má červeno kolem žaber, sumečci (jeden oranžový je zpomalený, dva šedí vypadají OK a jeden velký s bílými proužky vypadá taky OK), živorodky (dvě bílé jsou vyhublé, mění tvar a mají červeno kolem žaber, dvě černé jsou zdravé a čtyři žluté jsou nemocné všechny, zadní ploutev místo do vějířku se jako kdyby narovnala a není už pěkně roztažená, změnily tvar těla, zešedly a dnes jedna umřela :(, dvě živorodky takové zakulacené s břichem dolu vypadají zdravě. Všechny živorodky jsou většinu času u hladiny a asi lapají po dechu a někdy oranžové polehávají na dně. Chuť k jídlu mají ovšem všechny). Čtyři sumečci sklovití mají také červeno kolem žaber. Dále jsou v akváriu čtyři oranžové rybky u kterých nevíme název (jedna z nich změnila tvar těla a prohla záda nahoru a má hrb) a ještě máme dvě bílé rybky s takovou trochu závojnatou ocasní ploutví, kterým zešedla pusinka a kousek ocasní ploutve. Dávkování léku eSHa 2000 se zdá, že vůbec nepomahá, protože se stav rybiček stále zhoršuje. Nově jsme kupovali živorodky, sumečky sklovité a malinkého hrotočelce. Dávkovali jsme podle návodu na 300l akvárko první den 3x25 kapek, druhý a třetí den 3x12. Dnes čtvrtý den jsme již neměli dávat nic, ale dali jsme ještě jednou 3x12 kapek. CO2 jsme dřív dávali 6x máčknutí každý den a dnes jsme tedy vynechali. Krmíme vždy vločky a tablety ráno a večer po zhasnutí patentky, někdy nitěnky. Zítra tedy vyměníme vodu a vyndáme carbonový sáček z filtrace. eSHa 2000 už dávat nebudeme, ale co jiného koupit? eSHa 2000 měla být prý univerzální na všechny choroby.
zde odkaz s fotkami: http://www.rajce.net/a14506559
18.9.2017 16:12
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím Budějice
V této prodejně bohužel bývají často k vidění nemocné ryby, ale podle popisu se bohužel nedá určit, zda dovlekly nějakou nemoc. Jaké ryby jste koupili a v karanténě jste je měli? Je dobré si také prohlídnout zbývající ryby v obchodě...
Podle popisu mi to spíš přijde jako různé sekundární infekce následkem oslabení imunity, typické pro chov v nevhodném prostředí. Máte poměrně vysokou teplotu, což je vzhledem k gavůnkům pochopitelné, ale nevím jaké druhy parmiček to jsou a zda jim tedy bude svědčit. Kolik tam vlastně je jakých ryb? Nemáte přerybněno? Jestliže jste měnili (předpokládám, že jen část) vodu před 3 týdny je nejvyšší čas to udělat opět, zvláště pokud je akvárium teprve 2 měsíce v provozu. Krmte opravdu střídmě, s CO2 také opatrně. Uhlí z filtru vyjměte a nahraďte filtrační hmotou, zbytečně tam zabírá místo a snižuje účinnost léčiva.
Fotku jsem nenašel, Zaregistrujte se, založte prezentaci, pak se dá konkrétněji poradit. Přeji hodně zdaru.
Partner rubriky
Partner rubriky
CO2 uniká přes noc  (Odpověď pro: fanda123  Zobrazit původní příspěvek )
23.4.2017 12:22
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, pokud CO2 pořád jde do akvária (bublá), pak asi ten ventil nebude v pořádku i když slyšíš cvaknutí. Když ho odmontuješ, můžeš si do něj fouknout v zavřeném stavu a hned uvidíš.
CO2 uniká přes noc - nové téma
22.4.2017 22:34
fanda123   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, koupil jsem si do akvárka bombu s CO2. Nejdřív všechno bylo v pohodě, ventil u bomby se vždy přes noc uzavřel a ráno se díky automatickému spínači zase otevřel. Zhruba po dvou měsících jsem si však všiml, že CO2 uniká i přes noc, kdy je vypnutý, a nevím si rady co s tím. Napadlo mě, že by mohl být rozbitý ten elektromagnetický ventil, ale takové to cvaknutí při zapnutí dělá pořád, tak nevím.
Jaké rostlinky? - nové téma
22.4.2017 15:42
piego   (id: 5252   80 L  
 kategorie střední akvária, objem 82 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj, můžete mi poradit jaké rostlinky do akvária 60x30x30? Osvětleno je třemi zářivkami 1x t8 15W/865, 1x t8 10w/865 a 1x t5 8w/865. Hnojivo ferox. Bez CO2. Dno písek černý 0,8-1,2mm. Rybí osádka bude hejno rasbory klínoskvrnné a 6 ks pancéřníček panda. Jaké zvolit rostlinky s ohledem na velikost a osvětlení akvária... ? Šla by i nějaká kobercovka? Děkuji.
10.3.2017 22:08
tommyy   (id: 12800   Větrník  
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj, potreboval bych radu. Jak se co nejefektivneji zbavit kalu z vytekleho kvasu CO2 do akvaria. Vymenil jsem cca 100l vody ze 180l a prakticky zadny efekt to nemelo. Mate nekdo podobne spatnou zkusenost? Rad bych se vyhnul tomu, abych musel cele akvarko predelavat. Za pripadne rady dekuji.
7.3.2017 16:56
Merkury69   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím mám akvarium Juwel Rio 180 L, používam metodu ESTIMATIVE INDEX , co2 zatím jen pomocí kvasnic..rostliny pekně rostou ale brzo se na jejich starších listech začnou objevovat černé fleky asi nějaké řasy..podle fotek na netu nejsem schopny zjistit co by to mohlo být a uz vubec čím a jak na to..většínou to schytají okraje listu a prstem se dají odstranit ale né uplně a néé moc snadno..kdyby se našel nekdo kdo by poradil byl bych vděčný..děkuji..
22.2.2017 20:04
Luděk Benda   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý deň. Tiež som mal problém so slepou hladinou. Najprv som si myslel, že je to kvôli odumierajúcim rastlinám, tak som zabezpečil co2 a začal hnojiť. Po pár týždňoch boli rastlinky úplne zdravé a hladina bola stále mastná. Na rad teda prišlo dno. Celé som ho prehrabal a tým ho zbavil všetkých bubliniek ( myslel som, ze to môže byť amoniak a tým zahnívajúce dno ) no i po jeho vyčistení mastnota nezmyzla. Keďže nejaké prekrmovanie som vylúčil, keďže už medzi všetkými pokusmi som ho obmedzil na minimum som musel teda hľadať ďalší možný dôvod. Na rad prišli korene. Odstránil som tri zo štyroch a tam bol môj problém odhalený. Mastnota takmer zmyzla. Ale i ten posledný hladinu naďalej mastil i keď už v oveľa menšej miere. Koreň som však nechcel kvôli anubiasu, prísavnikovi, krevetkám a kvôli výluhu, ktorý je pre ryby fajn vyhodiť. Tak som to vyriešil týmto https://youtu.be/jqUGdTZf8eQ Dnes je problém ktorý sa objaví raz za možno týždeň vyriešený behom chvíľky. Hádam to pomôže i vám i keď určite je potrebné najprv odstrániť všetky možné príčiny a zmierniť ich čo možno na najmenšiu úroveň. Všetkým držím palce a nevzdávajte sa...
Mastná hladina  (Odpověď pro: Vencoš  Zobrazit původní příspěvek )
16.2.2017 20:44
Luděk Benda   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý deň. Tiež som mal problém so slepou hladinou. Najprv som si myslel, že je to kvôli odumierajúcim rastlinám, tak som zabezpečil co2 a začal hnojiť. Po pár týždňoch boli rastlinky úplne zdravé a hladina bola stále mastná. Na rad teda prišlo dno. Celé som ho prehrabal a tým ho zbavil všetkých bubliniek ( myslel som, ze to môže byť amoniak a tým zahnívajúce dno ) no i po jeho vyčistení mastnota nezmyzla. Keďže nejaké prekrmovanie som vylúčil, keďže už medzi všetkými pokusmi som ho obmedzil na minimum som musel teda hľadať ďalší možný dôvod. Na rad prišli korene. Odstránil som tri zo štyroch a tam bol môj problém odhalený. Mastnota takmer zmyzla. Ale i ten posledný hladinu naďalej mastil i keď už v oveľa menšej miere. Koreň som však nechcel kvôli anubiasu, prísavnikovi, krevetkám a kvôli výluhu, ktorý je pre ryby fajn vyhodiť. Tak som to vyriešil týmto https://youtu.be/jqUGdTZf8eQ Dnes je problém ktorý sa objaví raz za možno týždeň vyriešený behom chvíľky. Hádam to pomôže i vám i keď určite je potrebné najprv odstrániť všetky možné príčiny a zmierniť ich čo možno na najmenšiu úroveň. Všetkým držím palce a nevzdávajte sa...
Eleocharis parvula - nové téma
6.12.2016 19:08
posukniki   (id: 14623   Druhý pokus :)  
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Dry start method  
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Dobrý den, před pár dny jsem založila 200l akvárium a mimo jiné jsem ji osadila Eleocharis parvula. Vypadá hodně špatně, je nahnědlá a vypadá jako by jí uhnívaly lístky (nebo je to řasa?). Na internetu jsem četla, že po zasazení jí lístky často uhnijí a vyrostou nové, mohl by to být tento případ? Osvětlení je Chihiros led a serie 90-110 cm 55w, dodávám CO2 z burčáku, teplota vody 23 stupňů. Budu si vážit každé rady a předem z ně moc děkuji!

Přiložený obrázek: bahnička
Osvětlení akvária - nové téma
8.8.2016 17:56
posukniki   (id: 14623   Druhý pokus :)  
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Dry start method  
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )  Autor editoval příspěvek 8.8.2016 18:01
[Odpovědět]
Dobrý den, budu pořizovat akvárium 100x45x45cm a nevím jaké sehnat osvětlení. Rozmýšlím se mezi http://www.vyprodeje24.cz/led-osvetleni/1300... a http://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/osvetl... . Plánuji CO2, chtěla bych celkem náročné rostlinky, nějaké kobercovky.. Bylo by to dostačující? A které je lepší? Popř. budu ráda za Vaše další návrhy :)
Děkuji předem :)
24.5.2016 14:53
Ppetrr   (id: 15544   moje akv.  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj, mohl by se někdo podívat na moji prezentaci, mám na všech listech rostlinek hnědou až černou řasu a nevím co dělám špatně. Svítím, hnojím, CO2 přidávám a nějak se mě nedaří. Děkuji velice
19.5.2016 16:51
Vojtas   (id: 529   Vojtovo akvarko 84l  
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Kolejní krevetky - "Kaluž"  
 kategorie malá akvária, objem 5 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím,
Existuje nějaká tabulka " blbce"e by se dal porovnat výkon dle wattu mezi klasickým osvětlením a LED?
např. že 10W usporky/zářivky odpovídá stejnému světelnému výkonu jako 2W LED apod?
Svítím cca 8W LED (pásek tepla+studená bíla) do 15l akva a mám dojem že ho malinko přesvěcuji a rostlinám se nedostává CO2... svítím 11 hodin denně ... u klasického osvětlení je doporučená hodnota 0,3-0,5W/l .. já bych takhle byl na horní hranici...
Rostliny nerostou, tvoří se bíle flíčky na listech, řasy jedou celkem dost...
Akva je bez filtrace, jeden Beťak a dvě Molly ..
Díky Vojtas
15.5.2016 21:06
Norin   (id: 15628 )
[Odpovědět]
A jaký produkt používáte?
Rozdělení dávky CO2  (Odpověď pro: Norin  Zobrazit původní příspěvek )
15.5.2016 16:21
lucifer83   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
já přidávám každý den - mám to i v návodu na láhvi
Rozdělení dávky CO2 - nové téma
13.5.2016 20:16
Norin   (id: 15628 )
[Odpovědět]
Zdravím!
Rozhodl jsem se, že do svého akvária začnu přidávat tekutý zdroj oxidu uhličitého (před tím než se do mě pustíte, ujišťuji vás, že jsem si o tomto hnojivu přečetl spoustu článků a vím, do čeho jdu :D) jen jednu informaci jsem nikde nenašel, a sice jestli není pro rostliny a vůbec pro celé akvárium lepší dávkovat CO2 několikrát týdně trochu, než jednorázově velkou dávku jednou za týden. Co je lepší?

Díky!
2.5.2016 23:00
Alois   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím vás, před cca rokem a půl jsem si založil první rostlinné akvárium a poslední dobou se mi to vůbec nedaří a nevím kudy kam. Budu rád, za každou radu.

Akvárium – 63 l
Osvětlení – 4AQUA HDD 600B, 2x24 W
Filtrace – externí NCF 600, 600 l/h
Substrát – Aqua Soil Amazonia
CO2 systém
Rostlinky - Eleocharis mini, Eleocharis acicularis, Echinodorus tenellus a Blyxa japonica
Rybičky – 15 neonek a 1 x SAE

Ze začátku jsem zakládal akvárium dle návodu na internetu pro rostlinná akvária a neměl jsem s prvním startem velké problémy. CO2 jsem na noc vypínal a zapínal jsem ho hodinu a půl před rozsvícením světel. Nejdříve jsem do akvária dodával draslík a následně jsem pomalu začal dávkovat hnojivo PMDD s dusičnany a bez fosforečnanů. Po pár měsících přestaly růst rostlinky kromě Eleocharis mini, přešel jsem na hnojení Estimate index (dle návodu), následně se zastavil úplně růst rostlinek a nastoupily řasy. Nepomohla ani výměna vnitřního difuzoru na CO2 za vnější reaktor. Když už bylo akvárium úplně zelené a rostlinky nerostly, tak jsem vše s akvária vyndal. Vyčistil jsem od řas akvárium a dekorace. Rostlinky jsem probral a udělal si nové sazeničky. Substrát jsem propral čistou vodou a založil jsem akvárium znova. Nové založené akvárium jsem ze začátku hnojil jen mikroprvky, které mě zbyly z balíčku Estimate index, ale mezi tím jsem na internetu zjistil, že moje vstupní voda (Praha 2 - Nusle) skutečně obsahuje NO3 až ve výši 80 mg/l, ikdyž na rozborech vody na stránkách vodáren je hodnota podstatně nižší (nemám test na NO3). Tak jsem následně začal přidávat k mikroprvkům jen draslík a MgSO4. Po dvou a půl měsíci mám pokryté dekorace zelenými řasami a sklo bylo pokryté řasou prachovou, kterou jsem po více než 3 týdnech odstranil. Rostlinky však uhnívají a vůbec nerostou, voda začíná i smrdět. Po novém založení akva jsem přidával více CO2 a zapínal jsem ho i v noci ob hodinu aby se mi nezvyšovalo PH. Níže přidávám parametry akva po prvním založení a po novém založení.

Po prvním založení:
PH: 6,8 – 6,9 (den) ; 7,8 – 8,2 (noc)
Uhličitanová tvrdost: 7 – 9 dKH
Tvrdost vody: 17 -19 dGH
Teplota vody: 26˚C
Drop Checker: světle zelený
Výměna 1/3 vody každý týden

Po novém založení:
PH: 6,3 – 6,5 (den) ; 6,4 – 6,5 (noc)
Uhličitanová tvrdost: 3 – 7 dKH
Tvrdost vody: 14 -17 dGH
Teplota vody: 26˚C
Drop Checker: lehce nažloutlý
Výměna 1/3 vody každý týden

V akváriu mám celkem veliký proud, hýbe se mi hladina a mlžný opar bublinek je po celém akváriu, ale proud je možná až tak veliký, že lehce víří i substrát. Nyní jsem filtraci lehce přiškrtil. Jinak nevím co mám dělat, aby to fungovalo a nevím co dělám tak špatně, že mi to vůbec nefunguje. Jsem v této technologii začátečník, ale nerad bych to vzdal, ale popravdě dochází mi už síly. Díky za jakoukoliv pomoc!
Testy ph,no3 atd.  (Odpověď pro: dave13  Zobrazit původní příspěvek )
20.4.2016 19:10
vaclav   (id: 2038 )
[Odpovědět]
PH se dá snížit filtrováním přes rašelinu nebo pomocí CO2. Velké nádrže dávkují kyselinu. NO3 lze likvidovat větším množstvím rychle rostoucích rostlin, výměnou vody u extrému sirnými filtry. No2 musí být na nule pokud ne je slabá filtrace nebo přerybněná nádrž.
Technicka data - nové téma
17.4.2016 21:09
Jaroslavice   (id: 15623 )
[Odpovědět]
Zdravim , jelikoz se budu stehovat do vlastniho zase uvazuju o akvarku asi po 20 letech jsem se nadchnul a chtel bych si nejake to akvarko poridit kdysi jsem mnel 200L,120L a 80L v takovym stojanu kterej me tehda svaril tatka . Tak jsem skocil na Net a precet si a prolistoval par stranek a byl jsem zdesen . Kdysi me stacilo akvarko, vzduchovaci moturek a molitanovej filtr, vrchol cele slozitosti byla rozdvojena hadicka na vzduch a pripojena na vzduchovaci kaminek.Bohuzel jsem zjistil ze tyto doby jsou pryc a akvarka jsou diky technice nekolikanasobne krasnejsi , proto jsu zde nez nejake koupim a zalozim .
Prisel jsem poprosit o radu a aby mi nekdo osvetlil (prosim podrobne a jak idiotovy) technycke parametry vody ktere zde uvadite popripade jaky pristroj to redukuje a upravuje.

Dovolil jsem si to vypujcit od jedne prezentace zde na strankach:

Parametry vody v akváriu:
pH 6,85 - 6,75
CO2 17 - 21 mg/l
kH 4°
gH 7° - 9°
Vodivost 400 - 500 µS/cm
NO2 0 mg/l
NO3 10 - 20 mg/l
NH3 0 mg/l
Fe 0,3 - 0,5 mg/l
PO4 1 - 5 mg/l


Prosim kazdy radek popsat a napsat co to vlastne je a jak by se to melo redukovat co se na to pouziva pro snizeni ci zvyseni .Delam to zkrz to ze bydlim v dedine kde je strasne tvrda voda.

Predem za kazde rady dekuji s pozdravem Petr
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|