Diskuse  (2. strana z 2)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Příspěvky diskutujícího:
Kadro
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Tetra natura - nové téma
28.3.2015 20:54
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Dobrý den všem.
Prosím Vás, nemáte někdo zkušenosti s gelovými bloky Tetra natura? Děkuji.
19.11.2014 22:46
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Dobrý večer,
Těžko říct, když to nevidím v reálu, ale hlavní problém jsou umělé rostliny a asi špatně fungující filtr. Nasaďte si tam živé kytky - do dna i plovoucí. Budou spotřebovávat živiny řasám. Bez kytek akvárium funguje jen špatně nebo vůbec. Hnědá řasa roste obecně tam, kde je málo světla. nevím, čím svítíte. Kupte si ancistruse, řasu budou požírat. Zákal vypadá, jako by jste vysadila rybky do čerstvě založeného akvária. Je voda něčím cítit? Neměňte tak často a zbytečně tolik vody, když máte jednu rybu na 30 litrů vody. Nechte filtr na pokoji, stačí ho čistit párkrát za rok. Musí se hlavně v klidu vytvořit bakterie. Ty všeliké přípravky jen odlehčují Vaší peněžence. Mějte se fajn
JK
Parmičky žraločí  (Odpověď pro: Alnus  Zobrazit původní příspěvek )
6.7.2014 0:44
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
ahoj, Honzo, jak se máš? Z toho, že jsi nereagoval na žádný z mých pokusů Tě kontaktovat jsem usoudil, že o komunikaci se mnou už asi nestojíš. Nicméně mi to nedalo a poněvadž s chovem parmiček žraločích zkušenosti mám, něco Ti k tomu musím napsat. Nevím, jestli jsi opravdu nepoučitelný nebo máš tak krátkou paměť. Není to nic nového, zrovna my dva jsme se o podobných věcech bavili hodněkrát. Tvůj problém je, že těch akvárií máš moc a máš na ně hrozně málo času. Děláš z toho hroznou vědu a přitom opomíjíš elementární věci a ještě máš tendenci do nádrží neustále zasahovat. Vzpomínám, že pokaždé, co jsem se k Tobě zastavil, jsi něco předělával, znovu zakládal a kdoví, co ještě. Promiň, nemyslím to ve zlém. Sám víš, že k mahecolám můžeš dát v podstatě jakoukoli jinou parmičku. Stejně tak to, že rostliny nezničí, když je budeš přikrmovat kopřivami. Pokud to neděláš, není chybou ryb, že okusují rostliny. Jestli chceš zakládat nádrž znovu, pečlivě ji vyčisti, stejně jako filtr, nasyp aspoň 7cm substrátu, dolní vrstvu nechej i s detritem ze starého akvária. Lépe se Ti chytí kytky. Dej tam pár větších kamenů, zasázej k zadní stěně valisneria gigantea a na hladinu hoď ceratopteris siliquosa. Jsou to nenáročné rostliny, potřebují jen světlo. Pohnojí Ti je pak ryby. Nech to jet aspoň 2 týdny bez ryb, ať se kytky zakoření a zkujou bakterie ve filtru. Kup si test NO2 a NO3 a pro jistotu to změř. Dej tam mahecoly. Až porost valisnerií zhoustne a pak tam dej nové ryby. Přikrmuj kopřivama a hlavně každý týden vyměňuj část vody. To platí pro všechny větší parmičky. Pokud všemožně chceš ty žraločí, tak si radši připlať a kup si jich víc, ať ti tam nezůstanou dvě, když nějaká chcípne. A radši větších, řekněme kolem 6cm, ty se lépe aklimatizují. A pamatuj, že jsou náchylnější na stres, než většina ostatních parmiček, tak už jim pak dej hlavně pokoj. Ať už se rozhodneš jakkoliv, přeju Ti hodně úspěchů a radosti z akvaristiky. Měj se moc fajn, starý příteli, třeba se ještě někdy uvidíme...
Partner rubriky
Partner rubriky
Lov planktonu  (Odpověď pro: Regan  Zobrazit původní příspěvek )
25.4.2014 12:08
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Dobrý den,
s tím rybářským lístkem jsem to taky už slyšel, ale nevím, jak přesně zní litera zákona. Nikdy jsem to neřešil. Myslím, že rybářská stráž Vás skrz vodních blech obtěžovat nebude. A jestli jo, tak se prostě sbalíte a půjdete si po svých. Odpověď na otázku "kam na ně?" je jednoduchá. Někam, kde jsou. To musíte zjistit. Čím větší je hustota zarybnění dané lokality, tím větší je teoretická šance, že si do akva zanesete nákazu. Nikdy jsem si žádnou nemoc nedonesl, ale na chovný rybník prostě nechodím. Teď na jaře jsou blechy nejlepší. V létě jsou tam zase hromady mladých spíš pro drobnější ryby. V zimě se nemnoží, tak jich je málo a větších. Vodní blechy jsou super potrava pro rybky přiměřené velikosti a je to i zábavnější, když ryby musí lovit, než když jen sbírají umělou potravu. Já blechy chodím chytat celý život. Kdysi s velkou síťkou a kyblíkem, část úlovku jsem pak mrazil. Teď už mám míň času, tak chodím sporadicky. Napustím do sklenice se šroubovacím víčkem studenou vodu z kohoutku, vezmu svoji kapesní síťku, psa a vyrazím. Pes není nutný, můžete jít i sám. Když blechy nachytám, mrknu se proti světlu, jestli jsem nepřibral třeba kapřivce. Pokud ano, tak ho vytáhnu. Než přijdu domů, část úlovku už je uhynulá, ale to není na škodu. Nejlépe je zajít k večeru na nějaké prosluněné místo. Mají rády slunce. Asi nejsložitější pro Vás bude najít vhodnou lokalitu. Chodil jsem roky na stejný rybník a najednou odtam blechy zmizely a bylo třeba hledat znovu. Tak lovu zdar!
14.4.2014 23:44
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Dobrý večer,
docela zajímavý nápad, jsem zvědav, jak se Vám to podaří. To, co máte načteno, je nic ve srovnání s praktickou zkušeností. Takže zkoušejte. Prostě si pořiďte kytky, co se Vám líbí a zkuste, co to udělá. Nicméně myslím, že rostliny, co jdou v akváriu, půjdou i nad vodou. a ty, co pod vodou moc nejdou, by emerzně měly jít lépe. hodně rostlin v přírodě žije na březích jen částečně ponořená. Světla bude asi stačit méně, než pro klasické akvárium, protože vzduch nepohlcuje tolik světla, co voda. Ale nebál bych se to spíš napálit,víc světla je podle mého pro rostliny v klidu. A zalívat vodou z akvária i s detritem ze dna. Dejte pak vědět, jak to dopadlo.
moooc mladých  (Odpověď pro: novicka  Zobrazit původní příspěvek )
13.4.2014 17:50
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Dobrý den,
předpokládám, že je řeč o nějakých živorodkách. Pokud je od Vás už nikdo nechce jako obyvatele akvária, zkuste najít někoho, kdo by si vzal mladé jako zpestření potravy pro své ryby. Pravidelný odběr by jste měla zaručen. Druhá možnost je přidat k nim nějaké rybky, co by mláďata požíraly přímo ve Vašem akvárku. Nenapadá mne teď zrovna žádný druh do 50litrů, ale něco by snad vymyslet šlo. Darováním samičky to jen zpomalíte. Podle toho co píšete, Vám jich za čas dospěje několik nových. mimochodem to, že se Vám rybky tak množí, je super. Je to známka toho, že se jim u Vás daří.
A je to tady KRUPIČKA!  (Odpověď pro: Romča  Zobrazit původní příspěvek )
3.4.2014 9:06
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
To,že teplota roste pomalu je dobře, protože rybky to snesou mnohem lépe, než prudký nárůst. Teplota musí být těch 30°C, pak má léčba správný účinek. Radši se ještě podívejte do návodu od léčiva, jak je to s teplotou při jeho aplikaci. Při vysoké teplotě se rybkám špatně dýchá a kombinace s léčivem by mohla uškodit. Každopádně musíte zajistit dostatečné provzdušnění vody a v závislosti na tom, co píšou v návodu, se rozhodnout, jestli kombinovat léčivo s teplotou nebo jeden druh léčby vysadit. Pokud se Vám zdálo, že se to po zvýšení teploty lepší, tak udržujte teplotu 30°C a denně odsajte řekněme 20l vody ze dna. Nepropadejte poraženeckým náladám, pokud nebyly ryby zachváceny parazitem nějak extrémně, je jen otázkou času, kdy se s krupičkou vypořádáte. Chce to trpělivost.
A je to tady KRUPIČKA!  (Odpověď pro: Milos  Zobrazit původní příspěvek )
3.4.2014 8:41
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Ve filtru by nemělo být aktivní uhlí nebo podobné médium. Odfiltrovalo by totiž z vody i léčivo.
A je to tady KRUPIČKA!  (Odpověď pro: vlk  Zobrazit původní příspěvek )
3.4.2014 8:30
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
To je jenom dobře, že je kluk outdoorový! Já s moje taky furt tlačím ven.
A je to tady KRUPIČKA!  (Odpověď pro: vlk  Zobrazit původní příspěvek )
2.4.2014 15:45
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Ahoj, určitě jsem se neurazil. Ti paraziti prostě nesnáší vysokou teplotu. Zárodky, pokud nenajdou hostitele, pak umírají snad po 2-3 dnech, při vysoké teplotě ještě dříve. Opakovat léčbu nebylo nikdy potřeba. Já prostě krupičku nikdy nepovažoval za nějaký problém, protože se dala tak jednoduše pořešit. Důležité je začít léčit včas. Na netu je toho o léčbě krupičky určitě hromada. Snad naše příspěvky splnily hlavní účel a pomohly zakladateli tématu. Záleží taky na přístupu každého akvaristy. Já se všemožným přípravkům, léčivům, hnojivům atd. vyhýbám, i když jsou dnes na vysoké úrovni. Tím samozřejmě netvrdím, že jsou k ničemu. Kdysi jsem používal AKVAHUM, ten byl podle mě hodně dobrá věc. Napadá mě taková paralela. Děti dnes sedí doma u tv a jedí vitamínové bonbóny, protože pro rodiče je to jednodušší, než do nich cpát ovoce a zeleninu a chodit s nima ven na procházky a sportovat. záleží na přístupu.Ale to už odbočuju. Mějte se fajn a hodně radosti z akvaristiky!
A je to tady KRUPIČKA!  (Odpověď pro: vlk  Zobrazit původní příspěvek )
2.4.2014 11:53
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Ahoj, je to moje osobní zkušenost. Kdyby nebyla, tak to sem ani nepíšu. S krupičkou jsem se naposledy setkal začátkem 90.let a pak ještě jednou kolem roku 2003. Nikdy jsem ji neléčil jinak. Někdy jsem přidával sůl, ale myslím, že to není třeba. Záleží také dost na tom, jak rychle se to podchytí. S akvaristikou jsem začínal v dobách, kdy léčiv jediným dostupným léčivem byla malachitová zeleň. Přípravek, který doporučujete, neznám. Nepochybuji o tom, že funguje, ale předpokládal jsem, že ho tazatel neumí sehnat a chtěl jsem pomoci.
A je to tady KRUPIČKA!  (Odpověď pro: Romča  Zobrazit původní příspěvek )
1.4.2014 15:13
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Ahoj,
možná píšu už pozdě, ale pokud máte na mysli malé bílé tečky po celém těle (rybím), pak není třeba žádných chemikálií. Vždy jsem to léčil tak, že jsem pomalu zatopil na teplotu vody 30°C a počkal, až krupička zmizí. Počkal jsem ještě asi 2 dny a pak jsem teplotu opět pomalu vrátil do normálu. Je to podle mne lepší, než používat chemické léčiva. Snad Vám moje rada pomůže, i když nejsem z Opavy, ale z Dolního Benešova.
časopis AT  (Odpověď pro: vaclav  Zobrazit původní příspěvek )
7.7.2008 9:42
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Jo,taky už mě napadlo se tam podívat,takže by to mělo být v klidu
časopis AT - nové téma
7.7.2008 9:09
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Ahoj,neodebíráte někdo náhodou časopis Akvárium-terárium?Nepřišlo mi totiž poslední číslo(květen/červen),tak bych chtěl vědět,jestli se jenom někde ztratil ten můj výtisk nebo časopis zkrachoval nebo celou redakci unesli mimozemšťani,či co.
20.7.2007 15:10
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Čau,nedávno jsem uvažoval,zdali ještě žiješ.
časopis ATF  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
2.7.2007 8:38
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Peníze budou,my nebudem.Ale je to škoda,ten časopis se mi docela líbil.Je fakt,že akváriumterárium bylo poslední¨dobou lepší,ale to zas vychází co dva měsíce.Doufám,že se taky někam nepropadne.
časopis ATF  (Odpověď pro: Vai  Zobrazit původní příspěvek )
2.7.2007 8:08
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Takže jsem měl recht-propadli se do pekla!
časopis ATF - nové téma
2.7.2007 6:55
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli někdo neodebíráte časopis akvafórum?Jde mi o to,že už mi 2 měsíce časopis nepřišel.Na jejich stránky se nedá dostat,mail jim nešlo doručit.Chtěl bych vědět,jestli na mě zapomněli nebo je unesli ufoni,zavraždila izraelská tajná služba,či se propadli do pekel.Nestalo se někomu z Vás taky něco podobného?
9.5.2007 5:58
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Samečci mívají černou špici hřbetní ploutve
7.5.2007 8:44
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Uvažoval jsem,že dám samce,který je nejdominantnější,zvlášť a v nádrži by zůstala samice a obě frenatumky.Otázka je,jestli si tím pomůžu.Samice by asi ovládla celou nádrž.Chtělo by to akvárium tak 500 litrů a alespoň 6ks od každého druhu,ať se jejich agresivita rozmělní. Nejspíš jednu od každého druhu podaruju a rozdělím je 1-1
7.5.2007 6:28
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Ahoj všichni,chtěl bych se pozeptat,jestli se někomu z Vás podařilo udržet při životě 2 kusy parmiček Epalzeorynchus(Labeo) bicolor resp.E.frenatum společně v jednom akváriu? Já mám v současné době už asi 2roky 2ks E.bicolor a 2ks E.frenatum v nádrži 260litrů a vyvinulo se to tak,že samec E.bicolor obsadil větší polovinu nádrže,samice zbytek a obě E.frenatum tráví téměř celý den v úkrytu.Chtěl bych je nějak rozdělit do dvou akvárií,ale obávám se,že rozdělení 2-2 nemůže skončit jinak než špatně.
Chcete někdo rostlinky? - nové téma
26.12.2006 17:41
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Ahoj,daruju tyto rostlinky:Sagitaria subulata,Echinodorus scaber,E.austroamericanus,E.oriental,Microsorum pteropus,Bacopa monnieri,Polygonum sp.
Máte-li někdo zájem a máte možnost přijet si pro ně do Dolního Benešova(mezi Ostravou a Opavou),ozvěte se mi,prosím na mobil 736 25 33 82
14.12.2006 12:12
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
Měl jsi ho sejmout hned včera,ať se netrápí.Nebo myslíš,že to rozchodí a bude mít protézu jak Meresjev?
vitírání razborek  (Odpověď pro: Petr12  Zobrazit původní příspěvek )
12.12.2006 12:11
Kadro  (id: 1338 )
[Odpovědět]
R.klínoskvrné se vytírají na spodní stranu listů rostlin,třeba kryptokoryn.Pozoroval jsem tření i ve společenském akváriu,ale nic z toho nezbylo.Kolega je chová na kšeft a vytírá je v nádržkách o objemu ani ne 5 litrů,ve kterých umístí nějakou širokolistou rostlinu(i umělou).
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|