Diskuse  (1. strana z 1)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Příspěvky diskutujícího:
K.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
pomoc  (Odpověď pro: tereza808  Zobrazit původní příspěvek )
18.11.2014 22:59
K.  (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Pravděpodobně otrava N látkami, okamžitě vyměnit polovinu vody v akváriu, za stejně teplou. A to dělat aspoň týden každý den. Některé rybky to ale i tak možná nerozplavou.
Akvárium je hádám nově založeno?
26.10.2014 23:09
K.  (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Řasy v začátcích se objevují celkem normálně, více či méně, ale téměř všude se něco objeví. Zrovna tady to bohužel bude více, řasy rády odpadní látky (organické znečištění vody), kterého se jim teď dostává do sytosti. Prosperující rostlinky a pravidelná výměna vody jsou celkem dobrou prevencí proti jejich nadměrnému výskytu.

Jestli je do akvária lépe vidět, vyfoťte ho kdyžtak zítra ještě jednou, zkusíme se mrknout na ty rostlinky. Ono je celkem důležité co tam je, protože některé rostlinky nemusí být dokonce ani akvarijní, ono Vám to v akvaristice klidně prodají a pak to ve vodě v akváriu samozřejně shnije.

A pak bych doplnila vodu až po hranu víka, tak, aby byla hladina okrajem víka zakrytá. Vypadá to líp a krytu se nic nestane. A rybky budou mít víc vody.

Ten hrubý štěrk je hodně hrubý, to bude dělat další problémy, bohužel, pro rostlinky žádná hitparáda.
26.10.2014 13:31
K.  (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ještě k již řečenému dodám - ryby teď minimálne týden ničím nekrmit, jen měnit tu vodu. Rybky vydrží bez jidla až tři týdny, týden hladovky jim neublíží.

Filtr takhle brzy propláchnout je bohužel dost velká chyba, on filtr v akváriu nemá mít v základu funkci mechanického čištění, ale funguje na biologické bázi, kdy v něm usídlené bakterie mění pro ryby jedovaté látky na méně jedovaté (hodně jedovatý amoniak na neméně jedovaté NO2 a to pak na poměrně neškodné NO3).
Partner rubriky
Partner rubriky
4.5.2014 12:40
K.  (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Podle popisu byl první typ na otravu sloučeninami dusíku správný - je tedy třeba denně měnit třetinu až polovinu vody, filtr teď nečistit vůbec, pokud se tedy neucpává (pak je třeba pořídit filtr s vetším množstvím filtrační hmoty), jen lehce odkalovat dno. Žádné rybky teď v žádném případě nedokupovat. Tak za týden už se s výměnami může trochu povolit, třeba na třikrát týdně a postupně přejít na jednou týdně. To už pak držet.
Ryby bohužel už asi obdrželi značnou dávku jedů a to jejich zdraví dvakrát nepomohlo. Je možné, že i přes výměny vody některé rybky už stejně umřou. Ale zbytek by to zachránit mohlo.

A proč otrava dusíky? Ve filtru i ve dně žijí tzv. nitrifikační bakterie (viz. heslo nitrifikace), které přeměňují odpadní látky, které rybky neustále vylučují do vody a které jsou pro jejich zdraví nebezpečné (amoniak) na neméně jednovaté nitrity (NO2) a nakonec na relativně neškodné nitráty (NO3). Těch se pak akvarista zbaví výměnou vody a nebo je spotřebují živé rostlinky, pokud v akváriu jsou. Pokud se najednou vymění dno i filtr, v akváriu nezbydou téměř žádné bakterie, ale rybky vylučují dál (na záchod si mimo akvárium nedojdou).
Další problémem jsou závojnatky v hodně malém akváriu. To jsou rybky, které potřebují akvárium od 200 litrů výše - mají nedokonalé trávení a hodně vodu znečišťují. Ve větším akváriu si s tím přírodní procesy poradí lépe...
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|