Atlas ryb - písmeno R

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky

Rak floridský modrý
- Procambarus alleni

Seznam    |<   <<   >>   >|  
Rak floridský modrý
Foto: © Vee
Základní údaje: (id 444)
Severní Amerika
Oblast
Florida
Místo rozšíření
20 cm
Maximální dosahovaná velikost
od 20 do 24 °C
Teplota vhodná pro chov
všežravá
Potrava
od 6.5 do 7.5
Doporučený rozsah PH
agresivní
Temperament
95.00 Kč
Průměrná cena
9
Počet návštěvníků u nichž je rybička oblíbena
Bližší popis:

Jedná se o nádherně modře zbarveného raka s s bílými tečkami na krunýři a mohutnými klepety. Akvárium musí být vzhledem k jeho velikosti opravdu rozměrné, vybavené různými úkryty z kamenů a kořenů. Rostlinky by měly být odolnější, neb je může při svých toulkách poškozovat. Akvárium musí být zajištěno proti útěkům, které nejsou ničím neobvyklým. Pokud teploty v akváriu přesáhnou doporučenou horní hranici, je potřeba jim zajistit přísun kyslíku dostatečným vzduchováním nebo silným čeřením hladiny. Vodu je nutno pravidelně měnit, doporučuje se zhruba 1/3 za čtrnáct dní.

Tito raci jsou aktivní spíše ve dne, takže je krmíme ve stejnou dobu jako většinu obyvatel našich akvárií. Přijímají živou a mraženou potrava, spokojí se i s tabletami, prostě se vším co najdou na dně. Vzhledem k tomu, že rádi přijímají i rostlinou potravu, doporučuje se obohatit jejich jídelníček zeleninou (mrkev, hrášek, okurek apod.) nebo tabletami s přídavkem spiruliny. Nepohrdne ani uhynulou nebo handikapovanou rybičkou. V období svléekání, ale i mimo něj, je nutno dodávat speciální krmivo podporující tvorbu krunýře jako je například Hikari Tropical Shrimp Cuisine nebo Sera Shrimps natural complete apod.

Samičky jsou menší než samci a mívají výrazně menší klepeta. Jejich rozmnožování probíhá zpravidla maximálně dvakrát do roka. Pravidelná výměna vody a zvýšená teplota zhruba na 26 až 27°C je ně silným stimulem. Dospělá samice mívá až kolem 200 vajíček (záleží na její vellikosti). Samotné páření trvá až 60 minut. Po spáření se doporučuje samečka umístit do jiného akvária. Samička naklade tmavá asi 2 mm velká vajíčka v období do jednoho měsíce, které oplodní ze zásoby spermií předaných samečkem. Tato vajíčka neustále ovívá, aby jim zajistila přísun okysličené vody. Tato péče trvá asi až 4 týdny a po celou tuto dobu prakticky nežere. Malí ráčci jsou po vypuštění velicí jen pár milimetrů a prakticky bezbarví. V této době se doporučuje měnit vodu každý druhý den.
Další obrázky:
Rak floridský modrý
foto: © Vee
Rak floridský modrý
foto: © Vee
Rak floridský modrý
foto: © Vee
Rak floridský modrý
foto: © Vee
Komentáře, postřehy a fotografie návštěvníků:
sperman  (id: 13459 ) 11.4.2012 20:02
Nevíte někdo kde koupit tohoto raka? nemá někdo na prodej?
Nové komentáře mohou do atlasu ryb přidávat jen přihlášení uživatelé
Seznam    |<   <<   >>   >|  
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z