Atlas ryb - písmeno V

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky

Vrubozubec paví
- Astronotus ocellatus

Seznam    |<   <<   >>   >|  
Vrubozubec paví
Základní údaje: (id 56)
Jižní Amerika
Oblast
Amazonie, Guayana
Místo rozšíření
30 cm
Maximální dosahovaná velikost
od 22 do 25 °C
Teplota vhodná pro chov
masožravá
Potrava
od 6.5 do 7.5
Doporučený rozsah PH
agresivní
Temperament
46.00 Kč
Průměrná cena
14
Počet návštěvníků u nichž je rybička oblíbena
Bližší popis:

Tyto nenáročné ryby se často chovají v akváriu, protože jsou v mládí barevně velmi atraktivní. Brzy ale vyrostou v poměrně velké a drsné ryby. Jsou nenáročné na vodu, ale díky jejich velkému apetitu je nutno vodu často vyměňovat a dobře filtrovat. Pro chov je nutno použít opravdu veliké akvárium s dostatkem místa pro plavání. Pozor na skutečnost, že tyto ryby mají tendenci přerývat dno, takže rostliny je nutno obložit většími kameny, aby je nevyhrabaly. O jikry a plůdek se starají oba rodiče.
Další obrázky:
Vrubozubec paví
foto: © Roman
Mladý vrubozubec
Vrubozubec paví
foto: © Kati
Vrubozubec paví
foto: © milan_h
Vrubozubec paví
foto: © Česťa
Vrubozubec paví
foto: © HLAWA
Komentáře, postřehy a fotografie návštěvníků:
pepin  (id: 75   skorodvěstěpade 
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Skoropjéťo-soužití Ocelátů a Frontos 
 kategorie velká akvária, objem 474 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 5.4.2005 23:54
Zduř lidi: K těmto krásným cichlidám mohu dodat, že pokud je získáte dospělé nebo takřka dospělé, je riziko chovat u nich ještě jiné - menší rybky, protože by zcela určitě posloužily jako drahé žrádlo. Menší rybky(ale ne příliš) lze chovat ve společnosti astronotů, ale od jejich "dětství" . Na nové rybky si totiž v dospělosti nebo ještě v pubertě špatně zvykají a mají je za potravu. Dále je třeba se připravit, ikdyž je to těžké, na skutečnost, že v dospělosti skutečně ničí veškeré rostlinstvo, a mají tendenci stěhovat vybavení nádrže, ikdyž se to dá "zbrzdit" od začátku volbou teritoriálních ryb na dně nádrže (s.eupterus) nebo uprostřed (t.meeki), kteří jim nedovolí dlouho pobývat v jejich rajonu. V dobře zavedené nádrži však nějaký ten ukousnutý list nevadí. (denně sbírám z hladiny tak 5 lístků nebo jiných částí rostlin, které se rychle obnovují).

Oceláti jsou k sobě celkem snášenliví, ikdyž se to mnohdy tak nejeví ale když se škádlí-vážně si neublíží. Mají sice rány po těle nebo na tlamě, ale mají obdivuhodnou schopnost tyto rány hojit. (jde-li o rány hlubší je třeba jim pomoci přisolením vody).

Pohlaví se bohužel skutečně dá s určitostí rozpoznat až v době pohlavní vyzrálosti a v době tření.

Tyto ryby lze naučit žrát z ruky, ale je třeba se obrnit od lekavosti, neboř vrubozobcům je jedno jestli si kousnou do masa nebo do prstu. Co se týče žrádla je lépe používat krocaní srdce jelikož není tak tučné jako hovězí. Toto samozřejmě prokládat např. file apod. S oblibou však také požírají granule pro cichklidy aj. co je právě k mání. Jedním slovem žerou prostě všechno co spadne do vody včetně tablet pro býložravé ryby. Dávat si pozor je třeba na překrmení a velké kusy masa neboť jsou schopni si do huby nacpat co největší množství masa tím, že si pomáhají narážením do skla nádrže a mohou pojít na přežrání, neboť jako mnozí lidé neznají míru.

Závěrem snad ještě, že se jedná o ryby, které skutečně poznají svého chovatele resp. toho kdo jim dává žrát. Také není třeba zmatkovat, když se leknou nebo přijde někdo opravdu cizí k nádrži a nevhodně je vyleká, že dělají celkem dlouho mrtvoly. Prostě leží na dně na boku a dělaj mrtvoly. Je to docela sranda ale nevím jak to působí na jejich psychiku a tím pádem i na jejich věk apod. Každopádně se většinou takto chovají při čištění nádrže a tedy jejich přelovování do forotní nádrže. Takže hodně štěstí v chovu těhto krásných ryb a č a b a s lidičky - Pepin.
pepin  (id: 75   skorodvěstěpade 
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Skoropjéťo-soužití Ocelátů a Frontos 
 kategorie velká akvária, objem 474 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 21.4.2005 22:29
Ještě jsem zapoměl k tomu, že tyto ryby se dají i krásně "ochočit", že se nechají (vlastní zkušenost) např. při čištění i hladit pomalými pohyby po bocích, aniž by se lekali, a dokonce jsem je naučil i skákat. Nevěříte ? Tak čtěte dál :
Jednou když pršelo jsem sesbíral venku žížaly. Vybíral jsem schválně ty tmavě červené a ne zabahněné. Nejprve jsem jim dal žížaly ochutnat a když jsem vrubozobce rozžhavil, tak jsem žížaly při sundaných krycích sklech držel nad hladinou a ten největší ocellát vyskočil skutečně pro žížalu celých 20 cm !! Bohužel jsem nedomyslel jeho velikost a váhu a při dopadu jsem dostal vynadáno od chotě do blbců, neboť zeď za nádrží byla celá ohozená a to bylo nedávno po malování. Takže bacha na podobné artistické kousky, aby i nevypadl z akvárka, neboť jeho vlastní váha by mu při dopadu na zem mohla ublížit.
Také si tyto rybky skutečně svého pána, který je krmí velice dobře pamatují, neboť když někdo jiný z rodiny k nim jde naprosto stejnou cestou jako já, nic se neděje. Když však k nim jdu já, skutečně sebou začnou mrskat, vyskakovat nad hladinu až bouchají do krycího skla a prostě blbnou. To začnou dělat když mne vidí přes celý obývák a půlku kuchyně (!) takže i jistě dobře vidí. No už je to vše, takže Čabas.
Katt  (id: 732   Akvárko - 72 l 
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 15.11.2005 20:03
Ahoj pepino. Ja som si pred 5 dňami kúpila 2 Oskarov, problém je v tom, že mám 60 l akvárium a na väčšie aj tak nemám dosť miesta. Čítala som na nete, že môžu mať 20-40 cm. Dúfam, že budú mať len tých 20. Čítala som aj, že sa radi hrajú s pinpongovou loptičkou, je to pravda? Naozaj ma udivuje ich inteligencia. Také sú zlaté aj keď majú teraz len 5 cm. Podľa teba sa s nimi dá ísť aj na výstavu zvierat. Ja žijem v Komárne a tu je akurát tak 2- krát za rok nejaká tá výstava aj to len taká Komárňanská. Ach, tak sa teším, také sú chutnučké. Práve im idem dať zmrazenú papu. Tak sa majte, pa pa.
P.S.: za registráciu tutok sa neplatí, že ?
widlickarezava  (id: 888 ) 15.12.2005 16:28
čaute.Něco málo málo postřehů z chovu vrubozubce pavího.

Původně jsem měl dva asi 25cm jedince.Bohužel,strašně řádili.Rostliny jsem z akvária odstranil,stejně tam byly pro ně jen na chvíli.Vždy je zničili.Jednou jsem,naštěstí,seděl doma,ti dva opět začali bláznit,a to tak hodně,že mi rozbili jedno krycí sklo o rozměrech 40x40cm a tl. 8mm.Tak jsem jej provizorně nahradil umělohmotnou deskou a tu zatížil.Chvíli byl klid.Jednoho dne příjdu domů,v kuchyni plno vody a uprostřed ležela jedna ryba,bohužel, už nedýchala.Takže zůstala jen jedna.Mohu potvrdit,že opravdu žerou z ruky.Já jim dávám pouze mražené ančovičky.Ty jim chutnají nejvíce.Opravdu si pro ně vyskočí nad hladinu.A když je ticho,slyším jak je drtí.Teď už vlastně jen jedné.V létě jim chytám do síťky plevelné rybky,tzv. očka.Dám je do akvária a mám delší dobu klid.A taky jim moc chutnají mouchy.Ještě,když byly obě, tak odpočívaly na dně a to tak,že jedna ležela na dně na boku a druhá na ní.Akvárium mám 300 litrové,takže pro jednu rybu určitě stačí.Musím se ale poohlédnout ještě po nějaké jedné stejně velké.
rausbik  (id: 1467 ) 23.8.2006 11:55
Všechny tři albíny my do druhého dne sežrali ostatní cichlidy, kdybych si koupil větší kusy můžu je mít s ostatníma cichlidama?.?
Katt  (id: 732   Akvárko - 72 l 
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 11.9.2006 9:54
Ahoj rabusbik, no...neviem aké veľké akva máš, ale ja by som radšej chovala oskarov samotných, pochybujem, že nájdeš cichlidu, ktorá bude rásť dosť rýchlo do veľkosti asi 20-25cm...Ja mám dvoch oskarov v 60 l akva a bohate to stačí. Môžeš si k nim dokúpiť napríklad prísavníkov ( nemali by ich jesť, pretože majú ostré šupiny, aspoň mojich nejedia ) alebo thorakatum ( dosť veľké ). Oskari sú bohovské ryby, ale veľmi náročné, nie na vodu alebo krmivo ( aj keď sú dosť prieberčivé ), ale na tvoju lásku. Stačí im, keď budú vidieť, že ich máš rád, že sa im venuješ a budú šťastné. Nepotrebujú ku šťastiu ďalšiu rybu a ešte k tomu iného druhu, akurát budú nervóznejšie...
Katt  (id: 732   Akvárko - 72 l 
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 11.9.2006 9:56
A ešte niečo, ja som si v zime kúpila 2 oskarov veľkosti cca 4 cm a do jedného roka mi narástli o 15 cm...
Katt  (id: 732   Akvárko - 72 l 
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 11.9.2006 17:15
Potvory hnusné...kúpila som im do akva ako zábavku 2 zebričky po 15 sk a zjedli mi ich, ale to ešte nie je také hrozné ako to, že som kvôli riasam kúpila aj krevetu za 180 sk a oni mi ju len tak zjedli...KREVETU ! za 180 SK !
akvarystyk  (id: 2808 ) 1.10.2006 13:17
sežrala všechny menčí rybky kromně sumců
Muh  (id: 2397 ) 12.10.2006 7:57
lidičky,to si nedokážete o rybách,dřív než je koupíte něco přečíst? bylo by vám jásné,jak to dopadne...a ušetřili byste peníze i zlomená srdíčka za sežrané miláčky Kolegyně,co je chová v 60l.... Vám by se líbilo být zavřená v pokoji 2*2metry?
MM99  (id: 1083   Obývák 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 28.10.2006 14:35
Krásný,barevný,agresivni,a hlavně nenažraný ............ je potřeba opravdu velká nádrž a ještě něco pokud vyrůstají s ostatníma rybama od mala není problém ....... ale zkuste pustit do jejich teritoria nováčka a ...... vy vlastně už víte jak to dopadne že
kosáček  (id: 968 ) 17.11.2006 21:57
Neuvěřitelné! Nechápu, jak se někdo může chlubit tím, že vězní dva vrubozubce v šedesátilitrovém akváriu! Kdyby to bylo aspoň 260, tak ok, ale tohle je hrozné. To jsem ještě neslyšel! A už vůbec nechápu, že se pak diví, že mu (jí) žere jiné ryby.
Ivošek  (id: 1244   Obyčejná 127ka 
 kategorie střední akvária, objem 127 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 22.11.2006 21:52
Chudáci malí...já měl pár (samostatný pár) ve 450 l a aspoň se mi podařilo odchovávat mladé..ale pohyb měli všichni..
smooty  (id: 1407   420l z kolína 
 kategorie velká akvária, objem 420 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! začátečníkovo Paludárko 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 27.11.2006 19:10
Tak 60 litrů pro dva Oskary to je fakt žalostný a určitě tam má i nějakou tu dekoraci , filtr , drť na dno a na sto procent nejni voda až po okraj ,takže bych počítal tak s 45 až 50 litříkama.V jedné prezentaci jsem si přečetl krásnou hlášku a bohužel žalostně pravdvdivou "to je rybí alkatraz".Měli jsme 5 oskarů doma v nádrži něco kolem 400 litrů do zhruba 15 cm a pak jsme je přemístili do nádrže která měla něco kolem 1200 litrů a tam se jim opravdu dařilo.Jinak jsou to opravdu vděčné a krásné ryby,sežerou na co přijdou jak jste psali tak stěhují vše co není přichyceno nebo nad jejich sílu (jednou jsem je při čištění akva dal do 120l a aby nevyskočili dal jsem jim tam doprostřed velkej kámen asi se nudili a kámen byl jediný předmět v akva, vytíral jsem dlouho do noci a 120 litrů vody není pro parketovou podlahu to pravé ořechové)a docela s oblibou ničí topná tělesa a filtrační zařízení.
norath  (id: 3342 ) 4.12.2006 13:29
z vlastní zkušenosti můžu říct že když se chovaji oceláti s ostatníma rybama od mala,tak neni problém. měl sem 4 oceláty a 8 terčovců v 350l nádrži a v pohodě
pepin  (id: 75   skorodvěstěpade 
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Skoropjéťo-soužití Ocelátů a Frontos 
 kategorie velká akvária, objem 474 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 14.12.2006 11:29
Dával jsem toto jako příspěvek do diskuse ale mám pocit že to patří i sem jinými slovy, že je to prostě o povaze této "mírumilovné" rybičky, která se povahově neustále vyvíjí .
Tedy-Včera mi docela překvapila agresivita Vrubozobce pavího, který má tak asi 22-23 cm, který již kdysi dávno překousl dvě celkem velké ryby a to tak, že v půli naprosto čistě bez tzv. trhanců. Tenkrát jsem ho při tom neviděl a pouze jsem ho podezříval. Dnes asi po roce večer jsem slyšel z akvárka docela velký pohyb s takovým mlácením těla o předměty. Když jsem přišel tak jsem viděl že ocelátovi (Karel) kouká z huby ocasní ploutev gibbicepse, který měl tak kolem 13-14ti cm (!) Říkal jsem si to není možný aby ho takhle spolknul protože i když je Karel velký tak to přece nejde . Pak jsem teprve zjistil krutou skutečnost a to takovou že druhá - překousnutá část gibbicepse (mj. jsem ho vypiplal od malinka) zhruba tak od 3/4 je kus vedle a chudák se snaží se někde schovat před frontosama. Prostě katastrofa. Po chvilce Karel ocas s kusem těla vyplivl a začali se o něj rvát frontosy. Páč už bylo pozdě nechal jsem vylovení "zbytků" gibbicepse na druhý den-nejen že bylo pozdě ale říkal jsem si že v přírodě taky nikdo nezasahuje a že tomu tedy nechám volný průbeh jako v reálu. Druhý den jsem G. našel mezi kameny a když jsem ho chtěl odsát tak jsem zjistil že ještě žije a že se odsát nenechá. Tak nevím zda ho nemám usmrtit protože musí prožívat dost velký muka, ale na druhou stranu ve volné přírodě taky člověk nezasahuje. Tak uvidím, Pořád je tu ještě možnost že může žít dál, ikdyž bez ocasu a té zadní části těla nevím nevím . Co vy na to ?
Pepin.
maxik  (id: 3441 ) 18.12.2006 0:13
Cau lidi
mam 2 8-mesicnich ocelatov. Nedavno sa zacali dost brutalne bit a dospelo to to az to tej fazy ze si vzajomne natrhli papule. Dnes mu jeden odhryzol normalne celu tu spodnu celust vyzera to akoby mu to nekdo odrezal nozom dost hnusne. Ale co je najlepsie, ze sa furt dalej biju. Tak som ich dnes rozdelil a neviem ako dalej...dakt nevim co s nimi mam dve dost velke akvarka ale rad by som ich ma spolu :-/ V povodnom akvarku su aj ine ryby s tymi si vychadzaju zatial dobre takze asi nebude rozumne sypat tam tu sol jak pisete hore... fakt neviem co s nimi moze mi prosim nekdo poradit nerad by som o jedneho z nich dosel a rozdeleni by nemali byt predsa. Papula sa mu zahoji sama? Dal som tam hned multimedikal aby neco nechytol ale fakt nevim jak dalej. Jemu to ocividne vobec nevadi lebo sa bil aj nadalej a normalne dalej zere co vidi hmmm...

dikes za radu

martin
Spidak32  (id: 3566 ) 3.1.2007 20:26
čau jsem mezi vama nový, akvárko sice nějeký pátek mám ale pořídil jsem si oskary pár mněl jsem X krát mladý a všechny mi padly. Ať sem dělal co jsem dělal tak jsem je neudržel. Prosím radu, krmit nekrmit, sežrat nesežrat
Bigi  (id: 3564 ) 5.1.2007 13:47
Poradte mi prosim,mohou byt tyto ryby i s jinymi druhy?Jaka velikost nadrze se doporucuje a vybavit dno pouze kameny?Diky za odpoved
Karliiik  (id: 3451   BEMBA Land 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 14.1.2007 20:32
Bigi doporučil bych minimálně 200l, ryby např Kančíky, Krunýřovec... Ale pouze pokud jsou ještě malé. Pokud spolu vyrůstají vše ok, jinak je sežerou Já mám dva (25cm), kameny, filtr, umělá rostlina, několik malých rybek jako zpestření stravy...
czudko  (id: 4027 ) 15.2.2007 10:31
Mám už 3 roky 3 exempláŕe (dnes přes 20cm) a můžu říct, že jakmile dorostou do větší velikosti, je z nich celkem tank. Chce to velikou nadrž, protože jsou velmi nároční na prostor (sám mám malou 130L). Společně s nimi je v nádrži Ancistrus asi 25 cm a 2x keříčkovec a je pravda, že se celkem v pohodě snesou. Jen uklízet akvárko je potřeba velmi často, protože jsou nenažraný a z potravy, kterou jim podle rad chovatelů dělám, je akvárko celkem zabordelený (mleté hovězí srdce s filety, mrkví a bramborou). OSTATNĚ CHCI SE JICH ZBAVIT....CHCETE-LI RÁD VÁM JE DARUJI I S ANCISTRUSEM! Tel.: 608 150 158
Pipos  (id: 201 ) 15.3.2007 15:12
Musim uznat že jsou to opravdu nadherne rybky, ale přijdou mi jak pěkni zbabělci. Jak jsou s většimi rybami tak to jsou taci mali nenapadni schovani v rohu a když je dam do nadrže s menšini tak žadnou nenechaji na pokoji. Neřekli by jste co se takovemu mlaďatku vrubozubce všechno vleze do tlamy. Jak my začali řídnout razbory klinoskvrne to jsem si řikal že není možne, aby ji sežraly, jenže jsem je přistih jak jedne čouhala ploutev z pusy. Pak mi sežral i panceřnička kropenateho a mě už stačilo. Taky jsou to pěkni robustnici ryjou do všeho co se hybe. I přes ty zažitky jsou to stale pro mně nadherne ryby a těším se až ještě víc porostou
Karolina  (id: 2618 ) 20.3.2007 22:53
Moje ségra má Vrubozubce, já z nich mám docela hrůzu, když jsem viděla jak baští játra , moje závojnatka a karáscí, nejsou tak chytrý, ale jejich oďobávání mých prstů mi neublížilo. Tyhle se bojím krmit, natož tam strčit ruku.
deadlove  (id: 2758 ) 19.8.2007 23:06
Mohl by mi někdo poradit?.Doma chovám dva vrubozubce paví půl roku a doposud sem nezjístila jejich pohlaví jeden je menší, méně pestřejší, černý a hodně potrhaný od druhéhého vědšího, pestřejšího a světlejšího vrubozubce Pavího.Menší mi už hodněkrát vyskočil z akvárka a před vědším se schovává ,mám strach že mi menšího vrubozubce zabije .I když jsem je oba dva koupila stejně malé po delší době se od sebe velikostně liší.Mám tušení že v akváriu chovám dva samce s tohož jeden je dominantní a tak bych se chtěla poradit v kolika rocích dochází k pohlavní vyzrálosti u těch to ryb.Četla jsem, že se jenom v této době dá poznat pohlaví.
Dík za odpověď
Terka.Kamikadze  (id: 5480   Moje potěšení 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Ráj na zemi 
 kategorie jezírka 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Physignathus cocincinus - Dexter, Barney, Zoey a Sanny - první terárko 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 20.9.2007 20:43
Ahojky, dnes mi táta přivez Vrubozubce, pojmenovali sme ho Hitchcock...neboli Freddie...je asi 2 roky starý, velikost 20-25cm...mám 150l akvárko a v něm 4 skaláry, několik ancistrusů a jednoho Bichirka Kalamarského...mam docela obavy jak se bude snášet se skalárami, jsou už velké....ale co jsem četla tak se s ostatními druhy moc nestnáší...a taky by mě zajímalo jestli někdo máte zkušenosti se soužitím s Bichirkem...je asi 2 roky starý a má okolo 25cm, ale mam strach aby se ho nepokoušel sežrat, je to sice taky dravec...ale on ten "Hadík" zrovna moc rozumu taky nepobral....:)

btw. Zrovna ted Freddie asi hodinu dělá stojku na hlavě v rohu akvárka...když jsem ho chtěla nakrmit žížalami, jelikož je hladovej....lekl se, protože mě nezná a nějak se urazil...dělá mrtvýho brouka .)

díky za radu
swordsman  (id: 5768 ) 3.11.2007 13:56
Mám jich 5 a když jsem si je přivezl tak jsem se musel rozloučit s těmito živočišnými druhy:
Neonka Obecná 12x
Tetra Měděná 10x
Ale nijak toho nelituji, neboť jsou to ryby velice vděčné. S nimi žijí ještě dva keříčkovci, 40 asi 3cm velkých mladých pestřenců a tři ancistrusové. Žrát jim dávám 3x denně aby nějak moc neblbli a docela to funguje.
Terka.Kamikadze  (id: 5480   Moje potěšení 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Ráj na zemi 
 kategorie jezírka 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Physignathus cocincinus - Dexter, Barney, Zoey a Sanny - první terárko 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 12.11.2007 21:08
Tady je ten muj prcek .)
Terka.Kamikadze  (id: 5480   Moje potěšení 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Ráj na zemi 
 kategorie jezírka 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Physignathus cocincinus - Dexter, Barney, Zoey a Sanny - první terárko 
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 12.11.2007 21:18
Často si mě prohlíží z blízka...
Karliiik  (id: 3451   BEMBA Land 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 10.2.2008 23:27
Ahoj, nechcete někdo jednoho většího samce? je chudák sám v 300l akva... Brno. 777/867255
istanda  (id: 7115 ) 2.4.2008 20:35
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné chovat tyto rybky ve vodě teplé jen 20stupnů abych je zbytečně netrapil díky.
milan (piraně)  (id: 6847 ) 4.4.2008 17:31
noo nemužeš je chovat v 20 stupnu dej tam 23 stupnu a bude vše v poho
istanda  (id: 7115 ) 11.4.2008 22:50
vse je ok uz uspesne demolujou akvarko a co jsem nebyl schopen odlovit bylo pozreno,maj se cile k svetu ,jeste silnejsi filtraci a je to
milan (piraně)  (id: 6847 ) 30.4.2008 15:32
MOŽU TITO RYBY CHOVAT I S BOJOVNICÍ ?
Pavel7  (id: 5014 ) 1.5.2008 16:09
Cha cha, to můžeš ale asi jen 5 minut než bojovnici slupnou, každopádně jako krmivo by to pro ně byla lahůdka
sharon  (id: 1665   Aréna 
 kategorie velká akvária, objem 216 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Koktejl 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA INFERNO revival 
 kategorie velká akvária, objem 281 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! experiment 404 
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA BlackRain 
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Mad-House 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 2.5.2008 19:53
Nevěřím, že by kdokoliv mohl dlouhodobě chovat vrubozubce s "normálními" rybami. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že rozhodně není pravda, že na které ryby je zvyklý odmalička, neútočí. Postupně se pokouší sežrat veškeré obyvatelsvo akvária, záleží jen na tom, jestli mu to povede nebo jestli mu to ostatní ryby dovolí. Nevím, jestli mi to ostatní chovatelé vrubozubců potvrdí, ale můj Ozzy na rozdíl od ostatních cichlid, které jsem kdy měla, se pokouší zabít střední a větší ryby tak, že je kouše do hrdla, kdežto ostatní od kančíků až po skaláry útočí na břicho. Jinak můžu potvrdit, to co psal pepin, že ryby, které se mu částečně vlezou do tlamy, čistě překousne v půli.
istanda  (id: 7115 ) 24.5.2008 13:12
Mel jsem 4 kusy a uz mam 3 a brzo nejspis budou jen 2 bohuzel silnejsi vitezi jeste ze se ma ten nejmensi kam zasit
mari10  (id: 7868 ) 22.8.2008 23:55
měli jsme 2ks asi po 25cm.děti jim nosili žížali a žrali z ruky.zásadně velkou nádrž a když jiný ryby tak od malička.mimochodem jednou jsem slyšel v akv.křupnutí tak jsem je sledoval a normálně polkli šneka v průměru 4cm v celku a tlakem ho křupli ulitu vyplivli docela zábava pak jsem jim je nosil.Lidi si dost často koupí mladý jen kvuli vzhledu a pak koukaj
Kaštan  (id: 3581 ) 6.2.2009 14:23
Vrubozubců mám 6,ale můžu říct že to jsou klidné ryby,mám je ve společném akváriu,a nemohu si na ně stežovat.
speedy4  (id: 8853   televize 
 kategorie velká akvária, objem 270 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 7.2.2009 9:52
je to ryba spíš na pekáč než do akvárka strašně kálejí sežerou na co příjdou došlo to tak daleko že jsem jim dával drápatky
sury.marek  (id: 6063   markovy rybičky 
 kategorie velká akvária, objem 230 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! markovi vrubozubci 
 kategorie velká akvária, objem 297 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 26.3.2009 22:34
Zdravím ! Mám v akva 2 vrubouny velké asi 22 cm a s nimi i 1 akaru potoční velkou asi 20 cm. A mužu vám říct že akara dává vrubounum pěkně zabrat, vrubozubci si ani neškrtnou, akara je prostě pánem celého akvária. Tak nevím , hodně lidí říká že vrubozubci jsou dominantní ryby ale u mě to vubec neplatí.
hanyking  (id: 9868 ) 3.9.2009 0:33
Dělám aqa 1200 litrů a chci do něj jen několik velkých ryb. Čtu si o vrubozubcích a úplně jsem se do nich zbláznil. Dám jich tam 4-6. Přírodní zbarvení. Chci aby mi co nejdříve vyrostli do 30 cm. Zajímá mě kolik vrubozubec vůbec dorůstá v optimálních podmínkách? Za jak dlouho dorostou 30 cm? A dočetl jsem se, že můžou dorůst i 40 cm. Je to reálné? Mám foto vrub. s arowanou. Arowanu chci také chovat ale to zvažuji. Aqa bude 175x85x85 a to se mi zdá pro arowanu a 6 vrubozubců natěsno. Jinak tam bude přepadový filtr 100l a žádné rostliny. Jen několik valounů.
hanyking  (id: 9868 ) 3.9.2009 0:40
Přidávám další fotku. Přírodní jsou ale nejhezčí
vokurka  (id: 4850   hlubina 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 13.10.2009 11:38
vrubozubce mam spolecne s kancikama a ruznymy druhy malych rybek a nemuzu rict ze jsou agresivni.uz je mam spolecne takhle rok a zadnej ubytek rybek.
LukynoSvoboda  (id: 10499 ) 6.6.2010 13:01
Ja mam 3 ocelaty přirodní barvy koupil jsem je před 7 mesíci meli 8cm tet mají 23-25cm.S ostatními rybkamy vychazí az na to že sežerou všechno krmení.Však se koukni na Amerycke jezero(velka akva)
Honzales  (id: 11790 ) 26.12.2010 11:42
ja mam vrubozubce 20cm s velkyma krunyrovcema s malym ancitrusem,pak kerickovcem a pancernikem a vse je v pohode jen kdyz se krmi vsechny vyzene.akvarko je bez kytek i umelych.ty taky oziral.
dorry  (id: 12942 ) 26.11.2011 19:08
Nechcete nekdo mladatka vrubozubcu?
dr. Solfernus  (id: 13097 ) 10.1.2012 9:35
Přidám taky nějaký postřeh, mám dva oceláty s jedním keříčkovcem, ale není to úplně ideální. Ten keříčkovec jim většinou přes noc okusuje ploutve. Jak někdo psal že hltá, nekouše, to je pravda, ale jakmile chytne kus ploutve tak sebou škubne a kousek utrhne nebo natrhne. Měl jsem je zvlášť a po celou dobu měli oceláti ploutve bez škrábance, teď jsem jedno akvárko rušil tak jsou spolu. Uvidíme jak to bude pokračovat, mám rád v nádrži klid a mír..
Milan1  (id: 11981   Platinárium 240L 
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 11.9.2012 18:36
Zdravím akvaristé,hodně se mě líbí Vrubozubec paví,boužel mám k dispozici jen 200l akva,ostatní jsou obsazené mohl bych teda chovat jedince ve dvoustovce,a náký ancáky?díky za info Milan
jendaingrid  (id: 13961 ) 15.2.2013 22:26
podle mne si myslim ze klidne oni vsecky rikaj ze je to male akva ale ja je mam taky us 4 roky ve 2stovce a maj kolem 25cm a dari se jim krasne a ktomu tam mam asi 20 malich kanciku ctirpruhych takze v poho at se ti dari
honza1977  (id: 14512 ) 8.10.2013 2:14
ahoj,mam vrubozubce ted se nejako perouprejde je todekuji za radu
JakubPekelnik12  (id: 14819 ) 20.3.2014 19:52
Potřebuju poradit dnes jsem si klupil dva vrubozubce a jsou pořád na dně na boku nevím čím to je
jenicek78  (id: 14899 ) 18.5.2014 19:43
To je u nich normální mě se válí po dně po dně, když jsou nacpaný.Nebo i přes den si dají pauzu lehnou si-asi je už nebaví plavat .
Pek  (id: 14783   Amazonie volně 
 kategorie velká akvária, objem 418 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 9.9.2014 9:38
Zdravím, kdo by měl zájem, mám dva exempláře, přenechám za odvoz. Více infa u mne v prezentaci :http://www.akvarko.cz/akvarium.php?nadrz=8765
davidnadrchal  (id: 15521 ) 12.1.2016 9:52
Nevite, jestli likviduje rostliny a ničí dekorace, i když je chován sám ve společnosti jiných ryb? Byl bych nerad aby mi roztrhal moje krásně rozrostlé plavínovce. Taky se bojím o nožovku. Je docela plachá. Byl bych nerad aby byla ve stresu, protože je to úžasná ryba, která se mazli jako kočka. Jinak by byl ve společnosti 6 ks Chalceu a velkého krunýřovce.
Zbyno  (id: 15600 ) 20.3.2016 18:47
Ahojte, prepáčte za otázku, len sa chcem spýtať, kedže som vyššie videl foto ocelátov so skalármi, či je to možné a či ich postupom času nebudú napádať, kúpil som 6 kusov, kôli selekciii, akva mám 500 litrové 150 cm dlhé, ale mám tam tri páry skalárov amazonských, o ktorých by som nerád prišiel, vopred ďakujem za odpovede :)
Nové komentáře mohou do atlasu ryb přidávat jen přihlášení uživatelé
Seznam    |<   <<   >>   >|  
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z