Diskuse  (1. strana z 1)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy pro téma (id 7633):
zkalení očí terčovců
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
zkalení očí terčovců  (Odpověď pro: jakil  Zobrazit původní příspěvek )
10.11.2010 21:00
Johny 13   (id: 5343 )
[Odpovědět]
Ako že neodpovedá reakcii ryby. Keby si to čítal ďalej trochu pozornejšie...
Tak ešte raz. Na začiatku sa ti držal pri dne a nebol aktívny. To znamená problém. Keďže má ryba v konečnom dôsledku zakalené oči, tak ide s najväčšou pravdepodobnosťou o napadnutie motolicou.
Čo sa dialo pred zakalením očí je tam napísané:...Cerkárie ve vodě aktivně vyhledávají druhého mezihostitele, kterým jsou ryby. Pronikají přes kůži a žaberní lístky do organismu a krevním řečištěm se dostávají do oční čočky,...Migrující cerkarie poškozují i cévy a vnitřní orgány napadených ryb.

Keď sa cerkárie dostanú do oka za nejaký čas do oka:
...krevním řečiště se dostávají do oční čočky,kde se dále vyvíjejí v metacerkárie o velikosti 0,4-0,5mm. Poškození ryb tímto parazitem je vyvoláno jednak cerkariemi, které pronikají přes kůži a žábry do organismu, jednak, a to především, metacekáriemi lokalizovaných v oční čočce...
...Metacerkárie, které se lokalizují v oční čočce, poškozují její tkáň. Při masivních infekcích kolem 60-100ks se čočka mléčně zakaluje, je neprůhledná, často kalcifikovaná a nemocné ryby oslepnou. Někdy může dojít až k prasknutí čočky, k poruše rohovky a k vypadnutí čočky z očního bulbu...
Čo ti nie je jasné?
Porušenie plutiev bude "len" bakteriálna infekcia, ktorá sa často vyskytuje pri väčšine chorôb. Najprv treba zlikvidovať parazita, o plutvy sa postaráš neskôr.
Možno ti niekto poradí lepšie.
zkalení očí terčovců  (Odpověď pro: jakil  Zobrazit původní příspěvek )
10.11.2010 20:03
miro m   (id: 10797   moje tercovce  
 kategorie velká akvária, objem 487 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  moje tercovce2  
 kategorie velká akvária, objem 770 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  )
[Odpovědět]
ahoj.urcite tam mas nejake bakt.ochorenie.johny ti ten entizol radi dobre.ryby vzdy stmavnu ked im nieco je.inak nemas nizsiu teplotu?
zkalení očí terčovců  (Odpověď pro: Johny 13  Zobrazit původní příspěvek )
10.11.2010 17:44
jakil   (id: 11611 )
[Odpovědět]
ahoj,díky za radu,ale nemyslím,že to odpovídá reakci u ryby.Se zákalem ztratila vybarvení a má porušené linie ploutví.Navíc to zakalení vzniklo během pár dnů už v době ,kdy se ryba držela spíše při dnu a nebyla příliš aktivní.Díky za tip.
Partner rubriky
Partner rubriky
zkalení očí terčovců  (Odpověď pro: jakil  Zobrazit původní příspěvek )
10.11.2010 15:10
Johny 13   (id: 5343 )
[Odpovědět]
Ja by som to tipol na diplostomózu, ktorú spôsobujú metacerkárie motolice.
Mal som to u skalára. Mal mliečne zakalené oko, ktorého šošovka vystupovala, bol apatický, stmavnutý, nežral. Liečil som entizolom, ktorý som rozdrvený aplikoval do vody. Do desať dní sa oko vyčistilo a ryba bola v poriadku.
Čítaj ďalej čo píšu múdre knihy:

TREMATODÓZY. (MOTOLICE)
Trematodózy jsou infekční nemoci vyvolané zástupci helmintů patřících do třídy Trematoda (motolice). Existuje mnoho druhů motolic, z hlediska nemocí ryb jsou však významné jen některé. V našich podmínkách jsou u chovných ryb zvlášť závažné motolice vyvolávající sanguinikolózu a diplostomózu.
Méně časté jsou motolice způsobující postodiplostomózu, metagonimózu a střevní motolice. Většina pohlavně dospělých motolic má ploché listovité tělo dosahující velikosti několika milimetrů, ojediněle 1 až 2cm. Některé druhy dosahují délky pouze do 1mm. Motolice mají ústní a břišní přísavku, u motolic cizopasnících v krevním oběhu přísavky zcela chybějí. V rybách cizopasí buď jako dospělí paraziti, nebo jako larvální stádia(metacerkárie). Mají složitý vývojový cyklus, u převážné většiny druhů motolic vyžadují dva mezihostitele. Protože vývojový cyklus je u většiny druhů podobný, jsou zásady terapie a prevence všech těchto trematodóz v podstatě shodné.

DIPLOSTOMÓZA.
Je to velmi časté onemocnění oční čočky mnoha druhu ryb. Největší potíže způsobuje hlavně u juvilejních stádii ryb.
Původci onemocnění: Metacerkárie motolice oční Diplostomum spathaceum a dalších druhů rodu Diplostomum. Definitivním hostitelem tohoto parazita jsou rybožraví ptáci! S jejichž výkaly se vajíčka motolic dostávají do vody. Z nich se líhnou obrvené larvy(miracidia), které vnikají do prvního mezihostitele. Cerkárie ve vodě aktivně vyhledávají druhého mezihostitele,kterým jsou ryby. Pronikají přes kůži a žaberní lístky do organismu a krevním řečiště se dostávají do oční čočky, kde se dále vyvíjejí v metacerkárie o velikosti 0,4-0,5mm. Poškození ryb tímto parazitem je vyvoláno jednak cerkariemi, které pronikají přes kůži a žábry do organismu, jednak, a to především, metacekáriemi lokalizovaných v oční čočce. Na místech pronikání cerkárií u plůdku dochází k lokálnímu zčervenání kůže nebo drobným krváceninám na žábrách. Migrující cerkarie poškozují i cévy a vnitřní orgány napadených ryb. Metacerkárie, které se lokalizují v oční čočce, poškozují její tkáň. Při masivních infekcích kolem 60-100ks se čočka mléčně zakaluje, je neprůhledná, často kalcifikovaná a nemocné ryby oslepnou. Někdy může dojít až k prasknutí čočky, k poruše rohovky a k vypadnutí čočky z očního bulbu.
Příznaky onemocnění: Objevují se u plůdku v důsledku pronikání velkého počtu cerkárií a jejich migrace v těle. Plůdek bývá neklidný, patrné jsou změny na kůži a žábrách. K úhynu ryb většinou nedochází, pouze u malého plůdku při masivních infekcích. Při metacerkarióze oční čočky bývají příznaky nevýrazné. Zjišťuje se poškození zraku, tmavé zbarvení silně napadených ryb. Čočka je mléčně zakalená, ve výjimečných případech lze pozorovat i poškození očního bulbu a vypadnutí čočky. Slepé ryby přestávají přijímat potravu, zaostávají v růstu zdržují se většinou u hladiny.
zkalení očí terčovců - nové téma
10.11.2010 13:52
jakil   (id: 11611 )
[Odpovědět]
ahoj ve spolek,můžete mi někdo poradit ohledně terčovců?V nádrži zhruba 400 litrů jich mám několik.Ale pouze jednomu se nejprve zakalilo jedno a následně i druhé.Navíc zcela ztmavl a přišel o svou původně modravou barvu.Je apatický a tráví většinu času u dna.
Co se týká prostředí-tak dusičnany,tvrdost vody je v normě.Voda není zkalená.Předem děkuji
za pomoc.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|