Atlas ryb - úvod

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky
Na těchto stránkách naleznete atlas akvarijních rybiček. U každé rybičky jsou uvedeny základní údaje, její bližší popis a fotografie.
V současné době je v atlasu akvarijních ryb evidováno 442 druhů.

Pokud hledáte ryby dle konkrétních parametrů můžete využít vyhledávání.

Ryby jsou zařazeny do jednotlivých sekcí dle počátečního písmene českých názvů.
Ryby v atlasu můžete řadit také podle jejich latinských názvů.
Pokud narazíte na nějakou nepřesnost, dejte nám vědět. U spousty ryb se totiž informace, které jsou o nich uváděné v literatuře i na jiných webových stránkách, natolik liší, že je těžké se v nich orientovat. I když jsme se snažili případné nepřesnosti odstranit, ne vždy se nám to muselo podařit. Takže pokud budete mít nějaké výhrady nebo připomínky napište nám to prosím. Stejně tak Vám budeme vděční, pokud nám pošlete zdařilou fotografii nějaké rybičky, kterou jste sami pořídili a kterou bychom mohli zařadit do atlasu, a to v minimálním rozlišení 640x480 bodů.
Upozornění:
Fotografie zobrazované v rámci tohoto atlasu akvarijních ryb jsou chráněny autorským zákonem a nelze je tedy používat bez písemného souhlasu autora. Vlastní fotografie byly ve většině případů pořízeny tvůrci těchto stránek a v některých případech registrovanými návštěvníky.
Pokud znáte jen část českého nebo latinského názvu, můžete zkusit pro vyhledání rybičky použít následující políčko:

- hledaná část názvu rybičky:
 (lze jen část českého nebo latinského názvu)
Poslední přírůstky do atlasu akvarijních rybiček:
Posledních 5 komentářů či postřehů návštěvníků k jednotlivým rybám:
Bojovnice pestrá - lizatko82  (id: 15777 )
2.1.2017 14:30
Dobrý den, mám samečka a samičku, a před týdnem došlo ke tření. Zajímalo by mě, kdy je samička zase schopná tření, jak často může může mít mladé. Děkuji
Duhovka lososová (gavúnek) - kaja185  (id: 15774 )
1.1.2017 12:49
Gavúnek lososoví je jednoznačně moje nejoblíbenější ryba! Podle mých zkušeností, vydrží dlouho a snese se s každou rybou! Vřele doporučuji!
Pestřenec červený - kaja185  (id: 15774 )
1.1.2017 12:39
1. Sameček, 2. Samička
Pestřenec červený - kaja185  (id: 15774 )
1.1.2017 12:38
Dobrý den, máme 100-litrové akvárium. Nedávno jsme akvárium kompletně přestavěli, a dokoupili rybičky, podle rad zkušeného chovatele. Teď zde plave 1 Black Molla (druhá zemřela ), 5 Tater krvavých, 2 parmičky černopruhé, 1 parmička čtyřpruhá (která podle našich zkušeností velmi doráží na ostatní ryby!), 1 Gavůnek lososový (ke kterému nemůžeme sehnat samičku, jinak určitě skvělá ryba!), 2 ancistrusové a 3 čichavci. Myslím že máme v akváriu rybiček až moc, ale chovatel řekl že tyto druhy se spolu snesou bez problémů.Před cca 5 lety jsme si koupili samičku a samečka. Bez problémů se vytřeli, ale oba později zemřeli. Úspěšně se nám podařilo odchovat jen 2 samečky (s rozmnožováním nemáme moc zkušeností!). Nyní jsme chtěli k samečkům dokoupit samičky. Poradily jsme se, se zkušeným chovatelem, a ten nám prodal (asi!) samičku. Ale jen jednu! Když jsme ji dali do akvária, nějaký čas se zdržovala v rohu u hladiny. Když to vypadalo že se zabydluje, začala trochu dorážet na oba samečky. Následně jeden z nich zemřel . Zbylý sameček teď ztratil barvu, plave v rohu u hladiny, a myslím, že se mi stýská po jeho druhovi. Samička si bez problémů plave v akváriu. Prosím o pomoc. Nevím co mám dělat abych zachránila aspoň toho jednoho .
1. Obrázek sameček
2. Obrázek samička
3. Obrázek naše akvárium
Čichavec zakrslý - TheHonca  (id: 15763 )
15.12.2016 13:33
Dobrý den, zakládám si nové akvárium o 54l a rád bych se zeptal, kolik čichavců a v jakém poměru pohlaví byste mi doporučili? Mám v plánu osadit akvárium jen čichavcema případně k nim neonkama a pak přidat skupinku 4 pancéřníčku s 2 ancistrusama. Za veškeré zkušenosti budu velice vděčný.
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z