Atlas ryb - úvod

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky
Na těchto stránkách naleznete atlas akvarijních rybiček. U každé rybičky jsou uvedeny základní údaje, její bližší popis a fotografie.
V současné době je v atlasu akvarijních ryb evidováno 441 druhů.

Pokud hledáte ryby dle konkrétních parametrů můžete využít vyhledávání.

Ryby jsou zařazeny do jednotlivých sekcí dle počátečního písmene českých názvů.
Ryby v atlasu můžete řadit také podle jejich latinských názvů.
Pokud narazíte na nějakou nepřesnost, dejte nám vědět. U spousty ryb se totiž informace, které jsou o nich uváděné v literatuře i na jiných webových stránkách, natolik liší, že je těžké se v nich orientovat. I když jsme se snažili případné nepřesnosti odstranit, ne vždy se nám to muselo podařit. Takže pokud budete mít nějaké výhrady nebo připomínky napište nám to prosím. Stejně tak Vám budeme vděční, pokud nám pošlete zdařilou fotografii nějaké rybičky, kterou jste sami pořídili a kterou bychom mohli zařadit do atlasu, a to v minimálním rozlišení 640x480 bodů.
Upozornění:
Fotografie zobrazované v rámci tohoto atlasu akvarijních ryb jsou chráněny autorským zákonem a nelze je tedy používat bez písemného souhlasu autora. Vlastní fotografie byly ve většině případů pořízeny tvůrci těchto stránek a v některých případech registrovanými návštěvníky.
Pokud znáte jen část českého nebo latinského názvu, můžete zkusit pro vyhledání rybičky použít následující políčko:

- hledaná část názvu rybičky:
 (lze jen část českého nebo latinského názvu)
Poslední přírůstky do atlasu akvarijních rybiček:
Posledních 5 komentářů či postřehů návštěvníků k jednotlivým rybám:
Krunýřovec mnohoostný - Peca77  (id: 14723   Můj kousek podvodního světa.  
 kategorie střední akvária, objem 80 litrů  )
18.7.2014 11:04
Tak se musím Ancistrusům omluvit, neonky mi likviduje Skalár, už je pryč sičák jeden. Přísavky, nebo také tanky jak jim doma říkáme, jsou v tom nevině a už ujsou zase zpět v akváriu.
Krunýřovec mnohoostný - Peca77  (id: 14723   Můj kousek podvodního světa.  
 kategorie střední akvária, objem 80 litrů  )
17.7.2014 11:30
Tak Ancistrusáky jsem odlovil a neonky přestaly mizet, hm hm hm, bíložravec jeden.
Krunýřovec mnohoostný - Peca77  (id: 14723   Můj kousek podvodního světa.  
 kategorie střední akvária, objem 80 litrů  )
16.7.2014 9:11
Chtěl jsem se zeptat, mám párek Ancistrusů ve společenském akvárku a každou noc mi zmizí pár neonek. Ráno třeba najdu půlku neonky u dna. Je možné že je likvidují právě ancistrusáci a pokud ano, jde tomu nejak zabránit, nebo se jich musím zbavit? Děkuji
Pestřenec červený - borat  (id: 14943 )
4.7.2014 17:33
Takže bez jakéhokoliv komentáře na mojí poptávku po rozmnožování jsem na svoji pěst dal do 20L akvárka trio pestřenců (2y samce a 1x samici)dal bych to i naopak bohužel toto byla jediná samička která byla připravená na tření a neměla partnera.Ve středu 3.7 2014 jsem dal pouze velkého samce a samici.Samice se ihned zabydlela a hledala potravu,sameček se pár hodin bál vylézt ale už je v pohodě narozdíl od předešlého páru kteří vylezly zřídka kdy z třecí jeskyně.No a dnes 4.7 2014 jsem umístil toho druhého mohutného samce který je stéle napadán samce předešlým.nuže chtěl jsem se vás zeptat jestli alespon jeden z nich si tu samici vybere.A pokud ano tak jestli se vytřou a za jak dlouho to tření nastane.Ta odpovědi předem děkuji. Borat
Pestřenec červený - borat  (id: 14943 )
26.6.2014 15:41
Dobrý den,zhruba před 3 měsíci jsem si koupil 6x pestřence červeného (4x samec,2x samice).Všichni samci jsou už pohlavně zralí ale samice ne,tak jsem dokoupil jednu zralou a zaplněnou jikrami (mám ji zhruba měsíc)a stále se mi nevytvořil pár (při tom se nová samice před samci předvádí v plné své kráse a pořád nic),a tak bych chtěl poradit jak je mám spárovat (když to neudělají sami ,nechci je párovat s donucením,to by mě ani ve snu nenapadlo)
Již delší dobu přemýšlím o tom že bych dal největšího samce a tu novou samici do 25L akva a pokud by se do cca 14 dnů nespárovali tab bych samce vyměnil.
Chtěl bych vás poprosit o odpovědi co nejdříve,hlavně od vás pane Romane,připadáte mi velmi zkušený v akvaristice.
Za odpovědi předem děkuji. Borat
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z