Atlas ryb - úvod

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky
Na těchto stránkách naleznete atlas akvarijních rybiček. U každé rybičky jsou uvedeny základní údaje, její bližší popis a fotografie.
V současné době je v atlasu akvarijních ryb evidováno 441 druhů.

Pokud hledáte ryby dle konkrétních parametrů můžete využít vyhledávání.

Ryby jsou zařazeny do jednotlivých sekcí dle počátečního písmene českých názvů.
Ryby v atlasu můžete řadit také podle jejich latinských názvů.
Pokud narazíte na nějakou nepřesnost, dejte nám vědět. U spousty ryb se totiž informace, které jsou o nich uváděné v literatuře i na jiných webových stránkách, natolik liší, že je těžké se v nich orientovat. I když jsme se snažili případné nepřesnosti odstranit, ne vždy se nám to muselo podařit. Takže pokud budete mít nějaké výhrady nebo připomínky napište nám to prosím. Stejně tak Vám budeme vděční, pokud nám pošlete zdařilou fotografii nějaké rybičky, kterou jste sami pořídili a kterou bychom mohli zařadit do atlasu, a to v minimálním rozlišení 640x480 bodů.
Upozornění:
Fotografie zobrazované v rámci tohoto atlasu akvarijních ryb jsou chráněny autorským zákonem a nelze je tedy používat bez písemného souhlasu autora. Vlastní fotografie byly ve většině případů pořízeny tvůrci těchto stránek a v některých případech registrovanými návštěvníky.
Pokud znáte jen část českého nebo latinského názvu, můžete zkusit pro vyhledání rybičky použít následující políčko:

- hledaná část názvu rybičky:
 (lze jen část českého nebo latinského názvu)
Poslední přírůstky do atlasu akvarijních rybiček:
Posledních 5 komentářů či postřehů návštěvníků k jednotlivým rybám:
Mřenka nádherná - LU2  (id: 9684   Naše společná placka  
 kategorie velká akvária, objem 198 litrů  Pokusné .  
 kategorie malá akvária, objem 57 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  KOI JEZÍRKO  
 kategorie jezírka 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
27.3.2015 11:35
Naprosto chování v popisu nesedí mám 2 neustále jsou v pohybu a někde šmejdí ve vodním sloupci dno je vůbec nezajímá ještě nikdy nebyli schované . Bohužel jsou to abnormálně chytré ryby neustále provokují ostatní dokud nevyplivnou potravu a zeberou ji (nitěnky). A mají obrovský apetyt nažerou se k prasknutí asi půjdou pryč. Ps.do menšího AQ jak 200 l bych je nedával .
Kančík managujský - honzíček  (id: 12120 )
25.3.2015 19:26
Dobry vecer, mel bych zajem o tuhle krasnou rybu, kdo by mel mlade, nebo dospele ryby na prodej tak se mi ozvete na email honax1@seznam.cz Dekuji
Kančík šikmopruhý - karlospajdos  (id: 12706 )
11.3.2015 12:22
Měl jsem asi 4 tyto ryby,ale přežila jen jedna. Nevím jak se pozná samec a samice, ale z malé rybky mi vyrostlo hrozné monstrum (Už má cca 20cm). Vytahuje mi rostliny z písku a nejhorší je že žere menší rybky. Včera jsem si donesl neonky a paví očka, a za 5 min byla jedna neonka pryč, tak že jí na 99% sežrala. Tak že šla z akvárka a mám jí samostatně. Před tím sežrala celé osazenstvo akvária :D A to jí krmím i 2-3x/den. Tato ryba se opravdu nehodí ke klasickým malým rybkám.
Tlamovec čelnatý - svanda.o@seznam  (id: 15239 )
2.3.2015 10:40
Dobrý den, mám v novém bytě poděděné akvárium. Řekl bych, že rozměry budou něco okolo 180x60x80 (ještě přeměřím). Jsou v něm i ryby. Nevyznám se v nich, ale je tam sumeček a pár ryb, řekl bych cichlidy - Cyphotilapia frontosa z jezera Tanganika, co jsem četl, velice zajímavé specifické ryby. V případě, že by o ně měl někdo zájem, klidně i s akváriem, neváhejte mne kontaktovat na e-mail či tel.číslo. Akvárium je i s filtrací.
Akara zlatá - sharka84  (id: 15211 )
12.2.2015 20:19
zdravím, líbí se mi tato rybka, máte prosím někdo s ní nějaké zkušenosti? Schovává se hodně, když je plachá? Prosím o jakékoli info, díky
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z