Atlas ryb - úvod

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky
Na těchto stránkách naleznete atlas akvarijních rybiček. U každé rybičky jsou uvedeny základní údaje, její bližší popis a fotografie.
V současné době je v atlasu akvarijních ryb evidováno 441 druhů.

Pokud hledáte ryby dle konkrétních parametrů můžete využít vyhledávání.

Ryby jsou zařazeny do jednotlivých sekcí dle počátečního písmene českých názvů.
Ryby v atlasu můžete řadit také podle jejich latinských názvů.
Pokud narazíte na nějakou nepřesnost, dejte nám vědět. U spousty ryb se totiž informace, které jsou o nich uváděné v literatuře i na jiných webových stránkách, natolik liší, že je těžké se v nich orientovat. I když jsme se snažili případné nepřesnosti odstranit, ne vždy se nám to muselo podařit. Takže pokud budete mít nějaké výhrady nebo připomínky napište nám to prosím. Stejně tak Vám budeme vděční, pokud nám pošlete zdařilou fotografii nějaké rybičky, kterou jste sami pořídili a kterou bychom mohli zařadit do atlasu, a to v minimálním rozlišení 640x480 bodů.
Upozornění:
Fotografie zobrazované v rámci tohoto atlasu akvarijních ryb jsou chráněny autorským zákonem a nelze je tedy používat bez písemného souhlasu autora. Vlastní fotografie byly ve většině případů pořízeny tvůrci těchto stránek a v některých případech registrovanými návštěvníky.
Pokud znáte jen část českého nebo latinského názvu, můžete zkusit pro vyhledání rybičky použít následující políčko:

- hledaná část názvu rybičky:
 (lze jen část českého nebo latinského názvu)
Poslední přírůstky do atlasu akvarijních rybiček:
Posledních 5 komentářů či postřehů návštěvníků k jednotlivým rybám:
29.10.2014 18:54
Mám ji 3 dny byla krásně čilá, ale nějak nechce přijímat potravu, klaní se bokem. Sem tam začíná sosat vodu a nějak se nastartuje, ale zas znovu usíná. je ve společné nádrži s živorodkami 600 litrů. Před lety jsem ji taky měli a umřela plave hlavou hore a dole až pojde. Tak nevim.
Neonka obecná - wikky  (id: 15047 )
25.10.2014 17:42
Dnes jsem si měnila celé akvárium. Koupila jsem se velmi jemný růžový písek. Asi tři hodiny po té, co jsem dala neonky do akvária jsem si všimla, že mi všechny neonky umírají. Protože mají naspodu průhledná bříška, všimla jsem si, že tam mají snědený tento růžový písek, který asi považovaly za žrádlo, protože přesně takovýma, sice červenýma kuličkama, je běžně krmím :( Nevím teď jak dál pokračovat. Zda si pořídit nové rybičky a doufat, že ten písek žrat nebudou nebo opět velmi náročně písek v akrárku vyměnit za hrubější štěrk.
Kančík příčnopruhý - Matios149  (id: 15042 )
21.10.2014 14:45
Dobrý den, mám pár kančíků a oni mají na břiše takové krátké červené věci(připomíná mi to žížalu). Sice se to nehýbe, ale chtěl bych se zeptat jestli to není parazit. Děkuji za odpověď.
Závojnatka - nutrie  (id: 15028 )
1.10.2014 19:36
Na tuhle stránku jsem si přišla pro radu proč je moje závojnatka věčně zarytá čumákem na dně a nehýbe se, jediné na co mi jste všichni schopni odpovědět, a nejen mě, je proč není vhodná gule!
Betty nebo tak nějak se jmenovala se ptala proč jedna její rybka neustále plave dokola akvárka zatímco ta druhá je zapíchlá na dně nehýbe se a má bříško jak těhotná, ale odpovědi se jí nedostalo pouze to, že má blbé akvárko ve tvaru koule, díky tomu jste nepohli ani jí ani mě. Takže děkuju!
Tetra citrónová - gyrol  (id: 14116   Vítkova akvazahrádka  
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů  Vítkova akvazahrada  
 kategorie velká akvária, objem 672 litrů  )
23.9.2014 12:25
Moc krásné a ne moc náročné tetry. Dokonce se mi vytřely v akváriu , nyní tak mám 12ks. Doporučuji je všem
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z