Atlas ryb - úvod

Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z  
Řazeno dle českých názvů, změnit řazení na: latinsky
Na těchto stránkách naleznete atlas akvarijních rybiček. U každé rybičky jsou uvedeny základní údaje, její bližší popis a fotografie.
V současné době je v atlasu akvarijních ryb evidováno 442 druhů.

Pokud hledáte ryby dle konkrétních parametrů můžete využít vyhledávání.

Ryby jsou zařazeny do jednotlivých sekcí dle počátečního písmene českých názvů.
Ryby v atlasu můžete řadit také podle jejich latinských názvů.
Pokud narazíte na nějakou nepřesnost, dejte nám vědět. U spousty ryb se totiž informace, které jsou o nich uváděné v literatuře i na jiných webových stránkách, natolik liší, že je těžké se v nich orientovat. I když jsme se snažili případné nepřesnosti odstranit, ne vždy se nám to muselo podařit. Takže pokud budete mít nějaké výhrady nebo připomínky napište nám to prosím. Stejně tak Vám budeme vděční, pokud nám pošlete zdařilou fotografii nějaké rybičky, kterou jste sami pořídili a kterou bychom mohli zařadit do atlasu, a to v minimálním rozlišení 640x480 bodů.
Upozornění:
Fotografie zobrazované v rámci tohoto atlasu akvarijních ryb jsou chráněny autorským zákonem a nelze je tedy používat bez písemného souhlasu autora. Vlastní fotografie byly ve většině případů pořízeny tvůrci těchto stránek a v některých případech registrovanými návštěvníky.
Pokud znáte jen část českého nebo latinského názvu, můžete zkusit pro vyhledání rybičky použít následující políčko:

- hledaná část názvu rybičky:
 (lze jen část českého nebo latinského názvu)
Poslední přírůstky do atlasu akvarijních rybiček:
Posledních 5 komentářů či postřehů návštěvníků k jednotlivým rybám:
Liposarcus pardálí - Sherab  (id: 15590 )
4.6.2016 11:47
Před rozkliknutím rybky je uvedena max. velikost 5cm .
Kardinálka čínská - Sherab  (id: 15590 )
4.6.2016 11:40
Zdravím, v úvodu - před rozkliknutím této rybky je uvedena maximální velikost 20 cm xD. Když se pak rozklikne, tak už je tam správně 4 cm .
Živorodka duhová - kamvrat  (id: 15656 )
19.5.2016 9:23
Potřebuji poradit,pořídili jsme synovi akvárium ,má 100 litrové a některá z ryb nám soustavně jednu živorodku duhovou okusuje,už nemá půl ploutve na ocasu...mám obavy,že začíná okusovat ocas i tetrám křivopruhým...můžete mi poradit.Máme 2 živorodky silver, 8 razbor klínoskvrnných, 4x parmička sachsova, 4x tetra křivopruhá, 4x živorodka pruhová a 1x skaláru amazonskou koi...Kupovali jsme všechny ryby naráz do zajetého akvária. Prodavačka říkala,že mohou být pohromadě. Krmíme ráno i večer....Poraďte.
Parmička purpurová - froda  (id: 15608 )
30.3.2016 16:36
K těmhle nádhernejm rybkám sem přišel omylem, původně jsem si do svého prvního akvárka pořídil 5ks čtyřpruhých, ale doma jsem si všiml, že ta jedna rybka je prostě jiná a neplave v hejnu. Jako akvarista amatér jsem dlouho studoval jestli je to normální, ale pak jsem oběvil obrázky purpurek a bylo jasno, takže když se první rybky zabydleli dokoupil sem 3 purpurové abych měl oba druhy po 4 kusech, ale nedělalo to dobrotu okusovaly se mezi sebou a dobírali si i neonky takže sem zase studoval co s tím a našel jsem postřeh, že aby se parmičky uklidnili tak jich musí být aspoň 8ks v hejnu takže jsem dokoupil ke každému druhu po 4ks a opravdu do týdne byl klid a oba druhy žijou v míru s ostatníma v akvarku. navíc samečci purpurek když zčernaj jsou fakt boží , ale pořád jsem nepřišl na to proč jsou chvilku černo červení a chvilku světlounký jak samice, přikládám to tomu, že maj radost když du krmit
Cichlida Dickfeldova - Shark-cz  (id: 1604   Shark - Malawi 225  
 kategorie velká akvária, objem 225 litrů  Shark - Tanganika  
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů  Ajaxovo doupě  
 kategorie terária 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  )
24.3.2016 18:54
Zdravím,
tato cichlida - jako všechny Julidochromis jsou velmi citlivé na obsah kyslíku ve vodě. Vyžadují vzduchování a je nutná silná a dobrá filtrace. Dno je ideální písčité. Jedná se o atraktivní cichlidy, které ve své domovině žijí mezi balvany u písčitého dna, které tvoří dutiny, ve kterých žijí.
Vyhledávání  Nejoblíbenější  Čeledi  Úvod  A  B  C  D  F  G  H  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  U  V  Z