Akvária vetší (161 až 300 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
4.1.2021(vloženo 4.1.2021)
Zápis téměř po půl roce...
Hlavní změna je, že jsem vytrhal všechny stonkové rostliny v pozadí. Eustralis totiž rostl naprosto šíleně. Musel se zastřihovat každý týden a i tak byl zcela mimo kontrolu, protože se začal objevovat úplně všude.. Původní myšlenka dvou zarostlých stromů se pak v tom zmatku úplně ztrácela.
Několik týdnů taky bojuju s mastnou hladinou. Každým týdnem je to lepší = po výměně vody a "servisu" je k další výměně mastnota postupně slabší, nicméně pořád se tvoří. Krmím jen Hikari a to docela střídmě, hnojím pravidelně na spodní hranici požadovaného množství...
Pinnatifida je k nezastavení, trávník z Parvuly a zejména Microsorum však nejsou v nejlepší kondici a pořád se objevují nehezké fleky na listech. Jednou to vypadá na nedostatek draslíku, pak zase dusíku, pak zase něčeho úplně jiného :o)
Zatím mě však elán vyladit to jednou k dokonalosti neopustil :oD
31.7.2020(vloženo 31.7.2020)
Včera velká údržba. Místo plánovaných dvou hodinek to byly nakonec tři a půl a pak už jsem si teda nepustil další díl Vikingů :o)
Výměna cca 50% vody, čistil jsem filtr, vyměnil vadu, vyčistil hadice a atomizér + všechno to zastřihování, odkalování, škrábání skla atd...
Zádrhel byl u atomizéru, kde se hadička od CO2 doslova zapekla a nešla ven. Musel jsem jí nakonec ustřihnout a zbytky totálně rozpadlé hadičky seškrábat. Drbačka skoro na hodinu a furt to není ideální... jo doba plastová :o(
29.5.2020(vloženo 29.5.2020)
Další drobná změna. Odsál jsem komplet ten jemný písek ... byl prostě moc jemný, tahal do sebe veškerý bordel a nevypadalo to hezky. Taky nejspíše uvolňoval křemičitany. Nahradil jsem pískem ADA La Plata ( + trocha ještě hrubšího písku od ADy ve stejné barvě ) Přikládám ještě jednu fotku mobilem, ale akva už je v takovém stavu, že by si zasloužilo i fotku pořádným foťákem :o)
4.5.2020(vloženo 4.5.2020)
Šest týdnů po založení... to je tak ideální doba, kdy si člověk říká, co měl snad udělat jinak :oD
Důležité je ale nepanikařit a furt si opakovat, že všechno má svůj čas a nic se neprojeví ze dne na den... generál po bitvě umí být každý :o)
Pogostemon Helferi už není ... úplně se rozpadl, na skle se chytá zelená prachová řasa, objevuje se i "slepá hladina" a samozřejmě se substrát neustále promíchával do toho světlého písku. No a já se snažím být trpělivý a říkám si, že to je běžný začátek.
Substrát od písku jsem oddělil drobnými kamínky. Teď už se tedy do písku přimíchává jen minimálně a navíc to myslím vypadá i líp. Moje nejoblíbenější kytka Hygrophila pinnatifida taky vypadala měsíc katastrofálně a úplně se rozpadala ( přechodem z emerzu ) no a pak najednou začaly rašit nové krásné listy a dokonce se barví do červena. Taky je vidět, jak Eleocharis Parvula prorůstá dnem a pomalu, ale jistě, se rozrůstá.
V akvárku už týden bydlí 10 krevetek Red Neocaridina a taky nejspíše něco přisadím do pozadí ... a jedeme dál !
23.4.2020(vloženo 23.4.2020)
Aktuální foto ...
Vyměnil jsem světlo. Místo rampy s T5 zářivkama jsem pořídil dvě LED svítidla.
Rostlinky se perou s přechodem z emerzní na submerzní formu ( zejména patrno na Eleocharis v popředí )
Eustralis Stellata jsem většinu v polovině zastřihl a vypadá to, že už raší submerzně v podstatně lepší kondici :o)
20.4.2020(vloženo 20.4.2020)
Akvárko se měsíc po založení pere s prvními problémy : hnědá řasa, některé kytky nejdou úplně ideálně. Vodu měním jednou týdně ( cca 1/3 až 1/2 ) poté na 24h zapnu UV lampu. Z hnojiv přidávám univerzální směs a taky draslík + dusík.. snad to brzo bude poznat :o)
8.4.2020(vloženo 8.4.2020)
Byl to v podstatě komplet celý víkend ... sobota na likvidaci původního akvária, čištění a desinfekci ... no a v neděli tvorba nového.
Zde záznam...
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|