Akvária vetší (161 až 300 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
8.12.2021(vloženo 8.12.2021)
Dloouho jsem nic nenapsal... dlouho se ale nic moc nedělo, kytky stejné, osazenstvo taky.
Až minulý víkend jsem do toho zase pořádně hrábl, vytrhal dva kýble kytek ... dokoupil jeden kořen a osadil. Fotky budou hned, jak se to trochu "uklidní" a začne růst :o)
4.1.2021(vloženo 4.1.2021)
Zápis téměř po půl roce...
Hlavní změna je, že jsem vytrhal všechny stonkové rostliny v pozadí. Eustralis totiž rostl naprosto šíleně. Musel se zastřihovat každý týden a i tak byl zcela mimo kontrolu, protože se začal objevovat úplně všude.. Původní myšlenka dvou zarostlých stromů se pak v tom zmatku úplně ztrácela.
Několik týdnů taky bojuju s mastnou hladinou. Každým týdnem je to lepší = po výměně vody a "servisu" je k další výměně mastnota postupně slabší, nicméně pořád se tvoří. Krmím jen Hikari a to docela střídmě, hnojím pravidelně na spodní hranici požadovaného množství...
Pinnatifida je k nezastavení, trávník z Parvuly a zejména Microsorum však nejsou v nejlepší kondici a pořád se objevují nehezké fleky na listech. Jednou to vypadá na nedostatek draslíku, pak zase dusíku, pak zase něčeho úplně jiného :o)
Zatím mě však elán vyladit to jednou k dokonalosti neopustil :oD
31.7.2020(vloženo 31.7.2020)
Včera velká údržba. Místo plánovaných dvou hodinek to byly nakonec tři a půl a pak už jsem si teda nepustil další díl Vikingů :o)
Výměna cca 50% vody, čistil jsem filtr, vyměnil vadu, vyčistil hadice a atomizér + všechno to zastřihování, odkalování, škrábání skla atd...
Zádrhel byl u atomizéru, kde se hadička od CO2 doslova zapekla a nešla ven. Musel jsem jí nakonec ustřihnout a zbytky totálně rozpadlé hadičky seškrábat. Drbačka skoro na hodinu a furt to není ideální... jo doba plastová :o(
29.5.2020(vloženo 29.5.2020)
Další drobná změna. Odsál jsem komplet ten jemný písek ... byl prostě moc jemný, tahal do sebe veškerý bordel a nevypadalo to hezky. Taky nejspíše uvolňoval křemičitany. Nahradil jsem pískem ADA La Plata ( + trocha ještě hrubšího písku od ADy ve stejné barvě ) Přikládám ještě jednu fotku mobilem, ale akva už je v takovém stavu, že by si zasloužilo i fotku pořádným foťákem :o)
4.5.2020(vloženo 4.5.2020)
Šest týdnů po založení... to je tak ideální doba, kdy si člověk říká, co měl snad udělat jinak :oD
Důležité je ale nepanikařit a furt si opakovat, že všechno má svůj čas a nic se neprojeví ze dne na den... generál po bitvě umí být každý :o)
Pogostemon Helferi už není ... úplně se rozpadl, na skle se chytá zelená prachová řasa, objevuje se i "slepá hladina" a samozřejmě se substrát neustále promíchával do toho světlého písku. No a já se snažím být trpělivý a říkám si, že to je běžný začátek.
Substrát od písku jsem oddělil drobnými kamínky. Teď už se tedy do písku přimíchává jen minimálně a navíc to myslím vypadá i líp. Moje nejoblíbenější kytka Hygrophila pinnatifida taky vypadala měsíc katastrofálně a úplně se rozpadala ( přechodem z emerzu ) no a pak najednou začaly rašit nové krásné listy a dokonce se barví do červena. Taky je vidět, jak Eleocharis Parvula prorůstá dnem a pomalu, ale jistě, se rozrůstá.
V akvárku už týden bydlí 10 krevetek Red Neocaridina a taky nejspíše něco přisadím do pozadí ... a jedeme dál !
23.4.2020(vloženo 23.4.2020)
Aktuální foto ...
Vyměnil jsem světlo. Místo rampy s T5 zářivkama jsem pořídil dvě LED svítidla.
Rostlinky se perou s přechodem z emerzní na submerzní formu ( zejména patrno na Eleocharis v popředí )
Eustralis Stellata jsem většinu v polovině zastřihl a vypadá to, že už raší submerzně v podstatně lepší kondici :o)
20.4.2020(vloženo 20.4.2020)
Akvárko se měsíc po založení pere s prvními problémy : hnědá řasa, některé kytky nejdou úplně ideálně. Vodu měním jednou týdně ( cca 1/3 až 1/2 ) poté na 24h zapnu UV lampu. Z hnojiv přidávám univerzální směs a taky draslík + dusík.. snad to brzo bude poznat :o)
8.4.2020(vloženo 8.4.2020)
Byl to v podstatě komplet celý víkend ... sobota na likvidaci původního akvária, čištění a desinfekci ... no a v neděli tvorba nového.
Zde záznam...
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|