ARCHIV - akvária vetší (161 až 300 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
16/973

Invivo 200 s terčovci

Deník
 
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
30.7.2013(vloženo 30.7.2013)
Konečně! Akvárko začíná vypadat tak, jak jsem si představoval. Sinice vyhubena, zelené řasy jsou v normálu (tak akorát pro všechny požírače). Rostliny teď rostou před očima... Když se na to zpětně dívám, tak zřejmě největší chyba byla, že jsem na začátku vůbec nehnojil a pak nehnojil PO4 (kvůli sinici - blbost!). A pak také v tom, že jsem nepoužil žádný substrát pro rostliny do dna. Chvíli trvalo, než dno "zestárlo" a začalo fungovat jako zásobárna prvků pro kytky. Jinak, nedávno koupeným krevetkám se daří skvěle - už se mi v akvárku prohání více než 10 mladých (jeden klučina s rodiči na fotce, těžko to v zarostlé nádrži spočítat). A heuréka, ampulárky se vylíhly (jednoho mlaďocha najdete také na fotce) Udělal jsem ještě pokus a 2 snůšky přenesl do sklenice a zavěsil v košíčku nad hladinu. A podařilo se také. Zřejmě budu muset použít karanténní nádrž (25 litrů)a zkusím je v tom odchovat. Nechcete ampulárku?
25.6.2013(vloženo 25.6.2013)
Tento týden jsem pořídil nové osadníky do akvária - krevetky Red Cherry. Doplní mojí uklízecí četu a navíc se na ně nemůžu vynadívat. Vzhledem k tomu, že darovaná šípatka šídlatá se nechtěla rozrůstat, pořídil jsem na její místo liliovníček novozélandský. A když už jsem dokupoval, pořídil jsem Echinodorus quadricostatus do střední části akvária.
Boj se sinicí je snad na dobré cestě. Světe div se, chtělo to najet na regulérní hnojení VČETNĚ PO4 (viz. základní údaje)! Také jsem zvýšil dávku CO2 z 1b/s na 3b/s a snížil dobu osvitu. Rostlinám se teď daří ještě lépe a dokážou sinici asi lépe konkurovat.
Komu se daří v akvárku neskutečně jsou ampulárky. Od té doby, co je mám, už na krycí skla nalepily 5 snůšek. Samozřejmě je odstraňuji, až na jeden, který jsem ze zvědavosti nechal na skle - už je to 4 týdny a pořád nic, tak nevím jestli se vajíčka na tom skle neupekla pod zářivkou. Každopádně přikládám foto jedné takové snůšky.
31.5.2013(vloženo 31.5.2013)
Vykvetl mi anubias (barteri var. Petite) - viz foto :) Ampulárky sexují jak o život. Už mi na výztuhu přilepily druhý kokon vajíček. Ten první se mi "podařilo" odloupnout při čištění akva, takže uvidíme, jak to dopadne s tímto. Každopádně zkusím polovinu odříznout, abych neměl šnečků příliš. Zdá se, že všem se v akva daří. Bohužel i sinici. Už je to trochu úmorné, každé 2-3 dny odsávat nánosy sinice zejména na malokvětce. Subjektivně mi přijde, že už se jí nedaří tak, jak na začátku, ale možná jsem si jen zvykl... Dám tomu ještě měsíc až dva a pokud se to nezlepší, asi půjdu do nějakého radikálního řešení a budu doufat, že se už nevrátí.
16.5.2013(vloženo 16.5.2013)
Před dvěma dny jsem konečně koupil další obyvatele akvárka - neonky červené. Nakonec jsem se rozhodl místo 20 koupit "jen" 16 ks. Časem bych chtěl pořídit nějaké 4 terčovce a myslím, že to bude tak na hraně prostoru v akvárku. Každopádně všechny rybky jsou krásně vybarvené, věřím, že se jim daří A ampulárky se už do toho rozhodly praštit. Zrovna dnes jsem našel kokon vajíček přilepený na podélnou výztuhu. Teď jen přemýšlím, co s ním udělám? 3-4 malé šnečky navíc by akvárium přežilo... uvidíme. Buď kokon odstraním celý, nebo nechám menší část.
26.4.2013(vloženo 26.4.2013)
Musel jsem přehodnotit svůj přístup k CO2. Sinice se v akváriu rozšiřovala příliš a rostliny ji už ani s mojí pomocí nestačily. Od minulého týdne jsem tedy vlastníkem CO2 setu a bublám 1 b/s. Rostlinkám se to líbí a mechanický boj se sinicí je (zatím) snesitelnější. Tak doufám, že to nadobro pomůže a sinice vymizí úplně
8.4.2013(vloženo 8.4.2013)
Akvárko má nové obyvatele - podařilo se mi sehnat Otíky! Ve Sklorexu jsem dnes koupil 5 ks Ottocinclus affinis a k tomu 2 ks ampulárií. Vypadají všichni spokojeni, tak doufám, že budou jako čistící četa fungovat spolehlivě.
2.4.2013(vloženo 2.4.2013)
Po měsíci od založení má akvárko první obyvatele - 8ks teter červenoústých. Daří se jim, zdá se, skvěle. Bohužel souboj se sinicí je stále na pořadu dne Nevím, zda nebudu muset opustit od myšlenky akvária bez CO2. Poměr N:P bych rozhozený mít neměl, rostliny rostou celkem svižně (i Vallisnerie, které postupně zahnívají původní listy, pouští odnože a roste), ale sinice stále drtí Hemianthus. Mechanicky odstraňuju pavučinky sinic, aby mohly rostliny ke světlu, ale tohle není řešení... Zkusím ještě hnojením upravit poměr makroprvků dle http://www.rostlinna-akvaria.cz/forum/jak-za... a uvidíme. Pak už jako varianta zbývá snad jen nastartovat kytky s CO2 a nebo se modlit
25.3.2013(vloženo 27.3.2013)
Rozsivky snad na ústupu, bohužel tu máme sinici, která houževnatě obaluje hemianthus. No hnus Naštěstí se zdá, že to snad nad kytkama nevyhraje, těm se daří dobře. Dle testů NO3- (Aquar) 10-15mg/l, fosfor (Foskol - Rataj) cca 0,5mg/l. Takže bych měl mít ideální parametry vody (P:N cca 1:14 až 1:21), kde by se sinicím ani řase nemělo dařit. Něco mi říká, že to tak jednoduché nebude...
19.3.2013(vloženo 26.3.2013)
Nastoupily rozsivky :( Hnědý povlak akvárku moc nesluší, takže ručně odstraňuji z listů, skla i dekorací a odkaluji – výměna vody za demi vodu (kohoutková má poměrně dost dusičnanů 20-30 mg/l).
11.3.2013(vloženo 1.4.2014)
Po založení - pohled z boku
11.3.2013(vloženo 1.4.2014)
Po založení - pohled šikmo
5.3.2013(vloženo 26.3.2013)
Akvárium založeno! Po měsíci čekání na teplejší počasí konečně dorazily kytky. Objednával jsem z Aqua-Daho a všechny dorazily v perfektním stavu, byť vzrůstem menší než jsem čekal. Šípatky jsem neplánoval, obě jsem dostal jako dárek, ale nakonec se mi vlastně velmi dobře hodí :) Akvárium osázeno podle schématu:

1 - Hemianthus micranthemoides (Micranthemum micranthemoides)
2 - Sagittaria subulata
3 - Vallisneria amaricana var. natans
4 - Ceratopteris siliquosa
5 - Hygrophila corymbosa var. minima
6 - Echinodorus bleherae
7 - Heteranthera zosterifolia
8 - Anubias barteri var. Petite
9 - Anubias barteri var. nana
10 - Echinodorus argentinensis
11 - Sagittaria platyphylla
12 - Vesicularia dubyana-Jávský mech
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|