ARCHIV - akvária střední (81 až 160 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
6.1.2015(vloženo 6.1.2015)
Zjistila jsem, že akvárko už podruhé mírně protíká, v půlce levé stěny. Bohužel to nebylo vidět, a tak už podruhé nasákla skříň pod akvárkem vodou tak, že musím akva i skříň vyhodit. Akva protože je z druhé ruky a možná dost staré, tak než opravit, tak raději vyměnit. Vůbec nevím, v jakém stavu jsou např. zadní spoje. A skříňka už není rovná, a to je nebezpečné.

Akvárko vypuštěno na půlku, aby nevytíkalo. A teď takhle počká dokud nebude skříňka...
Možná pořídím standard akva 100x40x40 cm. Uvidíme...
1.1.2015(vloženo 6.1.2015)
Po probírce
6.12.2014(vloženo 6.1.2015)
Protrhání akvárka po několika měsících. Prodán fakt velký kýbl microsoria a pytel kryptokoryny.

Po
1.3.2009(vloženo 1.3.2009)
Do akvária přibyly skaláry. Takže akvárko v podstatě už není JV Asie:)...měla jsem možnost 3 vzrostlé kusy zakoupit na podzim 2008 na akvaburze Brno. Rodičům se hodně líbí, je to prostě klasika.
Kořen je jeden od Fida, krásně obrostlý hnědovkou. Rostliny jsem protrhala, aby měly skaláry prostor. Akváriu se jinak daří.

Ve stojanu s dalšími akvárii proběhly změny. Nejdelší akva ze stojanu, šířky 80 cm, je u přítele, má tam Betty, Ancistruse, žlutého čichavce a je založeno pouze s kořenem a kryptokorynami affinis. Ve stojanu zůstala malá akvária, v nich např. Poecilia endleri, krevetky Neocaridina, Betty, Ancistrus.
24.2.2008(vloženo 24.2.2008)
Do stojanu jsem z druhé ruky koupila akva 60x30 pro šnekáče Neolamprologus z Tanganiky. Endlerky budou asi jen ve 30x20 nahoře. 40x20 zruším, police horní předělána, akva dány na šířku, pidičko zrušeno.
Z druhé ruky také do malého akva filtr AQ Fan Mini a do většího závěsný Aquaclear.Světla různě zpřeházena na akváriích, nové jsem nemusela kupovat.
Parmičky oděsy jak zbyly -už dřív-jen 2, tak jim to vůbec nesvědčí, co je už dlouho pozoruji, proto daruji do jiného hejna.

Jinak velká změna-vzhledem k praktičnosti jsem se rozhodla vytáhnout velký kořen napravo. No, změny jsou u mne jak na běžícím pásu, narozdíl od všech ostatních, já vím...
Rozprostřela jsem tak po akva jinak rosliny a jsem zvědavá, jak to přežijí, jak totiž na kryptošky sáhnu, začnou se jim rozpadat všechny listy.
Mám všude detrit i ten z listí, který se pod kořenem usazoval, ten mám taky všude na listech, tak to zítra musím ještě odkalit. Jak je akva rozvrtané, nevypadá nejlíp, ale mám dobrý pocit z toho, že nikde nic moc nezavazí, jakože kořen hodně zavazel, porůstal řasou i sinicí...Ale zůstal jeden suprový od Fida, kde mám nasázené Microsorium. Chtěla jsem dát i původní větvě, ale stejně by přes rostliny nebyly vidět a všechny se nevešly, zkoušela jsem dát i menší dřeva, ale přeci jen je to lepší jen s tím jedním...aspoň je víc místa na kryptošky
14.1.2008(vloženo 14.1.2008)
Pistie začaly asi přes měsícem růst velké. Jako dlaň, tedy ruka, i s prsty.) !
Dřív měly v průměru tak 4 centimetry maximálně.
Ale teď jsem dokonce objevila, že kvete! Viz foto!
jen jestli to není tím, že ponocuju, a svítím místo 10 h denně asi 12 h denně - jako na rovníku )
13.1.2008(vloženo 13.1.2008)
Kromě JV Asie mám pod ním v polici vytíračku a několik dalších akva. Akva jsou ve stojanu, který má š. 80 cm a hloubku 40 cm.
Jejich prezentace nezakládám, protože to takoví krasavci okrasní nejsou. Nahoře mám skupinku rájovců červenoploutvých a teď odchovávám pár kousečků, pak tam mám Beťáka a krevetky Neocaridina obyč, i red cherry, pak white pearl a oranžové. K nim mladičké platy moskva a endlerky.
Uprostřed jsem chtěla hlavně odchovávat cichlidky kakadu, ale pomřely skoro bez příčin. Tak tam mám zbylé 2 dospělé platičky, 2 rájovce z odchovu, Badise z odchovu (staří také bohužel pošli, měla jsem po Vánocích bohužel nějaké nemoci).
A asi tam dám Betty z odchovu, až bude jasné, že už nikdo neonemocní.
Cichlidky bych zas chtěla pořídit.
Dole je akvárko pro endlerky. Možná přibude i něco jiného, nebo to bude vytíračka, protože část endlerek budu mít ve škole v laboratoři. Úplně dole živé krmení - tj. mikry, grindal a drosophily.
A jak tu jeden akvarista poznamenal-že by pro ten stojan s akvárky nestihl chodit do práce: Tak souhlasím. Já studuji a mám i jiné koníčky, a ty akvárka zaberou docela čas. Člověk chce víc a víc, ale pak zjistí, co to obnáší. Doporučuji mít raději akvárka jen tak 2 :)
13.1.2008(vloženo 13.1.2008)
Tak vkládám fotku, jak akvárko vypadalo v prosinci. Po dlouhé době se začíná dařit rostlinám. Rostou a rostou, a to jsem PMMD hnojila už dřív a to jen 2 měsíce, teď vůbec. Mám radost. Rostou i kryptkorynky. Akvárko teď ale vypadá v lednu zas jinak, protože po malinkaté redukci nastala další. Kryptokoryny se začaly vytlačovat, přetlačovat, že C.hudoroi nebyla vidět. Taky vyrostl malinkatý Aponogeton, také Blyxa překvapivě roste, Cr.becketii jsem dokonce musela půlku vytáhnout taky pryč. Valisnerie šly skoro všechny pryč. Na moje akva velká Cr.balansae taky pryč. Pistie jsem zredukovala (je jich pár, ale zato jsou velké jak dlaň, což ještě nebyly). Rostou Hygrophily. Hlavně je zajímavé, jak se rostliny přeci jen přetlačují, a člověk to musí hlídat a hlavně to každý měsíc vypadá úplně jinak.
Co se týče rybek, byly tu zas problémy, parmičky oděsy už jsou jen 2. Čichavčice se usušila, samec zemřel bez příčiny, noví čichavci zlatí z jednoho obchodu pošli, musela jsem koupit další pár jinde, ten je OK, tak mám čichavce zlaté. Ancistruska šla do jiného akva, a teď úplně pryč za samečkem. Přibyl mladý Beťák z vlastního chovu.
23.9.2007(vloženo 23.9.2007)
Nové Microsorium windelow z Rychnovské akce konečně přiděláno v malém na kořen a hlavně za 2 břidlicové pláty na pozadí. Pozadí je mimochodem nově černé-jen vložená tapeta.

Z kořene jsem zcela odvázala řasou zarůstající jávský mech-tedy jen na nejvíce osvětleném místě. Na stinných místech se řasa prostě netvoří, takže tam mech roste. bez problémů. Vzhledem k předělávání menšího 50l akva pův.pro Badisy (http://www.akvarista.cz/web/nana/detail/?id=...) přišel do tohoto akva krásný kořínek osázený Microsoriem. (a velký kořen se posunul víc ke kraji) Microsorium na něm začalo konečně trochu růst, tak jsem mohla polovinu rostlinek odklínit a naopak zaklínit na kořeni velkém, za břidlici a za kameny pod velkým kořenem.

Přidala jsem spařené bukové listí kterého mám teď na podzim podezřele moc ještě z podzimu minulého -tak ať se spotřebuje. ,) Část starého jsem vyhodila. Hygrophila corymbosa od Jiříka snad poroste, zatím neříká nic. Další darovaná, Hygrophila siamensis taky skoro nic neříká, snad se ujme! Rotalu rotundifolii, která zarůstala také řasou jsem úplně oddělala a po rázném zastřižení stonků nasadila do Miniakva s krevetkami a endlerkami, které je komplet vyčištěné od jávského mechu ,) a předělané. Zatím se jí tam daří pěkně, je to fakt nenáročná rostlinka.

Byly oddělány 2 malé odnože Valisnerky, to dělám pravidelněji, protože už tak jsou ty valisnerky dost velké.

Z dříve darovaných Cryptocoryne balansae se řádně uchytila jedna, ta je krásná, ale ostatní 4 drobounké rostlinky jsem prostě zasadila do plastové krabičky a že to někde v jiném akva dopěstuji )
6.9.2007(vloženo 6.9.2007)
Aktuality tedy i na akvarista.cz, viz. níže, děkuji.
Opraveny údaje o rostlinách a rybách k tomuto datu.
Kořen byl nedávno nově ovázán mechem a hnědovkou,-ta se snad ujme!- po návratu z prázdninových výjezdů však mech zase obrůstá vláknitou řasou, přestože jsem dokoupila k jedné parmičce SAE další 2 a moc nekrmím. Uvidíme, jak se to vyvrbí.Každopádně jávský mech ve tmě na plochém kameni za kořenem řasou tolik neobrůstá, holt je skoro ve tmě.
Před 2 týdny jsem začala přidávat v malém množství PMMD a pod kryptokoryny jsem doplnila v drobné dávce tabletky Sera do štěrku. Myslím, že výsledky jsou už trošičku vidět, ne moc jak jiným, ale např. vidím, že pěkně začíná růst Rotala a Crypt.balansae.
Pmmd přidávám trochu do všech 3 akvárií.
Jak jde vidět, zprvu dost plaší čichavci perleťoví jsou už zcela ok a při krmení se sápou po mrežen.patentkách.
Nové listy buku z podzimu se vždy po pár týdnech začnou rozpadat, tak aby nedělaly moc binec, po měsíci jsem je vyměnila za nové. Ani jsem se neobtěžovala je vyvářet a suché jsem je hodila do akva. Po 2 dnech sedly na dno.
Od jedné milé akvaristky jsem dostala Hygrophilu siamensis, vypadá nádherně, tak snad nebude opadávat jak corymbosa. Tu jsem dostala zas od jiného akvaristy do menšího akva, zkouším to s ní také znovu. Každopádně siamensis je fakt krasavice a je fajn, že je menší.
18.4.2007(vloženo 18.4.2007)
prosím, aktuality si můžete přečíst přímo zde:

http://www.akvarista.cz/web/nana/detail/deni...
9.3.2007(vloženo 9.3.2007)
Mladí rájovci už mají 2 měsíce, mají se k světu a kdo o ně bude mít zájem, nechť dá vědět.
Jinak parmičky čtyřpruhé jsou v novém domově, vyzkouším taky nějaké klidné ryby :) Zvýšila jsem počet parmiček oděsa na 8 a ještě se mi jedna skoro samovolně odchovala. Razbor je taky víc, ale jedna dostala vodnatelnost a byla hned utracena. Příčina-pravděp. kvůli výměně vody, kterou jsem po odkalení dolila neodstátou. Razbor je 15 ks.
Kytí roste, aponogetifolie stále vyhání listy, taky má co doháněť, trošku jsem ji orvala z důvodu výskytu štětičkové řasy (jak se furt rýpu i ve dně), dále mám nové kryptokoryny balansae od dvou akvristů...
Plánuju zase pořídit čichavce perleťové, které teď můžu mít, protože nemám divošky parmičky (ale stejně se mi po nich stýská), ale ráda bych nějaké už odrostlé. Zatím s tím ale počkám (dyžtak dejte vědět jestli máte), jelikož ve velkém akvárku asi budu rozplavávat mladé rájovce...
1.2.2007(vloženo 1.2.2007)
Ve vypuštěném rybníce jsem objevila bezvadný kořen...Tak jsem nemohla odolat a vzala ho domů, olámala ho do přijatelné velikosti a zrealizovala "hokous pokus" :) Větve teď tedy nahradil kořen a na něm budu sledovat, co se asi bude dít :)) Kořen je totiž rozložitý a tak nemohl být řádně ošetřen vařením. Pouze horkou vodou osprchován a slanou vodou s troškou Sava okartáčován. Rybám se zatím nová věc líbí, krunýřovec velký pomocník ožužlává, parmičky oděsy sem tam ždibnou podivné řasy...Budu informovat, jak to vypadá. S minulými větvemi nebyl vůbec žádný problém...(Škoda, že nemám testy pro měření parametrů vody a nebudu vědě, zda se z kořenu něco luhuje, to poznám až na rybách).
17.1.2007(vloženo 17.1.2007)
Tak opět to sice neptří přímo ke 150l akva, ale souvisí: Potěr rájovce má 7 dní, některé kusy z těch přibližně 10 ks už papkaj žábronožku a přecpávají se s ní, ostatní taky prosperují, však v tom jávském mechu a výkalech šneků se vždy něco najde. )
15.1.2007(vloženo 15.1.2007)
Akvarijnímu osvětlení Atman bzučela tlumivka, tak je vráceno na opravu, akvárko je zas bez světla, jede s nouzovým krytem, které jsem prozatím dostala.

10. se potěr vykulil, 13.rozplaval, rodiče jsem dala zpt do velkého akva. Teď tedy "pidiakva" zabírá potěr rájovců, pár kousků. Artemku ještě nepozře, tak si hledá ve špinávém javském mechu + jsem mu přidala něco z bramborového nálevu, kde by mohli být nálevníci. Uvidíme, jak si poradí.

Sehnala jsem 12.1 rybu Badis badis, červenou formu. POslední 2 vyhublí samečci - už si zvykají a dávají si živé i mražené patentky.

Dostala jsem od hodného akvaristy Blyxu a Riccii. Zatím v malém akvárku, někdy je naaranžuji do velkého.

Přidala jsem dva samečky parmičky oděsy. Momentálně mám asi přerybněno, ale počítám, že si někdo vezme parmičky čtyřpruhé, které bohužel kvůli Badisům musí jinam.
9.1.2007(vloženo 9.1.2007)
**Nový layout:
Tak jsem udělala nový "layout" při příležistosti nového osvětlení. Přidala jsem břidlicový káman, aby pod ním mřenky měly schovku a taky kokos. Sice osobně z břidlice a kokosu nadšená nejsem, ale schovky jsou nutné, aby se mřenky a přísavka cítily co nejlíp a kde vzít plánované a lepší větší načervenalé kameny to nevím. Mám jen menší...No, třeba něco objevím a zas budu měnít.

**Jak vše skloubit?
Jinak udělat správně layout není tak snadné jak jsem si myslela, nejenom, že nejsem 100% spokojena, ale možná ani Microsorium není - je to to totiž stínomilná rostlina a já na ni svítím 2 zářivkama-uvidíme, co udělá, možná to budu muset vymyslet tak, aby bylo stíněné.

**Nové Pistie:Od vyučujícího z mojí VŠ jsem dostala vzrostlé Pistie. Jsou krásné, ale nevím, jestli mi porostou. Nesnáší vlhko, tak musím oddělat krycí sklo...ale pak ten výpar!

**Test rájovců:)
Otestovala jsem rájovce, jestli je to fakt páreček, dla jsem je 6.1. do "pidiakva". Včera odpoledne začal sameček stavět hnízdečko, takové nenápadné. Samička se podvolila a večer už byla "ruka v rukávě". No, tož takto dopadl test. Samičku jsem neodlovila, sameček ji jen kontroluje, nenapadá, takže není důvod a aspoň nemusím odlovem samičky stresovat náladu v akva. O prcky se mi moc starat nechce a taky kam to pak dát, je nádherný a romantický jen pozorovat to tření. Když se nějací prrci udrží bez nějakého naloveného planktonu, mám pak případně odskořápkované artemky.
29.12.2006(vloženo 29.12.2006)
Hurá! Akvárium konečně řádně osvětleno! Sice ne zářivkamu v krytu od stolaře, který zklamal, ale tělesem Atman na nožičkách.
Do této doby to od doby založení stále bylo provizorní. Mé stínomilné kytky to však normálně přežily a teď budou možná i růst:)
JInak provizorní řešení se zářivkovou lampičkou a bodovkou nebylo tak špatné. Různé místní nasvětlení celého akva mně osobně přijde efektivní. Teď mám holt těleso přes celou délku a nebudou hrátky.) Akorát mohu vypínat jednu ze 2 zářivek. ) Ale samozřejmě je to fajn.
18.12.2006(vloženo 18.12.2006)
U jednoho ze starších parmiček čtyřpruhých jsem si všimla jakési apatie, po týdnu se ukázalo, že má dost oteklé oko...Diagnózu jsem jaksi nebyla schopna určit, řešila jsem to tedy přidáním solného roztoku a Preventinu do celého akvária. A kupodivu ti asi zabralo, po 3 dnech je parmičák zas úplně OK!
3.12.2006(vloženo 3.12.2006)
Tak jsem po dlouuhé době čistila filtr. Bylo vidět, jak jsou trubice už zaneřáděné,). No, ale co teprv bylo vevnitř..) Ale bakterijky to mají asi rády.)
24.10.2006(vloženo 24.10.2006)
Od Tondy z Prahy přišly poštou nové rostlinky, které jsem v Brně nesehnala: Pistia, Microsorium cv. windelow, Cryptocoryne wendtii, Sagittaria
21.10.2006(vloženo 21.10.2006)
Zredukovala jsem počet parmiček, ale zároveň si nechala některé z odchovu, dále jsem v podstatě vyměnila čichavce perleťové za rájovce dlouhoploutvé, kterých jsem si konečně všimla v jedné akvaristice, kde je měli už odrostlé. Sice se mi nehodí příliš do oblasti Sumatry, Malajsie, jelikož jsou převážně z oblasti Číny, ale rozhodla jsem se plaché čichavce dát jinému do klidnější společnosti a pořídit méně plaché rájovce. Jsou pěkně vybarvení a těším se, až samec zcela dospěje, bude to krasavec! Zatím je s nimi opravdu velká zábava, klidně by mi snědli prst..:)
Na obrázku je samička, sameček v atlasu ryb...
7.10.2006(vloženo 3.12.2006)
Čichavec perleťový
Vzpomínkové foto, výměna za rájovce...
Trochu se mi stýská.
7.10.2006(vloženo 7.10.2006)
Vlevo jsou 2 Kryptokoryny affinis, daří se jim dobře, tak vyrostlo plno odnoží, některé jsem oddělala. Nahoře je nově koupená kryptokoryna, nevím však určení, v akvaristice zrovna nebyl vzdělaný člověk.
7.10.2006(vloženo 7.10.2006)
Tak už se mi přestalo líbit, jak jsou Valisnerie veliké a některé listy jsem úplně odstřihla, na fotce jde vidět, že toho nebylo málo. Také jsem některé přesadila a zastřihla jim kořeny.
20.9.2006(vloženo 20.9.2006)
a jak vypadá 4 měsíční tetrazonka...
20.9.2006(vloženo 20.9.2006)
5 dnů...
20.9.2006(vloženo 20.9.2006)
co tu chybí ještě doplňuji:
Tedy jak vypadá tetrazonka ve stáří 13.dnů?
20.9.2006(vloženo 20.9.2006)
Razborky vyrostly a ze samecku se stali krasavci...
20.9.2006(vloženo 20.9.2006)
ještě nějaké staré foto z tření parmiček...
20.9.2006(vloženo 20.9.2006)
Mladé tetrazonky maj už 4 měsíce. Čekají teď na nového majitele,). Bohužel jich zbylo jen 45 z minimálně 100 ks, jelikož většina měla nějaký zánět žaber a některé žábry odchlípnuté. (Nezjistila jsem pořádně čím to je ani v akvaristice, tak mi dyžtak prosím poraďte.)
Jinak s příchodem podzimu na mne jde trochu smutek (i když zimu zlvádám a miluju a minulý rok jsem byla OK), tak předělám osazenstvo akvária. Bude barevnější, začali se mi totiž po dlouhé době líbit barevné ryby, tedy i žluté. Akvárko tedy bude parmičkové, budou šubrtky, oděsy a možná další. Už se těším a doufám, že stávající rybičky si někdo rád vezme.
28.7.2006(vloženo 28.7.2006)
**Jak se zbavit řas?**

Jelikož jsou prázdniny, člověk se o akvárko nemá moc času starat, takže zaprvé se krmí docela málo a zadruhé se akvárko méně často čistí. Dnes tedy po měsíci akvárko čistím a přitom vyměňuji vodu a koukám, že není třeba očištovat stěrkou přední sklo a prsty zelené řasy na listech Valisnerie. Zas tak zanícený akvarista nejsem, abych toho o akvaristice přečetla kvanta, a řídila se nějakými postupy, zde je můj závěr takový ,že člověk ani nemusí, stačí dodržovat základy a ostatní vyzkouší vlastně sám. Já už prostě vím, že lépe se o akvárko spíše nestarat, ryby mají aspoň klid a s dobrým filtrem stačí "úklid" provést tak 1x za měsíc. Však první signál tohoto konání byl vidět i na javském mechu, o kterém v tomto deníku také píši. A krmení raděj méně než více, však dietka prospěje a i v přírodě nemají rybky každý den hostinu a díky dietce aspoň přísavka a ancistrus více věnují péči ožírání řas.

A ještě jedna věc má na to určitě vliv a to *osvětlení*. Zdá se mi, že v akvaristice se problematika osvětlení probírá až moc a hl. se hodně lidí snaží mít světla co nejvíce. Také jsem všem textům nabádajícím k silným zářivkám věřila (speciálním jsem naštěstí nevěřila, přeci jen ze školy z fyziologie rostlin vím, jak to je...). Došlo však k tomu, že dodnes nemám od stolaře slíbený kryt na akvárium a tak ani 2 zářivky a svítím stolní halogenovou lampičkou postavenou na horním skle. Někomu by to možná bylo až extrémně málo, ale já mám vzhledem k vybranému biotopu v akváriu pouze kryptokoryny, hnědovky, jávský mech a valisnerky a všechny tyto rostliny snáší nízkou hladinu osvětlení a některé ji dokonce milují, jsou k ní prostě přizpůsobené vzhledem ke své strategii přežití v přírodě. Přísáhám, i s malou lampičkou mi tedy rostlinky neumírají, neopadávají apod., nemají problémy s řasou, která pravděp. potřebuje světla trochu více a sice rostou pomalinku, ale jistě.)

Jsem prostě šťastný akvarista! A moc si toho vážím, že nemusím a nikdy jsem nemusela nic moc řešit. Ať se Vám případní čtenáři také tak daří! :)

foto: Na ukázku prezentuji fotografii listu Valisnerie bez zásahů a přitom bez řasy, ze stejného místa, jako na fotograifi z ddřívějšího záznamu v deníku (vlastně jedno z jakého místa, nyní řasa prostě není nikde).
21.7.2006(vloženo 21.7.2006)
Mladé rybky tetrazon z vytíračky mají nyní 2 měsíce. Jsou OK, avšak asi vzhledem k počtu rybek nestačí plně vzduchování. Průběžně jsem počty trochu redukovala tím, že jsem ty nejmenší rybky dala do velkého akvária, což bylo pochopeno jako potrava...bohužel jsem to neodhadla, a asi měla redukovat na méně jak 100 ks, ale hějno malých ryb se špatně počítá, vůbec jsem netušila, že jich vlastně nakonec tolik je.
Chtěla jsem tedy počty ještě příp. zredukovat nebo prostě předělat pár kusů do velkého hlavního akva...zjistila jsem, že rybky jsou v současné chvíli právě tak velké, že si na ně razbory a dospělé tetrazony už netroufají...tedy s nimi budou současně bydlet...jsem ale zvědavá, jak je pak budu ve velkém akva lovit,)
9.7.2006(vloženo 9.7.2006)
Kořeny nehnijí, je to skvělé!

Jávský mech přivázaný na předním kořeni se nakonec krásně chytil a bují. Zpočátku to vypadalo špatně, zvířené částečky, nečistota a řasy se totiž zprvu na mech chytaly...ale stačilo se do procesu neplést a po pár měsících mech naprosto vyhrál, navíc za mírné popory často hladových čichavců,), kteří řasu a zbytky potravy na mechu oždibávali.

Ryby všechny OK. Potěr v malém akvárku taktéž.
30.5.2006(vloženo 30.5.2006)
hurá!, kořeny zatím nehnijí! vše ok, ještě nemám od stolaře kryt s osvětlením, ale naštěstí mám stínomilné rostliny...
Podařilo se mi úspěšně ve vytíračce vytřít parmičky čtyřpruhé, taky jsem poctivě nosila destilku...Potěr už má 11 dní.
1.5.2006(vloženo 1.5.2006)
**Jelikož jsem použila část štěrku z předchozího akvária a taky asi 50 l vody z něj a filtr je také stále stejný, zaběhnutý, nevytvořil se mi žádný zákal, jako jednou v tom minulém akva, kdy jsem vyměnila naráz moc vody. Takže jsem ráda. Na jedné fotce to může vypadat jako bakteriální zákal, ale jenom jsem se trochu prohrabala ve štěrku a nedlouho potom fotila, protože jsem chtěla zkusit, jak to bude vypadat,)
**řasy**: Ty možná teprve budou.) Zkušenosti z minulého akvária však jsou takové, že řasy se mi tvořily jen zelené vláknité (něk.mm délka, někde se píše zelené štětičkové) na čátech listů Valisnerie položených na hladině hned pod zářivkou a navíc blíže výtoku z filtru...což odpovídá tomu, co jsem četla jinde. Sem tam ji ožďibnou čichavci, sem tam já,) jinak do toho více nezasahuji, Valisnerka je mohutná, takže myslím, že to zvládá, navíc se píše, že tato řasa je nejméně škodlivá.
---*VIZ. OBRÁZEK*---
(Na Anubiasech, které jsem měla, se tvořily černé tečky, nejsem si jistá jestli sinice, které nešly mechanicky odstranit. To už teď naštěstí neřeším, protože Anubiasy ani jiné "tuholisté", pomalu rostoucí rostliny nemám.)
**Od jednoho milého akvaristy jsem získala pár rostlinek hnědovky a už si hoví přivázané silonem na větvi.
**2 nově koupené parmičky čtyřpruhé ve formě red jsou pěkní puberťáci, chtějí si hrát se staršími pomalejšimi a hodně toho spapkají.
**Razbory jsou taky někdy pěkně aktivní a naštěstí nevyskakují z akvária, které nemám zatím celé zakryté. No, taky není moc kde, když je všude Valisnerie ,).
**Čichavce jsem teď 2 ze 4 chtěla dát pryč i s minulým akváriem, ale rozhodla jsem si je nechat aspoň do doby, kdy na nich poznám pohlaví. Jinak se jim v novém akva asi dost líbí, v tom minulém totiž ten největší byl při krmení nedůtklivý k ostatním, teď to u něj vymizelo.
26.4.2006(vloženo 27.4.2006)
Založení akvária.
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|