ARCHIV - akvária malá (41 až 80 litrů)

Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|  
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
1.11.2016(vloženo 1.11.2016)
Rozhodla jsem se pro radikální změnu. Mám v plánu pořídit většího mazlíka (250 l) a proto, že je to poměrně veliká investice, jsem použila padesátku jako "pokusného králíka". Překopala jsem filtr - na pravé strně nádrž jsme vlepila pře celou šířku přepážku z černého plastu a tím vytvořila komorový filtr velikosti 40x25x7cm, ze 2/3 jsem jej vyplnila filtračním molitanem, zbyla jedna komora obsahuje čerpadlo, topení a atomizér pro znější filtry. Vytvrořila jsem trojůhelníkový layout z kořene a kamenů, odstranila černé pozadí, přikoupila drop-checker. Drobnou změnu prodělalo osázení, pryč je Rotala, přibyla Crypt. wendti brown, Eleocharis, Rotala walichii, Hotonia, Hydrofila corymbosa. Heternthera trohu utrpěla přechodným pobytem v kýblu, polánaly se jí její křehké lístečky. Doufám, ž se z toho vzpamatuje. Z flory přibyly plato-molly (kříženci zlaté platy a black-molly), které jsem získala darem za přebytky rostlin, C. panda, beťák a betice.
1.11.2016(vloženo 1.11.2016)
Boční pohled na nový layout - jeden z cílů budoucího velkého akva je možnost sledovat jej zboku z křesla.
1.11.2016(vloženo 1.11.2016)
Čelní pohled, zámněrně zhora, na hladině je po čerstvé přestavbě hodně bublinek a nepěkně se lesknou :)
26.7.2016(vloženo 26.7.2016)
Šmarjá. Na 10 dní jsem si odjela a když jsem se vrátila, našla jsem akvárko kompletně zarostlé rostlinkami. Asi jsem to s tím hnojením trochu přehnala ale nikde ani kousíček řasy.
13.7.2016(vloženo 13.7.2016)
V akvárku se toho moc nezměnilo, snad jen že Blyxa to definitivně vzdala a dala prostor Marsilee a Lobelce. Kamarád mi dal nějaké zbylé Ludvigie Repens Rubin, tak jsem zvědavá jak půjdou. Červeným rostlinám se u mě poslední dobou moc nedaří... Přidávám dnešní fotku akvárka i s dávkovačem hnojiva, zatím provizorně umístněným na skříňce vedle akva. Už vymýšlím umístění do skříňky, do té doby aspoň bude na očích abych hlídala jeho chod :)
1.7.2016(vloženo 1.7.2016)
Před měsícem jsem si pořídila automatický dávkovač hnojiva se čtyřmi peristaltickými pumpami. Musím říct, že je to paráda, všechny složky hnojiva, tj. PMDD, KNO3, PO4-, mám zvlášť. Poslední pumpa čerpá čistou vodu a proplachuje celý systém hadiček. Hnojím 4x denně po 1 ml PMDD (všechna hnojiva mám naředěna na dvojnásobné ředění, takže ve skutečnosti dávám 2ml), K a P 3x 1 ml (takže celkem 1,5 ml). Rostlinky si lebedí, řasa se tvoří jen v malém množství na skle, což mi nevadí, Otíci musí něco žrát, a na kořeni, tam se zase pasou krevetky. Témto bych chtěla poděkovat provozovatelům stránek Rostlinná-akvária za inspirativní článek (http://www.rostlinna-akvaria.cz/jak-na-autom...) a taktéž za jejich čerpadlo Jebao DP-4. Palec nahoru Některé rostliny nesou známky deficitu Mg, takže si asi ještě pohraju s tím, ale to už ručně.
10.4.2016(vloženo 10.4.2016)
Detail krevety pasoucí se na řase
10.4.2016(vloženo 10.4.2016)
Dnes jsem provedla pravidlenoou výměnu vody, odsátí kalu na povrchu písku (hluboký odkal dělám jen výjimečně při velkém znečištění a zanedbání akvárka) a prostřih rostlin. Heteranthera teď chudák vypadá jako koště, ale během týdne bude zade krásně obrostlá. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale je to foceno tabletem z ruky.
9.4.2016(vloženo 9.4.2016)
Taky si pěstujete v akvárku vlastní čtyřlístky? Masilea se trochu rozrostla a některé její lístky mají výrazný zářez...
16.2.2016(vloženo 16.2.2016)
Nějak jsem v poslední době pozapomněla na hnojení, takže rostlinky vycucli z vody veškeré živiny do poslední kapky. Kupodivu stále rostou jako o závod, jen některé listy jsou trochu světlejší. Ale co je podstatnější, zmizela řasa. Kromě občasné zelené tečkovité na skle, je všechno pryč, hnědá, sinice i to malé množství vláknité co se začalo objevovat... Prostě pryč. Vypadá to, že se akva ustálilo. Provedla jsem pravidelnou údržbu s odkalením, výrazně zkrátila Heterantheru a Rotalu(lezly mi z akvárka ven), dneska namíchám nové hnojivo a jízda může pokračovat. Je to proti všem pravidlům, které znám, ale dokonce i ty 3 skomírající Blyxy se zvetily a rostou jim nové lístky. Doufám, že s hnojením se jim bude dařit lépe a budou zase vypadat k světu...
27.1.2016(vloženo 27.1.2016)
Stonkovky rostlou jako z vody a vypadá to, že se mi podařilo zachránit 3 malé Blyxy. Ale neustále mě trápí hnědá řasa, hlavně na Marsilee, Lobelii a Hydrocotyl. Vodu měním každé 3-4 dny asi 1/5 (častěji nestíhám) a také jsem přidal trochu víc CO2, tak snad to pomůže...
18.1.2016(vloženo 18.1.2016)
Včera jsem dělala po měsíci trochu větší úklid. Odsála jsem kal a vyměnila asi 50% vody. Heteranthery byly až k hladině a Polysperma i Rotala se také hodně rozrostly, takže část putovala ke kamarádovi, který zakládá akvárko... Trošku mi pokulhává Blyxa, ale asi to bude řasou, která se na ní vyskytla. Teď už je akva bez řas, tak jsem zvědavá, jestli se z toho Blyxa vzpamatuje...
10.1.2016(vloženo 10.1.2016)
A ještě jeden celkový pohled z dnešního dopoledne. Trošku se mi začala rozrůstat sinice, hlavně kolem Blyxy a v kobercovkách, tak jsem ji mechanicky odstranila z listů a odsála při čištění, co zůstalo jsem pokapala tekutým uhlíkem a změnila jsem režim svícení na 5 hod. dopoledne a 5 hod. odpoledne s 2 hod. pauzou mezi (14-16h). Uvidíme, jestli to bude mít na řasy vliv. Zatím jsou z toho vykulené spíš rybičky. Nikdy před tím takový režim neměli, takže uvažuji o nějakém slabém "nočním" led osvětlení, které bych zapínala po dobu pauzy, aby to zhasínání a rozžíhání nebyla pro rybky takový šok
4.1.2016(vloženo 4.1.2016)
Ještě jedna fotka po drobném prostřihu...
1.1.2016(vloženo 1.1.2016)
Hlásím se po dlouhé době s aktualizací nádrže. Už se na ni zase dá koukat :) Akvárko prošlo v prosinci 2015 pouze drobnými "personálními" změnami, techniku ani hnojení jsem nijak neměnila, jsem spokojená tak, jjak to je. Přidala jsem jednoho Beťáka, protož jsem prostě neodolala a k razborám neonky. A také nové druhy rostlin - Lilaeopsis brasilensis mini, Lobelia cardinalis mini, Hydrocotyle tripartita, Marsilea hirsuta, Blyxa japonica a Ludvigia peruensis (ta ale roste pomalu, takže jí trochu stíní Hygrophila). Také jsem vyměnila Cryptocornu za C. lutea. Uvidíme, jak se jim bude dařit. Zatím jsou to 3 týdny a už jsem musela 2x zastřihovat Heterantheru a Rotalu.
9.10.2014(vloženo 9.10.2014)
Také jsem zavedla jeden zlepšovák. Vzhledem k tomu, že jsem hrozný sklerotik a často zůstávám v práci i 2 dny (noční služby), měla jsem vždy problémy s pravidelným hnojením rostlin. Chtěla jsem si koupit hnojítko od Eihemu, ale to už se delší dobu nevyrábí. A tak jsem hledala a zkoušela a nakonec jsem zavedla spolehlivý systém automatického hnojení. Potřebujete elektrické spínací hodiny se spínáním po minutě, vzduchovací motorek, malou plastovou lahev (ideálně 5dcl, z tuhého plastu), hadičky a nějaké rovné spojky na hadičku. Do vršku lahve se udělají vedle sebe dvě dírky, tak akorát veliké na spojky, které se zasunou to vršku tak, aby koukaly oběma směry a zalepí se dovnitř. Od vzduchovacího motorku napojeného na spínací hodiny jde hadička k jedné spojce ve víčku, k druhé spojce jdou hadičky dvě. Jedna kratší dovnitř do lahve, dlouhá tak akorát aby sála hnojivo ze dna, druhá od víčka k akvárku, zakončená jednocestným ventilem.
A princip: spínací hodiny zapnou na jednu minutu vzduchovací motorek, ten vytvoří v lahvi přetlak a začne tlačit tekutinu (hnojivo) od dna lahve hadičkou až do akvárka.
Teď už jen stačí otestovat, kolik tekutiny prokape hadičkou za jednu minutu a naředit na to hnojivo. Jednocestný ventil na konci hadičky slouží k tomu, aby se tekutina z hadičky nevrátila zpět do láhve při vypnutí motorku (napuštění hadičky trvá dlouho a pak se špatně odhaduje jak dlouho musí být vzduchovací motorek zapnutý).
Mám vyzkoušené, že rostlinkám v mé nádrži vyhovuje, když hnojím 3 ml PMDD, 1,5 ml NO3- a 1,5 ml PO4- denně. Za jednu minutu v mém případě proteče hadičkou 20 ml tekutiny. Takže dávku hnojiva naředím do 20 ml (6 ml hnojiva + 14 ml destilované vody) a celé násobím 10 dávkami (celkem tedy 200 ml tekutiny v láhvi). Hnojím každý den jednou a k tomu 3 dny v týdnu 2. dávkou (proto násobeno 10ti). Jednou týdně pak dělám údržbu a míchám hnojivo na další týden.
Funguje to bezproblémově už víc jak měsíc a rostlinkám to velmi prospívá.
Zkoušela jsem regulovat průtok škrtítkem, ale často se usazovalo nánosy z hnojiva a pak docházelo k chybám a poddávkování. Jako lepší regulace se osvědčila změna polohy lahve vůči akvárku a změna délky hadičky a také regulace výkonu vzduchovacího motorku.
Ještě jedna poznámka k dávkování u automatického hnojítka "samo-domo". Pokud má někdo malou nádrž, může hnojit např. 1x za 2 dny. U velkých nádrží stačí menší ředění.
9.10.2014(vloženo 9.10.2014)
Po dlouhé době se hlásím s novinkami. Během posledního roku prošlo akvárko řadou změn a proměn až se postupem času ustálilo na konstantní podobě. Před 10-ti dny jsem dělal pravidelnou údržbu a také značný prostřih rostlin, protože se tak trochu vymkly kontrole a začaly vylézat z vody Foto notně zarostlé nádrže přikládám k záznamu v deníku. Foto 10 dní po prostříhání můžete vidět jako hlavní fotku k prezentaci nebo u následujícího příspěvku.
Musím se s vámi podělit o poznatky, které jsem získala a ověřila praxí. Zaprvé se mi stále lépe daří bojovat s řasou. Jednak hnojím kompletní PMDD se všemi vedlejšími složkami a navíc jsem díky stránkám http://www.rostlinna-akvaria.cz/ zavedla přímý boj proti objevivším se řasám. Když už nějakou času najdu, aplikuji přímo na ni a na rostlinu v bezprostředním okolí tekuté CO2. Moc jsem tomu nevěřila, ale opravdu to funguje. Během 2 dnů řasa zhnědne až zbělá a poté ji buď odsaji při čistění nebo se do ní pustí požírači (šneci, krevetky a Otíci).
27.4.2013(vloženo 27.4.2013)
Děkuji věm za komentáře a hodnocení Moc mě těší.
Po dlouhé době jsem se zase dostala k tomu něco sem napsat. Zase jsem byla na delší dobu mimo domov a akvárko péči mojí rodiny totálně nepřežilo. Vlastně z půvoní osádky zůstaly jen 4 Razbory a 2 Otíci. Všechno ostatní šlo do koše, včetně kořene. Byl tak zařasený nějakou zelenou a černou potvorou, že jsem se ani neobtěžovala ho čistit. Písek jsem vydatně a opakovaně odkalila, vše očistila od řasy, překontrolovala filtr a osázela novými rostlinkami. Jsou to necelé tři týdny. Naštěstí se rostlinky naprosto bezproblémově chytly, rostou jako o závod. Ostatně jak to vypadá, se můžete přesvědčit na nejnovější fotce. K Razborám jsem přikoupila ještě 6 kamarádek, takže teď se jich po akvárku prohání 10ti hlavé hejno a moc se jim to líbí.
16.10.2012(vloženo 16.10.2012)
Tak jsem konečně dokončila nový filtr ("obala na filtr"). Tentokrát jsem zvolila trojúhelníkový rámec, opticky zabírá truchu míň místa a poskytzje prosto pro kreativitu v pravé přední části akva. Predtím tam bylo jen asi 5 cm místa a rostlinkám se tam moc nevedlo. Teď je tam cca 12 cm z celkem 25cm šířky akvárka. Taky jsem do nové "krabice" schovala ještě jedno malinké čerpadlo zregulované na průtok asi 50l/hod., které žene vodu do levého zadního rohu a odtam svisle postavenou děrovanou trubicí do celého akva. Vytváří to velmi slabý proud a podporuje tak rozvádění živin do akva (do prostoru filrtu mi kape dávkovač hnojiva). Poslední úpravou je sestřih rostlinek. Během posledních 3 týdnů se rostlinky rozrostly do té míry, že se z akva stal neprostupný prales (trošku jsem zanedbala jejich péči). Takže jsem všechny stonlovky vytahala, odebrala mladé silné vrcholové partie a ty znovu zasadila. Cryptokorinu jsem rozesadila, aby měla víc místa a Valisneriu vyměnila ze větší, delší a silnější. Jediný, komu se nevede, je Pogostemon, asi se mu nelíbilo, že byl výrazně zastíněn ostatními rostlinami. Uvidíme, jestli to "rozchodí". Teď hnojím 2ml Optima (mikro), 2ml KNO3 a 2ml KH2PO4 (obě mícháno dle návodu k PMDD) rozdělené do 4 dávek v průběhu celého dne. Vytvořila jsem velmi jednoduchý a levný dávkovač hnojiva (vzduchovací motorek, 0,5l PET láhev, spousta hadiček, škrtítko na hadičku a zpětný bezpečnostní ventil). Pokusím se o podrobmější popis a fotky v některém z dalších přízpěvků...
22.9.2012(vloženo 22.9.2012)
Během jednoho týdne rostlinky (tedy Rotala, Polysperma a Limnophila) zdvojnásobily svoji délku, takže teď už sahají až k hladině. Je až neuvěřitelné, že nejenom vyrostli do délky, ale také narostly mnohem větší listy. Konečně se tváží "napapaně" V nejbližší době proběhnou nějaké úpravy, sestřihy a taky vyrábím nový filtr, takže až bude hotovo tak nafotím...
14.9.2012(vloženo 14.9.2012)
Je to asi 7-10 dní co jsem si všimla, že s akviškem není něco v pořádku. Rostlinky začaly chřadnout, spodní listy opadávaly, ostatní se začly rozpadávat a objevila se řasa (dokonce několik různých druhů). Změřila jsem parametry vody: NO3 - 50mg/l; Fosfor na 0. Začala jsem pátrat po netu a ejhle, zjistila jsem, že dělám naprosto školáckou chybu. NO3 nemůže být rostlinami využito, když nemají zároveň fosfor... Takže i když měly rostlinky dost světla, NO3, mikroprvků i CO2, tak vlastně hladověly a stráhaly, protože nebyly schopny to NO3 využít... Vyměnila jsem cca 50% vody, všechno důkladně odkalila, doplnila novou vodou a začala přidávat roztok KH2PO4 ke stávajícímu hnojivu od Peta (začala jsem na 0,5ml a zvyšovala každý den). Během dvou dnů se rostlinky zvetily, povyrostly nové lístky a "chytily barvu". Teď je to asi týden, rostlinám se daří, krásně rostou, vybarvují se, vyholené stonky začínají obrůstat novými výhony... NO3 - 25mg/l. Přidávám 2ml hnojiva Optima (mikroprvky), 2ml KH2PO4 a ještě 1ml KNO3 (před dvěma dny začalo NO3 klesat pod 20mg/l).
1.9.2012(vloženo 1.9.2012)
Akvárko je po sestřihu a pěkně obrůstá, tak přikládám fotečku. Jinak rybičky jsou všechny ok, přidala jsem ještě malé testovací hejno neonek (7x), aby to mělo trochu barvu...
14.7.2012(vloženo 14.7.2012)
Otíci se mají k světu, takže jsem se rozhodla pro nákup nových rybiček. Tentokrát jsou to razhory klínoskvrnné (7x). Doufám, že se jim u mě bude dobře dařit
1.7.2012(vloženo 1.7.2012)
Měla jsem teď trochu víc času, tak jsem si vyhrála s designem a rostlinkami... Dopadlo to - viz foto. Jsem celkem spokojená, jen pravá strana před filtrem musí ještě trochu dorůst, je tam Limnophila aromatica, kterou jsem nedávno zkracovala. Bohužel mi však onemocněly ryby - vypadá to na nějakého parazita. Většina neonek a všichni Corydorasy měli po těle průsvitné bouličky, v některých byli i nějací červíčci. Takže jsem raději všechny zlividovala. Zůstali jen Otíci, kteří se zatím tváří v pohodě, ale ještě počkám tak aspoň 1-2 týdny, než nakoupím nové ryby. Chci mít jistotu, že je vše ok.
9.5.2012(vloženo 9.5.2012)
Tak se po dlouhé době hlásím s novinkami Akvárko prodělalo za poslední půlrod drastické "změny". Byla jsem dlouhodobě v zahranicí a o akva se staralo příbuzenstvo. Asi si dovedete představit jak I přes veškeré rady a návody to akva (především rostlinky) docela nehezky odnesly - při návratu mě čekal pohled na zelené zařasené cosi s vrstvou kalu na dně... Rosliny nebylo možné, nebo spíš nemělo cenu zachraňovat, ryby naštěstí přežily téměř všechny. Takže mě čekala další přestavba. Už během loňského roku jsem vyměnila písek za černý (ne sekaný, ale nevím co přesně to je), takže se během mé nepřítomnosti krásně zaběhl a osídlil bakteriemi. Vše jsem pečlivě odkalila, nasadila nové rostlinky (Heteranthera zosterifolia, Rotala rotundifolia, Nessea sp. + Pogostemon helferi který tam už nějakou dobu živořil), zapojila nové CO2 (tentokráte už z tlakové lahve), doplnila vodou a každý den hnojila směsí Brutus a Colour Fe od Rataje (PMDD došlo). To bylo první týden v dubnu. Během necelého týdne se to všechno rozrostlo až k nevíře - viz foto 30.4. Před týdnem jsem doplnila ještě 10 neonek červených a 3 Coridoras panda. Už je tam zase živo a veselo.
1.1.2011(vloženo 1.1.2011)
... a poslední osázené, napuštěné, zakryté a svítící. Prostě dokončené stěhování Kryt je vlastní výroby z plexi, černého plastu a Glomatu na 2 zářivky. Oproti červnu 2010 vypadají rostlinky jako oškubané kuře Jejich složení se od té doby změnilo, ale na aktualizace počkám, ža co přežije a rozroste se...

Fofo z 10/2010
1.1.2011(vloženo 1.1.2011)
... pohled do filtru - jednu stranu jsem vyměnila za průhledné plexi, takže je zboku akvárka do filtru vidět a je možné kontrolovat funkčnost. Uvnitř je filtrační molitan, rohový filtr Dennerle na pojený na domácí CO2, topné těleso s termostatem a reakčné komora na CO2 (kolona do půdního filtru naplněná keramickými válečky, na kterou je napojen filtr). Na fotce je vidět ještě počítadlo bublinek a jehlový ventil ze zapalovače...
1.1.2011(vloženo 1.1.2011)
... umístěný filtr a zasypáno pískem...
1.1.2011(vloženo 1.1.2011)
Nově umístěná nádrž s vloženým půdním filtrem
29.12.2010(vloženo 29.12.2010)
Děkuji všem za komentáře a za hodnocení.
Nedávno proběhlo velké stěhování akvárka do nového bytečku. Bohužel nedlouho po té, se v něm rozmohla vláknitá řasa, která zaplavila téměř všechny rostlinky. Takže všechno pryč a začít znova... Při té příležitosti jsem udělala pár změn v technice a trošku i ve vzhledu. Čekám až se to drobet rozroste a pak nafotím...
13.6.2010(vloženo 13.6.2010)
Konečně jsem si našla chvíli a nafotila akvárko. V poslední době proběhlo několik změn, takže akva je teď k nepoznání. V prvé řadě jsem změnila koncepci, trošku si pohrála s designem a schovala jsem veškerou techniku do "škatulky", kterou jsem vyrobila z černého plastu.

Dala jsem velký prostor Heterantherei a změnila kořen. Bohužel z Monosolenia zbyl jen malý kousem, zbytek padl v boji s vláknitou a jinou řasou. Z Anubiasu jsem nechala jen malé mladé rostlinky. Ty velké putovaly do bratrova akvária, stejně jako Microsorum. Včera jsem ještě přisadila Blyxu. Je po převozu trochu pochroumaná, tak doufám, že se chytne. No, výsledek mého snažení posuďte sami.

Od května začala hnojit PMDD. Heteranthera roste doslova před očima, sotva stíhám stříhat. Rotala už se, po fázi zkomírání, také začíná rozrůstat. Zatím to není úplně dokonalé, ale den ode dne se to lepší, takže si dovoluji konstatovat, že nové hnojení rostlinkám prospívá. Po pár pokusech jsem se dostala na 1,5ml kompletního PMDD s NO3 i P. I přesto jsou dusičnany sotva měřitelné a fosfor skoro na nule.

Taky pracuju na výrobě nového krytu, do kterého se vejdou 2 zářivky po 14 nebo 15W, ale to je ještě věc budoucnosti... Prozatím je jediná zmena ve svícení výměna 14W Sun Glo zářivky za Aqua Glo, která teď svítí u zadního skla nad Rotalou.

Budu ráda za vaše nápady a komentáře. Každá připomínky je pro mě inspirací ke zlepšování, takže předem díky všem...
28.3.2010(vloženo 28.3.2010)
K mému velikému překvapení jsem minulý týden našla od Heterantheray dáreček v podobě dvou překrásných fialových kvítků, takže taktéž přikládám
28.3.2010(vloženo 28.3.2010)
Konečně jsem se dostala k tomu nafotit a stáhnout nový vzhled mého akva po poslední přestavbě.
9.2.2010(vloženo 9.2.2010)
Ahoj všem. Po dlouhé odmlce přidávám nový zápis do deníku. Parmičku jsem musela vyměnit, protože jí začala být nádrž malá, honila neonky a okusovat jím ocásky (což se pro něktéré stalo osudným, než jsem zjistila co se děje). Náhradou za ni mi jsou 4 krásní Otíci (Otocinclus affinis). Pochopitelně zbylým neonkám bylo smutno, tak jsem jim pořídila kamarádky. Teď se jich po nádrži prohání 12 a vypadají vážně spokojeně. Včera jsem udělala menší změnu v osázení. Fotky dodám pokud možno co nejdříve. Těším se na připomínky.
30.6.2009(vloženo 28.3.2010)
neonky
30.6.2009(vloženo 28.3.2010)
parmička
29.6.2009(vloženo 1.11.2016)
20.3. komplet
13.4.2009(vloženo 9.7.2009)
Vzhledem k tomu, že chuderky rybičky už neměly kde plavat, rozhodla jsem se pro "menší" přestavbu. (V životě by mě nenapadlo, kolik zelené hmoty se do takového akvárka vejde. ) Nový vzhled viz. foto v základních údajích...
12.4.2009(vloženo 9.7.2009)
... a vydala se na výlet mimo své vodní prostředí...
12.4.2009(vloženo 9.7.2009)
rotala se pěkně rozrostla...
20.3.2009(vloženo 30.6.2009)
jehlový ventil ze zapalovače
20.3.2009(vloženo 30.6.2009)
celá "CO2 aparatura"
20.3.2009(vloženo 30.6.2009)
počítadlo bublinek "samodomo"
20.3.2009(vloženo 30.6.2009)
bezpečnostní ventil ze stříkaček, inzulinového pístu a pružinky z propisky
16.3.2009(vloženo 9.5.2012)
13.3. celkový pohled
Záznamy jsou řazeny od nejnovějšího po nejstarší.
Nápověda   Mapa   Statistika   Foto   Archiv   Seznam   |<   <<   >>   >|