Co se děje ve světě akvaristiky

Akva svět   Akva weby  
4. ročník soutěže Přírodní akvária ČR 2013
17.03.2013
Československý klub přírodních akvaristů vyhlašuje již 4. ročník národní soutěže Přírodní akvária ČR 2013, která se zúčastní světové soutěže IAPLC 2013. Tato soutěž je dotována opravdu hodnotnými cenami. Více »
Akvaristická burza, výstava miniakvárií a létající ryby
30.04.2012
V květnu nás čeká zajímavá akce. Jedná se soutěžní výstavu Miniakvária BRNO 2012, která se uskuteční v rámci akvaristické burzy v sobotu 12. května od 9:00 na Klajdovské 28 v BRNĚ. Na výstavu se může přihlásit každý, kdo je ochoten prezentovat své akvárium. Soutěž je bohatě dotována se zajímavými cenami. Navíc v rámci akvaristické burzy pro Vás připravujeme zajímavou podívanou a to létající ryby Nemo a Žralok z filmu Hledá se Nemo. Tyto ryby se budou pohybovat v prostoru sálu a budou jistě zajímavým zpestřením pro dospělé a ohromnou atrakcí pro děti. V rámci bohaté tomboly můžete jednu takovou rybu vyhrát i Vy. Více o výstavě »
3. ročník soutěže Přírodní akvária ČR 2012
12.03.2012
Československý klub přírodních akvaristů vyhlašuje již 3. ročník národní soutěže Přírodní akvária ČR 2013, která se zúčastní světové soutěže IAPLC 2012. Tato soutěž je dodtována opravdu hodnotnými cenami. Více »
AQUASCAPING 2011 - vyhodnocení
19.08.2011
Setkání příznivců aquascapingu a rostlinných akvárií 3.9.2011 Vivárium Mělník od 13:00 hodin.

Program:
  • Vyhlášení výsledků a předání cen soutěže Přírodní akvária ČR 2011 : Josef Sobotka
  • Ukázka zařízení přírodního akvária, praktická ukázka použití produktů ADA : Adam Votava
  • Dodávání CO2 do akvária : Tomáš Macháček
  • Info o zájezdu do Hannoveru, leden 2012, na soutěž přírodních akvárií za účasti Takashiho Amana
  • Zkušenosti s produkty Colomi : František Kolín
  • V rámci akce sleva 10% pro účastníky akce na nákup v prodejně Vivárium Mělník
  • Prodej produktů ADA, CO2, pomůcek, dekorací, rostlin a ryb pro aquascaping a přírodní akvária
Počet volných míst je omezený, proto potvrďte Vaši účast na e-mail: natural.aquarist@seznam.cz
Podrobnější info a program na www.aquascape.cz
2. ročník soutěže Přírodní akvária ČR 2011
03.03.2011
Československý klub přírodních akvaristů vyhlašuje 2. ročník národní soutěže Přírodní akvária ČR 2011, která se zúčastní světové soutěže IAPLC 2011. Tato soutěž je dodtována opravdu hodnotnými cenami. Více »
Pozvánka na březnovou třeboňskou burzu
03.03.2011
Přišla nám pozvánka do Třeboně v Jižních Čechách, kde se 26.3.2011 od 9 do 12 hod v KKC Roháč uskuteční tradiční burza akvarijních ryb, rostlin a příslušenství, kterou pořádá Spolek českobudějovických akvaristů AKVA TERA ve spolupráci s AQUA Festival o.s. Kromě burzy se můžete zůčastnit zajímavých exkurzí u akvaristů a společenského večera s tancem a tombolou. Více »
Vivarium Betta Show 2010 - součást mistrovství
10.05.2010
Výstava VIVARIUM BETTA SHOW 2010 navazuje na loňský ročník úspěšné akce, která proběhla v prostorách akvaristické prodejny VIVÁRIUM MĚLNÍK. Letos se ovšem stala součástí Mezinárodního mistrovství bojovnic Betta splendens, které pořádají ve spolupráci Akvaklub.sk, AkvaMartin.sk a Vivarium.cz. Akce proběhne dne 5. a 6. června 2010. Více »
AQUAKONGRES 2010
17.03.2010
Opět po roce nám přišla pozvánka na mezinárodní setkání akvaristů spojené se zasedáním nejvyššího orgánu sněmu Unie akvaristů ČR – AKVA.CZ, které se uskuteční již podeváté ve Žďáře nad Sázavou v prostorách Městského úřadu Žďáru nad Sázavou. Součástí kongresu je i odpolední cyklus zajímavých přednášek. Bližší informace naleznete v pozvánce na tuto akci. Více »
Přírodní akvária ČR 2010
08.02.2010
Přírodní akvária ČR 2010
Již 10 let pořádá Aqua Design Amano největší světovou soutěž přírodních a rostlinných akvárií. Jubilejního 10.ročníku se můžete zúčastnit i Vy. Veškeré informace získáte na oficiálních stránkách http://en.iaplc.com/.

Československý Klub Přírodních Akvaristů chce podpořit účast českých zástupců v této soutěži a proto u této příležitosti vyhlašuje soutěž o nejlepší Přírodní akvária ČR 2010, která se zúčastní světové soutěže. Práce všech českých účastníků budou oceněny účastnickou cenou a zveřejněny v magazínu AKVÁRIUM živě. Účast v soutěži je nutno oznámit na adresu natural.aquarist@seznam.cz, kde získáte i další informace.
1. POLSKÉ MISTROVSTVÍ SKALÁRŮ
25.01.2010
V Polsku se rozhodli navázat na tradici mezinárodních mistrovství skalár vzniklou v České republice a tento víkend od pátku 29. do neděle 31.ledna uspořádat na výstavišti v Poznaní 1. polské mistrovství skalár. Ve více než 40 nádržích budou k vidění nejkrásnější exempláře jak od polských tak i od zahraničních vystavovatelů. Bližší informace naleznete v pozvánce na tuto akci.
Nový halančík - Nothobranchius kadleci
24.01.2010
Začátkem roku byl popsán nový druh halančíka, který byl pojmenován podle známého brněnského akvaristy Jaroslava Kadlece, jenž již bohužel není mezi námi. Bližší informace o tomto novém druhu naleznete na stránkách AQUATAB.net
Sloučení německých časopisů Aquarium live a Aquaristik
14.12.2009
Sloučení německých časopisů Aquarium live a Aquaristik
Od nového roku dochází ke spojení německého magazínu "Aquarium live", s německým magazínem "Aquaristik". Toto sloučení německých magazínů nemá žádný vliv na české magazíny "AKVÁRIUM živě" a "Aquaristik". Tyto magazínybudou i nadále vycházet samostatně tak, jak je znáte, jelikož quot;AKVÁRIUM živě" je zcela samostatný český magazín, jehož název je chráněn ochrannou známkou (je patentován) a není závislý na žádné licenci ani existenci jiného časopisu. Z toho vyplývá, že se zmíněný prodej v Německu v žádném případě nedotýká čtenářů zmíněných časopisů.
Akvaristická zima v Bratislavě
17.11.2009
Již tento víkend můžete navštívit tradiční akci v Bratislavě. V rámci akce se koná výstava miniakvárií, přednáškové odpoledne a nebudou samozřejmě chybět ani populární akvatrhy. Bližší informace naleznete na stránkách akva.sk.
Právě vychází Mořská akvaristika Hynka Dařbujana
04.11.2009
Právě vychází Mořská akvaristika Hynka Dařbujana
Známý popularizátor a praktik mořské akvaristiky ing. Hynek Dařbujan vydává v těchto dnech svou třetí knihu. Mořská akvaristika – praktický průvodce navazuje svou koncepcí i formátem na předchozí autorovu publikaci Průvodce mořskou faunou & florou (2001), která patří po grafické, polygrafické i obsahové stránce k nejlepším česky psaným knihám o mořské akvaristice.

Nová kniha je v podstatě přepracovaným a značně rozšířeným druhým vydáním autorovy první publikace Mořská akvaristika (1998). Vzhledem k tomu, že autor osmnáct let vlastní a provozuje renomovanou importní stanici pro mořské ryby a bezobratlé, má čtenář záruku aktuálních a v praxi ověřených informací o technickém vybavení, krmení, chovu a reprodukci jednotlivých druhů mořských organismů.

V publikaci Mořská akvaristika – praktický průvodce naleznete kapitoly Úvod do problematiky mořské akvaristiky – Výběr velikosti nádrže – Vybavení mořského akvária – Filtrace mořské vody – Význam světla a osvětlovací technika – Tepelný režim – Potrava a krmení mořských živočichů – Typy mořských nádrží – Nemoci a jejich léčba – Získávání mořských živočichů – Úmluva CITES – Rozmnožování mořských živočichů – Houby – Láčkovci – Kroužkovci – Měkkýši – Členovci – Ostnokožci a Ryby.

Kniha má formát 225 x 203 mm, rozsah 208 stran a obsahuje množství textových informací, 443 fotografií a 20 schémat. Cena je 570 Kč a lze ji objednat na posta@hynek-darbujan.cz .
Říjnová třeboňská burza akvarijních ryb a rostlin
30.09.2009
Po půl roce tady máme pro vás opět pozvánku do Třeboně v Jižních Čechách, kde se 17.10.2009 od 9 do 12 hod v lázeňském domě Aurora uskuteční tradiční burza akvarijních ryb, rostlin a příslušenství, kterou pořádá Spolek českobudějovických akvaristů AKVA TERA ve spolupráci s AQUA Festival o.s. Kromě burzy se můžete zůčastnit zajímavé přednášky a společenského večera s tancem a tombolou.Více »
Pozvánka na Český šampionát chovatelů terčovců 09
05.06.2009
Od Miro Hanzela (alias Miro03) nám přišla pozvánka na Český šampionát chovatelů terčovců 2009, který se uskuteční v botanické zahradě přírodovědecké faktulty Univerzity Karlovy v Praze od 17. do 20. září 2009. Více »
Pozvánka na kongres VDA
23.04.2009
Organizátoři letošního spolkového kongresu VDA (VDA obvod 12, jižni Bavorsko) Vás chtějí srdečně pozvat na tuto velkolepou událost. Od 8. do 10. května se setkají akvaristé a teraristé z celého Německa a sousedních zemí u špičkových odborných přednášek, k výměně zkušeností, jednání k aktuálním událostem a příjemnému posezení v městské hale v Memmingenu. Bylo by pro ně potěšením Vás v Memmingenu uvítat. Vice informaci najdete na přiloženém letáku.
AQUABURZA Ostrava - nová akce na severu Moravy
08.04.2009
V moravskoslezkém kraji se pro všechny akvaristické zájemce rodí nová akvaristická burza, která se bude pravidelně konat v prostorách Menzy VŠB-TU v Ostravě Porubě. Poprvé se tato akce bude konat v sobotu 25.4.2009. Burza je určena všem, kteří chtějí prodat či směnit akvarijní rybičky, rostliny, akvaristické potřeby, krmiva, odbornou literaturu apod., nebo se jen pokochat bohatou nabídkou vystavovaných produktů. Více »
Třeboňská burza akvarijních ryb, rostlin a přísluš
22.02.2009
A ještě jednu pozvánku zde pro vás máme. V Třeboni v Jižních Čechách se po letech dne 21.3.2009 opět uskuteční tradiční burza akvarijních ryb, rostlin a příslušenství, kterou pořádá Spolek českobudějovických akvaristů AKVA TERA ve spolupráci se střední školou rybářskou a vodohospodářskou Jakuba Krčína. Více »
AQUAKONGRES 2009
22.02.2009
Přišla nám pozvánka na letošní mezinárodní setkání akvaristů spojené se zasedáním nejvyššího orgánu sněmu Unie akvaristů ČR – AKVA.CZ, které se uskuteční již poosmé ve Žďáře nad Sázavou v prostorách Městského úřadu Žďáru nad Sázavou. Více »
Výstav akvarijních ryb v Hradci Králové
03.02.2009
Tak, jako v minulých letech, i na letošní výstavě akvarijních ryb v Hradci Králové se uskuteční 1. kolo Mezinárodního mistrovství v chovu rybek Betta splendens. Soutěžní rybky nebudou letos vystavovány po celou dobu výstavy, ale jen pouze první dva dny, to je v sobotu a neděli 14. a 15.2.2009. Změnou oproti minulým letům je i to, že nejlepší český chovatel získá roční předplatné časopisu Akvárium-terárium jako sponzorskou cenu od p. Lonského, vydavatele tohoto časopisu. Bližší informace naleznete v pozvánce na tuto akci.
15. číslo časopisu AKVÁRIUM
05.01.2009
15. číslo časopisu AKVÁRIUM
Vyšlo již 15. číslo časopisu AKVÁRIUM, který vydává občanské sdružení KLUB.AKVA.SK. I toto číslo si můžete přečíst zdarma na jejich stránkách. Obsah: Rekviem pro hlavačky Brachygobius kabiliensis - Nový sumec Epactionotus aky - Emerzní pěstování kryptokoryn - 4 x 4 o "Crystal Red" a krmení - Dnes fotí: David Kopeček - Súťaže akváriových rýb v roku 2008 - 2. súťažná výstava miniakvárií na Slovensku - Lov na hadohlavce - Mexický deník (5.): Tamasopo - EXOTICA Haustiermesse Wien 2008 - Akvaristická zima 2008, Bratislava
Akvaristika ztrácí jednu z významných osobností
25.11.2008
Akvaristika ztrácí jednu z významných osobností
V neděli 23.11.2008 zemřel akvaristickému světu dobře známý pražský ichtyolog a akvarista RNDr.Stanislav Frank CSc. Většina z nás jej zná jako autora mnoha populárních knih (např. Akvaristika - 100+1 záludných otázek, 333x jak a proč atd.). Nejen česká akvaristika tak ztrácí jednu z významných osobností, která bude všem hodně chybět.
14. číslo časopisu AKVÁRIUM
05.11.2008
14. číslo časopisu AKVÁRIUM
V pondělí 3.11 vyšlo 14. číslo časopisu AKVÁRIUM, který vydává občanské sdružení KLUB.AKVA.SK. V rámci tohoto čísla mají výraznou převahu reportáže z různých zajímavých akcí. Samozřejmě se ale dostalo i na další zajímavé informace. I toto číslo si můžete přečíst zdarma na jejich stránkách.
Rybou roku je Betta splendens
12.10.2008
Rybou roku je Betta splendens
Díky své unikátní barevnosti, jedinečné zajímavé historii, fascinující schopnosti rozmnožování a stále se světově rozšiřujícímu okruhu nadšených příznivců této rybičky, byla organizací European Anabantoid Club zvolena siamská bojová rybka Betta splendens akvarijní rybkou roku 2008/2009. Důkazem její oblíbenosti je stále se zvyšující poptávka, obzvláště po výjimečně krásných Halfmoon chovných formách, které se staly v poslední době známé díky mezinárodním soutěžím a současně také díky četným publikacím a reklamním brožurám, jejichž titulní stránky zdobí, či mnohým televizním vysíláním (Tier.TV, AquaNet.TV aj.), jejichž jsou hlavním tématem. (Zdroj: AQUA-PAEB)
Mořský svět se nám opět rozšiřuje
06.10.2008
rádi bychom Vás upozornili, že v úterý 7.10. bude v Mořském světě otevřena v odpoledních hodinách nová obří průhledová nádrž s mnoha překvapeními. Současně bude dokončen unikátní projekt duševní relaxace "Kosmická laguna" výtvarníka a psychologa Zdeňka Hajného.
Akvaristický podzim Brno
20.09.2008
Poslední pozvánka je opět do Brna, kde se koná akvaristický podzim pořádaný spolkem Cyperus. V rámci této akce se můžete zúčastnit několika zajímavých přednášek. Podrobnosti viz. pozvánka.
Akvaristická burza v Brně
19.09.2008
A ještě jedna pozvánka na akvaristickou akci, tentokráte se jedná o burzu, která se koná po patnácti letech opět v Brně. Bližší informace naleznete v pozvánce na tuto akci.
Akvaristický podzim v Bratislave
19.09.2008
Máme tady pro vás pozvánku na zajímavou akci našich sousedů, jejíž součástí je i ME Guppy páry. Bližší informace naleznete v pozvánce na tuto akci.
13. číslo časopisu AKVÁRIUM
09.09.2008
13. číslo časopisu AKVÁRIUM
Dnes vyšlo již 13. číslo časopisu AKVÁRIUM, který vydává občanské sdružení KLUB.AKVA.SK. Hlavním tématem, kterému je číslo věnováno, je problematika kyslíku v akváriu. Samozřejmě se ale dostalo i na spoustu dalších zajímavých informací. I toto číslo si můžete přečíst zdarma na jejich stránkách.
Akva svět   Akva weby