Diskuse  (1. strana z 1)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Příspěvky diskutujícího:
pe25tr
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Kde je ta kvalita  (Odpověď pro: rudik  Zobrazit původní příspěvek )
18.8.2010 10:20
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Jsi extrémista
průhyb skla  (Odpověď pro: rudik  Zobrazit původní příspěvek )
10.11.2009 10:55
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Asi vim o cem mluvis, "pruzne vetknuti" ktere zachyti jen jednu slozku momentu, druhou temer vubec ne. To pak zalezi na pomeru vysky a delky tabule, jestli bude maximum namahani uprostred delky, nebo u rohu (nekde v dolni tretine vysky), kde pusobi reakce od "vetknuti"... jenze v diskusi pomoci par vet si to asi nevysvetlime .
průhyb skla  (Odpověď pro: áááda  Zobrazit původní příspěvek )
10.11.2009 8:09
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
"viděl jsem průhyb na 6mm sklu 10mm,,ale sám bych to doma neriskoval.
sklo se nezlomí uprostřed,ale tam kde je slepeno roh na roh."

Sklo praskne tam, kde je nejcetsi koncentrace napeti, pokud jsou spoje v rozich technologicky spravne provedene, tak nejvetsi napeti je uprostred delky, koncentrace napeti pak muze byt vetsi nekde v miste vrubu (skrabance, odstepu na horni/dolni hrane, atd.), ale porad to je nekde ve stredni casti delky skla. Pokud je spoj v rozich proveden spatne a skla se o sebe natvrdo v rozich opiraji, pak muze byt lokalni extrem napeti zde.

Co se tyce velikosti prohnuti, tady zalezi na pomeru prohnuti ku celkove delce skla. Neco jineho je 6mm pruhyb metrove tabule nebo 6mm trimetrove tabule. "Vetsi" pruhyb skla nemusi vubec znamenat riziko prasknuti (zalezi na tom, jestli je spravne nadymenzovane), ale nevypada to moc hezky.
Partner rubriky
Partner rubriky
eheim classic 2213  (Odpověď pro: elstrem  Zobrazit původní příspěvek )
5.8.2009 8:45
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Ahoj, zajdi si do obi, nebo hornbachu, nebo petcentra, nebo tak neco a vyber si naplne podle toho, jake se ti zalibi. Vubec to nemusi byt orig. eheim certified naplne, napr. nekolikanasobne levnejsi naplne fluval filtruji ve filtru eheim naprosto bajecne ;). Hadice prodavaji v obi na metry, jsou naprosto stejne jako orig. eheim hadice, jen jsou zhruba petkrat levnejsi. No a s trubkama to bude podobne, potrebujes pouze, aby sly strcit do tech hadic. Koneckoncu to preci nemusi byt spesl akva trubky, staci obyc. plastove trubicky (ono je to nakonec vlastne skoro uplne totez, ze :D). Jediny zadrhel vidim v pripojeni hadic k filtru pres takovy ten (?neznam nazev?) ventil, ktery ti zajisti, ze muzes filtr odpojit a jit ho vymyt do koupelny a akvarko ti zatim nevytece. Ten jsem videl v hornbachu za 470kc jeden kus, malem jsem se pozvracel. Alternativu jsem nehledal, protoze nepotrebuji, muj eheim to ma v sobe. Jak je to u eheim classic nevim...
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Ze by to bylo "develope and made in Poland" ?

https://sklep.aquael.pl/559_580.htm
10.6.2009 11:14
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
"Napoustet akva po 24h je hloupost..."
Ano, bohuzel se to uz v nekolika diskuzich (v souvislosti s externimi komorovymi filtry) objevilo.
10.6.2009 10:32
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Ano, uvadi se cca 2mm za den, ale zavislost na vlhkosti, teplote a konkretnim typu silikonu (prisadach?) jsem jeste nikde nevidel. Zrejme to ale neni linearni vzhledem k sirce spoje -> pronikani vzdusne vlhkosti do nitra spoje. Vim z doslechu o pripadu, kdy po sedmi mesicich rozebirali podlahu z dlazdic prilepenych silikonem. Silikon byl tuhy 2 az 3cm v okoli spar, uprostred byl tekuty.
10.6.2009 8:40
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Před týdnem jsem slepil vlastní akvárko dlouhé 2,5m metodou "boky na dno", tak ti můžu napsat vlastní zkuženost.

Sice je možné, že silikon má menží pevnost ve smyku (střihu) než v tahu/tlaku (tak to totiž mají téměř všechny materiály), prakticky ale zatížení spoje, ať už tahem, smykem či kombinací, dosahuje přibližně pětinu dovolených hodnot (při správném dimenzování tloušťky skla a tím pádem plochy spoje). Je tedy úplně jedno, jestli zvolíš postup "boky na dno", nebo "boky kolem dna". Rozhodující je dokonalé odmaštění, dodržená minimální doporučený tloušťka lepeného spoje (spáry) a rovná podložka.

Při lepení boků na dno (u velkých nádrží) váha skla vytlačí silikon ze spáry ven a boční stěna dosedne na dno sklo na sklo. Aby se toto nestalo, používají se podložky. Já používám gumové pásky široké cca 1cm tlusté 2,5mm (budoucí tloušťka spoje).

Pokud se nejprve nanese housenka, potom se přes ni položí gumové podložky a nakonec se na to postaví sklo, tak opět zapracuje váha skla a gumové podložky na silikonu podjedou, jako by byly podmazané vazelínou a vše je v ...

Používám postup, kdy na odmaštěné dno položím gumové podložky (s rozestupem 0,5m až 1m - podle hmotnosti skla), potom na to postavím boční stěnu a do spáry vymezené podložkami vtlačím silikon (tak aby na obou stranách spáry trochu vylézal ven). Po 24 hodinách gumové podložky vytáhu a díry po nich dotmelím a vlepím spodní podélné výstuhy.

V diskuzích se často píše, že po 24 hodinách silikon zvulkanizuje a akvárko se může napustit vodou. To ale platí pro akvárka s tloušťkou skla do 6mm (maximálně 8mm?). Mám zkušenost, že spoj 10mm tlustého skla rozříznutý po 48 hodinách má uprostřed 2 až 4mm širokou oblast nezvulkanizovaného (tekutého) silikonu!
26.5.2009 7:45
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Taky jsem pred mnoha lety slepil akvarko pruhlednym silikonem (vcetne vytmeleni rohu). Neubehl ani rok a podel skla prorostla rasa pod "vytmelenim" az ke spoji a pokracovala dal spojem mezi predni a bocni stenou a to temer v cele vysce akvarka. Bocni stena se prakticky cela oddelila od predni steny az na maly kousek nad hladinou, kde rasa nerostla. Nastesti jsem zrovna sedel u akvarka, kdyz to zaclo tect, takze pohroma nebyla tak strasna...
Hlína do akvária  (Odpověď pro: burphy  Zobrazit původní příspěvek )
25.5.2009 12:17
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
A te hliny taky palec a pul, nebo muze byt i min?
Jil taky macet 6 tydnu?

Dobry tema tohle .
Hlína do akvária  (Odpověď pro: burphy  Zobrazit původní příspěvek )
25.5.2009 11:22
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Na tu hlinu se musi dat (jemny) sterk - jak je videt z tvych prezentaci, nebo muze byt i "klasicky" pisek? A co velke koreny a velke kameny, ma se pod nima hlina vynechat?
Hlína do akvária  (Odpověď pro: burphy  Zobrazit původní příspěvek )
25.5.2009 10:09
pe25tr  (id: 7765 )
[Odpovědět]
Ahoj, cetl jsem clanek na tvych strankach, pekne ;). Jakou pouzivas hlinu? Chova se stejne hneda i cerna zemina pri pouziti v akvariu? Muze plnit stejnou sluzbu "bahynko" primo z rybniku? Nebo pisek i s ruznym "svinstvem:)" taky primo z rybniku?
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|