Diskuse  (162. strana z 174)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Příspěvky diskutujícího:
Roman
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Externy filter  (Odpověď pro: ENGE  Zobrazit původní příspěvek )
11.1.2018 14:10
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně používám pro své akva 550 litrů jako doplňkový filtr čerpací hlavu Atman viz http://www.sklorex-akvarium.cz/p1194-cerpadl... s bioakvacitem co je pod tou čerpací hlavou (mají i výkonější). Na rozdíl od dalšího filtru je to levnější. Můžeš si otestovat, zda to pomůže, ale chvíli bude trvat, než se namnoží nitrifikační bakterie.
Externy filter  (Odpověď pro: ENGE  Zobrazit původní příspěvek )
11.1.2018 10:00
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Je pravda, že v jezeře Malawi je velmi nízká hodnota NO3, ale těch 50 není v akváriu tak hrozné. NO3 se člověk v akváriu bez rostlin zbavuje velmi těžko a je to nákladnější. Ale NO2 by tam nemělo být.

Na tu UV lampu jsem se ptal proto, že při trvalém provozu by mohla likvidovat i nitrifikační bakterie, což je nežádoucí. Co se týká náplně ve filtru, jde o to tam vytvořit co největší plochu pro nitrifikační bakterie a to ty keramické válečky či kuličky splňují. Koše s nimi by měly být co nejplnější. Jinak jde o objem filtrační hmoty, takže kostka molitanu je na tom častěji výrazně lépe než interiérový filtr. Ale je možné, že to bude stačit. Bohaté provzdušňování rybám určitě pomůže. Možná bys mohl zrealizovat přisávání vzduchu do výstupu filtru.
Externy filter  (Odpověď pro: ENGE  Zobrazit původní příspěvek )
11.1.2018 6:26
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
No, 10 mg/l není dobře, zřejmě opravdu nitrifikační baktérie ve filtru nestíhají. Nedal by se do akvária dát molitanový kvádr s čerpací hlavou? Samozřejmě nevím jak by to esteticky vypadalo, ale podpořilo by se proudění v akva a zvětšilo plochu pro nitrifikační bakterie. Pokud by to nešlo, možná by bylo lepší než paralelní filtrů zapojení sériové, kdy by voda z jednoho filtru šla do druhého. Kdyby byl průtok dostatečný, nemusel by být ani druhý filtr poháněný, to znamená, že by byl bez vrtulky a nebyl by v zásuvce. To by bylo ale potřeba vyzkoušet. Podle mě je v akva problém s nedostatkem nitrifikačních bakterií. Ještě dotaz, nepoužívá se v akva permanentně UV lampa?
Partner rubriky
Partner rubriky
Externy filter  (Odpověď pro: ENGE  Zobrazit původní příspěvek )
10.1.2018 15:01
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
To, že ryby plavou nahoře a ztrácí barvu, není úplně ideální. Jak je zakončen vývod filtru? Roztřikovací rampou nebo jinak. Jaké jsou po týdnu po vyčištění hodnoty NO2? Jak dlouho je vlastně akvárium v provozu?
Externy filter  (Odpověď pro: Enge  Zobrazit původní příspěvek )
10.1.2018 6:29
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Paralelní zapojení je zvláštní, ale principiálně by fungovat mohlo, jen ten průtok asi bude hodně veliký. Osobně si ale myslím, že by ten jeden filtr měl na akvárium stačit. V čem se vlastně jeví problém? Objevuje se ve vodě NO2?
8.1.2018 7:29
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Kapalina má vždy tendenci vzlínat, s tím nic nenaděláš. V tvém případě to vypadá, že jsi počítadlo naplnil až po vrch. Ale ať to uděláš, jak to uděláš, časem se ti kapalina z počítadla ztratí a budeš ji muset doplňovat.
8.1.2018 7:23
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
No pokud nemáš bohaté zkušenosti s rostlinými akvárii, tak se ti málokdy podaří dosáhnout toho, co vidíš ve zmíněných akváriích. Některé z těch rostlin jsou velmi náročné na světlo a některé se neobejdou bez přihnojování CO2. Jak jsem začínal já? Popravdě metodou pokus omyl. Nakoupil jsem rostlinky, které jsem chtěl a nasázel do akvária. Některým se dařilo, některým ne. K těm co se jim dařilo jsem časem pořídil jiné a nakonec jsem dosáhl nějakého vyváženého vzhledu. Je ale pravda, že u každého druhu se mi stane, že má občas snahu dominovat a občas stagnuje. Takže nakup rostliny dle svého uvážení a možností akvária (světlo, výška vodního sloupce, hnojení atd.). Raději jich kup více než méně a uvidíš, kterým se bude dařit a kterým ne.
Vestavěné akvárium  (Odpověď pro: Schmittka  Zobrazit původní příspěvek )
8.1.2018 7:09
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně bych řekl, že manipulační prostor by měl být minimálně 15 cm, raději ale více. Například pro pohodlnou manipulaci s kořeny či kameny. Osobně bych pod 20 cm nešel. Myslím si, že ten prostor je na výšku dost stěsnaný.
8.1.2018 7:06
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
No pokud chceš skutečně používat CO2 Vital od Rataje, pak by ten dávkovač od Eheimu byl vyhovující, jen není úplně nejlevnější.
3.1.2018 23:31
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
CO2 je o něčem jiném. To se nedá dávkovat zmíněným způsobem. Davkovač se hodí spíše pro PMDD a jiná kapková hnojiva. Pokud chceš CO2 vyzkoušet, pro první pokusy postačí ho vyrábět z kvasnic. Samozřejmě mít láhev s CO2 je jistější a bezpečnější.
3.1.2018 21:25
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano používám dávkovač Eheim na tekuté hnojivo. Přesnost bohužel není vysoká, ale pro mé akva je dostačující. Čím menší akva, tím ale bude větší problém s dávkováním.

Viz https://www.juwelakvarium.cz/automaticky-dav...
Spoločenstvo  (Odpověď pro: Strecka  Zobrazit původní příspěvek )
3.1.2018 21:20
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
S parmičkami černopruhými (SAE) je to složité, jakmile vyrostou, může jim být akva těsné. Záleží na tom, jak se k sobě budou mít. Máš tam docela dost druhů a většinou jsou to ryby hejnové. Třeba pancéřníčci se cítí lépe ve větším počtu. Je otázka, jak se ti chovají parmičky čtyřpruhé, nedotírají na ostatní ryby? Jak dlouho spolu tato osádka funguje?
Pokec  (Odpověď pro: kravran  Zobrazit původní příspěvek )
1.1.2018 20:10
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Ty světlé skvrnky vypadají jako vápenité usazeniny.
1.1.2018 20:08
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, zaběhnutí filtru v jiném akváriu je stará praktika. Namnožíš tím předem nitrifikační bakterie, což výrazně usnadní náběh nového akva. Co se týká destilované vody, to je spíše otázka, jakou vodu máš k dispozici (jaké ma parametry). Podle toho je pak možno řešit, zda je vodu třeba ředit destilkou či ne. Je ale otázka, aby v té tvé "technické" destilce nebylo něco, co by akváriu neprospívalo.

Parmičky čtyřpruhé se musí covat ve větším hejnu (doporučuje alespoň 8 kusů), aby se věnovaly sobě a ne ostatním rybám. Někdy totiž mají tendenci okusovat ploutve ostatním rybám. Ideální by byl větší počet samic na jdenoho až 2 samce. Pancéřníčků si rozhodně všímat nebudou a ano dají se kombinovat s ostatními společenskými rybami. Z počátku je ale třeba akvárium kontrolovat.
váha krytu  (Odpověď pro: velitel  Zobrazit původní příspěvek )
1.1.2018 16:43
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Měl jsem podobný problém. Manipulace s krytem byla opravdu náročná. Přemýšlel jsem o různých konstrukcích, ale nic jednoduchého mě nenapadlo. Nejednodušší bylo použití kladek viz. obrázek. Nakonec jsem ale skončil u otevřeného akvária, kde manipulace s čímkoliv uvnitř je jednoduchá a bezproblémová. Světla mám zavěšena nad akváriem. Jedinou nevýhodou tohoto uspořádání je, že pokoj je výrazně více osvětlen, než při zakrytovaném akváriu.

Přiložený obrázek: Zavěšený kryt
24.12.2017 10:23
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Pokud sem náhodou někdo zavítá, tak přeji šťastné a veselé Vánoce a hodně dárečků a zdravíčka. :)
Vinné kmeny  (Odpověď pro: Mirekdusek  Zobrazit původní příspěvek )
30.5.2017 23:25
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, ano v akvaristice se s oblibou používají kořeny vinné révy. Zkuste zavolat do nějaké prodejny, např. do Sklorexu ( http://www.sklorex-akvarium.cz/ ).
Nemoc rybek  (Odpověď pro: Icka  Zobrazit původní příspěvek )
22.5.2017 6:28
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
Pravděpodobně se jedná o nemoc zvanou krupička. Léky se dají koupit v jakékoliv akvaristice. Ty tečky tam ale musely být již při zakoupení, neb podle toho co píšete, je ta krupička již docela rozjetá. Léčit je třeba ryby v původním akváriu.
axolotl mexicky  (Odpověď pro: karol  Zobrazit původní příspěvek )
8.5.2017 22:28
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
A zkusil jsi některé stránky, třeba http://web.spinet.cz/axolotl/ ?
uv lampa  (Odpověď pro: ginar  Zobrazit původní příspěvek )
8.5.2017 22:24
Roman  (id: 1 )
[Odpovědět]
UV lampa se používá jen v externím okruhu, např. u filtru. Přímo do akvária se s ní nesvítí.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|