Diskuse  (1. strana z 1)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Příspěvky diskutujícího:
BBchory
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
pouštní terárium - nové téma
5.3.2022 21:44
BBchory  (id: 16087 )
[Odpovědět]
Ahoj,
byl by tu nějaký chovatel z Prahy 4, který by choval agamu vousatou/trpasličí/gekončíka nočního atp. a byl by ochoten ukázat své terárium a podělit se o zkušenosti z chovu? Sedmiletá dcera chce nějakou "pouštní ještěrku" (rybičky, které má, jsou prý moc mokré ;-D) a tak jí chci nejprve ukázat, co to obnáší.
14.12.2018 9:58
BBchory  (id: 16087 )
[Odpovědět]
Kytiček hodlám pěstovat hodně (protrhat se to dá vždycky). Průnik “vhodné pro bettu” a “vhodné pro začátečníka”, takže nějaké kryprokoryny (c. affinis, c. wendtii), mokřanky (h. difformis, h.polysperma), anubias barteri v. nana, nějaký echinodorus, na hladinu limnobium…
12.12.2018 22:09
BBchory  (id: 16087 )
[Odpovědět]
Ahoj,
Jsem naprostý začátečník a zakládám pro dceru akvárko. Mám v úmyslu pořídit 54 litrů (30x60x30). Přečetla jsem pár knížek, řadu článků na internetu, vyzpovídala kamarády s rybičkama, ale stejně soudím, že pár rad navíc nemůže uškodit, tak vás o ně poprosím.
Předpokládané osazenstvo akvárie je betta splendens (bojovnice pestrá) samec 1ks, cheirodon axelrodi (neonka červená) 5ks, hyphessobrycon herbertaxelrodi (neonka černá) 5ks, corydoras pygmaeus (pancéřníček trpasličí) 2ks. Šneci se zřejmě vyskytnou sami od sebe. Myslíte si, že je to OK? Nějaké připomínky? Pokud se vám to nezamlouvá, co byste tam dali jiného (požadavek je betta-samec, nějaké menší hezké rybičky, nějaká ta rybička na dno)
Jaký byste mi doporučili filtr? Potřebuji něco relativně nehlučného (akvárko bude v dětské ložnici), spolehlivého, dělajícího přiměřený proud pro bettu, a v neposlední řadě ne moc drahého. Můžu mít I externí filtr, akvárko bude na komodě s dvířky, za kterými může být filtr schovaný (jen se nesmí hádat s elektrikou, protože ta tam bude schovaná taky)
Hnojení a přihnojování CO2. Tak tady naprosto tápu. Poradili byste mi prosím něco, co zvládne i totální laik, něco, co se ráno kápne do akvárka a je hotovo? (Stroj s CO2 bombičkou či kvasícím burčákem mít doma nechci)
Co si myslíte o setech? Je to ideální řešení pro začátečníka, jak mi říkají v každém zverimexu a internetovém obchodě, anebo si mám raději vybrat každou komponentu zvlášť a doufat, že to se svými nulovými zkušenostmi nakombinuju dobře?
Určitě se chystám udělat nějakou typickou začátečnickou chybu. Bude skvělé, když mě zahrnete tipy na to, co bych měla (a neměla) dělat a co z příruček člověk lehce nevyčte!
Díky moc za všechny užitečné rady!
Partner rubriky
Partner rubriky
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|