Diskuse  (1. strana z 1)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy pro téma (id 9846):
Vestavěné akvárium
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Vestavěné akvárium - nové téma
19.6.2022 20:02
šátec   (id: 3882   Šátcovo akvárium  
 kategorie střední akvária, objem 94 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím,

po mnoha letech se vracím k akvaristice, a zakládám akvárium 375litrů 150x50x50cm. Nyní bych se chtěl vydat cestou zabudovaného/vestavěného akvária, plán je uprostřed akvárium a na obou stranách šatní skříň + nahoře něco, vše zakryté. V příloze přiložen obrázek jak si to představuji. No teď než to začnu stavět, tak by bral i pár rad čemu se vyhnout/vyvarovat. Nad akváriem plánuji zhruba 30cm prostor pro údržbu, za akváriem u zdi zhruba 10cm mezeru tu bych chtěl dodržet i u skříní okolo z důvodu odvětrávání vlhkosti z akvária, prostě někudy to vlhko musí odcházet aby to neplesnivělo :) . Zvažuji jestli nebude problém když bych dal bočnice přímo na skříň, jestli toho časem nebudu litovat ale, a tady bych bral zkušenosti od ostatních :)

Přiložený obrázek: obrázek z internetu pro inspiraci
Vestavěné akvárium  (Odpověď pro: Schmittka  Zobrazit původní příspěvek )
8.1.2018 7:09
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Osobně bych řekl, že manipulační prostor by měl být minimálně 15 cm, raději ale více. Například pro pohodlnou manipulaci s kořeny či kameny. Osobně bych pod 20 cm nešel. Myslím si, že ten prostor je na výšku dost stěsnaný.
Vestavěné akvárium - nové téma
5.1.2018 17:27
Schmittka   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý večer,
přišla jsem si pro radu zkušenějších. Stavíme s přítelem dům a přáli jsme si vestavěné akvárium. Projektant nám jej zakreslil do projektu. Dostala jsem na starost věci ohledně tohoto akvária vyřešit a chci se zeptat na radu těch zkušenějších. Velikost "díry" je 200 cm na délku, 35 cm na šířku a 55 cm na výšku. Jak velké akvárium tam vsadit, aby se dala pohodlně dělat údržba a vedle akvária ještě vznikl "prostor" na techniku? Jak velký by tento prostor měl vůbec být? Jak udělat otvírání pro krmení ryb a jak zakrýt prostor pro techniku? Na internetu jsem našla jen akvária se skříňkami a to v tomto případě není možné. Vstup k aváriu bude jen z přední strany. Děkuju za veškeré názory i tipy.
Partner rubriky
Partner rubriky
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|