Diskuse  (1. strana z 1)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Seznam témat: (řazení temát na je dle poslední odpovědi od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy pro téma (id 9904):
začátečník zakládá akvárko
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
začátečník zakládá akvárko  (Odpověď pro: BBchory  Zobrazit původní příspěvek )
14.12.2018 22:47
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Popisované rostlinky jsou kombinací těch méně náročných na světlo, ale i těch náročnějších.Pokud budeš pořizovat set, měl by mít dostatečně dimenzované osvětlení.
začátečník zakládá akvárko  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
14.12.2018 9:58
BBchory   (id: 16087 )
[Odpovědět]
Kytiček hodlám pěstovat hodně (protrhat se to dá vždycky). Průnik “vhodné pro bettu” a “vhodné pro začátečníka”, takže nějaké kryprokoryny (c. affinis, c. wendtii), mokřanky (h. difformis, h.polysperma), anubias barteri v. nana, nějaký echinodorus, na hladinu limnobium…
začátečník zakládá akvárko  (Odpověď pro: BBchory  Zobrazit původní příspěvek )
12.12.2018 23:58
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, co se týká skladby ryb, tak ta je v pohodě. Ohledně rozhodnutí, zda koupit set nebo komponenty či zda používat CO2, to souvisí docela i s tím, jaké rostlinky chceš v akváriu pěstovat. Já dávám přednost otevřeným akváriím, takže osobně bych se na sety neorientoval. V setech bývá osvětlení slabší, takže se nehodí pro rostliny náročnější na světlo. Ale pro spoustu rostlin bude světlo dostačovat. Co se týká přidávání CO2, osobně používám tlakovou láhev, na nějaké vodičky se mi spoléhat nechce. Ale na druhou stranu, dodávání CO2 do akvária rozhodně není nezbytné, prostě záleží na pěstovaných rostlinkách. Spíše po určité době možná bude nutné rostliny přihnojovat. Osobně používám PMDD. Ohledně filtru bych upřednostnil filtr venkovní. Výhodou je, že nebude zabírat místo v akváriu a bude mít větší objem filtračních hmnot. Bohužel nemám zkušenost s malými filtry, ale docela se mi líbil Atman CF-600.
Partner rubriky
Partner rubriky
začátečník zakládá akvárko - nové téma
12.12.2018 22:09
BBchory   (id: 16087 )
[Odpovědět]
Ahoj,
Jsem naprostý začátečník a zakládám pro dceru akvárko. Mám v úmyslu pořídit 54 litrů (30x60x30). Přečetla jsem pár knížek, řadu článků na internetu, vyzpovídala kamarády s rybičkama, ale stejně soudím, že pár rad navíc nemůže uškodit, tak vás o ně poprosím.
Předpokládané osazenstvo akvárie je betta splendens (bojovnice pestrá) samec 1ks, cheirodon axelrodi (neonka červená) 5ks, hyphessobrycon herbertaxelrodi (neonka černá) 5ks, corydoras pygmaeus (pancéřníček trpasličí) 2ks. Šneci se zřejmě vyskytnou sami od sebe. Myslíte si, že je to OK? Nějaké připomínky? Pokud se vám to nezamlouvá, co byste tam dali jiného (požadavek je betta-samec, nějaké menší hezké rybičky, nějaká ta rybička na dno)
Jaký byste mi doporučili filtr? Potřebuji něco relativně nehlučného (akvárko bude v dětské ložnici), spolehlivého, dělajícího přiměřený proud pro bettu, a v neposlední řadě ne moc drahého. Můžu mít I externí filtr, akvárko bude na komodě s dvířky, za kterými může být filtr schovaný (jen se nesmí hádat s elektrikou, protože ta tam bude schovaná taky)
Hnojení a přihnojování CO2. Tak tady naprosto tápu. Poradili byste mi prosím něco, co zvládne i totální laik, něco, co se ráno kápne do akvárka a je hotovo? (Stroj s CO2 bombičkou či kvasícím burčákem mít doma nechci)
Co si myslíte o setech? Je to ideální řešení pro začátečníka, jak mi říkají v každém zverimexu a internetovém obchodě, anebo si mám raději vybrat každou komponentu zvlášť a doufat, že to se svými nulovými zkušenostmi nakombinuju dobře?
Určitě se chystám udělat nějakou typickou začátečnickou chybu. Bude skvělé, když mě zahrnete tipy na to, co bych měla (a neměla) dělat a co z příruček člověk lehce nevyčte!
Díky moc za všechny užitečné rady!
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|