Diskuse  (4633. strana z 4646)

Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Záznamy z pokecu jsou skryty a nezobrazují se v rámci diskuze.
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Začátečník -pomoc - nové téma
1.11.2019 12:25
Nikoll   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtela bych se poradit byla jsem v obchode s rybkami ze bych si chtela zalozit akvarium male 6,5litrove.rekli mi abych si ze zacatku vzala cichavce ze nepotrebuji filtr ani nic jineho.rekla jsem ze jsem si ale neodstavila vodu drive a ze jestli kdybych si ho chtela zalozit hned jestli neprodavaji kapky rekl ano a dal mi sera aquatan . Vse jsem udelala tak jak mi rekl po jednom dnu se mi akvarium zakalilo a netusim proc neporadil by jste mi nekdo?
Kulaté akvárium  (Odpověď pro: Petržel  Zobrazit původní příspěvek )
28.10.2019 19:08
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Samozřejmě nejsem ryba, ale podle toho co vím, rybám nevyhovuje. Podle mě je u těchto akvárií problém s malou plochou dna při sázení rostlin a s umísťováním techniky (filtrace topení, osvětlení). Osobně bych do toho nešel.
28.10.2019 9:01
Podengo   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mám doma nejméně 12 let staré pancéřníčky. V akváriu jsou jen oni. Krmíme většinou různými mraženými červíky, tak jednou týdně a o dovolené mají sušený prefabrikát. Během minulého týdne se jim začala zvětšovat zádní část bříška a ta část vypadá jakoby překrveně. U samiček je to prakticky neznatelné, ale u štíhlejšího samečka velmi výrazné. Chovají se zcela normálně. Ještě mě napadlo, že se před těmi dvanáci lety přestali rozmnožovat (po přestěhování...jiná voda?).
Neví někdo co ty moje stařečky postihlo? Eventuelně jak jim pomoci. Napadlo mě, jestli nemohly chytnou nějákého střevního parazita z mraženého krmení.
Děkuji
https://rybicky.net/k/forum/885197.jpg
https://rybicky.net/k/forum/885197_2.jpg
https://rybicky.net/k/forum/885197_3.jpg
Partner rubriky
Partner rubriky
Kulaté akvárium - nové téma
21.10.2019 10:47
Petržel   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,rád bych znal váš názor na kulatá akvária,je pravda že se v něm ryby necítí dobře? Děkuji
Bojovnice pestrá  (Odpověď pro: Mončičák  Zobrazit původní příspěvek )
18.10.2019 14:35
Shedey   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Rozhodně dokoupit topení, Betty začínají být při teplotách nižších než 24 °C neaktivní (jsou to chladnokrevná zvířata). Filtr není úplně potřeba, ale pro začátečníky, kteří neví jak si poradit s rovnváhou vody je to téměř nutnost. Další kytky. KYTKY rozhodně potřeba jsou nejen ve filtru ale i na nich žijí nitrifikační bakterie, které oxidují dále dusné látky. Neaktivita také může být způsobena vyšším množstvím NO2 nebo amoniaku ve vodě, jelikož nemáte filtr ani kytky, nemají se kde pořádně usadit nitrifikační bakterie, které tyto látky rozbíjí na méně toxické NO3, se kterým si už poradí rostliny. To akrávrium také není moc velké, ale pokud je ještě malý, tak Vám to odpustím :) Kytky, topení a filtr jsou potřeba, filtr vystačí malý bublifuk za 100 Kč, plovoucí kytky umí celkem hodně odebírat dusíkaté látky, třeba růžkatec mají téměř v každém zverimexu a dávají ho i zadarmo (roste to opravdu rychle). Betty také rády polehávají, díky velkým ploutvím se jim špatně plave (bacha nejsou to špatní plavci jak se o nich říká, jen za sebou tahaj fakt váhu), takže nějakou velkolistá rostlina pro něj je také dobrá věc. Tak a teď když si vemem vše co jsem tu napsal, by se mělo vejít do 10 l akvária? Uf. Moc místa už nezbyde.
Děravé listy  (Odpověď pro: Křižík  Zobrazit původní příspěvek )
15.10.2019 13:06
waspkiss   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Trpí akvarijní rostliny nějakými chorobami? A pokud ano, dají se léčit?

Choroby se u akvarijních rostlin nevyskytují. Známá je takzvaná kryptokorynová nemoc, jež se projevuje děravěním listů a jejich následným rychlým rozpadem. Nejedná se ale přímo o nemoc, ale o reakci rostlin na radikální a prudkou změnu podmínek.

Objevuje se například při náhlé změně parametrů vody, výměně osvětlení, přesazení rostlin při dlouho odkládané výměně části vody v neudržované nádrži. Při takovém poškození rostlin postačí nechat zbytky oddenků zasazené na původním místě, rostlinám po čase opětovně dorostou zdravé listy.Více na: https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/jak-pe...
Bojovnice pestrá  (Odpověď pro: Mončičák  Zobrazit původní příspěvek )
22.9.2019 15:14
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Absence topení vadí. Betta potřebuje ~ 26 °C. Taky je to akvárium malé. Úkryt z korálů tam taky nepatří. Kromě toho by tou vodou v té nádrži mělo něco otáčet, když už ne filtr nebo vzduchování, tak tedy alespoň nějaké malé čerpadlo. Odpověď, že se máš zaměřit na dusitany, je taky správná -- a nejen na ně, i na amoniak.
Bojovnice pestrá  (Odpověď pro: Mončičák  Zobrazit původní příspěvek )
21.9.2019 22:34
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Zkus zkontrolovat obsah NO2 ve vodě. Pokud je větší než nula, je potřeba to řešit.
Bojovnice pestrá - nové téma
21.9.2019 18:11
Mončičák   (id: 16145 )
[Odpovědět]
Ahoj jsem úplný nováček. Máme Bettu asi měsíc je v 10l akváriu v 7l vody dole pouze kamínky a ukryt z korálů. Ale poslední týden se pořád drží u dna a spí. Vypadá že je mrtvá ale když zaťukám plave a jde jíst. Vodu jí měním každý týden a přidávám kapky pro Betty pro kvalitu vody. Nemám kytky ani filtr či topení vadí to? prosím o radu,chci aby se měl co nejlépe.
31.8.2019 19:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Asi každá rada těžká. Vodu měníš po měsíci, což je poměrně dlouhá doba. V akváriu máš echinodory a nepíšeš, zda je hnojíš ke kořenům. Živin máš v akváriu asi dost a to tě dostává do problému. Pokud zvýšíš osvětlení, abys podpořil růst a rostliny spotřebovávaly živiny, máš problém s rostlinami, co jim moc světla nevyhovuje. Pokud ho snížíš, většině rostlin se nedaří, zato se daří řasám. Hledal bych problém v tomto rozporu. V ledkách to nebude.
31.8.2019 12:49
akara_zelenej   (id: 743   192. litrů  
 kategorie velká akvária, objem 192 litrů  92. litrů  
 kategorie střední akvária, objem 92 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  )  Autor editoval příspěvek 31.8.2019 12:50
[Odpovědět]
Zdravím všechny a prosím o Vaše zkušenosti s LEDkovým osvětlením - abych byl konkrétní, jde o Aquatlantis Easy LED Freshwater 1047mm na akváriu 120x40x40cm s vodním sloupcem cca 30cm. Po téměř 2 letech všelijakých experimentů (intenzita světla, hnojiva, frekvence výměny vody, intenzita filtrace atp.) se mi totiž pořád nedaří pěstovat opravdu pěkné rostliny - a to žádné. Ve starém, stolitrovém akváriu, kde jsem svítil 2x18W T8 zářivkami s odstínem 865, byly nádherné anubisy, kryptokoryny, dařilo se jávskému mechu, mokřankám - vše jsou to samozřejmě rostliny nenáročné, ale prostě vypadaly dobře. Pod LEDkami mi neroste kloudně nic. Při intenzitě osvětlení nad 50% mízí stínomilné kryprokoryny (jsou vysoké do 1cm a tvoří sice poměrně pěkný "kobereček", ale rozhodně jim to nevyhovuje) a rostou zelené i hnědé řasy, pří snížení výkonu na 33 nebo i 25% se objevuje štětičková černá řasa a rostliny jsou také zcela hnusné. Zcela úmyslně jsem na úvod psal, že mi jde o zkušenosti spoluakvaristů, kteří mají podobné podmínky v akváriu (nízký vodní sloupec, LEDky). Obecné rady jsou mi samozřejmě známy, takže je zbytečné mi psát, že se DOMNÍVÁTE, že by pomohlo to a to ... přestože máte 20l nanoakvárium s žárovkou nebo 600L nádrž vysokou 60cm s halogeny. Akvaristikou se zabývám 25 let, ale z aktuální situace už jsem poměrně nešťastný. Nechci za "žádnou cenu" používat CO2 (čímž se okruh případných relevantních odpovědí ještě podstatně sníží). Pro úplnost - filtrace přes 4,5l molitan s čerpadlem 500l/h, skimmer, svícení (aktuálně) na 50% (t.j. 2260lm) 8,5 hodiny denně. Přímé slunce do akvária nesvítí. Voda má teplotu kolem 24-25°C (ovšem teď přes léto bohužel až k 29°), pH 6,8, dGH 8°, dKH ~15°, nitráty do 50mg/l. Děkuju.
25.8.2019 12:02
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Tady každá rada bude těžká. Nejlepší by bylo ty dva chudáky udat do jiného akvária. ;)
25.8.2019 12:01
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Souhlasím s výrobcem, i tento způsob by měl stačit. Pokud je ťukanec větší, někdy se tato situace dá řešit tak, že se uřízne kousek skla a ten se nalepí na dno a na boční stěny.
23.8.2019 1:33
Lucci1   (id: 16135 )
[Odpovědět]
bohužel se nám s mužem podařilo tˇuknout do rožku akvárka, ale do spodního, které jsme si nechali dělat na míru. Není velké, ale i rozměr 55x40x40 stačí na vytopení. Zaplnila jsem roh silikonem akvarijním a jak zvnějšku tak zevnitř. Mluvila jsem i s výrobcem a ten mi řekl, že pokud se mi povede po 24h. napouštět a nebude unikat tak je to navždy dobrý, ale já mám stále strach jak to zítra dopadne. Potřebovala bych někoho zkušenost.
22.8.2019 19:29
nickie.twisp   (id: 8581   nevím, změním  
 kategorie střední akvária, objem 125 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj. Poradíte mi jaké mám možnosti s umravněním dominantního samce Melanochromis cyaneorhabdos Maingano, který neúnavně nahání po akváriu ostatní dva samce? Už se pravidelně tře a nedá jim pokoj. Je vidět, že už jsou oslabení s trochu okousanými ploutvemi. Mám jich 5 ve 125 litrovém akva. Na dně docela dost schovek, ale ti ohrožení samci stejně hledají úkryt těsně pod hladinou v rohu akva. Snažil jsem se dole přidat kameny (schovky), ale nepomáhá to. Je tam ještě 5x Maylandia zebra, tam vše v pohodě. Děkuji.
4.8.2019 15:37
tonda   (id: 4049   Nová stošedesátka  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Z toho výběru snad jenom pár ramirezek (nevím jask velké máš akvárium. A u těch čichavců bych počkal, jestli se ti vytvoří pár, potom bych zbylé taky přemístil jinam. No a snad i Black Moly by tu tvoji sestavu snesly, jen mladé by padaly čichavcům za oběť.
výtěr - nové téma
29.7.2019 5:13
Honza19   (id: 16133 )
[Odpovědět]
Ahoj poradte za jak dlouho je možný po výtěru další výtěr jedná se o parmičku mechovou dík.
24.7.2019 12:33
tatik   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Trochu som pátral a zo všetkých uvedených spôsobov je najlepší ten pomocou klinčekovej silice. Je ľahko dostupná vo väčšine bylinkárni a takáto eutanázia je v odbornej spoločnosti hodnotená na úrovni tej profesionálnej na veterine. Výhodou je, že funguje na všetky druhy rýb bez ohľadu na veľkosť alebo typ vody alebo teplotu vody a nevyžaduje praktické skúsenosti. Dávkovať 1 ml silice na 2L vody. Najskôr silicu rozpustiť v teplejšej vode (olej sa nechce dobre rozpúšťať v studenej vode) a tú potom postupne v priebehu 5 min prilievať do vody kde je rybka. Neliať všetko naraz, je to aromatický olej, rybka by bola z náhlej zmeny prostredia v strese. Do 10 min by mala prestať hýbať žiabrami a ústami a po ďalších 10 min od toho momentu sa považuje za definitívne mŕtvu. V niektorých rybárskych krajinách je to látka schválená k omráčeniu rýb pri prevoze pre zníženie stresu a to ako akváriových, tak aj tých pre konzumáciu. Rôznym dávkovaním sa dá dosiahnuť rôzny stupeň omráčenia alebo anestézy a až do prekročenia hranice (kedy dôjde k zástave dýchania) je to proces vratný. Podstatné je, že rybka prichádza najskôr o vedomie, až potom o život.
Ostatné metódy sú zaznávané buď preto, že ich neskúsený človek nevie aplikovať tak aby viac neublížil ako pomohol, alebo sú svojím spôsobom neprijateľné pre aplikáciu na obľúbené zvieratko (príliš drsné). Na nejakú radu na WEBe som skúsil tú minerálku, ale po reakcii rybky som jej rýchlo vrátil pôvodnú vodu. Presne ako písali odborné články, rybka by skôr uhynula na zadusenie ako by ju omráčil anestetický účinok CO2. To si len niekto prečítal, že sa používa "Carbon Dioxide" a urobil z toho vlastný záver, že stačí sýtená minerálka, lebo tam je CO2 dosť. Lenže tu malo ísť o regulované dávkovanie CO2.
Dúfam že tento odkaz pomôže ďalším, ktorí ťažko hľadajú pomoc v tejto oblasti, ako nedávno ja.
25.6.2019 18:01
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ano, šupiny se časem obnoví.
25.6.2019 17:58
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, vyjmenovala jsi rozsáhlý seznam. :) Cichlidky jsou asi v pohodě, drží se spíše u dna. Vyvaroval bych se parmiček čtyřpruhých a mechových. Co se týká parmičky žraločí, je hrozně lekavá (alespoň já s ní mám takové zkušenosti). Pokud bys chtěla větší parmičky, osobně se mi líbí parmička Denisonova. Je klidnější než žraločí, ale je to též docela velká ryba.U drobnějších teter si v podstatě můžeš vybrat, jen je potřeba pamatovat na to, že jsou to hejnové ryby. Tetry konžské jsou nádherné, ale je to již větší ryba. Jsou úžasně hravé a často jsou v pohybu. Opět to chce ale pořídit hejno.
Historie hledání   Pokec   Příspěvky  Témata   |<   <<   >>   >|