Diskuse  (21. strana z 21)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
esha
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Hlistice  (Odpověď pro: Miki1  Zobrazit původní příspěvek )
8.7.2022 0:38
rybypomoc   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, snažím se zbavit hlístic, které pomalu zabíjí mé živorodky duhové. Jsou vidět z konečníku postižených rybek, rybky jsou letargické, málo jí nebo vůbec. Opakovaně se jich pokouším zbavit širokosprekt. léčivem Multi-medical, ale ryby mi stále umírají a stále v nich vidím červy (i několik jedinců v jediné rybě).. Vodu měním po 14 dnech v 54l zaběhlém akvárku, 2-3 dny po vyměnění počkám, pak vyřadím filtr s aktivním uhlím a začnu léčbu s multimedical znovu.. Ale pořád nic. Je na dnešním trhu nějaké učinnější léčivo nebo způsob, jak se červů zbavit, než ten, co používám? (je velmi frustující, že všechny účinná léčiva proti hlísticím, jako eSHa-ndx nebo Sera med Professional Nematol, jsou teď stažená z prodejex( )
rozpad ploutví - nové téma
7.1.2022 21:22
Funda   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Prosím o radu: tetrám konžským se rozpadají hřbetní ploutve, jinak jsou vpořádku.
Multi-medikal ani eSHa 2000 moc neúčinkují.

Děkuji za odpověď!
Pokec  (Odpověď pro: FULNEKUS  Zobrazit původní příspěvek )
22.8.2021 15:35
TAURUS1963   (id: 16339 )
[Odpovědět]
ono se tohle už taky nepoužívá a většinou se používají léčiva ESHA
Partner rubriky
Partner rubriky
31.7.2021 12:47
dukie   (id: 16335 )
[Odpovědět]
Dobrý den,

hledala jsem zde a nepodařilo se mi najít uspokojivou odpověď, tedy zakládám s dovolením toto téma a budu vděčná za každou užitečnou radu.

Máme s dětmi akvárium 112 litrů, vody je v něm 96 litrů. Nádrž máme více jak rok, vodu měníme týdně cca 1/3 objemu. V nádrži máme 1 skaláří holku a aktuálně 7 parmiček mechových (ještě nedávno jich bylo 11). Plus 4 přísavky thajské.

Vše až dosud bylo bez větších potíží. Asi před 14 dny u 2 parmiček došlo k rozpadu ploutví, použila jsem eSHa 2000 v dávkování dle návodu. Bohužel, bez nějakého většího efektu. Další 3 parmičky postupně (každá jindy) začaly výrazně tmavnout, až černat, rozpad ploutví též (ovšem oproti těm prvním dvěma nic dramatického), a postupně pošly. Do posledního okamžiku byly všechny (dnes již mrtvé) rybičky aktivní a přijímaly potravu.

Aktuálně ze zbylých 7 parmiček jsou další 2 téměř černé a mám o ně obavy. Ostatní rybky vypadají úplně v pohodě, krásně vybarvené, ploutvičky o.k., v akváriu dovádí.

Vodu testuji (pH, kH, gH, Cl2, NO3, NO2), vše se zdá být v pořádku. Voda 26 stupňů. Rostlinám se daří, voda čirá, řasy občas - aktuálně téměř žádné. Nepořizovali jsme žádné nové rybky, rostlinky, krmivo stále stejné - používáme Hikari (různé druhy, střídáme), v podstatě ten víc jak rok, co akvárium máme, děláme stále vše stejně... a teď tohle. :(

Včera jsem "mo"akvária přidala vzduchování, po výměně opět 1/3 vody přidala i nitrifikační bakterie... jiný nápad už prostě nemám.

Máte někdo, prosím, nějaký nápad?

Do profilu jsem se pokusila přidat fotografie, snad se zadaří, jsem tu nová, úplně nevím, jak na to.

Předem moc děkuji všem za Váš čas.
Dávkování léku - nové téma
23.12.2020 14:58
Antonín   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Nazdar. Mám lék eSHa Hexamita a Discus Hexamita. Je to Holandský výrobek, podobné balení a podobné přílohové letáky. Je na nich udané dávkování, ale chybí tam jak často se smí používat, protože po jedné léčebné kůře paraziti zcela nevymizeli. Například u preparátu Stop-Hydrin píšou, že se smí použít jen jednou do měsíce.
Asi působí na játra ryb nebo je nějak jinak otráví. Tak nevím jak mohu použít eSHa Hexamitu často. Nevím kde to zjistit. Můžete mi někdo poradit jak ho používáte vy ? Děkuji, Tonda.
nemocná betta  (Odpověď pro: KATHERINA  Zobrazit původní příspěvek )
9.11.2020 18:15
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Těžko říct, může to být cokoliv, třeba i bakteriální rozpad ploutví. Asi bych zkusil přeléčit pomocí Esha 2000.
12.4.2020 10:40
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Problém poškozených vousků u pancéřníčků bývá nejčastěji způsoben nevhodným dnem. Nemáš v akváriu písek s ostrými hrankami? Pancéřníčci musí mít říční písek, který má zrnka zaoblená. Pokud je opravdu písek nevhodný, vyměnil bych ho v co největší ploše a asi bych použil nějaké léčivo (např. eSHa 2000) po dobu, než se jim vousky zahojí. Léčit ale nemá smysl, pokud by nevhodný písek v akváriu zůstal.
29.2.2020 20:05
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No, tipl bych si, že je lze podávat ihned po sobě. Každý směřuje na jiný problém. Osobně jsem ale tuto kombinaci zatím použít nemusel.
29.2.2020 17:51
Simonetta   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý deň prosím vás ako miesat esha exit a 2000 každý I tom pise ale nikto nenapíše ako kombinovať. 25 kvapiek na 100 litre z exitu a naraz hneď po tým 25 kvapiek na 100litre 2000?alebo treba časový odstup
Ancistrus- skvrna  (Odpověď pro: Prendaloth  Zobrazit původní příspěvek )
29.1.2020 21:18
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Těžko posoudit z popisu, řasa to nebude, ale může to být problém s pigmentací. Asi bych ho prozatím sledoval. Kdyby flíček zčervenal, asi bych podal preventivně léky (např. eSHA 2000), ale pokud vypadá spíše jako piha (je hnědý), tak bych léky nepodával.
Bila tecka  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
23.3.2019 6:27
Jenda91   (id: 16103 )
[Odpovědět]
No ono to probiha tak .Vytvori se tecka na ploutvi .Pak se ta tecka promeni jako by v pavicinku a pak ma diru v ploutvicce.Jenzeee ta dira se zahoji a pak se to objevi znova.Nekdriv to mel jeden dicius a ted to maji uz tri ale jinak plavou normalne a zerou jak o zivot .Kazdopadne je sleduji a mozna uvazuju na nasazeni esha 2000+esha exit.Obrazek vlozit nejde muze byt max 250kb.Ono bych se neptal tercovce chovam delsi dobu ale s cim jsem se setkal jsou akorat bicikovci a zabrohlist.To je maximalne vse co jsem lecil.Takze prave nevim...
prosba o rady - nové téma
11.1.2019 8:00
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
zdravím vás.
Potřebuji radu ohledně několika problémů s akváriem.
Pozoruju, že se rybky- ne zas často, ale přece otírají o listy rostlin. Takže usuzuju na parazity:aplikoval jsem opakovaně preventin, dále ,tetra medical general tonic, a dále i kombinaci exit a eSHa 2000. měl jsem za to, že aplikované přípravky parazity zahubí, ale vypadá to, že ne. Kde dělám chybu?
A dále...tu svou 160 mám poměrně zarostlou místy až k hladině, na které se mi dělá pěna- z jaké příčiny?Abych čeřil hladinu koupil jsem vduchovací strojek marina 200 a na zadní stěnu doprostřed a na druhý konec oproti filtru jsem dal vzduchovací kameny.voda se tedy čeřila, ale....po čase najednou na hadičkách hnědá nebo černá řasa - úplně hnusně to vypadalo- vydrhl jsem to houbičkou se solí, a pro jistotu vše vytáhl a pohyb už je jen na filtru kterému jsem nasadil výtočnou trysku, aby dosáhl dál.s řasou jsem dlouho problém neměl na sklech není vůbec ani na rostlinách, jen kámen začíná zelenat.každý měsíc se snažím měnit aspoň 1/5 vody, týdně aplikuji tekutý uhlík, nádrž je slušně zarostlá, a mám v ní asi 22 rybek, z nichž největší je čichavec šedý a thorakát. krmím většinou vločkama zhruba 1x denně, občas nekrmím vůbec.
Takže co s těmi parazity a pěnou?děkuju za názory
28.12.2018 12:30
aldare   (id: 8003 )
[Odpovědět]
Reakce po 10 letech :)
Teplota pro vetsinu hypancistrusu je idealni mezi 27-29C. 30C neni vubec zadny problem, naopak je to lepsi nez 26C.

Sewellie mam jiz drahno let v akvariu s tercovci, kde je stabilne 28-30C, v pripade problemu na nekolik dnu i 33C. Nikdy s tim nemely zadny problem. Jediny problem, ktery sewellie muze s touto teplotou potkat, je nedostatek kysliku. Nicmene pri dostatecnem proudeni vody zvladaji bez problemu i zminenych 33C.
28.12.2018 12:13
Ditroa   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Nedá mi to nereagovat na Váš příspěvek,jelikož uvádíte že Vám pošly tyto ryby: Sewellia, která se chová při teplotě cca 20° až 24° a dále krunýřovec L201 Inspektor teplota do 27° a vy je vystavíte teplotám 30°, tedy slabší kusy tuto teplotu nesnesou a pomalu hynou, takže asi na vině nebude Esha, ale zřejmě nedodržení životních podmínek;-((
Nemoc Tetry císařské  (Odpověď pro: Previs  Zobrazit původní příspěvek )
23.11.2018 23:14
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 23.11.2018 23:15
[Odpovědět]
Tipl bych si, že se jedná o hlístice. Zkus Esha NDX.
9.4.2018 19:45
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Asi by bylo nejlepší dát všechny postižené ryby do karantény. Možná bych i preventivně použil léčivo eSHa 2000.
20.9.2017 23:29
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách 
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Akvárium 31 litrů 
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Rio Negro 
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Perleťová Sumatra 
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Razborárium 
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Tetrorárium 
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Parmičkorárium 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Oděsky 
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ano, to je správný postup vpuštění přinesených ryb do akvária, ovšem do karanténního, kde by měly být tak 2 týdny, aby se u nich projevily případné choroby...
Aha, tak o koupi bytu i s akvárkem jsem ještě neslyšel Fotky řeknou daleko víc než popis. S výměnou vody (1/3) neotálejte. Kromě uhlí vyhoďte i ty mušličky na dně, případně vše co je z vápence rozpouští se mění chemismus vody. Je dobré krmit málo a víc krát denně, ale vždy za světla (pokud cíleně nekrmíte noční ryby). Jinak hladová ryba je zdravá ryba. Do krmení ještě zařadit občas tenký plátek okurky - třeba pak se už nebudou objevovat díry v listech rostlin.
Ryby jsem nepočítal, ale zdá se jich tam být opravdu dost, rozhodně další nedokupovat, spíše se zamyslet, jestli některé nedat pryč a zaměřit se na několik málo druhů, které mít ve větších hejnech, jak se většina cítí nejlíp. Konečně spočítejte si to sami: velmi orientačně platí, že na 1cm ryby musí být 1 litr vody...
Podle příznaků je to široká škála chorob. eSHa 2000 je univerzální, ale ne všemocné. Pokud nebudou odstraněny příčiny, tak nic nezmůže. Vyměnil bych tu vodu a za týden opět. Vodu si ponechejte a vyperte v něm filtrační hmotu, ale jen pokud je to nutné - tedy pokud je zanesená. Až budete vydělávat to uhlí, tak doplnit místo nejlíp akvacit.
Hodně zdaru!
CO je to za nemoc?  (Odpověď pro: wayn  Zobrazit původní příspěvek )
18.9.2017 23:02
Petulkaamartin   (id: 15916 )
[Odpovědět]
Dobrý den,
hrozně moc Vám děkujeme za odpověď. Po zakoupení ryb jsme postupovali podle pokynů z prodejny a to ryby se sáčkem jsme dali na 15 minut na hladinu, poté jsme do sáčku přilili hrnek vody z akvária a po 15 minutách jsme je síťkou dali do akvárka.
Akvárium již bylo zaběhlé několik let, koupili jsme byt, kde zůstalo i s rybičkami a jen jsme pár rybiček dokoupili. Teplotu jsme tedy snížili na 27,5°C. Měnili jsme cca 2/3 vody a teď jí chceme vyměnit po dobrání léků. Snažíme se krmit málo, ale zdají se být stále hladové a nikdy nezbyde nic a vše během 30 vteřin snědí. Neznáme všechny názvy ryb, takže vše bude lépe vidět asi z fotek, které přikládáme, ale z toho co asi víme máme cca 6 gavúnků, kteří tmavnou a jeden z nich má i tmavé oči a hrozně trhavé a zmatené pohyby a červeno kolem žaber, vypadají opravdu nemocně, déle máme tři parmičky, které mají světle šedavý povlak, pak takové oranžové tetry z nichž jedna má také trhavé pohyby a u ocasní ploutve se zdá jako kdyby šedý chomáč plísně a místy na těle také, ostatní to mají jen malinko. Dále máme čtyři malinkaté rybky světlé barvy s takovým proužkem do fialova (velikostí a tvarem jsou podobné neonce), u těch jsme si všimli změny jako první, kdy jedna měla na pusince takovou šedou bradavičku a poté se to udělalo i ostatním. Dva rypounci, jednomu se daří hodně dobře a druhý se nám zdá, že hubne a stále se schovává před tím druhým. Malinký hrotočelec má červeno kolem žaber, sumečci (jeden oranžový je zpomalený, dva šedí vypadají OK a jeden velký s bílými proužky vypadá taky OK), živorodky (dvě bílé jsou vyhublé, mění tvar a mají červeno kolem žaber, dvě černé jsou zdravé a čtyři žluté jsou nemocné všechny, zadní ploutev místo do vějířku se jako kdyby narovnala a není už pěkně roztažená, změnily tvar těla, zešedly a dnes jedna umřela :(, dvě živorodky takové zakulacené s břichem dolu vypadají zdravě. Všechny živorodky jsou většinu času u hladiny a asi lapají po dechu a někdy oranžové polehávají na dně. Chuť k jídlu mají ovšem všechny). Čtyři sumečci sklovití mají také červeno kolem žaber. Dále jsou v akváriu čtyři oranžové rybky u kterých nevíme název (jedna z nich změnila tvar těla a prohla záda nahoru a má hrb) a ještě máme dvě bílé rybky s takovou trochu závojnatou ocasní ploutví, kterým zešedla pusinka a kousek ocasní ploutve. Dávkování léku eSHa 2000 se zdá, že vůbec nepomahá, protože se stav rybiček stále zhoršuje. Nově jsme kupovali živorodky, sumečky sklovité a malinkého hrotočelce. Dávkovali jsme podle návodu na 300l akvárko první den 3x25 kapek, druhý a třetí den 3x12. Dnes čtvrtý den jsme již neměli dávat nic, ale dali jsme ještě jednou 3x12 kapek. CO2 jsme dřív dávali 6x máčknutí každý den a dnes jsme tedy vynechali. Krmíme vždy vločky a tablety ráno a večer po zhasnutí patentky, někdy nitěnky. Zítra tedy vyměníme vodu a vyndáme carbonový sáček z filtrace. eSHa 2000 už dávat nebudeme, ale co jiného koupit? eSHa 2000 měla být prý univerzální na všechny choroby.
zde odkaz s fotkami: http://www.rajce.net/a14506559
CO je to za nemoc? - nové téma
17.9.2017 13:01
Martin a Petula   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, chtěli bychom Vás poprosit o radu. Máme poděděné akvárium o velikosti 300l, které vlastníme cca dva měsíce, nýní po zakoupení několika nových ryb v Zoo Hoch v Globusu v Českých Budějovicích se nám zdá, že některé ryby mají zvláštní chování a změnily svůj vzhled. Většina z nich začala výrazně šednout, což je vidět hlavně u Gavůnků a žlutých živorodek, lehce u Parmiček u ostatních neznáme jejich názvy. Některým druhům se na čumáčku objevují šedé fleky. Živorodky často lapají po dechu na hladině a dvě se povalují u dna. U třech ryb se nám zdá, že mají červený flíček v okolí žaber. Některé rybičky dýchají zrychleně, mají přivřené žábry a některé naopak velmi zpomaleně. Dále pozorujeme deformaci tvaru těla viz některé foto. Nemocné ryby mají třesavé a zbrklé pohyby a občas se třoun o rostliny. V akvaristice nám poradili lék eSHa 2000, který aplikujeme třetí den a stav ryb se zhoršuje. V návodu jsme se dočetli, že aktivní uhlí ve filtraci může negativně ovlivnit účinek léčiva. Má s tímto někdo zkušenosti?Dále jsme aplikovali minerální sůl dle návodu. Teplota vody 29° C, pH 7,2. Používáme C02 vital od výrobce Rataj. Krmení každý den vločky, tablety, patentky, příležitostně nítěnky. Voda po výměně a čištění tři týdny. Vzduchování nastaveno od původního majitele. Filtrace Tetra EX 800plus s jedním sáčkem 100g carbon. V akváriu jsou dále 2 rypouni, sumečci, 2 maličké hrotočelce zebrované, cichlitky papouščí, tetry u kterých zatím nic nepozorujeme. Pro přehlednost viz foto, další v komentářích. Mohl by nám někdo poradit?
Skaláry - nemoc  (Odpověď pro: Mitroz  Zobrazit původní příspěvek )
4.2.2017 14:07
Mitroz   (id: 15785   Akvarijní prvotina 
 kategorie velká akvária, objem 280 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Rybky vyléčeny, pro ostatní napíšu co nakonec pomohlo. Určitě to není postup ideální, ale vzhledem k tomu, že jsem nebyl schopen stanovit co jim vlastně je a bylo jasné, že pokud nic nezkusím tak nakonec pojdou.
Dal jsem je znovu do karantény a aplikoval dle postupu v letácích Esha 2000 + Esha GDX. Každý den měnil 1/3 vody a teplotu udržoval na 27 stupních. Přidal jsem i Esha Optima.
Po pěti dnech oba léky vysadil, opět vyměnil vodu, nechal je tam den a poté dle návodu aplikoval Esha NDX. Nechal ryby ještě dva dny v karanténě a poté dal zpět do velkého. Ryby jsou čilé, aktivní, žerou a vypadají OK.
Snad to někomu pomůže pokud by řešil něco podobného.
Skaláry - nemoc - nové téma
9.1.2017 18:42
Mitroz   (id: 15785   Akvarijní prvotina 
 kategorie velká akvária, objem 280 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím všechny. Prosím o radu.
Jsem začátečník v akvaristice, po několika měsících příprav čtení různých článků na internetu a procházení příspěvků na fórech jsem založil před dvěma měsíci akvárium.
Objem je 300 litrů, vydržel jsem to 14 dní bez rybek jen s rostlinami a čekal až se to zajede. Vím, že bych měl čekat déle, ale už se to nedalo vydržet Poté jsem pořídil 6 teter krvavých, 6 neonek, 4 pancéřníčky leopardí a 6 otíků. Vše OK, voda dle testů se držela v normě a po dalších 14 dnech klesly NO2 a NO3 na prakticky nulové hodnoty. Všem rybkám se dařilo, rostliny rostly a stále rostou jako divé, nestíhám prostříhávat. Aby to nebylo tak prázdné před 14 dny (měsíc a půl provozu) jsem přidal dalších 6 neonek, 4 tetry krvavé, 2 ancitrusy a 4 mladé skaláry. Týden bylo vše OK, pak ale Skaláry přestaly žrát, schovávají se u dna v rostlinách, jsou apatické, jen občas vyplavou, jedna něco sem tam sezobla, ale málo.
Dva dny jsem je pozoroval a žádná změna.
Hledal jsem opět všude možně co by to asi mohlo být. První volba padla na žábrohlísty s tím, že by asi mohlo být ono. Jedna se otírala o kytky a přišlo mi, že je má více prokrvené. Odlovil jsem je, dal do karanténí nádrže (25 litru, vnitřní filtr,topení, vzduchování, přebytky rostlin z hlavního akva) a aplikoval eSHA 2000 protože jsem nevěděl zda je to opravdu ono. Po léčbě jedna skalára OK začala žrát a byla čilá, začala napadat ty ostatní u kterých žádná změna. Čilou jsem vrátil zpět do velké nádrže a pro ostatní začal opět zoufale hledat. Podle dalších příznaků (šedý detrit, nepříjímání potravy, apatie) jsem se přiklonil k tomu, že by mohly mít trávící problémy a vyhrabal na internetu doporučení léčit pomocí Entizolu, zvýšil teplotu na 30 stupňů, měním každý den 1/3 vody. Dávám čtvrtý den, ale bez nějakého valného zlepšení, občas něco sezobnou, ale je to fakt málo. Snažím se potravu měnit a střídat (2 druhy vločkového, mražené patentky, živé koretry) ale bez úspěchu. Ostatní rybky jsou OK, čilé, žerou a daří se jim dobře.
Budu rád za každou radu co s nimi.
Díky!
16.5.2016 19:10
mikiki   (id: 14763 )
[Odpovědět]
Dík za radu. Zkusím ryby ještě přeléčit přípravkem eSHa EXIT a eSHa 2000
8.5.2016 16:24
mikiki   (id: 14763 )
[Odpovědět]
V celkem novém akváriu - se mi stále objevuje u ryb krupička. nejdříve mi zahynulo 30 neonek. Tak jsem akvárium KOMPLET vyčistil, a znovu osadil - Jeden kořen s anubiasy, a ostatní kryptokoryny. Po 14 dnech jsem na zkoušku přelovil ze zdravého akvária 4 gupky a pár císařských teter. Po třech dnech se objevila krupička. Ihned jsem aplikoval na doporučení eSHa EXIT a eSHa 2000 v doporuřeném množství. Po třech dnech nezlepšení tak jsem dávkoval dále. Krupička nezmizela a ryby začaly hynout. V akváriu byly ještě dvě Colisa lalia a osm Korydoras a dvě parmičky. Ty jsou pořád zdravé. Tak jsem změnil léčbu. Výměna 3/4 vody a aplikace Tetra Medica Contralk. Uzdravila se jedna zbylá císařka a dvě tetry krvavé. Tak jsem celý šťastný že je vše ok do akvária předal od souseda na zkoušku dvě obyč. neonky a dvě tetry červené. Po třech dnech mají krupičku. Ostatní ryby jsou v pořádku. A teď mi prosím poraďte, co mám dělat. Děkuji.
8.5.2016 16:20
mikiki   (id: 14763 )
[Odpovědět]
V celkem novém akváriu - se mi stále objevuje u ryb krupička. nejdříve mi zahynulo 30 neonek. Tak jsem akvárium KOMPLET vyčistil, a znovu osadil - Jeden kořen s anubiasy, a ostatní kryptokoryny. Po 14 dnech jsem na zkoušku přelovil ze zdravého akvária 4 gupky a pár císařských teter. Po třech dnech se objevila krupička. Ihned jsem aplikoval na doporučení eSHa EXIT a eSHa 2000 v doporuřeném množství. Po třech dnech nezlepšení tak jsem dávkoval dále. Krupička nezmizela a ryby začaly hynout. V akváriu byly ještě dvě Colisa lalia a osm Korydoras a dvě parmičky. Ty jsou pořád zdravé. Tak jsem změnil léčbu. Výměna 3/4 vody a aplikace Tetra Medica Contralk. Uzdravila se jedna zbylá císařka a dvě tetry krvavé. Tak jsem celý šťastný že je vše ok do akvária předal od souseda na zkoušku dvě obyč. neonky a dvě tetry červené. Po třech dnech mají krupičku. Ostatní ryby jsou v pořádku. A teď mi prosím poraďte, co mám dělat. Děkuji.
31.5.2015 14:40
Lena95   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den,

Koupila jsem si platy a mečovky, které mi však prodali s plesnivými ploutvemi. Když jsem to zjistila, okamžitě jsem začala kapat léčivo (Esha exit). Postupem času jsem přidávala k platám a mečovkám další ryby. Například jsem si v jednom obchodě koupila 4 čichavce perleťové. V obchodě vypadali zdravě, byli aktivní, nebyl vidět žádný problém. V pustila jsem je do akvárka a pořád vypadali zdravě, sice nebyli tak aktivní jak v obchodě, ale opravdu žádná nemoc vidět nebyla. Bohužel, přes noc jeden čichavec zemřel. Mohlo to být ze šoku, ale 2 dny na to, umřel další. Začala jsem tedy kvůli podezření na nějakou nemoc kapat opět léčivo. Bohužel na to doplatil (podle mého vidění) zdravý pancéřníček. A takhle to jde pořád dál. Koupila jsem pár pavích ok. Holka byla těhotná, porodila a zemřela. Koupila jsem 6 cihlidek ramirezových. Ze šesti cihlidek už mám pouze dvě. Vím, že jsou náchylné, proto pravidelně měním vodu (asi o 10 - 15 cm).

Prostě když to shrnu, tak od přidání čichavců do akvária nacházím téměř každý den na dně jednu mrtvolku. Už opravdu nevím, co mám dělat. Krmím je 3-4x denně (když tak často, tak také menší porce). Vodu měním, rostliny rostou, ale ryby mi umírají.

Děkuji za odpovědi.
krupička?  (Odpověď pro: xxzávojnatkaxx  Zobrazit původní příspěvek )
28.2.2015 20:34
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách 
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Akvárium 31 litrů 
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Rio Negro 
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Perleťová Sumatra 
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Razborárium 
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Tetrorárium 
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Parmičkorárium 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Oděsky 
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zakup esha exit, je účinný a nemusíš u něj zvyšovat teplotu.
nemocny kancik - nové téma
21.12.2014 23:44
sertini   (id: 2256 )
[Odpovědět]
Zdravím akvaristy. Mám problem s kancikem. Ma neco z okem. Zpocatku se mu vyboulilo jedno oko. Mel ho cire pekne ale postupne se mu zezadu oka zacalo neco tvorit. Dal sem do vody essha 2000 a zatim to tam furt ma.esha je ve vode 3 dny. Mate nejake rady? Je to ma nejoblibenejsi ryba. Jack dempsey electric blue. Vodu menim 1/3 tydne. Přikládám foto oka. Stale haji sve teritorium a zere mezi prvními.

Přiložený obrázek: cizi predmet za okem
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|