Diskuse  (145. strana z 145)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
kořen
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
31.8.2023 21:40
Tom s krevetkam   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj, rozluštili jste nějak tu záhadu? Já bych se totiž přidal s tou možností prostupu do jiné dimenze... Zmizelo mi cca 15 krevetek během 5 dnů. Že by se schovávali není pravděpodobné (vždycky jsem jich aspoň 8 našel bez problémů a teď jsem pravdu hledal, nadzvedával kořen,... a nic). Dvě jsem už dřív našel suché kousek od akvárka, tak jsem začal zavírat kryt. Kočku na úklid nemám a v akvárku mám stále ty stejné malé a bezproblémové rybky. Nenašel jsem žádnou mrtvolku ani v akvárku ani ve filtru... prostě záhada... Poradíte?
20.10.2022 2:52
SK   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, předem chci říct, že jsem víceméně jen amatér v akvaristice a tudíž potřebuji poradit. Mám pancéřníčka zeleného asi tak necelý půl rok a za poslední dny jsem si všiml, že jeho kůže lehce zčervenala. Nevíte čím by to mohlo být. Napadlo mě že při výměně vody a čištění akvária se mohly uvolnit nějaké škodlivé látky. Přesazoval jsem při minulém čištění pár rostlinek. Jinak mám dalších 5 pancéřníčků zelených a u nich jsem takové změny nezaznamenal, aspoň né v takovém měřítku, dal jsou v akváriu neonky, krevetky a šnek … pár rostlinek a kořeny. Ještě chci dodat, že po výměně vody přidávám bakterie podle dávkování.
Předem děkuji za pomoc.
Jsem začátečník - nové téma
9.4.2022 15:40
VlastíkKukulíče   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Máte skvělý web, jsem začátečník mám 7 let, a vše se teprve učím a zjišťují. Na vašem webu máte hodně nápadu a vylepšení pro moje malé akvárium. Založil jsem si první akvárko 25l k tomu mám deník na webu https://akvarko.tode.cz/.

Akvárium mě moc baví, a už se chystám zakládat nové větší, poučený z předchozích nezdarů, pomalu si připravuji věci, zatím jen vybírám kořen a kameny. Mohl bych poprosit o doporučení, kde najdu pěkné kořeny? Mohu vzít jen tak z lesa? Pro kameny si mohu zajet do lomu Masty kousek od nás.

Moc děkuji za vaše stránky, ať nám to pěkně roste.
Partner rubriky
Partner rubriky
Ancistrus - nové téma
27.5.2021 19:49
Golgi   (id: 16328 )
[Odpovědět]
Ahoj, potřebuju poradit ohledně mého síťáka Poslední dobou mi začal měnit barvy a přišlo mi že na něm byli nepatrné tečky, možná se mi to jen zdá, bohužel jsi nejsem jistý a povedlo se mi vyfotit z blízka. Třeba plaším zbytečně ale třeba taky ne.. :-/ Budu vděčný, když se mi na to podíváte, mám ho už skoro rok od mimina a nerad bych o něj přišel Moc děkuji.

PS.: Jinak se chová normálně, ocucavá sklo, kořen, řádí na rostlinách v tomhle směru v pohodě.. Barvu měl vždy tmavou, teď lehce na žloutlou..

Přiložený obrázek: Ancistrus
kořeny v akvárku  (Odpověď pro: lu.ch  Zobrazit původní příspěvek )
10.10.2020 23:55
Fanoseklaz   (id: 16248 )
[Odpovědět]
Do hneda je zbarvene protože kořen byl v raseline to je všechno v pohodě pusť tam rybky nejlíp zivorodky tak na 10 dní necisti a pak dosip pisek tak 1 cm a budeš mít perfektní základ
pro dno s kytkama.zdar rostlinám.
kořeny v akvárku  (Odpověď pro: lu.ch  Zobrazit původní příspěvek )
24.9.2020 21:43
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Kořen bych vytáhl, vydrhl kartáčkem, případně savem a pak ho dal vyvařit.
kořeny v akvárku - nové téma
24.9.2020 10:35
lu.ch   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, mám nově založené akvárko (54 l, Starter Line od Tetry), zatím bez rybiček, napuštěné 10 dní. Na dně písek, v něm dvě rostliny a kořen. Je v pořádku, že při nonstop zapnutém filtru je voda v nádrži zbarvená dohněda a na hladině se tvoří hnědý škraloup? Dnes jsem si navíc všimla, že na kořeni jsou na několika místech vatovitá bílá vlákna připomínající plíseň. Mám kořen odstranit a vše vyčistit? Prosím poraďte. Lucie
zápach  (Odpověď pro: Monika2511  Zobrazit původní příspěvek )
22.5.2020 11:18
glum666   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Mně taky voda smrdí, ale pouze při odsávání, tzn. naspodu mezi kameny, jinak vodu mám čistou a měním cca 1x za 5-7 dní 10 litrů, akva má asi 40 litrů vody (odečetl jsem cca objem kamínků a kořenů). Osobně se domnívám, že je to ancistrusama, mám jich tam celkem hodně (asi před rokem sem si je donesl jako potěr) a myslím si, že je to z toho, jak mi tam na dně serou :) kytky mám živé, světlo taky
Substrát  (Odpověď pro: Geryy  Zobrazit původní příspěvek )
23.2.2020 1:03
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Není to nutné u rostlin, které získávají živiny přes kořeny. Mezi ně patří například echinodory. Stonkovky naopak hnojivo v substrátu nepotřebují. Jinými slovy, záleží na tom, co chceš mít v akváriu za rostlinky.
16.2.2020 22:06
Balvas   (id: 11844   Mé první velké Malawi  
 kategorie velká akvária, objem 375 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Přesun akvárka.  
 kategorie velká akvária, objem 375 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj všem. Myslíte si, že bude problém, když mám kořen a on je ještě z části syrový ? ???? A kdyby měl nějak hnít, co s ním mám udělat aby se tak nedělo? Dekuju za rady
15.1.2020 14:36
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
mně se štětičková řasa objevila zhruba po měsíci ale to jsem ještě přidával tekuté co a ona sama zmizela takže příčinu ani co pomohlo ke zmizení přesně neznám.
Zaujala mně ale v této diskuzi jiná věc a to proudění.
Já mám filtr shark adv a chtěl jsem aby v akváriu voda nestála, takže jsem na něj dal tu trysku která vodu honí okolo.
a vy tvrdíte že to pomáhá v rozvoji řas?
No páni momentálně totiž se mi jakási řasa asi zelená ale vláknitá objevila na listech rostlinek které byly těsně u filtru a vpodstatě jej schovávaly. já jsem dávkovával PMDD chvilku se rostlinkám dařilo pak začly žloutnout listy některých rostlinek a nemůžu říci že by to bylo ideální navíc se mně začla tvořit pěna na hladině akvária. a tu neumím zcela odstranit. ryby nehynou nádrž vcelku zarostlá ryb není moc . někdy si myslím že to je krmivem- sušené dafnie, mám tam kořen. začal jsem ve 160tce měnit asi 25 litrů vody každý týden změnil jsem intenzitu osvětlení a o dvě hodiny dobu svícení- snížil obé a uvidíme- mi trošku běhá mráz po zádech z toho, že to musí čloěk opravdu sám odpozorovat a zjistit a leckdy to může jednoho i odradit.I přesto že v určitých obdobích to byl nádherný pohled a člověk si řekne, ty bláho a tohle se podařilo i mně::
18.12.2019 22:24
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,

v srpnu jsem dostal k narozeninám akvárko. Nic jsem o akvaristice nevěděl, takže se dávalo jenom krmení - a samozřejmě se rozmohla černá štětičková řasa. Delší dobu jsem to nijak neřešil, ale když už bylo napadený všechno, začal jsem se o akvaristiku zajímat a vyhlásil jsem řase boj. :)

Cca dva měsíce už pravidelně vyměňuju vodu (1/3 týdně, nyní přidávám i 1x týdně jen 10 l), snažím se odkalit dno. Kytky týdně stříhám (napadené listy), ale většina kytek má napadený i stonek.
Kořen a topítko šlo k vydrhnutí i pod savo. Dávám kvasničáka a snažím se držet světle zelenou na drop checkeru.
Přidávám tekutý uhlík Tetra CO2 Plus týdně doporučenou dávku, hnojivo Tetra PlantaMin cca 1x za 2 až 3 týdny.
Akvárko má 80 litrů, mám 4 čichavce, 3 ancistrusy, 6 rasbor a 14 neonek. Svítil jsem hodně (asi 14 hodin denně), ale stáhl jsem na doporučovaných 10. Filtr Diversa Claro 1000, proudění je takové, že ve vedlejším dolním rohu (filtr vlevém zadním pod hladinou) je jemný pohyb rostlin. Filtr čistím jednou za 1,5 týdne (když se zanese), v odebrané vodě a jen jemně.
Historicky se mi namnožili (a taky pochcípali) nějaký šneci a drželi se u dna (což prý není dobré). Nyní se situace se šnekama zlepšila (dost ubyli a jsou rozprostřený).

Některé rostliny mají výrustky nových listů, ale stejně jsou všechny napadené, včetně stonků. Nyní jsem si všimnul, že řasa je i na drobných kamínkách na dně. Některé jsou víc obalené, některé vůbec.
Ještě přidám jednu informaci - na předním skle se mi dělá pár drobných zelených výrůstků zelené flekaté řasy. K ní jsem četl, že stačí odstraňovat žiletkou, což dělám.

A nyní - potřeboval bych od Vás radu. Prosím, co je postupově špatně? Odstraňuju špatně? Jakým způsobem se zbavit BBA z drobných kamínků? Bude třeba znovu založit akvárium, případně mám vyházet celé napadené kytky? A v případě nových kytek - chytnou řasu od stávajících, nebo ode dna?

Díky za rady.
Honza
Echinodorus ´Cognat´  (Odpověď pro: jkdk  Zobrazit původní příspěvek )
5.12.2019 8:24
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
1) Ano, vytváří. Aby se na něm vytvořily nové rostliny, je nutno jej udržet pod vodou. Nad vodou vykvete.
2) Musí být v dobré kondici a hlavně mír dobré podmínky (dostatek živin u kořenů).
3) Nevím. ;)
Hydroponie - nové téma
15.11.2019 15:13
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Prosím o radu. Má někdo praktické zkušenosti s hnojením akvarijních rostlin hydroponickými granulemi vkládanými ke kořenům v lékárnických tobolkách? Pokud ano, v jakém množství a jak často. Děkuji předem.
31.8.2019 19:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Asi každá rada těžká. Vodu měníš po měsíci, což je poměrně dlouhá doba. V akváriu máš echinodory a nepíšeš, zda je hnojíš ke kořenům. Živin máš v akváriu asi dost a to tě dostává do problému. Pokud zvýšíš osvětlení, abys podpořil růst a rostliny spotřebovávaly živiny, máš problém s rostlinami, co jim moc světla nevyhovuje. Pokud ho snížíš, většině rostlin se nedaří, zato se daří řasám. Hledal bych problém v tomto rozporu. V ledkách to nebude.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
30.4.2019 10:04
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Děkuji za odpověď. Hnojím nepravidelně Sera florenette v tabletách ke kořenům (naposledy koncem března). V únoru po návštěvě akva-burzy v Praze jsem dal jednorázově FERROX Fe-EDDHMA a PMFE Carboneum. Rostliny začaly krásně růst, ale já jsem zapomněl přidat další Fe a Carboneum dle návodu. Nyní mi během několika dnů listy ztrácejí chlorofyl a jsou průhledné. Podle hlavní žilnatiny ještě trochu zelené jsou, ale zbytek je průhledný. Problém není u všech listů, ale u velké části z nich. Proto jsem si myslel, že vyčerpaly to co jsem jim v únoru dal a je to reakce na pokles železa.
Pokec  (Odpověď pro: selas  Zobrazit původní příspěvek )
31.10.2018 10:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Hnojivo do půdy člověk většinou řeší jen v případě snahy o kobercový porost. U echinodorů se též dává hnojivo, ale jen ke kořenům. U stonkovek si rostliny berou většinou živiny z vody a kořeny mají jen pro uchycení, tam živiny v půdě není nutno řešit.
Mizící rostliny  (Odpověď pro: hacko  Zobrazit původní příspěvek )
27.6.2018 21:37
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Některé rostlinky jsou pěstovány emerzně (na suchu). Poté co je dáš pod vodu shodí staré listy a časem začnou růst nové submerzní (často mají jiný tvar). U tvého echinodoru ale toto asi nebude problém. Spíše je problém, že převládají řasy. Nevím jak jsi rostliny zkoušel, ale vždy se vyplatí jich vysázet více najednou. Rozhodně nemá smysl sázet jednu roslinku a až to nepřežije, vysázet jinou. Čím více najednou, tím lépe. ;) Co se týká echinodorů, na rozdíl od některých jiných rostlinek, tak kromě hnojení tekutými hnojivy je můžeš podpořit přidáváním hnojiva do písku ke kořenům. Jinak z obrázku se mi zdá, že tvůj štěrk je docela hrubý. Pro kořenící rostlinky typu echinodorus mohl být o něco jemnější.
26.2.2018 6:54
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 26.2.2018 6:55
[Odpovědět]
Popravdě míříš směrem, kde jsem se nikdy nepohyboval. Lávovou drť jsem nepoužíval, zmíněný substrát také ne. Korálový písek je vápenaté podstaty, ten bych osobně do akvária nedával, navíc netuším, jak ho chceš kombinovat s Platinum Soil? S kobercovkami to také není lehké, většinou se bez CO2, intezivního osvětlení a správného hnojení neobejdou a to chce zkušenosti. Podle mě, když začínáš, měl by ses držet při zemi, abys nebyl potom zklamaný. Ve většině akvárií po čase nastoupí řasy a to tvoje záměry může hodně ovlivnit. Osobně v akváriích používám křemičitý písek, je neutrální a neovlivňuje pH. Jen jde o to, aby měl zrnitost 2-4 mm a neměl ostré hrany, tedy měl by být říční. Topítko je v pořádku a co se týká kořenu, záleží na tvých designových záměrech. ;)

P.S: Rostlinky si nech posílat jen když je teplo, aktuální mrazy by nezvládly.
26.2.2018 0:34
Krios   (id: 15992   Kriosovo První Akvárium  
 kategorie malá akvária, objem 40 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Topítko JÄGER s termostatem 50 W
1
409 Kč 15.73 €

Lávová drť 5 litrů
2
89 Kč 3.42 €

Platinum Soil 8l Normal japonský substrát
1
489 Kč 18.80 €

Seachem Purigen 250 ml
1
659 Kč 25.34 €

Blue Treasure korálový písek 5kg 2-5 mm
1
269 Kč 10.34 €

Anubias barteri var.nana
3
85 Kč 3.14 €

Říční kořen Flusswurzel M (0,2-0,5 kg)
1
199 Kč 7.65 €

Tento nákupní seznam, Chtěl bych totiž dát doprostřed kořen, kolem něho směr dozadu rostlinky a trochu kobercovek a dopředu štěrk. Může to tak být nebo ne? :)
21.2.2018 22:23
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 21.2.2018 22:24
[Odpovědět]
V podstatě ideální je říční písek o zrnitosti 2 až 4 mm. Jde o to, aby kamínky byly oblé nikoliv s ostrými hranami. Když už máš staré dno, nech ho v akva. Hnojivo v podobě jílových kuliček se živinami klidně k těm silně kořenícím rostlinám (např. echonodory) také dát můžeš.

P.S. Pokud chceš mít černé dno, tak docela dobrou zkušenost mám s barevným Flexi pískem viz http://www.sklorex-akvarium.cz/p2953-pisek-f...
20.2.2018 7:04
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 20.2.2018 7:06
[Odpovědět]
Ahoj,

akvaristika je nádherný koníček, ale dobře fungující akváriu vyžaduje hodně trpělivosti a chvíli potrvá, než si vše sedne. Netřeba se omlouvat za dotazy, nikdo neví vše. Takže k tvým otázkám:

1) Stačí 50W
2) Zatím nastav teplotu 24 až 26°C (bude vyhovovat většině ryb, případně teplotu dostavíš až podle toho, co budeš mít za ryby)
3) Průtok moc neškrť, vývod dej těsně pod hladinu.
4) Osvětlení potřebují hlavně rostlinky. Ryby mohou mít i se slabší světlo, rostlinky ale většinou ne.
5) Kup si test na NO2. Ten potřebuješ většinou jen zpočátku po nasazení ryb, než se akvárium zaběhne. Jinak zatím bych do akvária nic necpal a dal mu čas. Časem by se ti hodilo hnojivo pro rostlinky např. PMDD.
6) Asi bych se zaměřil na rostlinky. Pokud nemáš spínací hodiny, kup si je, připoj k nim osvětlení a nastav je na 10 až 12 hodin svícení denně. Filtr musí jet pořád!

Ty rostlinky co tam máš asi nebudou pro tvoji velikost akvária úplně ideální, ale to zatím nevadí. Spíše bych doplnil další. Místo toho majáku bych dal nějaké kameny či kořen (pozor, některé kořeny hodně barví vodu). Do pozadí bych nasadil nějaké vyšší rostlinky a zezadu akvária nalepil černou tapetu.
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|