Diskuse  (42. strana z 42)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
hnojení
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Zhnědlo mi akvárko  (Odpověď pro: Daferus  Zobrazit původní příspěvek )
2.1.2020 17:35
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
To je škoda, že jsi to vzdal. Ono to s akvárkem je to někdy běh na dlouhou trať. Já se například více jak půl roku potýkal s řasami a nakonec si akvárium sedlo. Rozhodně ale člověk nesmí zanedbávat pravidelnou týdenní údržbu. Sice zabere hoďku, dvě, ale stojí to za to. Pravidelnou výměnou vody (měním tak 1/3 akva) se dá předejít přílišnému hromadění dusíkatých látek a řádným hnojením pak zase nastolit rovnováhu živin v akváriu. Pravidelná výměna vody, odpovídající hnojení a dostatek světla je i recept na hnědou řasu.
21.12.2019 23:53
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No co říct ke štětičkové řase. Osobně moje akvárium prošlo tímto stádiem též. Řešil jsem osvětlení, hnojení, dosadil nové rostliny, pořídil 3 SAE .... Nakonec nevím co zabralo. Řasa po třičtvrtě roce začala ustupovat a nakonec zmizela úplně. Prostě platí obecné pravidlo, že se jedná o nerovnováhu živin v akváriu- Takže, dosadit rostliny, pravidelně měnit vodu, hnojit, možná i přikoupit nějaká stvoření konzumující štětičkovou řasu (SAE, japoniky) a hlavně tomu dát čas. ;) Jinak přeji krásné svátky tobě i akváriu. :)
Hydroponie - nové téma
15.11.2019 15:13
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Prosím o radu. Má někdo praktické zkušenosti s hnojením akvarijních rostlin hydroponickými granulemi vkládanými ke kořenům v lékárnických tobolkách? Pokud ano, v jakém množství a jak často. Děkuji předem.
Partner rubriky
Partner rubriky
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2019 19:20
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Já to zase rozdělím na body.

1) testy 6 v 1 jsou asi nejmíň spolehlivé. Pravda, nejsou v tom samy, takových nepříliš spolehlivých testů je bohužel spousta.

2) Pokud je v akváriu do 50 mg/l NO3-, tak to pro zmíněné druhy ryb nepředstavuje zásadní problém, ale samozřejmě čím méně, tím lépe.

3) 28 st. C představuje pro některé druhy rostlin problém, ale měly by to přežít. Jiným to nevadí, je potřeba se podívat na konkétní druhy, co tam je. S hnojením bych si v této fázi nepřidělával starosti, to množství ryb to pohnojí dost a CO2 taky vyprodukují dost.

4) Tohle množství ryb je přibližně na stolitrovku, aby to bylo tak nějak stabilní (nebo stošedesátku a pak to bude s rezervou, čili bude možné prodloužit intervaly pro výměnu vody). Stolitrovku, kde nebude osm rostlin, ale tak dvacet nebo víc. Nebo to rozdělit do dvou takových padesátilitrovek. Pokud toho nelze dosáhnout, tak je potřeba častěji měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu a tak pořád dokola. Větší filtr nebo ještě jeden může trochu pomoci. Trochu, protože biologická filtrace v malých vnitřních filtrech s relativně velkým průtokem prostě pořádně fungovat nikdy nebude. Vnější filtr s předfiltrem možná pomůže.

A teď takové maximalistické doporučení: zajet do Hornbachu, tam koupit za cca 1350 Kč stošedesátku (100x40x40), založit dno, postupně tam dávat vodu po výměně, která by se jinak vylila (tak půlku, druhou půlku dolít čerstvou vodou), na burze za rozumné peníze sehnat nějaké rostliny podle vašeho vkusu, tak po pěti až deseti kusech od jednoho druhu, přihodit tam pár malých šneků, po měsíci tam polovinu vody vyměnit, přestěhovat ryby a zbylé rostliny a ze starého akvária udělat komorový filtr s přepážkami a s obrovským objemem filtrační hmoty. Něco takového: http://www.tlamovci.cz/diskusni-forum-tema.p...
Hnědý povlak - nové téma
3.6.2019 13:37
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Zdravím všechny akvaristy a s malou odmlkou mám další dotaz ke zkušenějším. Akvárko 200 l (100x40x50), rostliny 4 ks Echinodorus grisebachii 'Bleherae' + 1 ks Echinodorus 'Ozelot Green' + 1 ks nějaký kříženec 20 cm a dno porostlé Echinodorus quadricostatus. Nemám přerybněno adomnívám se, že nepřekrmuji. S echinodory a hnojením začínám a proto stále proti něčemu bojuji. Dle rady z tohoto fóra nyní pravidelně hnojím obden 4 kapky FERROX Fe-EDDHMA + 30 kapek (2 ml) PMFE Carboneum a jednou týdně po výměně 60 l vody dávám 4 ml V-30 Complete. Rostlinám to zjevně vyhovuje, po zelených řasách ani ruduchách ani stopy, ale začal se mi tvořit na skle i na větších listech rostlin hnědý, lehce odstranitelný povlak. Je možné, že se jedná o vysrážený nadbytek některých přidávaných hnojiv, nebo krmím nějakou novou řasu? Děkuji předem za radu.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
3.5.2019 18:01
Veverčák   (id: 16044 )
[Odpovědět]
Děkuji moc za konzultaci a také za "ou podporu"e vše srovná pravidelným hnojením.
Echinodory - železo  (Odpověď pro: Veverčák  Zobrazit původní příspěvek )
3.5.2019 15:42
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Když jsem koupil echinodory z pěstírny, tak mi po nějaké době odešly také všechny listy, ale to bylo tím, že rostliny byly pěstovány emerzně a po zasazení pod vodu časem emerní listy odešly a chvíli trvalo, než se rostliny chytly. Ty tvoje byly pěstovaný emerzně nebo submerzně? A jinak moje dlouhodobé zkušenosti s echinodory jsou, že mi rostou jakoby ve vlnách. Nějaký čas mohutní, listy se prodlužují, poté zase pár měsíců stagnují, aby se časem rozjely k dalšímu růstu. Je fakt, že bez hnojení to nejde. Echinodory potřebují hodně živin.
12.12.2018 22:09
BBchory   (id: 16087 )
[Odpovědět]
Ahoj,
Jsem naprostý začátečník a zakládám pro dceru akvárko. Mám v úmyslu pořídit 54 litrů (30x60x30). Přečetla jsem pár knížek, řadu článků na internetu, vyzpovídala kamarády s rybičkama, ale stejně soudím, že pár rad navíc nemůže uškodit, tak vás o ně poprosím.
Předpokládané osazenstvo akvárie je betta splendens (bojovnice pestrá) samec 1ks, cheirodon axelrodi (neonka červená) 5ks, hyphessobrycon herbertaxelrodi (neonka černá) 5ks, corydoras pygmaeus (pancéřníček trpasličí) 2ks. Šneci se zřejmě vyskytnou sami od sebe. Myslíte si, že je to OK? Nějaké připomínky? Pokud se vám to nezamlouvá, co byste tam dali jiného (požadavek je betta-samec, nějaké menší hezké rybičky, nějaká ta rybička na dno)
Jaký byste mi doporučili filtr? Potřebuji něco relativně nehlučného (akvárko bude v dětské ložnici), spolehlivého, dělajícího přiměřený proud pro bettu, a v neposlední řadě ne moc drahého. Můžu mít I externí filtr, akvárko bude na komodě s dvířky, za kterými může být filtr schovaný (jen se nesmí hádat s elektrikou, protože ta tam bude schovaná taky)
Hnojení a přihnojování CO2. Tak tady naprosto tápu. Poradili byste mi prosím něco, co zvládne i totální laik, něco, co se ráno kápne do akvárka a je hotovo? (Stroj s CO2 bombičkou či kvasícím burčákem mít doma nechci)
Co si myslíte o setech? Je to ideální řešení pro začátečníka, jak mi říkají v každém zverimexu a internetovém obchodě, anebo si mám raději vybrat každou komponentu zvlášť a doufat, že to se svými nulovými zkušenostmi nakombinuju dobře?
Určitě se chystám udělat nějakou typickou začátečnickou chybu. Bude skvělé, když mě zahrnete tipy na to, co bych měla (a neměla) dělat a co z příruček člověk lehce nevyčte!
Díky moc za všechny užitečné rady!
hejnové rybky  (Odpověď pro: Foligno  Zobrazit původní příspěvek )
1.11.2018 22:45
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No pokud ti se ryby v akváriu chovají neklidně, může to být problém s nahromaděným, již zmiňovaným, NO2. Osobně bych jednou za 14 dní odkalil asi tak 1/5 objemu vody akvária, tím zajistíš i částečnou výměnu vody. Co se týká hnojení, používám PMDD, dávkuješ jej každý den dle objemu vody v akváriu. Určitě lepší než hnojení pomocí tablet. Máš lepší kontrolu nad tím, co do akva v daném okamžiku přidáváš. Pokud se rozhodneš PMDD používat, tak složku KNO3 doplňuj jen tehdy, pokud je obsah NO3 v akváriu nízký. Takže si kup test nejen na NO2, ale i na NO3, ať máš přehled. Jinak ano detrit je hnojivo, jen je zde otázka vyváženosti prvků v něm obsažených.
17.10.2018 23:12
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Mastný povlak je tvořen většinou bakteriemi. Osobně si myslím, že hnojení zásadní vliv mít nebude. Zkus vydržet a uvidíš kam se to posune. Pokud bude povlak bude přetrvávat, dá se řešit pomocí hladinových filtrů, které se dávají buď na sání externího filtru nebo mají vlastní pohon.
17.10.2018 12:07
Michal222   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím.
Mám asi mesiac založené akvárium. Objem 55l. Dno platinum soil. Kamene Dragon stone, kobercove rastliny, a par rastlin do pozadí. Používam vnejší filter. Po založení akvária sa mi vytvoril mastný povlak na hladine aj na bočných sklách. Hneď od založenia akvárium hnojim železom , dusíkom a komplexným hnojivom. V akváriu mám len pár krevetiek. Môže byť mastnota spôsobená hnojením? Díki
Hnojení tekutým CO2  (Odpověď pro: chobot  Zobrazit původní příspěvek )
10.7.2018 21:32
pethla   (id: 16042 )
[Odpovědět]
Zdravím.Pamatuji si ještě rámová akvária,písek jsme do nich prali v lavoru,voda z vodovodu.Zde v Polabí tvrdá.Rostlinky rostli jako z vod,svítilo se žárovkama a pro krmení jsme chodili do slepých ramen a do požárních nádrží na vsi.Dnes je to luxus.Akvária nereznou,svěla žerou málo,krmení je dostatek.Za vše ale peníze.Sám s těch nových vymožeností používám jen venkovní filtr a zářivky.
Mizící rostliny  (Odpověď pro: Roman  Zobrazit původní příspěvek )
1.7.2018 10:43
hacko   (id: 14718   I.  
 kategorie malá akvária, objem 60 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Děkuju za reakci ;) . S tím počtem rostlinek máš pravdu. Nikdy jsem akvárium neměl posázené opravdu hodně. Čekal jsem, že se rostliny ""asama také pravda. Někde jsem četl, že buď rostliny nebo řasy. Takže dosázení rostlin může být řešení.

Dělal jsem testy vody. Dopadly v mezích. Nic výjimečného.


Můj tatík měl akvárium. 20let zpět, 100l, téměř stejné rostliny, které rostly jak divé. Bez jakýhokoli hnojení. Co měsíc jsem musel protrhávat, jinak by to byla jungle. Ale jiné město, jiná nádrž, jiná voda.


Mrzí mě když se podívím jak vypadá krásná velká Echinodorus amazonicus a pak se podívám na ty svoje chudáky :D

Díky
Ondra
Mizící rostliny  (Odpověď pro: hacko  Zobrazit původní příspěvek )
27.6.2018 21:37
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Některé rostlinky jsou pěstovány emerzně (na suchu). Poté co je dáš pod vodu shodí staré listy a časem začnou růst nové submerzní (často mají jiný tvar). U tvého echinodoru ale toto asi nebude problém. Spíše je problém, že převládají řasy. Nevím jak jsi rostliny zkoušel, ale vždy se vyplatí jich vysázet více najednou. Rozhodně nemá smysl sázet jednu roslinku a až to nepřežije, vysázet jinou. Čím více najednou, tím lépe. ;) Co se týká echinodorů, na rozdíl od některých jiných rostlinek, tak kromě hnojení tekutými hnojivy je můžeš podpořit přidáváním hnojiva do písku ke kořenům. Jinak z obrázku se mi zdá, že tvůj štěrk je docela hrubý. Pro kořenící rostlinky typu echinodorus mohl být o něco jemnější.
Hnojení tekutým CO2  (Odpověď pro: Anthrax  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2018 16:39
chobot   (id: 6400   Dědkovo akvárium  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nová bedýnka prosinec 2017  
 kategorie velká akvária, objem 250 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nová bedna květen 2018  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Díky za odpověď.Po pravdě,nejsem ve svých 74 letech zastáncem nových trendů v akvaristice,které ve většině případů považuji za útok na naše peněženky.Rovněž nechápu začínající akvaristy,když místo toho,aby si koupili jakoukoliv literaturu,vrazí své peníze do předraženého osvětlení,elektronicky řízené filtrace a samozřejmě tlakovými bombami s CO2.Pak napustí bednu se štěrkem-samozřejmě drahým ,vodou,zasadí zeleninu-dosud pěstovanou emerzně a nasadí ryby.Je jasné , že ze vzniklého žabince nejsou nadšeni,sednou k PC a začnou si dopisovat s různými radily.O tom ,že existují nějaké knihy,příručky,časopisy a dnes i Internet se jim ani nezdá.Ten můj dotaz tudíž směřoval k pro mně neznámé věci,o které jsem se toho nikde moc nedověděl.Takže ještě jednou dík.
Hnojení tekutým CO2  (Odpověď pro: chobot  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2018 12:40
Anthrax   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Záleží co si od toho slibuješ. Jestli to chceš jako zdroj CO2, tak je to nesmysl. Ve skutečnosti je to glutaraldehyd. Je to akorát biocid, ničí řasy a nižší rostliny. Celkem humus a finančně se to taky nevyplatí. Otázka je jestli opravdu umělé dodávávní CO2 tvoje akvárko potřebuje. V přírodě taky těm rostlinám nikdo CO2 nenodává uměle...

http://akvarijni-hnojivo.cz/glutaraldehyd-v-...
Hnojení tekutým CO2 - nové téma
18.6.2018 8:00
chobot   (id: 6400   Dědkovo akvárium  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nová bedýnka prosinec 2017  
 kategorie velká akvária, objem 250 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Nová bedna květen 2018  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Od které doby je možno v čerstvě založené a osázené nádrži použít "CO2"od Dajány.
26.5.2018 0:02
Karel XX   (id: 3103 )
[Odpovědět]
Osobně si myslím, že hnojivo, pokud se to nepřežene, jim neublíží.
24.5.2018 22:16
Cermo   (id: 15899   Capri 40 L - první akvárium  
 kategorie malá akvária, objem 40 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj, mám 40L akvárko a mám tam 2 ancíky...před 3 týdny jsem zjistil,že 1 je samec a druhý samička...při čištění akvárka jsem zjistil,že pod kmenem si samec hlídá potěr.Přestal jsem přidávat tekutý uhlík používám Easy-life easycarbo (2 ml denně) a také železo Easy-life profito (4ml týdně). Po vykoulení mi kmitá po akvárku asi 15 malých ancíků mají se k světu,ale rostliny nějak chřadnou. Má někdo s tím zkušenosti? Mám je ve společném akvárku nemám jiné. Přidávat železo a tekutý uhlík či ne? Četl jsem hodně diskuzí a bylo napsáno,že jim veškerá chemie neprospívá.Děkuji za odpověď
24.5.2018 4:19
Anthrax   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Já bych to určitě nedělal. Je to metoda založená na permanentním přehnojováni (samo o sobě problém). Což jde vždy ruku v ruce s přidáváním CO2 až na hranu... Být vami se, tak rozhodnu buď chci vyloženě rostlinné akvárium a nebo terčovci.
23.5.2018 11:48
miliamber   (id: 13374   Naše společná 300 pro Terčovce  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Rád bych se zeptal,
Doposud jsem hnojil metodou PMDD rád bych přešel na metodu EI, ale nevím jak by se to zamlouvalo Terčovcům, které plánuji zakoupit cca do 2-3 týdnů.
Máte někdo zkušenost ?
26.2.2018 6:54
Roman   (id: 1 )  Autor editoval příspěvek 26.2.2018 6:55
[Odpovědět]
Popravdě míříš směrem, kde jsem se nikdy nepohyboval. Lávovou drť jsem nepoužíval, zmíněný substrát také ne. Korálový písek je vápenaté podstaty, ten bych osobně do akvária nedával, navíc netuším, jak ho chceš kombinovat s Platinum Soil? S kobercovkami to také není lehké, většinou se bez CO2, intezivního osvětlení a správného hnojení neobejdou a to chce zkušenosti. Podle mě, když začínáš, měl by ses držet při zemi, abys nebyl potom zklamaný. Ve většině akvárií po čase nastoupí řasy a to tvoje záměry může hodně ovlivnit. Osobně v akváriích používám křemičitý písek, je neutrální a neovlivňuje pH. Jen jde o to, aby měl zrnitost 2-4 mm a neměl ostré hrany, tedy měl by být říční. Topítko je v pořádku a co se týká kořenu, záleží na tvých designových záměrech. ;)

P.S: Rostlinky si nech posílat jen když je teplo, aktuální mrazy by nezvládly.
10.1.2018 18:17
Rum   (id: 15960   Společenské  
 kategorie velká akvária, objem 180 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  )
[Odpovědět]
Cau já jsem začínal s nenarocnyma rostlinama na svetlo a hnojeni šípatka, echynodor,vodní mor kriptokorina.kdyz se to vsechno zabehlo tak jsem začal vyměňovat kytky za náročnější.
8.1.2018 7:23
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
No pokud nemáš bohaté zkušenosti s rostlinými akvárii, tak se ti málokdy podaří dosáhnout toho, co vidíš ve zmíněných akváriích. Některé z těch rostlin jsou velmi náročné na světlo a některé se neobejdou bez přihnojování CO2. Jak jsem začínal já? Popravdě metodou pokus omyl. Nakoupil jsem rostlinky, které jsem chtěl a nasázel do akvária. Některým se dařilo, některým ne. K těm co se jim dařilo jsem časem pořídil jiné a nakonec jsem dosáhl nějakého vyváženého vzhledu. Je ale pravda, že u každého druhu se mi stane, že má občas snahu dominovat a občas stagnuje. Takže nakup rostliny dle svého uvážení a možností akvária (světlo, výška vodního sloupce, hnojení atd.). Raději jich kup více než méně a uvidíš, kterým se bude dařit a kterým ne.
26.12.2017 20:27
Patrik33   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dobrý den, prosím o radu, z jakého důvodu mi začal hnit trávník na dne akvária, pokusím se vložit foto.
Jedna se o akvárium 500 l, výživné dno, profi-soil od Rataje, pravidelně hnojení Easy Life Profito + CO2.
Budu vděčný za jakoukoli radu.
1.6.2016 19:02
wayn   (id: 2477   Akvárium na kolečkách  
 kategorie střední akvária, objem 75 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Akvárium 31 litrů  
 kategorie malá akvária, objem 31 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Rio Negro  
 kategorie malá akvária, objem 37 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Perleťová Sumatra  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Razborárium  
 kategorie střední akvária, objem 72 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Tetrorárium  
 kategorie malá akvária, objem 32 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Parmičkorárium  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Oděsky  
 kategorie velká akvária, objem 260 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Podle mě to chce trpělivost. Nedávno jsi měnil dno, takže akvárium je vlastně znovu založené. Omezil bych hnojení, krmit stačí 1x denně a občas i vynechat.
2.5.2016 23:00
Alois   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím vás, před cca rokem a půl jsem si založil první rostlinné akvárium a poslední dobou se mi to vůbec nedaří a nevím kudy kam. Budu rád, za každou radu.

Akvárium – 63 l
Osvětlení – 4AQUA HDD 600B, 2x24 W
Filtrace – externí NCF 600, 600 l/h
Substrát – Aqua Soil Amazonia
CO2 systém
Rostlinky - Eleocharis mini, Eleocharis acicularis, Echinodorus tenellus a Blyxa japonica
Rybičky – 15 neonek a 1 x SAE

Ze začátku jsem zakládal akvárium dle návodu na internetu pro rostlinná akvária a neměl jsem s prvním startem velké problémy. CO2 jsem na noc vypínal a zapínal jsem ho hodinu a půl před rozsvícením světel. Nejdříve jsem do akvária dodával draslík a následně jsem pomalu začal dávkovat hnojivo PMDD s dusičnany a bez fosforečnanů. Po pár měsících přestaly růst rostlinky kromě Eleocharis mini, přešel jsem na hnojení Estimate index (dle návodu), následně se zastavil úplně růst rostlinek a nastoupily řasy. Nepomohla ani výměna vnitřního difuzoru na CO2 za vnější reaktor. Když už bylo akvárium úplně zelené a rostlinky nerostly, tak jsem vše s akvária vyndal. Vyčistil jsem od řas akvárium a dekorace. Rostlinky jsem probral a udělal si nové sazeničky. Substrát jsem propral čistou vodou a založil jsem akvárium znova. Nové založené akvárium jsem ze začátku hnojil jen mikroprvky, které mě zbyly z balíčku Estimate index, ale mezi tím jsem na internetu zjistil, že moje vstupní voda (Praha 2 - Nusle) skutečně obsahuje NO3 až ve výši 80 mg/l, ikdyž na rozborech vody na stránkách vodáren je hodnota podstatně nižší (nemám test na NO3). Tak jsem následně začal přidávat k mikroprvkům jen draslík a MgSO4. Po dvou a půl měsíci mám pokryté dekorace zelenými řasami a sklo bylo pokryté řasou prachovou, kterou jsem po více než 3 týdnech odstranil. Rostlinky však uhnívají a vůbec nerostou, voda začíná i smrdět. Po novém založení akva jsem přidával více CO2 a zapínal jsem ho i v noci ob hodinu aby se mi nezvyšovalo PH. Níže přidávám parametry akva po prvním založení a po novém založení.

Po prvním založení:
PH: 6,8 – 6,9 (den) ; 7,8 – 8,2 (noc)
Uhličitanová tvrdost: 7 – 9 dKH
Tvrdost vody: 17 -19 dGH
Teplota vody: 26˚C
Drop Checker: světle zelený
Výměna 1/3 vody každý týden

Po novém založení:
PH: 6,3 – 6,5 (den) ; 6,4 – 6,5 (noc)
Uhličitanová tvrdost: 3 – 7 dKH
Tvrdost vody: 14 -17 dGH
Teplota vody: 26˚C
Drop Checker: lehce nažloutlý
Výměna 1/3 vody každý týden

V akváriu mám celkem veliký proud, hýbe se mi hladina a mlžný opar bublinek je po celém akváriu, ale proud je možná až tak veliký, že lehce víří i substrát. Nyní jsem filtraci lehce přiškrtil. Jinak nevím co mám dělat, aby to fungovalo a nevím co dělám tak špatně, že mi to vůbec nefunguje. Jsem v této technologii začátečník, ale nerad bych to vzdal, ale popravdě dochází mi už síly. Díky za jakoukoliv pomoc!
boj s řasami  (Odpověď pro: kubsik  Zobrazit původní příspěvek )
27.2.2016 13:27
vaclav   (id: 2038 )
[Odpovědět]
Při podobném akváriu svítíš stejnými waty v ledkách co já v T5 a asi bych trochu ubral to CO2 nonstop ti schvaluji do tak velké nádrže to jinak nemá cenu ani dávkovat. Rezervu máš u hnojení rozdělej si každou komponentu zvlášť do 1/2 litrového dávkovače. Pokud nemáš PO4 tak sehnat. Jen KNO3 dát místo 6g aspoň 30g. Pokud se chceš někam dostat musíš vědět co potřebuješ do vody dostat. Takže testy kH, KNO3, pH (nejlépe elektronický), Fe, PO4. Dno odkaluj a výměna 1/3 vody měsíčně. Uvidíš že to půjde a řasy budou postupně ubývat.
11.1.2016 15:48
Paja222   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Díky moc za vyčerpávající příspěvek. Kdysi (cca 5 let zpět) jsem měl 600litrové akva, než jsem já id*ot koupil " rybičky ze zverimexu (tenkrát jsem ještě neuvažoval o karanténě ) a celé akva šlo... no, daleko. Tam jsem nijak nehnojil a řasa nikde nebyla (ale na druhou stranu jsem každý měsíc dával vedle rakovi na přilepšenou hromadu šneků).

Do tohoto akva bych rozhodně chtěl párek zakrslých červených čichavců a ti jelikož se zdržují u hladiny, chtěl jsem jim tam dát něco, v čem se budou moct maskovat a nebudou se bát otevřeného prostoru, ale pokud je jiná varianta, tak sem s ní.

K tomu hnojení tekutého CO2 - mohl bys mi napsat k tomu víc? Jak to sehnat/vyrobit, nebo nějaký podrobnější návod?
Echinodorus bleheri - nové téma
26.12.2015 13:37
martin70   (id: 15498 )
[Odpovědět]
Zdravím Všechny
V létě jsem provedl kompletní rekonstrukci mé 120l nádrže a od té doby se mi na listech Echinodorů začaly objevovat jakoby prokousané dirky a na starších listech i všech ostatních květin se mi začínají objevovat černé fleky.Zkoušel jsem vyměnit zářivkové trubice i přihnojování a situace je stále stejná. Jinak všechny rostlinky pěkně rostou,pouští nové obnože,ale ty listy nevypadají hezky.Nyní používám k hnojení PMDD SMĚS 500 a stále žádná změna.Omlouvám se za kvalitu fotky,foceno mobilem.Poradí mi někdo,kde je chyba?
Díky Martin.

Přiložený obrázek: Echinodorus bleheri
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|