Diskuse  (229. strana z 229)

Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|  
Chronologicky řazené příspěvky: (záznamy jsou na řazeny od nejnovějšího po nejstarší)
Hledaný text:
CO2
Hledat text:
Hledá se přesně zadaný text, bez rozlišení malých a velkých znaků.
Hledá se pouze v textu  příspěvků,  nehledá se podle jména či data.
Nové téma diskuse    Pokec    Otočit řazení
Číslo stránky:
Pokec  (Odpověď pro: trtoch  Zobrazit původní příspěvek )
25.12.2022 11:05
Reza   (id: 4489   Rohové akvarium 300l  
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Dle mého názoru je vzduchování přes noc v přerybném akváriu důležitější než ve dne. Důvodem může být koncentrace co2, které živočichové vydechují a rostliny, které v noci neasimilují co2 nespotřebovávají jako přes den, ale naopak produkují. Tím se jeho koncentrace v akváriu k ránu zvyšuje. To vše závisí na množství živočichů i rostlin v akváriu.V extrémním případě(což se mi stalo s odrostlým výtěrem Ancistrusů) může být i úhyn. Co se týká vzduchovacích motorků jednoznačně doporučuji dle mého názoru nejtižší, nejvýkonější a nejspolehlivější motorky na našem trhu-Schego. Např Schego Optimal.
doba svícení - nové téma
29.12.2020 11:33
velitel   (id: 13529   kousek přírody  
 kategorie střední akvária, objem 148 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Přechod na 250  
 kategorie velká akvária, objem 250 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj všichni.Co prospívá rostlinám svícení v kuse bez přestávky 12 hodin,nebo s přestávkou cca.2 hodiny? Podotýkám mám led světlo a přihnojování co2.
29.12.2020 11:18
velitel   (id: 13529   kousek přírody  
 kategorie střední akvária, objem 148 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Přechod na 250  
 kategorie velká akvária, objem 250 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Ahoj,co by jste mi doporučili ohledně svícení led světlem u rostlinného akvárka s přihnojováním co2,svítit v kuse 12 hodin nebo s polední přestávko cca.2 h ?
Partner rubriky
Partner rubriky
14.10.2020 7:45
zdenekov   (id: 16093 )
[Odpovědět]
Ahojky všichni, prosím vás o radu jak a co mám změnit. Mám akvárium cca tři roky 240l, celkem zaběhlé, rbky neumírají, voda čista, jen mne mrzí, že krdyž vyrostou nové listy rostlin nezustanou dlouho krásně zelené. Začnou se na nich objevovat černé skvrny. Na některých díry až uhnijí. Přidávám hnojivo, tekuté CO2, měsíc co jsem začal přidávat železo a pořád bez úspěchu. Vodu měním co 2-3 týdny, svítím 11hod. denně, teplota cca 24C. Tak nevím co je špatně, prosím o rady. Moc děkuji Zdeněk.

Přiložený obrázek: postižené rostliny
Egeria neroste - nové téma
14.8.2020 16:19
Karlos98   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Zdravím.
Do nově založené nádrže jsem nasadil Egerii a zpočátku rostla velmi dobře. Hnojím jednou týdně Rataj Colour Fe+. Poté mi odešla zářivka, tak jsem koupil nové LED osvětlení (JK-LED600). Akvárium má 100 l. Světlo na první pohled svítí silněji než původní zářivka. Při údržbě akvária jsem egerii ostříhal a od té doby už prostě neroste, spodní listy odpadávají a chřadne. Přitom bych řekl, že díky novému osvětlení poroste lépe. Svítím 10 h denně bez CO2. Mám zde 18 Razbor a 2 Parmičky černopruhé. Ty parmičky tu egerii ožužlávají, ale nezaznamenal jsem, že by ji ožíraly, navíc do té doby než jsem dal nové světlo bylo vše OK. Prosím o radu.
Děravé rostliny  (Odpověď pro: Romanare  Zobrazit původní příspěvek )
14.6.2020 20:56
Fandy   (id: 16223   Upgrade...  
 kategorie střední akvária, objem 125 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Může to být s největší pravděpodobností nedostatek draslíku, já používám Seachem Flourish Potassium, komplexní hnojivo je samozřejmost, CO2 dnes již dostupná záležitost...
Ancistrus- skvrna - nové téma
25.1.2020 21:16
Prendaloth   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Dnes jsem si všimla na svém albino ancistrusi jedné hnědé tečky na začátku hřbetní ploutve, před pár dny tam ještě nebyla. Může se jednat i o nějaké znaménko nebo tak něco, nestalo se vám něco podobného? Bojím se, aby to nebyla nějaká plíseň/ řasa nebo něco horšího. Ancíka krmím 1x denně sera wells chips, občas mu dám nějakou tu zeleninu, filtr i topítko mám. Nedávno se mi objevila na rostlinkách řasa, dávkuju co2 jednou týdně. V akvárku je společně se samcem betty, on žádnou takovou tečku nemá. Nevíte někdo co s tím?
30.12.2019 20:31
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,

štětičkovou řasu jsem nyní objevil na hadičce od CO2, které je umístěné cca 15 cm od ústí filtru tak, aby filtr roznášel CO2 po celém akvárku. Je narostlá z opačné strany, než odkud jde voda a nejvíc porostlá je v místě, kde je proud nejsilnější.

Před týdnem jsem dokoupil Egeria densa, na ní řasa zatím není. Zkouším aplikovat tekutý uhlík k listům napadených rostlin a u anubiasů už je první nový list, který ještě napadený zatím není.

Chci se zeptat - jak dlouho trvá, než se řasa projeví? Může to souviset s proudem vody? (proud je tak, že když obejde celé akvárko, tak se jemně hýbou kytky.) Také jsem přidal v sobotu optimální dávku hnojiva Sera Florena, co přinesl Ježíšek. Může to být tím?

Díky, Honza
18.12.2019 22:24
had12   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Ahoj,

v srpnu jsem dostal k narozeninám akvárko. Nic jsem o akvaristice nevěděl, takže se dávalo jenom krmení - a samozřejmě se rozmohla černá štětičková řasa. Delší dobu jsem to nijak neřešil, ale když už bylo napadený všechno, začal jsem se o akvaristiku zajímat a vyhlásil jsem řase boj. :)

Cca dva měsíce už pravidelně vyměňuju vodu (1/3 týdně, nyní přidávám i 1x týdně jen 10 l), snažím se odkalit dno. Kytky týdně stříhám (napadené listy), ale většina kytek má napadený i stonek.
Kořen a topítko šlo k vydrhnutí i pod savo. Dávám kvasničáka a snažím se držet světle zelenou na drop checkeru.
Přidávám tekutý uhlík Tetra CO2 Plus týdně doporučenou dávku, hnojivo Tetra PlantaMin cca 1x za 2 až 3 týdny.
Akvárko má 80 litrů, mám 4 čichavce, 3 ancistrusy, 6 rasbor a 14 neonek. Svítil jsem hodně (asi 14 hodin denně), ale stáhl jsem na doporučovaných 10. Filtr Diversa Claro 1000, proudění je takové, že ve vedlejším dolním rohu (filtr vlevém zadním pod hladinou) je jemný pohyb rostlin. Filtr čistím jednou za 1,5 týdne (když se zanese), v odebrané vodě a jen jemně.
Historicky se mi namnožili (a taky pochcípali) nějaký šneci a drželi se u dna (což prý není dobré). Nyní se situace se šnekama zlepšila (dost ubyli a jsou rozprostřený).

Některé rostliny mají výrustky nových listů, ale stejně jsou všechny napadené, včetně stonků. Nyní jsem si všimnul, že řasa je i na drobných kamínkách na dně. Některé jsou víc obalené, některé vůbec.
Ještě přidám jednu informaci - na předním skle se mi dělá pár drobných zelených výrůstků zelené flekaté řasy. K ní jsem četl, že stačí odstraňovat žiletkou, což dělám.

A nyní - potřeboval bych od Vás radu. Prosím, co je postupově špatně? Odstraňuju špatně? Jakým způsobem se zbavit BBA z drobných kamínků? Bude třeba znovu založit akvárium, případně mám vyházet celé napadené kytky? A v případě nových kytek - chytnou řasu od stávajících, nebo ode dna?

Díky za rady.
Honza
Pokec  (Odpověď pro: ivonik22  Zobrazit původní příspěvek )
10.11.2019 16:48
Johny 13   (id: 5343 )
[Odpovědět]
A to všetko preto, že easycarbo nie je co2, takže ani nemôže hladinu co2 zvyšovať :
https://rybicky.net/vyrobky/1741-easylife-ea...
6.11.2019 17:54
ivonik22   (id: 16157 )
[Odpovědět]
Koupil jsem si indikátor CO2 značky Dennerle (CO2 langzeittest correct + pH) a tekuté CO2 od firmy easy-life s názvem easycarbo . Modrá barva značí nízkou hladinu CO2, zelená barva optimální stav a žlutá barva vysokou koncentraci CO2. Z počátku jsem přidával podle návodu a když se ani po dvou týdnech indikátor nezměnil ,začal jsem dávky zvyšovat. Teď už dávám 10x vyšší dávku každý den a indikátor stále ukazuje nízkou hladinu CO2 . Nevím co si mám o tom myslet. Akvárium má 100 litrů.
31.8.2019 12:49
akara_zelenej   (id: 743   192. litrů  
 kategorie velká akvária, objem 192 litrů  92. litrů  
 kategorie střední akvária, objem 92 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  )  Autor editoval příspěvek 31.8.2019 12:50
[Odpovědět]
Zdravím všechny a prosím o Vaše zkušenosti s LEDkovým osvětlením - abych byl konkrétní, jde o Aquatlantis Easy LED Freshwater 1047mm na akváriu 120x40x40cm s vodním sloupcem cca 30cm. Po téměř 2 letech všelijakých experimentů (intenzita světla, hnojiva, frekvence výměny vody, intenzita filtrace atp.) se mi totiž pořád nedaří pěstovat opravdu pěkné rostliny - a to žádné. Ve starém, stolitrovém akváriu, kde jsem svítil 2x18W T8 zářivkami s odstínem 865, byly nádherné anubisy, kryptokoryny, dařilo se jávskému mechu, mokřankám - vše jsou to samozřejmě rostliny nenáročné, ale prostě vypadaly dobře. Pod LEDkami mi neroste kloudně nic. Při intenzitě osvětlení nad 50% mízí stínomilné kryprokoryny (jsou vysoké do 1cm a tvoří sice poměrně pěkný "ereček"le rozhodně jim to nevyhovuje) a rostou zelené i hnědé řasy, pří snížení výkonu na 33 nebo i 25% se objevuje štětičková černá řasa a rostliny jsou také zcela hnusné. Zcela úmyslně jsem na úvod psal, že mi jde o zkušenosti spoluakvaristů, kteří mají podobné podmínky v akváriu (nízký vodní sloupec, LEDky). Obecné rady jsou mi samozřejmě známy, takže je zbytečné mi psát, že se DOMNÍVÁTE, že by pomohlo to a to ... přestože máte 20l nanoakvárium s žárovkou nebo 600L nádrž vysokou 60cm s halogeny. Akvaristikou se zabývám 25 let, ale z aktuální situace už jsem poměrně nešťastný. Nechci za "dnou cenu"užívat CO2 (čímž se okruh případných relevantních odpovědí ještě podstatně sníží). Pro úplnost - filtrace přes 4,5l molitan s čerpadlem 500l/h, skimmer, svícení (aktuálně) na 50% (t.j. 2260lm) 8,5 hodiny denně. Přímé slunce do akvária nesvítí. Voda má teplotu kolem 24-25°C (ovšem teď přes léto bohužel až k 29°), pH 6,8, dGH 8°, dKH ~15°, nitráty do 50mg/l. Děkuju.
24.7.2019 12:33
tatik   (neregistrovaný návštěvník)
[Odpovědět]
Trochu som pátral a zo všetkých uvedených spôsobov je najlepší ten pomocou klinčekovej silice. Je ľahko dostupná vo väčšine bylinkárni a takáto eutanázia je v odbornej spoločnosti hodnotená na úrovni tej profesionálnej na veterine. Výhodou je, že funguje na všetky druhy rýb bez ohľadu na veľkosť alebo typ vody alebo teplotu vody a nevyžaduje praktické skúsenosti. Dávkovať 1 ml silice na 2L vody. Najskôr silicu rozpustiť v teplejšej vode (olej sa nechce dobre rozpúšťať v studenej vode) a tú potom postupne v priebehu 5 min prilievať do vody kde je rybka. Neliať všetko naraz, je to aromatický olej, rybka by bola z náhlej zmeny prostredia v strese. Do 10 min by mala prestať hýbať žiabrami a ústami a po ďalších 10 min od toho momentu sa považuje za definitívne mŕtvu. V niektorých rybárskych krajinách je to látka schválená k omráčeniu rýb pri prevoze pre zníženie stresu a to ako akváriových, tak aj tých pre konzumáciu. Rôznym dávkovaním sa dá dosiahnuť rôzny stupeň omráčenia alebo anestézy a až do prekročenia hranice (kedy dôjde k zástave dýchania) je to proces vratný. Podstatné je, že rybka prichádza najskôr o vedomie, až potom o život.
Ostatné metódy sú zaznávané buď preto, že ich neskúsený človek nevie aplikovať tak aby viac neublížil ako pomohol, alebo sú svojím spôsobom neprijateľné pre aplikáciu na obľúbené zvieratko (príliš drsné). Na nejakú radu na WEBe som skúsil tú minerálku, ale po reakcii rybky som jej rýchlo vrátil pôvodnú vodu. Presne ako písali odborné články, rybka by skôr uhynula na zadusenie ako by ju omráčil anestetický účinok CO2. To si len niekto prečítal, že sa používa "bon Dioxide"urobil z toho vlastný záver, že stačí sýtená minerálka, lebo tam je CO2 dosť. Lenže tu malo ísť o regulované dávkovanie CO2.
Dúfam že tento odkaz pomôže ďalším, ktorí ťažko hľadajú pomoc v tejto oblasti, ako nedávno ja.
Pokec  (Odpověď pro: Hope10  Zobrazit původní příspěvek )
18.6.2019 19:20
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Já to zase rozdělím na body.

1) testy 6 v 1 jsou asi nejmíň spolehlivé. Pravda, nejsou v tom samy, takových nepříliš spolehlivých testů je bohužel spousta.

2) Pokud je v akváriu do 50 mg/l NO3-, tak to pro zmíněné druhy ryb nepředstavuje zásadní problém, ale samozřejmě čím méně, tím lépe.

3) 28 st. C představuje pro některé druhy rostlin problém, ale měly by to přežít. Jiným to nevadí, je potřeba se podívat na konkétní druhy, co tam je. S hnojením bych si v této fázi nepřidělával starosti, to množství ryb to pohnojí dost a CO2 taky vyprodukují dost.

4) Tohle množství ryb je přibližně na stolitrovku, aby to bylo tak nějak stabilní (nebo stošedesátku a pak to bude s rezervou, čili bude možné prodloužit intervaly pro výměnu vody). Stolitrovku, kde nebude osm rostlin, ale tak dvacet nebo víc. Nebo to rozdělit do dvou takových padesátilitrovek. Pokud toho nelze dosáhnout, tak je potřeba častěji měnit vodu, měnit vodu, měnit vodu a tak pořád dokola. Větší filtr nebo ještě jeden může trochu pomoci. Trochu, protože biologická filtrace v malých vnitřních filtrech s relativně velkým průtokem prostě pořádně fungovat nikdy nebude. Vnější filtr s předfiltrem možná pomůže.

A teď takové maximalistické doporučení: zajet do Hornbachu, tam koupit za cca 1350 Kč stošedesátku (100x40x40), založit dno, postupně tam dávat vodu po výměně, která by se jinak vylila (tak půlku, druhou půlku dolít čerstvou vodou), na burze za rozumné peníze sehnat nějaké rostliny podle vašeho vkusu, tak po pěti až deseti kusech od jednoho druhu, přihodit tam pár malých šneků, po měsíci tam polovinu vody vyměnit, přestěhovat ryby a zbylé rostliny a ze starého akvária udělat komorový filtr s přepážkami a s obrovským objemem filtrační hmoty. Něco takového: http://www.tlamovci.cz/diskusni-forum-tema.p...
6.5.2019 21:39
unicast_x   (id: 15952   Plackárium 450  
 kategorie velká akvária, objem 476 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
- Poradíte co si přečíst (na netu) Prosim?

Začni horácem ( http://www.horacovoakvarium.cz ), přečti si to komplet, pak ještě jednou, pak pokračuj Surpanem ( https://surpanblog.cz/ ) a případně Jirkou Ščobákem ( https://scobak.blog.sme.sk ). Najdeš tam odpovědi nejen na všechny svoje otázky, ale i proč tomu tak je. Než si to přečteš, tak to rozhodně nezakládej a zejména nekupuj ryby.



- ryba/y

Ta betta asi v pohode. Teoreticky pár, ale nic víc.

- druh krevetek, pokud vubec

moc malý

- něco jiného co by cistilo stěny akvaria

levatky a okružáky. Pravděpodobně je tam zatáhneš s rostlinami

- rostlinky aby pomáhaly kvalitě vody

Jo. Co nejvíc jednoduchých rostlin. Slovy co nejvíc myslím tolik, kolik se jich tam vejde a ještě možná o něco víc.
Vyber si třeba tady: https://surpanblog.cz/rubriky/akvarium-rady-...

- Co na dno

Písek nebo štěrk. Bez vápence (nesmí pěnit v octu)

- musím mit víko (radši bych neměl)

nemusíš. ale budeš pořád dolévat vodu a ta vlhkost ti může někde kondenzovat, z toho jsou pak plísně a tak

- osvetleni

bezpodmínečně

- údržba minimalni nutna

Co nejmíň do toho zasahovat, jen občas měnit část vody

- úprava vody

Možná CO2. Pokud to budeš mít plný rostlin, mohlo by to fungovat i bez filtru.

- krmeni

No to už si snad nějaké seženeš
prosba o rady - nové téma
1.2.2019 11:56
Foligno   (id: 10883   Nové Folignovo  
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )  Autor editoval příspěvek 1.2.2019 12:00
[Odpovědět]
Něco se mi v akvárku zlomilo.
Mám jej celkem zarostlé, dodávám co2 invital, před cca půl rokem jsem aplikoval ty tablety NPC
Rostlinky se teda drží.
Ale. I když jednou měsíčně měním ze 160l cca 30 uberu ji odkalovačem tzn detrit ze dna a propírka filtru začala se mi dělat mastná pěnová hladina.
Zákal není. Nepřekrmuju. rybek mám asi 18.
Začlo se ale něco kazit.Některé ryby se otíraly o listy- tzn paraziti- nasadil jsem jednak preventin a pak tu kombinaci dvou přípravků proti krupičce apod.voda zezelenala dlouho tak držela, ale účinek nebyl, jakmile bylo čiro některé ryby furt jakoby zblázněné někdy zase otírání o listy.
U kusů koupených v hornbachu- pancéřníčci kropenatí- ti mají jakoby na těle bílé místa ne povlak spíš ztráta pigmentu. včera jsem zjistil že se mi o listy otírá i pancéřníček zelený a dnes po návratu z práce jeden ko.
čichavci-dva jsem viděl exnout na vlastní oči- převrátili se břichem vzhůru a konec párkrát se ještě jakoby vzpamatovali ale konec.další měl pryč tlamku prostě jakoby užranou odpadlou, pryč, a poslední co jsem jej viděl živého měl děsně moc nafouklé břicho.
zatraceně nevím co se děje.

K vodě:
CL2 0 nula
Ph 6,4
KH 7,4
GIH větší než 16
NO2 0
NO3 250
Filtr jede imrvere, vzduchování mám 2 kameny- uprostřed a na opačném konci než filtr nejprve jsem jej používal zároveň se světlem, ale když jsem zjistil že na hadičce mám černou řasu vytáhl jsem to a přestal. Teďkom jsem to opět rozjel.kvůli pohybu hladiny
Světlo na časovač asi od 8 do 8 dlouho vše ok, pak jsem zjistil jakoby rezavou řasu na rostlinkách. na skle nic.svítím 35W led světlem
Když jsem doma hraju si i se stmívačem, pokud můžu tak od 18 h jim svítím méně.

Fakt by mě zajímalo kde soudruzi udělali chybu protože půl roku to byla radost pak se to nějak zkazilo

Přiložený obrázek: celková nádrž s divnou hladinou
Flipper Denerle  (Odpověď pro: Romča  Zobrazit původní příspěvek )
30.12.2018 23:00
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ta vanička má za úkol odchytit CO2, které se nestihlo rozpustit cestou. Pokud kolem vaničky proudí alespoň trochu voda, rozpouští se CO2 i na styku vody s CO2 zachyceným ve vaničce. Tedy ano, zvyšuje se tím účinnost rozpouštění. Pokud se ale bublinky skoro rozpustí již při průchodu Flipprem, pak bych to neřešil.
Flipper Denerle - nové téma
29.12.2018 13:39
Romča   (id: 1618   Moje akvárko  
 kategorie malá akvária, objem 60 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  Romčovo 240l aqua  
 kategorie velká akvária, objem 240 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  )
[Odpovědět]
Zdravím, používám na rozpouštění CO2 flipper od Denerle a chtěl jsem se zeptat zda to má nějaký vliv na funkčnost a efektivitu rozpouštění plynu CO2! Někde jsem ztratil tu vrchní va ničku co je nasunutá na flipper! Takže to mám bez toho! Bublinky normálně procházejí flipperem a pak bublinka vyplave na hladinu! Ta vanička se asi nedá koupit náhradní že? Nový flipper se mi nechce kupovat jen kvůli kousku umělé hmoty a navíc ta cena! Má s tím někdo zkušenost prosím? děkuji za případné info.
26.12.2018 13:16
zdenekov   (id: 16093 )
[Odpovědět]
Ahojky všichni,
jsem začínající akvarista (jestli se to dá tak říct), po mnoha dnech čtení článků a shlédnutí mnoha videí, jsem si splnil svůj sen. Je to 14dní co jsem si založil akvárium 137x65x30cm cca asi 230litrů. Filtr FluvalFX4, topítko 300w, sterilizátor vlastní výroby dle videí, substrát Volcano Black, pár rostlinek z důvodu průhlednosti skrz stěnu. O víkendu jsem pořídil rybky, jak čistící, tak i neonky a pár Neritinek. Ve filtru mám jak vatu, molitan, keram.válečky, tak aktivní filtr (granule od SERY) a Purigen. Nasadil jsem baktérie od Rataje BactoEsex, vodu sterilizoval Primem, a denně přidávám dávku CO2 vital od Rateje.
A teď co dál?!?!
Voda není průzračná-křištálová, stále tam je mnoho jemných částeček, hladina je třetí den mastná(zakalená) a i trocha pěny se oběvuje! Co poradíte? Koukl jsem na přípravek Seachem Pristine, který by měl snad hladinu vyčistit i drobné částečky ve vodě. Co vy na to? A také se chci zeptat jestli mám přidat vzduchovací motorek pro lepší okysličení vody? Dělám určo chyby, proto jsem se tady dnes zaregistroval a budu moc rád za vaše rady. Posílám pár foteček akva i rostlin, které také nevypadají jak mají.
Moc děkuji Zdeněk OV.

Přiložený obrázek: moje akva
12.12.2018 23:58
Roman   (id: 1 )
[Odpovědět]
Ahoj, co se týká skladby ryb, tak ta je v pohodě. Ohledně rozhodnutí, zda koupit set nebo komponenty či zda používat CO2, to souvisí docela i s tím, jaké rostlinky chceš v akváriu pěstovat. Já dávám přednost otevřeným akváriím, takže osobně bych se na sety neorientoval. V setech bývá osvětlení slabší, takže se nehodí pro rostliny náročnější na světlo. Ale pro spoustu rostlin bude světlo dostačovat. Co se týká přidávání CO2, osobně používám tlakovou láhev, na nějaké vodičky se mi spoléhat nechce. Ale na druhou stranu, dodávání CO2 do akvária rozhodně není nezbytné, prostě záleží na pěstovaných rostlinkách. Spíše po určité době možná bude nutné rostliny přihnojovat. Osobně používám PMDD. Ohledně filtru bych upřednostnil filtr venkovní. Výhodou je, že nebude zabírat místo v akváriu a bude mít větší objem filtračních hmnot. Bohužel nemám zkušenost s malými filtry, ale docela se mi líbil Atman CF-600.
12.12.2018 22:09
BBchory   (id: 16087 )
[Odpovědět]
Ahoj,
Jsem naprostý začátečník a zakládám pro dceru akvárko. Mám v úmyslu pořídit 54 litrů (30x60x30). Přečetla jsem pár knížek, řadu článků na internetu, vyzpovídala kamarády s rybičkama, ale stejně soudím, že pár rad navíc nemůže uškodit, tak vás o ně poprosím.
Předpokládané osazenstvo akvárie je betta splendens (bojovnice pestrá) samec 1ks, cheirodon axelrodi (neonka červená) 5ks, hyphessobrycon herbertaxelrodi (neonka černá) 5ks, corydoras pygmaeus (pancéřníček trpasličí) 2ks. Šneci se zřejmě vyskytnou sami od sebe. Myslíte si, že je to OK? Nějaké připomínky? Pokud se vám to nezamlouvá, co byste tam dali jiného (požadavek je betta-samec, nějaké menší hezké rybičky, nějaká ta rybička na dno)
Jaký byste mi doporučili filtr? Potřebuji něco relativně nehlučného (akvárko bude v dětské ložnici), spolehlivého, dělajícího přiměřený proud pro bettu, a v neposlední řadě ne moc drahého. Můžu mít I externí filtr, akvárko bude na komodě s dvířky, za kterými může být filtr schovaný (jen se nesmí hádat s elektrikou, protože ta tam bude schovaná taky)
Hnojení a přihnojování CO2. Tak tady naprosto tápu. Poradili byste mi prosím něco, co zvládne i totální laik, něco, co se ráno kápne do akvárka a je hotovo? (Stroj s CO2 bombičkou či kvasícím burčákem mít doma nechci)
Co si myslíte o setech? Je to ideální řešení pro začátečníka, jak mi říkají v každém zverimexu a internetovém obchodě, anebo si mám raději vybrat každou komponentu zvlášť a doufat, že to se svými nulovými zkušenostmi nakombinuju dobře?
Určitě se chystám udělat nějakou typickou začátečnickou chybu. Bude skvělé, když mě zahrnete tipy na to, co bych měla (a neměla) dělat a co z příruček člověk lehce nevyčte!
Díky moc za všechny užitečné rady!
Historie hledání   Pokec   Zobrazit vše   |<   <<   >>   >|