Články - obsah článku

Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|  
Napsali o nás v Computeru - rubrika Vysvědčení
Roman Minařík
(na AKVARKO.cz vyšlo 10.10.2004)
Již dlouho jsme čtenáři časopisu COMPUTER. Kromě spousty různých informací o počítačích a věcí kolem nich, v něm najdete i rubriku "Vysvědčení", v rámci které její moderátoři hodnotí weby, jejichž autoři projeví o toto hodnocení zájem. Kdysi, poté co jsme v březnu 2004 vytvořili náš web, jsme do redakce zaslali na e-mailem naší www adresu. Od té doby již uplynulo pár měsíců a na tento počin jsme už dávno zapoměli.

Na jednou čtu poslední číslo Computeru (19/2004) a v rubrice Vysvědčení vidím známou stránku. Zřejmě na nás přišla řada. Hodnocení nebylo tak úplně špatné, dostali jsme tři a půl hvězdičky (nejvíc v daném čísle), ale přesto nám bylo vytknuto pár věcí z oblasti designu. Asi se budeme muset nad tím zamyslet. Celé hodnocení tak, jak vyšlo v časopise je uvedeno níže. Pokud by jste nám byli ochotni přidat svůj názor, můžete nám napsat.


Vlastní hodnocení (hodnotila Michaela Suchá):
Časopis COMPUTER

Vlastní hodnocení

Hodnocení v rubrice "Vysvědčení"
Nápad:

Nejen aktivní akvaristy by mohl zaujmout tento velmi podrobně zpracovaný web o životě jednoho soukromého akvária jistého Romana a Marcely.

Obsah:

Jaký atypický tvar akvárium má, co v něm plave, co v něm roste, co ho filtruje, osvětluje a na čem a kde je umístěno, to vše vám prozradí velmi přehledná dělená nabídka. Nechybí ani hodně časté záznamy v deníku či pěkně a bohatě zpracovaná sekce s odkazy. Nebýt kýčovitého, špatně čitelného a hlavně se zbytkem stránek neladícího horního nadpisu (barva, stíny, textura, pravděpodobně i font), působily by stránky množstvím obsahu i jeho zpracování skoro profesionálním dojmem. Pomohla by také jiná barevná kombinace nabídky (černý podklad je příliš těžký ke zbytku stránek, žlutá není nikde jinde použita, takže se stala nadbytečnou). Klidně by mohly být položky řešeny jen textově, případně i graficky, ale s jednodušším fontem, který by se více hodil k technicky vyhlížejícímu zbytku těchto stránek.

Zpracování:

Až na výjimku jde o stránky v PHP, což lze na základě složitějšího technického zpracování očekávat. Nechybí ani využití CSS stylů a pěkné ikonky stránek.

A ještě bodové ohodnocení:
Nápad (7 bodů z 10-ti)
Obsah (8 bodů z 10-ti)
Vzhled (5 bodů z 10-ti)
Kód (7 bodů z 10-ti)
Optimalizace (8 bodů z 10-ti)
Struktura (7 bodů z 10-ti)
A co my na to?

S kritikou nadpisu se dá souhlasit, opravdu jeho styl neodpovídá zbytku stránek. Ale menu na černém podkladu se nám docela líbí a nechceme (alespoň prozatím) tento prvek měnit. Je ale pravda, že vlastní texty menu bychom mohli zkusit upravit. Všechno chce svůj čas.
 
Komentáře k článku:
Gamilena  (id: 2687   Klepetárium  
 kategorie velká akvária, objem 200 litrů  ) 14.11.2006 (20:42)
Akvarko.cz je dost dobra stránka.
Neřadím se mezi aqua začátečníky,ale přesto jsem zde nalezl mnoho zajímavých věcí.
Sáček  (id: 2169   Trocha Jižní a východní Asie  
 kategorie malá akvária, objem 54 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 3.1.2008 (10:44)
Souhlasím na 100pro s Gamilenou
Mimous  (id: 1521   akvárko pro DÁNIA  
 kategorie malá akvária, objem 39 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  Malý WaterWorld  
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  XII  
 kategorie malá akvária, objem 12 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 27.5.2009 (14:43)
no já myslím, že by Computer mohl obnovit hodnocení teď po nějakých 5ti letech, kdy je akvarko.cz poměrně velký akvaristický portál.
Myslím, že dnes už by ani nevytýkali nějaké barevně zpracování, protože vše je zde perfektní.
Roman  (id: 1 ) 27.5.2009 (23:21)
No já myslím, že je pořád co vylepšovat. Teď chystáme upravu v zobrazování prezentace aby působila kompaktnějším dojmem. Jinak díky za pochvalu.
Vložit nový příspěvek do diskuze
Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|