Články - obsah článku

Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|  
CO2 set s pH řídící jednotkou - vyšší úroveň rostlinné akvaristiky
Ing. Vladimír BUREŠ
(komerční prezentace, na AKVARKO.cz vyšlo 29.3.2008)
Ani jsem si to neuvědomil a uběhl rok od zveřejnění našeho článku Profi CO2 set, snadno, rychle a hlavně levně. Jak praví moje generace, děti jsou o rok starší, ale my jsme o rok moudřejší a zkušenější.
Na tomto místě, bych rád poděkoval Romanovi a Marcele z AKVARKO.cz za možnost prezentace, dále pak panu Novákovi z Vyškova (Aivosh) a panu Hercogovi z Prahy, jejichž inspirací tato prezentace vznikla, a samozřejmě všem těm, kteří přispěli do diskuse k prvnímu článku. Reakce Vás zákazníků, a naše zkušenosti nás za ten rok posunuli opět o krok dál – blíže k Vám. Dovoluji si tvrdit, že došlo ke zkvalitnění našich služeb, co se týká flexibility dodávek zboží, snížení cen a doufám, že náš nejvyšší cíl – spokojný zákazník, kterému jeho akvárium i naší zásluhou dobře prosperuje - bude před námi stále jako ta nejvyšší meta.
Dnes bych Vás rád informoval o tom, kam jsme se za ten rok posunuli. Veškeré novinky můžete průběžně sledovat na stránkách našeho obchodu. Naší strategií je přinášet stále něco nového ze světa akvaristiky a díky tomu zpřístupnit co nejširší akvaristické veřejnosti ty nejnovější vymoženosti akvaristické techniky. Jako primární dovozci části segmentu zboží naší nabídky, se snažíme přinášet novinky v těch nejlepších možných cenách. Jen pro názornou ukázku, za posledních několik měsíců jsme uvedli na trh velmi zajímavé akvaristické zboží z následujících oblastí:
Ale kvůli tomu jsme pro Vás tento článek nepřipravili. Našim hlavním cílem bylo Vás jednoduchým způsobem seznámit s principy využívání řídící jednotky pro dávkování CO2 v akváriu. Jedná se o vlajkovou loď v naší nabídce:
Jedná se na jedné straně o poměrně složité zařízení, které využívá nejnovější poznatky z akvaristické teorie, na druhé straně je to velmi jednoduché a komfortní zařízení, které hlavně při velkých rostlinných nádržích ušetří spoustu času, investic, práce, ale hlavně zabezpečí to po čem všichni toužíme – radost z dobře prosperujícího akvária. Samozřejmě jako vždy, poslouchám slova kritiků jako „na co CO2?“, „mě se daří v akváriu i bez CO2“ apod., zapomínají však dodat, že kromě rostlin typu cryptocoryne, anubias a microsorium, jim nic jiného v akváriu neroste. Mnozí z nás, kteří si vyzkoušeli co to je provozovat větší rostlinnou nádrž (objem od 300 litrů), ví o čem mluvím. Pokud touží po krásné rostlinné nádrži s různorodými rostlinami podle vlastního výběru, pak se bez světla, CO2 a kvalitního hnojení neobejdou.
Když jsem přemýšlel nad formou, jak prezentovat tento výrobek, forma fotek a psaného textu mě připadala málo výstižná. Nakonec jem se nechal inspirovat jinými a zvolil jsem formu podle starého dobrého pravidla: JEDNOU VIDĚT JE LEPŠÍ, JAK 100x SLYŠET a dovolil jsem si pro Vás připravit VIDEOPREZENTACI. Samozřejmě toto dílo vznikalo v amatérských podmínkách svépomocně a proto prosím omluvte případné nedostatky v technickém zpracování. Pevne doufám, že těch 6,5 minut z Vašeho času Vám přiblíží tento náš produkt lépe, než jakákoliv jiná forma prezentace.
!!! VIDEO NÁVOD !!!

Stáhni si Flash Player ke shlédnutí videa.

Na Vaše otázky a připomínky jsme připraveni odpovídat telefonicky, přes SKYPE, v rámci diskuze u článku nebo na naší meilové adrese info@shopakva.sk.
Text, foto a video: Ing.Vladimír BUREŠ © 2008
Stránky obchodu: http://www.shopakva.sk/
Kontakt na autora: info@akvashop.sk
 
Seznam všech komentářů najdete na záložce:  Komentáře
Posledních 10 komentářů k článku:
Klárka a Zdeny  (id: 2480   Jungle 
 kategorie velká akvária, objem 197 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 30.3.2008 (20:32)
Spíše by mě zajímal JBL CO2/ph Control 12V, vipadá moc pěkně, bohužel němčinu nedávám... Jen kdyby se to dostalo do našich luhů a hájů, to by byla věc!
Kdo vlastně vozí JBL k nám?
Jinak k nakouknutí zde...
http://www.aquadiskont.com/shop/product_info...
Technik  (id: 3376   Rostlinné akvárium PT444 
 kategorie velká akvária, objem 440 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! ITS firemní a bezobslužné 
 kategorie velká akvária, objem 500 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Život pro drobečky 
 kategorie malá akvária, objem 20 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 30.3.2008 (22:54)
JBL CO2/ph Control 12V je celkem slušný přístroj, více méně není potřeba již další vylepšení. Ale cena tomu odpovídá.

Výhody jsou spíše pro obsluhu a komfort, funkčnost v provozu bude stejná, jako u ostatních.

- Automatická kalibrace, stačí mačkat tlačítka a vkládat sondu do pufrů
- Měření teploty, Ph je závislé i na teplotě, tedy přesnější měření
- Upozorní na potřebu kalibrace sondy - slušná funkce, eliminuje předávkování v případě špatného měření, nebo poruchy sondy
- V dodávce veškeré potřebné doplňky, pufry, test na tvrdost, destilka
- Možná umí počítat CO2 podle zadané tvrdosti, ale v popisu je to dosti chaoticky.

Nevýhoda je, že má pouze vnitřní ventilek pro dávkování CO2. Není tak volný spínaný výstup pro ovládání dalších prvků. Já například dávkuji CO2 spínáním čerpadla a průtokem vody přes komoru plnou plynu CO2. Tudíž tento výrobek nemohu použít.

PS: Ale vypadá opravdu hezky.
Klárka a Zdeny  (id: 2480   Jungle 
 kategorie velká akvária, objem 197 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 1.4.2008 (10:52)
Mno cena je podobná jako u bratrů z východu, akorát připočítat něco za dopravu...
JBL mi příjde o pár tříd výš...
Pet  (id: 3544   Zahrádka ve skále 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Mechové království 
 kategorie střední akvária, objem 160 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Mazlík 
 kategorie velká akvária, objem 720 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Pokusné akvárko 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Jeskyně 
 kategorie velká akvária, objem 300 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Klídek a tabáček 
 kategorie jezírka 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 4.4.2008 (10:59)
Chci se podělit o pozitivní zkušenost s internetovým obchodem pana Ing. Bureše. V minulém týdnu jsem řešil technický problém na výrobku zakoupeném před rokem v tomto obchodě a protože jsem už neměl doklad, nedával jsem reklamaci velkou naději. Přístup pana Ing. Bureše mě velmi příjemně překvapil a reklamaci bez nejmenších obtíží vyřídil. Myslím, že i tohle je zkušenost, která může mnohým pomoci v rozhodování, kde nakoupit. Petr
Akvarista XXX  (neregistrovaný návštěvník) 10.4.2008 (4:54)
Prohledejte si http://www.ebay.co.uk/ a porovnejte si ceny s uvedeným shopem.
Pokud máte mezinárodní kartu nebo někoho kdo jí má tak ušetříte tisíce.
Třeba ten PH kontroler se dá sehnat za 2200Kč s puframa i sondou.
PH metr lepší s puframa za <500Kč, CO2 komplety lahev 0.5l+redukčak+jeh. ventil+elektromagnet ventil a difuzer cca 3000Kč.
Nechápu, proč je to na zde zmíněném schopu tak ku*evsky předražené.

Elektromagnetický ventil v Čechách za 390Kč
http://www.marinfo.cz/DetailPage.asp?DPG=41048

http://cgi.ebay.co.uk/CO2-Complete-System-ma...
http://cgi.ebay.co.uk/DIGITAL-PH-CO2-CONTROL...
http://cgi.ebay.co.uk/High-Accuracy-pH-Meter...
lmestan  (id: 6330   Biotop 
 kategorie velká akvária, objem 162 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku! Amazonka 
 kategorie velká akvária, objem 390 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 12.4.2008 (0:48)
Myslím že CO2 přikládáte nadpřirozené schopnosti.Mám tu možnost porovnat pěstování kytek v CO2.Kytky bez CO2 sou kvalitnější mají kvalitní kořeny i listy jsou pěstovány v biotopu zato kytky chované v CO2 mají kvalitní jen listy bez kořenů.Zatím se k tomuto problému nevyjádřili naši přední akvaristé jak v tisku tak na internetu počkáme na jejich hodnocení.Myslím že CO2 se hodí jen pro okrasná ale nikoliv chovná akvaria.Akvaristice zdar.
pslany  (id: 7410   Jezírko svépomocí z hnojistě ... 
 kategorie jezírka 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 21.5.2008 (15:17)
Zdravim, na videu jsem videl tu vzduchovaci kouli s transparentniho plastu e shanim shanim ji marne do filtru do jezirka, nevite kde ji u nas koupit?
vladimir  (neregistrovaný návštěvník) 23.8.2008 (18:25)
S AKVARISTIKOU JSEM ZACAL V ROce 1938 ve spolku Cyperus v Brna vzdy to je 70let /je mi 83 roku/ a akvarium jsem mel vdy jen na okrasu a rostliny perfektni tenkrat se hodnotila stara voda ovsem plavalo tam/200l/jennekolik jedincu zastupcu tenkrat nejkrasnejsich ryb neonek fu8nduli rivuli barby scalary nikdy jsem nic nechovak a vzdy se jen tesil z krasnych rostli a ryb .Technika byla topeni slanou vodou a pro okrasu proud bublinek,stahovani kalui.Nyni mi plavou s nadrzi Discusi a mam nadrz plnou techniky ale laska k rostlinam prevlada a tgechniku mam jen abych nezaostaval ale rostliny ji obvykle nepotrebuji maji li dostatek svetla a vhodne dno.omluvte starce za upovidavost
aldare  (id: 8003 ) 11.2.2009 (15:50)
Pokud si tuto věc pořídíte, počítejte s tím, že PH elektroda nemusí být plně fukční. Moje zkušenost je taková, že přístroj funguje OK, ale sondu jsem musel koupit novou jinde, kvalitní. Nicméně to mohlo být způsobeno tím, že byla občas ponořená celá ve vodě. Navíc přišla bez konzervace v ochranném roztoku, což asi také mluví o její kvalitě. Set byl kupován přes E-bay.
lukis  (neregistrovaný návštěvník) 12.2.2011 (0:26)
http://aquario.pl/co2-systemy/106-zestaw-co2...

jestli si set poridit na slovensku nebo v polsku vyjde nastejno, tento clovek prodava na aukru a je tam velmi pozitivne hodnocen a sam jsem u nej nakupoval. A polovicni rozdil v cene je znacny
Vložit nový příspěvek do diskuze
Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|