Články - obsah článku

Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|  
Mistrovství světa přírodních akvaristů
Roman Minařík
(na AKVARKO.cz vyšlo 23.3.2007)
Magazín AKVÁRIUM živě
Tento článek jsme pro Vás připravili ve spolupráci s magazínem AKVÁRIUM živě.

část 1/3 - [1] [2] [3] 
Logo
Většina z nás zná velmi dobře jméno Takashi Amano, jméno člověka, který v celém světě proslavil nový způsob pojetí akváristiky, pro který se vžil název Přírodní akvária.
Již méně lidí ale ví, že v tomto oboru je již několik let pořádáno mistrovství světa, které podporuje svými obchodními aktivitami právě Takshi Amano. Tato prestižní celosvětová soutěž se pořádala poprvé v roce 2001 a hodnocení jednotlivých přihlášených akvárií se pravidelně zůčastňují významné osobnosti světové akvaristiky. Soutěž se stává stále populárnější a každoročně stoupá počet i kvalita přihlášených exponátů. V České republice se propagaci této soutěže věnuje akvaristický magazín AKVÁRIUM živě, v němž každoročně najdete podrobné výsledky.
Co možná ale ví opravdu málokdo, je fakt, že této soutěže se opravdu může zúčastnit každý, kdo se doma snaží vytvořit rostlinné akvárium. Jaké jsou tedy podmínky pro účast v této soutěži. Soutěže se můžete zúčastnit pouze s dosud nepublikovanou prací. Pro velikost prezentovaného akvária neexistuje žádné omezení. Můžete tedy prezentovat nádrž o objemu několika tisíc litrů, ale též akvárium o objemu několika litrů. Za co jsou ale při hodnocení strhávány body je to, pokud v akváriu použijete například rostliny, které nejsou schopny trvale růst pod vodou. Pokud by se autor již náhodou mistrovství světa zúčastnil a navíc se v předcházejícím ročníku umístil do 27. místa a použil by v novém akváriu materiál z výherního exponátu (např. stejné dřevo nebo kameny), pak mu budou za tyto objekty odpočteny při hodnocení další body.
Místrovství světa přírodních akvaristů 2007
Co tedy musíte udělat pro to, aby jste se mohli soutěže zúčastnit? Musíte akvárium vyfotit jako celek a to zepředu. Za obrázek braný z úhlu nebo ukazující jen část akvária budou při hodnocení sraženy body. Fotografovat můžete na barevný reverzní nebo negativní film nebo digitálním fotoaparátem. Pokud fotíte pomocí digitálního fotoaparátu musí mít snímek rozlišení minimálně 4 Mpx. Formát fotografií musí být JPEG nebo TIFF. Soutěžní materiál se zasílá poštou (negativy, CD) spolu s vyplněnou soutěžní přihláškou na adresu uvedenou v propozicích. Pokud ale fotíte pomocí digitálního fotoaparátu, nebo snímky vyvoláte a oskenujete, můžete k přihlášení do soutěže využít on-line přihlášku dostupnou na adrese:
Pozor! Uzávěrka přihlášek je 31.5.2007
Každý rok jsou v rámci soutěže udělovány zajímavé ceny (100 JPY je necelých 18,- Kč):
 • 1.000.000- JPY
  1x hlavní cena
 • 300.000- JPY
  1x zlatá medaile
 • 100.000- JPY
  2x stříbrná medaile
 • 50.000- JPY
  3x bronzová medaile
 • 10.000- JPY
  20x čestné umístění
Všechny vítězné exponáty jsou kromě finanční odměny oceněny též certifikátem a medailí. Dále je ještě certifikátem odměněno dalších 100 vítězných exponátů, tentokráte však již bez peněžní odměny a medaile.
Každý soutěžící se může zúčastnit pouze s jedním exponátem. Vlastní účast v soutěži je zdarma, není tedy vyžadován žádný registrační poplatek. Pokud budete mít zájem o získání soutěžního katalogu 2007, můžete si jej objednat na stránkách firmy ADA - aqua design amano. V tom případě Vás pořadatelé žádají o uhrazení alespoň nákladů na tisk a distribuci tohoto katalogu ve výši 2.000 JPY.
Na následujících stránkách naleznete vítězné práce z jednotlivých ročníků mistrovství světa přírodních akvaristů oceněné hlavní cenou. Fotografie byly v rámci spolupráce převzaty z magazínu AKVÁRIUM živě a snad budou i pro vás inspirací.
část 1/3 - [1] [2] [3] 
 
Seznam všech komentářů najdete na záložce:  Komentáře
Posledních 10 komentářů k článku:
Petr  (neregistrovaný návštěvník) 25.3.2007 (16:42)
Nevíte prosím někdo, kde se dá sehnat nějaká kniha od T. Amana?
Aivosh  (id: 522   květinářství 
 kategorie velká akvária, objem 325 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  ) 25.3.2007 (20:02)
petr mam pocit,ze nejake knizky od amana nabizel provozovatel webu akvarista.cz
cena byla ale nehorazna.
PS. Romane diky za duveru
AKVARISTA.cz  (id: 2610 ) 25.3.2007 (21:00)
do Petr: http://www.akvarista.cz/web/shop/item-amano-...
Roman  (id: 1 ) 26.3.2007 (0:37)
to Petr: Také se můžeš kouknout na AMAZON.com:

viz. http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw/103-723...
Petr  (neregistrovaný návštěvník) 26.3.2007 (17:42)
Děkuji za rychlé odpovědi.
Vyghum  (neregistrovaný návštěvník) 26.3.2007 (19:00)
a nebo... http://books.musicabona.cz/catalog/~Amano_Ta...
JirkaAbgrejd  (id: 2204   Abgrejdovi ancistrusi 
 kategorie střední akvária, objem 84 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA 
 nebyla aktualizována déle jak půl roku!  ) 28.3.2007 (17:16)
Ty nadrze na fotkach jsou fenomenalni, jsem z toho uplne v p....y.
Zas mam nejaky vnitri pohanec, ktery me snad dokope k tomu, abych si vytvoril taky takovou nadheru ve svych akvariich. Proste parada.
Pizzmen  (neregistrovaný návštěvník) 5.4.2007 (11:08)
To je nádhera až oči přecházejí myslím, že tu cenu by si zasloužili všichni, protože to musí být fakt obrovská piplačka vytvořit něco takového. Je vidět, že asiati si zkrátka umí vyhrát. (Bonsaje,akvárka) Tu jejich trpělivost a píli jim fakt závidím.
Roman[ticka]  (id: 2542   Rocky mountains 
 kategorie malá akvária, objem 40 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Aqua Amazonia Soil 
 kategorie malá akvária, objem 27 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA Shrimps Valley 
 kategorie malá akvária, objem 12 litrů 
 Prezentace je ARCHIVOVÁNA  ) 27.5.2007 (21:19)
Ja bych to rad zkusil, ale neumim anglicky, tak asi vezmu velky slovnik a budu celou noc prekladat. Navic musim zjistit vsechny nazvy tech rostlinek, vsak ani nevim co to tam vsechno je a jak se to jmenuje :((
romster  (id: 12039 ) 25.4.2011 (23:45)
Trosku mimo temu ale v roku 2005 bol vitaz z Taiwanu a v roku 2006 z Tchaj-wanu. Netusil som ze Taiwan meni nazov kazdy rok, zaujimave!
Vložit nový příspěvek do diskuze
Článek   Komentáře   Seznam článků   |<   <<   >>   >|